Binnenland. Burgerlijke Stand. 6 schijnen. De ballon dreef in Noordelijke rich ting vlak boven deze gemeente. Het kalme weer was oorzaak, dat de ballon heel lang zaam dreef en men dus lang het schouwspel kon genieten. Trambotsing. Men schrijft uit Utrecht; Zaterdagmiddag, omstreeks 5 uur, zfin in het Hoogelandschepark, bü het Rosarium, waar de tramlijn enkel spoor heeft, een tweetal tramwagens, die van tegenoverge stelde richting kwamen, op elkander geloo- pen. De schok was zoo hevig, dat een viertal personen gewond werden. Ben heer werd aan het been verwond en, naindeEmma- kliniek verbonden te zijn, per auto naar zijn woning vervoerd. Een wagenbestuurder- werden de handen vrij ernstig verwond, terwijl een conducteur door een stuk glas ernstig in de bil gewond werd en een inzit tende metselaar werd aan het hoofd ver wond. Na op de nabijzjjnde politiepost te zijn verbonden, werden ze alle drie ter verdere behandeling naar de Rijksklinieken ver voerd. Beide tramwagens zijn vrij zwaar bescha digd, en werden naar de remise gesleept. De oorzaak van het ongeluk wordt toege schreven aan het door een onveilig signaal tijden van een der wagenbestuurders, terwijl verschillende trambeambten daarentegen ons verzekerenden, dat het daar geplaatste signaal allesbehalve regelmatig werkt en dat men juist daar in dien bocht de van den tegenovergestelden kant komende trams niet kan zien aankomen. Daar de rails door den motregen glad waren, konden de be stuurders, hoewel ze uit alle macht remden, de wagens niet tijdig genoeg doen stoppen. Toch is het ongeluk feitelijk nog tamelijk gced afgeloopen. In de ruim zeven jaren, dat de gemeente tram thans rijdt, is dit het eerste ernstige ongeluk van dien aard. (Tel). Poging tot moord. Vrijdagavond werd de le Lombardstraat te Rotterdam in opschudding gebracht door het geroep van moord en van alle kanten snelden bewoners toe naar pand 39, vanwaar dit geroep kwam. jAgenten verschaften zich toegang tot dit pand en vonden, in een der kamers, de bewoonster, de 45-jarige Frederika van Duivenee met een diepe en sterke bloedende wond aan den hals op een stoel zitten. Zoodra de vrouw de agenten zag riep zij hun toe: „Mijn man heeft het gedaan". Er was echter op dat oogenblik niemand meer in de woning. In alle haast werd de vrouw verbonden en naar het ziekenhuis vervoerd, waar haar opname noodzakelijk bleek. De vrouw leefde gescheiden van haar man, L. v. M. genaamd, doch deze had meermalen getracht een verzoening tot stand tebrengen Z(j hadden dienzelfden avond nog te zamen op de Hoogstraat gewandeld en hij had haar thuis gebracht. Op de stoep van haar woning had hij haar een kus gegeven, maar zi) beantwoordde die liefkozing met een slag in zijn gezicht. Daarover had hij zich zoo woedend ge maakt dat hij haar volgens de verklaring der vrouw - meteen knipmes de snede in den hals toebracht, waarna hij was wegge- loopen. Om 2 uur in den nacht werd de man in zijn woning aan de Poortstraat gearresteerd, door de agenten Van Eysden en De Haard en naar het bureau aan de Lange Torenstraat gebracht, waar de com missaris, de heer M. B. van der Hoeven, hem in verhoor nam. Hij bekende onmidde- Ujk zijn daad en tevens, dat hij de bedoeling had gehad zijn vrouw te dooden. Zaterdagmorgen is hij evenwel op zijn bekentenis, althans wat de bedoeling betreft, teruggekomen. Hij is op het bureau in be waring gehouden. De moord te Rucphen. Op de Bredasche baan, tusschjn de wegen welke van Seppe en Zegge naar die baan leiden, heeft zich Vrijdagavond een vreese- lijk tooneel afgespeeldEen vader zijn eigen kind doodgeschoten. In het eerste boerderijtje, op den linker kant als men van Seppe naar Roosendaal gaat, woont de 75-jarige Michiel Lambregts met vrouw en hun 31-jarigen jongsten zoon Jan. De andere drie kinderen, twee zoons en een dochter zijn reeds getrouwd en wonen elders. De vader is een klein, grijs mannetje, nogal kribbyterig van natuur en hard voor zijn vrouw, zooals men vertelt. De vrouw leed daar dikwijls onder, ze mocht zelfs nog geen bakje koffie zetten als hij het wist. Het spreekt vanzelf, dat de zoon meestal de partij van moeder koos en omgekeerd, zoodat Lambregts zoo zoetjes aan een wrok begon te gevoelen tegen alles wat hem thuis omringde, Altijd plagen en schelden, niets konden ze goed doen, z'n huisgenooten schold h(j uit voor luilak ken, enz. Was het wonder, dat de eenige zoon, die nog thuis was, zijn genoegen zocht in de herberg? Dat er dikwijls ruzie in huis was Zoo was het ook Vrijdagavond. Jan was naar Roosendaal geweest met paard en kar en kwam des avonds dronken thuis. Vader speelde op, Jan speelde ook op, sloeg op tafel, sprong zelfs met edn getrokken mes voor zijn vader, zoodat Lambregts de deur uit ging en den in de buurt wonenden Rijksveldwachter Mensink ging waarschu wen. Deze kwam, doch Jan was reeds naar bed gegaan. Mensink kalmeerde toen den ouden Lambregts en keerde daarna naar huis terug. De oude Lambregts zou zich ook ter ruste leggen, doch hij nam een geladen geweer mee naar bed. De moeder waarschuwde Jan, die nog niet sliep, dat vader met het geweer naar bed gegaan was, en maande haar zoon tot kalmte aan. Doch Jan, verhit door den drank, wilde zich niet bang toonen,kwam naar beneden, doch vóór hij de laatste treden bereikt had, klonk een schot en Jan, in de volle borst getroffen, zonk in de armen zijner moeder, met de woorden; „Moeder, hij schiet me dood!" De vader had Jan naar beneden hooren komen en in zijn woede schoot bij van het bed uit naar zijn zoon. Direct ging de moeder bij de tegenover wonende buren hulp halen, doch hulp kon hier niet meer baten; Jan was bijna onmid dellijk een lijk. De moordenaar had intusschen het ge weer op de „mons" weggeborgen en zich daarna weer naar bed begeven. Zaterdag morgen ward hij door de marechaussees van Zutphen met het Hjk naar de kazerne aldaar getransporteerd. Lambregts heeft reeds een volledige'be kentenis afgelegd. Men kan zich de smart van het oude moedertje voorstellen, die nu op eens zoo geheel alleen achterblijft. (Tet) Oplichting. Door de Utrechtsche politie zijn Zaterdag middag twee vrouwen aangehouden, ver dacht bij het wisselen van geld, zich aan oplichting te hebben schuldig gemaakt. Ongelukken. Vrijdagnacht is te Nijmegen overleden T. uit Oss, die deze week van een ladder Was gevallen. 's-Hert. Crt. Bij de familie F. te Middelburg is bericht ontvangen, dat de 18-jarige zoon in Duitsch- land als varensgezel in dienst, overboord is geslagen en verdronken. Vrijdagmiddag ontstond brand ten huize van de B., onder de gemeente Cuyk. Het vuur greep, aangewakkerd door den feilen wind, zeer snel om zich heen, en vond gretig voedsel in het pas opgeborgen hooi en stroo. De behuizing brandde dan ook grooien- deels tot den grond af, uitgezonderd 'het voorhuis, hetwelk door het vereend optreden van dó brandweerlieden, gespaard bleef, Grootendeels werd de huiselijke inboedel, alsmede de landbouwartikelen en de oogst een prooi der vlammen. De oorzaak is onbe kend, verzekering dekt de schade. Msb. Er van door. Woensdag omstreeks het vallen van den avond, kwam te Wessem bü den veerman, een Duitsch sprekend man, die verzocht, om zoo spoedig mogelijk over de Maas gezet te worden. Daar de voerman echter juist even te voren vernomen had, dat een dergelijk persoon zich te Thorn aan diefstal had schuldig gemaakt, haastte hij zich niet, om aan het verlangen van den vreemdeling te voldoen, doch liet de politie met een en ander in kennis stellen. Toen het verdachte heerschap hiervan lont begon te ruiken, maakte hij zich filings uit de voeten, loo- pende langs de Maas in de richting Roer mond. Ter hoogte van het gehucht „Pol" zou hij, volgens zeggen van een tweetal ingezetenen, een einde aan zfin leven ge maakt hebben, door in het water te sprin gen, waarna verder niets meer van hem werd gehoord of gezien is. Of dit laatste waarheid is, duiven wfi niet bevestigen. (L. K.) Postdiefstal. J. K., die zich schuldig maakte aan den diefstal van de vermiste f 770.80 i/a, onder verdenking waarvan de heer Res, brieven gaarder te Castricum, van 7 Augustus tot 24 September preventief werd opgesloten in het Huis van Bewaring te Alkmaar, is Zaterdagmiddag met den trein van 12.42 uur door twee rijksveldwachters gevankelijk van Utrecht naar Alkmaar overgebracht en in het Huis van bewaring opgenomen. K. was in burgerkleeding. Een rechercheur van het bureau Emil LüniDg heeft naar de Alk. Crt. verneemt, K. die door zfin verteringen te Utrecht aldaar speciale aandacht op zich vestigde, gevisi teerd. Zfin koffers werden aan een nauw keurig onderzoek onderworpen en toen kwam een trommeltje voor den dag, met een groot deel van het vermiste geld er in. IC. legde een volledige bekentenis af. Tevens moet hfi bekend hebben, zich aan verschil lende kleine verduisteringen te hebben schuldig gemaakt. Onmensch. Ter beschikking van de justitie te Maas- stricht is gesteld een harmonicaspeler. Hij lag dronken langs den weg, nabfi Heerlen, toen een jeugdig meisje, dat met haar broer tjes tafeltjes leurde passeerde. Het meisje werd door den harmonicaspeler op de laagste wijze mishandeld, otdanks het geweldige verzet en het hulpgeschreeuw van het kind. Eindelfik gelukte het haar te ontvluchten, toen er publiek naderde. Met zijn instrument aan den rug, stapte de onmensch op weg naar Brunssum, waar het kermis was. Onderweg had hfi nog gelegenheid, om een langs den weg staand kruisbeeld te vernielen. De maréchaussée uit Schinveld heeft hem gearresteerd en overgegeven aan die van Heerlen. Bij verschillende herber giers te Brunssum had hfi zich ook zeer onordelijk gedragen, De harmonicaspeler is met het meisje, dat in een woonwagen thuis hoort, geconfronteerd. Observatiehuis. Te Groningen bestaat het eenige obser- vatiebuis in ons land van jeugdige personen, die, of voor het eerst, of dreigen met den strafrechter in aanraking te komen. Het is prof. Simon van der Aa, hoogleeraar in het strafrecht, die vooral met den genees heer in de cellulaire gevangenis, dr. Van Mesdag, het initiatief heeft doorgezet tot oprichting van dit huis. De exploitatie is gunstig. Uit verschillende oorden des lands, zooals uit den Haag en uit Zwolle, worden inlichtingen gevraagd, vooral van de zfide van „Pro Juventute". met het oog op een aldaar eventueel op te richten stichting van gelfike strekking. Zaterdag bezocht een deputatie uit Zwolle deze stichting. (St.) Revolverschoten. Vrijdagavond om halftwaalf ontstond twist op de Maaskade O.Z. te Rotterdam, tusschen den stoker F. J. v. d. B. en den stuurman P. van O. bijgenaamd „Zwarte Piet", resp. van de sleepbooten, Jan van Steen I" en van een andere sleepboot, beide aldaar liggende. Eensklaps klonken twee revolverschoten, en door een der schoten werd de stoker aan den hals getroffen. Hfi werd in hei Ziekenhuis verbonden. Om 3 uur Vrijdagnacht werd de stuurman door de rivierpolitie aan boord gearresteerd en naar het bureau aan de Nassaukade ge bracht. (Tel.) Het lijk van dr. Diesel gevonden. De correspondent' van de Telegraaf te Vlissingen seint d.d. 13 October. Zooeven ben ik er in geslaagd den zoon van dr. Diesel in het hotel „Zeeland" te spreken. De heer Diesel was bereid voor zoo ver dat mogelfik was mfi alle gewenschte inlicb tingen te geven. Op de vraag hoe het met de financieele positie van zfin vader gesteld was, moest hij het antwoord schuldigblfiven. Daar zfin vader wereldzaken uitoefende, zal het volgens zfin zeggen wel eenige maanden duren eer hieromtrent iets kan worden medegedeeld. Den 26 September verliet dr. Diesel Munchen en begaf zich eerst naai Gent met het doel de reis van daar naar Londen voort te zetten, wat hfi op 30 Sep tember deed. Sindsdien werd hfi vermist tot zijn lijk 10 October is gevonden. De heer Diessel betreurde ten zeerste .dat het lfik terug in zee was geworpen. Dat het werkelijk zfin vader was is gebleken uit verschillende voorwerpen, o.a. een portemonaie, waarin een almanak en lorgnet in étui, enz. De commissaris van politie te Vlissingen heeft de burgemeester aan de kustplaatsen bene vens de visschers uitgenoodigd als het lfik gevonden wordt, onmiddelfik kennis te ge ven. Op het vinden is een groote belooning gesteld. Lijk gevonden. Op Zondag, den 12den October 1913, des voormiddags te 7 ure, is uit de rivier den Amstel, onder de gemeente Nieuwer-Amstel, opgehaald en naar het lijkenhuis op de al gemeens begraafplaats „Zorgvlied", aan den Amsteldfik, aldaar, overgebracht het lfik van een onbekenden man, oud naar gissiDg 60 jaar. Signalement: lang 1.75 meter, flink ge bouwd, haar grijs, ringbaard en knevel grijs, oogen blauw, mond gewoon doch zonder tanden, ovaal gezicht, neus gewoon. Kleeding: donker gestreepte broek, zwart vest, geen jas, jaeger onderbroek, blauwe kiel onder het vest, een zwarte sok, zwarte chroomleere rijgschoenen. Op het lfik werd niets aangetroffen. De burgemeester van Nieuwer-Amstel verzoekt een ieder, die eenige inlichtingen kan verstrekken omtrent dit lfik, zich ten spoedigste te vervoegen ter gemeentesecre tarie, Raadhuis te Amstelveen, geopend iederen werkdag van 9 tot 4 uur. Staking. Men meldt uit Vreeswijk aan „Het Vad.": Door den Bond van Machinisten en Stokers is de staking geproclameerd voor de sleep booten van de firma's Gebrs. Roelofs. J. Roelofs en van der Garde, varende van Am sterdam op Rotterdam. De staking omvat 30 booten met ruim 100 man equipage. In hoofdzaak geldt het hier een loon kwes tie. De werklieden vragen minstens 18 gul den weekloon voor een machinist en kapi tein en 10 gulden voor de andere bemanning. De booten die hedennacnt uit Rotterdam hier aankwamen, vertrekken niet. Verduistering. Uit Amsterdam is Zaterdagmiddag te Rot terdam aangebracht de 19-jarige R. N., ver dacht van verduistering van f 12i/2. .De beslaglegging op de Lyons. Zooals men weet, is op de Lyons, het Engelsche schip, dat naar de schatten van de „Lutine" zoekt,door deRfiksverzekerings- bank beslag gelegd voor een vordering van f 60000. Thans zfin - zooals ons uit Terschelling gemeld wordt vfif rijksveldwachters ter be waking van de Lyons gearriveerd. Ernstige mishandeling. In den nacht van Zaterdag op Zondag, ruim 12 uur, passeerde de heer J. Gemser, kantoorbediende, met eenige vrienden de Voorstreek, te Leeuwarden, in de richting van den Groningerstraatweg, zij waren op weg naar huis. Ter hoogte van de gasfa briek kwamen hen twee wielrijders achterop. Een van dezen, hoewel niet onder den invloed van sterken drank, zooals later bleek, scheen niet de voetgangers zonder aanrfiding te kunnen voorbfi rfiden. Hij reed, laten wij maar zeggen uit baldadig heid, tegen een der heeren aan. Dezen merkten den wielrijder, die op zfin fiets was kunnen blfiven zitten, op, dat ,'t wel andeis kon." Allen vervolgden na deze opmerking hun weg, enkele woorden nog wisselende. Door dat de fietsrijders 't kalmpjes met het rfiden opnamen, kreeg het gezelschap echter spoe dig weer contact. Een woordenwisseling zou beginnen doch opeens stapt een van de wielrijders af, haalde zfin mes te voor schijn en bracht daarmede den heer Gemser een diepe wonde toe, loopende van het linkeroog af over de linkeroorschelp tot in den nekde oorschelp was in tweeen ge sneden. De dader zou toen .weer op zfin fiets springen en wegrijden. Doch dit werd hem door het kranig optreden van de vrienden van de getroffene verhinderd. Met z'n drieën pakten ze hem aan. Een worsteling ontstond, die tot resultaat had, dat de dader ont snapte. Ze zetten hem echter weer na, grepen hem en brachten hem naar den wachtmeester der marechausseé, den heer J. Hendrikse. Inmiddels had de heer D. Iedema, werk zaam aan de gasfabriek en lid van „Eerste Hulp bfi Ongelukken, den getroffene voor- loopig verbonden, waarna men hem over bracht naar het St. Bonifacius-hospitaal, waar dr. C. J. Schreuder hem verder be handelde. Het bleek een ernstige, doch niet levensgevaarlijke wonde te zfin. Door het optreden van den heer Iedema was evenwel veel onheil voorkomen, daar de heer Gemser zou zfin doodgebloed, indien hem niet direct zoo goede hulp was verleend. De dader is de 19-jarige Tj. V., uitAugus- tinusga, die Zaterdagavond een voorstelling in den circus Sidoli had bijgewoond. Hfi is Zondagmorgen weer in vrijheid gesteld. De heer Gemser kon zich des nachts nog naar huis begeven. (L. Crt.) De 14-jarige M. uit de Ooievaarstraatte Rotterdam, viel Maandagmiddag aan de Prins Hendrikkade aldaar te water en ver dronk. Maandagmorgen om kwart voor elven was in de houtloodsen der firma K. J. Bos en Zoon aan de Houtlaan te Rotterdam de 35-jarige werkman M. Mosch, wonende Josephstraat 53a bezig met het afbreken van een heel hoogen stapel hout, waarbfi hem behulpzaam was de werkman J. Ver kerk, wonende Westkruiskade 69. Plotseling stortte do stapel in en-Mosch werd zoodahig door de vallende planken op het hoofd getroffen, dat hfi met een gebroken schedel bleef liggen. Dr. M. van Solms, ter plaatse ontboden, kon slechts den dood constateeren. Verkerk wien het gelfik lot had kunnen treffen, is met den schrik vrijgekomen. Op de Groothertoginnelaan te 'sGraven- hage bfi de Banstraat, werd Maandagmiddag eene bejaarde dame door een tram van lfin 13 overreden. Haar werden beide beenen afgereden. Nadat dr. van Suchtelen van den eerstehulpdienst voorloopig hulp had ver leend, werd zfi naar het Diaconessenhuis „Bronovo" overgebracht, alwaar zfi reeds bleek overleden te zfin. Het ongeluk ge beurde doordien de dame de tramrails wilde oversteken, juist toen de tram aan kwam. Zondagavond is te Willemsoord in de Maatschappij van Weldadigheid de woning afgebrand, bewoond door J. van Huizen. Het vee werf gered, maar de in de schuur gebor gen oogst en bfina al 't huisraad werden een prooi der vlammen. Alles is verzekerd. De oorzaak is onbekend. (N.R. Ct.) Moord. Twee Duitschers kregen Zondagnacht twist in een herberg te Eichelshoven. Een hunner bekwam daarbij eenige doodelfike messteken. De getroffene is Maandag in het hospitaal te Heerlen overleden. De dader is gearresteerd in de mfik „Laura en Vereeniging". SOMMEL8DIJK. Geboren: Laurina, d. v. Pieter Kievit en A. v. d. Baan; Grieta, d. v. 0. Yolwerk en J. van Gelder. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Nicolaas, z. v. Jacob Raap en van Krijntje Groenendijk. X^eendert, z. v. Dingeman van Kempen en van Geertje de Braber. «Tannetje, d. v. JohanniB de Vos en van Pieternella de Vos. Overleden: Martinus Moerenhout, oud 76 jaren, echtgenoot van Pieternella Ceulemans. Het vinden van het lijk van Jan Tabak, ond BI Jaar, gehuwd geweest met Aaltje Wynhold. STAD AAN 'T HARINGVLIET. GeborenCatharina Aagje, d. v. Pieter Bechtum en Leentje van ZielstJannetje Maatje d. v, Jacobus Adriaan van Dis en;Suzan na Mijs,

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1913 | | pagina 6