STAD EN LAND Z.-Vlaanderen Schouwen en Duiveland Tholen Walcheren Middelburg ?')id-Beveland 8CHOONDIJKE. Centrale Winkel. Verscheidene winkeliers, die In October 1944 tengevolge van oorlogshandelingen hun zaak verloren, hebben een „Centrale Winkel" gesticht. Door samen- werkirig hopen zij de zware slagen van den oorlog weer te boven te komen. Vorige week is het gebouw tijdens een offieleele samen komst door burgemeester Van Rosevelt aan de samenwerken de winkeliers overgedragen. Het behoeft geen betoog, dat de Central© Winkel een aan winst ia. Installatie Burgemeester. Onlangs werd hier burge meester Van Vessem geïnstal leerd. Aan schoolkinderen, zie ken en ouden van dagen werd ter eere van deze gebeurtenis een tractatie uitgereikt. Bij de officieele installatie sprak de wnd. burgemeester den nieuwen burgemeester toe. Hij legde den nadruk op de zware taak die den burgemees ter wachtte In verband ook met den wederopbouw. Na hem spraken de gemeen te-secretaris en het oudste DKtislld, de heer v. d. Bilt, den burgemeester toe. 's Middags had een défilé plaats van verschillende orga nisaties. Til E itiUZKB. Het is deze week 50 jaar geleden, dat de firma A. Ro- meijn een bloemisterij begon In deze halve eeuw is de zaak sterk uitgebreid, o.a. heeft een familielid in de Nobelstraat een filiaal opgericht. Sport op Schouwen. Op uitnoodiging van het Be stuur van den Schouwen en Duivelandschen Korfbalbond (S.D.K.B.) kwamen Zaterdag avond in het „Huls van Nas sau" te Zierikzee afgevaardig den van diverse sportvereeni- gingen op Schouwen en Duive land, zoomede enkele functio narissen op sportgebied, in ver gadering bijeen. Het doel van deze'vergadering was het voe ren van besprekingen om tot een actie te komen voor het verkrijgen van goede sportter reinen op ons eiland. Als voornaamste punt van de agenda werd een schrijven van den sportconsulent voor Zeeland behandeld, die een uit voerig rapport omtrent den stand van zaken verzocht had. Op voorstel van den voor zitter werd een werk-comité ingesteld, hetwelk zich in ver binding zal stellen met de plaatselijke sportvereenigingen voor het verzamelen van gege vens en het .daarheen zal trach ten te leiden, dat er in iedere gemeente van Schouwen en Duiveland een goed sportter rein komt. De commissie be staat uit de heeren J. Th. Brou wer, Zierikzee, G. v. d. Tholen, Zierikzee, J. Berman, Zonne- xnaire, D. Evelelns, Nieuwer- kerk, en A. J. de Ruijter, te Burgh. Verder werd nog gesproken over de vooruitzichten voor 1946, welke niet rooskleurig zijn. Daarbij werd toegezegd, dat getracht zal worden de ge meentebesturen te overtuigen van de noodzakelijkheid voor dezen zomer noodterreinen aan te wijzen. Oolb de kwestie van het materiaal werd behandeld. Dit zal voorloopig alleen via de organisatie betrokken kun- n©p. worden. Muziekuitvoering. Zaterdag en Maandag j.l. gaf het fanfarecorps „Luctor et Emergo" zijn eerste uitvoering na de bevrijding. Een vijftal muzieknummers werden onder leiding van den wnd. directeur, den heer L. C. Hoogcrhuis, op verdienstélyke wijze ten gehoore gebracht. Het eerste tooneelstuk ,.Het vijfde gebod", een dramatische schets in 2 bedrijven, werd zeer verdienstelijk vertolkt. Het blijspel „Het Slippertje" bracht de lachspieren danig in beweging. Ten siotte volgden nog een viertal muzieknummers, die op vlotte wijze werden geblazen. De wnd. burgemeester, dhr W. v. Klooster, dankte Zater dag aan het eind namens de aanwezigen voor den mooien avond. Een geanimeerd bal, verzorgd door de band Horsman, besloox de zeer geslaagde avonden. OUWERKERK. Diefstal. Tijdens afwezigheid der be woners werd b\j J. d. J. het kolenhok geforceerd en daar uit 1 mud kolen ontvreemd. Verkoop zitplaatsen. In de nieuwe kerk zullen, tel kens voor een jaar, 125 plaat sen worden verkocht. Men wende zich hiervoor tot den ouderling Hack. Extra Collecte. De op 17 Febr. j.l. In de N. Kerv. Kerk gehouden extra collecte voor de Kerkvoogd^ heeft opgebracht f 56. THOLEN. Beroepen. Bij de Geref. Gemeente alhier Is beroepen Ds. J. Lichtenberg te Vlaardlngen. ST. ANN AL AND. 40-jarig huwelijk. Zaterdag 9 Maart a.s. hoopt het echtpaar A. van Poortvliet op feestelijke wijze den dag te herdenken, waarop het 40 jaar geleden in het huwelijk trad. VLISSINGEN. Installatie van den nieuwen Burgemeester. Dezer dagen heeft Mr. B. Kolf, de nieuw benoemde bur- _emeester van Vllssingen, een officieus bezoek gebracht aar de toekomstige stad zijner In woning. Mr. Kolf zal 12 Maart ge ïnstalleerd worden. De plech tigheid zal plaats vinden des namiddags 2 uur. Dijkwerkers-avond. Voor de dijkwerkers werd Woensdagavond een vroolijk programma afgewerkt ln de ,Goed Wonen" school. De heer Laernoes opende den avond. Daarna werd een viool solo ten gehoore gebracht. Ook een declamator verleende zijn medewerking. De heer Dert draaide eenigc aardige films, die zeer in den amaak vielen. Tot slot sprak dhr. Ouden aarde, Chef van den Wederop bouw. Donderdagavond vond in het Geref. Jeugdgebouw een her haling plaats. Jaarvergadering. In het C.J.M.V. gebouw hield Woensdagavond de Ned. Chr. Vrouwenbond haar 23e jaar vergadering. Mevrouw Smidt opende den avond. De sec aresse, die 23 jaar trouw haar functie verrichtte, trad af. Een nieuwe secreta resse werd gekozen. Mevr. Sommeijer hield een inleiding over het onderwerp „Jeugd van vroeger en nu". Het verdere van den avond werd op geanimeerde wijze doorgebracht met zingen en re- citeeren. Mevr. Nonnekens sloot den avond met gebed. Woensdagavond sprak voor de C.K.W.V. in de Nieuwe Kerk Ds. J. S. Hartjes over het on derwerp „Modern Jodendom en Christendom". Spreker behandelde enkele boeken, die betrekking hadden op de verhouding tusschen Jo den en Christenen. De scheidingslijn ligt op de plaats van Christus' komst op aarde, en verreweg de meeste Joden kunnen of willen deze yn niet overschrijden. Er was gelegenheid tot vra gen stellen, waarvan door ver schillende aanwezigen gebruik werd gemaakt. De Schelde heeft groote plannen. De DirectTe van de Kon. Mij. De Schelde overweegt momen teel plannen om tot betere so cial e verhoudingen te komen. De in Amerika en Engeland tijdens den oorlog opgedane ervaringen zullen hierbij een leiddraad zijn. Zoo wordt o.m overwogen om het rookverbod op te heffen. Met de Brand- verzekerings Maatschappyen is hierover onderhandeld, daar door het afschaffen van dit verbod het brandgevaar aan zienlijk vergroot wordt. Ook ligt het in de bedoeling, goede wasch- en badgelegen- De plannen verkeeren echter nog eenigszins in een begin stadium. Aardig Initiatief. De H.B.S.-ers te Vlissingen hebben het initiatief genomen, om een dankbetuiging op te 3teIIen voor de Denen, die ons op zoo'n royale wijze hebben voorzien van roomboter, siga retten, kaas en varlcensvleesch De leerlingen willen een oor konde opstellen in het Deensch, deze inlijsten en, vergezeld van oen geïllustreerd boekwerk over Walcheren, opsturen naar het Deensche Roode Kruis, die het geheel dan op soortgelijke scholen moet laten circuleeren. (Ingezonden Mededeeling) Opening Autobusdienst. Woensdagmiddag maakten tien nieuwe Dodge-wagens van de Stoomtram Walcheren hun eerste proefrit naar Vlissingen. In het Strandhotel te Vlissin- en had de officieele opening plaats door Jhr. Mr. de Casem- broot, die er in zijn toespraak op wees, dat om historische re denen de dienst Stoomtram Walcheren bleef heeten. Jhr. Mr. D. H. van Doorn, directeur van de Stoomtram Walcheren, bedankte in het bijzonder de heeren Nieuwenhuis en Van Schalk van de Rijks Verkeers- Tnspectie. Spreker zeide, dat het in de bedoeling lag binnen korten tijd een dienst te openen tusschen Ritthem en Oost-Sou burg. De wnd. burgemeester van Vlissingen, de heer Van Oor schot, wenschte de heeren Van Doorn en De Casembroot geluk met deze nieuwe aanwinst voor de maatschappy'. Verder sprak nog de heer G. J. de Jonge, directeur van den Prov. Stoombootdienst. Aanwezig waren bij deze plechtigheid o.a. de gemeente besturen wan Middelburg, Vlis- :ingen en Souburg. Bybel-avond Eng. Kerk. Ds. van Woerden hield voor :en matig bezette Engelsche Kerk dezer dagen zijn vierde Bijbelavond ten bate van de Stichting Kerk en Wereld. Spreker behandelde een werk van Prof. Kramer, waarin hij de vernieuwing van de Nederl. Hervormde Kerk besprak. De spreker wees ten slotte op het groote belang van de kerk in zijn verhouding tot de nooden van het volk. WAARDE. Woensdagavond vergaderde alhier de Ring Oost Zuid-Beve land van het N.J.V. onder lei ding van Ds. A. J. van Heuven. De opening geschiedde door den P.C. voorzitter, dhr. C. J Snoep uit Krabbendijke. Door de afdeeling Waarde werd een Bijbel-inleiding verzorgd, waar op een breedvoerige bespreking volgde. Na de pauze trad als spreker op de lieer H. Gordeau. bondssecretaris, die als onder- verp had „Ons plan van den arbeid". Hierop werd druk ge debatteerd. Ds. van Heuven iloot de vergadering met gebed. WOLPHAARTSDIJK üxtra Levensmiddelen van het Roode Kruis. Van het Nede:-landsche Roo de Kruis werd een partij ge- Uit het Radioprogramm van Zaterdag. HILVERSUM I (301 M.) 7.00 Nieuws. 7.30 Morgengebed. 8.20 Programma-overzicht. 8.30 3ra« mofoonmuziek. 9.45 Semie-klass.ek programma. 10.10 Voordracht. 11.00 Ziekenbezoek. 11.45 Krijgsgevan genen. 12.00 Jaap Brill's Continen tal Kwintet. 13.00 Onze strijd krachten. 13.45 De tooneelkijker. 14.15 Engelsche les. 15.00 Rotter- damsch Philharmonlsch Orkest. 16.30 Voor de kinderen. 17.00 So nates. 18.00 Ensemble Nina Dolce. 19.15 Programma-overzicht. 19.30 Onze Strijdkrachten. 20.05 Henrl de Greeve. 20 45 Luisterspel. 22.00 Nieuws. 22.20 Vraaggesprek, 22.35 Avondgebed. 23 30 Vroolijke mu ziek. 24.00 Sluiting. HILVERSUM II (415 M.) 7.16 Ochtendgymnastiek. 8.00 Nieuws. 9.00 Hector Berlioz programma. 9.30 Waterstanden. 9.45 Sonate. 10.00 Morgenwijding. 11.00 Voor de arbeiders. 12.00 Carlo Carcassol*. 13.00 NJeuws. 13.13 Statmuzles. 14.45 Van boek tot boek. 15 00 Klanken van eigen bodem. 16.00 Maleische les. 16.15 Men vraagt... en wij draaien. 16.45 Sportpraatje 18 00 Nieuws en weeroverzlcnt 18.45 Kamermuziek. 19.30 Bijbel- vertelling. 20.05 Entree... cké. 21 15 Blnnenlandsch overzicht. 2130 Hoorspel. 22.00 Eddy Walls. 23.00 Nieuws. 23.15 Gramofoonmu ziek. 24.00 Sluiting. condenseerde melk ontvangen, ter verdeeling onder behoeftl- gen, ouden van dagen en zieken in deze gemeente. Eveneens zal door' het Ned. Roode Kruis op een bon van de Roode Kruis bonkaart ten be hoeve van évavué's, die nog niet naar hun woonplaats kun nen terugkeeren, beschikbaar worden gesteld één stuk Ame- t'ikaansche toiletzeep, een doos havermout en drie blikjes melk. Benoeming. De heer J. G. Simonse, amb tenaar bij het evacuatiebureau alhier, is met ingang van 1 Mrt 1916 benoemd tot ambtenaar bij het Provinciaal Bureau voor den Wederopbouw in Zeeland te Goes. Onlangs hield de Ger. Jonge Vrouwen- en Mannen-Vereenl- ging haar 43e jaarvergadering onder leiding van den eere voorzitter, Ds. van Heiningen. Verslagen getuigden van een bloeiend vereenigingsleven. Er was een rijk gevarieerd pro gramma, waarin ernst en luim elkaar afwisselden. De samen spraak „Een Zeeland" was een succes. Mej. Corrle Braamse hield een inleiding over „Het Gezin en 't Vereenigingsleven" en de heer P. Boone hield een voordracht over het onderwerp ..Onze Pretentie". KAFELLE. Vergadering van Oorlogs getroffenen. Woensdagavond werd ln het Hotel „De Zwaan" vergaderd door de oorlogsgetroffenen van :<apelle en Biezelinge, onder voorzitterschap van den heer P. Seheele-de Putter. Na een kort openingswoord gaf hij het woord aan den heer Jac. C. v. d. Hout, architect te Goes, die tevens secretaris van de Stichting Oorlogsgetroffe nen is. Aan de Stichting zijn ver bonden Werkbureaux, commis sies van advies, en daarnaast zullen verschillende raden van bijstand komen. In de commissies van advies zullen landbouwers, mossel kweekers, tuinders en accoun tants zitting hebben. De verdwenen sieraden van de Koningin 6. De koningin ging aan de zware huiskamertafel zitten en verborg snikkend haar hoofd in de handen. Hne kon zij de dia manten gespen dragen, die heel 'ver in Klifklovië waren, aan de andere kant van de Oceaan. En als ze de gespen niet droeg op .Majesteit, wat is er gebeurd. |op mij Is omdat ik hem op het het bal, dan zou er zeker oor- dat u zoo'n verdriet heeft?" vorige hofbal heb uitgelachen log komen. Toen de koning ver- vroeg ze medelijdend. Daarpp om zijn sikje en nu heeft hij dwenen was, kwam de hofdame verte'.de'koningin Isabel wat de.ontdekt, dat de diamanten ges- Gravin Palia weer binnen en koning had gezegd. ,.J1 weet, pen in Klifklovië zijn en wil nu vond de koningin in de diepsxe dat baron Kuip tot Konkel boos j op deze manier wraak nemen, wanhoop aan de tafel zitten. I

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 4