S!- VRIJE STEMMEN - DON DERDAG: Q8 JUNI 1945 Provinciaal leven A. van Uxem sprak Zaterdagavond voor de radio over een schoone actie die in Zeeland, door de werkgroep voor Maat- schappeüjken Wederopbouw op touw was gezet. Bij het begin van den oogst blijken telkens, dan hier, dan daar. werkkrach ten te kort Ie zijn. Nu organiseert de werk groep tijdelijke beschikbaarstellingen van vrijwilligers uit allerlei beroepen, die zich voor een korte poos kunnen vrijmaken en vormt ook groepen van leerlingen der diverse onderwijsinrichtingen, om hier de behulpzame hand te bieden. Volgens den spreker heelt deze actie al succes gehad en zal zij krachtdadig worden voortgezet in den komenden zomer, In Middelburg is een comité opgericht om het leven in de kampementen, waar de werkers aan de droogmaking van Walcheren worden ondergebracht, te ver aangenamen. Hot comité zal de cantines wat gezellig maken in de diverse barak ken. zal zorgen voor dag- en weekbladen en voor andere lectuur, zal ontspannings avonden organisecrcn. enz. Het comité bestaat uit vertegenwoordigers van aile richtingen, met L. Onderdijk als voorzit ter en Mr. H. van der Hoeven als secre- tarig. Gaven zullen worden gevraagd om de onkosten te dekken. Een prachtplan, dat de solidariteit be vestigt van de geheele bevolking met de werkers, die hel eiland droog willen ma- Zooals do voorzitter van de vergadering der veilingsvereeniging Zuid-Bevcland Lenshoek mededeelde, is het verbod van uitvoer van roode bessen door het Mili tair Gezag voorloopig ingetrokken. Het Militair Gezag heelt in Zeeuwsch- Vlaanderen bekend gemaakt, dat het vol strekt ontoelaatbaar is, om eigen rechter te zijn. Overtredingen zullen streng wor den tegengegaan. Hel is te hopen, dat nu ook spoedig de redenen van ergernis, dis tot die on lusten hebben geleid, zuiien wordon weg genomen, en de verraders hun strenge strai zullen ontvangen Anders blijit do wrok voortiuron, en wordt het gezag on dermijnd. Walcheren wordt ongerust, vertolt De Fox voor de radio. Hij had veel brieven van daar ontvangen. Steeds vertrouwde mon. dat ce dl:Icon dit jaar zouden wor den gedicht. Doch nu c'.a Commissaris dor Koningin van hun provincie de bittere ont goocheling brengt, dat de kans hierop ernstig bedreigd wordt, vooral omdat do voorziening met grondwerkers zulke groo- te moeilijkheden oplevert, nu luchten vele bewoners van Walcheren hun hart en zij vragen zich aiwaarom transportmoei lijkheden als de treinverbinding er is, en waarom gebrek aan werkkrachten als 20.000 Duilschers mijnen kunnen oprui men aan het Scheveningsche strand Als ons eiland, zoo schrijlt mij iemand na mens honderden bewoners, nog een win ter onder water moet staan, laten ze dan het in Godsnaam maar aan de golven prijsgeven. Laat ons hopen, dat het zóó ver niet In den loop der treinen is belangrijke wijziging gekomen. Van Goes naar Vlis- singen gaan op werkdagen de volgende treinen: 6.—, 9.35, 15.30, 19.40. op Za terdag bovendien 10.47 uur. Op Zonda gen rijden de treinen daarheen8. 9.35, 13.15, 15.30, 19.40 uur. Van Goes naar Bergen op Zoom alle dagen: 5.—. S.4S, 12.25 uur. De eerste van deze treinen loopt naar Eindhoven door. Van Middelburg vertrekt een auto bus om 4 uur, die op deze trein aanslui ting geelt. Van Vlissingen naar Goes op werkda gen7.30, 11.13, 17.35, 21.— uur. Boven dien Zaterdag op 12.30 uur. Op Zondagen 9.53, 11.13, 14.45. 17.35. 21.— uur. Van Bergen op Zoom naar Goes alle dag 8.15. 14.21.50. Op deze laatste trein loopt een autobus naar Middelburg. Deze laatste trein komt van Eindhoven. Bovendien geelt de trein van 11.13 uil Vlissingen, 12.20 uit Goes, met anderhali uur oponthoud in Bergen op Zoom aan sluiting naar Eindhoven, terwijl do trein, die 14.uur uit Bergen op Zoom ver trekt en 15.30 uit Goes, mei anderhall uur oponthoud te Bergen op. Zoom de reizigers van uit Eindhoven medebrengt. Een aanmerkelijke verbetering voor ons algelegen gewest 1 Al is hel nog verre Vermoedelijk zullen de schoolvacanties in Zeeland drie weken bedragen voor de lagere scholen en vier weken voor de Mulo-scholen. Een noodkreet en een beroep De papierschaarschte Voorraad van grondstoffen is er bijna niet en de aanvoer daarvan is vrijwel uit gesloten. Onze papierindustrie is aangewezen op de inzameling van oud papier. Indion de resultaten van de inzameling niet spoedig aanmerkelijk toenemen, zal deze industrie genoodzaakt zijn haar poor ten te sluiten, met als gevolg 1. De arbeiders werkloos. 2. Geen levensmiddelen-kaarten, cou ranten, tijdschrilten. boeken, schrijlpapier, verpakkingsmateriaal. Bewaart dus alle oud papier en gooit niets weg. Helpt mede de industrie te bevoorraden en verzamelt zooveel mogelijk van deze waardevolle afvalstoffen en gso'l bericht indien U over een behoorlijk kwantum beschikt acn holRijksbureau voor oude materialen en afvalstoffen, Pïronstraat 1 te Tilburg, welke dan voor de ophaling zal zorgdragen. Doet mee aan de papier-actie. Geeft v/at U missen kunt Het is een Ncderlandsch belang I FAILLISSEMENTEN Opgegeven door N.V. v. d. Graai en Co's Bureaux voor den Handel. Aid. Handels informaties. Amsterdam. Mutatie In het op 8 September 1938 uitgespro ken faillissement van J. Goes te Amster dam is de curator Mr. Sv/ane als zoodanig ontslagen en vervangen door Mr. I. G. Sleneker, 2e Weteringplantsoen 9 te Am sterdam. Uitgesproken 30 April. R, J. A. Adriaansz, wonende te Amsterdam, Prinsengracht 744. Rechter- comm. Mr. 'J. Spreij. Curator Mr. C. A. Wiesing. Heerengracht 435 te Amsterdam. 11 Juni. Martina Francisca Hubertina Cooleqem. wed. van Paulus Meerkamp van Embden. zonder beroep, wonende te Hilversum, Alexanderlaan 40. R.C. Mr. E. A. M. Lamers. Cur. Mr. R. Meurs, Kerk straat 37, Hilversum. 13 Juni. A. Vlot, aannemer te Hilversum, Hilversumscheweg 265. R.C. Mr. T. Co- ninclc Insisting. Cur. Mr. H. H. Sleneker, Leidscheslraat 86 te Amsterdam. 13 Juni. G. C. Blumihg Jr., makelaar te Amsterdam, Albrecht Dürerstraat 8. R.C. Mr. H. Th. A. van der Loos. Cur. Mr. F. B. Dozy, Rokin 103 te Amsterdam. Thee op de bon Naar wij vernemen is binnen 14 dagen te verwachten de aanwijzing van een bon waarop 25 gram thee per persoon verstrekt zal worden. Deze hoeveelheid is bestemd voor een periode van 14 dagen, Hot regeeringsmagazijn ia voor deze thee- distributie reeds bevoorraad volgens on ze inlichtingen zal de thee gedistribueerd worden in de provincies Limburg. Noord- Brabant, Zeeland en een deel van Gelder- land. waar tot nu toe nog geen thee ver strekt was. A.N.P. UIT STAD EN LAND Do INLEVERING VREEMD GELD Burgemeester der gemeente Goes maakt bekend, dat de inlevering van vijandelijk vreemd geld door repatrieerenden, door het Militair Gezag do navolgende regeling is gotrof- Repalric erende Nederlanders, dio in het bezit zijn van vijandelijke valuta, te we ten Roichsbanlcnoten. Rentcmarkscheine en Reichskreditkassenscheine, moeten de ze gelden inleveren. Dit dient te geschieden in de centra van den repatrieeringsdienst. Voor degenen, die deze centra niet pas seerden, de z.g. „wilden", is een regeling getroffen, waarbij deze repatrieerenden hun vijandelijke gelden tegen ontvangst bewijs kunnen inleveren bij 't agentschap der Nederlandsche Bank te Middelburg on bij do correspondentschappen te Goes, Oostburg, Vlissingen en Terneuzen. Het is voor de betrokkenen van groot belang hun vijandelijke valuta in te leve ren, want, indien de regering er te zijner tijd toe moest besluiten voor do marken van repatrieerenden een vergoeding te geven, zal dit uitsluitend kunnen geschie den, indien deze Marken tijdig zijn inge- TIJDELIJKE VOORZIENING GEMEENTERAAD De waarn. Burgemeester dor gemeente Goes brengt ter openbare kennis, dat door den Commissaris der Koningin in de pro vincie Zeeland do navolgende personen zijn benoemd tot leden van het kiescolle ge tor benoeming van den tijdelijken raad dezer gemeente, zooals bedoeld in het Kon. Besluit van 12 April 1945, St.bl. No. F. 45: P. A. Hootsmans, P. Liplijn, Th. Bakker. A. A. van Maris, W. G. Harlstra, G. L. Groenendijk. R. van Dijk, T. de Feyter, M. Franken. M. Haasdonk, A. M. Kool wijk, M. Moermond, I. M. Planteijdt, H. v. d. Veen, Jac. v. d. Hout, Ph. Haverhoek, A. Buijs, F. C. Schog, J. Ooms, J. Ge leedst. A. Verschuure, G. A. A. v. d. Knaap, J. H. Witkam, L. Burgs, Chr. v. d. Does, J. H. Roose. L. de Koning, W. Ba- renlsen, A. de Bruyn. Jan Duvekot, L. Goeman, Izaak Gunst. M. A. v. d. Heil, W. Jeremiasso, Joh. de Kruyter, J. J. van Melle, C. F. v. d. Peijl, E. P. J. Polderman, W. 't Hooft, R. Zuidema, A. Vingerling, H. C. van Donk, A. Mot, M. P. Jïskoot, C. Bustraan. BURGERLIJKE STAND VAN GOES Huw.-aangilteDanker Jacob Weststra- te. 28 j„ te 's Heer Arondskerke en Jacoba Reijerse, 18 j. GohuwdSalomon Pieter v. d. Velde, 25 j„ te Sint Michielsgestel en Johanna Elisabeth de Wolf, 25 j. Hendrik Smaling, 24 j. en Maria Cornelia Laurentia Elisa beth Agatha Jonkheid, 24 j. OverledenKaatje van Liere, 20 j., te KERMISWEEK TE MIDDELBURG Aangezien ook dit jaar in Middelburg nog geen kermis wordt gehouden, hebben eenige vereenigingen in Middelburg het plan opgevat om gezamenlijk in do ker- misweek, dus van 30 Juli tot en met 4 Aug., in het Schuttershof een kermisweek te organiseeren. Verschillende verocnijin- qen, die zich op ontspanningsgebied be wegen hebben hieraan hun medewerking toegezegd en hebben hiervoor een pro gramma samengesteld, waardoor het Mid- delburgsche publiek in de gelegenheid wordt gesteld gedurende die week uit te gaan en te gaan genieten van cabaret uitvoeringen, dansen enz. Tevens worden voor de kinderen eenige kindervoorstel lingen georganiseerd. T.z.t. hopen wij over een en ander nadere bijzonderheden te kunnen geven. DRIEWEGEN. De opbrengst van de col lecte voor terugkeerenden uit de Duit- sche martelkampen heeft alhier opge bracht 1 684.25. POORTVLIET. 27 Juni heelt het echtpaar Kurvink-Geluk den dag herdacht, waarop ze 50 jaar geleden in het huwelijk tra den. WOENSDRECHT. De buegemsoster de zer gemeente heeft de heeren L. Timmers, Jac. Uitdenmlligen en A. v. Gineken aan- gesteld tot vertrouwensmannen voor de samenstelling van een voordracht voor de benoeming van kiesmannen. THOLEN. De Burgemeester van Tholen maakt bekend, dal er, met het oog op de tijdsomstandigheden, alsnog toestemming is verleend de tegen het verbod gezette aardappelen te laten staan. Voorwaarden zijn o.a. echter, dat on middellijk ter Secretarie v/ordt opgege ven hoeveel en waar aardappelen wor den verbouwd dat de aardappelen vanwege de ge meente en op kosten van de verbouwers overeenkomstig de daarvoor bestaande voorschriften onmiddellijk bespoten wor- dat een gedeelte van de opbrengst aan de gemeenschap komt. Geen aardappelen behoeven te worden afgestaan, voor zoo ver de daarmee beteelde oppervlakte min der dan 9 are bedraagt. Opgemerkt wordt, dat, nu er is bereikt dat een voor de voedselvoorziening zoo belangrijk product als aardappelen in deze gemeente niet verloren behoeft te gaan. op ontduiking of niet naleving der ge stelde voorwaarden strenge straffen zul len werden toegepast. De collecte G.O.I.W. op het eiland Tholen bedroeg Tholen f 2666,75 Oud Vossemeer f 519.49 St. Annaland f 460,45 Slave- nisse f 253,22 St. Maartensdijk f 683,03 Scherpenisse f 205,40 Poortvliet f 249,90, Tesamen een totaal bedrag van f 5038,24. De gehouden collecte door de Oud Ille gale werkers in het district Tholen. ten bate van de uit de Duitsche martelkam pen teruggekeerde gevangenen, is dus een mooi succes geweest. Naar vernomen wordt is de over plaatsing van den wachtmeester der Kon- marechaussoe J. Koek van hier naar Co- lijnsplaat ingetrokken. Donderdagavond hield de Chr. Hist. Kiesvereen. Tholen een algemeene verga dering. De voorzitter, dhr S. do Korte, opende de vergaderinghet deed hem genoegen, dat de opkomst aanzienlijk v/as Hierna hield Ds. van Oost oen inlei dend woord, waarin hij uiteenzette de beteekenis van de Chr. Hist beginselen. Daarna volgde de bestuursverkiezing. In de vorige vergadering waren reeds drie bestuursleden gekozen, maar omdat er te weinig leden aanwezig waren, werd er voorgesteld om thans een geheel nieuw bestuur te kiezen. De meerderheid van de vergadering ging hiermee accoord. Gekozen werden tot bestuursleden de heerenS. de Korte, voorzitter B. J. van Westen, J. J. v. d. Zande, J. Franke en J. v. d. Veide, die ailen hun benoeming In een op Donderdagavond gehou den vergadering der A. R. Kiesvereen., alhier, welke onder leiding stond van dhr Th. Dijkslag, werd na herhaalde stem ming tot voorzitter gekozen dhr Kielt, Rijksontvanger te Tholen. De heeren H. Jansen, H. Kegge, W. Lindhoul en Th. Dijkstra werden gekozen tot bestuursle- Hot publiek wordt medegedeeld, dat de bonnen 22, 43, 64, 65, 85 en 86 van de Kringkaart Tholen 227 Kb, Kc, Kd en Ke, welke op 26 Mei 1945 zijn geldig ver klaard voor 2 punten serviesgoed, een geldigheidsduur hebben tot en met 30 Juni 1945. Detaillisten in serviesgoed moeten hun ingenomen bonnen opgeplakt bewaren tot nadere aankondiging. In verband met den veriaardag van Z.K.H. Prins Bemhard op 29 Juni a.s. zul len het Distributiekantoor tc Tholen, als mede de plaatselijke agentschappen dien dag de3 middags gesloten zijn. Naar van bevoegde zijde wordt me degedeeld kunnen vanaf heden vanuit Tholen weer telefonische berichten wor den gewisseld met Zuid-Beveland en Wal cheren. THOLEN. Zaterdag j.l. hield de mond- harmonicavereen. „Crescendo" alhier een propagandarit door Tholen. Al spelende trokken zij, zittende in een met vlaggen en oranje getooide wagen door de straten mot het doel leden en donateurs te win nen, teneinde de vereeniging te verster ken. Een en ander trok veel belangstelling, zoodat deze rit wel succes gehad heeft. SCHERPENISSE. Op een in Bergen op Zoom gehouden examen van den Bond van Groote Schrijvers behaalde dhr M. Bij- nagte., alhier, het diploma voor Machine- schrijven, practijk diploma lienvingersy- steon en het diploma voor Stenografie, 130 lettergrepen per minuut. OUD-VOSSEMEER. Mej. B. Robbc alhier slaagde op een deze week gehouden exa men te Bergen op Zoom, afgenomen door den Bond van Groote Schrijvers, en be haalde haar diploma Machineschrijven, practijkdiploma tienvingersysteem. WEMELDINGE, Donderdagmiddag 21 Juni vond hier onder groote belangstelling de herbegraving plaats van wijlen Mar. Traas Jz„ die als offer van hetgeen hij zich plicht achtte, als lid der N.B.S. op 17 October 1944 te Tiiddern is gevallen, en destijds te Sittard was begraven. Aan de groeve werd het woord ge voerd door Burg. Willemsen. die Traas herdacht als een man van weinig woor den, maar dit met de daad heelt bewezen, zijn liefde voor waarheid on recht. Een goed zoon is zijn ouders, een qoed bur ger onze gemeente ontvallen. Namens de O.I.W. sprak D. Harden- berg een enkel woord, erop wijzende, dat Traas de eerste onderduiker onzer ge meente was en helaas op zoo droevige wijze om hel leven is gekomen. God zegene zijn ziel. Namens U.D.I. waarvan Traas bestuurs lid was. sprak D. Pieterse een enkel woord, terwijl hij ook namens „Concordia" v/oorden van medeleven en deelneming lol de familie richtte. Namens P.T.T. waarbij Traas besteller was, sprak Jacs Minnaar een enkel woord. Tenslotte sprak Ds Werges enkele woor den naar aanleiding van Joh. 15 13 en Rom. 5, erop wijzende, dat het mogelijk is dat iemand zijn leven geeft voor zijn vrienden, zaoals Traas deed voor land en volk. maar vooral wijzende op de liefde van Christus, „de hoogste Liefde", die Zijn leven gaf voor vijanden. Nadat spreker ge-eindigd had met het Onze Vader, werd bij monde van den lijkdienaar alle sprekers dank gezegd voor hun v/oorden van medeleven, en ver der alle aanwezigen voor hun belang stelling. Een schat van bloemen dekte de baar. die gedragen werd door leden van „Con- RnTRANCHEMENT. Zaterdag gaf de Bier- vlietsche Band, onder leiding van Jos. Anthonisse, oen goedgeslaagde uitvoering alhier. Het programma v/as zeer gevari eerd. Conferencier was dhr Kaan, die met zijn liedjes veel succes had. Diverse soli van Jos Anthonisse, Van Hijfte en Buysse vielen zeer in den smaak. Het nieuwe lid W. Buysse, saxophoon en klarinet, bleek een goede aanwinst te Mej. M. Belderok accompagneerde ver dienstelijk. De zaal was overvol. De Band heeft het geteisterde West- Zeeuwsch-Vlaanderen in de afgeloopen maanden reeds vele gezellige avonden bezorgd. SPORT VOETBAL GOES. Hedenavond om half acht wordt er een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tusschen het Politie-elftal en een elftal van de Kon. Ned. Marine op hot Sportterrein te Goes. Dinsdag speelde Robur vriendschap pelijk tegen de Kon. Marine, welko wed strijd in een 55 gelijk spel eindigde. HEINKENSZAND. Zondag werden de eerste voetbalwedstrijden gespeeld van door Luctor georganiseerde serie-wedstrij den. waaraan door Middelburg II, E.M.M., de Patrijzen en Luctor werd deelgenomen. De uitslagen warenMiddelburg II E.M.M. 52, PatrijzenLuctor 70. Voor Zondag staan de volgende wed strijden op het program Middelburg IIDe Patrijzen. E.M.M. Luctor. ZEEUWSCHE KORFBALBOND Competitie-uitslagen VitesseUnitas I 06, ScoltoTogo I 20, WaardeZeelandia I 15, Vios Volharding 05, V.D.B.Olympia 40, Tjoba—S.V.K. 10—0. Dios—D.O.S. 7—1, ExcelsiorVopo 110, OndaBe Quick 5—2, SSS—DOS 6—0, Togo II—Elto 3—1. SDOKVW 1—1, Swilt U—Swift III 8—1. Stand Adspiranten. aid. A Unitas 4 3 0 1 6 17— 6 V.D.B. 4 2 1 1 5 7—5 K.V.W. 4 0 13 1 4—17 Unitas kampioen. Stand Adspiranten. afd. B Olympia 6 5 0 1 10 28— 6 Seolto 6 5 0 1 10 17—10 Vitesse 6 1 0 5 2 3—21 Tjoba 6 1 0 5 2 516 Na de beslissingswedstrijd Olympia Seolto 41. Olympia kampioen. Rest nog Kampioen AB. Unitas Olympia. Heden overleed, tot onze diepe droefheid onze zeer geliefde Zoon, Broeder, Behttwd-Broeder en Oom de heer THOMAS ANTHONIE VAN DER WEELE in der. leeftijd van 45 jaar en 8 maanden. Colijnsplaat Wed. J. v. d. Weele de Fouw. A. L. v. d. Weele. Hilversum L. A. Anemaet- van der Weele. J. P. Ancmact. Dikkie. 3452 Kamperland C. Wisse-v.d. Weele P. Wisse. Tonia. Colijnsplaat, 24 Juni '45. Heden ontvingen wij het droevig bericht', dat op 30 April 1945 te Mün- chen (D.) door een ern- stik ongeval is overleden onzen besten Vriend .JAN CORNELISSE in den ouderdom van 23 jöar en 3 maanden. Ais een goed vriend zal hij in onze herinnering blijven voortleven. Zijn Vrienden D. van Stee. 3742 A. v. d. Bosch. Heden ontvingen wij het zeer treurig bericht, dat op 30 April, tengevolge van een droevig ongeval, bij Miinchen (Did.) is overleden onze zeer ge liefde Neef JAN CORNELISSE in den blociendèti leeftijd van 23 jaar en 3 maan den. De Heere doe ons in Zijn v/U berusten, Zijn bedrpefdc familie, G. Griep. Yerseke, 22 Juni '45. 3741 Wederom telefonisch aangesloten onder No. 59 C. VAN BOVEN Jz„ Rij wielen enz., te Krabbendijkc. 3445 3159 Veerdienst Gorlshoek-Tersehe Ingaande 2 Juli Vertrek Gorishoek 8.00 - 11.30 - 15.30 - 19.30 Vertrek Yerseke een half uur later, 's Zondags peen dienst. De ondernemer. G. M. Larooy, Scherpenisse Vrijwilligste.s Gevraagd welke nette flinke meisjes, vanaf 16 jaar tot 30 jaar, willen daadwerkelijk meehelpen, aan den opbouw van Nederland. Leerzaam, aangenaam werk en tevens hoog loon. Helpt mede aan den wederopbouwBrieven onder no. 3456 Geboren: CORNELIS WILLEM W. J. in 't Anker. S. C. in 't Anker— 3455 Zandee. Schore. 25 Juni 1945. Molen. Dhr. en Mevrouw AMPT— van NIEUWENHUYZEN geven met groote blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon DIGNUS ANTON. Yerseke. 18 Juni 1945. Damstraat 103, 3746 JOHANNES FRANCOIS BOUWENSE JACOMINA van der HAVE hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats hebben D.V. op Donderdag 19 Juli 3740 Achterstraat 51. Yerseke. Dominicusstraat 26. 28 Juni 1945. Huwelijksinzegening door den Weleerw. Heer Ds. Koolstra namiddags 3 uur. in de Geref. Kerk te Yerseke. Toekomstig adres Kats. Voorstraat 110. Voor de vele blijken van belangstelling, bij het over lijden en tijdens de ziekte van onzen geliefden Pleegzoon, Broeder. Zwager en Ver loofde, betuigen wij langs dezen weg onzen oprechten dank, zoowel hier als elders Fam. W. Verdonk. Hoedekenskerke. 3451 Langs dezen weg wenschen wij onze vrienden kennissen. de eerste plaats de Fam. Fraanje en de Damclub Yerseke, het allerbeste toe en Wij maken schuimpjes KsoferStoe&jes zeg! U hef maar, Als U de grondstoffen levert, Maakt Roose het klaar I 's-Heer Hendrikskinderenstraat 42, Goes ■LD 211 3 iïïeeuse, Daitslccraar MIDDELBURG - TIJDELIJK ADRES BOGARDSTRAAT 2 Opent Zondag 1 Juli a.s. zijn Dartsaoonöett" in het Schuttershof Ie Middelburg van 8 lot 12 uur. Bij onzen terugkeer naar Hofsteden „Welgelegen" tc Oosterland A 352, roepen wij vrienden en kennissen van Goes en omstreken een har telijk vaarwel toe. L. W. Ganzembn en Familie. Oosterland. 3770 DANKBETUIGING Mede namens mijn Echtge- nootc in de eerste plaats mijn dank aan God, die mij mijn 85ste verjaardag schonk, cn verder mijn dank aan allen die, op welke wijze dan ook. hebben bijgedragen om dezen dag tot een onvergelijken dag te maken. 3453 Ovezande. Juni 1945, M. van 't Westendc. Ondergcteekendc zegt, we gens zijn vertrek naar Zon- van Kats. in het bijzonder aan Johannes de 'Back en zijn gezin, hartelijk dank voor de goede behandeling en de vrienschap, tijdens de evacu atie ondervonden. D. v. Graafeiland. Zonnemairc A 107. 3454 KERKDIENST Zondag 1 Juli Chr. Gercf. Kerk te Biezclinge, half 11 en 3 uur W.T.. Ds. P. DE SMIT uit Utrecht. 3446 HENNEQUIN, OOGARTS Vrijdag 29 en Zaterdag 30 Juni a.s. 3452 GEEN SPREEKUUR H.H. POSTZEGEL- VERZAMELAARS Na een sluiting van ruim 8 maanden is onze zaak her opend. Wij belasten ons in het bijzonder met aankoop van verzamelingen, Bcleg- gingsparlijcn en Nieuwe Uit giften. Kantooruren van 9-12 en 2-5. - M. J. A. VAN DER HAAGEN, Korte Poten 28, Den Haag. 3448 BELANGRIJK Wij hebben het genoegen U te kunnen meedeelen, dat wij weer in staat zijn Uw oude Wol in tc nemen, waarvoor U ter zijner tijd 75 procent nieuw voor terugkrijgt. Het uithalen van de wollen goe deren is niet meer noodig, U kunt ze zoo inleveren. Hoogachtend, 3439 JOH. DE JAGER Biczelinge FO HJ S slijpt weer scheermesjes Lange Kerkstraat 9 - GOES AANGEBODEN Hcrfstrapcnzaad Mcrgkoolzaad Spruitkoolzaad D. VAN HOUT, Scherpen- nisse D 36. 3444 GRAND THEATER - GOES DIR.: C. J. VAN LIERE 8. ZONEN Vanaf Vrijdag 29 Juni lot en mei Donderdag 5 Juli de groole lachfilm WoowbüS mide geit 1 met de bekende komiek GEORGE FORMBY George Formby, bekend uit »'l Zil in de lucht«, (5 nu in een nieuwe knalfilm. Aanvang der voorstellingen.- Vanaf Vrijdag t/m k Dinsdag iederen a/ond om 6.30 en 8.45 Uur, tevens Zondagmiddag 3 uur. Woenr.dog- en Donderdag- avond 8 uur. Toegang alle leefti den. 3728 Plaatsbespreking dagelijks van 11-12 uur. BAND ZOEKT EENIGE LEDEN 3761 Adres Trompstraat no. 4, te Goes GEVRAAGD EEN HUISHOUDSTER middelbare leeftijd, bij wedn. met drie kinderen. Aan het zelfde adres ook TE KOOP: Een plattcbuis Kachel, prijs- f 100.-. Adres: JAC. RIJS- TENBIL, Achtermolen, te Scherpenisse. 3443 In de Bakkerij en Winkel van A. v. d. MAALE le Wemeldinge kan geplaatst worden BAKKERSKNECHT en wegens ziekte der tegen woordige voor tijdelijk .een WINKELJUFFROUW 3449 GEVONDEN EEN KINDERBRIL Terstond gevraagd EEN BAKKERSKNECHT en EEN DIENSTBODE bij J, van der Maale, Bakkerij, 's-H Arendskerke. 3440 "jfr Wie wil zijn auto inplaats van ge- wr vorderd, verhuurd zien? Schrijf brief O onder no. 5000, bur. Vrije Stemmen. „HOSANNA," heeft haar repetities hervat. Nieuwe leden gelieven zich aan te melden Vrijdags op dc repetitie of bij den Sccr.. den heer L. J. H1LLEBRAND Ganzcpoortstraat 17, GOES Het bestuur. Ondergeteekenden, M. J. DE JAGER Dijkwelschesiraat A 310 Biezelinge en J. VAN OOSTEN Biezelingschestraat A 81 KAPELLE verzoeken hiermede alle advertenties beslemd voor Vrije Siemmen, Dagblad voor Zeeland, aan hen door le geven. WIE RUILT Damcsjapon. munt cn Bruidsjapon Dnincsl.jfic. een Dtrcctolr cn Onderjurk. Il.-crcn- hemd cn Broek. ..Hes m/uw cn eet oude Damesfiets soor ten nieuwe Damesfiets met beste bonden - Br. no. 99. Agent vnn dit blad te Yerseke. 3713 REDACTEUR of AANKOMEND REDACTEUR Gevraagd bij het dagblad 1*11 C S G ITl IT16 H Dagblad voor Zeeland Alleen schriftelijke aanmeldingen aan het particulier adres van den Hoofdredacteur, Blauwedijk 23. MIDDELBURG WIE RUILT: Mijn zoo goed'als nieuwe Slrnndtend voor twee in goeden staat rijnde fietsbanden. 28 X Bi 7 Een paar c.g.a.n. Wcrk- dt-rs - Lunge Vorststraat no. 'l3. Go». 3756 WIE RUILT: Mijn Schippcr-pct. nuuw. tegen Hccrenhocd. maat 53? Te bevragen P. J.AERTSSEN. Hanswecrt. 3723 voor hecle of halve dagen gevraagd. - Goldschmcdings Muziekhandel, Lange Kerk straat 41, Goes. 3763 BIEDT ZICH AAN EEN PAARDENKNECHT liefst om te ploegen, omg. Kapclle-Biezclingc. - Brieven no. 3762, bureau v. d. blad. BIEDT ZICH AAN LEERLING CHAUFFEUR in het bezit van een rijbewijs. TE KOOP Gekruiste Jonge Honden pracht ex. - AdresA 40, 's-H.H.Kinderen. 3447 Imperator Graanzuivcrings- machine, plm. 1200 kg. per uur, met Hemafmotor, drie P.K. en complete Poetsma chine. Te bevr. bijWed. JOH. DE JAGER, Achter weg G 77, Nieuwdorp. 3765 WIE RUILT Een paar Dam schoenen, maat 37«. plane huk, Damesschoenen maai 36. platte Oostwcg B 15. Krabbcndijkr. y WIE RUILT GEVRAAGD voor terstond een BAKKERSKNECHT J. G. HARTHOORN, Bak ker. 's-H. Arendskerke. 3441 3163 WIE RUILT: Mijn v.o. Kinder wagen voor Damesrijwiel - Lelie straat 109. Goes. 3769 WIE RUILT Mijn zoo goed als 28 voor maat' 30 "of'"'7 -'Nieuw dorp, Havenweg H IS. 3160 GEVRAAGD EEN DAG-DIENSTBODE ('s Zondags vrij). - Mevr. VADER, v. d. Boutstraat 2. Goes. 3752 WIE RUILT: In goeden staat zijnde hoogc Jongensschocnen. maat 36. voor goede lage of hoogc Schoenen, maat 37 of 38 - 's-H. Hcndrlkskindcren A 5. 3161 Nalas 'lijL lessl en AJverleerl ooL U in v ri)e Jienutien Hel mees! gelezen JagLIaJ van Zeeland Gevraagd Hulp in de huishouding in gezin zonder kinderen. Goed loon en veel vrij, te HILLÈGERSBERG. Verdere inlichtingenGroote Markt 28 boven, GOES in Goes of omgeving, een HUIS of gedeelte, door jonge men- schen met trouwplannen. - Brieven let.crs Z.B., bureau van dit blad. 3758 WIE RUILT: Mijn zoo goed'als 10 voor bip^ Stof oTSo^P- Mijn leeren Schoenen, maat 39. m. doorloopendc hak, voor paar Sport schoenen. maat 39 cn Handweefta- fclklccd voor gehaakte tweepers. Bedsprei 7 - Te bevragen Pic- cardtstrant 61. Goes. 3751 WIE RUILT Een paar lage hlcerenschoencn, maat 12. voor 13 ot 11 7 Zijden jurkje. leeftijd 1 jaar, tegen jurkje (6 Jaar) of iets anders 7 - A 25. Oudelandc. 3750 WIE RUILT: Een paar zwarte Hecrenschoen.n. in goeden staat, mant 11. tegen I paar Schoenen, in goeden staat, maat 12 7 - Dam straat I05. Yerseke. 3711 TE KOOP GEVRAAGD: Een goede Melkgeit en een Kloek met Kuikens, of Kip pen, aan de leg. - Brieven met prijsopgaaf aanA. J. IJZELENBERG, Damstraat 17, Yerseke. 3739 WIE RUILT: Een Ressort van ders. liefst textiel 7 - Wcstsln'gcl 65. Goes. 3760 WIE RUILT: Am. Schoenen, m. 10. zwart, voor een grijs Rokje en blouse." maat 12-117 - Parallelweg 21, Goes. 3755 WIE RUILT Mijn zoo goed als 22 voor maat 23 of 21. Tevens TE KOOP GEVRAAGD Wandelwa gentje. Ook genegen tc rullen. - A. LEPOETER, Blaaspoorl D 82. Biezelinge. 3766 WIE RUILT Een paar beste v.o. Hecrenschoencn, mant 13. voor ccn goede Vulpen. Swan of een ander Goes. 3757 TE KOOP Aan de Administratie va Dagblad voor Zeeland - Hiermede verzoek ik U mij met ingang in te schrijven als week maand kwartaal abonné i. NAAM ADRES: PLAATS Leest, adverteert en abonneert U op Vrije Stemmen, het meest gelezen dagblad van Zeeland. De abonnementsprijs bedraagt per week 0.26per maand 1.10 per kwartaal 3.: Postabonnement per kwartaal 3.70. G. Kloosterziel, Tel. i

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1945 | | pagina 2