VRIJE STEMMEN Ingrijpende wijziging van onze Kieswet Ie JAARGANG NUMMER 298 DAGBLAD VOOR ZEELAND Zaterdag 27 October 1945 Algemcene Leiding B. G, Kloosterziel en S. L. Bcerma. Hoofdredacteur J. Koekebakkcr. Redactie en Administratie Goes, Beestenmarkt 2. Telefoon 2163. Drie verkiezingen op één dag 1 In de vergadering van de Eerste Kamer, waar het wetsontwerp omtrent de voorloo- pige Staten Generaal werd aangenomen met 16 tegen 8 stemmen tegen slemden de antirevolutionnairen en drie Christelijk- Historischon deelde de Minister van Binnenlandsche Zaken mede, dat een in grijpende wijziging van de Kieswet is te verwachten. Voorts wordt overwogen, zoo zeide hij. om de drie verkiezingen voor Kamer, Provinciale Staten en Gemeentera den op één en denzelfden dag te doen plaats hebben, hetgeen een bespoedicring De tooncelspeler Cor van der Lugt Mel- sert is voor twee jaar uitgesloten, omdat hij Februari 1942 lid van de Cultuurkamer was geworden. die bij de missie op Java werkzaam waren, zijn allen behouden door den oorlog ge komen, zoo werd aan het Provinciciaat te Maastricht gemeld. Zij hadden in vrouwen kampen verschrikkelijke ontberingen moe ten doormaken. Het Ministerie van Financiën heelt be paald. dat men zijn voorschotheffing op den omslag van oorlogsschade, verschuldigd aan molest-verzekering-maatschappijen, be talen mag uit zijn tegoed op geblokkeerde rekening. Nadere inlichting bij banken en spaarbanken, waar men zijn rekening heeft. De 45-jarige caféhouder Simon Bakker t Purmerend en zijn vrouw hoorden do procureur-fiscaal doodstraf eischen wegens hel aanbrengen van illegale werkers bij de S.S. Een dezer werkers bekocht dit verraad met den dood. Indonesië - Bereidheid tot overleg Een Verklaring van de zoogenaamde re geering van Soekarno geeft uitdrukking aan de bereidheid der Indonesische leiders, om alle belanghebbenden te ontmoeten, ton einde de toekomst van Indonesië te bespre- Deze beslissing beteekent een aanzien lijke verandering in de houding der Indo nesische autoriteiten ten aanzien van een bespreking met Nederland. Tot dusverre hadden zij zulk een ontmoeting geweigerd, tenzij onder auspiciën van geallieerde ver tegenwoordigers. Aan deze verandering waren eenige sa menkomsten vooraf gegaan. De politieke cdviseur van het Britsche ministerie van Buitenlandsche Zaken. Maberley Denning, had een bespreking met Indonesische lei ders. Voorts is er een bijeenkomst georga niseerd van hel geheele republikeinsche kabinet met vooraanstaande leden van het werk-comilé. Dit comité, dat feitelijk lei ding geeft over heel de Indonesische be weging, heeft zich ook uitgesproken voor zoo mogelijk spoedige besprokingen met de Nederlanders. Te Soerabaja zijn de eerste geallieerde troepen aan land gegaan. Het was een Britsch-Indische infanterie-brigade. Neder- landsche militairen waren er niet bij. De bemanningen van do vliegtuigen, die de landingen van uit de lucht beschermden, meldden, dat er veel rood-witte vlaggen zichtbaar waren, mcrar dat er geen teeke nen van verzet werden waargenomen. Ook Ambarawa en Magelang werden bezet 2onder dat tegenstand werd geboden. De troepen werden vriendelijk ontvangen. In Semarang zijn alle banken door de geallieerden overgenomen zij conlroleeren ook het radio-station. Dr. Ley pleegt zelfmoord Dr. Ley heefl zich in de gevangenis Neurenberg opgehangen. Bormann is r steeds voortvluchtig wanneer hij niet 1 vonden wordt, zal hij bij verstek worden gevonnisd. Het protest van de geestelijkheid in YougosSlavië Maarschalk Tito heeft op het protest der Katholieke bisschoppen van Joegoslavië ge antwoord. dat zij hiermee hun sterke vij andigheid tegen het nieuwe Joegoslavië hebben aangetoond, fn den tijd van Pawe- litsj, den Kroatischen Quisling, en van de Duitschers hebben zii nimmer geprotesteerd terwijl toen toch honderdduizenden beste Joegoslavische burgers tiekampen zijn gebracht 1 Dal zij nu vrijuit hun protest kunnen doen hcoren, bewijst, dat er in Joegoslavië geen kerkvervolging heetscht. Aldus Tilo. Radio Belgrado meent, dat er ook katho lieke kringen zijn, die niet instemmen met hel protest der bisschoppen. NIEUWS ÏN HET KORT Gecige Isaacs, de Britsche minister van Arbeid, heeft op de conferentie van het Internationaal Arbeidsbureau verklaard, dat de toekomst der wereld er van afhangt, of alle volken en alle menschen worden be hoed voor gebrek en ellende. Nieuwe winkelsluitingsregeling Bij Koninklijk Besluit van 10 October 1945, no. 78. is wijziging gebracht in de thans op het gebied van de sluiting en de verplichte openstelling van winkels bestaan de regelingen. Deze verplichting werd in de bezettingsjaren in hel leven geroepen cm aan het publiek een redelijke mogelijk heid lot het doen van inkoopen te waar borgen. Door de thans nog heerschende goederenschaarschte heeft de regeling vee! van haar waarde verloren en is zij zelfs te knellend geworden. Dit heett ten ge volge gehad, dat met de verplichte open stelling veel de hand is gelicht en dat oen nadere voorziening wenschelijk is. Bij de nieuwe regeling worden de ge meenteraden i.e. tijdelijke raden de bevoegdheid verleend voorschriften te ge ven t.a.v. de verplichte openstelling van gelijke inrichtingen uitgezonderd de z.g. ijssalons De thans nog geldende rege ling over het geheele land houdt geen re kening met plaatselijke behoeften en om standigheden en overbodig is in de geval len. dat do winkeliers, mede door de toe nemende bevoorrading, reeds tot ruimere openstelling zijn overgegaan. De nieuwe regeling maakt het mogelijk een dergelijke verplichting alleen daar in hel leven te roe pen. waar dit bepaald noodzakelijk is. Het behoort dus tot den Raad te beoordcclen, wanneer ingrijpen noodig is in hel belang der gemeentenaren. Deze nieuwe regeling treedt met ingang van 1 Nov. a.s, in wer- De Vereenigde Staten en de Sovjet-Unie houden besprekingen over samenwerking in het Verre Oosten. In Amerikaansche kringen koestert men de hoop, dat Rusland nu ook deel zal nemen aan de besprekin gen van de Advies-Commissie, die de Ja- pansche aangelegenheden behandelt. Rusland heeft een geheime lijst ingediend waarop 40 Duitsche fabrieken in de Wes telijke Duitsche zone worden opgeëischt. als onderdeel van de herstelbetaling, die 25 pet van de Duitsche oorlogsindustrie zou omvallen, oa de Krupp- en de Hermann Goering-Werke Quisling is terechtgesteld. Hij werd Woensdagmorgen om kwart voor drie in een vesting nabij Oslo doodgeschoten. Truman heeft voorgesteld, dat iedere Amerikaan van 20 jaar voortaan een jaar onder dienst moet zijn geweest. Omtrent dit punt zijn in de Vereenigde Staten de opinies nog verdeeld. De steenkolenproductie in Duitschland is verdubbeld. Voor October wordt 4'/t mil- lioen ton verwacht. 2 millioen gaat daar van naar de Duitsche fabrieken. Voor huisbrand wordt niets beschikbaar gesteld. De voormalige Fransche generaal Dentz, vroeger Hooge commissaris in Syrië, die ter dood veroordeeld was, en dit vonnis veranderd zag in levenslange dwangarbeid, is door Generaal de Gaulle in verband met zijn hoogen leeftijd ook hiervan vrijgesteld. Het vonnis werd veranderd in levenslange gevangenisstraf. Rechtszaken A. Klinken, die onlangs door den politic rechter Ie Middelburg is veroordeeld, is nic Adriaan, maar Abraham Klinken Tribunaal Goes Calharina Cornelia de Kunder uit Vlake is in 1943 lid van de N. S. B. geworden. Zij was tevens lid van den Jeugdstorm en collecteerde voor Winterhulp. Volgens den voorzitter, Mr. Vlaming, was de beschuldigde op 18-jarigen leeftijd wel degelijk in staat te beseiien. dat het lout was zich bij de N.S.B. aan te sluiten. Op de vraag, wal zij eigenlijk van de Duit schers dacht, beweerde de beklaagde, „dat het toch ook menschen waren". Mr. Vla- minq veroordeelde deze mentaliteit ten zeer ste. De verdediger Mr. van Hasselt meen de, dat de grootste schuld niet bij de be klaagde lag, maar in de armoedige om standigheden. waarin het gezin sedert den crisistijd verkeerde. Dina Christina Rieroens. dienstbode Middelburg, heeft omstreeks Juli 1941 Cor nelia Johanna Verstraten uit Middelburg aangegeven, of althans gezorgd, dat de Duitschers haar in hechtenis namen. Mej. Verstraten zou gezegd hebben, dat boven genoemde met Mollen uitging, waardoor voornoemde Verstraaten zes maanden in een Duitsche gevangenis in Keulen door- Volgens den voorzitter heeft de beschul digde niets gedaan om te voorkomen, dat het meisje gevangen werd gezet. Ondank; de uitdrukkelijke waarschuwingen van d( ouders bleef de beklaagde voortdurend con tact houden met de Duitschers. Doordat de Duitschers niet in huis werden toegelaten, moest de vader bij de Sicherheitspolizei ko men. Dit laatste werd door beklaagde onl Voor het Tribunaal verschenen vorder Marie Wilhelmina Veis, uit Middelburg, Zij was van 1942 tot Juni 1944 aangesloten bij de N.S.B., verder was zij lid van een Nat. Soc. vrouwen-organisatie, dreigde an dere personen aan te geven bij do N.S.B. of Duitsche politie en trok voordeel uit het feit. dat haar zoon bij de S.S. was door extra brandstoffen, boter enz. aan 1e ne- Cornelia Bakker, echlgenoote van J. F. Florein uit Wolphaartsdijk, had zich in 1941 bij de N.S.B. aangesloten. Neeltje Dronkers, echlgenoote van Frans Walhout in Borssele, was van October 1942 tot Januari 1944 aangesloten bij de N.S.B. Zij ging geregeld met Duitschers naar de bioscoop in Borssele. Janna Walhout te Borssele werd omstreeks 16 Februari 1942 svmpathiseerend lid de N.S.B.. werkte voor de Duitschers. col lecteerde voor Winterhulp en Volksdiensl en ging met de Duitschers naar de bios- Mc. Attlec. tweede van links, de Engelsche Minister-President bij een bezoek a Walcheren, eenigen tijd geleden. Geheet links Generaal Majoor Kruis. Foto UIT STAD EN LAND Correspondentieform. Rootie Kruis Aan den kringcommissaris van het Ned. Roede Kruis in den kring Zeeland. H. B. Knoop, is op diens verzoek eervol ontslag verleend, zulks onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. Tot kringcommissaris van het Ned. Roode uis in den kring Zeeland is benoemd G. Sissingh, arts te Vlissingen. Middelburg OPENBARE BIJEENKOMST A.J.C. De afdeeling Middelburg van de A.J.C. hield in een stemmig versierde zaal van het Jeugdgebouw aan de Heerengracht een openbare bijeenkomst. Voor een groot aan tal jongeren sprak als eerste Jo Geers, die it de conclusie kwam, dat er van een erkelijke vrede nog weinig valt 1e bospeu- sn. Er heerscht overal een wraakstemming. Spr. wees er op dat de straf, die den schuldigen voor den oorlog mocht worden opgelegd geen wraakoefening mag worden, r |en middel om hen op te voeden. Voorts vrees spr. op de verantwoordelijk heid van de jeugd. Zii moet door eigen levenshouding meewerken om de oude m van een werkelijke wereldvrede Ie helpen verwezenlijken. De tweede spreker was Armand Schuite- a. Deze belichtte uitvoerig do politieke toestand in de wereld. Hij wes voorts op de groote oilers, die vooral door de arbei dersklasse tijdens den oorlog zijn gebracht. Hij besloot met een beroep te doen op alle menschen om hun goeden wil te toonen door te helpen de vrede te winnen. UNIE VROUWELIJKE VRIJWILLIGERS De a/deefing Middelburg van de U.V.V. hield in de Engelsche kerk een bijeen komst voor leden en belangstellenden. Mevr. Batten opende de bijeenkomst en deed enkele huishoudelijke mededeellngen. Binnenkort zal er een U.V.V.-maandblad verschijnen. De kernleden zullen een uni form krijgon. Voorts vertelde Mevr. Batten, dat het zie kenhuis in Zierikzee zijn patiënten graag eieren wil geven. Daartoe heelt het 24 kip pen noodig. Spreekster verzocht de aan wezigen hun best te doen de dieren bij el kaar te krijgen. Een haan was reeds toe gezegd. De avond werd verder gevuld met voor dracht van Mevr. Adriaanse o.a. Beatrijs van Boutens en een tiontal oorlogsgedich ten orgelspel van mej. Mantz en een propagandarede van Mevr. Tieleman. Het werk van de U.V.V. omvat hulp aan gezinnen, het doen van naai- en verstel werk. hulp aan ziekenhuizen en de HARK. etc. Iedere vrouw heelt den plicht om te helpen voor Nederland den vrede te win- en in de U.V.V. vindt zij gelegenheid haar steentje bij te dragen. Met het zingen van het Wihlelmus werd de bijeenkomst beëindigd. JEUGDRAAD Donderdagavond kwam, voor het eerst na langen tijd. de Middelbursche Jeugdraad weer bijeen. Mededeeling werd gedaan van 't bedanlfen door Mr. Andrea als voor zitter. Besloten werd op de eerstvolgende vergadering een opvolger voor hom te kie zen. Ook over een aansluiten bij de N.J.G. zal op een volgende vergadering een be sluit worden genomen, teneinde de aange sloten organisatie gelegenheid te geven 1 hier i be- hun standpunt Aandacht had verder de deelname van de jeugdorganisaties aan de bevrijdings herdenking op 6 Nov. a.s., terwijl verder besloten werd de daartoe bevoegde Instan ties Ie adviseeren gedurende den winter een uitgangsverbod voor jeugdige personen uit te vaardigen, een en ander in navolging van wat in andere gemeenten bied is gedaan. Een inleiding werd voorts gehouden door een vertegenwoordiger van het Centraal Bureau voor Documentatie te 's-Gravenhage, welk Bureau momenteel in Zeeland een onderzoek instelt naar de oorzaken van het gebrek aan industrie-arbeidsters. Een le vendige discussie volgde op deze inleiding. Dijkje bij Segeersweg beschadigd Het dijkje aan den Segeersweg tusschen het station en den overweg aan den Nieuwlandschen weg, heeft Donderdag nacht den golfslag niet geheel kunnen weerstaan, waardoor er enkele brokstuk ken uitgeslagen zijn. Vrijdagmorgen zijn een 40-tal arbeiders aan het werk getogen om de ontstane scha de te herstellen en den dijk Ie verstevigen. Van bevoegde zijde wordt ons medege deeld. dat de toestand geenszins critiek ge noemd kan worden. Er bestaat geen enkele reden tot ongerustheid. Het dijkje, gelegen tusschen de afscheiding van den Polder Walcheren en den Nieuwlandschen Raider is steeds een zorgenkind geweest. Het voortdurend versterkt met zandzakken rijshout, doch ook hier schijnt de toestand niet onrustbarend te zijn. De dijken houden het goed De dijken hebben Donderdagnacht een nieuwen vuurproef doorstaan. Zij zijn nu terdege getoetst. Vrijdagmorgen werd ons medege deeld, dat er „niets bijzonders Ie melden was", zoodat wij rustig kun nen aannemen dal de Nolle- zoowel als de Westkapolsche en do Veer- sche dijk de elementen met goed gevolg hebben moedgevende ervaring De minister van binnenlandsche zaken heeft ontslag uit hun functie verleend aan M. Beversluis, burgemeester van Veere en L. Meerman, burgemeester van Scherpe- Vlissingen RUGBY ADOPTEERT VLISSINGEN Officieel kan worden medegedeeld, dat Vlissingen door de Engelsche stad Rugby (Midden Engeland Warwich) is geadop teerd. Eenige dagen geleden ontving de burgemeester van Vlissingen, den heer L. P. van Oorschol, een brief van de Rotary- club en het Children Help-Council met hot verzoek iets over de toestanden in Vlissin gen te willen schrijven ter publicatie in de Engelsche pers. aan welke uilnoodiging de heer van Oorschot onmiddellijk heeft vol daan. Thans is door Ned. Volksherstel en middels een telegram uit Rugby het ge meentebestuur van Vlissingen ervan in ken nis gesteld, dat Rugbv Vlissingen adopteert. De buurtvereeniging Palingstraat en omgeving had Donderdag in de Pioniershal oen feestavond belegd. Nadat de voorzitter de heor J. v. d. Ketterij een kort openings woord gesproken had. werd een program ma van muziek en zang afgewerkt. De hu morist-conferencier Kees de Ruyler, bracht op zijn welbekende manier de aanwezigen aan het lachen. In de pauze werd een ver loting gehouden, waaraan tulbanden, laar- en andere lekkernijen als prijzen waren rbonden. Een gezellig bal tot 3 uur in den morgen besloot het leest. Goes CHR. JONGEL1NGSVEREENIGING Do Christelijke Jongelingsvereeniging veerde het leekenspel „Overwinnaar" van M. C. Fallentin op. Er bestond ruime be langstelling De voorzitter. P. Nonnekes, sprak de aanwezigen toe, waarna deze enkole toepasselijke liederen zonqen. Het spel tracht in een zestal tooneelen den opstand van den mensch tegen God uit te beelden. Achtereenvolgens wordt de haat van Kain, Farao, Absalom, Hero en Barabbas weergegeven. Elk tus- schenspel eindigt in de erkenning, dat Gods liefde de felste haat overwint. De rollen Kain en Barabbas werden door Henk Joosse. van den Farao door Piet Hubrechtse, Absalom door Henk Schouwenaar en van Herodes door Piet Nieuwenhuise gespeeld. J. de Bruijne en G. de Kok zorgden voor beqeleiding mot viool en piano. Het spel werd op overtuigende en ge voelvolle wijze uitgevoerd. Vooral de hoofd rollen in de verschillende scènes deden hef goed. Hel spel was eenvoudig opgezet rist juist daardoor een bijzondere sfeer te scheppen. Het informatiebureau van het Ned. Roode Kruis, Klokstraat 9, alhier, deelt ons mede. dat aldaar formulieren voor corres- dentie met Indië verkrijgbaar zijn. Burg. Stand. Geboren Jozef C., z. v. van der Waart en P. P. Dalmen, te Den Haag Pielernella. d. v. J. M. Steen hard on I. Verheule Sophia A., d. v. J. L. Brink en S. M. der Kinderen ,- Adriana M.. d. v. A. C. van Liere en J. Beenhakker. GetrouwdPh. Wessels, 29 j. en P. Roose. 32 j. CORRESPONDENTIE Een schrijven van den secretaris der Buuïtvereeniging „De Scheldestraat" meldt nog. dat ook Schelde- en Schengestraat een zelfstandig program voor den dag komen. Voorts wordt de wensch uitgespro ken, dat een weg lot coördinatie der plan- in zou kunnen worden gevonden. Waar- ee wij het van harte eens zijn STAVENISSE. Burg. Stand. Geboren Comelis H., z. v. H. C. de Graaf en C. J. Eerland. DE GETIJDEN Zondag 28 October. Vlissingen. Hoog water 7.04 u. 1.37 m. en 19.49 u., 1.43 m. Laag water 1.06 u., 1.56 m. en 13.41 u„ 1.62 m. Maandag 29 Oct. Vlissingen. Hoog wa fer 8.22 u.. 1.19 m. en 21.17 u., 1.31 m. Laag water 2.18 u., 1.40 m. en 14.59 u.. 1.56 m. Westkapelle 2030 min. vroeger. Veore 2050 min. laler. Scheepvaart Aangekomen te JJmuiden 24 Oct. Barbara Frietschie uil Baltimore. Salawati passeerde Gibraltar 23 Oct. Oldenbarneveldt passeer de Port Said 21 Oct. Sumatra aangekomen Ie Pot Said 22 Oct. Kota Gede uit Suez op 18 Oct. vertrokken. Frans van Mierit op 21 Oct. uil Sorel aangekomen. OVERDENKING IS DAT UW WEG? Is dat Uw weg met ons. o God. Dat G' ons als Mozes loonl het land Van hel geluk, maar aan zijn rand Ons legenhoudl met Uw verbod Is dat Uw goddelijke wil. Dat w' op den Nebo zullön staan En in berusting laten gaan Den lielsten droom, bereid en stil Is dat Uw les, dat eerst wie dan 't Begeerde, maar verboden land Zijn oogen afwendt. Uw hand Ontwaren mag en grijpen kan Is dat, o God, Uw wijs beleid. Dat Gij verijdelt hoop en wensch. Opdat vereenzaamd d' aardemensch Zou reiken naar de eeuwigheid L. Bonga. DE ZEEUWSCHE DRACHT Het Centraal Distributiekantoor te Vught deelt ons mede. dat aanvragen voor Zeeuw- sche kleederdracht bij de plaatselijke dis tributiediensten kunnen worden ingediend. Dit in antwoord op een vraag, die wij naar aanleiding van vele brieven van draag sters der Zeeuwsche dracht, aan genoemde stantie stelden. Het distributiebureau te Middelburg deelt is nog mede. dat momenteel in de ver- schillende winkels alleen kunstzijden schor- tengoed aanwezig is. Zij, die dit willen koopen, dienen bij den betrelfenden winke lier een bereidverklaring te halen. Hierop worden op het plaatselijk distributiekan toor punten verstrekt. Andere artikelen, die onze Zeeuwsche boeren en boerinnen noodig hebben, zijn er veel van deze zaken, buitenlandsch goed. Het kan nog wel eenigen tijd duren voor er invoer is. Dit is natuurlijk voor de be- trokken personen niet aangenaam. Er zit niets ander op dan aeduld Ie oelenen. Iedereen moet voor vele dingen geduld hebben. De opbouw van een land. dat zoo zwaar door den oorlog getroffen is als het onze, kan nu eenmaal niet op wieletjes KATSCHE VEER. Gerardus van Wierin- gen. beter bekend als Nardus van Wierin- gen, de alom bekende veerbootschipper, die n particuliere veerdienst van Katscheveer tar Kats onderhield, is na het beëindigen in den dienst Donderdagavond over boord geslagen. Hij kwam met het hoofd tegen berghout en werd doodelijk gewond. Nardus, die dien dag verjaarde, verdronk. Zijn lijk is geborgen. VIJFJARIG BESTAAN SCHAAKVER. V.S.V. SLUISKIL. De Schaakvereeniging V.S.V. vierde haar S-jarig bestaan. In de versier- zaal van Hotel Jacobs werd een wed- rijd gespeeld met de schaakvereeniging Terneuzen, waaraan in totaal 40 spelers deelnamen. De heer H. Voorhans, oud-lid van de '•chaakvereen. Middelburg en voormalig secretaris van den Zeeuwschen Schaak bond, is de drijvende kracht geweest, niet alleen van deze herdenking, maar eigenlijk den ganschen opbloei van het schaak leven in Oosl Zoeuwsch Vlaanderen. Voor den aanvang van den gezamenlij- ken maaltijd hield de voorzitter van den Z.S.B.. de heer J. M. Mullié, een vurige propaganda-speech. Op 3 Nov. a.s. zal er een wedstrijd pla nden Oost Zeeuwsch Vlaanderen tegen overig Zeeland. Spr. vertrouwde, dat de clubs op Walcheren en Zuid-Beveland de noodige spelers beschikbaar zullen stellen. De wedstrijd Sluiskil-Terneuzen eindigde, zooals te verwachten was. in een groote winning voor Terneuzen. De eerste bot- van groep I evenwel boden goed par- lij. De uilslag was niet bekend, daar de partijen werden algebroken. Er is een wed strijd begonnen om hot kampieenschap van Zeeuwsch Vlaanderen, welke tevens een vcorwedstrijd is voor het kampioenschap m Zeeland. De hooge lasten der calamiteuze polders Wij plaatsten in ons nummer van 11 Oct. een ingezonden stuk. waarin bezwaren in gebracht werden tegen de hooge lasten, die op calamiteuze polders drukken. In ons nummer van 17 Oct. volgde daarop een ingezonden stuk, dat hierop nader inging, en nog een ander licht wierp op deze kwes tie. Het eindigde o.a. met deze gedachte „Mijn persoonlijke meoning is, dat de in standhouding van onze zeewering en oever- verdediging de taak is van de Rijksover heid". De schrijver van het eerstgenoemde arti kel zendt ons nu een uitvoerige beschou wing over verschillende punten, die !n het tweede artikel werden te berde gebracht. Wij kunnen dit alles tot onzen spijt on mogelijk plaatsen. Het zou het beste zijn, dat de schrijvers deze belangrijke gedach- tonwisseling particulier zouden voortzetten. Wij teekenen hier alleen aan, dat ook deze schrijver eindigt met de gedachte, dat deze zaak tenslotte rijkszaak moeI worden „Want het is toch een nationaal belang dal onze polders veilig liggen". Red.

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1945 | | pagina 1