ff Officieel Nieuws- en Advertentieblad TWEEDE BLAD voor Overflakkee en Goedereede. 13de Jaargang. Woensdag 27 Augustus 1913. No. 41 Officieele Mededeelingen. Plaatselijk Nieuws. Dit blad verschijnt eiken WOENSDAG. Prijs per kwartaal, franco per post f 0,50. Afzonderlijke nummers0,05. Hoofdredacteur W, DE JONG, Lid van de Tweede Kamer Staten-Generaal, VGBAVENHAGE. Uitgave der Fiakkeesche Boek- en Handelsdrukkerij te Middelharnis. Prijs der Advertentiënvan 1—6 regels 0,60. Iedere regel meer0,10 Groote letters naar plaatsruimte. Driemaal plaatsing wordt slechts tweemaal berekend. Alle solide Boekhandelaars en Advertentie-Bureaux nemen Advertentiën aan. Berichten van csrrespandenten en Advertentiën te adresseeren aan de Fiakkeesche Boek- en Handelsdrukkerij te Middelharnis. loting voor de Militie. De BURGEMEESTER der Gemeente Middelharnis maakt bekend, dat de loting voor de lichting van 1914 voor deze Gemeente zal plaats hebben op het raadhuis op Woensdag, den 24 September 1913, des voormiddags te 9% uur. Wie aan de Loting deelnemen. Aan de loting nemen deel alle voor de lichting ingeschreven personen met uitzondering van hen ie. die vóór den aanvang der loting voor de Ge meente blyken te zijn overleden 2®. die voor den dienst bij de militie ongeschikt zijn bevonden 3°. die vóór 1 September van dit jaar bij onher roepelijk geworden uitspraak van den militie raad of van Gedeputeerde Staten of bij Konink lijke beslissing, op een ingesteld beroep genomen, voorgoed of tijdelijk van den dienst zijn vrij gesteld 4°. die vóór 1 September van dit jaar onherroepe lijk, hetzij voorgoed hetzij voorloopig van den dienst zijn uitgesloten. De ingeschrevenen, die aan de loting moeten deel nemen, worden nitgenoodigd om op het hierboven vermelde uur ter aangegeven plaatse aanwezig te zijn. Bepalingen betrekkel^k de Loting. De ingeschrevenen worden in de volgorde van bet alphabetisch register afgeroepen, ten einde zelf een nommer te trekken. Is de afgeroepen ingeschrevene niet opgekomen of wel buiten staat of onwillig zelf een nommer te trekken, dan kan dit geschieden door zijn vader, moeder, voogd of curator. Is ook deze niet opgekomen of wel buiten staat of onwillig een nommer te trekken, dan geschiedt het trekken door den Burgemeester, het Lid van den Gemeenteraad of den Ambtenaar der Gemeente, bij de loting tegen woordig. Het lotingsbiljet wordt alsdan bewaard ter Secretarie van de Gemeente, voor welke geloot werd. Aldaar kan de loteling het biljet binnen drie maanden na de trekking afhalen of doen afhalen. Bezwaren tegen de Loting. Door belanghebbende lotelingen of door hun vader, moeder, voogd of curator kunnen tegen de wijze, waarop de loting is geschied, bezwaren worden in gebracht bij den Commissaris der Koningin. Het bezwaarschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld, doch moet, behoorlijk met redenen omkleed en onderteekend, binnen tien dagen, te rekenen van den dag, waarop de loting is afgeloopen, tegen bewijs van ontvangst worden ingeleverd bij den Burge meester. Van de uitspraak van den Commissaris der Koningin geschiedt ten spoedigste openbare kennisgeving en daarvan wordt tevens bij persoon lijke kennisgeving mededeeling gedaan aan hen, die de bezwaren inbrachten. Bezwaren, niet ingericht of niet ingeleverd op de hiervoren aangegeven wijze, kunnen geen gevolg hebben. Middelharnis, den 22 Augustus 1913. De Burgemeester voornoemd, D. SLIS J.A.zn. L B. MIDDELHARNIS. Nu de verjaardag vaa H.M. de Koningin op een Zondag valt, ia door Hare Majesteit het verlangen te kennen gegeven, dat de openbare feestviering op den daarop volgenden Maandag 1 September a.s. plaats hebben. De Christelijke Jongelingvereeniging alhier is door te weinig belangstelling ont bonden. Zaterdag stond de 96-jarige A. Koud- ijzer nog in zijn hof te wieden. Mejuf. N. v. d. Plaat is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de Openbare school te Oude Tonge. Vrijdag had de heer J. Knöps bij het inhalen van de feestvlag van zijn bouw- scbuur het ongeluk dat de ladder brak en bij van eenige Meters hoogte op den grond viel, waarbij hjj zich op verschillende plaatsen bezeerde, gelukkig niet van ernsti gen aard. Zaterdag viel het zoontje van A. v. W. al spelende in de kaai, door toegeschoten hulp werd het in tijds gered. Terwijl C.N. Zaterdag een wagen aard appelen aan de kaai loste, kwam een zijner paarden te vallen en zou vermoedelijk in de kaai terecht zijn gekomen. Men wist het dier spoedig met een touw en de lier zoo veel steun te geven dat het nog op den wal bleef. Dinsdagavond 26 Augustus kwamen de leden der „Kinderzang" met glundeie ge zichtjes binnen. Je kon zien, dat er iets moest gebeuren. Dat was ook zoo. Na een paar liedjes gezongen te hebben, werden er papiertjes uitgedeeld, waarin iets gewikkeld was. Op deze papiertjes stond de naam van den heer E. Hartogs. Het eerste papiertje werd door den directeur geopend, en er kwam een mooie medaille te voorschijn, een geschenk van den heer E. Hartogs te Middel harnis. Er ging een „hoera" op. Nu bedanken we nogmaals den heer E. Hartogs. Namens de leden der „Kinderzang": Eenige kinderen: ANTJE SLAGER. TRUI BORN. JANNETJE STAPEL. M. J. NOORDIJK. JOH. KASTELEIN. ARIE SCHIPPER, enz. Bij aanplakking is bekend gemaakt dat allen, die nog iets te vorderen hebben van de feestcommissie, worden verzoeht hun rekening nog hedenavond bij het Bestuur kunnen indienen. De loting voor de nationale militie voor de lichting 1914 zal voor deze gemeente en Stad a. 't Haringvliet plaats hebben op den 24 September a.s. Middelharnis in feestdos. De dag waarop Middelharnis zijn 100-jarig ODafhankelijkheidfeest vierde is weder ach ter de rug. Met recht mag gezegd worden er is pleizirig en gezellig feest gevierd, geen enkele wanklank werd gehoord. Oud en jong en wat ook maar leven ontvangen had was al vroeg ter been, en genoot van hetgeen dien dag was te hooren en te zien en was daargesteld. Dat de feestcommissie, door wien dit alles was op touw gezet, een zware taak op zijn schouders had, gezien het rijke voorziene programma, dat alles netjes van stapel lieD, behoeft zeker geen betoog, en een woord van lof en dank door de geheele burgerij aan hen, is zeker hier niet misplaatst. Vernomen hebbende de geringe geldmid delen, welke hiervoor bij elkander waren verzameld, heeft er ook nog eene ruime armenbedeeling aan alle gezindten van onze gemeente dien dag heeft plaats gehad (dit punt stond op het programmaniet vermeld) moeten wij erkennen, dat ons zeer veel aangeboden is. Nog nimmer hebben we een zoo'n schoon en pleizirig feest aanschouwd in onze gemeente, hoorden we van velen zeggen. Wel een bewijs dat men er over tevreden was. Wij hopen en vertrouwen, dat genoemde Commissie nog vele jaren aan elkander moge verbonden blijven, opdat bp een weder mogelijke feestgelegenheid, gesteund door mildere bijdragen der burgerij dan voorheen, de handen weder in elkander geslagen kunnen worden. Nogmaals commissieleden het is u allen wel toevertrouwd. Eenige Burgers. Middelharnis, 26 Augustus 1913. SOMMELSDIJR. Op Maandag 25 Augustus werd in de bovenzaal van den heer A. Storm te Sommelsdyk een openbaren Vergadering gehouden, onder leiding van den beer E. Armstrong, om te beraadslagen ook in deze gemeente Neêrlands Onafhankelijkheid fees telijk te herdenken. Omstreeks ten 8 ure was de bovenzaal geheel gevuld, wel een bewijs dat de sympathie groot was. Tot een eventueele benoeming van een feestcommis sie is het niet gekomen, maar met algemeene stemmen werd besloten de Oude Feestcom missie vriendelijk te verzoeken, de zaak ter hand te nemen, en den lof hun daar gebracht, wat zij bij vorige feesten, de ingezetenen hebben doen zien, was ten volle verdiend Verschillende heeren hebben het woord gevoerd, en zeer duidelijk enkele bezwaren besproken, vooral het flnantieele gedeelte. De eensgezindheid liet niets te wenschen over, en wanneerwat allen met vreugde zouden begroeten, de Oude Feestcommissie de zaak aanpakte zal van de burgerij afhan gen, of Sommelsdijk zal feestvieren zijn naam als feestdorp waardig. Niet van onze gewone correspondent. Proces-verbaal is opgemaakt tegen K. J. B. te Middelharnis, wegens overtreding op het Motor- en rijwielreglement. Benoemd tot onderwijzer aan de O. L. school alhier de heeren J. Kriens van Dordrecht en D. Stoutjesdijk van Numans- dorp. De Begrooting voor het dienstjaar 1914 ligt van af heden tot en met den dag der behandeling in den Raad, ter gemeente sec retarie voor een ieder terinzegge. MELISSANT- Onze vroegere dorpsgenoot de Heer D. J. v. d. Zande slaagde de vorige week voor akte Fransch 1. o. De Heer J. A. Kleijnenberk is aange steld tot tusschenpersoon voor de rente ingevolge de invaliditeitswet. o HERRINGEN- Door Mej. J. Nijpjes alhier is intslag aangevraagd uit hare betrekking van e helpster in de nuttige handwerken aan de O. L. school. Naar men verneemt heeft M. van Djjke alhier, ontslag aangevraagd als nachtwacht en lantaarnaansteker. STELLENDAM. Bij Koninklijk Besluit is de heer T. Lodder Cz. te Goedereede herbenoemd als Dijkgraaf van den polder „De Generale Dijkagie" van S'ellendam. In verband met de Invaliditeitswet is gebleken, dat in deze gemeente 52 personen boven den 70 jaren voorkomeD, waarvan een 15 tal in de termen vallen voor een uitkeering. Zaterdag had schipper A. Spui het ongeluk op de visscherij een der zwaarden van zijn blazer te breken. Met, assistentie kwam hij binnen. Maandag wilde een voerman met een wagen beladen met koren, uitwijken, De wagen kantelde en ging onderstboven, waar bij het koren over den weg werd verspreid. De wagen werd gedeeltelijk vernield. De Muziekvereeniging „De Hoop" alhier zal Donderdagavond a.s. de feestelijkheden te Ouddorp opluisteren. Maandagavond hebben eenige ingezete nen dezer gemeente een commissie benoemd, die zal trachten ook hier het Onafhankelijks- feesi te doen vieren. 0UDD0RP- Het feest dat hier 28 Augustus zal gehouden worden belooft een mooi feest te zijn. De versieringen op het dorp worden prachtig, mooie eerepoorten enz., terwijl vele burgerwoningen worden versierd en verlicht. De Muziekvereeniging van Stellen dam geeft 's avonds van 8 tot 12 uur concert. Beroepen naar de Geref. Kerk alhier Ds. Helsdingen van Cubaart (Friesland). NIEUWE TONGE- Donderdagnacht is onder deze gemeente een hoendermoordenaar weer aan 't werk geweest. De landbouwer C. V. nabjj Battenoord vond Vrijdagmorgen niet minder dan 43 hoenders op stee in het hok dood gebeten, vermoedelijk door een hond, wat een niet onaardig schadepostje opleverd. De loting der Nat. Militie zal voor deze gemeente plaats hebben te Dirksland op Donderdag den 28en September a.s. des v.m. IO8/4 ure. De Gemeente-Ontvanger zal op Maan dag den len September a.s. des v.m. van 9—12 ure in het Gemeentehuis zitting houding tot den ontvangst van den Hoof- delijken Omslag en Hondenbelasting. Onafhankelijkheids feest te Nieuwe Tonge. Ook Nieuwe Tonge maakt zich gereed voor 't feest. Jong en oud werken mee om de versieringen zoo schitterend mogelijk te maken. Nu deze belooft dan ook heel wat. Er zullen prachtige eerepoorten verrijzen. Het is de heeren-feestcommissie gelukt een prachtige Historische-allegorische optocht samen te stellen. De Historische optocht zal voor stellen: de landing van den Erfprins van Oranje te Scheveningen: dit geschiedt te Battenoord en bestaat uit: 2 Herauten, Vaandrig, 4 Soldaten, Napoleon, Page, Lodewijk Napoleon, Page, 4 Soldaten, Scheveninger Pronk, Bootsman, 4 Matrozen, Prins Willem I met eerewacht bestaande uit 10 ruiters, Gjjsbert Karei Graaf van Hoogendorp, A. F. van der Duijn van Maas dam, L. Graaf van Limburg Stirum, 4 Sol daten. Verder in optocht (allegorisch): Holland- sche Maagd, Elf Provinciën, Nederlandsche vlag, Geloof: Hoop en Liefde, de Godin van den Landbouw en meer dergelijke voor stellingen. Deze allegorische optocht met veel deel nemers blijft eene verrassing. Het belooft dus heel wat! We twijfelen er dan ook niet aan of iedereen zal een kijkje komen nemen van het Nieuwe Tongesche feest. We hopen dat morgen de lieve Oranje Zon Nieuwe Tonge met hare stralen mag verwelkomen en dat er waardig en vroolijk feest gevierd mag worden. OUDE TONGE- 6 September zal hier de jaarlijksche paardenmarkt gehouden wor den. 24 September zal in een lokaal der school de loting der nationale militie plaats hebben des namiddags 2 uur. 2 Sept. zal een openbare vergadering gehouden worden van den gemeenteraad. De Heer A. Slis' heeft een stuk bouw land onderhands verkocht aan P. van Kem pen in den Molenpolder voor de som van f 1050 per gemet. De Heer M. Wittekoek en de Heer Van Wijhe alhier zijn aangewezen om hen die een rente aanvragen als bedoeld in artikel 369 en 370 van de Invaliditeitswet, bij de invulling van de formulieren van aanvrage behulpzaam te zijn. Jl. Zondag is een dame met haar flets op den Molendijk door het raam gevallen bij den Heer Barnot die afwezig was, waardoor de dame een snee in de pols bekwam. Wie zij was, is echter onbekend gebleven. Toen Barnot thuis kwam, vond hy de scherven der ruiten in zijn kamer. MaaDdag jl. is door den Kerkeraad aanbesteed een gedeeltelijke vernieuwing van het dak van de Ned. Herv. Kerk alhier, de laagste inschrijver is L. Boot, timmerman alhier, aan wien het werk is gegund. DEN BOMMEL. Ter invulling van de bil jetten betrekking hebbende op de invalide- teitswet, is voor deze gemeente aangewezen de heer Am. Jongeling. Door het Kon. Ned. Met. Instituut fce De Bilt is in deze gemeente een kastje

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1913 | | pagina 9