I Binnenland. 6' rugezeleuen van onze gemeente in het duister gezet, doordat de gaslichten uitgingen, oor zaak nog steeds onbekend. De loting voor de Militie zal gehouden worden in de Raadzaal den 24 September 1913 des namiddags 1 uur. UOLTGËNSPLAAT. Donderdag en Vrijdag 11 en 12 Sept. jl., beeft ook onze gemeente haar feest ter herdenking van Neërlauds 100- jarige onafhankelijkheid gehad. En om nu maar dadelijk ons eindoordeel neer te schrij ven het is een feest geweest, zoo goed geslaagd, zoo keurig mooi, als wij in de vele jaren van ons "verblijf alhier nog nooit hebben meegemaakt. Het feest werd geopend door het luiden der torenklok van 8 uur tot half negen. Onmiddellijk daarna nam de muziekvereeni ging „Uitspanning door Inspanning" plaats in de versierde muziektent en blies plech tig en statig de beide schoons koralen Psalm 150 en Gezang 178, waarna de Voorz. der Feestcommissie de heer J. G. van Putten eene toespraak hield tot de om de tent verzamelde menigte. ZEd. wees op de groote beteekenis voor land en volk van het feit, dat heden herdacht werd, betoogde, hoe vooral ook onze gemeente als het ware er toe aangewezen was, om thans feest te vieren en sprak de hoop en de verwachting uit, dat allen zouden meewerken om dit feest te maken tot een mooi en prettig, maar ook waardig feest. Hoerageroep van het publiek en eene fanfare van het muziek gezelschap waren het antwoord op deze toe spraak, waarna „U. d. I." nog het Oude Wilhelmus en het„Wien Neerlandsch bloed' uitvoerde. Intusschen waren de dames en heeren, die aan den Allegorische optocht zouden deelnemen, reeds in de Openbare School aanwezig, om zich te costumeeren, coiffee ren enz., zoodat precies op het bij het pro gramma vastgestelde uur (9.30) met het opstellen van den stoet een aaDvang kon worden gemaakt, en reeds een kwartier later de optocht in volmaakte orde de voorgeschreven route door de gemeente maakte. Vooraf gegaan door de muziekver- eeniging „U. d. I.", die er vroolyk op los blies, maakte deze stoet een overweldigen den indruk. Ja, dat was nu eens inderdaad een echt Allegorische optocht, zoo mooi, als nog nooit bij menschenheugenis zich door de straten van Ooltgensplaat heeft voortbewogen. Hoe smaakvol, hoe goed in stijl en toch hoe eenvoudig (het kenmerk van het ware schoone), waren die praalwagens, die met recht dien naam mochten dragen, ingericht en gedecoreerd 1 Hoe getuigden de costumes der dames-deelneemsters (behoudens eene enkele uitzondering door allen zelf vervaar digd) niet alleen van een goeden smaak,maar ook van een recht inzicht in den rol, dien zjj te vervullen hadden 1 En wat was die groepeering sprekend, die houding juist! Bravo, dames I Wij waren overtuigd, dat gij ons iets goeds en schoons te zien zoudt geven, doch gij hebt onze verwachting nog verre overtroffen. Behalve uit eenige ruiters, tusschen de verschillende wagens verdeeld, bestond de optocht uit de volgende groepen 1. De Nederlandsche vlag (5 dames). 2. De elf Provinciën (11 dames). 3. De Nederlandsche maagd, met den leeuw aan hare voeten en nog acht dames, uitbeeldende handel, nijverheid, scheepvaart, landbouw, visscherij, dichtkunst, schilder kunst en muziek. 4. De landbouw (1 dame en 4 kinderen). 5. Vrede door recht (3 drie dames, 21 heeren). 6. De vier jaargetijden (4 dames). Nadat deze stoet in uitstekende orde zijne ronde had volbracht, en tot de deelnemers en deelneemsters een hartelijk woord van wel verdienden dank door den Voorzitter der Feestcommissie gesproken was, werd bij te circa 12 uur ontbonden en baastte ieder zich huiswaarts, om in het uur pauze, dat thans volgde, den inwendigen mensch te verster ken. Te 1 uur volgde een altijd indrukwekkend en succeshebbend nummer van het program ma, nl. optocht en zang der schoolkinderen. Alweer opgeluisterd door de opwekkende marschmuziek van „U. d. I.", trok eene scha re van ruim 400 kinderen, leerlingen van de le openbare school, leerlingen van de bijzondere school en van de bewaarschool, allen getooid met rood-wit-blauw en oranje, het vlaggetje in de hand, begeleid door het onderwijzend personeel der scholen en enkele andere dames en heeren, in optocht naar het gemeentehuis, waar de Burgemeester en leden van den gemeenteraad op het bordes aanwezig waren, zongen daar school voor school hunne feestliederen, maakten vervol gens nog eene wandeling door het dorp, om daarna naar het speelplein hunner scholen terug te keeren, waar de gelederen werden ontbonden. Nog geen half uur na dezen rondgang der schoolkinderen had weder een andere op tocht plaats, nl. met versierde fietsen. Voor deze aanving, moest door de daarvoor be- noemdejury worden uitgemaakt,welketwee der 31 deelnemende fietsers en fietsters bun rijwiel het fraaist hadden versierd. Dit was lang geen gemakkelijke taak, daar vele deel nemers prachtig werk hadden geleverd. Na lang wikken en wegen, kende bedoelde jury met algemeene steramen den len prijs toe aan Arie Hobbel C.W.z. en den 2«" aan Jacob van Oosteubrugge. Met de muziek aan het hoofd trok daarop deze kleurige en.fleurige stoet in optocht naar den Steigerdijk, waar allen deelnamen aan de ringrijderij De uitslag van dezen wedstrijd was als volgt len prijs Colijn, 2en K. Braber Nz.,3e» G. Verblauw, 4e" A. van Kempen Ed. In den hierop onmiddellijk volgenden fiets-wedstryd met hindernissen werd den len prijs behaald door Anton van Hassent en den 2®n door H. van Rossum H.K.z. Een der alleraardig ste nummers van het programma volgde thans, nl. het geblinddoekt prijsgrijpen waaraan door 64 kinderen werd deelgeno men. Allerkoddigste tooneeltjes vielen daar b(j voor; geen wonder dus, dat dit nummer een uitbundig lachsucces had. Na een klein uurtje pauze was thans de beurt aan de Zangvereeniging „Van Onge noegen Vrij", (directeur de heer Joh. Bol) die van 6 tot 7 uur een concert zou geven in de muziektent. Onder het zingen van een opgewekt marschlied toog deze vereeniging, kranig raarcheerende, naar de tent en bracht daar een 10-tal schoone liederen ten gehoore, waaronder zes waarmede zjj op verschil lende concoursen prijzen had behaald. Blijk baar viel dit concert bijzonder in den smaak van het zeer talrijk publiek; van verschil lende zijden hoorden wij niets dan lof over deze zanguitvoering. Buitengewoon voldeed vooral de vertolking van het allerliefste nummer „Zacht zingt de zee", muziek van P. M. Zijderlaan. De Voorzitter der feest commissie bedankte directeur en leden van „V.O.V." in allerhartelijkste bewoordingen voor het schoone, dat zij het publiek had den te genieten gegeven, daarbij tevens ge legenheid vindende deze vereeniging geluk te wenschen met den vorigen dag, waarop zij haarl2t/2-jarig bestaan mocht herdenken. Zoodra de zangvereeniging de tent had verlaten, werd daarin plaats genomen dooi de leden van de muziekvereeniging „Uit spanning door Inspanning", (directeur de heer Joh. Bol), die met een opgewektheid alsof zij dien dag nog niets van zich had laten hooren, een 9-tal nummers uitvoerde, die alle luide werden toegejuicht. Ook tot deze vereeniging richtte de Voorzitter der feestcommissie eenige woorden van harte- Hjken denk en zeker welverdienden lof voor de kranige wijze, waarop dit jeugdig ge zelschap zich dezen dag van hare omvang rijke en zware taak had gekweten. Zoo aan iemand, dan komt zeker aan „U. d,I." de eer toe, zeer veel te hebben bijgedragen aan het welslagen van ons mooi feest. Inmiddels was te 7 uur de illuminatie aangevangen. Het Gemeentehuis, de Kaai, de Schepen in de Kaai, de Eerepoort, de Muziektent en eenige particuliere woningen waren schitterend verlicht. Wy zien geen kans, den indruk, diedeze illuminatie maakte in woorden weer te gevenvolstaan wij dus met te zeggen: zij was eenig mooi, be- tooverend schoon! Ten slotte werd van 8—10 uur in de Nieuwstraat een openlucht bioscoopvoor stelling gegeven door de Kon. Nederlandsche Cinematografische inrichting, directeur de heer W. J. Hamers van Amsterdam. Deze voorstelling slaagde uitstekendelk nummer van het rijke programma werd door de tal rijke schare, die deze voorstelling bijwoonde met applaus begroet. Was hiermede bet officieele programma van de feestelijkheden afgewerkt, het feest zelve was daarom nog niet ten einde: aan naar huis gaan dacht blijkbaar nog nie mand. Tot 1 S, 2 uur bleef het levendig en druk in de straten en herbergen, bleef de vroolijke, feestelijke stemming bij jong en oud, bij menschen van allerlei rang en stand er in! De 2de dag (Vrijdag, 12 Sept.) was in hoofdzaak de feestdag voor de kinderen. Des morgens werden de leerlingen van alle scholen op kosten der gemeente rijkelijk onthaald op chocolademelk en verschillende versnaperingen, en maakten die der 1ste openbare school al zingende nog een om megang door het dorp. Des namiddags toog eene schare van p. m. 250 kinderen naar de Nieuwe Kaai, ver maakten zich daar met allerlei aardige spelletjes, onder leiding van het hoofd der openbare bewaarschool, mej. A. M. Boom, en verscheidene jonge dochteren, die haar daarbij assisteerden, en genoten volop van de heerlijke limonade, waarop de heer L. Moelker, eigenaar van het „Hotel Moelker" hen onthaalde. Maar het glanspunt van dien dag en tegelijk een prachtig slot der feestelijkheden was de lampionoptocht. Alweer met de muziek van de onvermoeide vereeniging „U. d. I." aan het hoofd togen in goede orde ongeveer 250 kinderen en 50 grooteren, alle met een brandende lampion in de hand, j onder geleide van verscheidene dames en eenige leden der feestcommissie door het gansche dorp, voorafgegaan, omstuwd en gevold door eenige honderden toeschouwers. „O, wat was dat een keurig gezicht." Ook dezen tweeden feestavond zat de feeststemming er bij het overtalrijke publiek goed in, en bleef men tot diep in den nacht recht vroolijk, opgewekt en eendrachtig feestvieren. Wij eindigen ons verslag met de leden der feestcommissie, der muziekvereeniging, der zangvereeniging, de deelneemsters en deelnemers aan de verschillende optochten, kortom allen, die een werkzaam aandeel in de feestelijkheden hebben gehad, hartelijk geluk te wenschen met het welslagen van dit schoone feest en hen dank te zeggen, voor de genotvolle dagen, die zy aan jong en oud, aan arm en rijk hebben bezorgd. wiens woning door middel van brongas wordt verlicht, had gisteren in den namid dag eene gasontploffing plaats. Een zoon vau den bewoner liep ernstige brandwonden op, terwijl bovendien eenige materieels schade werd veroorzaakt. STAD AAN 'T IIAlllt\G VLI 1ST.Toen Donder- dagj.l. het schip „Op hoop van zegen" op het Haringvliet naar deze haven koerste met den Prins aan boord, werd het ingehaald door een kanonneerboot. De bemanning daarvan bemerkte zeker, wat er op de „Op hoop van zegen" gaande was, want bij het passeeren, salueerde men met de vlag. P. K. alhier had het ongeluk met de vingers tusschen de fiets te geraken, terwijl hij aan het rijden was, waarbij een vinger zoo erg werd gekwetst, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij den landbouwer G. v, L. onder deze gemeente is een driejarig paard van de klem gestorven. De landbouwer M. B. alhier zou Zater dagmorgen j.l. een paard van filmjaar tuigen. Toen hij den toom wilde aandoen, steigerde het paard geweldig. By het neerdalen ging een der hoeven langs het hoofd en aange zicht van B,, dat daardoor werd opengereten Hij was verplicht zich door den dokter te laten verbinden. Terwijl men op de kaai alhier met behulp van een vaartuig bezig was eene beschoeiing, waarvan de landvesten waren gebroken, recht te zetten, greep schipper A. G. een staaldraad vast, dien hij meende dat vast stond; doch daar de draad los was, lag hij spoedig kopje-onder in het water. Daar er hulp genoeg was, stond hij weldra weer op het droge. ontstaan door de onafwijsbare eiscben van anti-rev. zijde, waardoor de gegroeide Chr, Hist, party (teruggedrongen op tien zetels) tot betrekkelijke machteloosheid werd ver wezen. Dat de meerderheid van het hoofd bestuur hierin (contre-coeur) bewilligde tot behoud der coalitie, was de griefen bleef deze ook na de aanneming van het electoraal accoord. Moord. Jn verband meteen vermoedelijke moord, Vrijdagnacht gepleegd op een boschwachter te Diever, is de justitie uit Assen Zaterdag morgen daarheen vertrokken. Bij het Onafhankelijkheidsfeest alhier zyn verloren twee zilveren armbanden en een horloge. Alles is weer bij de rechtmatige eigenaars terecht gekomen. Een span paarden van den landbouwer L. S. alhier zou met een zwaar beladen wagen de oprit van den hoogen dyk afryden. De paarden sloegen op bol en alles ging den dijk af, met het gevolg dat de wagen geheel vernield werd. In aansluiting aan het voorgaande bericht omtrent den vermoedelijken moord op den boschwachter te Diever, kan worden mede gedeeld, dat de getroffene, G. Boers, gister morgen omstreeks 4 uur zich met den rijks veldwachter Jaarda, te.Leggelo, en dienszwa- ger naar het Dieverveld hebben begeven, waar reeds eenige dagen wildstrikken wer den aangetroffen. B. verliet de beide metge zellen, om zich naar Diever te begeven, waar zijn werkzaamheden hem riepen. Om 6 uur werd zjin lijk gevonden door den rijksveldwachter J.hij had een schot in 't achterhoofd. Te 11 ure verscheen de jus titie uit Assen ter plaatse. De jager J. Bad, gepensioneerd O.-I. mi- fitair, is geruimea tijd in verhoor geweest. Van de twee ter beschikking zijnde politie honden is er een los gelaten, die het spoor volgde van den verdachte. Het resultaat van het onderzoek is nog niet bekend. J. B. is naar Assen vervoerd en ter beschikking gesteld van den officier van justitie. De verslagens laat een vrouw en drie jeugdige kinderen na. vroegere dorpsgenoot, de heer bij het eiamen voor de Onze P. N., hoofdacts. Voor de verloting van de Oude Tong- sche paardenmarkt, hadden twee jongelui alhier, een meisje en een jongen samen een lot, waarop de tweede prijs viel, een paard van twee en een half jaar, dat ze voor 250 gulden verkochten. DEX BOMMEL By den landbouwer K. B. Inbraken. Zaterdagmorgen te ongeveer 4 uur hoorde de bewoonster van het kasteel Leeuwenhorst te Noordwykerhout, mevrouw Douairière Gevers van Ketbel en Spaland, beneden eenig gerucht. Zij belde den buisknecht, die daarop boneden kwam en een man de vesti bule zag uitloopen, naar buitengaan en de vlucht nemen. Het bleek dat hij door een raam van de rookkamer was binnengeko men. Onmiddellijk werd de rijksveldwach ter Neijeboer en depolitievanNoorwykerhout gewaarschuwd en het onderzoek voortgezet. De dief had twee breekijzers achter gelaten en meegenomen he6ft hij een aantal gouden en zilveren voorwerpen, sommigen bezet met edelsteenen, vermoedellijk voor een waarde van f 2000. Verder had hij alles onderstbovengehaald en wat niet van zjjn "tding was, stuk geslagen. Als verdacht van den diefstal werd aan gehouden en na voorloopig verhoor in arrest gesteld, zekere H., een Noordwyker diamog niet lang geleden uit de gevangenis is ontlagen. Jhr. Deutz van Leunep te Heemstede, die een paar goed gedresseerde politiehonden heeft, kwam vanmiddag daarmee over, doch dit leidde niet tot eenig nader spoor. De eigenares was tegen inbraak verzekerd. (Tel.) Boefjes. Zaterdagavond kwartover negen ongeveer meende men bij de familie Blauwboer, Hud- destraat 3 te Amsterdam, iets verdachts te hooren. De nachtveiligheidsdienst werd ge waarschuwd en drie controleurs giugen er op af, om het zaakje te onderzoeken. Bij hun nadering bleek, dat een 12-jarig jongetje op post stond. Hy gaf blijkbaar een sein, maar toch niet vroeg genoeg, of een tweetal jongens van ongeveer 14-jarigen leeftijd, die zich ijlings, door over 't hek van den tuin te klimmen, uit de voeten wil den maken, werd gegrepen. De jongens werden naar het politiebureau aan het J. D. Meijerplein gebracht. Tel. Een nieuwe partij. Onder het bericht van de „Limb. Koerier" over de laatste oorzaak van de scheuring in de Christelyk-Historische partij schrijft „De Banier", orgaan ter verbreiding van christelijk historische beginselen Wij meenen, dat dit bericht niet volkomen juist is, althans niet dehoofdzaak. Waarheid is, dat, zooals wy van den aanvang af, gewaarschuwd hebben, de ontstemming is Brand in een kazerne. Op een zolderportaal, grenzende aan de deponeerkamer van de le en 2e compagnie van het eerste bataljon 22ste regiment in fanterie, in infanteriekazerne no. I. te Ede, is Vrijdagavond brand ontstaan. Sinds eeni- gen, tijd had men al een sterke brandlucht waargenomen, doch niet directjaan brand gevaar gedacht. Spoedig werd nu alarm geblazen en het blusschingswerk, onder leiding van den op het kazerneterrein wo nenden hoofdopzichter van fortificatiën aangevangen. In betrekkelijk korten tijd was men den brand meester. Eenige op het portaal opgeslagen stroovakken waren aan 't smeulen ;geraakt, waarna belendende deur6n en kozijnen vlam hadden gevat. Bij het inslaan van eenige ruiten verwondde een onderofficier zich vrij ernstig aan een zijner handen. Een onderzoek naar de oorzaak van deze brand is bij de manschappen der compag nie ingesteld. Dit is nu reeds de tweede maal in dit jaar, dat door onbekende oorzaak brand uitbrak op een deponeerkamer van dit bataljon. (Tel.) Smokkelaar aangehouden. Te Emmerik werd een Amsterdammer gearresteerd, die trachtte 600 sigaren in Duitschland binnen te smokkelen. Tel. Gasverslikking Gistermorgen werd de heer H. v.d. B., Kromme Nieuwe Gracht 13, te Utrecht, be wusteloos op zijn kamer gevonden.Bij onder zoek bleek de gaskraan open te staan. Pogin gen, door een geneesheer aangewend, om door middel van een zuurstofkoffer de levens geesten weder op te wekken bleven vruch teloos. Het lyk werd vervolgens naar het politie bureau vervoerd. Tel. Branden. Onder Biervliet is door onbekende oorzaak een woonhuis afgebrand, waarbij de geheele inboedel verloren ging. Zaterdag zijn te Dreurael totaal afgebrand de arbeidershuizen, bewoond doo» G. van Sonsbeek en J. van der Sluis. Alles is ver zekerd. Zaterdagmorgen ontstond brand in een der loodsen vande N. v. „Eerste Vlaardingsche Stoomkuipery", voorheen De Neeff. Hoewel terstond pogingen in het werk werden ge steld, het vuur te blusschen, brandde de loods geheel uit. De schade is echter gering. De fabriek zelf leed geen schade. Men meldt uit Schiedam Ten vervolge op het bericht omtrent den brand in den stoommeelmolen van de firma Jansen (N.V. Ned. Branderij, Gistfabriek en Distilleerderij, voorheen de firma's H. Jansen Co., H. C. Jansen en Herman Jansen), bericht men nog het volgende: De brand woedde plotseling en zoo hevig, dat aan blusschen niet te denken viel. Het pand staat in een vrij nauwe straat, doch aan de achterzijde grenst het aan de Schie, een flink vaarwater, zoodat de uit breiding van den brand kon worden belem merd, wat dan ook met behulp van de stoom- en de autospuit geschiedde. Vooral de auto spuit, die in de fabriek van de N. V. Hoek's Machinefabriek alhier voor rekening dezer gemeente werd vervaardigd, en juist dezer dagen voor de aflevering werd beproefd, werkte schitterend. Door enkele brandweermannen wordt de wacht bij de smeulende massa gehouden. (Tel.) Branden. Zondagavond 10 uur is te Gaanderen, gem. Ambt Doetichem, de woning van den fa brieksarbeider H. J. Masselinl brand. Alles was verzekerd. Maandagnacht is te Veenda huis, bewoond doordriegezinnd De brand ontstond bij degezu| Alles was verzekerd. Zaterdagnacht te twee uur otfl bij den coiffeur H. Reuvekamp, Almelo. Het perceel brandde woning, bewoond door L. Boe dak vernield. Het perceel van E waterschade. De aanwezige wi: en meubelen van den heer gingen verloren. De schade wc zekering gedekt. De oorzaak ijr Zaterdagavond is teNoordw nog niet lang geleden opgerich fabriek met directeurswoning t afgebrand. De vlammen vondeq hoeveelheden meestal lichte ruim voedsel, zoodat de brandl geefs den brand trachtte te bij leen de brandkast heeft men u naar buiten weten te brengen) meubilair van den directeur w| deels gered. De oorzaak van den brand De schade is vrij aanzienlijk door verzekering gedekt. Voorj 90 werklieden, die hierdoor w geworden, is de brand een waj Het bekende landelijk pet] landsch Koffiehuis", in het Frasselt, aan de grens tusscbé en Cranenburg Is afgebrand. Al| ste kamers bleven gespaard, f gedeelte, alsmede de danszaal gen, werden een prooi der vla| Eenig vee kwam om. Zondagmorgen ontstond, terwj met twee kleine kinderen allee brand in de geheel met graan ge\! van den landbouwer Janssen, in Milsbeek (gem. Ottersum L.) brandde totaal af. Ook werden een maaimachine en een aaDt; werktuigen een prooi der vlamt de schade zeer groot is. Deze verzekering gedekt. De oorzaak i Te Pynacker is Zondagmidda berg vau den landbouwer Harte grond toe afgebrand. De oorzaak Er wordt aan kwaadwilligheid Ongelukken. Te half acht Maandagavond spooremplacement te Eist de ra v. B. overreden. De ongelukkige! delijk dood. Hy laat een vrouw et achter. Toen Maandag de fabrieksarb te Wormerveer, in de meelfabriek der firma Wessanen en Laan, riem zou opzetten, waarby hyzi- van een stok, liep deze laatste Het gevolg was, dat hetondersl van den stok hem in hetlichaail hoogte van den buik. Nadat te Wormerveer de eersi verleend, is de patiënt per motel naar het ziekenhuis te Amsterdam Men noemt zyn toestand zorgwc ongelukkige is 20 jaar oud en g Daags voor het sluiten van het H is te Wijk aan Zee een badgast, in het pension Vlietstra, verdij met zyn echtgenoote in zee bac| Hij waagde zich echter te ver, staande de waarschuwingen vand' Schellevis. De bader kwam daai merlyk om het leven. Zijn tr echtgenoote werd met moeite doe P. Roozegaarde naar het stranc en verkeerde in deerniswaardige! Het lyk werd nog niet gevonder Maandagmiddag is de metselaai uit Didam, van een in aanbouw zij te Lobith gevallen. Met ernstige kneuzingen is de man per wager woonplaats overgebracht om in 1 huis te worden opgenomen. Door d te Lobith werd het eerste verbatj Zyn toestand is hoogst ernstig. Een man, werkzaam by het Ge Bedrijf te 's-Gravengage, is by h maken van een ketel bedwelm Toen de geneeskundige dienst kwam, was de man reeds overle Maandagmorgen om ruim zever men op de boot „Levensau"in de K te Dordrecht, balken aan het los de sjouwerman A. van Eijk op de uitgleed en tengevolge daarvan oi sloeg. Door de bootwerkers werd 1 delijk uit het water gehaald. Hij ble reeds dood te zyn. Hij laat een zeven kinderen achter. (Do^ Te Oostwolderpolder (Gr.) is Zati boerenhuis van den heer J. Ha woond door D. Knotheris, afgebrj licht door broeiing van klaverh woongebouw bleef behouden all zekerd. Zware mishandelingen. Zaterdagavond werden aan den V' te Enschedé by verschillende bewcj ten ingeworpen en is de persoon zich naar buiten begaf, zoodanig deld, dat hij, na voorloopig verbc

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1913 | | pagina 6