Officieel Nieuws- en Advertentieblad TWEEDE BLAD voor Overflakkee en Goedereede. i3de Jaargang. Woensdag 2 Juli 1913 JSo. 33 Plaatselijk Nieuws. Dit blad verschijnt eiken WOENSDAG. Prijs per kwartaal, franco per post f 0,50. Afzonderlijke nummers0,05. Hoofdredacteur W, DE JONG, Lid Tan de Tweede Kamer Staten-Generaal, 's-G RAVEN H AGE. Uitgave der Flakkeesche Boek- en Handelsdrukkerij te Middelharnis. van 1 6 regels Prijs der Advertentiën Iedere regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Driemaal plaatsing wordt slechts tweemaal berekend. Alle solide Boekhandelaars en Advertentie-Bureaux nemen Advertentiën aan. 0,60. 0,10 Berichten van correspondenten en Advertentiën te adresseeren aan de Flakkeesche Boek- en Handelsdrukkerij te Middelharnis. MIDDELHARNIS- Vrijdag had de Smids knecht A. Don het ongeluk bij zyn werk zaamheden een stukje vuur in zijn oog te Jrry'gen, waardoor dat erg werd verwond. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend, dat het kohier no 5 der belas ting op bedrijf en andere inkomsten over het dienstjaar 1912/13 invorderbaar verklaard op den 26 Juni 1913 aan den ontvanger ter invordering is terhand gesteld. De alhier gestationeerde rijksveld wachter M. van Es is voor eenige dagen ge stationeerd te Hof van Delft. De jongeheer L. Gebuys, leerling eener school te Dordrecht, wordt met September a. s. toegelaten tot de H.B. S. aldaar. 30 Juni j.l. is de helft der grond- en personeele belasting verschenen. Achterlijke belastingschuldigen worden in hun eigen belang aangeraden ten spoe digste te betalen, daar zij zich anders aan vervolging blootstellen. Hedenmorgen even over negen uur kwam de Fransche vlieger Brindeionc over onze gemeente vliegen, hy zou om 8 uur uit den Haag vertrekken. Deze Fransche vlieger is van Parijs ge vlogen naar Berlijn, daarna over Warchau naar Petersburg, vandaar over Reval naar Copenhagen, vandaar naar Stockholm, van waar hy gistermorgen vertrok om over Hamburg naar den Haag te vliegen. Maandag a.s. zal de vischsloep Paul Kruger sch. L. Koster van hier ter beug- visscherij naar de Noordzee uitzeilen. De heer J. Mans zal Zaterdag 12 Juli a.s. in gezelschap van A. Bouman Jz. zich naar Rusland begeven tot het uitoefenen van het klompenmakersbedrljf. S0MMELSDIJK- Zondag 6 Juli a. s. des morgens half tien zal van wegs de Protes tantenbond in het geheelonthouders-lokaal aan den Langenweg optreden, professor Dr. B. D. Eerdmans van Leiden. Tegen een achttal personen is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van het motor en rijwielreglement,(rijdenzonder licht). HERKINGEN- Verleden week zijn de scho lieren der hoogste klassen der O. L. School een reisje naar Rotterdam wezen maken. Zooals gewoonlijk zijn de kinderen heen en terug door de landbouwers naar en van den tram per rijtuig gebracht, wat vooral des avonds veel publiek op de been bracht. Doordat P. Dale bij het afstappen van zijn flets met zyn kleederen aan de flets bleef haken, had hij het ongeluk in de moddersloot nabij de hofstede van den Heer v. W. terecht te komen. Met een bemodderd pak kon hjj dus huiswaarts keeren. STELLENDAM- In de tuinen by de heeren P. Roon en F. Koese alhier zyn pereboomen te zien, waaraan te gelijkertijd vruchten en bloesems zitten. Naar wjj vernemen hebben zich voor de betrekking van opzichter bij de Generale Dljkagie van Stellendam niet minder dan 44 sollicitanten aangemeld. Op de laatst gehouden Ingelandenver gadering van den polder de Generale Dljka gie is een commissie benoemd, bestaande uit de Heeren van Eyk, voorzitter van het R. K. Armbestuur te Rotterdam' L. Driëndyk te Dirksland en D. Voogd te Ouddorp, belast met het nazien der rekening over hetjaar 1912 welke rekening op de vergadering niet kon worden goedgekeurd. Zaterdagnamiddag, nadat het werk was afgeloopen, viel in de bakkerij van den heer P. D. Holleman, met groot lawaai de oven in. Natuurlijk een schadepost van den Heer Holleman. 't Had echter nog erger kunnen zijn, als de oven het wat vroeger had be geven daar dan ook wat in den oven was, bedorven zou zjjn geweest. Op de voordracht voor Dijkgraaf van den polder De Generale Dijkagie van Stel lendam zijn geplaatst de Heeren 1. T.Lodder, 2. L. van der Wende, beiden te Goedereede, 3. M. van Oostenbrugge, Stellendam. GOEDEREEDE. By enkelecandidaatstelling zijn tot Gemeenteraadsleden herkozen de Heeren D. Breen en F. C. Goekoop. Op de aanbeveling ter benoeming van een Dijkgraaf van den polder „De Generale Dijkage van Stellendam" zijn geplaatst de Heeren: 1°. T. Lodder Czn. alhier, 2°. L. van der Wende Tzn. alhier en 3°. M. van Oosten- brugge te Stellendam. De perceelen tuinland en grond ter grootte van 0.9880 H.A. van de erven van wijlen Mevr. de Wed. Mr. G. J. Goekoop- Krabbe zyn bij veiling ingezet op f 2275, De vorige week werd door den zee- visscher C. Lokker voor niet minder dan f 168,— aan versche visch besomd. Op de alhier gehouden vergadering van Ingelanden van den polder „De Generale Dijkage van Stellendam" zijn tot leden der commissie tot onderzoek van de polders rekening over 1912 benoemd de Heeren Van Eflb, Voorzitter van het Roomsch-Katholiek Armbestuur te Rotterdam, L. Drieëndykte Dirksland en D. Voogd te Ouddorp. Alhier hebben zich 44 sollicitanten aan gemeld naar de vaceerende betrekking van opzichter van den polder „De Generale Dijkage." Verslag van het verhandelde in de Open bare Vergadering van den Baad der gemeente Goedereede op Dinsdag, 24 Juni j.l., nam. 6.30 uur. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergaderiDg, waar na de notulen der vorige zitting worden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Wo#dt voorlezing gedaan van de volgende ingekomen stukken: a. Missive van Heeren Gedeputeerde Staten, daarbij goedgekeurd terugzendende een staat model B. tot af-en overschrijving van porten op de Begrooting dienst 1912. Aangenomen voor kennisgeving. b. Schrijven van den Heer C. J. Kras, arts te 's Gravenhage, daarbij mededeelende, dat hy zyne benoeming tot gemeentege neesheer alhier aanneemt. Wordt voor kennisgeving aangenomen. c. Missive van Heeren Gedeputeerde Staten, daarby goedgekeurd terugzendende het kohier van den Hoofdelijken Omslag over het jaar 1913. Aangenomen voor kennisgeving. d. Missive van den Heer Raveneck, Ingenieur te Rotterdam, houdende mede- deeling, dat z.i. de door hem ingediende nota wegens geleverd advies voor de stichting eener.electriscbe centrale voor de gemeenten Goedereede, Ouddorp en Stellendam ad rem is en hy er zich best mee vereenigen kan, de vaststelling diet nota over te laten aan de eene af aüdere autoriteit. Wordt goedgevonden, deze missive tot nader aan te houden. e. Procesverbaal van de opname der boeken en kas van den Gemeente Ontvanger, waaruit blykt, dat de ontvang heeft be- loopen f24444.99, de uitgaaf f23930,185, zoodat in kas was 514.805. Aangenomen voor kennisgeving. f. Missive van de gezondheidscommissie gezeteld te Middelharnis, houdende mede- deeling, dat by haar geen bezwaar be zwaar bestaat tegen verlenging van den ontruimingstermijn van de onbewoonbaar verklaarde woningen, plaatselijk geteekend No. 45, 45a, 45b en 46. Eénparig wordt door den Raad besloten aan Heeren Gedeputeerde Staten in Zuid- Holland verlenging van den ontruimings- termyn aan te vragen. g. Adres van J. Hoekman e. a. houdende verzoek, te bepalen, dat het slop bezuiden, het Marktplein, gelegen tusschen de woning van A. de Reus en adressant, niet met voertuigen en rijwielen mag worden be reden. Wordt door den Voorzitter toezegging gedaan, daarop toezicht te zullen laten houden. h. Adres van den heer E. F. de Hondt, Hoofd der O. L. School, daarby onder over legging van eene geneeskundige verklaring verzoekende, om in de oor hem bewoonde ambtswoning eene doelmatige slaapkamer gelijkvloers te doen aanbrengen. Wordt goedgevonden, dit adres tot nader aan te houden. Ten slotte wordt eenparig besloten tot het aangaan eener tijdelijke geldleening ad f500 ter voorziening in de behoefte aan Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. OlIDDORP- De Jaarvergadering van den Flakkeeschen Boerenbond zal dit jaar ge houden worden op Donderdag 10 Juli, vm. 10t/2 ure, in de Openbare school alhier. Na afloop der gewone werkzaamheden zal een lezing worden gehouden door den heer A. J. Lako, Controleur van 't Zeeuwsch Belgisch (Paarden) Stamboek voor „Ratio neels KoudbloedfokkeryNa afloop daar van omstreeks één uur wordt een gemeenschappelijke maaltijd gehouden in 't Hotel Akershoek, terwijl den dag wordt besloten met een rijtoer door de omstreken van Ouddcrp, waarvoor rijtuigen gratis worden beschikbaar gesteld door de daar gevestigde Afdeeling. Voor deelname aan den maaltijd a f 1.25 per couvert, tevens aan den rijtoer, wende men zich met inzending van 't bedrag tot den Secretaris der plaatselijke Landbouw- vereeniging. NIEUWE TONGE- Zondagmorgen ongeveer 101/j ure brak er brand uit in de land- bouwschuui, toebehoorende aan de Wed. J. Zegers te Sommelsdyk, bewoond door M. Knops, staande aan den Duivenwaard- schendijk, onderdeze gemeente. Hoewel de brandspuit spoedig ter plaatse was en water gaf, mocht het niet gelukken, door dat den brand door den hevigen wind werd aange wakkerd, het huis te behouden, zoodat huis en schuur totaal uitbrande, een gedeelte huisraad, hooi en landbouwgereedschappen gingen mede in de vlammen op, alleen het paard en varkens kon nog gered worden, zyn ander vee liep aan den dijk te grazen. Oorzaak onbekend. Aanstaande Donderdagavond om 6i/2 ure zullen in de Ned. Herv. Kerk alhier de zitplaatsen worden verhuurd en eenige oude bijbels worden verkocht. Aan het Huiptelegraaf en telephoon- kantoor, zyn gedurende de maand Juni behandeld 77 telegrammen, 106 telephoon- gesprekken en 4 telephoon-oproepberichten. Totaal behandeld 187 berichten. OUDE TONGE. De heer E. A. van Daalen Directeur der gasfabriek alhier, is als zoo danig geplaatst te Leerdam. Door J. v. d. V. is een eekhoorn ge vangen wat wel een bijzonderheid mag genoemd worden, daar zulks hier zelden voorvalt. Bevorderd tot Arts de heerD.A. Arends. Het zoontje van P. Gebraad is op 't schoolplein door het overspringen gevallen en heeft zoodanig zijn been gekneusd, dat hij op een kruiwagen huiswaarts is gebracht. Gisteren is 't stoffelijk overschot van de vrouw van J. de Rooyen schipper alhier, per stoomboot aan den wal gebracht. De vrouw is plotseling voor Dordrecht over leden. Tot Directeur der gasfabriek alhier is benoemd den heer W. Tiesing. Jl. Dinsdag heeft de bouwknecht van P. van Schouwen een klap van een paard tegen het hoofd gekregen, waardoor de man zoodanig werd gekwetst, dat onmid dellijk geneeskundige hulp moest ingeroe pen worden. VERSLAG spoedeischende vergadering van den Gemeenteraad van Oude Tonge op Zaterdag 28 Juni 1913. Voorz. de Burgemeester Baumann. De Notulen worden voorgelezen en onge wijzigd vastgesteld. De voorz. leest een Request voor, door hem gericht aan H.M. Koningin om te Mid delharnis te mogen gaan wonen. Spr. zegt, dat volgens Art. 74 Gemeente wet, de Burgemeester, wanneer dit in het belang der Gemeente is, in een andere ge meente mag wonen. Dhr. v. Schouwen is dat in het belang onzer gemeente, dat U in een andere ge meente woont. Voorz.: dat is niet in het belang der ge meente, maar ik kan toch niet op straat wonen. Ik kan nergens een huis krygen. Ik ben in een huis gaan wonen, dat geen huis is voor een Burgemeester. Dat huis is verkocht, en moet ik het vóór 16 Juli ont ruimen. Dhr. v. Schelven: misschien komt er nog wel binnen een paar maanden een huis open. Dhr. v. Schouwen stelt voorals er een geschikt huis open komt, en de Burgemees ter er in wonen kan, dan niet uit wonen. Dhr. v. Schelven en Pulleman sluiten zich hierby aan. Van Schelven: als vr. Mys of een derge lijke persoon sterft of verhuisd, dan was er al een goed huis. Voorz. we kunnen lang praten, maar de vraag is: is er hier een huis voor den Bur gemeester Dhr. Pulieman en Slis: neen. Van Schelven als dat huis in den zwarten hoek klaar is, is dat geen huis voor Voorz.: neen. Ik heb aan dat huis eischen gesteld, en daar voldoet het niet aan. Dhr. Prince Is uw bedoeling om in 't ge heel niet meer in Oude Tonge te komen wonen Voorz dat zeg ik niet. Dhr. Princedat meen ik tusschen de regels door te kunnen lezen. Dhr. Vreeswijk stelt voor, dat de Burge meester vergunning wordt verleend voor onbepaalden tyd, tot hij in deze gemeente een geschikte woning heeft. Dhr. Slis wil een termijn stellen. Dhr. v. Schouwen stelt voor dat de Bur gemeester vergunning wordt verleend voor hoogstens 1 jaar, na een jaar weer de ge voelens van den Raad vragen, en als er een geschikt huis is, dan komen, wanneer ook, al is het over een maand. Het voorstel van dhr. Vreeswijk wordt verworpen, en dat van dhr. v. Schouwen aangenomen. Vóór het voorstel-Vreeswyk stemden dhrn. v. Schelven en Pulleman. Vóór het voorstel

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1913 | | pagina 9