VRIJE STEMMEN Verwarring op Java 2 moordzaken voor de Middeib. Rechtbank Ie JAARGANG NUMMBR 296 DAGBLAD VOOR ZEELAND Donderdag 25 October 1955 Algemcene Leiding B. G. Kloosterziel en S. L. Bccnna. Hoofdredacteur J, Kockcbakkcr. Redactie en Administratie: Goes, Beestenmarkt 2. Telefoon 2163. DE DOODSTRAF? Na het artikel van één dewerlcers „Vuurpoleton plaatsen wij gaarne een andere opvatti die ons van geestverwante zijde wordt toe gezonden. „De vraag doodstraf al of niet mag a 1 - leen op religieuse gron den besproken worden, daar het daarbi immers gaat om het beschikken over he leven van den medemensch, ingrijpen ii Gods scheppingsorde. De Bijbelsche uil gangspunten zijn zooals bekend, niet een stemmig zooals dit bij meer zaken hel geval is, kan men met den bijbel in de hand, zoowel voor als tegen de doodstraf pleiten. Toch meen ik, dat het Oud Testa- mentische justalionis (vergeldingsrechi) door Christus krachteloos is gemaakt. (Mal- theus 5 21 en 22). Dr. Heering e.a. weten zeer zeker, hoe moeilijk het is, „een door N.S.B.-invloeden verpeste jongen van 18 jaar weer in hel goede spoor to brengen". Zij weten waar schijnlijk beter dan anderen, dat het naar menschelijke berekening volmaakt hopeloos is, van sadisten als Josef Kramer o.d. te verwachten, dat zij ooit lot wroeging of be keering komen. Nochtans is hei dwaasheic to beweren, dat door hen te laten leven er „te veel eer" aan hen bewezen wordt. Daar gaat het ten eenen male niet om. He) gaat er om, of wij de groote zonde, elkaar te dooden. ook na den oorlog in koelen bloede mogen voortzetten. Doodstraf is geen straf, maar wraakoefeninghet uit der. weg ruimen van door ons ongewenschte personen. Maar God heeft deze personen blijkbaar wel in Zijn schepping gewenscht. boe onaanvaardbaar dit ook moge zijn voor ons. Onze straffen moeten toch, ook al schijnt dat bij voorbaat hopeloos, willen brengen tot de eenig ware straf s de wroc ging en bekeering. En het is geen frase, wanneer gezegd wordt wat bij menschcn onmogelijk is, is mogelijk bij God. Paulur heeft zich bij de steeniging van Stefanus als een volleerd S.S.er gedragen, toch werd hij „bekeerd". „De fatsoenlijke menschheid wil van hen verlost worden" Wat een afschuwelijke hoogmoed Het verschil in fatsoenlijkheid tusschen mijn persoon en Josef Kramer is slechts een kwestie van een zeker percen tage, oen gradueel verschil. Er bestaat niet een „fatsoenlijke mensch heid", die het recht heelt den dood van anderen, door haar voor onfatsoenlijk ver klaarden. te eischen. Nog minder zou zij dit kunnen verantwoorden voor haar Schep per. Nogmaalsalleen op godsdienstige gronden mogen wij de kwestie „doodstraf of niet" bekijken". Tot zoover onze geestverwant. De kwestie is nu van twee kanten be licht. Wij kunnen zo nu rustig laten bezinken. Ieder vrage zich af - „voor of tegen Maar In ons blad liefst voorloopig geen verdere discussie. Red. Centralisatie van den tuinbouw Namens de Provinciale Commissie Tuïnbouwcursussen werd ons een arlikel mei bovenstaand opschrift toegezonden, waaruit wij wegens gebrek aan plaats ruimte slechts enkele hoofdzaken ove Daarin wordt de vrees voor te groote centralisatie bij het nemen van maatrege len op het gebied van den tuinbouw uit gesproken. Bij den tuinbouw, zoo zegt het stuk, is de verscheidenheid veel grooter dem bij den landbouw. Do tuinbouw heeft zich in verschillende richtingen sterk gespeciali seerd. Er is de teelt van groente, van de vruchten, van zaden, van boomen, van Vertegenwoordigers van de Rapwi, die uit Semarang zijn terug oekeerd, vertelden, dat zij daar besprekingen hadden gevoerd met Indonesische leiders. Toen de verga- dering daartoe plaats had, kwamen met minder dan 50 personen opdagen, die ver klaarden, dat zij allen leidors waren, en het meest betrokken bij de republiek. Soekarno was volgens zijn minister van Buitenlandsche Zaken Soebardjo met va- cantie geweest. Hij bleef 10 dagen weg. Na zijn terugkeer verklaarde Soekarno zelf op oen persconferentie, dat hij op zijn tocht door West-Java er in geslaagd was, het extremisme te beteugelen. Verder zou hij de invloedrijke godsdienstige leiders heb ben gewaarschuwd tegen het uitroepen van oen heiligen oorlog. Er zün meer geallieerde troepen aan land gegaan te Semarang. De landingen te Soe- rabaja zullen heden plaats hebben. Een Britsch officier, die 3Vi jaar op Java is geweest, en in verschillende concentra tiekampen heeft geselen, sprak voor de ra dio van Herrijzend Nederland. Hij was toe vallig in Nederland gekomen. Na zijn be vrijding had hij vele kampen op Java be zocht de toestand viel hem mee. Het grootste aantal slachtolfers was onder de oude menschen. Hij bewonderde de keest- kracht der geïnterneerden. Er is gelukkig niet zoo heel veel verwoest. In persberichten uit Batavia wordt den indruk gevestigd, dat vooraanstaande Indo nesische nationalisten meer en meor neigd zijn tot consessies. West-Borneo door Australiërs bezet In Melbourne wordt van ofücieele zijde bekend gemaakt, dat een Australische strijd macht onder luitenant-kolonel T. W. R. Cot- ion Wost-Borneo heelt bezet, en daar in een dagorder de Nederlandsch-Indische wet geving weer heeft ingevoerd. De Australi ërs opereerden samen met vertegenwoordi gers van de Nica, en een contingent ge- rieurde Noderlandsche troepen onder Neder- iandsche officieren. De bevrijdingstroepen aeschen te Pontianak de Nederlandsche vlag. Er waren eerepoorten opgericht. Tijdens de bezetting heerschte er een verschrikkelijke Japansche terreur. 2000 burgers werden er vermoord. In het tijd vak tusschen de Japansche overgave en de aankomst der geallieerde troepen had de plaatselijke bevolking voor het bestuur ge zorgd. Guerilla-troepen in de bergen, uit Cht- □eezen en Indiërs bestaande, hadden de Japanners belaagd met zelfgemaakte vuur wapens en vergiftige nijlen. Den dag vóór de aankomst der geallieer den hadden de leden van de plaatselijke zelistandigheidsbeweging een vreedzame demonstratie te Pontianak gehouden tegen terugkeer van het Nederlandsche bewind. Revolutie in Venezuela Hot doel der revolutionnairen is, zoo wordt gemeld, het vernieiigen van de cor ruptie en het bevorderen van eerlijkheid bij het beheer der openbare middelen. Alle personen, verdacht van verduistering van staatsgelden, zullen gerechtelijk vervolgd worden, onder wie ex-president Medina en sommige van zijn ministers. Zoo spoedig sierplanten, enz. enz. Er is nog te weinig ruggespraak gehou den met den intensieven tuinbouw. Wan neer do tuinbouw wordt uitgebreid mits er afzetmogelijkheden zijn dan kan het iurplus aan arbeiders in dezen tak worden opgevangen. De luinbouw-arbeiders zijn, althans in Zeeland, meestal technisch beter onderlegd dan de landbouw-arboiders in het alge meen. Do cursussen van tuinbouw-onder- wijs worden door vrijwel heel het tuinders- personeel bezocht. Bij een gezonde oplossing van alle vraag stukken omtrent den tuinbouw zijn zoowel alle takken van tuinbouw, alsook vertegen woordigers van de tuinbouw-veilingen te betrekken. Deze oplossing zal ook gewes telijk moeten difforontieeren. Provinciale luinbouw-maalschappijon moe ten dan samen de groote landelijke organi satie vormen, die de regeering zal kunnen voorlichten. Bouwen, van onder op, is hier den eisch. mogelijk zal het volk van Venezuela bij vrije en algemcene verkiezingen een nieu wen president kunnen kiezen. Het bestuur over Venezuela is nu prac- tisch geheel in handen van de revolution- De definitieve cijfers der verkiezingen in Frankrijk Communisten 142 zetels. Socialisten 133 zetels, Republikeinsche Volksbeweging (de partij van De Gaulle) 140 zetels. Radicaal socialisten 19 zetels, overige partijen 62 zetels. Tabak en Versnaperingen! ij vernemen, dat binnenkort tabakskaar- ten, versnaperingskaarten en gecombineer de tabaks- en versnaperingskaarten zullen worden uitgereikt. Het ligt in de bedoeling met ingang van 25 November a.s. op deze kaarten de vol gende rantsoenen far beschikking te stel len op de tabakskaartcn twee rantsoenen tabaksartikelen per week, op de versnape- ingskaarten 100 gram chocolade of sui kerwerken per week, op de gecombineerde tabaks- en versnaperingskaarten 1 raat tabaksartikolen en 50 gram chocolade of suikerwerken per week. De uitreiking der nieuwe kaarten ge schiedt als volgt Mannelijke personen, geboren in 1927 c'. vroeger, kunnen een keuze maken tusschen de drie soorten kaarten. Vrouwelijke personen, geboren in 1327 of vroeger komen in aanmerking voor een naoeringskoarl of een gecombineerde Kinderen, geboren in 1928 ol later kun- m alleen een versnaperingskaart onlvan- Tweede Kamer Algemeen wordt in hel voorloopig slag der Tweede Kamer geoordeeld, dat het Handvest der Vereenigde Volkeren moei worden goedgekeurd, ondanks de bezwaren die er tegen zijn gerezen. Er zijn verbete ringen te constateeren, als men het verge lijkt met den vroegeren Volkenbond. Maar de overwegende machtspositie der vijf groote mogendheden ontmoette bedenkingen voor een staat van middelbare grootte, als het Koninkrijk der Nederlanden, inclusief de overzeesche gebiedsdoolon, is. Men verheugde zich, dat het Internationaal Gerechtshof in Den Haag gevestigd blijlt. En men vroegkan ook de zetol van de „Vereenigde Volkeren" niet in ons land komen Wat denkt de regeering. zoo vroeg men, over een West-Europeesch blok Broer en zuster vermoordden een Duitscher Betonwerker deed twee aaaslagen De moord op den Duftscher Broer en zuster. Bram en Maatje Schrier, resp. 29 en 28 jaar, uit Goes, namen naast elkaar op het verdachtenbankje plaats om te luisteren naar de telastelogging van den officier van justitie. Mr. Andrea, waarin zij beschuldigd werden een Duitschen militair, Friedl Kappl, in den avond van 11 Maart 1945 van hot leven berooid te hebben. Beide verdachten zagen bleek en waren zichtbaar onder den indruk. De moord heeft een lange voorgeschie- Ecnlfle weken voor de bevrijding van Goes, teer de Maatje Scbricr een Duitschen militair kennen, kon toelaten, omdat deze fel anti-Duitsch was bracht rij hem naar haar broer dcre liet den Duo schcr binnen. Kappl beloofde, dat hij den volgende) wijl hij gezegd had dit niet te doen. ging Maatje die int.isscl.cn met een Engclscbniaa had kcnnisgc maakt, en ook haar broer na. Hij bedreigde ^haa broer en zuster Kappl uit den weg te ruimen. Dit gebeurde op 11 Maart 194a. Kappl werd ge vraugd in dc keuken te komen. Maatje vroeg het Maatje ontkende nu. dut zij met den bijl zou het ben geslagen. Tijdens het voor-onderzoek had z gezegd, dot zij het wel gedaan had, om haar broc baar omgang niet Kappl. en r door hun zorgen voor hen in mcnsch tot mensch waren Duitscher. Broer en zu-ce ocht. De officier eischic t en tegen hnnr broer 5 jaar ge moord. gcr trad op Mr. F. W. Adrir niet van moord, maar van doodslag sprake is. Hij vroeg een uiterst milde bcoordccling voor verdneh- <co. Uitspraak over H dagen. Aanslag 'op student in den trein Oude man vermoord De 34-jarige betonwerker Johannes Ver meulen, destijds in Middelburg woonachtig, had een aanslag gepleegd op een student 'n den trein tusschen Dordrecht en Rotter dam en een ouden boer in 's-Heer Abtsker- <e vermoord. Het ecrs.e feit heeft verdachte, die al twee jaar in voor-nrrest zit. langen tijd ontkend. Thoos l.c- keld, op het hoofd tusschen de kleci verder weer in. A. Boogaard», die als getuige ge hoord werd. verklaarde Vermeulen gezien te heb ben. toen deze den trein wilde verlaten. Ook haJ getuige hulpgeroep gehoord, moor daaraan verder geen aandacht geschonken, omdat hij bunst had. Twee dagen later was Vermeulen in Zeeland. De huishoudster van den vermoorden boer. Jan netje v. d. Velde, vertelde hoe zij op 31 October. een" ongewoon geluid. Zijma naar haar-patrooa. Adriann Constant, gegaan, die opstond en ging kijken wat er aan dc hand was. Constant ging in het stikkedonker naar de keuken, kon dhar geen lucifers vinden en kwam terug. Zijn huishoudster gaf hem lucifers. De boer ging weer naar dc keu- schoof eenraam 'open*! Zi^uc'httTnaar" dc"buren" dood in dc keuken.' Even later waarschuwden zij telefonisch dc politic. Wachtmccs'er Brcctnnn sccl dc een eerste onderzoek in. Dc Westclndcs. die de ontdekking van dc moord deden, hadden alles on aangeroerd gelaten. De Wachtmeester concludccrdc bedrijver\n.an den ^moord'bloed non de klceTcn n.ocsi hebben. Bovendien was de fiets vnn dc huishoudster uit de schuur verdwenen. Brcemnn gaf een vaag signalement nan dc potitic te Goes door. die daar op Vermeulen In den nanacht nog aanhielden. Hij Vcrmcntcn verklaarde, dat hij naar Constants huishoudster, die hij van vroeger kende, was ge gaan. om onderdak en voedsel te vragen, 'dcr.it had hij met een bijl een raam geforceerd en was zoo in de woning terecht gekomen. Hij zocht daar naar voedsel. Toen Constant kwam, werd Vermeu len bang. Hij greep Constant vast, sloeg hem me den biil ca wurgde hem naderhand met een dns, die verdachte ann had. Vermeulen zei. dat hij niet dc bedoeling bod ge had. Constant te dooden. Hij had hemgcslmpn dc das rond de kwl^nn ^"slachtoffer.''"0" Dc officier van justitie. Mr. v. Fcltz. achtte in het eerste geval poging tot diefstal -met geweldple ging en in het tweede geval doodslag bewezen. Hij schilderde verdachte nis iemand, die tot alles in slant is om geld te krijgen, als hij dit niet meer heeft. Als verzachtende omstandigheid kan misschien gepleegd, maar dc feiten zijn zoo crnTtiq. dat "dc officier 15 jnnr gevangenisstraf cischt voor beide De verdediger. Mr. Kuipers, vond het eerste feit iemand te hernnven. Bij 'het tweede had "verdachte niet dc bedoeling. Constant te dooden. Hij wilde alleen onderdak en voedsel. Mr. Kuipers voerde nis verzachtende omstandigheden ann. dat Vermeu len een impulsief karakter heeft, niet volledig toe rekeningsvatbaar zou zijn en bovendien een t.b.c.- patiënt is, en vroeg een geringere straf. Uitspraak over 14 dagen. Gezondheidstoestand Prins Bcrnhard Naar gemeld wordt is do gezondheids toestand van Z. K. H. Prins Bernhard, die geleden heeft aan longontsteking, thans bevredigend. Z. K. H. zal nog korten rust moeten nemen. Uitspraken Tribunaal te does Herman Frederik van Velthoven, brand weerman uit Vlissingen, werd veroordeeld lot 2 jaar interneering. Antonius Wilhelmus van Hoeynonck, werk man uit Vlissingen. werd veroordeeld lot 2jaar interneering. Christiaan Johan Marius Petiet uit Vlis singen werd veroordeeld tot verbeurdver klaring van het vermogen. Neeltje levina den Dekker uit Middel burg, geëvacueerd naar Nisse, is onlzot uil het recht om openbare ambten te beklce- den en uit het kiesrecht. Jeannette Wijkhuizen, echtgenoote van n. F. van Velthoven, uit Vlissingen, werd veroordeeld tot twee jaar interneering. Jacobus Koster, landbouwer uit Arnemui- den, is veroordeeld tot twee jaar internee ring, met verbeurdverklaring van de hellt van het vermogen. Tot ontzetting uit het recht om openbare ambten Ie bekleeden en uit het kiesrecht werden allen veroordeeld. UIT STAD EN LAND Onderstaand telegram werd door de Slichting Oorlogsgetroifenen Zee land gezonden aan den Minister van Openbare Werken. Excellentie Ir. Dr. Ringers, Minister Openbare Weikon, 's-Gravenhage. Walcheren wordt in snel tempo droog. Opgehoopte en geëvacueerde bevolking verlangt zoo spoedig mo gelijk eigen geschifcfe woningen te betrokken. De schoonmaak is reeds begonnen. Er is groot gebrek aan schoonmaakartikelen. Bezems, bor stels, dweilen, zeemen, soda, zeep. Herinnerend aan Uwe instemming suggestie in dezen zin tij dens bespreking te Middelburg, vra- Kan de Overheid hier snelle en afdoende hulp bevorderen, zoowel deze artikelen die wel als die. welke niet onder distributie vallen Stichting Oorlogsgetroffenen Zee land, ZWAGERMAN. Goes Op den eersten verjaardag der bevrijding van Goos, 29 October, zullen kransen ge legd worden op de graven der gesneuvelde militairen en omgekomen burgers. Om hal. Iwee wordt er op de Markt verzameld. De wnd. burgemeester van Goes zal om 2 uur een toespraak houden. Daarna wordt naar de algemeene begraafplaats gemarcheerd. Ook op de R. K. begraafplaats zal een kranslegging plaats vinden. Woensdagmiddag vond op den hoek van de Voorstad en de Patijnweg een ongeval Een wielrijder, die links reed, kwam, mede door den heftigen wind, in botsing met een militairen wagen. De wielrijder liep eenige verwondingen op. Dokter Bruijnzeel verleende eerste hulp. De emigratiecommissie Zeeland krijgt nog steeds een stroom van brieven van perso nen. die ons land wenschen te verlaten, De kansen zijn evenwel niet gunstig. In 19ülo zal Australië een plan voor emigratie gaan uitwerken. Voor 1947 behoeft men er dus niet op te rekenen, dat er iets van komt. VHssingen EIDEN SCHENKT f 40.000. In het kader van het adoptieplan is een nnig contact ontstaan tusschen Leiden en Vlissingen? Zaterdag f.1. hebben de wnd. burgemeester van Leiden en vertegenwoor digers van het inzamelingscomtié „Leiden helpt Vlissingen" oen bezoek aan Vlissingen qebracht. De stad en omgeving werden bezichtigd. Ten gemeentehuizo dankte do wnd. burgemeester van Vlissingen, de heer L. van Oorschot, de heeren van het ïnza- melingscomté. en de bevolking werd hulde- gebracht voor al hetgeen zij voor Vlissingen heeft gedaan. De wnd. burgemeester van Leiden, de heer Verwey, zei in zijn antwoord o.m. naar Vlissingen te zijn gekomen om aan het gemeentebestuur een cheque te over tndigen, groot f 40.000, welk bedrag dooi de Leidsche bevolking werd geofferd. SCHERPEN1SSE. Bij de alhier gehouden stemming voor natabel der Ned. Herv. Kor': werden herkozen de heeren J. M v. d. Graaf en A. IC. Kievit, terwijl in de vaca- van den heer P. Bolier met minderheid stemmen werden gekozen de heeren D. C. Duijnhouwer met 21 stemmen en L. Verkerke met 17 stemmen, waarna volgen; ■eglement tusschen twee laatstgenoemdc- heeren herstemming moet volgen. SCHERPENISSE. Donderdagavond j.l. is muit onze gemeente ook een vrachtauto et leden van de meisjesvereeniging, jon- gelingsvereeniging en catechisanten naar het jeugdappèl in Oud Vosmeer geweest. De avond is zeer in den smaak gevallen. De extra collecte voor de kerk j.l. Zondag heeft opgebracht f 57.30. SCHERPENISSE. Zaterdagmiddag j.l. speelde S.V.S, alhier tegen Eendracht uit Tholon een vriendschappelijken korfbalwed- strijd. De eindstand was 22. ST. ANNALAND. Aan don heer W. A. Boogaard alhier is eervol ontslag verleend als plaatselijk buroauhouder wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leef- DE GETIJDEN Vrijdag 26 Oct. Vlissingen. Hoog water 1.06 u., 1.89 m. en 17.31 u„ 1.89 m. Laag Jsg 26 Oct. Vlissingen. Hoog water •00 u„ 1.89 m. en 17.31 u. 1.89 in. Laag STAVEN1SSE. De diaken A. J. v. d. Reest werd gekozen tot ouderling en in zijn plaats werd tot diaken aangesteld C. Smits, voorts werd nog tot ouderling gekozen A. van Prooyon. die aftredend is en zich niet meer verkiesbaar stelde, wegens ouderdom. Alle drie namen hun benoeming aan. Zij zullen worden bevestigd den eersten Zondagmor gen in 1946. Wegens het bereiken van den pensi oengerechtigden leeftijd is aan mej. K. Suur land, onderwijzeres aan de Openbare lagere school, met ingang van 1 Oct. eervol ont slag verleend De 1.b.c.-patienten in onze gemeente werden dezo week door det Ned. Roode Kruis mot een voedselpakket verrast. POORTVLIET. De meisjesvereeniging die kort geledon is opgericht is met haar werk zaamheden begonnen, de vereeniging is gesplitst in twee groepen van 14 tot 17 jaar en van 17 jaar en ouder. Het bestuur der meisjesvereeniging is als volgt samengesteldMevr. Krijger-Burger, presidenteMej. C. Jansen, secretaresse Mej. A. v. d. Graaf, penningmeesteresse en Mevr. Geuze-Harlog. vice-presidente. De vereeniging telt nu reeds 30 leden en de algemeene leiding is in handen van de dames Krijger-Burger en Krijger-van Numpf. ST. MAARTENSDIJK. Burg. Stand. Gebo ren Pieter. z. v. A. Oostdiik en H. van Iwaarden Marinus C.. z. v. A. J. den En gelsman en C. v. d. Jagt Jan M-, z. v. H. Hartog en J. A. de JagerWillem P., z. v. G. van 't Slot en P. N. Bout. OndertrouwdJoh. Versteeg, jm. 27 j. en J. M. v. d. Hoek, jd. 27 j. GetrouwdM. C. Noordhoek, jm. 24 j. en L. R. Franke, jd. 20 j.P. W. Priem, jm. 24 j. en J. Lindhout, jd. 24 j.I. van Oost, jm. 34 j. en A. C. van Gorsel, jd. 30 j. J. L. M. Geluk, jm. 27 j. en J. A, Muller, jd. 22 j.J. Versteeg, jm. 27 j. en J. M. v. d. Hoek, jd. 27 j. Overleden D. Moerland, ongeh. 75 j, J. M. Ckorcentier, 60 j„ echtg. van H. J. Groenewege. NiEUWERKERR. De heer A. Boogerl is op de onlangs gehouden vergadering van de Ingelanden lot ontvanger-griffier van den polder de „Vier bannen" van Duive- tand benoemd. N1EUWERKER1C. Tot wnd. ontvanger-grit- lier van de polders Klein Beddewaerde ot Saspolde: en Al te Klein is benoemd de heer M. C. Boogert te Nieuwerkerk. AXEL. Er is hier een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld lusschen een Poolsch Bevrijdings-elftal en Axel I. De einduitslag van dezen pittig gespeelden wedstrijd was 2-2. De wedstrijd werd op geluisterd door de Harmonie „Concorda Na ailoop van den wedstrijd werd den gasten een maal aangeboden, en werd ae avond besloten met een bal. Het geheel is goed geslaagd en de V.V. Axel kan met tevredenheid op dezen dag terugzien. WAARDE. Uitslag opstellen-wedstrijd Ring Oost-Zuid-Eevelcnd der Chr. Meisjes- vereenigingen. ie prijs Maatje Traas van Waarde. 2e prijs M. van Houte van Krab- bendijke, 3e prijs C. Felius van Wemeldinge 's-HEERENHOEK. 2 avonden mocht men alhier genieten van het Brabants Cabaret ensemble „Klaveren Vijf", dat voor volle zalen in de Groote Jeugdhoeven is opge- Onder de nummers, die ten beste gege ven vierden, had wel het grootste succes „Klaveren vier zingt". KORTGEHE. Onlangs werd alhier in de „Korenbeurs" een introducliebal gegeven door de dansclub „Animo". Het bol duurde van 9 tot 2 uur en stond onder leiding van den dansleeraar W. M. Meeuse uit Mid delburg. Jan Groenewoud en zijn band, eveneens uit Middelburg, verzorgde de mu zikale modewerking. OVEZANDE. Van de Jaarlijksche Icampi- oenschieting op de liggende wip bij den heer C. Verbeek alhier, was de uitslag als volgtKampioen op de meeste kleppen P. Bruinzeel, Willem Teil, Kapelle kampi oen op de meeste vogelsC. Bek, Soranus, Hoinkenszand. De zijvogels vielen ten deel aan A. dc- Jonge, Zeelandia, Ovezande en P. Koster, Soranus, Heinkenszand. Hoofd wallen, A. de Jonge, voornoemd en C. Lous, Edele Handboog, Oudelande. Kleine kal len P. Boonman, Jacoba van Beioren te Goes en J. F. de Jonge, Zeelandia, Ove zande. Er werd door 41 schutters van 15 sociëteiten deelgenomen. ELLEWOUTSDJJK. Zaterdagmiddag zal hier om halI twee de onthulling plaats heb ben van een gedenksteen voor de geval len burgers bij de bevrijding dezer ge meente. THOLEN. De heer J. A. Geluk, adjunct commies ter Secretarie alhier, is benoemd tot ambtenaar ter Secretarie te Rheden in Gelderland. WILHELM1NADORP. In een vergadering van afgevaardigden van de plaatselijke vereenigingen alhier werd besloten lot do slichting van een fonds lot hel bouwen van een vcroonigingsgebouw. Elke vereeniging zal in het uitvoerend comité zitting hebben, terwijl in het dagelijks bestuur werden ge kozen de heeren C. Burger, L. C. Broer en v C. Mol. Verder werden plannen gemaakt op wel ke wijze gelden voor dit doel bij elkaar gebracht zullen worden. Bijna alle veree nigingen stelden direct een bedrag beschik baar en er is dus een stevig fundament ge legd, waarop verder voortgebouwd kan worden. Het comité reken! ook op de mo dewerking van de geheels bevolking, op- dal na verloop van enkele jarenWilhelmina dorp een geschikte gelegenheid zal hebben voor vergaderingen en uitvoeringen van de diverse vereenigingen.

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1945 | | pagina 1