Officieel Nieuws- en Advertenfieblad voor Overfiakkee en Goedereede Ig. >org TWEEDE BLAD -1 ND EN ten. waarin tevens opgenomen de „ONZE EILANDEN". Zaterdag 23 Juni 1917. No. 33 ar. EPHOON 4 bons ?cten. levert HJK. Uitgave der Flakkeesche Boek- en Handelsdrukkerij te MIDDELHARNIS. Officiëele Mededeelingen. Plaatselijk Nieuws. l7d® Jaargang. lïï n en. L nd llen m. iir van Ie. No. 9. Ink- sport-, °/o VU Sank. v.m. Ir n.m. Dit blad verschijnt eiken ZATERDAG. Prijs per kwartaal, franco per post 0,50. Afzonderlijke nummers0,05. Prijs der Advertentiënvan 1—6 regels f 0,60 Iedere regel meer0,10 Groote letters naar plaatsruimte. Driemaal plaatsing wordt slechts tweemaal berekend. Alle solide Boekhandelaars en Ad verten tie-Bureaux nemen Advertentiën aan. Berichten van correspondenten en Advertentiën te adresseeren aan de Flakkeesche Boek- en fiandeisdrukkerij te Middelharnis. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, Gezien de Distributiewet 1916; Heeft goedgevonden: 1. in te trekken, voor zoover aardappelen betreft, zijne beschikkingen van 9 September 1916, No. 72235, Afdeeling Handel, 3 Maart 1917, No. 15874 en No. 15875, Afdeeling Han del, houdende aanwijzing van goederen in gevolge art. 1 der Distributiewet 1916. 2. in te trekken zijne beschikking van 8 Apri! 1917, No. 28600a, Afdeeling Handel, voor zoover betreft vaststelling van een maximuminkoopsprijs voor aardappelen in gevolge art. 3 der Distributiewet 1916. 3. in te trekken zijne beschikking van 3 April 1917, No. 28600b, Afdeeling Handel, voor zoover betreft vaststelling van maxi mumprijzen voor aardappelen, ingevolge art. 2 en art. 8 der Disteibutiewet 1916. 4. in te trekken zijne beschikking van 22 Februari 1917, Directie van den Land bouw, No. 4680, 6e Afdeeling B, houdende verbod van aflevering en vervoer van aard appelen. 5. in te trekken zijne beschikkingen van 14 en 15 Juni 1917, No. 49677 en No. 50568, Afdeeling Handel, houdende verbod van aflevering en vervoer van vroege aard appelen. 6. vast te stellen, ingevolge art. 8 der Distributiewet 1916: a. voor aardappelen van den oogst 1916 een maximum groothandelprijs van f 3,20 per H.L.,een maximum tusscbenhandelprijs van f 3,45 per H L. en een maximum klein handelprijs van 61/2 cent per K.G. b. voor vroegere aardappelen van den oogst 1917 een maximum kleiahandelprijs van 14 cent per K.G. gedurende den tijd van 21 24 Juni 1917 en van 13 cent per K.G. voor den tijd van 25 Juni 1917 tot nadere aankondiging. s-Oravenhage20 Juni 1917. Voor den Minister, De Secretaris-Generaal, VERSTEEG. MIDDELHARNIS- Men deelt ons mede, dat dit jaar voor de Rijks Hoogere Burgerschool nog geen leerlingen zonder examen (op verklaring der Hoofden van Scholen) zullen worden toegelaten; uitzondering kan worden gemaakt voor die leerlingen, die op een andere H. B. S. tot dezelfde klasse zijn toegelaten, waarin zij te Middelharnis ge plaatst wenscben te worden. In plaats van den heer J. Moerland is benoemd tot geagreöerd klerk ten kantore van 's Rijks belastingen, de heer C. P. van Gemerden, thans klerk ten kantore Goede reede. Door de vrijzinnige kiesvereeniging te Middelharnis zpn de beeren J. J. Slis (af tredend), J. van der Koogh (aftredend), J. van der Meide Jr. en Matth. van Eek can- didaat gesteld voor den gemeenteraad. Naar verluidt, bestaat bij een groep kie zers van verschillende richting het voorne men den heer D. de Haas te candideeren voor den gemeenteraad van Middelharnis. Welke beweegredenen daarbij voorzitten in het belang der gemeente is ons een raad sel. Tot welk goeds kan zulk een optreden leiden buiten alle organisatie om, ja zelfs tegen de organisatie in, waarvan candidaat en sommige voorstellers lid zijn? Laat ons hopen, dat men nog tijdig tot bezinning komt en overleg pleegt, waar zulks behoort te geschieden. Zaterdagmorgen is boven de van Pal- landtpolder zwevende gezien een luchtballon. Eenige personen die meenden dat de da ling in den polder had plaats gehad, gingen er op uit, doch vonden niets. Vermoedelijk is de ballon in het Haring vliet terecht gekomen. De gehouden collecte voor den gewa- penden dienst der Nederlanden bracht ruim f 18,00 op. Alhier circuleert men met een lijst ter inteekening bij de leden der Ned. Herv. kerk om verhooging van duurtetoeslag voor hun Dominéé bij het kerkbestuur aan te vragen. Dinsdag 26 Juni des avonds 7 uur zal in het Zondagschoolgebouw optreden Ds. Pauwe van 's Gravenhage. Tot leden van de Gezondheids com missie zu'd herbenoemd de heeren U.J.Mijs en C. A. de Later. Zonder verandering zullen de visch- sloepen Maandag ter beugvisscherij uitzeilen. Door P. v. d. Valk is onderhands een woonhuis van A. Zoon aangekocht. Door de Ant. Kiesvereeniging zijn voor de as. gemeenteraadsverkiezing tot candi daat gesteld de heeren J. Vroegindewey, C. Alblas, C. C. Bruggeman en J. v. d. Slik Jr. SoMMELSDIJK- Bij den tramconducteur J. B. alhier doet zich een bijzonder geval voor nl. dat een jonge kat met 2 jonge honden worden opgevoed door een hond. DIKKSLAND. De Burgemeester van Dirks- land, Melissant en Herkingen gelast land bouwers, die nog kleine partijtjes groene erwten of bruine boonen, zooais welke oor spronkelijk bestemd waren om gezaaid te worden, onder zich hebben, daarvan vóór 24 Juni e.k. aangifte te doen ter Secretarie. Zaterdagavond geraakte A. den H. aan den Staakweg alhier met zijn fietste water. Verleden Zaterdag omstreeks kwart voor tien werd van uit deze gemeente in westelijke richting een Zeppelin waargeno men koerzende naar het Zuiden. MELISSANT. Door den heer Burgemeester is bekend gemaakt dat nog een aantal pakken kaarsen en doozen schemerlichten beschik baar zijn en dat degenen die nog kaarsen of schemerlichten verlangen daarvan Maan dag 25 Juni a.s, nam. van 7 tot 8 uur (nieuwe tijd) ter secretarie alhier aangifte mo9ten doen. Op Dinsdag 26 Juni a.s. zal de ver kiezing plaats hebben van twee leden van den Gemeenteraad wegens periodieke aftre ding van de Heeren G. Joppe en P. Polder. De beproeving der brandspuit zal in deze gemeente plaats hebben op Woensdag 4 Juli a.s. nam. 7 uur (nieuwe tijd). nERKINCEN- A.. B. wilde verleden week de flets van zijn patroon eens probeeren en had het ongeluk daarmede pardoes in een diepe sloot te rijden. Geheel nat en bemod- derd kwam h(j daaruit te voorschijn. Op bon no. 6 is deze week bij winkeliers verkrijgbaar gesteld gort. Het grasgewas van den buitendijk van den Polder Oud Herkingen heeft thans bi) publieke verpachting opgebracht f1000 Door de antirevolutionaire kiesveree niging zijn tot candidaten voor de a.s. Ge meenteraadsverkiezing gesteld ae aftredende leden J, den Boer, A Mans en L. van der Velde. De Collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente ruim f4 opgebracht. Deze week zijn alhier gearriveerd een flinke partij kaarsen en schemerlichten alsmede rijst en havermout, welke de vol gende week op bons worden verkrijgbaar gesteld. Jl. Zondag is de bliksem geslagen in een boom nabij de bouwwoning van den heer D. D. Kasteleijn. STELLENDAM- Door P. Human alhier zijn de eerste nieuwe aardappelen gerooid. De uitkomst en de kwaliteit waren vrij goed. Zondag 24 Juni zal in de Geref. Kerk alhier 's morgens en 's avonds optreden, Ds. Douma van Ambt-Vollenhoven. De garnalenvisschers hebben de vorige week 6 dagen gevischt met vangsten van 60 tot 130 kilo per vaartuig. De geheele vangst werd geleverd aan de pellerijen tegen 20 cent per kilo. Vrijdag werd op de Klaververkooping alhier besteed tot 80 cent per roede, terwijl men vroeger gemiddeld 30 cent per roede gaf. Een reusachtig verschil dus. Zaterdagavond ongeveer 9 uur werd hier een luchtschip waargenomen. Het koerste in westelijke richting. Deze week arriveerde voor de visschera- vloot een lading distributiekolen. Donderdagavond kwam de boot van Rotterdam niet in de haven aan, doch moest blijven liggen te Hellevoetsiuis. Koledgebrek schijnt de oorzaak te zijn. Bindelijk, na vele weken droogte, zijn ook hier flinke regenbuien gevallen, waar door het enorme watergebrek heeft opge houden. Voor vele gewassen zal de regen echter wel al te laat gekomen zijn. Het gebrek aan drinkwater is niet alleen een ongerief, al is het aan boot of tram te krijgen, doch ook een groote schade. Er werd hier voor een bus, inhoud 3h3'/2emmer 15 cent betaald. Te begrijpen dus, dat dit per week een tamelijk bedrag wordt. GOEDEREEDE. Er komen in onze gemeente verschillende ziektegevallen onder de var kens voor. Van D. Luime lag Zaterdag morgen het varken dood in het hok, wat een zwaar verlies voor den eigenaar betee- kent, vooral in deze tjjden. Er zal in deze gemeente een nieuwe torenklok worden aangeschaft, daar de oude defect is en niet meer kan gerepareerd worden. De vorige week is hier een schip met kolen aangekomen die gedistribueerd werden tegen f 1,75 de 70 KG. Een paar dagen geleden lag bij T. van Kerkhoven en by den landbouwer L. v. d. Wende weder een varken dood in het hok. Bij het zware onweer van deze week sloeg het hemelvuur op den toren en ver brijzelde er het bovenste gedeelte van den vlaggestok. Op het postkantoor en ook bij enkele particulieren geraakte de telefoon in het ODgereede. Zaterdagavond 23 Juni zullen de brand- bluschmiddelen dezer gemeente geprobterd worden. NIEUWE TONGE. Tot gezworene van den polder Battenoord is benoemd de heer C. Holleman Azn. alhier. De heer J. Hage alhier slaagde Dinsdag jl. voor de akte L. O. te Rotterdam. OUDE ToNGE. Tot correspondent der Inter- communale Arbeidsbemiddelingbehoorende tot de Districts-Arbeidsbeurs te Rotterdam is benoemd de heer M. Wittekoeb, die ter Gemeente-secretarie te spreken is des mor gens van 10 tot 12 ure. Op bon 17 is 1 pond zeep verkrijgbaar. Van de week is op bon no. 8 water verkocht. Ds. J. M. Koster die een beroep heeft naar hier is Woensdagavond j.'l. voor de Gemeente opgetreden. DEN BOMMEL. Mejuffrouw C. Stoifr, die de vorige week met gunstig gevolg het examen voor onderwijzeres aflegde, is be noemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de 2e O. L. School alhier. Als een bewijs van den hoogen prijs der huizen vermelden wij, dat hier Woensdag eeu burgerwoning is verkocht, die 1400 gulden meer opbracht dan 40 jaar gele den, toen hetzelfde huis ook onder de hamer kwam. De heer D. van der Meide, ambtenaar ter Gemeente secretarie te Woubrugge, is dezer dagen geslaagd voor het diploma candidaat Gemeente-Secretaris, afgegeven door de Nederlandsche Vereeniging van Gemeentebelangen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Zooals wel te verwachten was, is bij den afslag van het huis van A. P. A. Goumare aan den Ouden Stadschen Zeedijk alhier nietgemijnd, maar is de afslag aangeloopen op de inzet- som van f 2735 waardoor P. Arensman Pz. kooper is geworden. Tot onderwijzer aan de openb. lag. school alhier is benoemd de heer C. J. Mol van Nieuw Helvoet, thans als tijdelijk onder wijzer werkzaam, te Vierpolders. De heer Mol heeft deze benoeming aangenomen. De collecte voor den Gewapenden dienst in Nederland heeft in deze gemeente op gebracht de som van f4,75. In de Gereformeerde kerk alhier is bij het collecteeren voor de kerk een gift ont vangen van honderd gulden. Naar men verneemt zullen binnenkort alhier zeven woningen, de zoogeuaamde Zevenster publiek worden verkocht. Dit zal evenwel in den woningnood geen verandering brengen, aangezien die zeven woningen alle bewoond zijn. Deze week werden hier weder eenige steenkolen voor de distributie aangevoerd. Op de Woensdag jl. gehouden klaver en grasverkooping alhier werden hooge prijzen besteed. Klavers om eenmaal te maaien werden verbocht tot f 1,03 per roede. Donderdag jl. werd alhier aan de open bare schooi eene panorama voorstelling ge-

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1917 | | pagina 9