VRIJE STEMMEN Ie JAARGANG NUMMiZR 292 DAGBLAD VOOR ZEELAND Zaterdag 20 October 1945 Algemcenc Leiding B. G. Kloosterziel en S. L. Bocrma. Hoofdredacteur J. Kockcbakker. Redactie en Administratie Goes, Beestenmarkt 2. Telefoon 2163. Waar Mars zijn scepter zwaaide n. Het gezelschap begai zich na deze toe lichtingen naar verschillende plaatsen, zoo als Schoondijke, waar het centrum wegge vaagd werd door beschietingen en een wijde vlakte het eenige is, wat van de dorpskern overbleef. De kerk is gevestigd in een ouden bunkerin deze ruimte, die aan den oorlog herinnert, komt de gemeen te 's Zondags bijeen. De zon schijnt over het gestorven Sluis. Eens een trotsche handelsstad in het grijs verleden, later een droomerig oud stadje, waar touristen in geruite pakken met pet ten op in touring-cars doorhoen raasden. Thans steken do vier naakte kale muren van het oude raadhuis, dat uil 1396 dateert, zonder dak, ontzield ton hemel. Wanneer men de trap van het bordes opgaat, treedt men een doodsche ruimte binneneen oude schrijfmachine ligt nog in het stof. In het midden een gapende kuil, waar werklui in de diepte aan de gewelven be zig zijn. Sic transit gloria Wat eeuwen van vlijt en zorg hadden op gebouwd, hebben enkele tonnen staal in z puin doen verkeeron. DE KAPPER... Een bordje wijsf U den weg naar den kapper. Men moet hem inderdaad zoeken. Onder een betimmerd gevaarte, waar en kele brokken steen ternauwernood aan een huis herinneren, moet men haast een deui binnen kruipen. Daar in het schemerdon ker werkt de kapper achter dichtgetimmerde ruiten, nauwelijks ruimte voor bewe ging. Ondanks alles is hij goedsmoeds en vraagt, of een der heeren ook geschoren wenscht te worden In Rozenoord, vroeger tehuis voor ouden van dagen, is nu de school gevestigd. In één lokaal twee klassen, een kast vormt do scheiding. „Als het hard waait", zoo vertelt ons de onderwijzer, „dan plakken we een extra papiertje tegen het- raam voor den tocht Het is dan ook wel noodigzelfs het plafond is hier en daar gespleten, zoodat het vlechtwerk van de bovenverdieping er uit auilt. Onder de moeilijkste omstandigheden ging 't personeel door met zijn werk. In de at- geloopen winter bevroor do inkt vaak in de inktpotten. Het tehuis bergt nog meer verrassingen een klein hokje dient als slaapplaats voor vier menschen. Zij slapen in kribben bo ven elkaar. Zoo biedt Sluis een treurigen aanblikstapels oud roest aan den weg. fornuizen, kapotte kachels een kanarie- kooi zweeft ergens in de lucht De bewoners zijn gehecht aan hun plaats je. zij kunnen en zij zouden het niet willen verlaten. Het leven is eentonig in al deze ge- Roti dom het varken Zooals wij wel verwacht hadden, komt er van verschillende zijden kritiek op het beloog van den arbeider, die gaarne zijn gekweekt varkentje geheel voor zich en zijn gezin zou wenschen te behouden. Wij halen uit deze critiek aan dit voor treffelijke voorstel laat voortaan iedereen die wil zelf een varken moaen kweeken. Dan was de kwestie ineens opgelost. Een ander zegtik houd ook wel van een stukje spek, al ben ik niet in de gelegen heid om er zelf voor te zorgen. Acoord, vriend, antwoorden wij. Wij houden er ook Wel van, maar krijgen hel ook niet of zel den. Doch heb een weinig geduld. Over een jaar zullen we op dit punt al heel wal En hiermede zetten wij deze discussie maar voorloopig weer stop. De autoriteiten hebben de beslissing. Red. INDONE Eischen van de Nat. Vergadering Volmachten van Soekarno beknot Twee resoluties werden op de vergade- rina in Batavia aangenomende terug trekking der geallieerde troepen wordt ge- eischt, en erkenning wordt gevraagd van het nationalistisch bewind. Voorts wil men toelating tot de bijeenkomst der Vereenigde Volkeren in November te San Francisco. De volmachten van Soekarno werden beknot. De Indonesische radio-zender van Ban doeng verklaarde, dat de Indonesiërs de Nederlanders gaarne in hun midden willen ontvangen en met hen medewerken, doch zij verzetten zich ten sterkste tegen Neder- landsche overheersching, en zijn vast sloten hun onafhankelijkheid te handhaven, en te .verdedigen tegen eiken agressor. De Indonesische „Minister van Voorlich ting" heelt per radio beloofd, alle eigendom men van vreemdelingen te respecteeren. Hij bood aan, een gemeenschappelijk comité te vormen met verteaenwoordigers van de ge allieerde strijdkrachten, dat zich bezig zal houden met het tijdelijk beheer van vreemde eigendommen, die den Japanni rijn ontnofnen. De „Perhimpoenan Indonesia" deelt mede dat zij niets te maken heeft met het 'mperialistisch comité", dat is opgericht, noch met het daarbij aangesloten „Indone sisch Strijdcomité". NIEUWS IN HET KORT Maarschalk Mannerheim, de president van FINLAND, die aan een hartkwaal lijdt, heeft een inzinking gehad. Zijn toestand geeft reden tot bezorgdheid. Eenige politici, die meegewerkt hebben met het Duitsche bewind, zullen in s van beschuldiging worden gesteld. In BELGIE is een comité opgericht, dat actie zal voeren tegen de uitvoering doodvonnissen. Een document, dat een verslag bevat het overleg tusschon Koning Leopold Hitler, is door Amerikaansche bemiddeling in handen der Belgische regeering geko men. Het wordt ter kennis gebracht van teisterde plaatsen en amusement ontbreekt geheel en al. Gelukkig wordt hier steeds meer aandacht aan besteedt, onlangs trad een toneelgezelschap onder Kommer Kleyn op. De bevolking voedsel, kranten Steeds meer hulp wordt geboden, nog is het niet genoeg. Hier ligt et langrijke taak voor de gebieden in ons land die er goed zijn afgekomen en reeds zijn er dorpen en stadjes in Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen geadopteerd. 1 De afzwaaiende militairen Waar moeten ze allen heen Ietwat wennig slaan velen na het soldatenleven in de burgermaatschappij, 't gaat daar all< maal zoo anders. Dikwijls kan men oi welke reden dan ook, niet meer terugkeeren op de oude plaats. Waar dan liec-n Vol gens het Russische agentschap „Tass" wordt in het gobicd van Moskoi besteed om de oud-strijders in het burger loven terug te brengen er wordt gezorgd ior werk, voor woningen, voor huisraad, ior voedsel, enz. Alzoo meldt ons A.N.P.-Aneta. Zou er ook in ons land zulk een vader lijke zorg reeds worden gegeven voor allen uit het leger, uit krijgsgevangenschap, it Duilschen slavenarbeid terugkeeren HAAGSCHE BRIEF MONO DE MIOOBM^AAIL (Van onzen Haagschen medewerker). Het zou wel vreemd zijn, wanneer nu geregeld een Haagsche brief gepubliceerd zal worden niet gesproken werd over de oorzaken welke er toe geleid hebben, dat Den Haag thans is, zooals hot is. Het is niet mijn bedoeling een gedetailleerd verslag te leveren over hot loven en hel tallooze wee, dat 's-Gravenhage, stad van Hof en Regeering, in de laatste jaren ge kend heeft. Maar wie onder U Den Haac. gekend, of het eens enkele malen bezocht heeft, zal bij een volgend bezoek niet mee; alles aantreffen van wat eens recht tot zijr, hart sprak. Goed, oogenblikkelijk toege geven, het Buitenhof en het Binnenhof mol zijn statige Ridderzaal, heeft geen wonder in den oorlog opgeloopen. Het centrum i: blijven bestaan, het centrum met de Lange en Korte Poten, de drukke en smalle Spui straat, de Groenmarkt en de Bijenkorf. Maai 1 Dat i i de c plaats het groote deel van Den Haag-West om en nabij de Houtrustbrug, op weg naar duin en strand. De Duitscher heeft dit dee immers, door zijn planmatige maatregeler. afgebroken. Kerken, villa's, scholen werder gesloopt. Stelselmatig, planmatig. Alles vol gens de plannen. Dit is hel, dat den Hage naar het bloed heeft doen koken in zijn aderen. Zijn stad werd volgens de plan nen afgebroken. Wat een leed is daar ge schied De Zeeuw van Walcheren of dc Hollander Uit Den Haag. zal er in he algemeen gesproken veel verschil ge weest zijn in zorgen en verdriet tijdens de bittere oorlogsjaren Dat kwartier, lezers, was een van dc mooiste wijken van Den Haag. Kleurrijke, aardige huizen in een buurt van groen en bloemen, rustig gelegen, eenigszins vrij van hot groote stadsrumoer en niet zoo ver van het strand. Geen mensch. die er was in die streek, die zijn tuin verwaarloosde, geen mensch die er naar verlangde ergens an ders te wonen. En wat heeft de Nazi nog meer vernield in deze stad, het schoonste dorp van Europa Een deel van het Sta tenkwartier, werd afgebroken. De Scheveningscho Boschjes werden van hun hout beroofd, het Haagsche Bosch werd een lange, kale vlakte, hier en daar be kleed met een zwaren bunker. Bruggen, enkele jaren geleden gebouwd on vaak een sieraad voor de stad, werden eerst ondermijnd cn daarna afgebroken. De wo ningen aan den Raamweg en de Koningin negracht, wegen die voeren naar de bad plaats, moesten als zoovele duizenden an leren worden ontruimd, binnen enkele da gen. Sommige huizen werden met veel ?lan door Nederlandsche werklieden afgi broken en tegen do voorkanten van de andere huizen word een smalle muur ge metseld, opdat de eventuoelo ïnvasietroe- jen zich niet in de leegstaande huizen zou den kunnen verbergen En hoezeer heelt Den Haag niet op an- loro wijze van den oorlog te lijden gehad d/eliswaar niet door de Duitschers, maar .och door een ongelukkig handelen van dc geallieerden is 't grootste gedeelte van hoi zoo vriendelijke Bezuidenhoutkwartior ge worden tot een puinhoop. Men heeft er hier wel op gefoeterd, dat het zoo langen tijd 'uurde eer men begon het puin te ruimen. Weliswaar werd onder de belofte van meer voedsel vrij spoedig na het rampzalige bombardement van 3 Maart j.l. een oproep geplaatst voor ruimers, doch het is sinds enkele weken pas. dat het slooperswerlt georganiseerd en met een behoorlijk aan tal werkkrachten is aangevat. Muren on ïuizenresten worden omver gehaald ker ken, gedeeltelijk door den brand vernield, sneuvelen in een uilgestorven kwartier. De spaarzame voorbijgangers blijven even staan om te zien hoe de laatste, eens zoo vertrouwde gevels, thans nog eenige me- tors boven den grond, met donderend ge- plof in elkaar zakken en het stof doen op waaien. En zie, lusschen het Duin is een stuk tuin, ongeschonden door steen of gruis, en een enkele spichtige herfstaster spreekt ons van het onsterfelijke leven dor naluu:. W. K. VAN LOON den Koning. Tegenstanders van den koning verklaren, dal de inhoud niet landverrader- lijk is, maar wel verregaand toegeeflijk. Op een bijzondere conferentie te Brus sel, waar naast den minister-president ook de secretaris van den koning en afgevaar digden uit het parlement aanwezig zullen zijn, zal de kwestie nader worden bespro ken. Voop PALESTINA komen twee tegenstrij dige berichten uit Amerika. President Tru man bevestigde, dal hij in Engeland had gevraagd, 100.000 Joden in Palestina toe te laten, en tegelijk is in de kranten van het nabije Oosten een brief van Truman gepubliceerd, waarin deze belooft, dat niets zal worden ondernomen in Palestina, zon der de Arabieren Ie raadplegen. Daar de Arabieren juist die toelating van 100.000 Joden niet wenschen, blijkt hieruit, dat de houding der Vereenigde Staten nog zwevende is, De verwarde toestand in ARGENTINIË duurt nog voort. Beloogingen voor kolonel Peron droegen een fascistisch karakter. Kreten als„Leve Peron Weg met Tru man Weg met de Joden en Plutocraten werden gehoord. Do gebouwen van hot dagblad „Critica" werden bestormd, en het kwam tol hevige schietpartijen. Generaal Avalos is nu gearresteerd. Admiraal Lima is met hel admiraalsschip uitgovaren. Pre sident Farell heeft een nieuw voorloopig bewind gevormd. Kolonel Peron is naar Patagonië vertrokken. De stakingsgolf in ENGELAND en AME RIKA houdt nog steeds aan. Wel wordt gemeld, dat de staking dor havenarbeiders van New York is opgeheven. Doch uit En geland wordt bericht, dat onder do 40.000 stakers geen teekenen zijn te bespeuren, dal zij het werk zouden hervatten. 4000 solda ten werken thans in de havens. Voorts vernemen we. dat door de slakin- qen der mijnarbeiders in Amerika ook de steonkoolvoorziening in Nederland gevaar loopt. Tusschen September en December zou 600.000 ton steenkool naar ons land worden verscheept. Tol 10 October is er 172.000 ton daarvan beschikbaar aokomen. In HONGARIJE heeft Worosjilof zich ge mengd in de Hongaarsche bestuursaange legenheden. Hij „eischte, dat bij de verkie zingen gemeenschappelijke verkiezingslijs ten zouden worden ingevoerd. Dit volgde op den uitslag der gemeenteraadsverkiezin gen, waarbij socialisten en communisten werden verslagen, en de boerenpartij eer. overwinning behaalde. De socialisten had den toen geweigerd, vorder mot de com munisten samen te werken. Men meent te Londen, dat door Worosji- lof's besluit de verkiezingen alle beteekenis hebben verloren. De vrijlating der Schelde-directeuren ijde belicht.) (Van andere Naar aanleiding van ons artikel over deze vrijlating, en het besluit der Advies commissie om haar ontslag te nemen, daar zij in hun vrijlating bevoorrechting zien van een bepaalde groep, terwijl zeer velen van kleiner formaat, stellig niet méér schuldig geïnterneerd blijven, ontvangen wij van be vriende zijde een schrijven, waaruit wij gaarne enkele gedachten naar voren ha len, daar wij vermeenen, dat het niet de bedoeling is, den geheelen brief te publi- „Voorzoover ik als buitenstaander deze zaak beoordeelen kan," zegt het schrijven, „en ik weel, dat velen mijn oordeel deelen, kon tegen do intemeering van bovenge noemde heeren aangevoerd worden, dat zeer velen van kleiner formaat, die stellig niet minder schuldig waren, vrij bleven rond- loopen. Ik denk aan de talloos vele Neder landers, die gedwongen hier en in Duitsch- land direct en indirect voor de Duitsche oor logvoering werkten. Dat, wat zij deden, niet goed was. wij beseffen het allen, gelijk zij het ook zelf beseften en er hun strijd over hadden. Niemand denkt er aan, hen ellen te straffen. Dat zou, gezien het groote aantal, en het feit, dat zij allen onder dwang stonden, wel te ver gaan. Dat enkelen, die op verantwoordelijke plaatsen stonden, de schuld en de straf voor de velen moeten dragen, lijkt mij zedelijk aanvaardbaar. Maar dan mag toch aan die velen, dio vrij uitgaan, wol eens duidelijk gemaakt worden, dat hier mede voor hen geleden werd. En dan mag, waar blijkbaar onze Regeering van meening is, dat de straf in dit geval zwaar genoeg geweest is. toch zeker in uw blad we) iels anders dan alleei een woord van kritiek op en verdachtmaking van deze regeeringsdaad gehoord worden." Wij nemen gaarne dit sympathieke schrij ven in hoofdzaak over, on geven zoo naast het artikel van een onzer medewerkers, ook een andere stem over deze kwestie Zelf voegen wij er alleen bij. dat deze vrijlating, zonder openbare toelichting der motieven, zonder rechtsgeding, en zender verband met de groote categorie kleine collaborateurs die nog altoos gevanger ten, naar wij meenen terecht do ve waardiging heeft opgewekt van allen, juist de harde behandeling der vele kleinen niet apprecieeren. Recht moet gedaan worden, tegenover groot en klein Red. Iets meer gas en electriciteit Hoewel de kolenpositie nog zeer onbe vredigend is, heeft de Minister van Handel en Nijverheid toch met hot oog op de huis houdelijke moeilijkheden besloten, wintermaanden een iets hoogt te verstrekken. De verhoogingen bedragen van 8 tol 12 kWh. boven het thans gelden de rantsoen. Ook de kook-rantsoenen voor alleen-wonende personen zijn met ingang van 16 October verhoogdvoor gas van 17 tot 28 kub. m, en voor electriciteit van 24.5 tot 70 kWh. per periode van ongeveer 60 dagen. ZON EN MAAN Zondag 21 October. Zon op 7.15, onder 17.34. Maan op 18.10, onder 7.06, Vlissinger Hoog wator 1.27 u., 2.47 2.35 m. Laag water 7.55 u 20.27 u„ 2.41 m. Westkapelle vroeger. Veere 2050 min. Maandag 22 Oct. Hoog t 2.53 n vroeger. Veere 2050 Scheepvaart Kanonneerboot van Kinsbergon 14 Oct. naar Indië vertrokken. Willem van der Zaan op 8 Oct. in Bata via aangekomen. De Deensche stoomboot Taarnholm en Daniel Hiester in Umuiden aangekomen. Aangekomen in Rotterdam Jan Steen. Vertrokken van Gibraltar Sumatra. Jan Lievens van Three Rivers naar Amsterdam vertrokken. Hudson van Maassluis, welke van IJmuiden een kraan naar Walcheren versleept. overdenking UIT STAD EN LAND Middelburg Vergadering N.R.V. N.R.V.afdeeling Walcheren kwam Donderdagavond onder voorzitterschap van den heer Chr. J. Mazure bijeen. Tot bestuursleden werden gekozen de hoer J. P. H. Koene, voorzitter mej. S. M. J. Pie- secretaressede heer M. J. Louws. penningmeester de heeren C. A. Minder- houd en Worelh bestuursleden. De heer Louws deelde mede, dat er na m eersten avond, waarop de heer P. Koe. t een lezing hield, reeds verschillende euwe leden geboekt werden. De heer Mazure sprak zijn beste wen schen uit voor de toekomst van de atdeeling De heer Koene dankte het oude bestuur jor al hetgeen het voor de afdeeiing ge daan heeft. Het nieuwe bestuur zal een programma voor den komenden winter gaan samenstellen. Vergadering C.P.N. „Ouer het loslaten van collaborateurs" Donderdagavond had de afdeeling Middelburg van de Communistische partij een openbare vergadering belegd, waar als sprekers optraden H. van der Hoeven en "ran Exler. Nadat de hoer Van der Pas •ergadering had geopend, nam H. van der Hoeven het woord. Spr. zegt, dat in de zienswijze van alle volkeren een kentering is gekomen. De re- wil echter de stuwende krachten van de vernieuwing tegenhouden. Ook in ons land is dit het geval. Daarom wil men hier 30.000 collaborateurs loslaten. De reactie zal zich van deze karakterlooze lieden be dienen. Daarom zijn ook de aartscollabora- Wesseling en Van Tijen losgelaten, r. gaat de voorgeschiedenis van de arrestatie der Schelde-directeuren nog eens na en constateert, dat, dank zij den onver- moeiden arbeid der communisten. Wesse- en Van Tijen tenslotte zijn geïnter. neerd. Door het gewroet van machtige groot-kapitaiistische groepen zijn deze hee- n weer in vrijheid gesteld. Wanneer de communisten over de dicta ur van het proletariaat spreken, siddert reactie. Wanneer echter de arbeiders in De Schelde de collaborateurs van De Schelde bij hun kraag zouden grijpen en de gevangenis zetten, zou dit dictatuur ;n het proletariaat zijn, doch dit optreden u veel democratischer zijn dan dat van Generaal-Majoor Kruis, aldus spreker. Daarna sprak W. van Exter, die zeide. dal de vrijheidlievende volkeren het lascis- voorgoed willen neerslaan. Het fascisme overal verslagen, alleen in Spanje en Portugal heeft het zich kunnen handhaven, Het Duitsche fascisme is in het zadel geholpen mede door de internationale trusls en do meest reactionnaire klieken in En- gefand en Amerika. Spr. toont dan aan, hoe doze invloeden zich ook in het Neder landsche politieke leven doen gevoelen. Na de regeeringscrisis in 1943 hebben vertegenwoordigers van de groote trusts en concerns zich in de Nederlandsche re geering geplaatst. Zij vormen het interna tionale gezicht van onze regeering. Onder den druk van den wil" van ons volk heoil de regeering Schermerhorn moe- beloven de Kamerverkiezingen vroeger houden dan zij eerst van plan was. Ook op hel plan 60.000 „kleine" N.S.B.ers los te laten is de regeering terug moeten komen. De oplossing was niet do kleine verraders te laten, doch de groote er bij te zet- De communisten slaan op het stand punt van snelle berechting. Spr. zegt ten aanzien van Indonesië, dat wij geen geweld zulien mogen gebruiken, willen wij de banden met Indonesië niet voorgoed verbreken. Soekarno is do uitdrukking van den wil in hel geheele Indonesische volk. Eenheid is noodzakelijk. Op het gebied in de vakvereeniging is deze eenheid groeiende. Op politiek gebied zal er een sterke so cialistische partij moeten komen. Socialis- i en communisten zullen hebben samen De vergadering was slechts matig be- Vlissingen De beide broertjes van do familie v. d. Voorde zijn tusschen Zaamslag en Stop peldijk-veer bij het oversteken van den rij weg door een auto gegrepen en gedood. WEMELD1NGE. Mej. Paardekoper alhier, die hoofd van de Duitsche zaken is ge weest, is door de P.O.D. gearresteerd. WAARDE. De N.S.B.er Jasper Bom is door de P O.D. gearrestec-.-d. KORTGENE. Tijdens de lichamelijke oefe- i'.ngen in de openbare Lagere school had :en der leerlingen, Theo Bravenboer. het ■ngoluk zijn pols te breken. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. Theo moest middellijk naar het ziekenhuis in Goes. FILM NI E U WS „Vliegtuig vermist", de film die deze week in Goes draait, is oen moderne speur ders rolprent. Modern vanwege een nieuw snufje op luchtvaartgebied, een speurders film, omdat dit snufje op een handige ma nier door „vijanden" gestolen wordt. Het geheel is een vlot geval, met al en toe "e fotografie, behoorlijk spel, maar het onderwerp doet 't al begrijpen, komt niet boven het peil van een prettige en span de amusementsfilm uit. In de hoofdrol len Laurence Olivier, Valerie Hobson, Ralph Richardson en George Curzon, GELOOFSGETUIGENIS Na de zorg, don nood, de ellende en de droefenis dezer oorlogsjaren, die onze volks- genooten in Indië nog niet eens voorbijge trokken zijn. ondanks do Japansche capi tulatie na al deze rampjaren snakt het men- schenharl naar een nieuw tijdperk van vrede, rust en levensgeluk. Maar wij weten weldat zal er niet aanstonds zijn. Wij zullen er nog hard voor moeten werken. En strijden voor een rechtvaardiger en barmhartiger wereld. Maar dan nog Als langzamerhand 't betere leven komt voor wie zal het dan waarlijk een beter leven zijn Do roep naar sociale rechtvaardigheid weerklinkt alom. Maar moet deze niet nood zakelijk met zich brengen, dat diegenen onder ons, die gewoon waren aan een rijk en weelderig leven, zich zullen moeten gaan bekrimpen En waar het gaat om heele volkeren zal het niet zeker zijn, dat het vroeger zoo rijke en welvarende Neder land een periode tegemoet gaat van arm en sober leven, juist ook, als de sociale misstanden radicaal worden opgeruimd Eon vrij troosteloos vooruitzicht, zal me nigeen zeggen. Maar toch niot allen. Ik schrijf u een stukje over uit een par ticulieren brief, die er simpel weg over spreekt, zoo maar gewoontjes. Daaruit zien we,dal het ook anders kan. Misschien een lesje, ook voor ons „Je schreef over den woeligen tijd waar in we leven en wat daar nog eens uit zal groeien Nu, ik geloof wel, dat er na dezo onrust en beroeringen iets beters zal komen dan er voor den oorlog was, maar dan alleen voor die landen, volken of groepen, die het vroeger erg slecht hadden en daar hooren wij zeer zeker niet bij, niet als volk en wij persoonlijk niet als groep. Revoluties, en dit is in wezen ook een revolutie, hebben als regel vervlakking van den levensslandaard ten gevolge en dit be- teekent, dal do beter gesitueerden iets oms alles moeien missen. Hierdoor ft dan wel de basis geschapen voor wen bloei en nieuwe welvaart, maar ik geloof niet, dat wij persoonlijk daar veel in zullen hebben. Dus om kort te gaan, wij krijgen een ■tere wereld, maar geen beter bestaan. Dit olter zullen we moeten brengen voor de goede zaak van Recht on Menschelijkheid c voor mij doe dit volgaarne, daar hot toch ook prettiger is om in een meer recht- trdige wereld to loven". Red. LEWEDORP. Het 5-jarig zoontje van den ter J de Jonge werd door een motorrijder op den Rijksweg aangereden en liep daar- een gapende wonde op aan zijn armpje schrammen aan zijn hoofd. Do motor berijder kwam aan den zijkant van den weg terecht. Dokter Gelderblom, di» plaatse was, verleende hulp. Financieele Berichten INCASSOBANK N.V., GOBS October geen gc- 100.- op rfc geld- Jdkuort in ontvangst ncr.cn. EFFECTEN-REGISTRATIE. urbcic elijkhcïc UITKEERING VAN DIVIDENDEN. Ondernemingen rongen geen hoogcr dividend uit- kecren don 6 r/c en niet honger dnn in het vooraf- mndc jnnr nan dividend is uitgekeerd. Heeft een onderneming bijv. dus in het vooruf- :hl» 2<?, "■ï.riS!' sy: ui;;:.". fun 2 1 zijn, a

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1945 | | pagina 1