VRIJE STEMMEN DAGBLAD VOOR ZEELAND Gen. Majoor Eruls, beschermheer der collaborateurs? Betreurenswaardige houding der bondgenooten TKIBLJNAAJL «30>ES Ie JAARGANG NUMMER 590 Donderdag 18 October 1945 Algcmcenc Leiding B. G. Kloosterziel en S. L. Boerma. Hoofdredacteur J. Koekcbakker. Redactie en Administratie Goes, Beestenmarkt 2. Telefoon 2163. Klaarheid gewenscht Nadat reeds eerder één der bedrijfsleiders van de Kon. Mij. „De Schelde", de heer Verdonk. in vrijheid was gesteld, zijn Za terdag 1.1. op last van den Chef Staf Mili tair Gezag, de geïnterneerde directeuren, de heeren Wessiiing en Van Tijen uit hun gevangenschap ontslagen. De ontevredenheid onder het publiek is over dezen vreemden maatregel van Gene- raal-Majoor Kruis groot. Dit is ook zeer begrijpelijk. Meerdere klaarheid is hier dringend gewenschl. De Advies-Commissie Militair Commissa riaat benoorden de Westerschelde heeft on verwijld het volgende telegram aan H. M. de Koningin. Minister-President Prof. Ir. W. Schermerhorn, Generaal-Majoor Kruis, Chef- Staf Militair Gezag en den M. C. voor Zuid- Holland en Zeeland Bloemaerts gezonden „Met verbazing kennis genomen hebben de van do in vrijheid stolling der geïnter neerden Wesseling en Van Tijen, tijdens de bezetting directeuren der Kon. Mij. „De Schelde". protesteert ten sterkste tegen dit vrijlaten, daar zeer velen van kleiner formaat stellig niet méér' schuldig, geïnterneerd blijven, en de indruk wordt gewekt van bevoor rechting van een bepaalde groep. meent onder deze omstandigheden haar werk niet langer te mogen voortzetten, acht zich op grond van bovenstaande van heden af ontheven van haar taak als Ad vies-Commissie Militair Commissariaat. DE COMMISSIE". Er wordt momenteel veel gefluisterd, en dit zal aanhouden zoolang deze vrijlating van hoogerhand niet voldoende aanneme lijk is gemaakt. Zoo vernamen wij, dat reeds eerder door den Chef-Staf Militair Gezag Kruis, een poging tot in vrijheid stelling zou zijn ge daan, doch Overste Slot zou toen catego risch geweigerd hebben en de portefeuille- kwestie hebben gesteld, waarna het plan van de baan is gegaan. Echter voor zeer tijdelijk. Zeer machtige invloeden zouden hier aan het werk zijn geweest. Wanneer het gerucht de ronde doet. dat de oud-minister Van Dijk, commissaris van „De Schelde" in deze vrijlating de hand heeft gehad, dan moeten wij aannemen, dat dit niet ver van de waarheid is. Hoe zou het anders mogelijk zijn, dat deze drie gróót-collaborateurs op vrije voe ten zijn gesteld Wij hebben allen lof voor de houding van de Advies-Commissie in dezen. Zij heeft de eenig mogelijke houding aange nomen en de consekwenties getrokken ten aanzien van het besluit van Kruis. Terwijl do kleine collaborateurs met 10 en 8 jaren interneering worden gestraft, laat men deze drie directeuren-collabora teurs vrij Is het dan niet eerlijker ook voor de kleintjes de poorten te openen De ontevredenheid onder de Schelde-ar- beiders is ook zeer groot. De mcening, dat een protest-staking onvermijdelijk is. is al om verbreid. Dit alles zou funest zijn. Van hoogerhand zal men onverwijld heb ben aan te toonen, dat de heeren Verdonk, Wesseling en Van Tijen geen collabora teurs waren, of men zal dezon maatregel ongedaan hebben te maken, wil de hecle berechting der collaborateurs niet tot een aanfluiting worden NIEUWS Op Lombok IN HET KORT itten nog 1500 Japanners, de Japansche gave. of zich althans nog niet hebben over gegeven. Maar dit bericht is niet door het hoofdkwartier bevestigd. De „Merak" kan uit Melbourne niet uit varen wegens de staking der Indonesische schepelingen. Nu zijn er Nederlandsche vrouwen, die in Melbourne woonachtig zijn. die de noodige huishoudelijke werkzaam heden verrichten aan boord, en ook de dek ken schrobben. De trams in Batavia rijden nog, maar het aantal rijwielen, taxi's en andere ver keersmiddelen is sterk afgenomen. Dr. August Borms. de Vlaamsche activist, is door den Brusselschen krijgsraad ter dood veroordeeld. Van Zaterdag 20 October. 6 uur voor middags tot Maandag 22 October, 6 uur voormiddags, of zooveel langer of korter als noodig mocht zijn, zal de schipbrug over de Maas bij Hedel voor het verkeer geslo ten zijn. Er zullen nieuwe landeinden wor den aangebracht. Voetgangers en wielrij ders zullen van tijd tot tijd worden overge- Zij lieten ons in den steek In de Tweede Kamer sprak de Minister van Overzeesche Gebiedsdeelen. Prof. Dr. J. H. A. Logemann, over den toestand in Indonesië. Na een historische inleiding zeide de mi nister, dat helaas Indië onbekend bleef met den geest van samenwerking en vertrou wen. die tijdens en door het verzet tegen de Duitsche onderdrukking tusschen Neder landers en radikale Indonesische nationa listen hier te lande was gegroeid. De cri- tieklooze emotionaliteit van alle deelon der Indonesische jeugd heeft nu het regiem van Soekarno meegesleept in de excessen, die den toestand op Java verduisteren. Omtrent de houding der bondgenooten zeide spreker, dat de demobilisatie van ge allieerde legerdeelen don voorrang kreeg boven uitzending van Nederlandsche troe- r Indië. Van Genechten Ier dood veroordeeld Mr. Van Genechten is gistermorgen door het Haagsche Bijzondere Gerechtshof ter dood veroordeeld. Verdachte hoorde de uit spraak onbewogen aan. Hi: was gekleed met kaplaarzen. Verder werden hem het acliel en passiei kiesrecht ontnomen, en hel recht om ambten te bekleeden. Hem werd echter wel het recht van cassatie toege- VA N OVERAL De zeevisschers te Ilmuiden hebben be sloten. voorloopig don arbeid te hervatten, in de hoop. dat de regeering spoedig aan hun eisch om meer voedsel zal voldoen. H. M. de Koningin heeft een deel van het paleis Het Loo ter beschikking gesteld van de Slichting 19401945, met de bedoeling, oorlogsslachtoffers, ex-illegale werkers en ex-politieke gevangenen, die eenigen tijd rust noodig hebben, in de gelegenheid te stellen, volkomen te genezen. De Nederlandsche regeering heeft 100.000 fietsen in Engeland besteld. De Britsche rij wiel-industrie zal er 1.5 milfioen gaan pro- duceeren. Denemarken en Noorwegen be stellen een gelijk aantal. Er blijkt niets waar te zijn van de loo- pende geruchten, dat schoenreparaties spoe dig bonvrij zouden kunnen geschieden. Het bericht, dat schepen met zoolleer uit Zuid- Amerika zouden komen, is volkomen uit de lucht gegrepen. De raad van cassatie is gistermorgen voor het eerst in Den Haag bijeen geweest. Het eerste cassatieberoep, dat in behande ling werd genomen, was dat van Breed- veld. uit Delft, die om diverse redenen ter dood veroordeeld was. De procureur-fiscaal zal op 31 Oct. zijn uitspraak hierin doen. De Vereeenigde Staten zullen de Oosten- rijksche regeering Renner erkennen, mits voor het einde des jaars verkiezingen wor den gehouden. In Engeland loopt dc staking der haven arbeiders ten einde. Te Middlesborough is hel werk al weer begonnen, en te Londen beginnen ze weer dezer dagen. Uit NOORWEGENDe groote schrijver Knul Hamsun, een der voornaamste Noor- sche collaborateurs, die aanvankelijk ge ïnterneerd was in de omgevin" van Grim- stad. is. naar de „Times" meldt, overge bracht naar een psychiatrische kliniek bij Oslo. Uit SPANJE wordt gemeld, dat do minis ter van Binnenlandsche Zaken heeft ver klaard „Franco heeft de macht in Spanje vast in handen, en hij zal stand houden 1" Uit HONGARIJE vernemen we, dat daar de staat van beleg is afgekondigd. Eer. golf van moord en berooving teistert het land, zoo zegt het besluit daartoe. Alle on geregeldheden zullen streng gestraft wor- Uit POLEN De regeering heeft een over eenkomst aangegaan met den Russischen maarschalk Rokossofskiei, ten einde met succes de nazi-„weerwolven", en de volge lingen van den Poolschen landverrader Vlassof te kunnen bestrijden. Uit SIAMRadio Now York meldt uit Bangkok, dat het parlement is ontbonden, nadat hel wetsontwerp inzake de oorlogs misdadigers verworpen was. Uil ENGELAND: Thans slaken 10.000 ha venarbeiders in London. De minister van Arbeid schat, dat door stakingen de laatste twee maanden 220.000 werkdagen zijn ver loren gegaan. De minister van Brandstofvoorziening heeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat het nog niet gelukt is, petroleum uit Roemenië te verkrijgen. De geheole productie gaat naar de Sovjet-Unie. Vil 1ND1EBritsche militairen controlee ren in Batavia alle Indonesische personen en auto's, om een onderzoek naar wapens in Ie stellen. Zoo noodig wordt geweld ge bruikt, om de wapens in beslag te nomen. Tal van Indonesische vlaggen hangen thans halfstok in Batavia. Soekarno is óf ondergedoken, óf „gekidnapt", zooals radio Sydney heeft verklaard. De nationalisten verklaren, niets uitstaande te hebben met do Mohammedaansche „oorlogsverklaring". De conferentie voor „OPVOEDING EN CULTUUR" van de Vereenigde Volkeren begint op 1 November in Londen. Dertig landen hebben de uitnoodiging daartoe aan genomen. Thans worden met spood alle beschikba- 1 krachten gemobiliseerd en naar Indië rergebrachl. (Wij vernemen, dat de „Van Heutz", met Nederlandsche militairen aan boord, in Batavia is aangekomen.) De mi nister hoopt, dat het verschepingsprogram nu verder vlot zal veriaopen. „Het is een ernstige zaak", zei Prol. Lo gemann, dat wij. die in dezen oorlog heb ben gegeven wat wij konden, het helaas ten uitspreken, dat wij de bondgenoo- nïet gereed hebben gevonden voor het ra penen en evacueeren der Japansche bezettingsmacht, en het herstel van het wet tig gezag en dat zij zelis er slechts aar zelend toe bereid bleken." De minister verklaarde, dat Nederland de interne aangelegenheden zelf met de Indonesiërs wilde regelen, en dat deze kwestie stond buiten de bevoegdheid van het geallieerd militair gezag. Tot nader overleg bereid! De regeering is nog steeds bereid, zoo ging de minister voort, om den koninklijken wog te gaan, gebaseerd op de rede van H. M. de Koningin van 6 Dec. 1942, ten einde in wederkeerig begrip en waardee ring, met behoud van alle zedelijke waar den, die de historische verbondenheid voor beide naties, de Nederlandsche en de Indo nesische, heeft opgeleverd, overleg te ple gen over de opbo'iw van een nieuw Indo- Ons wettig gezag is verplicht, orde en veiligheid te handhaven. De regeerïng be geert oprecht, gewapende botsingen te vcorkomen. Reeds in dit stadium is zij be reid. besprekingen te voeren met daarvoor in aanmerking komende lei ders. Op dit punt verschilt de regeering van .neening met den gouverneur-generaal, die daarin aanleiding heeft gevonden zijn ont slag aan te bieden. Dit ontslag wordt aan vaard. Maar wij betreuren het zeer, dat hierdoor deze man op dit moment voor Ned. Indië verloren gaat. Loyale uitvoering der hervorming De minister zeide te gelooven, dat de grondslagen voor Indië's verdere maat schappelijke en staalkundige ontplooiing dieper liggen dan de laag. die thans door volstrekt kunstmatige ontwikkeling der beroerd wordt. Daarom laat zij zich niet uit haar koers slaan. De loya'' uitvoering van de verklaring der Koningin de grondslag van haar program. De regionale staatsstructuur van Ned. Indië wordt hierin nagestreefd. De hervor ming beoogt, de zelfstandigheid der rijks delen, wat hun inwendige aangelegenhe den betreft, inderdaad te verwerkelijken. Daarbij behoort een eigen kabinet. Bij be- ingen moet geen onderscheid van ras werden gemaakt. De regeering zal niet af wijzend staan tegenovor een voorstel, den naam „Nederlandsch-Indië" te wijzigen in „Indonesië". Het Britsche standpunt Voor radio Herrijzend Nederland heeft op 16 October een geallieerd officier een uit eenzetting gegeven over het Britsche stand punt inzake Indonesië. Hij zei o.m. „Nooit heeft generaal Christison de Ne derlandsche autoriteit betwist". De woorden den Britschen minister van oorlog Lawson worden toegeschreven, als zou En geland de kastanjes niet uit het vuur wil len halen voor Nederland en Frankrijk, zijn door hem uitgesproken. Voorzeker de aanwezigheid van moer Britsche troepen op Java vele verwikkelingen heb- rkomen. „ik wil hier enkel dit ter overweging geven, dat door niemand, zelfs t door de Nederlandsche regeering, een sterke nationalistische beweging werd wacht als nu in Indonesië blijkt te be an en dat anderzijds onze aandacht in beslag werd genomen door Malakka, Birma Fransch „Indo-China". De Nederlandsche oriteiten en het Britsche opperbevel in de Stille Zuidzee zijn het eens over de te vol gen gedragslijn. Argentinië Een driemanschap regeert thans in dit land. Nadat kolonel Peron, de afgetreden machthebbende, geïnterneerd was op het eilandje Martin Garcia, in de monding van dé Rio de la Plata, heeft president Tarrell zich verbonden met den schout-bij-nacht Vermengo Lima en generaal Eduardo Ava los, waarvan de laatste de komende „ster ke man" heet te zijn. Het „peronisme" is dus vervangen door het „avalisme". Een gioot deel van het leger steunt deze goering. De politieke partijen zijn niet reid er mee samen te werken. 80 pet. de politie schijnt nog op do hand van ron te zijn. Bij botsingen in Buenos Aires werden 40 personen gedood een 300 ge- Alle Amerikaansche staten weigeren zich met Argentinië in te laten, zoolang niet de democratie daar is hersteld. Hoe lang nog Vereenigde Staten Minister Wallace, de minister van Han del der U.S., sprak als zijn meening uit, dat groote inwendige gevaren het land bedrei gen. Over een half jaar verwacht hij een periode van inflatiedaarna een periode van ernstige depressie. In 1950 zullen er 6 millioen werkloozen zijn in de Vereenig de Stalen. Hij oordeelt, dat er snel en doel treffend moet worden ingegrepen. De infla tie moet een halt worden toegeroepen. Men moet overgaan lot de productie van meer vredesartikelen. Accoord, zeggen wij. Maar zal dit hel- De distributicambtenaar Petrus Gerardus Verbart uit Goes werd eind Juli 1943 sym- palhiseerend lid van de N.S.B. Hij zou naar Duitschland uitgezonden worden en dit zou voor zijn vrouw, die toen ernstig ziek was. fataal zijn. Daarom sloot hij zich aan bij de N.S.B. Dit vrijwaarde hem voor uitzen ding. Hij hield zijn lidmaatschap geheim. Beschuldigde moet er dus wel van door drongen zijn geweest, dat hij iets verkeerds deed. Toch beweerde hij, dat, als hij zijn moeilijkheden op een andere manier had kunnen oplossen, dit zeker qedaan zou hebben. Uil oen brief van den kringleider •an de N.S.B. blijkt, dat beschuldigde zich •oor politiediensten heeft opgegeven. Hii jntkent dit. Beschuldigde zegt nooit iets van den N.V.D. ontvangen te hebben, hoewel er toch geadviseerd is indertijd dat er drin gend hulp noodig was in het gezin van be- schuldiqde. De verdediger. Mr. Dirven. noemde be schuldigde een typisch voorbeeld van de menschen, waaruit de N.S.B. haar le den recruteerde. Spr. vraagt voor Verbart, die in de N.S.B. niet op den voorgrond trad, of zijn straf niet kan worden beperkt tot den tijd. dien hij in interneering heeft door gebracht. Frans Jacobus Pot, een vrachtrijder te St. Maartensdijk, is de volgende, die zich te •erantwoorden heeft. Beschuldigde werd in Mei 1943 sympathiseerend lid van de N.S.B. hoewel hij wist hoe wreed de N.S.B. en de Duitschers waren. Beschuldigde veront schuldigde zich aldus„Ik ben altiid een "efhebber van do radio geweest. Ik luister de altijd naar de Engelsche radio en daar hoorde je altijd Saboteer. Dus saboteerde iet mijn radio. Ik werd lid om mijn ra dio te houden". Mr. Vlaming noemde dit een argument m Uilespiegel. Beschuldigde is bovendien lid van het „Vervoersfront" geweest, door welk lichaam hij een vergunning kreeg voor den bodedienst, dien hij pas gekocht had. Ook deze beschuldigde hield zijn lidmaat schap geheim. Ter verdediging voerde hij zan, dat hij een onderduiker had gehad. Jiïn radio werd toch gevorderd, maar niet mgeleverd. Mr. Dirven voert aan. dat Pot de nieuws- oeurs voor St. Maartensdijk geweest is en zet de omstandigheden, waaronder beschul digde tijdens do oorlogsjaren geleefd heeft •n. Tenslotte vraagt de verdediger cle- lie, daar Pot het vertrouwen, dat de dorpsgenooten in hem stelden, nooit heeft beschaama. De andere zaken, die bovendien behan deld werden, volgen in een volgend num mer. Uitspraken over veertien dagen. Uitspraken Tribunaal J. C. Roorda uit Oostkapelle werd 4 jaa: interneering en verbeurdverklaring van vermogen opgelegdH. J. van Doorn uit Middelburg 2 jaar interneering C. W. Bom- meljé uil Oostkapelle 2's jaar interneering en verbeurdverklaring van de helft van hel vermogen A. J. van Hoeve uit Middelburg 4 jaar interneering met verbeurdverklaring van de helft van het vermogen P. J. de Pree uil Veere 5 jaar interneering. Alle beschuldigden werden ontzet uit het recht openbare ambten te bekleeden en uit het recht van kiezen en van verkiesbaarheid W. M. Koster uit Arnemuiden werd alleen ontzet uit de bovengenoemde rechten. UIT STAD ET* LAND Goes Bij het informatiebureau Ned. Roode Kruis. Klokstraat 9, alhier, zijn nieuwe lijsten aan gekomen van bevrijde Nederlandsche krijgs gevangenen in Japansche kampen. Ook is ontvangen een eerste lijst van niet uit Zwitserland teruggekeerde Nederlanders. Maandag IS October zijn alhier bij eengekomen verschillende personen uit di verse takken van bedrijf, voor een bespre king en oprichten van een Vereenioing van oorlogsgedupeerden op Zuid-Beveland. ZON EN MAAN Vrijdag 19 October. Zon op 7.12, onder 17.38. Maan op 17.28, onder 4.10. DE GETIJDEN Vlissingen. Vrijdag 19 October. Hoog water 0.05 u„ 2.01 m. en 12.16 u. 1.98 m. Laag water 6.27 u„ 1.80 m. rr. 10.02 u. m. Westkapelle 2030 minuten vroe- Verre 2050 minuten later. Scheepvaart De „Bantam" zal twintig dezer te Pearl Harbour arriveeren van Okinawa met be gemming Mukilteo. De „Fort Nassau" arri- •eert 20 dezer in de Panamakanaalzone van San Franslsco met bestemming New Orle- s. De „Klipfontein" zal 25 dezer van :nilla Ie San Fransisco arriveeren. De „Sloterdijk" arriveerde te San Pedro van Manilla. De „Tjibadak" verlaat San Fran- i op 17 dezer naar Portland. De „Sit- arriveerde 9 dezer te San Fransisco Portland en vertrok 14 October naar Balikpapan. De „Poelou Laut" vertrok 7 r van Eniwet lok met bestemming Ho- noloeloe. waar het schip 21 dezer wordt verwacht. IJmuidenAangekomen van uil Liverpool it s.s. „Odysseus". Aangekomen vanuit Southampton het s.s. „Bengkalis". Een voorloopig werkcomité is reeds sa- tengesteld, dat zich ten doel stelt een ver eniging ais zoodanig definitief op te rich- Iedere gedupeerde inzake oorlogsschade zal hiervan lid kunnen worden, tegen een minimale jaarcontributie van f 1 voor arbei ders in loondienst en f 2.50 voor anderen. Reeds is Zuid-Beveland verdeeld in de olgende tien afdeelingenRilland, Krab- bendijke. Waarde Kruiningen, Yerseke Kapelle. Schore. WemeldingeKloetinge, Kattendijke Goes 's-Gravenpolder, Nisse, -Heer AbtskerkeHoedekenskerke. Kwa- dendamme. BaarlandEllewoutsdijk, Drie wegen, Oudelande Ovezand. 's-Heeren- hoek, Borssele's-Heer Arendskerke. Wol- faartsdijk. Iedere afdeeling zal na het oprichten een Bestuur kiezen, uit welke alsdan een Hooidbestuur gekozen zal worden. Het voorloopig Comité verwacht, dat iede re gedupeerde in Zuid-Beveland zonder uit zondering lid zal worden van deze zoo hoog noodige Vereeniging, opdat door een een drachtige samenwerking aller belangen hot best gediend zullen worden. Burg. Sland. GetrouwdL. de Pree, 23 j. en E. J. S. de Dreu. 24 j.P. A. Hemelaar, 34 j„ te Den Haag en A. Vermeule. 26 j. L. J. de Jongh, 32 j. en A. J. E. Spruïjt, 24 j. C. Brouwer, 24 j. te Middelburg en P. M. Vermeulen, 27 j.E. S. Boness, 24 j., te Bedford en A. P. Hengstmangers, 25 j. OverledenW. Heijügers, 80 j., te 's-H. Arendskerke, echtgenoot van D. de Beu. Ondertrouwd J. Meijling, 39 j. en S. C. Schuilwerve, 26 j. WISSEKERKE. Aan hel tehuis voor ouden van dagen „Vredestein" alhior, is door de evacué's. die hier tijdens den oorlog een verblijfplaats gevonden hebben, een stee- jn rustbank aangeboden, welke voor hel ris is opgetrokken. ST. ANNALAND. Evenals in andere ge- eenten op het eiland Tholen, zal ook deze gemeente op 1 December 1945 een tijdelij- ken gemeenteraad hebben. ST. ANNALAND. De Korfbalvereeniging W.H.S. speelde een wedstrijd tegen V.S.O. xn Oud-Vossemeer, welke gewonnen werd et 12—2. RENESSE. Het Jeugdwerk der Ned. Herv. Kerk alhier zal worden uitgebreid door het oprichten van een Vrije Vogelclub .leeftijd 12-17 jaar. De Zangvereeniging V.Z.O.S. alhier heeft een actie ingezet ter werving van Het Evangelisatiegebouw, dal sinds Februari 1944 voor andere doeleinden in gebruik was. is thans weer geschikt om godsdienstoefeningen in te houden. Onze dorpsgenooten M. Telle en J. v. d. Repe verwierven het diploma van de Ambachtsschool. De Nood-Gemeenteraad zal in Decem ber haar beslag verkreoen hebben. Inmid dels zijn tol leden der vertrouwenscommissie gekozen de heeren A. P. Bolle. W. Hooger- huis, W. v. Klooster. A. J. Padmos en J. Stevense. De burgemeester heeft zich genood zaakt gezien de bevolking mede te deelen, dat elke verstandhouding met do Duitsche krijgsgevangenen verboden is. 1 persoon om die reden reeds geïnterneerd. Uit Haamstede werden 2 personen ge ïnterneerd. Tot leden van het bestuur van de damvereeniging werden gekozen de heeren St. v. d. Hoek, voorzitterW. Boot, secrela- -penningmeesterA. Zandijk en K. B. Hogerland. leden. Bij de opening van het nieuwe ter- in werd gespeeld tusschen Renesse I en Burgh I, 3e klas K.N.V.B. Renesse verloor it 06. door doelpunten van Bijkerk 2. d. Weele 2, N. Steur 1. v. Zuijen 1. 3urgh xs een klasse beter en speelde een frisch open spel, dat de rood-witten te machtig Zeeland vóór de bevrijding cn'nu óatC\lugo\CrNcücr|ha'lnd5ch «ver^hij^vcc",.- gccyouw aan vast te knoopen. Daarenboven staar «Wen, en Ir,wijd!? wel thuis rijn. al die rare 6e vclcn cn gewoonten, wat interesseert hem de heelt Twee dagen later zit Tcpa» in den slootkant, z'n handen het riet wegbuigende, rockend tiaar verstopte kist. Omstandig heeft hij den om! verkend alvorens het land in te gaan. In de v, riet hij. hoe dc auto's op den Stocdam worden a gehouden cn na eenig oponthoud weer verder rijt! Enkele perccclcn van rijn plant» verwijderd mogelijkheid hel zdo kostbare voorwerp rich kan Hef roii een slechte rechercheur rijn geweest, wan neer hij nu hij dc pakken ging neerzitten. De vraag is alleen maar: m welke richting nu tc gaan rocken De mogelijkheden rijn vrij «root. Hebben patroujllccrende motten dc kist ontdekt Zijn er jongens hier geweest 1 Heelt een landarbci-

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1945 | | pagina 1