Officiéél Nieuws- en Advertentieblad TWEEDE BLAD voor Overflakkee en Goedereede. 13de Jaargang. Woensdag 8 October 1913. No. 47 OflScieele Mededeelingen. Plaatselijk Nieuws. Dit blad. verschijnt eiken WOENSDAG. Prijs per kwartaal, franco per post f 0,50. Afzonderlijke nummers0,05. Hoofdredacteur W. DE JONG, Lid van de Tweede Kamer Staten-Generaal, 's-GUAVE VUIGE. Uitgave der Flakkeesche Boek- en Handelsdrukkerij te Sllddelharnls. Prijs der Advertentiënvan 1—6 regels 0,60. Iedere regel meern 0,10 Groote letters naar plaatsruimte. Driemaal plaatsing wordt slechts tweemaal berekend. Alle solide Boekhandelaars en Ad verten tie» Bureaux nemen Advertentiën aan. Berichten van correspondenten en Advertentiën te adresseeren aan de Flakkeesche Boek- en Handelsdrukkerij te Middelharnis. SCHIETOEFENINGEN yan het fort IJmuiden, 3® district. Volgens mededeeling van den Minister van Oorlog zal op 14 en zoonoodig ook op 15 Octobor a.s. een schietoefening worden gehouden van het fort IJmui den. Er zal gevuurd worden met kanonnen van zwaar kaliber (24 en 15 c.M.), waarbij onveilig wordt gemaakt een sector tot op 9000 M. van het fort en begrensd aan de O.zijde door een lijn vanaf het fort in de ware richting Noord en aan de Z.zijde door het Noor- derhoofd en een lijn in de ware richting W.Z.W. van het uiteinde daarvan. De O.lijke grens van dezen sector zal op het fort aangegeven worden door een stel palen met rooden driehoek als topteeken. Op de dagen, waarop gevuurd wordt, zal van het fort een roode vlag waaien, die 3 uur vóór het be gin der oefening halfstok en één uur vóór de oefe ning geheel voorgeheschen wordt. Bovendien zal op den avond vóór en op de dagen, dat gevuurd wordt, een waarschuwingsbord aan den ingang der Visschershaven worden geplaatst. Ter voorkoming van gevaar en om spoedig de vrije vaart te kunnen herstellen, wordt ieder dringend uitge- noodigd het onveilige zeegedeelte te vermijden. Uit varende schepen moeten daartoe vanaf den kop der pieren over een afstand 4 z.m. W.Z.W. koersen of desgewenscht Z.lijker aanhouden, en eerst daarna om de Noord gaan binnenkomende schepen moeten in omgekeerden zin handelen. (Zie Ned. Krt. No. 222). Middelharnis 7 October 1913. De Burgemeester, ULBO J. MIJS. MIDDELHARNIS Ieder gewest, iedere ge meente beeft z\jn wapen, zoo ook Flakkee. Door den Heer C. van Rossum, Controleur van het buitengewoon zegel in den Haag, is dit wapen van Flakkee ontworpen en op vele plaatsen in ons eiland ziet men al afbeeldingen er van. De Heer Elias Hartogs, goudsmid op den Westdijk alhier, heeft een goed werk ver richt, door dit wapen te gebruiken van zijn kunst, hij heeft gezien, dat in alle deelen van de wereld de wapens van land, gewest, of gemeente op zilveren voorwerpen waren aangebracht die grif liefhebbers vonden om dit orgineele zilversmeedwerk te bezitten. De Heer Hartogs heeft thans in voorraad theelepeltjes, suikerlepeltjes, suikerscheppen en nog meer, allen voorzien van het wapen van Flakkee. En wij gelooven dan ook wel dat vele Flakkeeënaars op ons eiland of daarbuiten niet zullen nalaten zich één of meer van deze kunstvoorwerpen aan te schaffen. Wij wenschen den Heer Hartogs een groot debiet van dit fraaie werk. De vliegenier Van den Burg die deze week hier zijn vliegdemonstratiën zou geven, heeft hiervan afgezien omdat volgens zijn zeggen, het vervoer van z(jn vliegmachine per Rotterdamsche Tram van Steenbergen, tot Middelharnis hem te veel kostte, de vracht zou bedragen voor de vliegmachine, welke 360 K.G. weegt, f 113, Door de heeren Kolff is de vischsloep M D 7, Burgemeester Mijs, onderhands ver kocht aan den heer H. Vroolijk van Scheve- ningen. Dinsdag verliet het vaartuig de haven. De visscher Jac. Sala had de vorige week het ongeluk met een visschgraat zoo danig in zijn hand te steken, dat hij zich Zondag onder geneeskundige behandeling moest geven. Door de Diaken der Ned. Herv. kerk zal deze week een oogst collecte worden gehouden De heer H. van Beek uit deze gemeente Milicien bij het 16 Regiment te Delft, is na afgelegd examen bevorderd tot sergeant. Tegen een bewoner onder deze ge meente is proces-verbaal opgemaakt wegens goederen onder zyn berusting hebben, een ander toebehoorende. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Middelharnis op Vrijdag S October 1913, 's namiddags 2lli uur. Tegenwoordig alle leden, met uitzondering van den heer J. Vroegendeweij, door-onge steldheid, met kennisgeving afwezig. Na voorlezing, goedkeuring en ondertee- keniDg van notulen der vorige vergadering is het volgende verhandeld. I. Ingezonden Stukken. a. procesverbaal van de opneming der boeken en kas van den Gemeente-Ontvan ger dato 24 Sept. j.l. b. Brief v. G. S. goedgekeurd terugzen dende, ejn raadsbesluit tot wijziging der gemeen te-begrooting. c. idem ten geLeide van een uittreksel uit het Kon. besluit dato 15 Sept. no. 35 tot toekenning van deze gemeente van een subsidie ad. f 6000.— in de kosten van het lager onderwijs krachtens art. 63 der wet. d. brief van B. en W van den Bommel dato 9 Sept. j.l. berichtende, dat de Raad besloten heeft lot opzegging der regeling betreffende het beheer en onderhoud van den grintweg naar Ooltgensplaat en Oude Tonge, dat zij nader de uitvoering en den opzeggingstermijn zullen bepaleD, terwijl het de bedoeling is, geen goedkeuring op het besluit te vragen, ten einde af te wachten of de kroon tot vernietiging overgaat. e. Brief van B. en W. v. Rotterdam, berichtende dat een aansluiting dezer ge meente bij den keuringsdienst van voedings middelen te R'dam niet wel mogenlijk ie, daar reeds de duur der reis naar R'dam een onoverkomelijk bezwaar zal opleveren tegen een aansluiting, als dezerzijds gewenscht en mitsdien op het gedane verzoek, om aanslui ting ontkennend antwoordende. Aangezien men het er over eens was, dat aansluiting aan den keuringsdienst te Rotterdam het eenige middel is om aan het bezwaar van adressanten tegemoet te komen en blijkens het schrijven van B. en W. v. Rot terdam dit middel niet toegepast kan worden, wordt besloten op het adres niet verder in te gaan en het alzoo voor kennisgeving aan te nemen. f. Brief van den directeur der gasfabriek, inlichting gevende op de door den raads commissie gemaakte opmerkingen op de rekening der gasfabriek over 1912 van wel ken brief de commissie kennis genomen heeft. g. Circulaire van den Ned. Bond van gemeente-ambtenaren, betreffende de pen sioenregeling der gemeente-ambtenaren. h. Idem van gelijke strekking van den Algemeenen Ned. Politiebond. i. Circulaire van den Ned. Wielrijders bond betreffende het gebruik van kalkoenen aan het hoefbeslag der paarden. De stukken g en h worden aangehouden en alle overige voor kennisgeving aange nomen. j. Brief van de Commissie van beheer der gasfabriek, machtiging verzoekende tot het aankoopen van het perceel B 185 aan het Zandpad alhier naast de gasfabriek voor f 1450,— Bij acclamatie wordt dienovereenkomstig besloten wat betreft het aandeel der gemeen te in de gasfabriek. k. Verzoek van het bestuur der Feest commissie tot viering van Neêrlands onaf hankeljjkheid alhier, om uit de gemeentekas een bijdrage van f25,— te mogen ontvangen, ten einde daardoor in staat te zijn aan de vereenigingen, die bij de viering van het feest geede diensten hebben bewezen, een kleine belooning te kunnen geven. Wordt btj acclamatie besloten dit verzoek toe te staan. II. De Voorz. stelt voor, op grond eener door B. en W. opgemaakte berekening, bet bedrag der door den te benoemen gemeente ontvanger te stellen zekerheid ie bepalen op f 5400, Dit voorstel wordt bij acclamatie aangenomen, waarna wordt besloten het daaromtrent opgemaakte ontwerp, besluit vast te stellen. Voorts deelt de Voorzitter mede, dat door B. en W. een aanbeveling is opgemaakt ter benoeming van een gemeente-ontvanger, welke aanbeveling bestaat uit de heeren J. M. van Paasschen en A. L. van Dorsser beiden alhier. Tot de benoeming van een gemeente ontvanger wordt overgegaan. Er zijn ingeleverd 10 briefjes, waarvan 1 in blanco, terwijl de heer J.M. van Paas schen 6 en de heer A. L. van Dorsser, 3 stemmen verkreeg. Alzoo is de heer J. M. van Paasschen tot evengemelde betrekking benoemd. III. Wordt goedgevonden dat de begroo ting der gasfabriek voor 1914 tot onderzoek is gezonden aan de commissie tot onderzoek der gemeente begrooting, bestaande uit de heeren van der Baan, J. J. Slis en Zaaijer, en wordt besloten het rapport der commissie af te wachten. IV. Zijn ingekomen eenige bezwaar schriften tegen aanslagen in de honden belasting, dienst 1913. Wordt besloten de volgende aanslagen te wijzigen. B. van Gelder in 3 honden N f 1.50, dus te vermin deren met f4,50. L. Jordaan Johsz. te verminderen voor één hond met f 1.50. A. Melissant in 2 honden 4 f 1,50, dus te verminderen met f3.— terwijl de overige aanslagen gehandhaafd blijven. V. Daarna acht de Voorzitter het noodig de deuren te sluiten. VI. Wordt besloten aan J. Hanson onder hands voor 1 jaar, aanvangende 1 Nov. '13, te verhuren den zolder der schuur van de voormalige touwslagerij voor f 50. Omtrent de bestemming van een beneden gedeelte dier schuur, wordt de wenschelp- beid besproken, daarin van gemeentewege een waag op te richten. De Voorzitter zegt toe, dat B. en W. dit punt zullen overwegen. Wordt besloten het andere benedengedeelte der schuur den schoolschoonhouder gratia in gebruik te geven en de belooning van den school schoonhouder te bepalen op f6.— 's weeks plus vry'e woning in bet huis der voor malige touwsiagerij en het vrije gebruik van een benedengedeelte der voormelde schuur. De Voorzitter zegt verder, dat B. en W. het ateenen lijnbaanschuurtje publiek voor afbraak hebben verkocht en dat het voor nemen bestaat een nieuw schuurte (en dus nibt van afbraak) te aoen bouwen aan de woning van den sasknecht, waaraan groote behoefte bestaat, welk een en ander wordt goedgevonden. Na nog eenige besprekingen over de op haling der vuilnis, wordt de vergadering gesloten. Zondag werd door een inwoner dezer gemeeDte uit baldadigheid een ruit van een woonhuis van het Zandpad ingeslagen. Hij was zoo wijs om de gem iakte schade te be talen. Maandag kwam te Vlaardingen binnen de alhier thuisbehoorende vischsloep „Theo dora Emerentia" schipper M. Taaie met 12 last haring. Zondag a.s. hoopt alhier des voorm. en des avonds in de Ned. Herv. kerk op te treden Ds. Keuzekamp van Kolderveen. Als een bijzonderheid kan worden ver meld dat bij den Heer G. S'. dezer dagen nog rijpe aarbeien van den kouden grond zijn geplukt. Als een bijzonderheid kan worden ge meld dat sedert 29 Augustus 1.1. in deze gemeente geen huwelijken zijn voltrokken, Dinsdag 7 October werd de lijst voor aangifte tot deelneming aan de in dezen winter alhier te houden cursus voor het verleenen van eerste bulp bij ongelukken gesloten. 86 personen hadden zich daar voor aangegeven, waaronder 10 vrouwelijke. Maandag hadden twee bewoners van de Spuistraat niet elkander twist, wat zoo boog liep dat de een den anderen een slag in het aangezicht gaf. SOlHMELSDfJK- Zondag 12 October, des morgens half tien, zal voor de Afd. Over flakkee en Goedereede van den Ned. Pro-

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1913 | | pagina 5