VRIJE STEMMEN j AVA It JAARGANG Jf—* h-lqvi T-I-* tn FT m IIW ITS m T AlgernMnc Leiding it j j m *a w 1'J 11 1 i i"* k3 P1- B. G. Kloosterziel ci S. L. Boerma. DAGBLAD VOOR ZEELAND g„,,BeC—kt2. Redactie en Administratie Goes, Becstenma Telefoon 2163. NUMMBR297 Vrijdag 26 October l«45 Mogelijkheid van een vergelijk tusschen on afhankelijkheidsbewe ging en Nederland. Robert Kiek meldt uit Batavia, dat ér on der de Indonesische nationalisten een toe nemende neiging is, om in bespreking te treden over de oplossing van de huidige impasse. Bij voorkeur zouden zij in over leg willen treden met een internationaal lichaam, ook al is de „Indonesische repu bliek" er zelf noq niet in vertegenwoordigd. Maar zoo noodig ook direct met de betrok ken partij, dat is dus de Nederlandsche re geering. zelf. Volgens den correspondent is dit de huidige gemoedsgesteldheid in de leidende kringen der Indonesische partijen. Van regeeringszijde wordt hierbij als commentaar gegeven, dat er geen enkele reden is, om aan te nemen, dat onze bond- genooten iels te kort zouden doen aan onze door hen erkende souvereiniteit. De natio nalisten zullen ten slotte alleen met ons kunnen spreken op den voet zooals minister Logemann in de Kamer heeft uiteengezet. ..Wij blijven", zegt onze regeering, „daar toe ten volle bereid, maar zien ook met zorg de toenemende anarchie op Java aan". In verband hiermede vermelden wij nog eenige opmerkingen uit de radio-rede van een geallieerde officier, die wij reeds kort hebben weergegeven. Als Rapwi-oflicier had hij met Soekamo. Halta. en andere Indonesische leiders ge sproken. Zijn indruk van deze menschen Was, dat hun gevoel voor gematigdheid. Ondanks alle wilde geruchten, het meest in het oog loopt. In dit verband haalde de officier een Chineesch spreekwoord aan „When you are riding a tiger, it is very difficult to dismount". In 't Nederlandsch zouden we zeggen „Als je in het schuitje zit. moet je meevaren". En hij vertelde, dat Soekamo en Hatta, vóórdat zij de repu bliek Indonesië uitriepen. 48 uur door de extremistische jongeren waren gevangen gehouden, die hun blijkbaar eerst hebben vrijgelaten, toen zij met de extremistische ideeën hadden ingestemd Of dit heelemaal waar is, weten we niet. Doch deze zegsman kan toch wel voor een deel gelijk hebben met zijn bewering, dat de achtergrond van heel deze republikein- sche propaganda mede door de angstge voelens der betrokken nationalisten is be paald. Ook de Japansche taktick, die zij overal hebben gevolgd, toen zij den oorlog verloren zagen, hebben zij ook in Ned. In- die toegepast. Zooveel mogelijk hebben zij de door hen verdrukte en uitgezogen be volkingen opgezet tegen de geallieerden, door hun de onafhankelijkheid te beloven. Al met al is de mogelijkheid voor een vergelijk tusschen de Indonesische bewe ging en Nederland toegenomen, volgens di- Lcat ons het hopen. Beter dan bloedig geweld is de samenspreking. Mits de orde wordt hersteld en het gezag der regeering wordt aanvaard. Hei IHaiüdvest der> Meipeestiiispde slo®3* KwsQand bekrachtigd Rusland heeft als 29ste mogendheid thans ook het Handvest geratificeerd. Daarmee is •rplichte aantal onderteekenaars voldaan. Toen Byrnes, do Amerikaansche staatssecretaris van Buitenlandsche Zaken, :ijn naam onder het protocol zette, zeide lij „Dit is een groot oogenblik voor de /erecnigde Volkeren; maar dc betreken is an den vrede hangt niet van documenten it maar van den geest die de volkeren be delt". De atoombom Prof. Oliphant, die als Britsch deskundige in de onderzoekingen heeft meegewerkt, verklaarde, dat er geen bestrijdingsmiddel tegen de atoombom is gevonden. De pro fessor doelde mede, dat vier procédé's ge- 'onden zijn om de atoom-energie vrij te maken. Hij bepleitte opheffing van het ge heim. aangezien de waarde van het be- toch gering is. In Amerikaan sche wetenschappelijke publicaties is alles uitvoerig besproken. Alleen de technische uitvoering werd geheim gehouden. De atoombom, zei hij, is in slaat, om op heel Londen te vernietigen. Fraternisation in Japan Associated Press deelt mede, dat de nerikanen druk iraterniseeren in Japan. Het hoofdkwartier van Mac. Arthur heelt hioromtrent verklaard, dat de natuur zijn loop moet hebben. Het Roode Kruis gaat ski- en schaatstochten organiseeren voor do Amerikanen mei of zonder Japansche meisjes. Het dansen brengt nog eenige moeilijkheden met zich, aangezien de da mes in Japan de Amerikaansche dansstijl nog niet kennen Het Verre Oosten In Tokio is oen militaire beschikking uit gevaardigd, volgens welke elk nieuw wets ontwerp eerst moot worden voorgelegd aan generaal Mac Arthur. Tevens moet de ge allieerde opperbevelhebber op de hoogte worden gehouden van de desbetreffende debatten en de eventueels wijzigingen In den Japanschen Rijksdag. De geallieerde troepen, die Bandoeng hebben bezet, hebben nu ook het radiosta tion overgenomen, dat voordien door de nationalisten werden gebruikt. Deze zend- installatie is de krachtigste van Nod. Indi" Een Reuter-bericht meldt, dat in gevange nissen. waar nationalisten waren opgeslo ten te Batavia en te Buitenzorg zeer on hygiënische toestanden zijn aangetroffen, en dal in verband daarmede leden van de Nica, die hiervoor verantwoordelijk waren, uit hun functie zijn geschorst. Jinah.de president van het Verbond van Britsch-Indische Mohammedanen, heeft zijn sympathie uitgesproken voor de Indonesiërs die voor hun vrijheid strijden. Indonesiërs sfaken Ook in de haven van New York staken de Indonesische zeelieden. Zij hebben de i uilgesproken, dat hun schepen wa pens zouden vervoeren. Volgens de Ame- ikaansche wetten mogen de zeelieden 30 agen aan wal blijven, voordat zij gedepor teerd worden. Nieuws uit Nederland De verdediger van Mussert. Mr. J. H. ROLANDUS HAGEDOORN, is overleden. it is zeer waarschijnlijk, dat het proces tegen Mussert daardoor zal worden ver- raagd. De INDRAPOERA van de Rotterdamscho Lloyd is na vijl jaar de Nieuwe Waterweg hel eerst weer binnen gevaren. He! bracht een groot aantal repalrieerenden uil Southampton mee. „TROUW MOEST BLIJKEN" is de titel n een geschiedenis in foto's met bijschrif- j van de vrije Nederlanders na 15 Mc-j 1940. Het werk is in Londen uitgegeven de ..Netherlands Publishing Company Limited", aldaar. Gemeenteraadsvergadering Midde'burg B. en W. niet pessimistisch over bewoonbaar heid huizen in het geïnundeerd gebied. 6 November, de dag van Middelburgs bevrijding, zal een dag van rustige overdenking zijn. ONTSLAG LEERAREN Het eervol ontslag van de heeren Dr. J. Klaver, Drs. F. H. Dekkers, Dr. E. Cohen, leeraren aan hol gymnasium Drs. A. F. Versier, Dr. E. M. Somermeyer en Mevr. A. M. Dekker-van Hulst, tijdelijke leerkrachten aan deze instelling, alsmede van den heer G. H. Engelkes. leeraar aan de U.L.O.- school voor meisjes, werd met algemeene stemmen goedgekeurd, evenals de vaste aanstelling van Drs J. M. H. Fernhout ais leeraar aan het Gymnasium. DE GEMEENTE-REKENING B. en W. hadden dep Raad opnieuw voor gesteld de gemeenterokening e.a. over 1943, die deze in zijn vergadering van 12 Sept. 1.1. besloot niet vast te stellen, daar de tegenwoordige Raad geen verantwoorde lijkheid wenschte te aanvaarden voor een rekening, geheel gebaseerd op een door het N.S.B.-bestuur vastgestelde begrooting, alsnog voorloopig vast te stellen. Ook thans blijft de Raad bij zijn vroeger ingenomen standpunt, zoodat het college van B. on W. do gemoenterekening moet vaststellen. SÜBSIDIEERING SCHOLEN Bij de behandeling van do subsidieering der scholen van het voorbereidend lager onderwijs, zegt de heer A. Schuitema, dal het personeel te lage looneh uitbetaald krijgt. Het aantal leerlingen is groot en de verantwoordelijkheid die op het perso- De heer Porthcine zegt, dat de salarissen inderdaad laag zijn, doch dit was een ge- volq van de financieolo zorgen, waarmede deze scholen te kampen hadden. De heer Kögeler zeqt, dat het op den weg van B. en W. ligt te bevorderen, dat op al deze scholen do salarissen verhoogd wor- Do heer Hoek vraagt of B. en W. bij de samenstelling der begrooting van hei vol gende jaar een verhooging van de subsidi eering onder het oog willen zien. De voorzitter zegt geen toezegging te kunnen doen, doch met de opmerking van den heer Hoek rekening te zuilen houden. HET GEÏNUNDEERDE GEBIED Do verordening betreden geïnundeerd ge bied houdt in, dat voorloopig goen geheel vrij verkeer in en door dal gebied wordt toegestaan met het- oog op de openbare orde en uit een oogpunt van gezondheids- De voorzitter zegt, dat het college het Dagelijksch Bestuur en onder leiding van den heer Rothuizen-roods vroegtijdig maatregelen ten ai hel geïnundeerde gebied hadden uitgewerkt. De commissie is thans klaar gekomen haar voorbereidende werkzaamheden, volgende week zal een ploeg arbeiders gemeentewerken de huizen, gelegen tus schen Noordweg en Veorsche weg afgaan om de noodige herstellingen op te De bewoonbaarheid hangt af van den toe stand der rioleering. Hierover zijn B. en niet pessimistisch gestemd. De bedoeling de rioleering zoo snel mogelijk normaal doen funclionnceren. Wanneer de rioleering in orde is, zullen de bewoners toestemming krijgen hun ning te betrekken. De wantoestand op woninggebied zal thans eenigszins verlicht worden. Er zal naar gestreefd worden de oorspronkelijke bewoneis in do woningen te doen terug- keeren. De geëvacueerden, wier woning droogvalt en die naar Middelburg schen terug te keeren, zullen daartoe stemming worden gegeven. Van Rijkswege zullen er extra brandstof fen worden verstrekt aan hen. die rechtma tig in hun woning zijn terug gekeerd. De clandestiene bewoners hebben geen recht op deze brandstoffen, noch zullen zij gas. water en electricileit krijgen. Dit is noodig. omdat alleen die woningen bewoond mo gen worden, die daartoe'geschikt verklaard zijn. De verordening zal zoo spoedig gelijk in werking treden. Zij vervalt op 1 Juni 1948. Dit v/il niet zeggen, dat hot ge- heele gebied tot dezen datum verboden zal zijn, want B. en W. kunnen van hun be voegdheid om een gedeelte van het boden complex vrij te geven, gebruik De heer v. d. Feltz zegt, dal het eigenlijk onnoodig is in een verordening den tijds duur daarvan mede fe doelen. Hij wilde strenge straffen op overtreding. De heer Hoek vraagt een zoodanig p tie-toezicht, dat clandestiene bewoning mogelijk zal zijn. De voorzitter zegt, dat het inderdaad de bedoeling is, het politietoezicht zeer streng te doen zijn. Langs de woningen, waarin werkzaam heden verricht worden, zal worden gepa trouilleerd. terwijl op de bruggen politie posten komen. Zij, die thans reeds in het geïnundeerde gebied wonen, zullen, voorzoover zij deze Voor don aankoop van BEDRIJFSAUTO'S en van VEE kan tegoed op geblokkeerde of girale Tokening worden vrijgegeven, waaromtrent de betrokken instanties nade re inlichtingen kunnen verstrekken. Voor de STAATSEXAMENS MUZIEK 1945 kan men zich tot 29 October opgeven bij den secretaris van de Regelingscommissie, E, van Beinum. Vondelstraat 188, Den Hapg, onder toezending van geboortebewijs en bijvoeging van postwissel voor examen geld. De bon „01 LEDER" der lederkaart is aangewezen voor het doen repareeren van schoenen met een hoeveelheid leder van 25 gram. De bon moet eerst v.-orden afge geven, als de schoenhersteller binnen 14 dagen de reparatie kan verrichten. Zij blijft geldig. De PERSRAAD is als volgt samengesteld voorzitter Dr. C. Beekenkamp, Dr. H. Brug- mans, Dr. E. Diemer. Pater H. Gall. Ds. IC. H. E. Gravemeijer, J. van der Kieft, G. Knuwelder, H. Korte Jr.. Henri Kuipers, Drs. J. Meijer. H. M. van Randwijk, Mr. M. Rooij. M. van Veen, Mr. W. G. Veenhoven. Koningin bezoekt Achterhoek Volkomen onverwachts heeft H. M. de Koningin een onofficieel bezoek gebracht aan den Gelderschen Achterhoek Zij be zocht verschillende door den oorlog geleis- terde stadjes Zij legde kransen op graven van illegale strijders Ook bezocht H, M. „Ooms Jan", een bekend illegaal strijder. Vooruitgang in Vlissingen Gunstige vooruitzichten voor geëvacueerden NOODDIJK VOLTOOID. Dc afdamming van den watergang nabij Vlissingen, is Maandagmorgen gereedge komen. Daarmede is dc nooddijk, die ver schillende woning-complexen van Vlissin- watervrij moet houden, voltooid. De dijk heeft een hoogte van ongeveer twee meter -f en loopt vanaf het Villapark langs het vliegveld, dat er voor het groot ste gedeelte buiten valt, met aansluiting op West-Souburg. Het wachten is nu op dc goedkeuring van het werk door derf Rijkswaterstaat, waarna met spuien van het water begon nen kern worden. Hopelijk zal deze spoe dig zijn fiat geven, zoodat in zeer afïien- baren tijd dc complexen „Goed Wonen", Tuindorp, Tuinstad en Villapark defini tief droog zullen komen. Dinsdagmiddag is de nooddijk inderdaad goedgekeurd c-n kon er met het loozen van het water begonnen worden. Het water daalt snel, zoodat Woensdag de omgeving van „Goed Wonen" en Tuindorp droog stond. Men hoopt dan ook dat Vlissingen nog deze week droog zal ziin. WELKE PERSPECTIEVEN OP WONING-GEBIED Wat zijn nu dc perspectieven op ninggebied, wanneer dit een feit zal zijn In totaal had Vlissingen 1508 woningen in het watergebied, waarvan er 161 totaal vernield werden. Deze moeten dus vi lcopig geheel buiten beschouwing blij- Ten Westen van den watergang, het nog niet hebben, een vergunning krijgen. Met de wenschen der diverse woningver- eenigingen zal rekening worden gehouden. Dhr Kögeler zegt, dat hot middaguur, waarop thans door het publiek aan het po litiebureau de vergunningen kunnen wor den gehaald, voor velen te iastig is. De verordeninq wordt zonder stemming aangenomen, evenals de Verordening Reis- en Verblijfkosten. HERDENKING 6 NOVEMBER De voorzitter zegt, dat het college van B. en W. van oordeel is, dat do 6o Novem ber 1945 op plechtige wijze moet worden herdacht. Deze dag moet er een van rus tige overdenking zijn. De bedoeling Is de scholen en gemeentelijke instellingen dien dag vrijaf fe geven. B. en W. stollen voor, dat de Raad den 6den November bijeen zal komen om in een korle zitting dezen dag te herdenken. Daaraan verbonden zou op de begraaf plaats een korte plechtigheid plaats vin don, waarin de gevallenen in onze stad herdacht zullen worden. De vereeniging Uil het Volk. Voor het Volk heeft medegedeeld, dat 's middags op den Dam door het Middelburgsch Muziek corps koraalmuziek ten g«hoore zal worden qcbracht, terwijl 's avonds in het Schutters hof een concert zal worden gegeven en in de Oostkerk orgelmuziek wordt uitgevoerd. Het college van B. en W. stelt voor op de begraafplaats een gedenkloeken te plaat sen tor nagedachtenis aan de Middelburg- sche gevallenen. De heer Hoek wil dit gedenkteeken niet op de begraafplaats, doch in de stad ge- DE DUKW'S OP DE MARKT Op de vraag van den heer Van Loo, of ons marktplein nog lang door de wagens in beslag zal worden genomen, zegt de voorzitter op militair terrein geen enkele voorspelling te kunnen doen. DE NOODWONINGEN Op de vraag van den heer Hoek. welk karakter de noodwoningen zullen krijgen, zegt de voorzitter, dal de gemeente de be schikking kreeg over 90 noodwoningen. Deze zullen uit steen worden opgetrokken en hebben een voorkamer met drie slaap kamertjes. Zij zullen i 8000 per stuk kos ten en moeten in 10 jaar tiids afgeschre ven zijn. Het streven van het gemeentebe stuur moet zijn de noodwoningen zoo spoe dig mogelijk tot het verleden te doen be- hooren. Nadat de voorzitter nog enkele op de rondvraag gestelde vragen had beantwoord, werd de zitting gesloten. complex „Goed Wonen", zijn er 559 be nwoningen en 257 bovenwoningen mei lichte schade. Het betreft hier hoofdzake lijk gebroken ruiten en kapotte dakpannen, at uiteraard vrij gemakkelijk te repa- 531 benedenwoningen ten Oosten van den watergang, dus in dc complexen Tuin dorp en Tuinstad, liepen zware schade op. De onmiddellijk bewoonbare gedeelten zijn dus: Koudekerksche weg, Vrijdoms- •eg, Bakkcrsdorplaan en Ieplaan, Wiclin- gcnlaan en verder dc bovenwoningen van het complex „Goed Wonen" cn omgeving, alsmede Ricbusstraat cn Tuinstad. Er wordt gerekend, dat in eerste in stantie in dc bovenwoningen van „Goed Wonen" en Koudckerkscheweg een gezinnen dadelijk zullen kunnen worden gehuisvest. Men hoopt, onvoorziene standigheden voorbehouden, dat dit tegen I December as. het geval zal zijn. Op gas, waterleiding cn clectriciteit wordt niet gewacht, wèl op rioleering, wat nu eenmaal een eerste vereischtc voor dc zoo boog noodige hygiëne is. Men ver wacht, dat de schade aan dc rioleering in „Goed Wonen" en op de Koudckerksche weg wel mee zal valien. Anders is hel gesteld in Tuinstad. VRIJKOMENDE WONINGEN VOOR OORSPRONKELIJKE BEWONERS. Getracht zal worden dc vrij komende woningen zooveel mogelijk door de spronkelijkc bewoners te doen betrekken. Dit zal echter niet altijd mogelijk zijn, want helaas zullen nog lang niet alle evacuc's terug mogen komen. Velen van hen zullen nog ccnigen tijd geduld moeten oefenen aleer zij zich in Vlissingen kunnen vestigen. Het woningvraagstuk is nog te penibel. Dit zou met vele sprekende voorbeelden Nu was er evenwel in dc evacuatie- regeling een grootc onbillijkheid geslopen, gezinshoofd wel niet in Vlissingen, dan toch in het algemeen belang elders werk zaam is, zooals b.v. leden van de koop vaardij cn Marinepersoneel. Hierin i: thans verandering gebracht, waardoor zi feitelijk op écn lijn worden geplaatst mei hen die in Vlissingen werken, zoodat hun gezinnen mogen terugkccren. Dan zijn ei nog personen die geen werkgeversverkla ring, gestempeld door het arbeidsbureau, bezitten, doch bij een eventucclcn lerugk-: geen bijzondere woningruimte zulten i nemen, doordat zij b.v. bij kinderen gaan inwonen. Vestiging is dan wel toegestaan, Het zal hier vooral alleenstaande ouden van dagen betreffen. Doch heel veel geëvacueerden zullen voorloopig moeten blijven waar zij zijn. omdat er nu eenmaal geen ruimte genoeg is. Nood breekt wetten, ook hier. Hel is dus momenteel in Vlissingen zóó, da! een vrij groot aantal gezinnen de binnen stad gaat verlaten. De opengekomen plaat sen zullen zooveel mogelijk worden bezet door thans geëvacueerden die in Vliss: gen werken, terwijl een andere categorie de noodwoningen gaat betrekken. Het herstel in de binnenstad verloopt thans vlot. Allerwegc is er activiteit. Gestadig werkt Vlissingen aan zijn her stel. Walcheren herrijst i Vlissingen gaat UIT STAD EN LAND FILMVOORST, VOOR DIJKWERKERS Het comité „Walcheren moet Droog" heelt thans de beschikking over een filmprojectie apparaat. In de cantines worden thans vcor do dijkwerkers regelmatig filmvoorstel lingen gegeven. De schrijver A. den Doolard zal binnen kort in de cantines bij de dijkwerken lezin gen over de dichtingswerkzaamheden hou- DE GETIJDEN Zaterdag 27 Oct. Vlissingen. L. K. 23.10 Hoog water 6.00 u„ 1.61 m. en 18.34 u.. 61 m. Laag water 0.09 u.. 1.80 m. en 12.37 u„ 1.71 m. Westkapelle 20—30 min. roeger. Veere 2050 min. later. SCHEEPSBERICHTEN Aangekomen in IJmuiden op 23 Oct. Pho- inia uit Oxelösund, Sibajak op 22 Oct. van Southampton naar Bombay, Prins Willem Oranje op 23 Oct. in Rotterdam, Tank boot San Ubaldo in Amsterdam met 8000 ton olie. i Goes MINISTERIEELE BELANGSTELLING Ir. Ringers, minister van Openbare wer en, en de minister van sociale zaken, Drees, zullen een bezoek aan Zeeuwsch- Vlaanderen brengen. Vrijdag arriveeren zij per vliegtuig in Axel. Zij zullen in Zeeuwsch Vlaanderen iet verschillende burgemeesters bespre kingen voeren teneindo te trachten voor de komende winter volledige huisvesting te openen voor de getroffenen in Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen. Daarna hopen zij te ireken over den wederopbouw van Sluis. Zaterdag zullen zij op Walcheren de pas gedichte dijkgaten te Westkapelle en Veere bezichtigen. PROP AVOND „NIEUW WALCHEREN" Op 7 Nov. a.s. zal de stichting „Nieuw Walcheren" een propaganda-avond organi- en. Ir. J. W. Albarda, oud-minister van Waterstaat en lid van den Raad van State, treedt op ais spreker. De film, die Manus Franken over het geteisterde Walcheren maakte, zal worden vertoond. MEISJES VAN ZEELAND De lessen van den cursus B.K.G.Bijzondere Kerkelijke GezinsZorg! Dat prachtige werk. dat het Nederlandsche gezin er bovenop wi! helpen, omdat een volk alleen gezond kan ziin wanneer de ;zinnen gezond zijn Ons internaat, Westwal 38, is een gezel- j, lijn tehuis geworden, waar de meisjes met lust studeeren en wonen. Eén ding is jammerer zijn nog een aantal plaatsen open Wie van jullie ka- en die open plaatsen innemen Neem snel een besluit en meldt je aan liever vandaag dan morgen. AdresMevr. v. d. Waey, Kamperfoelie straat 26. De cursus duurt vier maanden. Na al- loop van den cursus gaan we nog enkele maanden in colonneverband werken, daar in Nederland, waar we het meest noodig zijn. Dan begin ie meteen !e verdienen. En als je dan aan het werk geweni bent, kan ieder kiezen, waar ze het liefst verder wil werken, in Zeeland oi elders. Wij wachten op je 1 Grenadierstraat 21. Ds. KOREVAAR. Goes Op de goed bezochte vergadering der Noord- en Zuid-Bevelandsche textielhande laren van Woensdag j.i. sprak de heer Duykers, insp. C.T.I., over de huidige tex- tielpositie. Spreker zette uiteen, dat. hoewel er reeds verschillende artikelen in behoorlijke hoe veelheden loskomen, de algemeene textiel- positie nog zeer slecht is te noemen. Hij weet dit o.a. aan de geringe kolenvoorzie- ning. De heer Duykers noemde de omstandig heden, welke oorzaak waren van te stroeve distribueering van de voorradige artikelen en gat enkele richtlijnen ter bevordering van een soepelere verdeeling. Hij veroor deelde de zaken, die diverse artikelen zon der punten verkochten. o.m. omdat men hierdoor de distributie, die nog met gemist kan worden, belachelijk maakte. Spr. betoogde, dat de distributiediensten in deze overgangsperiode zeer zwaar belast zijn, doch dal al 'I mogelijke gedaan wordt om een meer bevredigende verdeeling te verkrijgen. Hij deed verder een beroep op alle textielhandelaren om samen te werken ten einde dit te bereiken. In de rondvraag drona de heer Godfriedt aan op een betere publicatie van de distri butie-regelingen. opdat ook het werkend publiek de gelegenheid krijgt hiervan te profiloeren. De heer Vermaire, voorzitter van „Tex- lielbelangen", dankte de heer Duykers voor zijn uiteenzetting en sloot de vergadering. POORTVLIET. Do alhier gehouden Em- mabloem-collecte heeft 174.50 opgebracht. Financieele Berichten INCASSO-BANK N.V., GOES MOLESTVERZEKERING- MAATSCHAPP1JEN. Blijkens Algemeene Vergum nan Moles: Zuidelijke Pro bevrijd waren dan b UITKEERING VAN 100.- AAN PENSIOEN TREKKENDEN. Aan dc Banken is het toegestnan. •un f 100.— per we'ck uit te "betalen, ondc waarde, dat :ij de pcnsiocnakte tonnen en bo aannemelijk maken, dar dc gestorte gelden i anld. Dc Bat.iafschc Olie moet nog betalen de :oupons pcr 1 Augustus 1943, per I f-cbr. 1944, per Aug. 1944. per 1 Fcbr. 1945 cn per 1 Aug. 1945. anten worden uitbetaald.

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1945 | | pagina 1