VRIJE STEMMEN Be komende politieke oriëntatie in Nederland ANTITHESE? Besprekingen tusschen Dr. van Mook en de Indonesiërs Ie JAARCANG NUMMER 300 DAGBLAD VOOR ZEELAND Dinsdag 30 October 1945 Algcrucenc Leiding B. G. Kloosterziel S. L. Bocnna, Hoofdredacteur J. Kockebakker, Redactie cn AdminJ Goes, Bcestc-omarkt Telefoon 2163. Men vraagt ons, iets nader te willen toe lichten, waarom er onder de Christelijk- 'Historischen, en over het algemeen in de Nederlandsch Hervormde Kerk, een meer afwijzende houding tegenover een herstel der vroegere coalitie wordt gevonden, dan voorheen, vóór den oorlog, het geval was. De uitvoerige publicaties daarover heb ben ook ons buitenstaanders daaromtrent vrij goed ingelicht. Naar wü meenen, is in deze kringen door allerlei invloeden, zoowel van het groole wereldgebeuren rondomalsook ten gevol ge van innerlijke bezinning en samenspre- king met andersdenkenden in de intimiteit van het gemeenschappelijko verzet en de samen gedragen gevangenschap, het be- sef geboren, dat er voor herstel en ver nieuwing van ons bevrijde vaderland een samengaan noodzakelijk is van kerkelijken en niet-kerkelijken, van Roomsch Katholie ken en Protestanten, van rechtzinnigen en vrijzinnigen, op een gemeenschappelijk so ciaal en democratisch program, terwijl de stem der Kerk daarbij dan den geestelijken achtergrond der vernieuwingsgedachte moei doen hooren. Er zou geen enkel bezwaar tegen zijn geweest, dat ook uit anti-revolutionnairen kring velen zich bij dit gewcnschte samen gaan zouden hebben aangesloten. Dit is echter niet het geval geweest, zoover wij kunnen nagaan. Ofschoon het natuurlijk wel mogelijk, dat personen, vroeger aan gesloten bij de Anti-revolutionnaire partij, zich daarvan hebben losgemaakt en zich naar deze nieuwe richting hebben gewend. Feit is echter, dat van uit leidende kringen der Anti-revolutionnaire partij zeer princi pieel de vroegere antithese weer op den voorgrond werd gesteld. Een fundamenteel onderscheid bestaat, betoogt men van die zijde, tusschen poli tiek Christendom en alle andersdenkenden. En dit onderscheid moet ook in politiek op zicht lol scheiding leiden. Men roept dus- op tot principieele Christelijke politiek, en zou van harte gaarne op dien grondslag met de Christelijk Historische partij samen smelten. terwijl dan de mogelijkheid zou worden gezien, om gezamenlijk met de her boren Roomsch-Katholieke Staatspartij, na de verkiezingen met dezen inzet, het regee- ringskasteel te bezetten. Met dit plan is de Christelijk-Historische partijleiding niet accoord gegaan. Gevolg is een isolement van de Anti-re volutionnairen, zooals reeds bij menige ge legenheid gebleken is. Wij achten dit verheugend. Want wü zeggen..Aux grands maux les grands remèdes Tn grooten nood zijn krachtige geneesmiddelen noodig. En die re medie thans, voor ons vertrapte en uitge plunderde Koninkrijk, is een sterk en trouw samengaan van alle groepeeringen, die naar het woord van Hare Majesteit herstel en vernieuwing in hun vaandel hebben geschreven, en die dit willen bereiken langs democratischen weg en met 'n positief soci aal-economisch doel. Deze groepeering is reeds aanwezig in ons huidige kabinet, al ontbreken er nog belangrijke groepen, die er ook bij hooren. Deze groepeering toekent zich almeer af bij den politieken en socialen heropbouw van ons vaderland. Deze groepeering zal straks bij de ver kiezingen ook leiden tot een antithese. Maar dan een antithese tusschen voorstan ders van het democratische en sociale pro gram. ongeveer zooals dat is uitgestippeld in de eerste rede van den huidigen minis ter-president. en tegenstanders van dit pro gramma. die wü dan. naar wij vreezen, in hoofdzaak in anti-revolutionnairen kring zul len moeten zoeken. Het is jammer. Maar als het moet, dan moet hetRed. TRIBUNAAL VERBETERING Het blijkt, dat in ons verslag over de zit ting van het Tribunaal te Goes een kleine onjuistheid is geslopen. De getuige, de lieer A. B. van Luijk te Goes, verklaarde niet, dal op de drukkerij van Siepman illegale blaadjes waren gedrukt, doch dat de be schuldigde geholpen had bij het versprei den van illegale litteratuur, en daarvoor ook papier had geleverd. POLITIERECHTER De 50-jarige K. Wandel, echtg. va Schiettekalle, zonder beroep te Bouwersha ven. had verschillende textielgoederen van haar zoon als geschenk aangenomen, ter wijl zij wist dat die goederen van diefstal afkomstig waren. Eisch 4 mnd. gev. straf. Uitspraak conform. De 45-iarige P. Wandel, echtg. van M. J. v. d Meer, zonder beroep te Dreischor. zou van haar neef. den zoon van vorige verdachte, een servies, een vloerkleed, oen kapstok en textielgoederen als geschenk aangenomen hebben, terwijl zij wist, dat deze goederen van diefstal afkomstig ren. Eisch en uitspraak vrijspraak. Oe Wer-eeBsigdle SfcarSem DB®eoB<58*8 wam sie wet*e(dvB*@ïSle Redk van President Truman Ter gelegenheid van den Amerikaanschen vlootdag heeft President Truman heden New York een belangrijke rede uitgespro ken, waarin hij vooral ook enkele voc me aspecten van de buitenlandsche poli tiek der Ver. Staten belichtte. Na hulde gebracht te hebben aan Amerikaansche Marine voor haar prestaties in den oorlog, gaf de president een overzicht van de sterkte en het doel van de vloot, waarna hij de demobilisatie der marine sprak. Wanneer onze demobilisatie geheel zal zijn voltooid, aldus President Truman, zullen de Vereen. Staten toch nog de groot ste vloctmogendheid ter wereld zijn. Dit zelfde geldt voor de luchtmacht der V. S., Waarom de V. St. deze strijdmachten noo dig hebben, vatte de president samen in vier punten en wel 1. Om de verplichtingen na te komen, die de V. St. als lid der Vereenigde Naties op zich hebben genomen, n.l. een duurzamen vrede te waarborgen. 2. Om in samenwerking met de bond genoten, de aan de verslagen vijanden op gelegde vredesvoorwaarden te doen uïtvoe- 3. Om samen te werken met andere Ame- rikaansche naties om de territoriale on schendbaarheid en politieke onafhankelijk heid der landen van het Westelijk halfrond te bewaren. 4. Omdat de militaire macht der V. S. paraat dient te zijn om de fundamenteele taak te vervullen, haar opgelegd door de grondwet, namelijk te zorgen voor de De toestand op Java Uit Den Haag is in Batavia bericht vangen, dat Van Mook de opdracht van de regeering heeft, om onverwijld met de In donesische nationalisten besprekingen te beginnen. De Indonesische regeering heeft de vol gende verklaring gepubliceerd„Er heeft steeds volledige overeenstemming bestaan tusschen den minister van overzeesche ge- biedsdeelen en den luitenant-generaal de mogelijkheid en de vrijheid van bes, kingen tuschen de laatstgenoemde en de nationalisten. Den nationalisten is meege deeld waar en wanneer de luitenant-gene raal hen wil ontvangen. In deze publicatie wordt niets medege deeld over het probleem Soekarno. Volgens onze regeering wordt absoluut geweigerd, met hem persoonlijk te overlegqen, omdat hij tijdens de bezetting voortdurend met de lapanners heeft medegewerkt. Natuurlijk zal Dr. van Mook zich aan deze opvalting moeten houden. Het bericht, dat hij reeds een samenkomst met Soekarno zou hebben gehad, schijnt dus wel ongeloofwaardig. Anderzijds verluidt, dat aan Soekarno de vraag is gesteld, of hij bereid zou zijn, te rug te treden terwille van de vlotte afwik keling der besprekingen. Hij hoeft daarom trent naar men zegt, zich nog niet positief uitgelaten. Do Britsche bevelhebber van Java heeft de inlanders bevolen, alle gijzelaars on geïnterneerden, zoowel Europeanen als In do-Europeanen, vrij te laten. Voor de eerste maal zijn gevechtshande lingen voorgekomen tusschen nationalisten en Brilsch-Indische troepen, seint een ver slaggever van A.N.P. uit Soerabaja. Indo nesische troepen trotseerden het bevel, om de wapens in te leveren. In het havenkwar tier werd voor het eerst geschoten. Britsche troepen controleeren thans het gebied van Padang. Andere eenheden zijn aangekomen te Medan en te Palembang, komende van Singapore. De haven van Belawan is ook door hen overgenomen. Kleine patrouilles bewaken de op ver schillende plaatsen van Sumatra gelegen kampen van krijgsgevangenen en geïnter neerden. Alle gevangenen en geïnterneer den hebben van de Britten nieuwe kleeren gekregen. Verschillende deelen van Su matra staan echter nog onder Japansche i controle. Het conflict in China Omtrent de gewapende botsingen in de Chineesche provincie Shansi tusschen re- geeringstroepen en de communistische le gers deelde de gouverneur dier provincie aan een correspondent van Reuter mede. dat een groot aantal Chineezen direct of indirect betrokken zijn bij de gevechten tus schen de verschillende militaire organisaties Do strijd breidt zich snel uit in de noorde lijke provincies. Tienduizenden, aldus ver- binnc Sjai Tsjang Kai Tsjek tracht door onderhande de communistische partij de kwes- leggen. De woordvoerder va sten heeft verklaard, dat in el China's 18 provinciën kleine veldslagen den gang zijn. Toch heeft het conflict nog niet den vorm van een totalen burgeroorlog aangenomen. VAN OVERAL Van Amerikaansche zijde is medegedeeld, dal er van de rijde der U.S.A. geen be middeling is aangeboden inzak ede kwestie tusschen Nederland en de Indonesische be weging. Rusland heeft meegedeeld, dat het geen deel wenscht uit Ie maken van het bestuur der Internationale Organisatie voor Voedselvoorziening. Men had voor de Sov jet-Unie de plaats van hel vice-voorz schap open gehouden. Groot plan der Nederl. Spoorwegen Naar het Handelsblad meldt, worden er plannen besproken voor den aanleg van een bijzondere clectrischc treinverbinding van Amsterdam naar Rotterdam en Den Haag, welke lijn voor een belangrijk deel ondergronds zal zijn, o.a. in het stadsgebied van twee steden, Amsterdam en Den Haag, tusschen welke electrische bliksem- trcinen met een snelheid van 160 km. per ir zullen rijden. Voor Rotterdam is geen ondergrond- sche verbinding ontworpen, daar men hier reeds de z.g. hooge baan bezit. Dit grootsche plan zal omstreeks 1950 :rwezenlijkt kunnen zijn. Met de uit voering der plannen is een bedrag van eenige tientallen milliocncn gemoeid. De eerste wet De wet van 26 October 1945. inhoudende de regeling omtrent de voorloopige Staten- Generaal, is in het Staatsblad opgenomen. Het is de eerste wet die in overleg met de Staten-Generaal is tot stand gekomen. Nieuwe textielpunten Met ingang van 29 October a.s. zijn van de textiel-lederkaart V.A. 510 de punten 1 tot en met 15 geldig verklaard voor een groot aantal kleine artikelen. Bij het be steden van de punten dient het publiek de uiterste zuinigheid te betrachten, aangezien het niet waarschijnlijk is, dat binnenkort meer punten kunnen worden geldig ver klaard. De kaarten kunnen per gezin ge combineerd worden gebruikt. Nadere me- dedeelingen over de puntenwaardeering zullen nog worden gepubliceerd. dediging der V. St. Wij trachten onze militaire kracht uitslui tend te gebruiken, aldus.. President Truman. het behoud van den wereldvrede. Ver volgens ging de president uitvoerig in op de buitenlandsche politiek der Vereenigde Staten. Wij gelooven. zoo zei de president, dat alle volkeren die tot zelfbestuur in staat zijn. naar eigen vrije keuze, zonder tus- schenkomst van eenige vreemde zijde hun eigen regeeringsvorm moeten kiezen. Di' geldt voor Europa. Azië en Afrika, en evei goed voor het Westelijk halfrond. Na dezen oorlog dient blijvende samenwerking het parool te zijn van alle volkeren. Onze Ame rikaansche politiek, zoo betoogde Truman, is een politiek van vriendschap en bond genootschap met alle vredelievende naties, en van volledigen steun aan de organisaties der vereenigde volkeren. Het grootste ge vaar noemde de president, het verlies vertrouwen in de doeltreffendheid var ternatïonale samenwerkingvooral in het huidige tijdperk,, van de atoomenergie, zou dit catastrofaal zijn. In verband hiermede gaf Truman een uitvoerige uiteenzetting over het vraagstuk van de atoomkracht. Met ons bezit van dit wapen wordt geen enkele natie bedreigd, zeide Truman, die tevens als de vurigste hoop van het Ame rikaansche volk uitsprak, dat de wereld- vredes-organisalie spoedig een dusdanig! slaat van perfectie zal bereiken, dat de ve nielingsmethoden door middel van de atooi kracht definitief en doeltreffend voor altijd kunnen worden uitgebannen. De kranten met vier pagina's Het bestuur van de vereeniging „De Ne- dcrlandsche Dagbladpers 1945" deelt mee, dat overeenkomstig een besluit van den Persraad de dagbladen met ingang van 4 November a.s. dagelijks met 4 pagina's zul len mogen verschijnen. UIT STAD EN LAND Middelburg FEESTAVOND EXCELSIOR Dc jubilccrcnde Muziekvcr. Excelsior gaf Zaterdag en Zondag een feestavond in het Schuttershof. Zaterdag werd het feest geopend met een toespraak van den heer L. Brccl. Daarna werden er verschil lende muziekstukken ten gehoore gebracht. Het hoogtepunt van den avond was even wel liet optreden van „Het Overschotje", dat een serie originccle nummers bracht. Een bal besloot den avond. Tot ons leedwezen kunnen wij niet uit voeriger verslag uitbrengen, daar het be- r verzuimd had voor ons blad, dat wel uitgenoodigd, een plaats te rcscrvcc- zoodat in de overvolle zaal geen zit- Dc Jonge—Stroobond Jr. 1—1, J. Slroobnnd Boogaard 0-2. Dc beslissing is das nog gevallen. Dc laatste partijen worden Maandag BIEZEL1NGE. Woensdagavond 31 Oct. zal Ds. J. P. van Steepbergen in een her vormingssamenkomst voorgaan. Aanvang 7.30 uur. Economischen Rechter Handel in paarden. De 44-jarige L. Goedbloed, garagehou der te Vlisisngen, had op 25 April 1944 in Vlissingen een viertal paarden in voor raad in strijd met de paardenverordening. Eisch f 1000 b. of 6 mnd. hecht, gev. straf voorw. mei 3 jaar verb, verklaring. Uitspraak conforh De 34-j. P. Baljeu, veekoopman te Mid delburg verkocht in strijd met de voor schriften in November 1942 een paard aan Goedbloed. Eisch en uitspraak f750 b. of 150 d. hecht, en 3 w. gev. str. voorw. met 3 jaar proeftijd. De 34-j J. Bakker, vrachtvervoerder in Souburg, verkocht in Mei of Juni 1943 een paard aan Goedbloed en ook in December 3. Eisch f 750 b. of 150 d. hecht, en 3 gev. straf voorw, met 3 jaar proeftijd. Uitspraak f 1000 b. of 6 mnd. hecht, en 3 gev. straf voorw. met 3 jaar proeftijd. Ook de 45-j. J. A. Labrujère, chauffeur te Middelburg, verzocht aan Goedbloed een paard, en wel in 1943. Eisch en uitspraak als bii Bakker. De laatste verdachte in deze zaak is E. Louwerse, een 45-jarige sjouwerman uit Souburg, die in 1943 twee paarden kocht van Goedbloed, alles zonder inachtneming van de bepalingen der paardenverordening 1942. Eisch f 600 b. of 100 d. hecht, en 3 w. gev straf voorw. met 3 jaar proeftijd. Uitspraak alleen f 600 b. of 100 d. hecht. De 37-j. A. Marlijn, vischhandelaar uit Amemuiden. thans in het Intemeeringskamp Rilland Bath, leverdo op 10 Juli 1944 in Amemuiden aan zekeren J. M. Caljouw 150 kg. tarwe af, hetgeen ook ten laste is ge legd aan den 38-j. J Dekker, landbouwers knecht te 's-H. Arendskerke. MarteijnEisch 1 mnd. gev. straf. Uit- spr. 1 mnd. gev. straf. DekkerEisch 6 w. gev strai. Uitspr. 2000 b. of 6 mnd. hecht. W. P. A. Brouwer te Zicrikzee, tegen vicn een maand gevangenisstraf was ge- eischt, werd bij schriftelijk vonnis vrij gesproken. Goes AFSCHEID VAN DR. EN MEVR. PLANTEIIDT Zaterdagmiddag is in Hotel do Koren beurs alhier op hartelijke wijze afscheid van Dr. en Mevr. Planteijdt. die dezer dagen Goes gaan verlaten. Behalve de leden van het huldigings- imité waren aigevaardigden van diverse besturen en colleges aanwezig, terwijl ook verschillende particulieren van hun belang stelling blijk gaven. Mr. J. A. A. Fransen van de Putte ver welkomde met enkele vriendelijke woor den Dr. en Mevr. Planteijdt en hun kinde ren en drukte zijn spijt uit over hun ver trek. Ds. A. W. M. Odé schetste het zeer vele, dat Dr. Planteijdt op medisch en ander ge bied in een periode van ruim 20 jaar heeft gepresteerd. Hij heeit zich door zijn minnelijkheid en vriendelijkheid, maar vooral door zijn groote bekwaamheid de dankbaarheid van zeer velen verworvi Wij zien hem noode heengaan. In di dank betrok Spr. ook Mevr. Planteijdt, die even zoovele jaren als kinderarts werk zaam was en haar man tot steun was Planteijdt bewoog zich ook op het breede terrein der volksgezondheid en op sociaal gebied. En ook daar heeft hij veel lol stand gebracht. Namens patiënten en oud-patien- ten bood spreker oen schilderij intei' van de Groote Kerk te Goes aan. Namens het Gemeentebestuur van Goes en als vriend voerde vervolgens de heer A. de Roo het woord. Ook hij sprak een woord van warmen dank. Goes zal Dr. en Mevr. Planteijdt nooit vergeten. Daarna spraken achtereenvolgens de hee- ren Mr. Dr. Mes Ie Heinkenszand en Jhr. Van Doorn, resp. voorzitter van de vereeni ging voor Ziekenhuisverpleging en van het Alg. Ziekenfonds, van welke beide organi saties Dr. Planteijdt een der oprichters is. Namens het bestuur van het Gasthuis, aarvan Dr. Planteijdt bestuurslid is, dank te de heer J. A. Pieterso voor hot vele, dat Dr. Planteijdt voor dit Ziekenhuis is geweest De woordvoerder van de medici was Dr. Gosses. Deze wees er o.a. op, dat de me- Dr. Planteijdt een groot vertrouwen stelden en steeds prettig met hem hebben ïengewerlct. Evenals de heeren Ds. Odé De Roo dit ook reeds hadden gedaan, releveerde Dr. Gosses ook het ondergrond- sche werk. dat Dr. Planteijdt in den bezet- ingtijd had verricht. Nadat de heer A. J. van Heel den dank ■an het Roode Kruis had overgebracht, dankte Dr. Planteijdt allen recht hartelijk hun sympathieke woorden. Spr. ver zekerde, dat zijn vrouw en hij in Zeeland buitengewoon veel vertrouwen en vriende lijkheid hadden genoten. Zij zullen hun Zeeuwschen tijd zeker niet vergeten. Hierna was er gelegenheid om persoon- k van de familie Planteijdt afscheid te BEVRIJDINGSDAG Ondanks het sobere karakter, dat de her denkingen vandaag zouden hebben, was de stad feestelijk versierd met vlaggen en wimpels. Verschillende buurtvereenigingen hadden bijzonder werk gemaakt van versieringen verlichting. Ook de kinderen werden op dezen Goesschen bevrijdingsdag niet ver geten. Zoowel Zaterdag- als Maandagmid dag vonden filmvoorstellingen voor hen plaats. Dal het in den smaak viel kon men an hun glundere gezichten wel zien In den loop van den dag vonden plechtig heden plaats op de algemeeno- en de ka tholieke begraafplaatsen. 's Avonds werden door meerdere buurt- >roenigingen feestelijkheden georganiseerd Wij komen morgen met een uitvoerig ver slag op een en ander terug. BIEZELINGE. Voor de Ned. Herv. Jonge- annon- en meisjes-vereenigingen sprak Ds. Elderenbos van Kloetinge, over „De koers der Ned. Herv. Kerk." De opkomst was goed. Verschillende vragen werden door spreker duidelijk en breed voerig beantwoord. Vlissingen HET ROODE KRUIS ACH F VARKENSVLEESCH EN JAM Het Roode Kruis is -weer v.-ira: groote hoeveelheid levensmiddolc nemarken voor dc getroffen qc Nederland. Ook Zeeland krijgt tuurlijk zijn cieel van. Da Waloheren. West Zeeuws-f. ien. Schouwen. Duiveland en 11 gen de volgende week jam en varkensvleesch (uitgebeend). De betrokken autorileilen, bui hulp wij de distributie op zog schaal niet ten uitvoer kunnen hebben hun volledige medeweix De bonnen voor bovengenoein zullen eerstdaags bekend worden Hel publiek zal genoegen moe met hetgeen de slager heeit. Alles wordt gratis ontvang ook gratis gegeven. Om de groole transportenze- door het Roode Kruis betaald bestrijden, zullen de plaatselijke a het Roode Kiuis in de v.nn neerzetten, waarin een gave vco Kruis gestort kan worden, ie instanties in de vorschiiior.c ons helpen, willen gaarne- c-c publiek hun dank ontvangen, led brieije schrijven wil, kan ciil ze hei Kringcommissariaat van he i f Kruis in Zeeland, dat Voor dooiz. zorgdragen. Het geschrevene k Nederlandsch gesteld zijn. Tenslotte wordt ieder, die nog van het Roode Kruis, verse cl', heden als zoodanig op te gever Ingezonden medeJe* SCHEEP Aangekomen tc Mi Java. Weltevreden Japan. Roordai York uit Marseille. Baltimore uit Rottere, op 22 Oct. in Boskoop uit New-'t Hoi Voorkom moeilijkhe den Denk aan de verplichte registratie voor automobielen. Woensdag 31 Oct. laatste' dag Inlichtingen bij dc Rijks-Vc:kccrsuispec:ic DREISCHOR. De vereeniging Het Groene Kruis afd. Dreischor hield in j.ofcl D< Keijzer een vergadering. De rekening or verantwoording wees een tekort van 57.5' aan. De aftredende bestuursleden. Dr. L. Braber en de heer D. de Bakker v.-e.-dói bij acclamatie herkozen. Tot bestuurslid werd gekozen de hee: J. v. d. Velde. Voor de nieuwe zustor. die vc-rmoedol!)! 1 Nor. in dienst zal treden is oen woning gehuurd. iorna bracht het bestuur dank aan .-.us Menni-vcn Es, die zoo lang bereid is geweest hier de wijkvorpleglng -.vaar Ie OVEZANDE. Op 29 Oct. a.s. zal or ir ize gemeente een herdenkingsplecht.qhaid plaats vinden tor gelegc-nhcid van de één jarige bevrijding. Tot dat doel heeit zich m comtié gevormd van 14 personen. De dag begint mei een godsci slse-le ning in de R.K. keik te S.hü q u;:no kranslegging op do graven cier otri-jgs slachtoffers. Om 14 uur is er voor i ge meentehuis een samenkomst, -.vasroji ét schoolkinderen nationale liederen u ge hoore zullen brengen, terwijl c:spre kers herdenkingswoorden zullen spreken. TERNEUZEN. Alhier is opgericht een al- deeling van de Ned. Volks j: bestuur beslaat ui': c. W. K vco.zit L. F. du Bois, secretarisN. J. C. Lambrechtsen van Ritthem, penningmeester. P. J. Vos en F. S. Goedhard. Besloten werd in November een open bare vergadering te beleggen en c,|j spie ker uit tn noodigeu W. ïi:cm;:::a, van de N.V.B. ST. ANNALANl). Door het storm eer en het hoog getij werd Vrijdag Lel motorschip van tien Fear.'.,vit;;.-; ,i. Thcunisse op het schor gev. n. r het schip geladen is en flink z.:l het wel heel wat moeite k i c.i, l-.c ot te krijgen. BORSSELE. In verbond met de bevrii- dingsherdenking op 30 October ral r.s. Dinsdag des avonds om hef: Ned. Herv. Kerk een dank- cn bidstond worden gehouden, waarin hor7" veer li gaan Ds. O. G. Bunjes. KAPELLE. Zatermiddcg had alhil Je overdracht plaats van hot monument van de vijf oorlogsslachtoffer: ver. geschonken door de burgerij, 't Woord werd gevoerd door een van de nr.nz - elke familie, door de i-rgerivi «ter der G.l.O.W. cn het ilolwcorc c. Ds, Scheele. Er werden kransen gelegd van de families. Gemeentebestuur -n C Ook op de Fransche giav r. 0 gelegd. Nod. Herv. I'erk. Beroepen te Rockanje, E. D. Ninck Bic te Brouwershaven. Aangenomen naar Vrouwenpolder. J. P. Valeton, hulppred. aldaar.

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1945 | | pagina 1