Van den Driest Dinsdag 8 Jan. DANSEN Grossierderij of Winkel Mantelmagazijn „De Duif' „EL-ZA" ZADEÜ G. Mennen, Kamperfoeliestr. 56, Goes Een jongen tlie van aanpakken meet! VRIJE STEMME» VRIJE STEMMEN - MAANDAG 7 JANUARI 1946 Canadccsche officieren gearresteerd Canadian Army Public Relations deelt aan het A.N.P. mede De volgende verklaring werd Vrijdag het Engelsch algegeven door luit.-qeneraal G. G. Sïmonds, CB, CBE, DSO, bevelhebber, van het Canadeesche leger in Nederland „Inlichtingen zijn verkregen, die er op| wijzen, dat zich in den gang van zakenl van de „Canadian Army Amenities Con-j trol" organisatie in Nederland veronacht zaamheden en onregelmatigheden hebben voorgedaan. Op grond van tot dusverre verkregen bewijsmateriaal zijn luit.-kolonel P. H. Ted- man, R. C. A„ Captein S. B. Landell, R. C. A. S. C, en captain D. W. Thompson, R. C. E, M. E, onder streng arrest gesteld. Deze drie olficieren worden in hechtenis gehouden in verband met de togen hen ingebrachte beschuldigingen aangaande de beweerde onrechtmatige verscheping van j 3 automobielen van Rotterdam naar New York. Het is eveneens noodzakelijk geweest om bepaalde andere hoogere olficieren in hun functie te schorsen, gedurende den tijd, dat het onderzoek gaande is. Het is in dit stadium ongewenscht, om het onderzoek naar deze daden door ver dere gedetailleerde bijzonderheden te be ïnvloeden, maar volledige inlichtingen zul len worden gepubliceerd als do omstandig heden, zonder beletsel voor een rechtvaar dig onderzoek en disciplinaire maatregelen tegen allen, die hierbij betrokken zijn, zulks toestaan". Tribunaal te Goes Donderdag werden voor het tribunaal te Goes de volgende zaken behandeld De 59-jarige klein-landbouwer J. Ver- schuure uit 's-Heer Arendskerke, stond te recht, daar hij boerenleider van den landstand is geweesthet hulp ver- leenen door den burgemeester adviezen te verstrekken aangaande personen, die voor de Duïtschers werkzaamheden moesten ver richten en goed vinden, dat zijn dochters in- en buitenshuis omgang hadden met le den der Duitsche weermacht. Verdachte ontkende boerenleider te zijn geweest, hij was juist een vijand van de N.S.B., hij was maar eenmaal op een vergadering, onder leiding van Dekker, geweest. Hij weet niets van een „vrijage" van zijn dochters al, want had hij hel geweten, dan was hij daar zeker tegen geweest. Hij zeil heelt zich nooit met Duitschers ingelaten. Ver dachte demonstreert hoe hij juist andere personen hielp om van „spitten" enz. vrij te komen. Een wachtmeester van de marechaussee, dienstdoende op de zitting, geeft enkele gunstïgè inlichtingen over verdachte. De verdediger, Mr. F. W. Adriaanse, be toogde ook de onschuld van zijn cliënt en wees er o.a. op, dat hij geen boerenleider was, doch hoogstens voorman bij de werk zaamheden. De dochters zijn meerderjarig, dus voor haar gedragingen kan men ver dachte niet aansprakelijk stellen. Het tribunaal deed direct uitspraak en sprak verdachte vrij van het ten laste ge- De tweede zaak was die tegen den 38- jarigen landbouwersknecht J. Leendertse uit Kamperland, die hulp zou hebben verleend aan den vijand door op Noord-Beveland en Walcheren verschillende werkzaamheden te verrichten en in zijn huis Duitsche militai ren te hebben ontvangen en meermalen be zoeken te brengen bij militairen, die in de pastorie waren ingekwartierd. Verdachte ontkende met N.S.B.-ers ol Duitschers omgang te hebben gehad, hij moest wel eens boodschappen doen, maar kreeg nooit iets van de Duitschers. Hij is 8 maanden geïnterneerd geweest en toen ontslagen. Hij werkte alleen op opdracht van de bezetters, en hij ontkent voor Duitsch gezind te zijn aangezien, in ieder geval begrijpt hij niet, waarom dat zou zijn ge schied. Hij heeft te Kamperland geen open lijke vijanden. Zijn vrouw onderschrijft dit alles, waarna de verdediger, Mr. F. W. Adriaanse er o.a. op wees dat velen geïnterneerden slechts passief die afzondering ondergaan en als niet iemand voor hen in de bres springt, zelf niet trachten vrij te komen. Dit was ook het geval met L. gedurende de 8 maan den. Spr. vertrouwt, dat het tribunaal in ieder geval met die 8 maanden rekening zal houden. Ook deze verdachte werd door het tribu naal onmiddellijk vrij gesproken. Aan den 37-jarigen landarbeider J. Rooze uil "s-Heer Arendskerke was ten laste ge legd, dat hij lid en voorman is geweest van het Nederlandsche Arbeidsfront en ge werkt heeft voor de Weermacht. Verdachte zeide, dal hij geen goede vrienden was met Duitschers of N.S.B.-ers,waarop de voorzit ter hom een briefje voor leade, waaruit anders bleek. Toch hield verdachte vol niet veel met N.S.B.-ers te zijn omgegaan. Hij is niet geïnterneerd geweest. De verdediger, Mr. F. W. Adriaanse. zeide o.a., dat verdachte niet vrijwillig voor de Duitschers heeft gewerkt. De 53-jarige G. den Dekker, gemeente werkman te 's-Heer Abtskerke is volgens de dagvaarding in September 1941 svm- phatiseerend lid geworden van de N.S.B. en in januari 1944 actief lid, hij was verder aangesloten bij het N.A.F. en den Volks- dienst. Collecteerde voor Winterhulp en be zocht politieke vergaderingen van de N.S.B. Den D. zegt dat hij hoogstens een of twee maal op 'n vergadering geweest. Hij is lid geworden omdat hij dacht dat de N.S.B. voor werk zou zorgen. Hij deed niet aan politiek en wist ook niet wat de N.S.B. was. Dit laatste kan de voorzitter niet aannemen. Verdachte erkende tenslotte, dal hij een noodsprong heeft gedaan. Als verdediger van dezen verdachte trad Mr. Terwoert op. Uitspraak in deze en de vorige zaak op 17 Januari. Nog moest behandeld worden de zaak tegen Jannetje Hoogstraten, 50 jaar, echt- genoote van den Dekker. Deze verdachte is geïnterneerd te Haamstede en was door het niet doorkomen van de boot Zierikzee- Katsche Veer, niet verschenen. Deze zaak werd voor onbepaalden tijd uitgesteld. Uitspraken Tribunaal PIETER BOUWENSE, sigarenhandelaar. Middelburg, 2 jaar interneering, bevel tot inbewaring houding, ontzegging rechten. ADRIAAN JOZIASSE, tuinder, Oostkapelle vrijgesproken. GILLES VOGEL, landbouwer, Arnemui- den, ontzegging rechten. JOHANNIS DE NOOYER. fabrieksarbeider Arnemuidon, ontzegging rechten. Zon en Maan Waarom nieuwe vleesch- bonnen niet geldig zijn op Vrijdag en Zaterdag In verband met het feit, dat een steeds gcooter deel van het publiek reeds op Vrijdag en Zaterdag vleesch en vleesch- waren koopt op bonnen, welke zijn aan gewezen voor een volgend 14-daagsch tijdvak, kan het voorkomen, dat voor velen op zoogenaamde oude bonnen geen vleesch verkrijgbaar is. Het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch is niet in staat, den slagers een dusdanigen voorraad vleesch te verstrekken, dat verkoop op deze wijze mogelijk wordt gemaakt. Om deze reden is bepaald, dat met in gang van 6 Januari niet meer tegen de voor het volgend 14-daagsch tijdvak aan gewezen vlceschbonnen op den vooraf- gaanden Vrijdag en Zaterdag mag worden verkocht. Het publiek wordt verzocht, er niet op aan te dringen, toch reeds op Vrijdag en Zaterdag op den nieuwen vlecschbon vleesch te leveren. Een oorlogsmuseum in Overloon In de omgeving van het dorpje Overloon in de Peel heeft de eerste veldslag in Ne derland gewoed toen de geallieerde legers bij hun historische doorbraak Nederlandsch grondgebied betraden. In militaire kringen 'ordt de hevigheid van den strijd tijdens den slag bij Overloon gelijk gesteld aan e van den veelbesproken slag bij Caen. Het resultaat van den slag was dan ook dat Overloon met den grond werd qelijk gemaakt en eerst thans komen de onge lukkige bewoners van het zwaar geteis terde dorpje terug naar dat, wat eens hun woonstede was, om lusschen de ruines noodwoningen op te trekken, waar zij huis vesting kunnen vinden. Alle rampspoed ten spijt, hebben de energieke- Overloners zich niet laten weerhouden het initiatief te ne men tot het bouwen van een oorlogsmu seum, dat als blijvend monument de ove rige Nederlanders zal doen denken aan het leed dat hier geleden is en dat hun de verschrikkingen van de moderne oorlog voering duidelijk voor oogen zal houden. Het comité, met als voorzitter de burge meester van Overloon, heeft mot behulp van het nationaal instituut een project ont worpen voor het museum, waarvan de bouw thans beëindigd is. In Mei of Juni zal het geopend worden. Het museum omvat het terrein waar de slag gestreden werd. Men heelt het slag veld zooveel mogelijk intact gelaten, zoo dat de bezoeker een duidelijk beeld kan krijgen van het oorlogsgeweld dal daar gewoed heeft. Het terrein is doorploegd met loopgraven en tankwallen, terwijl diepe granaattrechters en stukgeschoten beplan tingen de kracht van het vijandelijk vuur op sprekende wijze toonen. Stukgeschoten tanks, zwaar geschut, mitrailleursnesten niets is vergeten om het beeld zoo volledig mogelijk te maken. In het noodgebouw, hetwelk voorloopig als museum zal dienen, zijn de Jdeinere wapens tentoongesteld en een groote hoe veelheid fotomateriaal dat ook de facetten van den ondergrondschen strijd belicht. Verscheidene officieren van de derde di visie infanterie van het Britsche leger, dat hier de operaties heeft gevoerd, hebben zitting in het eere-comïté en in Engeland heeft men groote belangstelling voor het museum, waar de moed van den Engel- schen soldaat wordt vastgelegd. Maar ook de daden van de Amerikaansche tankdivi sie, welke later op het slagveld tot de over winning kwam bijdragen, zijn niet vergeten getuige de vele foto's en oorlogsmateriaal, die ook van deze legergroep een plaats vinden in Ingezonden Mededeelim Dierlijk vitamine A en D in tabletten of vloeibaar 'Bvutot■Clur Y)ücly! Film van de week „The King steps out" is een film, die ons terugvoert naar het verleden, toen kei zers en koningen nog onbetwist heer en meester waren, hoewel niet altijd, zooals wel blijkt in deze film, die deze week in Het Grand Theater draait. Op voortreffelijke wijze is een romanti sche entourage gevormd, waarin Grace Moore als Elisabeth van Beieren de hoofd rol speelt. Het voornaamste motief van deze film is de tot stand koming van het huwe lijk tusschen Franz Joseph on Elisabotn. Het geheimzinnige waas, dat over dit hu welijk hangt, is in deze film met rijke fan tasie gemengd. Hoewel gezegd moet wor den, dat deze film geen historische elemon- ten in zich bevat van eenige waarde hiervoor zijn de scènes aan het stijve hof van Franz Joseph weer al te geestig is het spel van zoodanigen aard, dat dit euvel volkomen verholpen mag worden ge noemd. „De koning gaat op stap Als Franz Joseph een „naaister" in zijn tuin rozen ziet plukken, wordt dit aanleiding tot een avon tuurlijken tocht, die zijn keizerlijke moeder niet kan behagen Na tal van dramatische scènes blijkt do „naaister" Elisabeth van Beieren te zijn en het einde van de film laat zich dan niet moeilijk raden. UIT STAD EN LAND Goes De door het kiescollege van de Ned. Herv. Kerk gekozen ouderlingenM. B. de Munck Czn. en J. Vleugel, on de diakenen T. Bakker en J. M. Verhoek, hebben Hun benoeming aanvaard. De heeren W. Barends en L. de Jong, •esp. als ouderling en diaken gekozen, heb ben voor hun benoeming bedankt. DE STRIJD TEGEN DE SCHURFT In het gebouw van de V.V.Z.B. wordt iederen dag door een Roode Kruis-team tegen de schurft gestreden. Wist U, dat twee derde van Nederland momenteel aan scabies lijdt Duitsche zoo we! als Geallieerde militairen hebben deze huidziekte in ons land verspreid. En voor al ook in gebieden, die b.v. eenigen tijd onder granaatvuur lagen en waar de men- schen vaak dagenlang in grooten getale bijeen moesten schuilen, greep de schurft snel om zich heen. U behoeft zich dus niet lo schamen om u onder behandeling te stellen. Integendeel, het is in hooge mate onsociaal, wanneer u de bekende roode pukkeltjes op Uw huid ziet verschijnen en U niet aanmeldtWant wanneer een heel dorp behandeld wordt, maar er 1 persoon met deze huidziekte blijft rondloopen. dan plant zich van dezen persoon de ziekte weer voort. Zelfs een handdruk kan de besmet ting ten gevolge hebben I We waren in de gelegenheid het oen en ander van de behandeling te zien. Het zag er alles netjes uit. Na een kaart in gevuld te hebben en geregistreerd te zijn, kan men zich zoo noodig eerst baden. Daarna wordt het heele lichaam inge smeerd met benzyl-benzonaat, een pr raat dat de schurflmijt, die onder de huid zijn gangen graaft, doodt. De kleeron var den patient worden intusschen „gedust" d.w.z. met het bekende D.D.T.-pooder in gespoten. Moet men terugkomen, dan wordt dit op de kaart aangeteekend. Men krijgt verder, wanneer de behandeling is afge- loopen, richtlijnen mee om voor zoover mo gelijk, nieuwe besmetting te voorkomen. U ziet dus, het Roode Kruis stelt alles in het werk om ook in dit opzicht ons volk weer gezond te maken. Middelburg LICHTSTORING Vrijdagavond, even 9 uur. had een sto ring plaats in de electriciteitsvoorziening van onze stad. Floep zei het lampje en de geheele stad was in een Egyptische duis ternis gehuld. Het deed ons denken aan de verduistering in den bezettingstijd, al leen werd er toen lang niet zoo grondig verduisterd. Bij de Noordbrug. waar Gemeentewerken bezig is den nooddijk, die voor de brug ligt op te ruimen, duikelden eenige bewoners van den Noordweg, door de diepe duister ais misleid, in een kuil en kregen zoo een laatste, zij het dan onaangename herinne ring aan de Middelburgsche „zeewering". Half tien was de storing opgeheven. HINDER VAN TE VEEL VISCH De electrische centrale der N.V. P.Z.E.M. te Vlissingen ondervindt thans buitenge woon veel last van de groote hoeveelheid visch, die het gemaal van den Polder Wal cheren tegelijk met het overtollige water uit het drooggevallen gebied in het kanaal, wordt overgeheveld. Do 2uigkorven van do koelwaterleiding, welke zich in het kanaal bevinden, worden den laatsten tijd zoo vol visch gezogen, dat zij verstopt dreigen te geraken, waardoor groot gevaar ontstaat, dat het koelwater voor de machines niet in voldoende mate kan worden pangezogen, in welk geval storing in de electriciteitsvoorziening zou ontstaan. Er wordt dan ook dag en nacht met de grootste zorg voor gewaakt, dat de zuig- korven schoon blijven. IJSPRET Vrijdagmiddag hebben we hier weer eens van de ijspret kunnen genietener werd op de Heerengracht zeer druk schaat sen gereden. Daar de weerberichten voor do liefhebbers van deze sport niet erg hoopvol luiden met het oog op den zeer kleinen kolenvoorraad zouden we zeggen gelukkighadden velen van deze ge legenheid vlug gebruik gemaakt om nog eens de gladde ijzers onder te binden. KERKCONCERT Donderdagavond werd hier ter stede voor de tweede maal een kerkconcert gegeven door Tanny van de Garde, sopraan Betsy Bonthuis-Dhonl, viool, en Piet Broerse, orgel. Na het inleidend preludium in C kl. t. van Bach voor orgel, word van Buxlehude de solo-cantate no. 5 voor sopraan, viool en orgel uitgevoerd, waarbij het goede sa menspel eenigszins benadeeld werd door de wat harde klank van de viool, wat ook in de mooie vioolsonate van Corelli niet voordeelig werkte. Alleen in de Romance van Svendsen voor viool en orgel wist de viool ons in enkele goede momenten mee te voeren. Het hoogtepunt van den avond werd ze ker bereikt in de twee Hollandsche Kerst liederen voor sopraan en orgel. Het eerste in bowerking van Pijper, waarbij naast de mooie melodie de opvallende orgelbegelei ding ons trof. Het tweede een compositie van onzen stadgenoot Jan Kuiler. Een teedere melodie, mooi voorgedragen door de sopraan. Typisch deden aar oud-Fransche Kerstliederen van de jonge Temeuzensche componist Van Hauwen hun eenvoudige structuur en do parallelle orgelbegeleiding. Van de composities van Schouwman kon ons alleen Excelsis Gloria bekoren. Tot slot van den avond bracht de orga nist ons de goed gespeelde Suite Gothiek van Boëlmann. met de forsche inzet, hel mooie langzame deel en sterk gerylhme de slot. DE VOS BURCHART. WESTKAPELLE. Donderdagavond werd een der Zwitsersche barakken een filmavond gegeven, uitgaande van „Herrijzend Wost- kapelle". Vertoond werd o.a. „De verwoesting Westkapelle". Deze film is vervaardigd om op verschil lende plaatsen in Nederland te worden vertoond en de opbrengst daarvan te bruiken voor „Herrijzend Westkapelle". Jammer dat de duidelijkheid verre Verder werden nog gedraaid „De In- tocht van de Canadeezen in Utrecht", en tot slot een door de geallieerden buitge maakte propagandafilm „Winter aan het Oostfront". De heer J. Cijsouw zorgde voor accordeon muziek. HOOFDPLAAT. De restauratie der Ned. 'Jerv. kerk is opgedragen aan den archi tect Joh. Groenewegen te Amsterdam. OOSTBURG. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de lessen aan de ambachtsschool in Februari hervat worden. Tengevolge van oorlogshandelingen was het onderwijs sinds September 1944 stilgelegd. OUDELANDE. Donderdagmiddag kwam de tijdelijke gemeenteraad in volle verga dering bijeen onder voorzitterschap van den loco-Burgemeester Bruggemandeze gaf eerst een korte uiteenzetting hoe het thans gesteld is met het burgemeesterschap alhier en dankte dhr. Joosse, die eveneens aan wezig was, voor al hetgeen hij in het afge- Ioopen jaar als wnd. burgemeester voor de gemeente had gedaandhr. Joosse sprak daarop ook nog enkele woorden van dank. Adhaesie werd betuigd aan het verzoek van den raad der gemeente Kortgene, ge richt aan den Minister van O.K.W., tot het laten vervallen van de standplaatsaftrek voor het onderwijzend personeel. Tot tijdelijk wethouder werd benoemd dhr. D. J. Dees. De begrooting voor het jaar 1946 werd op den gewonen dienst vastgesteld met een nadeelig slot van f 15.500 de post onvoorzien is groot i 1294,79. De Kapitaaldienst vertoont een batig saldo van f 306,04. Een post werd uitgetrokken voor evenlueele subsidie aan de Wijkverpleging, voor het aanstellen van een wijkverpleegster. Hot bedrag per leerling voor de openbare lagere school werd voor 1946 vastgesteld op f 11.84. Z.h.s. -werd vastgesteld de begrootings- wijziging 1944, alsmede oen besluit tot wij ziging der legesverordening. Tot leden van den Commissie tot Weering van Schoolverzuim, werden benoemd de heeren P. D. Blomaard. P. G. de Jong, G. Kooger, D. J. Dees en P. Korstanje. De begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur over 1946 werd goedgekeurd. De rondvraag leverde geen bijzonderhe den op. Benoemd tot lijdelijk Ambtenaar ter Secretarie, dhr. C. de Beste, alhier. Burgerlijke stand. GeborenBoude- wijn A. A., z. v. P. D. Blomaard en J. L. de JagerGeertruid, d. v. P. Mol en C. Meulenberg Willem A., z. v. L. L. de Wilde en P. Harinck Pieternella E„ d. v. C. J. Harlhoorn en B. Lisierse. Overleden G. Jeremïasse, 48 jr., wednr. M. Poelman N. Kloosterman, 50 dgn., d. v. M. Kloosterman. SPORT SCHAATSENRIJDEN. Woensdag vertrekken onze rijders naar Zwitser land en frankrijk. De vier Nederlandsche schaat senrijders. die onder leiding van den vicc-presldenl van den Kon. Nedcrl. Schaatsbond, den heer Mr. S. J. W. Nijhoff, voor deelneming ann de op 19 cn scha.menweds(rijdenD=ijn3 tlang^" velen.'"^""!!'0 o".l,C Woensdag 9 Januari om 13 uur van het Centraal Station te Amsterdam vertrekken. Ook de drie rijders die door den K.N.S.B. nf- die 18 cn 19 Januari te Chamonix zullen .rijden, Kerknieuws Benoemd tot Zendingsdhectot te Oegst- geest. Dr. W. F. Dankbaar te Goes-Wilhel- minadorp. Radioprogramma DINSDAG 8 JANUARI HILVERSUM I. 6.45 Ochtcndgymnas ick. 7.00 Nieuwsberichten. 8.00 Nieuws. 12.00 Luchtig middagprogramma (gr.) 12.30 Hoe Nederland den vrede wint. 12.35 Conti- ncntal-kwintct, o.l.v. Jaap Brill. 13.00 Nieuws. 13.20 Orkest Piet Coomnns. 14.00 Wcreldprogram- ma. 14.30 Gramofoonmuzick. 15.00 Voor de vrouw. 15.15 Een kwartier cabaret. 15.30 Gramofoonmuzick. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Solisrcn-conccrt. 16.45 Ons kort verhaal. 17.00 Gramofootttnuzick. 17.30 Kort woord van het ComitÉ „Nederland helpt Indiö". 17.35 Gramofoonmuzick. 18.00 Orkest van Carlo Cnrcussola. 18-30 Engclsche les voor begin ners. 19.00 Nieuws. 19.15 Reportugc. 19.30 En semble Jetty Cantor. 20.00 Departementen spreken. 20.15 „Bravour en Charme". 21.00 Hoorspel „Het borstbeeld vnn den leider", door Friedrich Seld, vertaald door Peggy van Kcrckhovcn. 21.30 Het B.B.C.-Sympbonic-orkcst (gr.). 22.15 Mcnsch cn Maatschappij. 22.30 De componist van de week. 23.00 Nieuws. 23.15 Avondwijding. 23.30 Sluiting cn Wilhelmus. HILVERSUM H. 18.00 Nieuws. 18-30 Gramofoonmuzick. 18.50 Voor je slapen gaat 19.00 Juan Petri en zijn orkest. 19.30 Voor de Nedcrl. S rijdkrnch en. 20.00 Piapo-rccital door Willem Andricsscn. 20.30 Voor de werkende vrouw. 20.45 Ifoliannschc stemmen (gr.). 21.15 Eddy Walis speelt. 21.45 Avondwij ding. 22.00 Nieuws. 22.15 Orgelconcert door Bernard Drukker. 23.00 Sluiting.cn Wilhelmus. Officieele Mededeelingen EIGEN UITZAAI VAN VLAS IN 1946 DOOR VLASSERS EN HANDELAREN (Repclbcdrijven). In de laatst gehouden vergadering van het Be drijfschap voor Vlas en Hennep is ten aanzien van het bovenstaande het volgende besloten t Vlassers cn hnndclnrcn (repclbcdrijven) mogen in 1946 voor eigen rekening ten hongstc tot hun ver werkingscapaciteit zooals deze voor iederen Vlas ser-handelaar in 1944 of later is vastgesteld, vlas uitzaaien op daarvoor gehuurd land respectievelijk op contract doen telen. Iedere vlasser-handelaar, die een con'ract wcnschr teler, die voor hem op contract teelt, dient daar van vóór 1 Maart 1946 een exemplaar in ic zenden resp. aan de Ondcrvnkgrocp Vlnshewcrkcndc In dustrie (voor vlassers) of de Vakgroep Groothan- dcljn Stroovlas fvoor handelaren). TELEFOON RIJKSPAPIER. Het Rijksbureau voor papier is thuns te bereiken voor Afd. Bcdrijfsvcrfl. en Afd. Beheer (papier cn popierverwcrkcnle industrie, jm- en export) 99261. Alle overige aldeelingcn 992(6. De directie is on der beide no's te bereiken. TOEWIJZINGEN WASCHPOEDER. Het Ccntrnal Distributiekantoor deelt mede. dal de toewijzingen 560. welke van 30 December tot ere met 5 Januari a.s. ui gereikt worden voor Wosch- Ier, voorloopig geldig blijven. De Waschpoc- zal n.l. niet overal direct verkrijgbaar zijn. Op 8 Januari 1946 hoopt EDUARD JAN BOLIER zij'n 60sten geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang gespaard moge blijven, is de wensch van zijn vele vriendinnen. Het zai hem zeker aan be langstelling niet ontbreken. 1 Nieuwdorp. 0898 C. A. DEAN H. DEAN-BRUGGEMAN betuigen hiermede namens wederzijdsche ouders, harte lijk dank voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Newmarket Goes. 0896 Heden overleed plotse ling, onze geliefde Moe der. Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. Wed. P. MEULPOLDER geb. Wisse in den gezegenden ouder dom van bijna 85 jaar. Fam. Meulpolder. Kloetingc, 5 Jan. 1946. Molenweg 27. 0912 Wederkeerig een voorspoedig jaar toegewenscht door SUZ. D. KLOOSTER. Stoofstraat B 54 te Ellewoutsdijk. 0906 Dansclub 05,5 le Comp. Gezagstroepen in plaats van WOENSDAG Moeder, Behuwd- cn Groot' Uit aller naam H. E. de Jong. ,drca: L. Gecrc lnKruid;nierswaren in Zeeland ter over name gevraagd. Alleen „gezond" be drijf komt in aan merking. Brieven onder no. 442 bureau van dit blad te Goes onder opgaaf van koopsom en bijzonderheden. Geen tusschenpersonen. na een geduldig gedragen lijden Groot- cn Overgrootvader ADRIAAN H. SCHRIJVER Schlppersw. De bcgr.ifcr op Dinsdag De Heer en Mevrouw H. JONKERS-VRIJDAG te Goes zeggen, met wederkeerige ge- lukwenschen, vriendelijk dank voor de belangstelling, bij de jaarwisseling ondervonden. 0902 II I 0914 Hand- wattnws voor wielrijders verkrijgbaar Heerenstraat 12 MIDDELBURG H.H. Sigarenwinkeliers Een goede tijding Wij leveren bij elke twee pakjes shag een boekje siga rcttenpapicr, merk „Blanca" Laat uw orders uitvoerer door de van ouds bekende grossierderij0880 Fa. J. J. LAGAAY, GOEÜ Ganzepoortstraat 12 MIDDELBURG 09i3 vraagt voor maat- en confectie-atelier aankomende haaisiecs etv iee-din^CH In een belangrijke ORGANISEERENDE FUNCTIE kan iemand geplaatst worden met goede administratieve opleiding en bedrijfseconomische ervaring. Standplaats voorloopig Sas van Gent. Tevens kan te Hulst een mannel. of vr. Bediende geplaatst worden 'iefst met eenige ervaring op Bank- of dergelijk kantoor. Voor beide functies eigenhandig geschreven sollicitaties, met volledige levensbeschrijving en gegevens omtrent milieu, familie, opleiding, examens, liefhebberijen, vrije tijd, vereeni- gingsleven, ambities, toekomstplannen, vóór 12 Januari a.s. te richten aan de Centr. Dienst Organisatie van Augustcijn's Administratiekantoor en Fa. P. Augusteijn, Handels- cn Effectcnbank, Stationsplein 9, Sas van Gent. 0911 UW WEGWIJZER voor de fijnere tuinbouw Prijscourant wordt op aanvrage toegezonden Op alle plaatsen agenten gevraagd onder zeer gunstige voorwaarden Voor Tuin- en Bloemzaden het aangewezen adres Zaadteelt en Zaadhandel „EL-ZA" GEVRAAGD NETTE DIENSTBODE voor dag en nacht, v.g.g.v. Hulp van werkster aanwezig. Mevr. REIJNDERS, Molen laan 77. Hillegersberg. GEVRAAGD EEN DAGMEISJE M. D. VAN DE BERG te 's-H. Arendskerke, E 135. 0887 GEVRAAGD EEN NET MEISJE zelfstandig kunnende werken. Hulp van werkster aanwezig. Goed loon. - MEVR. SIMO- NIS, Groenmarkt 35, Den Haag (Centrum). Voor mijn gezin met 4 jonge kinderen zoek ik EEN FLINK R.K. MEISJE v.d.e.n., vooral netjes zelfst. kunnende werken en eenigs zins bekend met koken. Me vrouw POST, Rodenburghl no. 7, Amstelveen bij Am sterdam. Mevr. POOL. v. d. Veere- laan 17, Amstelveen bij Am sterdam, vraagt EEN NET MEISJE huiselijk verkeer, goed loon, veel vrij. Inlichtingen bij Mevr. KONING, "s-H. Hen- drikskinderenstr. 72, Goes. 0903 Mevr. M. J. VOS-POLS, Tandarts, Vlaardingen. Verploegh Chasséplein no. 8 vraagt een keurig net Dienstmeisje of Hulp in de Huishouding Twee meisjes aanwezig. In lichtingen bij B. V. POLS- ECKHARDT, Damstraat 43. Yerseke. 0771 GEVRAAGD EEN FLINK MEISJE in klein gezin te Bussum, v. d. en n., P.G. Uitst. behan deling en goed loon. Br. of pers. aanmelding (na 7 uur 'onds), Tulpstraat 19 te 0901 TE KOOP GEVRAAGD: Tweeling Kinderwagen v. d. HOEVEN, Wilhelmi- nadorp B 65. 0909 Te koop in Z.-Beveland: TWEE MIDDENSTANDS WONINGEN als nieuw, huur 5 4.25 en f8.50 per week. Te bevra gen Steeweg 6, Yerseke. 0910 Een goed tehuis gezocht voor mijn hond reu, 1 jaar oud. - Brieven onder no. 441, aan het bur. van dit blad. 0908 PENSION GEVRAAGD door leerling der Rijkskweek school, in Middelburg of om geving. - Brieven aanJ. W. ROSKAM, Blindeweg P 13, Dreischor. 0889 Echtpaar zonder kinderen vraagt ONGEMEUB. KAMERS te Goes of omgeving. Brieven onder no. 440. bur. van dit blad. 0905 WIE RUILT Mijn Remlngton- Schrljfm'aehine tegen Keffend, rij f- machinc - D. RIETVELD-VAN EYSDEN, L. Kerkstraat 40. Goes. 0900 penwol (cv. te koop). TE KOOP GEVRAAGD Stofzuiger, 223 v. Na 17 uur. Beestenmarkt 8. Goes. GEVRAAGD: EEN FLINKE JONGEN voor donkere-lcamer-werkzaamheden Tevens gelegenheid om opgeleid te worden als fotograaf. Aanmelden tusschen 2 en 4 uur. IN BEHEER Een jongen van de lagere school, ongeveer 15 jaar, met goed handschrift en ambitie kan 0897 GEPLAATST WORDEN OP Technisch Handelskantoor TE GOES Goede vooruitzichten Brieven onder no. 439, bureau Vrije Stemmen te Goes Gevraagd te Amsterdam-Zuid, per Febr. of Maart EEN R.K. KEUKENMEISJE EN EEN BINNENMEISJE Tweemaal per week werkster aanwezig. Prettige werkkring. Goed loon. - Brieven onder no. 6334 aan Smit's Adv.Bureau, Hecrcngracht 442, Amsterdam-C. WIE RUILT-. Bnmèh Bulten- en 2 nu.-. B, iy2? - Julfmuisti Kapel le. WIE RUILT: Mijn WIE RUILT': Prima H, ncn. mant 41. voor mi Aktctiisch - Wijngnnri WIE RUILT -. Elect, chine voor Divan met zwarte Hccrenwintcrjn je-s of Jonge Kippen I Mijn ADVERTEERT IN M,t DRIJFHOUT-S Zaad! Steeds een goed resultaat. Wijngaardstraat no. 34, Aan de Administratie van VRIJE STEMMIN Dagblad voor Zeeland Beestenmarkt 2, Goes Hiermede verzoek ik U mij met ingang van in te schrijven als week maand kwartaal abonné van uw blad. NAAM ADRES: r PLAATS Leest, adverteert en abonneert U op Vrije Stemmen het meest geleten dagblad van Zeeland. De abonnementsprijs bedraagt per week 0.26 irran Gcbr. Siepmao (in 'bch' Kloosterziel. Tel. 2163, nu

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1946 | | pagina 2