56 VERGEET niet1 eestenmarkt 2 1 BRUIDSBOUQUET f TIJDELIJK VERPLAATST Middenstands-diploma BOS Hleedingmagazïjo, Goes BETER BRIEFQNDERWIJS VRIJE STEMMEN WOENSDAG 13 DECEMBBR 19<Sö Ingezonden mededeeling dat ge thans weer Maïzena fabrikaat Duryea j - van vóór-oorlogsche kwaliteit - op Uw bon kunt krijgen. Een pak van 200 gram voor 17 cent. Vraag Uw winkelier. Voorloopig nog op de Vermicellibon. .vijk Veerdienst GoriueSiem-SL De K.N.A.C. bericht, dal de veerdiensl Gorinchera-Sleeuwijk van Dinsdag 1 dezer lol nader order, vermoedelijk voor een week wegens reparatie van de groote pont, zal worden onderhouden door een kleinere boot De maximum lengte van motor- en andere voertuigen, welk kunnen worden overgezet, is in verband daamede, teruggebracht tot Daiisclie oorlogsmisdadigers die in Nederland terecht zullen staan Naar hel A.N.P. verneemt, is het thans zeker, dat generaal Christiansen, de Duit- sche militaire bevelhebber in het bezette Nederland, in Nederland zal terecht staan. Op do lijst van Duilsche oorlogsmisdadi gers is ook geplaatst staatssecretaris Dr. Wimmer, die in den bezettingstijd commis saris generaal voor bestuur en justitie was. Dr. Wimmer is gedetineerd in de gevan genis Ie Scheveningen. UIT STAD EN LAND Burgemeestersbenoemingen Bij Kon. Besluit is aan L. Simonse, op zijn verzoek met ingqng van 1 Jan. 1946, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemoente Biggekerke, met dankbetui ging voor de langdurige diensten door hem als zoodanig bewezen. Met ingang van 16 Dec. 1945 is benoemd lot burgemeester der gemeenten Etten en Leur. Mr. Dr. Ch. J. M. A. van Raoij, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Hontenisse. is met ingang van 16 Dec. 1945 benoemd tot burgemeester der gemeente Domburg, Jhr. Ir. H. L. Boogaert. is met ingang van 16 Dec. 1945 benoemd tot burgemeester der gemeente St. Anna- land, F. M. Boogaard. Is bepaald, dat met ingang van 16 Dec. 1945 in de gemeente St. Annaland de be diening van secretaris door den burge meester wordt bekleed. Goes Boereu ontevreden over loon- en prijspolitiek Vergilde ring van dc Z.l.M. Hel hooldbestuur van do Zeeuwsche Londbouwmaalschappij kwam Maandag middag in hotel Centraal bijeen. De voor zitter, do heer M. A. Geuze, heotte alle aan wozigen wolkom, in het bijzonder den heer I. M. Bommel van Violen. De heer Geuze verklaarde, dat onder do boeren ae drang naar vrijheid steeds grooler werd. Verheugend is, dat de taxa- tiemarkten goleidelijk werden algeschait. Men moet evenwol oppassen, dat deze drang naar vrijheid niet in ons nadeel om slaat v/ij leven tenslotte in een overgangs tijdperk. Een lichtpunt noemde de spreker, de snelle vorderingen van het herstel. Groote ontovredonheid heerscht onder do boeren over de loon- en prijspolitiek van de regoering. De afgevaardigde van Hulst noemde de stemming onder de boeren in Zeeuwsch Vlaanderen zelfs gevaarlijk. Be sloten wordt aan de rogeering te vragen de prijsvaststelling en de arbeidstoestan den op het platteland zoodanig te waar borgen. dat de eischen, die de regeering aan het teellplan stelt, kunnen worden na gekomen. Over de verschillende akkerbouwproduc ten werd medegedeeld, wat het vlas be- IreltDe vlasalzel bedroeg de laatste jaren 10.000 ha. Mon verwacht, dat er komend jaar meer vlas zal kunnen worden ver bouwd. Export naar België zal afhangen van het feil, of in de eerste plaats de bïn- nenlanasche industrie voldoende van arond stoffen kan worden voorzien. Ook uien zul len in de toekomst een belangrijk export artikel worden. Van de 961 ingovoorde tracloren hoeft Zeeland er 145 gekregen, dus 16 pet. Dit aantal mag, gezien den omvang der pro vincie. bevredigend worden geacht. Bij de telling van .do paarden in de pro vincie is gebleken, dat het aanwezige ma teriaal v/el meevalt, maar dat de verdee ling over de provincie te wenschen over laat. Overv/ogen wordt thans iokpaarden naar Frankrijk uit to voeren. De benoemingen van Mej. G. G. Sikkens te Goes als consulente en van den heer J. A. L. M. van Opstal te Zierikzeo als tee- kenleeraar aan de Landbouwhuïshoud- school aldaar, werd met instemming door de vergadering begroet. Vervolgens kwamen de polderkwesties ter sprake. Speciaal van den calamiteuzen polder te Borssele waren klachten binnen gekomen over de naar verhouding te zware lasten van dezen polder. Voorgesteld werd de oeververdediging en andere lasten bij het Rijk te doen overbrengen. De heer Bommel van Vloten merkte op, dat men ieder eiland afzonderlijk moet bezien. Gestreeld moet worden naar dijkkringen. Bij Gedeputeer de Staten wordt overwogen de achterlig gende polders in de lasten te betrekken. Een afgevaardigde van Walcheren be treurde de schaderegeling voor dit eiland. Eerst v/erd een volledig herstel toegezegd, thans wordt de landbouwers medegedeeld, dal zij maar op oen gedeelte moeten reke- Aan de rogeering zal worden gevraagd een zoo volledig mogelijk herstel van de productiebedrijven, Wat de dienstplicht betreft, hierdoor dreigt de landbouwer straks weer ernstiq aedu- peerd te worden. Aangezien hel aantal ar- öe* getijden DONDERDAG 13 DECEMBER. 20-30 minuten vroc Vccrc 20-50 minuten late. beidskrachten toch reods zoo gering is, wil de hoofdbestuursvergadoring vrijstelling zien te krijgen. Besproken werd voorts het toekomstig 100-jarig bestaan van de Maatschappij. In de eerste week van luli. Woensdag, Don derdag en Vrijdag zullen een paardenlen- (oonsfoiling, een concours hippiquo. een film voorstelling en een openlucht voorstelling plaats vinden. Aan de vergadering word oen salaris- verhooging van 10 pet. aan het personeel voorgesteld. De discussies droegen een aangenaam karakter. Op de inleiding van den heer I. M. Bommel van Vloten over..De toe komstige verhoudingen in de Nederland- sche Suikerindustrie" komen wij nog nader OPBRENGST COLLECTE De collecte „Zeeland helpt Indië" heeft alhier f 5000 opgebracht. INDISCHE AVOND. De afd. Zuid- en Noord-Beveland van de Kon. voreeniging Oost en West gaf een zeer geslaagde filmvoorstelling. Dr. J. Nieuwenhuijse uit 's-Gravenpolder sprak een kort openingswoord en heette den town-major als gast welkom. De zaal was goed gevuld. Door de Koninklijke Pa- ketvaart Maatschappij v/as een film be schikbaar gesteld, dio ons hel reizen door mooi Indië vertoonde. De liim bracht ons naar de oerwouden en vulkanen van ïnsu- linde. Wij kregen v/eer een goeden indruk van de imposante schoonheid van ons rijk overzee. Wij zagen wajangpoppen in Mid den Java en krijgsdansen op Nias. In de korte pauze tusschen de opnamen werd door leerlingen van den heer Van Sprang passende muziek uitgevoerd, die een goede sfeer bracht in dezen Indischen avond. De heer Van der Plassche gaf een toelichting bij de filmvertooning. De opbrengst van dezen avond is be stemd voor hulp aan lndie. Wij hopen, dat deze interessante avond nog door vele andere zullen worden ge- Het hoofdbetuur van de vereeniging van oorlogsgedupeerden kwam in verga dering bijeen in hotel Centraal te Goes. Tot op heden was er vanaf de oprich ting slechts een werkcomité, dat belast was mot de oprichting van de afdeelingen en het afdoen van de voorloopige zaken. De aldeelingen, in totaal 10, verdeeld over geheel Zuid-Beveland, zijn thans op gericht. Iedere afdeeling omvat een aantal naast elkaar gelegen plaatsen. Iedere af deeling heeft een eigen dagelijks besluur. Uit dit besluur worden 2 afgevaardigden met 2 plaatsvervangers gekozen, die dan met hun collega's uit de verschillende af deelingen, het hoofdbestuur vormen. Het hoofdbestuur is dus samengesteld uit 20 af gevaardigden. Uit dit hoofdbestuur is een dagelijksch bestuur gekozen. Als voorzit ter P. Schools de Putter, landbouwer te Biezelingevice voorzitter Iz. Groenewege, landbouwer te Hoedekenskerke secretaris- penningmeester Jac. C. van den Hout, ar chitect te GoesA. J. van 't Veer, chef- Bakker in do Coop. Ons Bolang U.A. Goes te Kloetingelid J. van '1 Wosteinde Vor- muo, landbouwer to Nieuwdorp, lid. In de verschillende afdeelingen ziln reods een groot aantal leden ondergebracht. Uittreksel uit de statuten Het doel der vereeniging is, voor hen, die op Zuid-Beveland door of ten gevolge van oorlogsgeweld direct of indirect in ma terieel bezit of beslaan zijn getroffen, op te treden ten opzichte van vraagstukken, die het schade-horstel betreffen. Zij tracht dit doel Ie bereiken door a. namens de geiroffenen op te treden en de schakel te vormen tusschen deze en de diverse instanties voor herstel en opbouw. b. al datgene ter hand te nemen, wat naar hot oordeel van het besluur een vlot en bevrodigend schadeherstel kan bevor deren in hot belang van haar leden. c. de gedachte te propageeren, dat dit schadeherstel op een wijze geschiedt, dia onze volkseenheid demonstreert en versterkt en de gevoelens van de getroffenen niet kwetst. Dc minimum contributie voor arboiders en daarmede gelijk te stellen gedupeerden bedraagt i 1.per jaar. Voor anderen, dus zelfstandigen, minimum f 2.50 per jaar. Hel bestuur hoopt, dat alle gedupeerden als lid zullen toetreden, ook zij die maar weinig schade hebben. Zij steunen daar mede de zaak der zwaarder getroffenen. Voor aanmelding kan men zich wenden lot den afdeelingssecretaris in de eigen om geving of tot een bestuurslid van do afdee ling, maar ook tot den secretaris-penningm. van het hoofdbestuur. Tulpstraat 78, Goes, tel. 2655. In het laatste geval golieve men het schriftelijk te doen. Middelburg INSTRUCTIEVE PIANO-AVOND Z.V.U. Voor de Z.V.U. hield de heer Jan Kuiler zijn tweede voordrachtavond mot muzikale toelichting over de romantische meesters van het klavier. Mooi werd de avond ingezet met het be kende „Traumerei van Schumann, waarna do heer Kuiler ons het leven en werken van dezen componist schetste. Ook nu weer konden we gemeten van het mooie pianospel in do Romance's, gedeelten uit hot prachtige „Auf- Kinderscènes schwung". Brahms werd ingeleid mot ziin bekende Walzer, waarna we ook van dez ter een indruk kregen door woord en klank Als slot klonken de twee machtige rhapso- dieën van dozen grooten romanticus. Met een hartelijk applaus bedankte het talrijk gehoor den pianist voor den mooien en loerzamon avond. Nadat Zaterdag bekend was gemaakt, dat over do distrlbuliekringen Mlddelbuig en Vlissingen aan kindoren. dio in het be zit zijn van een extra bonkaart Walcheren 300, 400 of 500, door het Roode Kruis gra tis een stuk Sunlightzeep beschikbaar werd gesteld, bereidde de dislributiedienst Mid delburg den personen, die in het bezit zijn van een geheele tabakskaart, heden wol een zeer bijzondere verrassing, door bij hot afhalen der nieuwe distributiekaarten, mat welker uitreiking men heden bogonnsn is, over deze categorie 10 Engelsche sigaret ten gratis ter beschikking te stellen. Dit schijnt eveneens een geschenk van het Roode Kruis lo zijn. Dat een en ander door do rookers er zijn zeer weinig rooksters die een geheele tabakskaart heb ban zeer op prijs werd gesteld, behoell nauwelijks betoog. Maandagavond bracht het revuegezel schap Jan van Ostade een vlot gespeeld programma in de goed gevulde Schutters hofzaal. Het gebodene was van goed gehalte. Het zou te voel plaatsruimto vragen alle 24 lafereclen te noemen, maar v/e willen een uitzondering maken voor Jan van Ostade. die over zeer goede tooneelgavcn beschikt en in de veschillende creaties een daverend succes oogstte. Henny de Klerk bracht enkele zeer ge daagde liedjes ten gehoore. Hel oud-Russische lied met Engelschen tekst is wel een bijzondere vermelding waard. De 16-jarige accordeonvirtuoos joop van Boxtel openbaarde op vlotte wijze zijn gaven en speelde o.m. een eigen com positie „Wals Espannola". Al met al was het een zeer beschaafd programma en de politieke streken, die ai en toe werden geuit, waren zeer juist en dikwijls aardig bedacht. STICHTING „NIEUW WALCHEREN" De Stichting „Nieuw Walcheren" werkt thans aan de voorbereiding van een actie, die gaat om Walcheren's natuurschoon. Met medewerking van deskundige instan ties' wil de Stichting Walcheren weer in een kleed steken, den tuin van Nederland waardiq. De belangstelling voor do Stichting neemt langzaam toe. Geregeld worden nieuwe leden ingeschreven. Ook de jeugd toont haar belangstelling voor het werk van „Niouw Walcheren". Ai en toe steekt een groepje schooljongens nieuwsgierige neuzen om de deur van het propagandasecretariaal, op do Nieuwe Burg. Eenmaal binnen, bekijken de jongens met aandacht de producten van de Wal chersche industrieën. De meesten zijn ver legen, maar een enkele vraagt vrijmoedig. Het is verheugend, dat ook de jongste jeugd zich voor den opbouw van het eiland interesseert. Zij toch moeten straks 't werk. dat hun vadors met enthouslasmo begon nen, voortzetten. ROTTERDAM GAAT ZEELAND HELPEN De Zeeuwsche vereeniging te Rotterdam „Zeelandia" bestaat dezer dagen 25 jaar. Tor golegonhoid van dit jubileum organi seert de vereeniging een hulpactie ten bate van do geteisterde gebieden aan don Schel- demond. Op het programma staat een feestavond. Onder leiding van den heer Chr. J. Mazure zullen op dezen avond o.a. Zeeuwsche volksdansen in kleederdrachten uitgevoerd worden. Op 21 en 22 December a.s. zullen er in Rotterdam straatcollecten worden gehouden Voor deze collecten gaan Zeeuwsche man nen en vrouwen in kleederdracht naar de Maasstad. Zij, die willen collecteeren en over oen Zeeuwsch pakje beschikken, kunnen zich opgeven bij het propagandasecrelariaat van de Stichting Nieuw Walcheren. Nieuwe Burg 9, Middelburg. KAPELLE. De oprengst van de colleclo „Zeeland helpt Indië" heelt opgebracht f2436.15. RETRANCHEMENT. St. Nicolaas bracht nogmaals een bezoek aan onze gemeente om geschenken uit te reiken, die door kin deren uif niet-geleisterde gebieden bere'd- willig aan den Sint waren afgestaan. Dit was voor de kleinen een groote Ook de lekkernijen, die de Sint had, vielen in den smaak. Sportnieuws DAMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND. Dc vierde roode leverde de volgende uiivbgcn op: C. va' öieiarr.-). Blom 5-2 N! 1 J Wrrt.-A W. Kar.:I-I I. SttW-M F. de jonge t-l L. Alice non—A. J. Plilwcert 2-0 Stroobaod It -V. it, Bukk I-I P. 1 Mr Door heeff d 1. J. Blom 2. M. P. dc Jonge 3. J. Sinkc 5. L. Ande 7. J. Slrooband Jr. ...4040 4 S. P. J. v. d. Bulck 4 0 3 1 3 9. A. W. Kaat 4 112 3 10. P. Maas 4 112 3 11. M. J. v d. Wcclc 4 0 2 2 2 12. A. J. Fllkwccrt 4 0 I 3 I Dc spanoing sit er dus volop in. Dc volgende ronde wordt op 16 December a.s. te Middelburg ge speeld. Aanvang 10 uur. cafi Dc Eendracht, Gist- Kadioppogramma WOENSDAG 12 DECEMBER. HILVERSUM 1. tendwijding. S.01 nieuws. 12.01 gamofoonmusick. 12.30 Nederland gaat weer aan den slag. 12.35 or gelconcert door Bernard Drukker. 13.01 nieuws. 13.20 orkest Carlo Cnrcussola. 14.01 relais wcrcld- prograunna. 15.00 kwartier voor dc vrouw. 15.15 Robert Lortat speelt walsen. 15.30 kalender der toonkunst. 16.00 bijbclvcrtclling. 16.30 kamermu ziek. 16.45 na school ijd. 17.00 kinderkoor. 17.15 gramofoonmuzick. 17.30 mcdcdeclingcn van Neder lands Volksherstel. 17.35 jazzmuziek. 18.01 Jan Corduwencr. 18.15 cabaret „zes een Ccn kwart". 18.30 het rijk overzee. 18.45 krontjongmuzick. 19.01 nieuws. 19.30 Eddy Walls speelt. 20.01 Nederland herrijst. 20.15 brieven van onzen Londcnschen cor-" respondent. 20.30 kamermuziek. 21.00 hoorspel. 21.40 gramofoonmuzick. 22.15 mensch en munt- scbappij. 2.30 gramofoonmuzick. 23.01 nieuws. 23.20 avondwijding. 23.30 sluiting cn Wilhelmus. HILVERSUM II. 18.01 nieuws. 18.30 „La Gloconda" (flc.). 19.10 Hans Brandts Buija „clavccimbel". 19.30 voor de Nedcrlandschc strijdkrachten. 20.01 omroeporkest. 21.00 dc patriot. 21.15 Vaudeville orkest. 21.45 •ondwijding. 22.01 nieuws. 22.20 dansmuziek (gr.). .58 sluiting cn Wilhelmus. Officieele Mededeeiüngen GIPS UITSTROOIEN. Nu een vorstperiode ingetreden is cn het land :oodoende berijdbaar is. is het aan te raden, het )ips, voor zoover U dit in voorrond hebt, zoo vlug nogelijk uit te strooien. Gips werkt zeer goed op ten. Zoodra weer dooi is ingetreden, is* het s erk af te raden, nog gips over het land te s*ro~ien. Ten ven cn'ten tweede zul gips door de overmacht van wateren den grond, direct gchecMn oplossing gaan ridhtcn.P Deze uitspoeling ^is met te vcrwnchte'n/in- Met groote dankbaarheid blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter PETRONELIA MARGR1ETHA B. G. Kloosterziel. A. M. E. Kloosterziel Dijkhuize Goes, 10 December 1945. Leliestraat 47. rblijd Heden werden wij niet de geboorte v Zoontje en Broertje HENDRIK PETER, ïoemen hein DEK. M. Zandee. J. Zandee—Harinck. Piet. Goes. 10 December 1945. Middelburgschestr. 1 Wij 021: Op Donderdag 13 December a.s. hoopt, zoo de Hecre wil en wij leven, onze geliefde Man. Vader en Grootvader, de heer M. ZUIDIJK zijn 60sten geboortedag te herdenken. Dal hij nog vele jaren spaard moge blijven, is wensch van zijn dankbare Vrouw, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Goes, 13 December 1945. W. Zelleweg 3. 0228 Hiermede betuig ik mijn hai tclijken dank voor de vele felicitaties op 28 November j.l. vcor mijn 80sten geboor tedag ontvangen. 0239 A. Hogesteger. Julianastraat 5, Goes. Bij ons vertrek naar Grijps- kerke zeggen wij alle Vrien den en Kennissen hartelijk dank voor de vriendschap en gastvrijheid ons betoond in het bijzonder de Wed. Van Willigen en dc Wed. Ge braad voor de huisvesting. P. DINGEMANSE 0255 en Echtgenoote. Yerseke, Dec. 1945. SAMENKOMST met geëvacueerden op Donderdag 13 December a.s.. 's avonds 8 uur in de zaal van het Leger des Heils te Goes. Lezing over Bunyan met lichtbeelden en zang. Verwarmd lokaal. Allen har telijk welkom. 0251 Het Comité. PRIJZEN BESCHIKKING goederen voor oorlogs slachtoffers 1945 Artikel 1. De prijzen waartegen goc deren op aanwijzing van de Stichting Centrale Voorzie ning tc Rotterdam of de ou der deze stichting ressortce- rende provinciale oi plaatse lijke voorzienings-commissies ten hoogste mogen worden tc koop aangeboden of ver kocht, bedragen dc inkoops prijzen franco magazijn van den kleinhandelaar, verm derd met 20 procent. Artikel 2. De Directeur Generaal voor de prijzen kan in bij; dere gevallen afwijkingen het in deze beschikking be paalde vaststellen en deze schriftelijk ter kennis van betrokkene brengen. 0243 WIE RUILT Mijn n. konc gum- ATTENTIE! EVSet ingang van heden is ons Aduedchiic^ccou van LANGE VORSTSTRAAT 41 naar OVEN) Telefoon 2163 CURSUS BIJENTEELT Bij voldoende deelname zal door ondergeteekende een cursus in Bijenteelt worden gehouden. Leerlingen moeten den leef tijd van 18 jaar hebben bereikt, tenzij zij in liet bezit zijn van ccn Diploma Land- of Tuinbouwcursus. Schriftelijke opgaven met volledig adres vóór 1 Januari 1946. A. v, STAALDUINEN.' Tuinbouwvakondcrwijzer, 0129 Doelstraat 369a. Krabbendijke. VOOR DIRECT GEVRAAGD flinke &ez&e#ee leeftijd plm. 18 jaar Sollicitaties inzenden voor 20 December a.s. aan Coöp. „Algemeen Belang'' te Kruiningen WELKE AUTO-MONTEUR JLsi zoekt gezellige werkkring Liefst direct in dienst te treden AdresGarage „DE KOEPOORT" GOES E. A. SPELIER, Telefoon 2484 Zeeuwsch Instituut te Hansweert tot bevordering der Algemene Ontwikkeling en Wetenschappelijke Vorming is telefonisch bereikbaar ender no. U.S. Aannemers in Zeeuwsclt-Vlaanderen Opgeslagen te TERNEUZEN bij Expeditie en Agentuur-Mij. AUG. DE MEIJER. partij Scholtolite en Presto bouwplaten Zendt ons Uw vergunning, we leveren U direct. Kan ook afgehaald worden in Terncuzcn tegen afgifte bon Uit voorraad te Goes leverbaar RUBEROID. 237 ASPHALTPAP1ER cn MASTIEK ft. DE JAGER-TOLHOE3C STATIONSWEG 12 - GOES - TELEFOON 2138 Studeer mondeling voor het aan het Zeeuwsch instiiuut voor Handelsonderwijs. In 1945 slaagde 93 van het aantal door onzen lecraar opgeleide candidaten. Billijke condities. Januari aanvangettrsus gevorderden en beginners. Aanmelden bij 0258 1 A. Korstauje, Beestenmarkt 12, Goes ingang in de Garage van dhr. Krijger, rechts 2. Wc U. Stichting Zeeuwsche Volksuniversiteit Tentoonstelling van schilderijen van oude meesters uit Rijksmuseum en Mauritshuis 15 December '4513 Januari '46 iti het gebouw van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, tc Middelburg. 0226 Fra Angelico - Rembrandt - Jan Steen Frans Hals - Rubens - Murillo - El Greco - Goya e.t.v.a. De tentoonstelling is geopend op Zaterdag 15 December, van 13.3017 uur, Voorts op werkdagen van 1012 en van 13.30—17 uur. Toegangsprijs f 0.50 voor leden Z.V.U. cn Z.G.d.W. op vertoon van lidmaatschapskaart f 0.25. Doorloopende kaarten uitsluitend voor leden Z.V.LI. en Z.G.d.W., f 1.Voor scholieren onder geleide speciale voorwaarden, aan te vragen bij deu Secretaris van het ten- tooiistellings-comité, H. PIETERS. Spanjaardstraat no. 74. Middelburg. De Notaris H. JONKERS te Goes zal op Donderdag 20 December 1945, des v.m. 10 uur te 's-Heer Arendskcrke, in de garage van den heer Sturm ten verzoeke van de Erven Wa. BLIEK, a contant PUBLIEK VERKOOPEN Kabinet, klok. tafels, stoelen, naaimachine, spiegel, kastje, kachel, vloerkleed, matten, looper, petroleumstel, glas- en aardewerk, kisten, lijfgoede ren en kieeren. kanten mut sen, bedden, kruiwagen, dop pen, ladder, windmolen, een mestgriep, gouden en zilve- voorwerpen, als 3 paar gouden stukken en 3 gouden sloten m. bloedkoralen, spel den, dameshorloge, enz. De koopers, die niet contant betalen, kunnen hunne koop- nen ook voldoen tegen afgifte van hun aankoopno ta's. verrekenings cheques of overschrijvings-biljetten, ter grootte van minstens het be drag van koopsom en onkos ten, alles door een Bankin stelling op den verkoopdag geparafeeerd. 0196 HUGO BOL - YERSEKE ZEEUWSCHE OESTERS (5, 20, 25. 30 per 100. 5954 Telefoon 53 HUISHOUDSTER GEVRAAGD Bij man alleen, wonende od dorp in Z.-Beveland. Huis houdster gevraagd. - Brieven onder letters H.G.. bureau dit blad. 0224 Mevrouw Odé Vogelzangswcg 26, te Goes VRAAGT EEN MEISJE Dor hcele dagen (twee vrije iddagen). 0240 GEVRAAGD EEN NET DAG-MEISJE Zondags vrij. - Beesten markt 6, Goes. 0253 WELK NET MEISJE wil in klein gezin tc Goes dc huisvrouw bijstaan, als hulp in de huishouding, 's morgens 8 tot 's middags 3 uur. 's Zondags vrij. Flink loon, goede kost. - Brieven onder no. 404 aan het bur. van dit blad. 0247 GEVRAAGD EEN NETTE WERKSTER voor onderhoud van de zaak. Dag naar verkiezing. WIT- KAM'S Geschenkenhuis, te Goes. 0246 EEN NET DAG-MEISJE GEVRAAGD van 8 tot 3 uur. - A. J. ADRIAANSE, Ganzepoort- straat 14, Goes. 0241 DAG-DIENSTMEISJE GEVRAAGD wegens huwelijk der vorige. Huishoudster aanwezig. WITKAM. Kloetingscheweq 82. Goes. 0249 GEVRAAGD EEN NET MEISJE voor dag of dag en nacht. A. J. VÈRSCHÜURE, Yer seke, Beatrixstraat 14. 0222 Biedt zich aan NET PERSOON (32 jaar, P. G.), voor loop werk. - Brieven onder no. A 440, Zeeuwsch Dagblad, Goes. 0259 Wie heeft voor mij een ACTETASCH in goeden staat. Ook gene gen te ruilen tegen Werk schoenen, m. 41. - Adres te bevragen bij den agent van dit blad,. A 146, Kattendijke. 0127 V/ie kan mij helpen aan GUITAAR of 1 stel mechanieken van guitaar of mandoline. - A. VAN LOO, Dam 6, Yerscke 0221 STICHTING GEDUPEERDE GRONDGEBRUIKERS OP WALCHEREN Algemeene Ledenvergadering Maandag 17 Dec. 1945, 's nam. 1.30 uur. Schuttershof, Middelburg alwaar ook de geëvacueerde leden op Zuid-Bcveland worden verwacht. Dc Inspecteur van den Dienst Landbouw Herstel in Zetland, Ir. S. Herweijer, zal in deze vergadering een uiteenzetting geven van de afgekondigde schade-regeling. Het is in het belang van ieder gedupeerde 0225 grondgebruiker, deze vergadering bij te wonen Een gelukkige huwelijksdag Artistieke bloembindevij G. Bruel, ST.-JACOBSTRAAT 44. GOES 0233 OP KANTOOR VAN Fa. GEBR. DUVEKOT, Goes, KAN DIRECT NOG EEN ois* Meis-fe GEPLAATST WORDEN VERLOREN: Een Reserve Band met vc-lling, 32 X 6.13- Tegen goede belooning terug te bezorgen bijJ. BUIJS- ROGGE. Wilhelminastr. 84, Goes. 0235 TE KOOP TWEE JONGE HONDEN 5 maanden oud. Te bevragen Zuidwal C 115. Arnemuiden. 0224 TE KOOP Mijn zoo goed als nieuwe Boom-rugsproeimachine CIJSOUW. Scheldcstr. 59. Goes. 0231 TE RUIL OF TE KOOP 1 P.K. MOTOR llchtnct. 220 volt. - Brieven onder no. 405, aan het bur. van dit blad. 0242 Tc koop of te ruil gevraagd: KINDERSTOEL Kloctingschc weg 42. Goes. TE KOOP GEVRAAGD: SPINNEWIEL Prijsopgave Zuidwal C 115 te Arnemuiden. 0223 TE KOOP GEVRAAGD: ELECTRO MOTOR defect geen bezwaar. - Brie ven onder no. 403, aan net bur. v. d. blad. 0201 TE KOOP OF TE RUIL Een mooie Pluche Nette Brieven onder no. 406, bui', van dit blad. Goes. 0203 TE KOOP OF TE RUIL Een Keukentaf elt'e en Kerstboomversieringen Westwal 50. Goes. 0232 TE KOOP KINDERWAGEN zoo goed als nieuw. - Dam straat 48, Yerseke. 0254 TE KOOP EEN HERDERSHOND Te bevragen Agent van d. blad, Kortgene. 0220 WEDEROM kunnen wij coupons stof aannemen om een Cöduutn TE FABRICEEREN WIJ LEVEREN DE VOERING vlijs jiwSO 3^ JOURNALISTIEK en PUBLICITEIT leergangen 0.1. v. dagblad-directeur Dr. V/ormser en F. do Sinclair. Engets, Frans, Duits, Ned. en Corresp., mlddonat. diplome, :leno, boekhouden, op!, PractIJkexamen*. ACADEMIE VOOR INDIVIDUEEL SCHR, ORDERWIJS Secretariaat; Lusthofstraat 6 - Rotterdam. COUPON s33 adres. (Sretis proefles ieervck:

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1945 | | pagina 4