Helpï Oiize Menschen Woensda9 28 Februari Huiscollecle boven de Rivieren Hulp-Acrie Roode Kruis (H.A.R.K.) Geeft V6el VRIJE STEMMEN - MAANDAG~262,FEBRUARI 19-45 UITREIKING VAN BONKAARTEN LEVEN S MIDDELEN Bij controle blijkt, dat er nog steeds personen zijn, die meer bonkaarten voor levensmiddelen in ontvangst nemen, dan waarop zij recht hebben, doordat zij stamkaarten in bezit hebben, welke toe- behooren aan personen, welke zich in het door den vijand bezette gedeelte van Nederland bevinden, dan wel aan per sonen, welke in een interneeringskamp vertoeven of bij een Militair Onderdeel in voeding zijn opgenomen en in gebreke zijn gebleven hun stamkaarten in te leveren. Het behoeft geen betoog, dat zij, die zich aan bovengenoemde handelwijze schuldig maken, een zeer laakbare daad plegen, doordat zij zich immers op die wijze in het bezit stellen van extra bon kaarten, waarop zij geen recht hebben. En eerlijke verdeeling der beschikbare voedingsmiddelen wordt hierdoor be moeilijkt. Derhalve dient ieder, die der gelijke stamkaarten in zijn bezit heeft, deze onverwijld tegen ontvangstbewijs bij den distributiedienst in te leveren. Deze inlevering moet hebben plaats gehad, voordat de bonkaarten voor de 4e periode worden afgehaald. De Inspecteur voor de Distributie J. C. W. JOBSE. SLACHTVEE-MARKT De slachtveemarkt te Goes op Maan dag 26 Februari a.s. kan geen doorgang vinden. Nuchtere slachtkalveren worden op de gewone gebruiksveemarkt overgenomen. De gebruiksveemarkt gaat wel door. KUNSTMEST Het Tijdelijk Kunstmest Distributie bureau maakt bekend, dat met ingang van heden aan de Kunstmesthandelaren toegestaan wordt uit de bij hen aan wezige voorraden kunstmest af te leve ren aan verbruikers, doch niet meer dan zij aan verbruikers nog af te leveren hebben op de door hen ingenomen gel dige stikstof bonnen No. 1 en 2 en kali bonnen No. 1, 2 en 3, zooals die ver plichtingen vermeld zijn op het inven tarisatieformulier. Zonder nadere machtiging van het Kunstmest Distributiebureau mag geen patentkali worden afgeleverd. Het afleveren van groothandelaren aan handelaren en van handelaren on derling is niet toeg'estaan voordat door het Kunstmest Distributiebureau een afleveriijgs-opdracht is afgegeven. Uitdrukkelijk wordt er op gewezen, dat alle vroegere machtigingen verval len zijn. De afleverings-opdrachten zullen, na dat de herverdeeling van de voorraden is vastgesteld, zoo spoedig mogelijk toe. gezonden worden. Bij de bekendmaking van 12 Januari werden tot nader order alle afleveringen van Kunstmest aan verbruikers en han delaren verboden. Dit was noodzakelijk met het oog op de te houden inventari. satie en een evenredige verdeeling van alle beschikbare voorraden over de ver bruikers. De inventarisatie is door allerlei om. standigheden vertraagd, doch is nu on geveer beëindigd, zoodat er een over zicht is van de voorraden en van de hoe veelheden, die nog aan de verbruikers moeten worden afgeleverd op de geldig verklaarde bonnen 1 en 2 van stikstof en 1, 2 en 3 van kali. De aflevering zal spoedig kunnen be ginnen, doch niet op de vroeger gebrui kelijke wijze. Toen kregen n.l. de han delaren, op basis van de door hen aan het Kunstmest Distributiebureau inge zonden geldige bonnen, machtigingen tot aankoop van kunstmest bij de groothan delaren. Alle machtigingen zijn vervallen. In- plaats daarvan komen afleverings-op. drachten van het Tijdelijk Kunstmest Distributiebureau, eventueel met nadere aanwijzingen voor de levering. Deze maatregel is noodig, omdat de aanwezige voorraden zeer ongelijk over het bevrijde gebied zijn verdeeld. Liet men de oude wijze van aflevering be staan, dan zouden sommige verbruikers het geheele hun toekomende kwantum ontvangen en anderen te weinig of niets. De basis voor de verdeeling wordt nu niet de machtiging, doch de hoeveelheid die de handelaren aan verbruikers nog af te leveren hebben op de door hen ingenomen geldige bonnen. Dat komt neer op een herverdeeling der aanwezige voorraden. Dit zal ten gevolge hebben, dat groothandelaren of handelaren mogelijk af te leveren zullen hebben aan andere dan hun gewone af nemers. Daarbij zal echter zooveel het eenigszins doenlijk is, de levering loopen over de gebruikelijke, op het inventari satiebiljet aangegeven leveranciers. Het is waarschijnlijk, dat bij de her verdeeling groóte verplaatsingen over langere dan de normale afstanden noo dig zullen zijn. Het zou niet billijk zijn, dat de extra kósten daarvan drukken op de ontvan gers die toevallig in een ongunstige po sitie zouden zijn. Het Kunstmest Distributiebureau zal daarom regelingen treffen in verband met verplaatsingen over extra groote afstanden. De aflevering van kunstmeststoffen mag niet beginnen, voor het Kunstmest Distributiebureau daartoe toestemming- geeft en de handelaar de afleverings. opdracht heeft ontvangen. Door de handelaren, mag geen kunst mest afgeleverd worden aan geïnun deerde bedrijven, die dit voorjaar niet in cultuur gebracht kunnen worden, ook al hebben zij daarvoor van de verbrui kers geldige bonnen ingenomen. Bij een in te stellen onderzoek zal vastgesteld worden over welke hoeveelheden het hier gaat. De bonnenschuld van den handelaar en de hem toe te wijzen hoe veelheden kunstmest zullen verminderd worden met de bedoelde hoeveelheden. Zooals het zich laat aanzien zullen de ingenomen geldige bonnen 1 en 2 van stikstof en 1, 2 en 3 van kali gehono reerd kunnen worden. Komen er meer meststoffen beschik baar, dan zullen niet de opvolgende num. mers geldig verklaard worden, doch zul len B.T.-bonnen uitgereikt worden voor speciale gewassen, b.v. groententeelt, aardappelen, suikerbieten, enz, De P.V.C. voor Zeeland. De gewone audiëntie van de Commissaris der Koningin in Zee land te Goes zal niet plaats heb ben op Woensdag 28 Februari, doch op Woensdag 7 Maart 1945. 114 BEKENDMAKING. De Burgemeester van Kapelle maakt bekend, dat alle Oorlogs getroffenen (dus ook diegenen, wiens kleeding, bedden, dekens, enz., gestolen zijn) en geëvacucer- den opgave kunnen doen van dat gene, waaraan zij noodzakelijk be hoefte hebben. Hiervoor zal zitting worden ge houden als volgt Voor Kapelle op Dinsdag, 27 Fe bruari 1945, in de consistorie der Ned. Herv. Kerk, van 9-12.30 u. Voor Biezelingc op Dinsdag, 27 Februari 1945, in de consistorie der Ned. Herv. Kerk, van 16-18 u. Voor Schore op Maandag, 26 Fe bruari 1945, in de hulpsecretarie, van 9.30-11.30 uur. Kapelle, 22 Februari 1945. De Burgemeester voornoemd, 92 J. Balkenende wnd. Bakkers vakonderwijs in Zeeland. Het ligt in de bedoeling zoo spoe dig mogelijk de lessen der loopen- de cursussen te hervatten, terwijl tevens de gelegenheid zal gege ven worden aan diegenen, die wegens bijzondere omstandigheden de laatste jaren de cursus niet konden volgen, aan een spoed cursus deel te nemen. Na opgave van naam en volledig adres aan den cursusleider, G. Eckhardt, Korte Kerkstraat 5, Goes, volgen nadere mededeelingen. ss Vergadering met Walchersche Tuinders, die grond in Wilhelmi- nadorp wenschen te huren, op Donderdag, 1 Maart, 's morgens 10.30 uur, ten kantore van den Rijkstuinbouwconsulent,Grenadier straat 17, Goes. i7i Magazijn „De Magneet" Dames 1 Komt met uw textielaanvraagfor- mulier bij ons. Wij helpen U gaarne met het invullen van de juiste maat, lengte, enz. Het voor komt voor U teleurstelling. - H. Joosse, Lange Vorststraat no. 53, Goes. 818 Gevestigd te Goes, Alb. Joachim- kade 24 (naast de H.B.S.): G. VAN KETEL, Tandarts. Spreek uren van 11 12 en van 1—3. Het Alg. Ziekenfonds Zuid- en Noordbeveland te Goes, maakt bekend, dat Tandarts Van Ketel thans aan het fonds verbonden is. Overschrijvingen van geëvacueer- den uit Walcheren op zijn naam, kunnen gedurende een maand na heden, zonder kosten, plaats vin den op het kantoor of bij de bodes, op vertoon van het bewijs inschrijving. Vervolgens kunnen (ook andere) overschrijvingen reglementair in de maanden Mei en November plaats vinden. 659 Oorlogsgetroffenen wonende of geëvacueerd in de Gemeente Goes, worden allen verzocht opgave te komen doen van verloren gegane textielgoederen door oorlogsge weld. Verzocht wordt mede te brengen Schadekaart en/of verkla ring van buVgemeester, alsmede alle stamkaarten van het gezin en nog in het bezit zijnde textielver gunningen. De Commissie houdt zitting op Donderdag 1 Maart a.s., in het Schuttershof, van 9—12 en van 2—5 uur. 95 De Goessche Textielcomm. ATTENTIE G.eëvacueerden van Walcheren, verzekerd bij St. Petrus, Holl. Utr. Verz. Mij. en Alg. Verz. Sociëteit, Maliebaan 50, Utrecht, die onzen Vertegenwoordiger C. Leenaarts niet kunnen bereiken, kunnen hun premiën storten, of per postwissel overmaken aan de onderstaanJe adressen H. Bliek, Lionstraat 42, Arne- muiden Ch. v. d. Kerkho ven, Dorsstraat A 192, Hein- kenszand H. van Oosten. Kleinstelle A 6. Wemeldinge A. R ij n b e r g, Marestraat 11Ril- land-Bath, of bij ondergeteekende, J. J. Franken, Molenstr. B 134. Oud-V ossemeer. nc Inspecteur. Vermeerderingsbedrijf no. 3111 is 1 Februari opgeheven. Alle reeds gedane bestellingen vervallen hier mee. - C. Burger Fz., Mosselbank, Wilhelminadorp. 16-1 Pitmanschool, Goes. Nog enkele leerlingen kunnen zich aanmelden voor een cursus Boek houden, Handelsrekenen, Handels recht, enz. Aanvang nieuwe cur sus Zaterdag 3 Maart 1945. Nieuwe cursussen Machineschrij- ven en Stenografie beginnen April a.s. Vraagt inlichtingen. 123 De Directie N. Crucq en G. J. Bliek, Middelburgschestr. 53, Goes. Engelsche Les, Yerseke. Volgende week begint voor drie groepen de derde serie lessen voor 1 groep de tweede serie. De genen die reeds wat Engelsch ge leerd hebben, kunnen zich nog bij één der groepen aansluiten. Op gaven bij J. Jonkheer, Damstr. no. 13.135 Zeeuwsche OestersHugo Bol, Yerseke. Per 100 f 15.—f20.—, f25.—, f30.—. Franco Goes, oae N.V. Boek-, Courant-en Handels drukkerij v.h. J. J. v. d. Peyl in liquidatie te Yerseke. De rekening en verantwoording van den vereffenaar is overeen komstig art. 56 e W. v. K. ten kantore der Vennootschap en bij het Handelsregister te Middelburq ter inzage gelegd, waarmede de liquidatie is beëindigd. De Vereffenaar, 134T. H. v. d. Berg. Gevraagd, met Maart, een Dag meisje of voor dag en nacht. - A. B. de Goffau. Dorpsstr. A 195, Krabbendijke. j17 GevraagdZelfstandige Dag- dienstbode.' s Zondags vrij. J. Hollestelle, Vogelzangsweg 31, Goes.139 YERSEKE. De Ver. voor Geref. Lager Onder wijs vraagt voor haar school met 1 Maart of 1 April a.s.: een tijd. ONDERWIJZER(ES), 5de leerkracht. Liefst bel. lid der Ger. Kerk. Brieven, zoo mogelijk vóór 1 Maart, aan het Hoofd der School, J. Jonkheer, Damstraat 13. lac Het Bestuur. Gevraagd met Maart, een Land bouwersknecht, liefst met werkend gezin. Woning beschikbaar, bij Gebr. Nieuwenhuijse, Rilland. 120 Huishoudster gevraagd, bij een man alleen, van middelbaren leef tijd. Huwelijk niet uitgesloten. - Brieven onder no. 1940, aan het bureau van dit blad. 87 Meisjes, Jongens, vraagt de Wibo, om op ons atelier opgeleid te worden. Prettig werk, goed loon. „Wibo", J. A. v. d. Goeskade 3, Goes. 90 Terstond gevraagdEen flinke Loopjongen, plm. 17 jaar, en geroutineerde Sten o-t y p i s t e. Brieven aan het bureau van de „Vrije Stemmen", Beestenmarkt 2, Goes. Christelijke School, Waarde. Gevraagd, ten spoedigste, voor tijdelijk een ONDERWIJZER of Onderwijzeres. Liefst behoorend tot de Geref. Gemeente. Welke evacué wil hier helpen Het Hoofd der School, 101J. W- Kirpestein. Op een handelskantoor alhier gevraagdEen Kantoorbediende. Zij, die als zoodanig zijn werk zaam geweest of in bezit zijn van Mulo-Diploma, genieten de voor keur. Zich te vervoegen bij Ch. P. Serrarens, Zaadhandel, Goes. 4 OS LEVENSPOSITIE. Flinke Verz. Mij. Levens- en Variaverz. vraagt voor Goes en omstreken EEN DEGELIJK PERSOON om opgeleid te wor den tot Vertegenwoordiger. Bij gebleken geschiktheid volgt aan stelling op salaris en provisie. - Brieven met opgave van leeftijd, vorige werkkring etc., onder no. 647, bur. van dit blad. 97 Bij den Dienst van Gemeente werken te Middelburg kan ten spoedigste geplaatst worden een vlot Bouwkundig Teekenaar. Voorloopig op arbeidscontract. Salarisgroep f2100 tot f2600, eventueel verhoogd met de van Rijkswege vastgestelde toelagen. Bekendheid met het uitwerken van schetsontwerpen voor uitbrei dingsplannen is vereischt. - Solli citaties worden schriftelijk inge wacht vóór of op 1 April 1945, ten kantore van bovengenoemden Dienst. De Directeur wnd. 103 A. J. W. Mathïjssen. Hedenavond van half 9 tot kwart vóór 9 zal de Voorzitter van het plaatselijk Comité spreken over de collecte voor boven de rivie ren, die a.s. Woensdag in Goes zal gehouden worden. Er kunnen bij ons geplaatst wor den Schilders voor decoratiewerk. „Wibo", J. A. v. d. Goeskade 3, Goes. su Mevr. De Greef, Oostsingel 70, vraagt Dienstbode, voor halve of heele dagen, of dag en nacht. 150 Mevr. Wolse, Molenweg, Kort- gene, vraagt voor direct een Dienstbode, voor dag of dag en nacht. i«3 Biedt zich aan Een Landbouwer, als bedrijfsleider, liefst zoo spoe dig mogelijk. - Brieven onder no. 675, bur. v. d. blad. ïsi GevraagdEen flinke Slagers- bediende, tegen 1 Maart a.s. Slagerij Fa. G. J. Temperman, Opril Gr. Markt 9, Goes.ïu Dagmeisje gevraagd. - Mevr. de Dreu, Buys Ballotstraat no. 6, Kloetinge. 787 Wie is genegen of in staat te leverenPlm. 35—40.000 Aard- beiplanten, Mad. Moutot en Mad. Lefeber, met inbegrip van uit- planten - Aanbiedingen met prijs opgaaf aanF. van Oosten, Fruit- en Groentehandel, Wijn gaardstraat 50, Goes. ui Te koop gevraagdEen in goe den staat zijnde Houtdraai bank met beitels. Een Vlak van dikte bank, met of zonder Motor. Schuurpapier en H o u 11 ij m. - Brieven onder let ters J.B.F., bur. v. d. blad. 872 Tc koop gevraagdEen Schrijf machine, een Brandkast en een Auto. - Brieven onder letters S.B.A., aan het bureau van dit blad. Wie kan mij inlichtingen verstrek ken omtrent de familie C. CLA- RISSE, geëvacueerl uit Bigge- kerke en waarschijnlijk verblijf houdende te Yerseke of Biezelin- ge - Brieven aan Mej. C. Cla- risse, Dorpsstraat 169, Krabben dijke. lis DrukVan der Peyl en Co., Beestenmarkt 2, Goes.

Vrije Stemmen. Dagblad voor Zeeland | 1945 | | pagina 2