gekomen eene officinale kennisgeving, dat door U. Jd uc Koningin tot Burgemeester van Uude Touge ia benoemd de heel R. v. ochouweu ca verzoekt dcu secretaris dal aluk voor te ieleh. Nadat door deu secretaris hieraan ia voldaan, vervolgt de heer Koelen aldus; Ai de ii. Nauicna deu Gemeenteraad, niet den secretaris en den ontvanger wensch ik LJ geluk met dit blya van kuumaiyk vertrouwen en wy twylelen niet ol gy zuil hel u waardig maken, ik roep u tiet welkom toe ais burgemeester in ons midden en wy geveu U de verzekering, dat gy op ouze hulp en steuu kunt rekenen by de uiloeiemag van Uwe zeker niet gemakkeiyaa taak. Eu wy hopen ook, dat ouze vergaderingen onder uwe ieidiug, Uien gemoedelykeu geest van samen werking zuilen biyveu behouden, waardoor zy zich in den iaalslen tyd kenmerkten. Zeide ik zooeveu, dat de taak thans uoor U aauvaard niet gemakkeiyk is, dan is dat, ouidat ik inde laatste weken wei in de gelegenheid beu ge* weest na <e gaan, wat er van den burgemeester geeiscbt wurdi boven zyue gewone werkzaam heden door den ireurigeu oorlog, maar wy zul len maar üopen dat daar nu Locü spoedig een eiud aau moge komen en alles weer in zyue gewone toestand moge terugkeeren, want ai blyft de ooriog gelukkig uog builen ons vader- iaud. locb iaat by maar ai te veel zyu druk op ous Voelen. Veel zal de Gemeente van U verwachten, maar wy kennen uwen goeden wil en groote werk kracht en vertrouwen, dal gy U in de toekomst zuil wyden aan de belaugeu der gemeente. Wal ook steeds uwe aandacht blyit vragen, zijn de vloedUeureu in de naven, aangevangen onder burgemeester Mys en voortgezel ouder Burge meester bauiuaiiü, is bet nu ouzeu weusebdat zy ouder en door uwe medewerking nu ook spoedig in gereedheid mogen komen. Ook het ouderwys kan ik met ualalen in uwe byzoudere zorg aau te bevelen. Eu Al.ü. van Bebouwen wat wy ook van U bopeu en vertrouwen is, dat ge burgemeester, e 11 burgemeester zuil wilieu zyu voor aileu die weer spoedig uwe hulp, steun en voorlichting zuileu koiucu vragen, ontvang ze met welwil lendheid, zonder ouderscüetd van richting ol stand, arm ot' ryk, en dat dientengevolge dan spoedig moge blykeu, dat allen hier op Oude Touge deu burgemeester eereu en dal niemand den Burgemeester Vreest. Houdt steeds de woorden in gedachten van den burgemeester vau Amsterdam, die by zyue installatie zei, het publiek is er met voor den Ambtenaar, maar de Ambteuaar voor het publiek. Medeburgers van Oude Touge! ontvangt gy als één man inet welwillendheid en toegenegen heid uwen nieuwen burgemeester. Deukt niet, dat regeeren gemakkelyk is, en dat woord wordt nog zoo licht verward met het eensluidende woord heerschen. Geen goed geordende maatshappy is denk baar zonder regeering en iedere regeering ge schiedt naar wetten en verordeningen, en daar nu in iedere gemeente, de burgemeester de per soon is, die de wetten en verordeugen moet uitvoeren en toepassen zoo zou hy van plicht verzuim te beschuldigen zyn, ais hy het naliet. Op U rust den plicht, ais vrye burgers, uw burgemeester te helpen en te steunen in de uitoefening van zyue taak. Hiermee M.br. van Schouwen verklaar ik U als burgemeester geïnstalleerd en verzoek U nog bet uiterlyk teeken uwer waardigheid uit myne hand te aanvaarden. Hier is de ambls- keteu, draag hem met eere, zooals ik meen, dat hy zeveutien jaar lang de borst van uw broeder sierde. Ik stel nu ook den voorzitterstoel en den hamer ter uwer beschikking. Ook de familie van deu burgemeester, in de eersle plaats zyu dochters, wil ik uog hartelyk gelukwenschen met de eer hun Vader te beurt- geval eu, en voeg er gaarne den wenschaau toe, dat bet u allen gegeven moge zyn, nog vele jureu ouder eeue besteudige gezondheid, getuige te zyu vau den bloei eu de welvaart vau Oude Touge oader zyu beheer. De h er vau Schouwen thans geïnstalleerd Burgemeester vau Oude Tonge, den voorzitters hamer overnemend, vraagt of iemand nog het woord verlangt, waarop de heer L. Slis, waar nemend wethouder het volgeude zegt: M hr de Burgemeester Nadat de oudste wethouder u geïnstalleerd heeft, blyft er voor my niet veel te zeggen over, en toch stel ik er prys op, in deze oogenbiikken, met een eukel woord uiting te geven aan myue gevoelens. Den geheelen duur M tir. de voorz. van uwe zittingsperiode ais raadslid, heb ik ook ais zoodanig meegemaakt. Twee maleu heb ik in dien tyd, met u in het college van B. en W. mogen samenwerken en altyd heb ik u leereu kennen alB iemand op wien men rotsvast kan vertrouwen, als iemand, wien steeds het belang der Genieent- ten zeerste ter harte gaat, en die voor dat belang geen moeite eu opoffering te veel vond. Nu zyt gy aan het hoofd onzer gemeente geplaatst en zult gy de algemeene leiding op u moeten nemen, en meer nog dan anders uwen tyd aan de alge meene zaak tendienste moeten stellen, maar ik weet ook dat gy zulks willig en uaarne «loet, dat de belangen onzer gemeente by u in goede handeu zyu. Het zul voor my ten tweede male zyu, dat ik onder het voorzitterschap vau een burgemeester vau Schouwen mag meewerken aau de belangen onzer gemeente. Laai my hier den weiisch mogen uitspreken, dat uw bestuur als hoofd onzer gemeente in dezelfde mate als dat van uwen te vroeg heengegane broeder, moge strekken in het belang van het algemeen welzijn, en dat uw bestuur voor onze gemeente even voordeeiig en zegenrijk moge zijn, als dat was van bem, die wy toen zoo noode misten. M.br. de Burgemeester, ook buiten den Raad, waart gij steeds mijo vriend en in vele gevallen m(jn leidsman, laat het hoogste ambt in onze gemeente, dat gy thans bekte d daarin geen verandering brengen en laat de samenwerking die altyd zoo prettig en opgewekt was, ook in den vervolge niet ontbreken; dat is mijn oprech ten wensch. D« heer G C van Schouwen lid van den Raai! daarna het woord verkrijgende, spreekt ougeve r als volgt: M.br. de voor/nier Ook mij als jongste lid val) den Raad in dienstjaren, zij tiet vergund en» enkel woord te mogen zeggen. Nog p# Mlir de voor/., nog ieman i der raadsleden zal van my verwachten gezien de banden vau bloedver wantschap, die, al zgn xe dan ook volgens de wet geen beletsel dat wy in dezelfde bestuur- lichaam zitting hebben, volgens inyu peiauuulyk luziclit zeer ui^lg zyn; ik zeg, uieuianü zal Van uiy verwachten, üal ik in «leze oogenbiikken zal spreken van uw toekomaligen lol, ol wal «laar uiee in verband staal. Dal wat ik u in üeze stonde te zeggen heb, well iu uiy op als Ver legen wooidiger van de burgers onzergeuieeule, aan wie wy beiden hel manuaal verscnui- digü zyu, dat ons bracht in «lezen raau. Hooi hel vertrouwen onzer Koningin, zyi gy nu als burgemeester onzer gemeente beuoemU, dooi verreweg de meerderheid der bevolking is die benoeming met ingenomenheid begroel, uoor de vertegenwoordigers dier bevolking in hoofdzaak, zyt gy ais burgeuieesler geweuschl, eu als uieue- v er legen wooruiger dier bevoiaing Van Uude Touge spreek ik hier den oprechten wensch uil, dal het u gegeven moge zyn nog tal van jaren voor het belang onzer gemeente, ju wier besiuurs- coilege reeds geslachten lang één van onzen naam zitting had, werkzaam te zyn. Een zeer drukken tyu, wie weel voor hoe lang nog, slaat door üet wereldgebeuren rondom ons, voorute wachten. Maatregelen zonder tal moeten dooi den Burgemeester worden uitgevoerd, gecontro leerd en in toepassing gebracht, en wie zegt ons dat nog niet veel meer en veel ernstiger dien aangaande zal worden opgedragen aan üet hooid der gemeente. Laat my U dan nu mogen toewenschen, dal gy in die ino.eiyk moeieiyke oogenbiikken, by wal er ook gebeuren moge, hel noofd koeizun kunnen houden, dat gy U, zouder uwe gevoeieus ook maar eemgeu dwang op te legg u, zuil kunnen stellen boven de pariyen, maar bovenal, dat gy de belangen van de Gemeente die ons allen dierbaar is, zult kunnen leiden in banen Uie voeren lot groolen bloei, dan zult gy zeker altyd kunnen rekenen op den steun van de ver tegenwoordigers der ingezetenen en zal uw be stuur kunnen zyu een zegen voor Oude Tonge. De Geiue iite-Secretans de heer M. Witlekoek zegt daarop: Mbr. de Voorz Toen ik üeden morgen hier biuueii kWam, ducht ik onwillekeu rig aan de spreukWisseliug is 's Wereids loop /.elf nog belrekkelyk op jeugdigen ieeilyd is U reeds de vierde Burgemeester ouder wien ik ais ambtenaar dezer gemeente zal werkzaam zyn. Eerst onder de heeren van Schouwen eu Mys, beiden heiaas gestorven, daarna onder Baumaun, thans onder U. Met genoegen denk ik terug aau den tyd, dien ik beu werkzaam geweest onder wyleu de h.h. v. Schouwen eu Mys. Wel buiteugewoon veel werk wordt er thans geëischl, maar ik verricht het met genoegen, ouidat het is voor de gemeente waar ik ben geboren eu opgevoed en die ik lief heb. Zoo zal het ook U gaan, van kind van Oude Tonge, zyt gy er de Vader van geworden eu zwaar is die taak, die thans op uwe schouders rust, ja dubbel zwaar, door de droeve buitengewone omstandigheden, die wy doorleven. Die laak wordt echter vóór U verlicht, wan neer U onpartydig de belangen dezer gemeente behartigd voor allen en alles, eu de goede ver standhouding zoowel in de vergaderingen ais in de g< ineen te weet te bewaren, ik twy fel niet ot dat zal uw doei en streven zyu en dan twylel ik er niet aan of U zult de vrieudscbap en medewerking hebben van heeren Wethouders, Raadsleden, Ambt naren, ja van de gausche burgery eu gaan wy met ver tróuwen de toekomst tegemoet ik eindig met den wenscb, dat bet U gegeven moge zyn, nog tal van jaren aan het bootd van onze gemeente te mogen staan en dat wy te samen nog vele jaren vriendschappelijk uiogen samenwerken in bet belang van de ingezetenen tot bloei en welvaart van deze gemeente. De Burgemeester, daarna het woord nemend, zegt: M Heeren. Het is mjj eene behoefte van deze plaats een woord van oprechten dank te breu gen, aan bare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin, die my tot burgemeester benoemde en aan de hooge autoriteiten, die uiy voor deze eervolle betrekking hebben voorgedragen, eu voorts aau allen die geen moeite hebben ge spaard om deze beuoemiug te bevorderen, eu aan hen die op eeuigerlei wyze, daartoe hebben meegewerkt. Hetgeen zooeven door den he^-r Kosten is gezegd, sterkt my in myne overtuiging, dat allen die hiertoe iets hebben bijgedragen, dit hebben gedaan in de vaste overtuiging, dat hel nelang vao Oude Tonge hiermeê zou worden ge diend. Den heer Kosten myn vriendelykeu dank voor de door hem tot my gerichte woorden. Teveus den heeren Slis en v. Schouwen, iuyn innigen dank voor de, in door hen uilgesproken woorden voorkomend goede wenschen, waaruit ik met genoegen kan afleiden en .dat ook van myn kant gaarne wil beloven, dat onze verstan- houding eu onderling vertrouwen, zoowel in gemeentezaken als in het dagelyksch leven, zullen big ven zooals dit steeds gewe* st is en waarbij het gemeentebelang slechts kan worden gediend. Waar de beer Slis, den wensch uit sprak, dat myn bestuur evenredig zou zyu,aan dat van myn te vroeg overleden broeder, vau harte dank ik voor de goede wenschen, maar vermeet my niet te denken dat dit zoo zyu zal en ben overtuigd, dat ik hem daarin niet zal vermogen te evenaren. Waar de heer van Schouwen heeft gezegd, dat verreweg de meer- «lerheid der bevolking deze benoeming heeft goedgekeurd en daarmeê is ingenomen, mag ik zulks met gerustheid aannemen, gezien de spon tane hulde my gebracht by mjine inkomst in deze gemeente voor myne installatie. Dit heeft verreweg myne verwachtingen overtroffen, en ik dank dan ook uit den grond van my hart de gemeente daarvoor. Ik hoop van harte myne heeren, dat mij de kracht zal worden geschon ken te doen voor Oude Tonge wat ik mtf heb voorgenomen te doen, en wat van my wordt verwacht Die verzekering wensch ik wel te geven, dat het by my aan pogingen daartoe niet zal ont breken, al zullen zekerook teleurstellingen daarbij niet uitblyven. Zooals door den heer van Schoii wen terecht is opgemerkt, is de taak d«*r ge meentebesturen eu vauz«df daardoor van de Borgeinee>lers door de buitt-ngewoue tijdsom standigheden, in hooge mate verzwaard, door allerlei maatregelen op velerlei gebied Het zal hierby in de eerste plaats noodig zijn «lal z«| die taak naar behooreii kunnen worden vervuld, ieder burger daartoe mede werkt;, zoo veel dit in zQn vermogen is. En wanneer ik dc gegronde hoop uitspreek, dat die medewerking zal worden gegeven, uoe ik dat in de vaste overtuiging, dal ieder burger van Oude Tonge, de welvaart zyner gemeente «er harte gaat terwijl ik T volste vertrouwen stel, iu u.yue mcue raaua- leden, waar wy ouk iu de toekomst voor motie- lyke vragen zuilen komen te staan, wanneer nel belrelt üet nemen van heaiuileu, die noewel aanzieniyke tinanUeeie ofl'ets van de gemeente vragenue, toen daarom uog mei zuilen mogen worden algewezeu. Ik doe dan ook een beroep op U myne heeren, leueu van deu Raad en den Secretaris, om uwe voile medewerking eu waar uoodig uwen raad en hystand, opaal wy door vruchtbare samenwerking, het door allen Deoogde doel, de verüelhug Van den bloei en de welvaar! van Oude i ouge en üare bewoners zullen kunnen bereiken; eu wanneer üet zalbiykeu, dat verschil van meeuing beslaat, over een ol ander onder werp lusscüen de leden onderling, kan door eene rustige eu zakelyke heoordeeling daarvan, zeker in veel gevallen overeenstemming worden ver kregen. Als uwen voorzitter eu leider uwer vergaderingen, zal het myn ernstig streven zyn, zoo onuevoorourdeeid mogelyk te trachten lede. s meening tot uiting te laten komen met in acht neming van de belrekkelyke verordeningen, en moent het voorkomen, dat de vereischte over eenstemming by de heüandeling van een ofauder onderwerp, niet kan Worden verkregen, dan zaï ais onderling vertrouwen heerschl de minderheid zich by het hesluil der meerheid neerleggen en zal de meening van anders denkenden worden geëerbiedigd. He thans woedende wereldoorlog, heeft alle normale toestanden in hevige mate,ontwricht en nieuwe toestanden geschapen, die veie en groote offers aan de Ned- rianusche burgers op leggen eu waardoor veiegemeenlebesturen ernstig worden belemmerd, zaken lol stand le brengen die in normale tyuen, met gerustheid zouden kunnen worden aanvaard. Was op het einde van 11*16, de politieke barometer iets ten gunste van den vrede gekeerd, tüaus is er weder weinig üoop, dat aau uen ooriog voorsnands een einde zal komen, ai kan niet ontkend worden dal, nu het woord vrede eenmaal is uilgespioken, men in de pogingen om daartoe te geraken zal vol- narden. Laten we hopen, dat üet derde oorlogs jaar, dal weer reeds voor een groot deel is ver streken, niet voor. y zal gaan, voor het ons dien zeker, door ieder weidenkend niensch gevvensch- ten vrede heeft gebracht. Dan myue hemen ten dit ook tot ieder burger van Oude Tonge) wacht ons eene zware maai dankbare taak als wy daarop goed zyn voor bereid eu er tegen zyn opgewassen, en is de tyd nu reeds daar om alle krachten ïiitespau uen om le trachten de *ioor hyna ieder ver wacht wordende crisis het hoofd te bieden; door thans geen krachten té verspillen, die ons later zoozee zouden te stade kunnen komen, ik ge- looi M H. dat velen in slaat zuilen zyn, finan- tieëi krachtig ais zy thans zyn, daartoe mede te werken. M. H. Het zal kunnen gebeuren, dat genomen besluiten en maatregelen, niet geheel de goeu- keuring zuilen kunnen wegdragen van iedereen,, die van de aanleiding daartoe onkundig bleet en de e< n of ander zich daardoor verungeiykt zoude gevoelen, maar men dieiie te bedenken, dat iu 'eene gemeenschap, steeds hel particulier voor het algemeen belang zal moeten wy ken eu dat het myu dure plicht zal zyn, de belangen der gemeente, die mij toe ertrouwd zyu, ge dachtig aan den afgeiegden eed, met al myn Vermogen te heipen veidedigt-n en hevoraeren, zoo onpartydig mogelyk, zonder onderscheid vau peisonen, van welke politieke kleur ol richting zy ook zuilen zyn, en dat door my de bevelen door hoogere machten uitgevaardigd en de besiuileu, door uweu raad genomen zoo on partydig mogelyk zullen moeten worden uitge voerd Dat ik hierin in alle «>pzichten zal worden gesteund en gehulpen, vooral ook door de wet houders en den secretaris, vertrouw ik ten volle. Waar zoo straks de begonnen feestviering zal worden voortgezet, geef ik daaraan mijne volle goedkeuring en waardeer ten zeerste, wal teu myneu genoege wordt gedaan. Ik doe echter uiet klein een beroep op de ordelievendheid der Oude Tongsche bevolking, om ieder voor zich te helpen bevorderen, dal zooveel mogelijk de orde bewaard biyve, en het vroolyk feestvieren door geen wanklank worde verstoord. Viert dus vroolyk feest, maar wees matig en ordelievend, opdat wy morgen in alle opzichten kunnen zeg-_ gen; ons feest is uitnemend geslaagd. Myne" Heeren. Tot bereiking van het doel, het bevor deren van het wezentlijk belang van onze ge meente en het verhoogen van den welvaart van hare bevolking, roep ik ten slotte nogmaals de volle medewerking in van den raad, de wel houders, den secretaris en verder van alle ge meen tenaren. Moge Oude Tonge groeien en bloeien. Met dezen wensch M. H. neem ik het bestuur der gemeente en het voorzitterschap van den gemeenteraad over. Met daverend applaus wero deze rede begroet en nadat de stilte was weer gekeerd en de openbare vergadering van den raad, door den voorzitter was gesloteo, verkrygi nog de heer van Ispelen voorzitter der feest commissie het woord tot het zeggen der vol gende woorden Edel Acht bare Heer! Het zy iny vergund enkele woorden tot U t« richten ter gelegenheid uwer benoeming en installatie tot Burgemeester der Gemeente Oude Tonge. In de eerste plaats bied ik uw Edel Achtbare de hartelijke gelukwenschen aan, met het voorrecht dat U door H. M. onze geeërbie digde Koningin is benoemd tot burgemeester van deze gemeente. Ik doe dat namens de com missie der feestviering, die uit de burgery is samengekomen, om uwe plechtige intocht in de gemeente te bevorderen. Wy dauken U E. Acht bare, dat gy ons de eer hebt gegund, in onze stoet plaats te nemen. Wy hopen en een ieder in 't byzonder dat UE. Achtbare in het bestuui deze gemeente gelukkig zult z|)n en dit een zegen moge zyn voor haar en hare inwoners. Een voornaam schrijver van de gemeentew»-! zegt: de Burgemeester is de man der gemeente, liaar hoofd, de Vader der burgery. zooals hy in de volkstaal heft Wy verzoeken U E Acht bare vriemielyk, wees eën vader een verzorg* r der belangen vac en voor ons allett, ook voo» de jeugd, opdat hun onderwijs steeds kan verge leken worden, met dat van andere gemeenten, onalgezien van bare benaming Door dil middel wordt de jeugd gevormd tot nuttige leden van de maatschappij. Wees een vader voor de armen uwer gemeente wy nevelen Uen iu uwe hoede aau, zoowei die welke bekend zyn eu klagen ais die wCia« niet vragen. Wysl lien met uwe baud niet atWy weten dal ue burgemeester als hoofd der ge meente is belast met de uitwerking der wellen en maatregelen in nel algemeen belang uitge vaardigd, ook mei die welke thaha ingrypeu, iq net leven der bevolking VY y verzoeken u, door eeu wilden geest met de bedoeling vau den wet- gevtr, aau üet geschreven woord geest en uit drukking te geveu als burgemeester, als uran der gemeente, in die Woorden is uwe veraut- woordelykheid uitgedrukt. Hocb, wanneer uw nestuur, naar w y nopen, een luidende, zorgende eu vooruitziende moge zyn, dan zuil gy in uwe veraulw'oordeiyaheiu women gedragen en ge steund, door den Raad uwer Gcuteeule eu at üare ambtenaren. y weuscüeu van iiarle, dat gy langer zult mogen besturen, uau een uwer voorgangers, aan wien de ingezetenen de eer even als u üaddeu bewezen, om naar hier te worden geleid en dat u nog vele jaren gezond zult zyn en aan het UOOtd dezer gemeente zult geplaatst wezen tot voldoening van u zeil eu ue inge zetenen en tot bloei der gemeente Uude Tonge. Dat wenscüen wy. De burgemeester den heer van ispelen beantwoordende zegt: M. de V. der feestcommissie. Met ken enkel w oord wil ik u myn harteiyken dank brengen voor de woor den lol my gesproken, beu woord van dank, dat zich uitstrekt tot de gausche feestcommissie, die zich zeer blykbaar geen moeite en kosten ontzegd heeft, om my deze buitengewone harte- lyke eii leesieiyke ontvangst le doen geworden. YVerkelyk M. ue V meer dan ik op uiloogen- buk kan uitdrukken heelt my dat getrolleu en ik ben er zeer dankbaar voor. Wat hel ouderwys aaugaut, dat u zooeveu aanroerde; ik geef u de plecniige verzekering, dal ten opzichte vau «lat ouderwys, my geene moeite of inspanning te veel zuilen zyu, ornüal ik er zoo innig van overtuigd oen, dal een gopd gesciiooide j« ugd,dekern van de maatschappij der toekomst is. Jaren lang heb ik zitting gehad iu de plaalselyke School commissie en ben als zoodanig eenigszins met liet ouderwys hare nooden en behoellen bekend, ik durf u Uier de verzekering geven, dat ik het ouderwys steeds als myn troetelkind heb be- scbouwu en van mynenlwcge zal daar geen ver andering in komen. De neer Meyer penning meester üer feestcommissie zegt daarop ongeveer het volgende: M. de b. In den iaalslen lyu heeft Oude Touge het gebrek gehad, dat de vorige burgemeester, ondanks alle verdere goede hoe danigheden, builen de gemeente woonde. Nu hebben wy een burgemeester uit ons midden die door allen geweuschl is, iaat ik er den wensch by mogen uitspreken, dal wy nog lange jaren van uw bestuur getuigen mogen zyu en dat de wereldvrede teil spoedigste zal mogen tot stand komen iu het begin uwer regeering. De Burge- meester bedankt ook den heer Meyer hartelyk voor de tot hem gerichte wenschen en sluit zich gaarne aau by dieus woorden deu algemeen en vrede betreffende. De heer de Winter komt daarna nog den Burgemeester gelukwenschen namens de lsraëlilsche bevolking der gemeente, maar was niet best verstaanbaar. Nadat nu hel publiek eu de leden der feest commissie de Raadzaal verlaten haddeu, werd de bevolking gelegenheid, gegeven, den nieuwen Bu gervader hunne persoonlijke gelukwenschen aau le bieden, van welke gelegenheid een buiten gewoon druk gebruik werd gemaakt. Oud en jong, hoog eu Jaag, mannen en vrouwen kwamen meer dan een uur lang, den burgemeester de hand di ukken en hem gelukwenschen met zyue benoeming Nadat er nauwelijks tyd was geweest om den ïuwendigen niensch wat te versterken riepen de toom-n der muziek ons reeds weer naar builen en zagen wy de kindereu der béide scholen feestelijk uitgedost, met vlaggen ge wapend en vele schildeii met opschriften als anderzins iu hun midden dragend, een rondgang door hel dorp doen om zich ten slotte voor het raadhuis op te stellen, wat nog al wat bezwaren uiet zich bracht, door de groote inenschenmenigte die zich daar verzameld had. Nadat het ond*rwyzend personeel, bijgestaan door de leden der lëestcouimissie, daar einde lijk in geslaagd was, kwam een heel gezelschap jongens eu meisjes te samengesteld uit leerlin gen der hoogste klassen van beide scholen naar voren, om vierstemmiug den Burgemeester een wèlkomslied toe te zingen gevolgd door vele andere liederen. Een woord vau hulde komt zeker de hoofden der scholen en bun verder personeel toe, voor de outzaggelyke moeite en inspanning, die het hun zeker moet gekost heb ben om in zoo korten tyd, dat alles ingestudeerd te krygen en het op zulk een wyze te doen ten gehoore brengen. Nadat weer met muziek voorop en onder het zingen van verschillende liederen en uitbundig gejuich der kleinen, nogmaals een rondgang was gemaakt, werden op de kaai en in de Voorstraat onder leiding van de onver moeid schijnende subcommissie uit de feest commissie verschillende volksspelen gehouden, die ondanks den natten grond en misschien •iikwyls juist daarom tot algemeene vroolyk- heid aanleiding gaveD- BÜ het ricgryden met versierde fietsen, was de le prijs voor versiering zeker wel verdiend; de geheel tol een rydende zwaan herschapen fiets was dan ook prachtig. De vallende duisternis en zeker ook de jeuken de maag, deed velen naar binnen gaan. Niet lang mochten wy echter van de rust genieten, want al spoedig liet de muziek zich weer hooren en zagen wy een eindeloos schijnen- den optocht der schoolkinderen met lampions, waarby z»có no£ ZPer ve^en buiten de school jeugd hadden aangesloten, aankomen en ««enige rondgangen door het dorp do n. Een zeer fraai •■fleet maakten al die dansende lichtjes in het donker. Nadat de optocht ontbonden was, maakte al spoedig het muziekgezelschap, dat reeds zooveel gedaan had tot welslagen van dezen dag, zich op om op de voor het gemeentehuis opgerichte muziektent een concert te geven Onderwijl hudilen de Burgemeestér, de leden van d«-n raad •■n «lie «Ier feestcommissie, zich met hunne dames •p het raadhuis verzameld, om onder gezellig samenzijn een uurlje naar de opwekkende muziek te luisteren. Na hel einde van het concert was de feestdag »ls zoodanig afgeloopen, maar begrijpelijk is het, dat aan uit een gaan nog niet gedachl werd.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1917 | | pagina 2