„VOORUIT!" TWEEDE BLAD No. 52 3 Nov. 1917 Officiëele Mededeelingen. BEKENDMAKING- BURGEMEESTER MUS. Plaatselijk Nieuws. Niet in de gelegenheid zijnde van mijne inge zetenen persoonlijk afscheid te nemen, wensch ik hen, die er prijs op mochten stellen mij vóór mijn aftreden als Burgemeester van Middelharnis vaarwel te zeggen, daartoe ten raadhuize gele genheid te geven op Woensdag 7 dezer des avonds omstreeks 7'/a uur na atloop van de te houden raadsvergadering. Middelharnis, 3 Nov. 1917. Be Burgemeester, ULBO J. MIJS. Maximumprijs zout. DE MINISTER VAN LANDBOUW, NIJVERHEID EN HANDEL, Gezien artikel 8, 3de lid der Distributiewet 1916; HEEFT GOEDGEVONDEN: onder intrekking van het terzake bepaalde bij zijne beschikking van 1 October 1917, n°. 20308, Afdeeling Crisiszaken, Bureau Volksvoeding, vast te stellen een maximum kleinhandelprys voor geraffineerd zout van 131/2 cents per K.G. en 7 cents per V2 K.G. Be Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, Voor den Minister, Be Secretaris-Generaal, VERSTEEG. MIDDELHABNIS-GOUDA. Met zeer gemengde gevoelens zullen deze week de inwoners van Middelharnis ver nomen hebben, dat burgemeester Mijs hen gaat verlaten wegens zijn benoeming te Gouda. Hoevelen toch waardeeren hier zijn streven om de gemeente vooruit te brengen en met vooruitzienden blik steeds te juister tijd de noodige maatregelen te nemen. Wat in de laatste 25 jaar in onze gemeente tot stand gebracht is, is goeddeels zijn werk of door zijn ijveren verkregen. Wij noemen hier slechtsde begraafplaats, de Ambachtsschool, de Centrale Proeftuin, de H. B. S., de Centrale Veiling, de uit breiding en verfraaiing der gemeente, de restauratie van het gemeentehuis, de ver breeding en verruiming van straten en het dempen van modderpoelen, het opruimen van krotten. Onze vertrekkende Burgemeester zal de eerste zijn om te erkennen, dat veel te doen overblijft, dat nog lang niet alle wenschen zijn bevredigd. Ten zeerste hopen wij dan ook, dat de regeering er in moge slagen een waardig opvolger voor Middelharnis te krijgen. Van deze keuze hangt het af, of in de goede richting zal gestuurd blijven, dan wel, of er stilstand of achteruitgang zal intreden. Den Burgemeester wenschen we hier openlijk van harte geluk met het blijk van vertrouwen door Koningin en Begeering in hem gesteld wegens zijn benoeming te Gouda, een gemeente van ongeveer 26000 inwoners, bjjna zooveel als op Flakkee in 't geheel. Voor Middelharnis zien we hem noode vertrekken en verbeiden we met spanning, wie en wat zijn opvolger zal zijn en wat de toekomst ons brengen zal. MIDDELHARNIS. B« Kon. besluit van 29 Oct. is, met ingang van 8 Nov., benoemd tot burgemeester der gemeente Gouda, U. J. Mijs, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Middelharnis. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer H. van Beek werd benoemd als hoofd van de gymnastiekschool te Viaardingen. Verstrekken van klompen tegen vermin derden prijs te Middelharnis. Zij, wier inkomen volgens de inkom sten-belasting der gemeente niet hooger is dan f 1200, kunnen zich klompen verschaf fen tegen verminderden prijs, 's Maandags tusschen 3 en 4 uur zijn ten gemeentehuize daarvoor bons verkrijgbaar. De klompen handelaren mogen op deze bons klompen afleveren voor mannen a 60 ets, voor vrou wen a 50 ets, voor jeugdige personen &40 ets, voor kinderen a 30 ets. Voorloopig wordt voor ieder, die in da termen valt, slechts één paar verkrijgbaar gesteld. Van de aanwezige voorraden en de voortbrenging der klompenmakers zal het afhankelijk zijn, of meer paren beschikbaar komen. Door B. en W. is een Verordening vastgesteld betreffende afgifte van bons voor reparatieleer. In hoofdzaak komt. deze hierop neer; Gezinshoofden en alleenwonende personen die niet zijn aangeslagen in den hoofdelijken omslag of wier inkomen niet meer dan f800 bedraagt kunnen een schriftelijke aanvrage indienen bij den burgemeester. 's Maandags tusschen 8 en 4 kan deze aanvrage worden ingediend. Het aantal leden van het gezin moet worden opgegeven. Ieder aanvrager kan desverlangd elke drie maanden één bon ontvangen tenzij niet voldoende leer beschikbaar is; in welk geval deze bons worden verstrekt aan hen, die daarvoor het eerst en het meest in aan merking komen. Overdracht der bons is niet toegelaten. De regeling komt dus hierop neer, dat zij die in de derde of een boogere klasse van den Hoofdelijken Omslag vallen, zyn uitgesloten. Volgens opgaaf zijn in deze gemeente nog 437 960 kilogram van verschillende soor ten aardappelen voorradig. De oogst-collecte in de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht ruim f 214. De oogst-collecte in de Geref. Kerk bracht op de som van f 627,52, In de Ned. Herv. Kerk zijn aan de beurt van aftreding als notabelen de heer A. Dijkers en H. v. d. Wende, en als kerk voogd de heer J. J. Slis. Door den heer L. Stapel zijn de 3 nieuw gebouwde woningen, staande aan den Oost- dijk onderhands verkocht aan A. Schellevis, J. Buijsse en G. v. d. Meide. Benoemd tot schoolschoonhouder aan de openbare school L. M. Vroegindeweij. Door den Raad dezer gemeente zijn de traetementen van de ambtenaren ter secretarie met f 100 en dat der gemeente bode met f 125 verhoogd. Bij het verhuren van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk. werd voor een vrouwen zitplaats f29,60 en voor een mannenplaats f25,00 gegeven, terwijl een hoeveelheid stoelen bij gebracht om tot zitplaatsen te dienen, allen werden verhuurd voor de som van 16 tot 17 gulden. Blijkens de bekendmaking onder Offi ciéél Nieuws zal onze burgemeester Woens dagavond na afloop van de Gemeenteraads zitting om ongeveer 7t/2 gelegenheid geven om van Zijne EdelAchtbare afscheid te nemen. Te IJmuiden zijn binnengekomen de vischsloepen „Albatros" sch. J. de Waard, „Oranje Nassau" sch. D. Koster, „Paul Kruger" sch. A. Jongejan, met een besom ming van f 1200,-, f 750,-, f 750,-. De sloepen zullen niet meer naar zee vertrek ken en zullen in de kaai worden gebracht. De heer J. van Sint-Annaland brieven besteller alhier, is geslaagd voor het examen als postconducteur. Door het bestuur van de geitenfok- vereeniging van Zuid-Holland is de heer L. v. d. Weide gekozen tot bestuurslid voor de Zuidhollandsche eilanden. J. den Engelsman had onder zijn werk zaamheden het ongeluk in de haven te val len. Hij wist zich zelf op het droge te bren gen en kwam er met een nat pak en den schrik af. Door J. Krijgsman is het woonhuis staande aan de Kaaidreef en door hem zelf bewoond, onderhands van den heer Kolff aangekocht. SOMMELSDIJK- Door don Baad dezer ge meente werd in zijne vergadering van ver leden week besloten ook de andere 9 boomen staande aan de Enkele Ring alhier te ver- koopen, Hiervan was de uitslag: No. 1 gemijnd door P. Kastelein alhier f 68,-. No. 2 gemijnd door C. Tieleman te Melis sant f 60, No. 3 aangeloopen P. Kastelein alhier f 39,-. No. 4 gemijnd door O. Tieleman te Melis sant f 28, No. 5 aangeloopen T. Buurveld alhier f 35,-. No. 6 gemijnd door C. Tieleman te Melis sant f 67, No. 7 aangeloopen P. Kastelein alhier f 43,-. No. 8 aangeloopen P. Kastelein alhier f 41,-. No. 9 gemijnd door P. Kastelein alhier f 72,Te zamen f 453. Alzoo brachten de 20 boomen aan den Enkele Ring alhier in totaal op f 1150. Zondag 11 November a.s. zal voorde Vrijz. Herv. optreden, Ds. J. J. N. Zillinger Molenaar van Dordrecht, in de zaal van den heer S. van Leeuwen, aan den Lange- weg alhier. Zondag a.s. hoopt voor de Ned. Herv. Gemeente alhier, 's morgens en 's avonds, op te treden den WelEerw. Heer J. v. d. Velde, godsdienstonderwijzer te Ouddorp. Door den Burgemeester alhier is bij C. v. Beek 90 kisten harde zeep, bij C. v. d. Meide 8 kisten stijfsel ad 25 kilo en bij C. Vis 75 pakken lucifers ad 25 pakjes in beslag genomen. DiRKSLAND- Bij publicatie is bekend ge maakt dat er op Maandag 5 November a.s. des namiddags van 2 4 uur op het ge ineentehuis gelegenheid zal gegeven worden om verandering van broodkaarten op te geven. Met het oog op kolenschaarschte zijn de schooltijden aan de openbare school veranderd. Maandag tot en met Vrijdag, t-lken dag van half negen tot half twaalf en van één tot half drie, Zaterdags geen schooi. Het herhalingsonderwijs wordt Maandag en Dinsdag gegeven. Een zoontje van A. V. had het ongeluk onder een wagen terecht te komen, zoodat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Het bewijs dat er veel minder suiker bieten hier zijn dan andere jaren blijkt wel hieruit, dat er langs de haven voor ligplaats 177 H.A. of 350 gemeten minder waren aangegeven. MELISSANT- De Burgemeester van Melis sant maakt bekend, dat bons voor het be trekken van klompen tegen verminderden prijs worden afgegeven op Dinsdag 6 Nov. a.s. des voormiddags van 9 12 en des nammiddags van 2—4 uur ten gemeente- buize alhier. Voor verstrekking dier bons komen voor loopig slechts die personen in aanmerking die behooren tot een gezin dat over dit jaar neit in de Hoofdelijken Omslag is aangesla gen en die een bedrag betaalden van ten höogste f0,95. Geen bon wordt echter afgegeven aan hem die niet weet op te geven de lengte van zijn klompen binnenwerks in c.M. uit gedrukt. De Burgemeester van Meiissant maakt bekend dat in de week van 5 tot 10 Nov. 1917 verkrijgbaar is: Op bon no. 26 2 ons Gort. Op bon no. 27 IV2 ons Havermout. Op bon no. 28 1/3 Kg. Rijst. De Oogstcollecte in de Ned. Herv. Kerk bracht f 262,— op. HERRINGEN. Tot 4e Ambtenaar van den Burgerlijke Stand dezer gemeente is in de plaats van den EdelAchtb. Heer Mr. C. Zaaijer benoemd, de EdelAchtb. Heer L. de Winter, Burgemeester alhier. Door den Gemeenteraad is vastgesteld de Gemeente-Begrooting dienst 1918, beloo- pende in ontvangst en uitgaaf op f 17987,95. De Gemeente-Secretarie zal alhier in het vervolg voor het publiek alleen geopend zy'n des morgens van 9 12 uur. Maandag jl. had onder deze gemeente een ernstig ongeval plaats aan boord van een visschersvaartuig van S. te Ierseke. De knecht zekere P. S. geraakte met zijn voet tusschen een touw bekneld, waardoor hij over boord sloeg. De schipper snelde spoedig te hulp en gaf de knecht nog een mes om het touw af te snijden. Inmiddels ging het vaartuig over den wind en de knecht verdween in de diepte. Tot heden is zijn lijk nog niet gevonden. Bij publicatie is bekend gemaakt dat op bon no. 3 en 4 der thee en koffiekaart '/2 ons thee op bon 3, en 1/2 ons koffie op bon 4 wordt verstrekt, terwijl op bon 2 der petro- leumkaart 2 Liter petroleum verkrijgbaar is. Wegens schaarschte aan petroleum en steekolen zijn de schooluren der dag-, hand- werks- en herhalingsschool met ingang van 1 November jl. voor het a.s. winterseizoen opnieuw geregeld- Behalve de gewone distributieartike len zal in deze gemeente ook bak- en braadvet verkrijgbaar worden gesteld. STELLENDAM- Door A. de Jager zijn Maan dag aangebracht 10 vaten machineolie, 2 vaten benzine en 2 kisten bedorven spek en vet. Doer de gamalenvisschers is de vorige week gedurende 4dagen gevischt met vang sten van 100 tot 120 KG. per vaartuig. De geheele vangst werd geleverd aan de pel lerijen tegen 12 cent per KG. Zondag 4 November zal in de Geref. Kerk alhier optreden, Ds. Mol van Zwarte- waal. Woensdag werd een woning met erf en schuur iu kavel Elf, toebehoorendeaan den heer M. van Seters, en ingezet op f 3210 door J. v. d. Broek, afgemijnd door J. Kievit voor f5000. Donderdag werden door schipper J. Kalle gevischt en aangebracht 3 vaten ma chineolie. Donderdagavond ging een lezing van den heer Schlosseruit Rotterdam niet door, naar men zegt, omdat geen permissie was gevraagd aan den Stellingcommandant te Hellevoetsluis. Bij de Geref. Kerk alhier is beroepen Ds. Ruuia te Arnemuiden. Zondagmiddag kwam over onze ge meente een luchtballon drijven. Even boven de haven kwam ze in het Haringvliet te recht: Een paar visschers, die trachtten er bij te komen, konden de balion echter niet bereiken: Aan den Zuiddjjk onder deze gemeente dreef Zaterdag een mijn aan. Door militai ren is ze gedemonteerd. GOEDEREEDE- Aan de cichoreifabriek Goedereede is voor de campagne 1917 18 toegewezen 75000 KG. cokes. Alhier worden pogingen aangewend om de gemeente van electrisch licht te voorzien, waarbij de korenmolen van den Heer Bergers dienst zal doen tot het opwek ken van de electriciteit. Het zou heel wat waard zijn, vooral in dezen tijd, als dit plan werd verwezenlijkt. Voor de Erven Wed. W. Tanis zijn door notaris van den Berg alhier afgeslagen 5 perceelen bouwland en een perceel C/15) in de Oostduinen. Perceel I gemijnd door J. Hoek Hz. op f2300. Perceel II gemijnd door J. Hoek Hz. op f1590. Perceel III gemijnd door C. Tanis KPz. op f 2180. Perceel IV gemijnd door W. Witte Fz. op f 2000, Perceel V gemijnd door K. Tanis Kz. op f3800. Per ceel VI gemijnd door Mej. J. J. Lodder op f1670. De totale inzet bedroeg f 12230. Het door de gemeente aangekochte nieuwe torenuurwerk is geplaatst en in gebruik genomen. Het herhalingsonderwijs wordt hier toch gegeven en is Maandag 29 October begonnen. ODDDORP. Bij de Ger. Kerk alhier is be roepen Ds. J. Runia van Arnemuiden. De collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk, voor weduwen en weezea van predi kanten heeft ruim f24 opgebracht. Maandagnacht werd op heeterdaad betrapt door A. Padmos de arbeider W. B. die bezig was diefstal te plegen, hij werd direct in het arrestantenhok geborgen. Aan het Hulptelefoonkantoor werden in October 281 telegrammen behandeld ter- wijl 618 gesprekken werden gevoerd. Woensdagmiddag ongeveer 4 uur werd ons dorp in opschudding gebracht door het ontploffen van een mijn. NIEUWE TüNGE. Een jongeling uit Ierseke is bij Battenoord (Flakkee) bij het oester- visschen over boord gevallen en verdronken. Voor de uitreiking der aan vuilingskaar- ten van de 32e week zal Woensdag 7 No vember 1917 zitting worden gehouden van des voormiddags 9 12 uur. Op andere dagen worden geen aanvullingskaarten uitgereikt 1II Aan het personeel der openbare lagere school is over het jaar 1917 een duurtetoe- slag toegekend van f100. Door den Raad dezer gemeente is besloten de jaarwedde van den ontvanger met ingang van 1 Januari a.s. te brengen op f400 met 4 periodieke verhoogingen van f50. De verkooping van 89 zitplaatsen op de nieuwe galerij in de Ned. Herv. Kerk alhier hebben opgebracht, de som van f2088. Bij de herstemming voor een lid van het kiescollege is gekozen de heer T. Hol- leman Cz. Ouders of verzorgers, die hun kinderen het herhalingsondeiwijs wenschen laten te volgen, worden verzocht daarvan vóór 3 November a.s. aangifte te doon bij het hoofd der school den Heer G. van Driel, of ter Gem. Secr. Het herhalingsonderwijs zal worden ge geven voor jongens iederen Maandag, Dins- dag, Donderdag en Vrijdag des n.m. van 4 tot 5 ure voor meisjes iederen Woensdag eu Zater dag des n.m. van 4 tot 6 ure. Aan den gemeenteveldwachter A. K. Nieuwkerk is over het jaar 1917 eene duur- tetoeslag van 60 verleend. Eigenaren van notenboomen worden uitgenoodigd vóór 10 November a. s. ter Gemeente Secretarie opgave te doen der aanwezige notenboomen. Deze week werden alhier bons voor stal- en rijtuigkaarsen uitgereikt aan de genen, die hiervoor in aanmerking kwamen. H. H. had het ongeluk met z\jn fiets in een volle sloot met water te geraken. Hij kwam er met een nat pak af. Het kohier No. 3 der Parsoneele Be- lasting is koainbaar verklaard en den ont vanger ter hand gesteld. Door Zijne Exc. den Min. van Land bouw, Nijverheid en Handel is de maximum-

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1917 | | pagina 5