Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede TWEEDE BLAD. I5de Jaargang. Woensdag 4 Augustus 19J5. No. 38 „VOORUIT!" Dit blad verschijnt eiken WOENSDAG. Pry's per kwartaal, franco per post f 0,50. Afzonderlijke' nummers0,05. Hoofdredacteur W. DE JONG, Lid van de Tweede Kamer Staten-Generaal, 'B-GRAYENI1VC.E. Uitgave der Flakkeesche Boek- en Handelsdrukkerij tc Mlddelharnis. Prijs der Advertentiënvan 1—6 regels f 0,60 Iedere regel meer0,10 Groote letters naar plaatsruimte. Driemaal plaatsing wordt slechts tweemaal berekend. Alle solide Boekhandelaars en Advertentie-Bureaux nemen Advertentiën aan. Berichten van correspondenten en Advertentiën te adresseeren aan de Flakkeesche Boek- en Handelsdrukkerij te Mlddelharnis. Officiëele Mededeelingen. LANDSTORM-KEURING. JAARKLASSE 1915. De BURGEMEESTER der gemeente MiddelbamiB brengt ter algemeens kennis, dat de dienstplichtigen bij den landstorm der jaarklasse 1916 gelegenheid hebben zich aan een keuring te onderwerpen bij den keuringsraad, die zitting houdt op Woensdag 11 Augustus 1916, 's voormiddags 9»/s uur in de Ambachtsschool alhier. Het welbegrepen eigenbelang van de landstorm- plichtigen maakt bet zeer wenschelijk, dat zij zich voor deze keuring aanmelden o.a. omdat zij, ingeval zij ongeschikt mochten blijken nadat zij in werke- lijken dienst zijn gekomen en alsdan weder huis waarts worden gezonden, hiervan moeilijkheden kunnen ondervinden ten aanzien van hun maat schappelijke of studie-belangen. Onderwerpen zij zich aan een onderzoek bij den keuringsraad en blijkt daarbij voldoendo van ongeschiktheid, dan worden zij van den dienstplicht bij den landstorm terstond ontslagen en staan zjj niet meer bloot aan de kans om als landstormplichtige in werke- Jfjken dienst te worden geroepen. Wenscht een landstormplichtige bij een anderen keuringsrrad hot onderzoek te ondergaan, dan kan de Voorzitter van eerstbedoelden keuringsraad hem daartoe op zijn verzoek toestemming vcrleencn. De landstormplichtlgen van de Jaarklasse 1916 zullen hoogstwaarschijnlijk worden opgeroepen om in de tweede helft van Augustus in werkelfjken dienst te komen, althans indien de voorgestelde wet tot uitbreiding van dan landstorm enz. daarvoor tijdig tot stand komt. Mlddelharnis 2 Augustus 1916. Do Burgemeester voornoemd, ULBO J. M1J8. Zij, die de helft van hunnen aanslag indenHoof- delijken omslag nog niet hebben betaald, worden daartoe alsnog in de gelegenheid gesteld, tot en met Donderdag 6 Augustus e.k. Na dien datum zal onmiddellijk tot vervolging worden overgegaan. Do Gemeenteontvanger van Mlddelharnis. JACHT. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, Gezien het besinit van Gedeputeerde Staten dieT provincie dd. 27 Juli 1916, no. 87; Gelet op art. 11 der Wet van 13 Juni 1867 (Staats blad no. 87;; Brengt ter kennis van belanghebbenden, dal bij voormeld besluit mot wijziging van dat dd. 30 Juni II., no. 46 door Gedeputeerde Staten is bepaald lo. dat de Jacht op waterwild op Zaterdag? Augus tus n. s. met zonsondergang wordt gesloten op bet terrein nan de Zuid-Oostpunt van het eiland Over- flakkeo (gemeente Ooltgensplaat) ten westen be- grensd door de navolgende lijn: van bet Noordelijk uiteinde yan den 8chenkeldijk in rechte lijn naar het Noord einde van den waterloop Tweede Hamert leze waterloop tot aan den Langeweg, het gedoclte van dezen weg tusscben Tweede Hamert en Fitters- weg; de Fittcrsweg; het gedeelle van den Zuid-dijk van <l«n Ondelandschen polder tnsschen Fittersweg en Dwarsweg; de Dwarsweg en verder de nerceel- icheldlng in den Mariapolder en in den Grooten Adriana-Theodorapolder, waarvan het Noordelijk uit einde even ten Oosten van het Zuidelijk uiteinde van den Dwarsweg begint en het Zuidelijk verlengde daarvan tot aan het Volkerak en 2o. dat in de gebcele provincie het vangen van waterwild met slagnetten en het vangen van eend. rogels in eene eendenkooi of daarmede gelHkslaan- len toestel geoorloofd blijven. Deze kennisgeving zal, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt wasr zulks te doen ge bruikelijk is alsmede in het Provinciaal Blad en In le Nederlandsche Staatscourant worden geplaatst 's-Oravenhage, 29 Juli 1916. De Commissaris der Koningin voornoemd, Plaatselijk Nieuws. MIDDELflARMS- Maandag ging het ge- •ucht, dat in den jongsten nacht zou zijn ngebroken in het pakhuis vaD den heer V. Vermaas alhier. By een ingesteld onder- ;oek schijnt gebleken te zyn dat van in- •raak geen sprake is en dat alles maar een rerbeeldlng moet zyn geweest. - Deze maand zullen de slagers alhier jog geen varkens door tusschenkomst van le regeering ontvangen, daar de 6000 var- ceni die wekelijks voorhanden kunnen zyn alleen zullen worden gezonden aan die ge meenten waar 50 of meer varkens wekelyks kunnen worden geslacht. Zondagavond werd de rustder bewoners van den Oostdy k een oogenblik verstoord door dat een bewoner dierstraat teveel aan Bacchus had geofferd en dientengevolge door zijn vrouw buiten de deur werd gehouden. De politie maakte een eind aan het rumoer. Te IJmuiden zyn binnengekomen de viscbsloepen Theodora Emmerentia sch. A. Jongejan en Albatros sch. Joh. de Waard met een besomming van f1240 1190. De uitvoering, die Maandag door het muziekgezelschap „Sempre Crescendo" ter eere van den verjaardag van H. M. Konin gin-moeder, alhier werd gegeven, lokte on danks het regenachtige weer veel menschen op de been. De goedgeslaagde uitvoering was om 10 ure geëindigd. S0MMELSDIJK Daar het regeerlngsspek niet meer te krygen is hebben de slagers alhier het spek met 12V2 cent per pond Aan L. Mastenbroek alhier Is een ry- bewy'8 uitgereikt tot het besturen van een motorrijwiel. Het dochtertje van M. v. d. S. had Maandag het ongeluk haar duim tusschen een deksel van een waterbak te klemmen waardoor geneeskundige behandeling nood- zakelyk was. De schippersknecht J. viel Donderdag in een volle haven. Daar hy zwemmen kon wist by zich zelf te redden doordat by naar een roeiboot zwom. Zoo kwam hy er nog goed af, De gemeenterekening over 1914 be loopt in ontvang f 52803,89'/2 in uitgaaf 52326.87 Zoodat er een batig saldo is van f 477.B2»/2 De heer Uil, gemeente-veldwachter alhier, heeft hedenmorgen zyn been ge broken. De aan de Gemeenteraad Ingediende rekening door bet Burgerlyk Armbestuur en Weesbuis bedraagt in ontvang f 13.470.801/a In uitgaaf 12.422.72 Een batig saldo van f 1.047.58V2 Op Zondag 8 Augustus a. s. des vm. 10 ure, zal voor de Vryzinnig Hervormden op Goedereede en Overflakkee optreden, Ds. J. C. Voorduin, te Naarden, in de zaal van de heer S. van Leeuwen, aan de Langeweg alhier. DIRKSLAN0. Zaterdag werd hier onder toezicht van den Rljksveearts verbrand het cadaver van een aan miltvuur gestorven koe. Het was van uit Achthuizen per tram hier heen vervoerd. Het gevolg was dat de los- en laadplaats en ook de wagon ontsmet moesten worden. Zaterdag hadden twee jongens het ongeluk per flets tegen elkaar te ryden met het ongelukkig gevolg dat A. Hof zyn knie brak. STELLENDAM- Een afschrift van het pri mitief kohier van den Hoofdelyken Omslag voor bet dienstjaar 1915 ligt gedurende 5 maanden en wel van 80 Juli tot 80 December ▼oor een ieder ter lezing op de gemeente secretarie. Gedurende de maand Juli werden aan het postkantoor alhier behandeld 181 binnen- en 47 buitenlandsche telegrammen, 188 tele fonische gesprekken en 11 oproepberichten. GOEDERREDR. Dat het melkvee lo den laatsten tyd pryzig is, moge hieruit blyken, dat door den landbouwer P. T. onder deze gemeente eene melkkoe is verkocht voor f886.- De heer W. K. van der Wende alhier beeft zyne benoeming tot onderwyzer aan de O.L. School aangenomen. Door van een 4 M. hooge tilt te vallen, had de 11-jarige P.O. alhier 't ongeluk, zyn arm te breken, zoodat geneeskundige hulp noodzakelijk was. By de beoefening der zeeyisscbery had schipper M. Sperling, bevarende de blazer schuit OD. 8 'tongeluk met de kor ineen wrak vast te raken en het vischtuig geheel te verliezen. Een schadepost van meer dan f100.- Twee woningeD met tuin en weggelegen in den polder „De Oude Oostdyk" onder deze gemeente hebben by publieke afslag ten overstaan van Notaris Yan den Berg f2150. opgebracht. Ds. F. de Gidts, predikant der Ned. Herv. kerk alhier, is geplaatst op het tw tal te Sluipwyk (by Gouda). UUDDORP. Onze vroegere dorpsgenoot de heer K. Breen, Inspecteur van Politie te Leeuwarden, is als zoodanig benoemd te Rotterdam. MEI WE TüiVGE- De heer M. Yreeswyk heeft zyne benoeming tot lid der Schattings- Commissie der Inkomstenbelasting aange nomen. Aan het hulptelegraaf en telephoon kantoor zyn gedurende de maand Juli jl. behaDdeld 81 telegrammen, 297 telephoon- gesprekken, 11 telephoonoproepbericbten. Totaal behandeld 389 berichten. De heer B. van der Zwaan van Nu- mansdorp heeft zyne benoeming tot onder wijzer aan de openbare lagere school alhier aangenomen. In den polder Duivenwaard onder dezo gemeente komt een geval van besmettelyke ziekte Roodvonk" voor, en wel in wyk C. no. 104. Het vereischte kenteeken is aan de woning bevestigd. Naar men verneemt komt er by eenige kinderen óp het gehucht Battenoord onder deze gemeente het „Mondzeer" voor, ver- moedelyk door het drinken van ongekookte melk afkomstig van vee dat ïydende was aan die ziekte. OUDE T0XGE- De navolgende landstorm plichtige moeten zich alhier voorzien van hun zakboekje ter gemeen te-secretarie tus schen 1 en 5 Augustus van 10-12 uur voor middags aanmelden. Van de lichting 1903 en 1904: de bereden korpsen en de torpedisten 1904 de pantser fort-artillerie 1906 en 1907 de zeemilitie en verder der landweerlichtingen 1904 en 1905. Een openbare raadsvergadering is door de Burgemeester belegd tegen Donderdag" Augustus a.8. voormiddags tien uur. Door de slagers zyn de pryzen van het vavkensvleesch verhoogd met 26 centen per Kilogram. Het land, gelegen in het Noorland van Oude Tonge vao den Heer C. Snyder is on derhands verkocht aan de gebroeders Berk alhier. STAD AAX T lIARIiVGVLIET- Op het tele foonkantoor alhier werden de vorige maand behandeld 100 telegrammen, 182 gesprekken en 9 telefoonoproepberichten. VrUdag J.l. reed J. K. alhier met hit en kar, waarin alch een varken bevond, langs den Molendyk. Waarschynlijk doordat de hit schrikte, sprong deze dicht by het dorp van den dyk. Gelukkig bleef kar en hit aan den kant van de kreek staan waar door verdere ongelukken werden voorko men. - Door Burg. en Weth is tot Asistent brandmeester by de brandweer benoemd de heer Mar3- van Dyk alhier. - In de laatst gehouden Raadsvergade ring werden de geloofsbrieven der nieuw benoemde Raadsleden onderzocht, goedge keurd en werd tot toelating besloten. Als een bewys van de hooge pryzen der veldgewassen kan dienen, dat de land bouwer C. B. onder deze gemeente een stuk uien heeft verkocht voor 900 gulden per gemet. De gemeenterekening is voorloopig vastgesteld in gewone ontvangsten op f 20568,76; in gewone uitgaven op f 21607,67salzoo met een nadeelig saldo van f 1088,81*. De buitengewone ontvang sten en uitgaven op f 7000.- saldo kiet. DE OORLOG. 8 Augustus 1915. De Italianen hebben, volgens het offlcieele communiqué, den berg Medetta in Karinthiö veroverd en maakten 160 man krygsgevan- gen. Op bet Westelyk front vonden weinig belangrijke gevechten plaats. De nota-oorlog wordt nog heftig voort gezet. Zoo verneemt de „Morning Post" uit Washington, dat het departement van Bui tenlandsche Zaken niet minder dan drie nota's zal publiceeren. De eerste nota is afkomstig van de Britsche-en bestemd voor de Amerikaansche regeering; de tweedeen derde nota afkomstig van de Amerikaan sche- en gezonden aan de Engelsche Regee ring. De twee Britsche nota's betreffen ver schillende vraagstukken in verband met de verscheping van contrabands en de blok kade. De derde nota is supplementair en houdt verband met de aanhouding van de stoomboot „Neches"(?), die op weg naar Nederland was en welks lading gelost is en voor het Britsche prysgericht zal worden gebracht. (?)Ons is echter van een aanhouding van de stoomboot „Necbes" niets bekend. Een van de Amerikaansche nota's die gepubli- ceert zullen worden, bevat den inhoud van het Amerikaansche protest tegen de wyze van optreden jegens „Neches". Naar de „Morning Post" dan verder ver neemt, zouden de Britsche nota's een on- gunstigen indruk gemaakt hebben aan het ministerie van Buitenlandsche zaken en de verantwoordelyke personen zouden zeer teleurgesteld z\jn. Vooral is dit het geval met de nota, die betrekking heeft op de „Neches", die de Britsche handelswyze ver dedigt met de onwettigheid van het optreden der Duitschers. De Regeering te Washington heeft in verscheidene tot Duitschland ge richte nota's geprotesteerd tegen wat zy beschouwt als onwettige methoden in de Duitscbe oorlogvoering en is nu onaange naam getroffen, te moeten constateeren dat de Britsche regeering de schennis van het oorlogsrecht goedpraat, omdat ook de Duit schers er zich aan hebben schuldig gemaakt. Veel kans, dat de Balkanlanden zich, ten gunste van een der oorlogvoerende partyen, in den wereldstryd zullen mengen, bestaat er op het oogenblik niet. Volgens een tele gram aan de „Kölnische Zeitung" liep im mers te Sofia het gerucht, dat de onderhan delingen tusscben Turkye en Bulgarye tot oen goed resultaat hebben geleid. De cor respondent vernam echter, van een gezag hebbend persoon uit de regeeringskringen dat er nog niets over de onderhandelingen

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1915 | | pagina 9