Marktberichten. Burgerlijke Stand. Verkoopingen. onairen 27 zetels 21 15 a 17 23 15 24 11 nti revolutionnairen, j verkiezingen rnede- linder dan 13 zetels e helft dus verloren van deze treilende onder maar ook niet revolutionnairen zijn it kwetsbaren in de m z;jn schier niet te feit van belang, wan- één zetel verliezen, uurlyk. De ehristely k- kleinste fractie. Zoo vanzelf allereerst de ditmaal al bijzonder :al doet terugdenken ia 184S, toen ze pas innen. Onrustbarend het gehalte van onder de elf leden een een tweede-rangs- uk, dien een fractie n het getal. De vry- in de nu afgeloopen wanneer dr. Kuyper iguur bij z'n fractie reputatie er van in de ens de reputatie van orischen te zeggen. Ze hebben oren er enkele. Vóór anti-re volutionnairen aangaat, kwam de 't zelfde cijfer, dat 1909 behaalde: 20. 10 tot 21 op te voeren ze thans een zetel is dit dus niet. Wel zetels, maar daarna werd de Vrijzinnig- epgericht, zoodat de rd: Vrijz. Dem. Bond. 9 zetels 11 9 7 ameling bjj de Unie n worden. Zij is en Voor de vrijzinnig- ter niet aangenaam, een linksche meer- blijven beneden hun linkerzijde zulk een Daartegenover kan op een beduidend am er zaten in j-liberalen. zélf zal dit succes ekomen zijn. nis in? t. Het feit valt niet itie der vrij-liberalen is. Zij zijn in veel gegaan, dan eigen- vermoed. Wel kan lat hun beginsel op lin in de Kamer door en welsprekend man t energie verdedigd, enigszins veld won ng), maar eenerzijds eden hun hier zéér met z'n ouderdoms- ijds hebben zij zélf ek omgebogen naar m kiesrecht, staats- Hen van 't amende- rste Kamer. Ook dit e licht! Jaren lang sn er aan gehangen: allen finaal af. Dit eun der socialisten, zwenking naar de selen allereerst van succes: wanneer zij standpunt hadden n stellig méér dan ben. Waar nog bij een vrij-liberaal in t een sociaal-demo- werden aldus door Ier rechterzijde niet ere vryzinnige-frae- zoodoende gunstig, dat na al deze ge- hie, die er wel eens jn christelijk-histo- wenen. De toekomst e zijnen ligteldersl gesproken: de vry- vel in eere houden, v(jf jaren heeft hij, dheer zonder leger", verwoestbaren ijver gestreden, democraten, deze verkiezingen. fan der Zwaag). fan der Zwaag). fan der Zwaag). nen schatte dit feit |P (Pi - njet te hoog. Wij gelooven niet, dat ooit een politieke partij bij een stembus in zóó gunstige positie stond, als thans de S. D. A. P. Terwijl zij uit eigen kracht bij eerste stemming slechts één zetel veroverde (Am sterdam III), werd zij bij de herstemming door de vrijzinnigen direct en door de ker- kelijken indirect geholpen. Van twee kanten werden de zetels haar als 't ware toegestopt. Maar de moeilijke jaren komen thans. Nu de S. D. A. A. een vrij groot aantal zetels heeft, komt voor haar de tijd, die er voor de andere partijen sinds lang isde tijd, waarin dat groote aantal zetels moet wor den gehandhaafd. De kans op verlies dus! En wie is zoo optimistisch te beweren, dat een dergelijke kans aan de sosiaaldemocra- ten steeds gunstig zal voorbijgaan Wan n6er, bij een volgende stembus, de partijen eens eon andere tactiek volgen, dan Maar dat is toekomst-muziek. In ieder geval schijnt het ons geen stoutigheid te beweren, dat de S. D. A. P. met haar zetels een aantal heeft bereikt, waarboven zij in de eerstvolgende parlementaire perioden en na de eerstvolgende verkiezingsjaren vermoe delijk niet of zeer weinig stijgen zal. En een daling is zéér, zéér wel mogelijk. Overi gens moet ieder respect hebben voor de energie, de opoffering en den rusteloozen ijver, waarmee de socialisten voor hun be ginsel arbeiden. Zij hebbensucces verdiend. Wij hebben hiermee door enkele cijfers de ontwikkeling der partijen, zij het vluch tig, doen zien. Tel. De crisis. Mr. Troelstra naar de Koningin. Mr. P. J. Troelstra zal zich Zaterdag 5 Juli a.s. in verband met de Kabinetscrisis, naar Het Loo begeven, om een onderhoud met H. M. de Koningin te hebben. Mr. Troelstra zal zyn vacantie, die hij in het Hartzgebergte doorbrengt, wel spoedig moeten onderbreken, om een woordje mee te praten over de oplossing van de staatkun dige crisis. Het is reeds uitgekomen. „Het Volk" heeft het bericht gebracht, dat mr. Troelstra door de Koningin is uit- genoodigd tot een onderhoud in het laatst van deze week, Dit kon trouwens wel niet anders. Een partij, die in zoo belangrijke mate de crisis mede heeft helpen veroorza ken, kan thans met worden gepasseerd. Zij wordt voor de consequentie van haar eigen politiek gesteld. En zoo zal dan voor het eerst een sociaal-democratisch politicus in onmiddellijk confereerend contact komen met de Kroon. Want het spreekt van zelf, dat de heer Troelstra naar „Het Loo" gaat. Hij is Realpoliticus genoeg,om aan de uitnoo- diging gevolg te geven. Toen in November 1911 het bekende voorstel der socialisten aan de orde was, om een kiesrecht-adres te zen den aan de Koningin, wees men er in het debat op, dat mr. Troelstra het dan zelf zou moeten gaan aanbieden. En toen antwoordde de heer Troelstra als volgt: De overweging, dat ik, met andere heeren, netjes aangedaan, mij zou spoeden naar het Loo, om te doen wat mij door de Kamer is opgedragen, schrikt mij echter niet af. Wanneer de heeren ooit neiging mochten gevoelen mfi een werkzaam aan deel te doen nemen, niet in propaganda, niet in partijen, feesten, bijdragen, franje en oran je, maar in zaken, het Nederlandsche volk betreffende, tot uitvoering van zaken, die ik hier zelf heb voorgesteld, en waarvoor ik naar de Koningin moet gaan, dan doe men dat gerust. Ik zal mij daar fatsoenlijk gedra gen en de Koningin zal zich ook wel fatsoen lijk tegenover mij gedragen Dit is duidelijk. En zoo zal dan mr. Troelstra binnen enkele dagen gelegenheid hebben als raads man der Kroon op te treden en Hare Maje steit mede te deelen, of de sociaal-dumocra- ten bereid zijn de verantwoordelijkheid te helpen dragen voor een toestand, dien zij zeiven mede in het leven riepen. Niets beter dan dit onderhoud van de Koningin met mr. Troelstra bewijst, dat de tijd van enkel critiseeren voor de S.D.A.P. voorbij ia- Die schoone dagen van Aranjuez heeft zij thans gehad. De periode van verantwoordelijkheid komt. (Tel.) In de Telegraaf vinden we: De Stedenvlieger in actie. Brindejoncs rondvlucht. Op den llden Juni verliet Brindejonc des Moulinais, die door z'n vroegere vluchten reeds den bijnaam had van „le boucleur des capitales", of eenigszins vrü vertaald „de stedenvlieger" van Parijs en bereikte nog op denzelfden dag Warschau, waardoor hij houder werd van den Pommery-beker voor 't tijdvak 30 April 31 October 1913; zoodat hij nog volop tijd heeft deze ver richting indien dit nog mogelijk is te ver beteren. In ieder geval deed hy toen heel de wereld versteld staan door deze schit terende prestatie, waarbij de Duitsche keizer van hem getuigde: „Die Franschman is een held!" Sindsdien is Brindejonc voortgegaan en is er in geslaagd een rondvlucht te maken, waarbij alle vorige vluchten, door hem en anderen voordien volbracht in het niet zinken. Tot op heden heeft de koene vlieger het volgende parcours afgelegd: 11 Juni: Parijs Berlijn Warschau. 15 Juni: WarschauDwinsk. 17 Juni: Dwinsk St. Petersburg. 23 Juni: St. Petersburg Gatschina. 24 Juni: Gatschina Reval. 25 Juni: Reval—Stockholm. 29 JuniStockholm—MalmstkttKopen hagen. 1 Juli: Kopenhagen Hamburg Den Haag. Brindejonc heeft het meerendeel dezer vluchten volbracht onder slechte weersom standigheden. Op den llden Juni vloog hij met een halve orkaan in den rug. In Rusland ging het iets beter. Tusschen Stockholm naar Kopenhagen werd hü door een onweer verrast. Hü landde en nam fotografische op namen van de schitterendste bliksem-flitsen. En ook gister trof hij het niet met 't weer 't was geenszins een zomerdag, 't leek eerder een niet al te koude winterdag, terwijl de lucht zeer bewolkt was. Brindejonc vertelde gisteren aan een onzer berichtgevers, dat hü by afwisseling vloog op hoogten variee- rende van 50 tot 1500 meter hoogte. Bijna 2 uur lang bleef hy boven den wolkenlaag, zonder iets van den aardbodem te kunnen zien. De eenige steden, die hij op zijn tocht kon waarnemen, waren Bremen (van uit de verte) en Utrecht, vanwaar hy rechtstreeks naar Den Haag koers zette. Om het N.B. L. O.- terrein, tegen de Westduinen, Dij Hanenburg gelegen, te bereiken, vloog hij recht over de residentie. Gisteren heeft hij in totaal 670 K.M. af gelegd in 15 uur 43 minuten. Een kort intervieuw. Nadat de kranige vlieger in het hotel „De twee Steden" met de heeren v. d. Berch van Heemstede, De Booy en Jochems de lunch had gebruikt, voelde hij zich dermate afgemat, dat hij zich omstreeks 4 uur ter ruste begaf. We hebben hem in z'n ruime slaapkamer nog even gesproken. Hij was verheugd over de belangstelling, die men in de wereld voor z'n tochten schijnt te hebben. By de eerste étape had hij zich 't meest ingespannen, toen ging het om den Pom- meryprys. Alleen voor de eer en voorname- lyk voor zyn pleizier volbracht hy het overige parcours. Men vraagt mij voortdu rend en overal; „Hoe is u hier gekomen?" en dad antwoord ik maar „Per vliegtnachi- en, evenals een ander met den trein." Deze uitlating typeert den jongen Franschman, die geen zenuwen schijnt te bezitten en de kalmte in persoon is. Voor zoo iemand is de tocht Kopenhagen-^Den Haag een kleinig heid, een wandeling rondom hetKalfjegelyk. De stad is vol geestdrift over den kranigen vlieger, wiens naam op aller lippen zweeft. Een talrijk publiek kan hedenochtend op het vliegterrein worden verwacht. Brindejonc wil om 8 uur van Den Haag vertrekken, zal dan te Brussel een tusschen- landing maken om tegen 2 a 3 uur te Villacoublay bij Parijs, te kunnen aankomen. Brindejonc werd 8 Februari 1892 te Piérin geboren en is dus 21 jaar oud. Op 23 Maart 1911 haalde hy zyn brevet op een Morane- eendekker, welk fabrikaat hij steeds getrouw is gebleven. Alom wordt hy geroemd als een vlieger, die in de perfectie z'n vak kent. Hij beoefent de aviatiek voor zijn genoegen, zynde een jongmensch van goede en gefor tuneerde familie. Het speet Brindejonc in zoover, niet naar Amsterdam te zyn gevlogen, omdat het zijn bedoeling was alle hoofdsteden van de ver schillende landen te bezoeken. Nu eenmaal hier in Den Haag zijnde, zou hy zich maar met de residentie tevreden stellen. Behalve enkele monumenten, had hü van ons land weinig gezien, daarvoor was het te donker geweest. Na deze woorden, vertelde hy my nog dat hem een enorme ontvangst wacht, waarna hy zich ras uitkleedend in bed stapte en ons dank zei voor de belangstelling jegens zün persoon betoond. Brindejonc naar Parijs. Hedenochtend 8 uur zal Brindgjonc des Moulinais van het N. B. L. O.-terrein te 's-Gravenhage naar Parijs vertrekken. Daar wacht hem op het vliegkamp van Villa coublay een schitterende ontvangst. In totaal zal hy dan 4800 K.M. hebben afgelegd. Hy heeft getelegrafeerd om 4 uur te zullen aan komen en man van de klok als hü bewezen heeft te zyn, zal daar niet veel aan man- keeren. Behalve een groote massa toeschou wers zullen o.m. op het vliegkamp aanwezig zyn de minister-president van Frankryk, Barthou, de minister van Oorlog, Ettienne. en de minister van Marine, Baudin, benevens generaal Hirschauer, commandant van de aviatische leger-afdeeling. Deze ministers hebben te kennen gegeven den kranigen Franschman persoonlyk te willen compli menteeren met het schitterende succes door hem behaald, waarbü hem dan tevens het Legioen van Eer zal worden aangeboden. De besturen van de Fransche Luchtvaart-ver- eeniging, de Fransche Automobielclub en tal van andere sportorganisatieszullen eveneens „au grand complet" aanwezig zijn. Een groot aantal vliegers, o.a. Carros, Audemars, Gilbert, Védrines, Vidart, Morane, Letart, allen eigenaars van Morane-Saulmer vliegmachines, het fabrikaat waarmee Brin dejonc de vlucht volbracht, zullen hun collega reeds te Compiègne opwachten, om daarna gezamenlük naar Villacoublay te vliegen, waar de officieele receptie plaats vindt. Den wereld-recordhouder van den afstand wacht dus een ontvangst hem waardig! De „Matin" heeft ter eere van Brindejonc een feestmaaltfid in de open lucht op 20 Juli georganiseerd, dat eveneens te Villa coublay zal plaats hebben. Brindejonc is te Warschau, St. Petersburg, overal in Rusland, Stockholm, en Kopen hagen, feestelyk ontvangen. De koning van Denemarken verleende hem de Danebrog orde; de opmerking moet ons uit de pen, dat ons land, op het gebied van spontane huldiging en feestelyke ontvangst, een pover figuur slaat! Naar wü vernemen, zal Z. K. H. de Prins hedenochtend op het terrein van den N. B. L. O., achter Houtrust, tegenwoordig zyn bü het vertrek van Brindejonc naar Parys. Dr. Kuyper in de Eerste Kamer. „De Nederlander" bevestigt het bericht van ons blad, dat dr. Kuyper door de Staten van Zuid-Holland tot lid der Eerste Kamer zal worden gekozen in de vacature-Waller, en voegt er by, dat hij de benoeming zal aannemen. Dr. Kuyper keert dus in het actieve politieke leven terug. Men herinnert zich, dat hij als lid derTweedeKamerontslag nam wegens toenemende doofheid, die hem, gelyk hü schreef, verhinderde aan de werk zaamheden deel te nemen, In deze omstan digheden is het zeer zeker eigenaardig, dat de taaie en strydlustige leider der anti- revolutionnairen naar de Eerste Kamer gaat: alhans wanneer „De Nederlander" juist is ingelicht, dat hij de benoeming zal aannemen. Is dit zoo, dan is het blükbaar dr. Kuypers plan in de Eerste Kamer zelf de oppositie tegen het nieuwe kabinet te voeren. Niet zonder belangstelling mag dat worden tegemoet gezien, vooral nu het waarschijnlyk is, dat ook een sociaal-demo craat zün intrede in ons Hoogerhuis zal doen. Tel. Buiten-af. Naar de „Ned." meldt, is dr. Kuyper voor zyn jaarlyksche kuur naar Dresden vertrok ken. Mr. P. J. Troelstra. Maandag 7 Juli a.s. viert mr. P. J. Troel stra z'n zilveren promotie-feest. Hy werd in een proefschrift over„Art. 165 van het Wetboek van Strafrecht". In de advocatuur begonnen, wydde hy zich spoedig aan de politiek, en wist zich tot een eerste-rangs figuur op te werken. Wanneer mr. Troelstra wil, kan hy z'n promotie-feest vieren met een ministersportefeuille. Tel. Omtrent het vergiftingsgeval te Oude Wetering kan nog het volgende gemeld wor den Maandagavond heeft vrouw Pieneman be kend haar man vergiftigd te hebben met arsenicum. Zü had echter een medeplichtige, n.l. F. Breet, te Huigsloot. Eerst is den man het vergif toegediend in postelein, later in een kop cacao en 's-avonds vóór zün dood in een glas cognac met een eitoen in zulk een hoeveelheid, dat het wel genoeg was, om 15 menschen mee te vergiftigen. Meteen kwam nog een aDdere misdaad aan het licht. Kort geleden overleed de vader van genoemden F. Breet. Deze was al geruimen tijd sukkelde en niemand dacht ander of de oude Breet was zyn natuurlüken door ge storven. Nu is echter aan het lichtgekomen,datook deze oude man door het tweetal is vergiftigd. Maandagavond laat is dan ook F. Breet door de politie gehaald. Gistermorgen arriveerde te Alkemade op het raadhuis het parket uit Haarlem. Na eerst ontkend te hebben, heeft ook F. Breet ten slotte bekend aan de beide misda den medeplichtig te zyn, ja zelfs de vrouw daartoe te hebben aangezet. De vergiftigingszaak te Abbenbroek. Gister werd voor den Hoogen Raad be handeld bet cassatieberoep van Gabriël Spaan, landbouwer te Abbenbroek, door de rechtbank te Rotterdam en het Gerechtshof te 's Gravenhage veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf wegens moord op Willem Hubert Westerveld, door middel van ver giftiging met morphine, vermengd met koffie. Mr. L. W. van Gigch, advocaat te Am sterdam, zün cassatiemiddelen toelichtende, betoogde, dat in het vonnis en in het arrest ontbreekt elke motiveering van beklaagde's opzet en diens voorbedachten rade. Voorts, aanvoerende, dat onomstootelük moest vaststaan om een beklaagde wegens moord of doodslag te veroordeelen, datdehandeling van beklaagde den dood heeft veroorzaakt, wees hy op het verschil tusschen de mee ning der gehoorde deskundigen. Hel voorspel van een oorlog BELGRADO, 1 Juli. (Reuter). De minister van Binnenlandsche Zaken verklaarde in de Skoepchtina namens de regeering, dat de Bulgaarsch-Servische gevechten van dien aard zy'n, dat z(j niet beschouwd kunnen worden als grensincidenten, maar het begin van een oorlog beteekenen. Generaal Poetnik ontving bevel met zfin heele troepenmacht de Servische posities te verdedigen. (Tel.) vee biggen f 13,h f 20,—, slachtpaarden f 80,— k f 150, werkpaarden f 160 f 350, hitten f 100,— k f 300,— Nuchtere kalveren: fok- f 18,a f 28,slacht- f 14,— k f 20,—. Biggen f 1,75 f 2,per week. Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen niet zoo groot als vorige week. De omzet in beste spoelingbeesten was bevredigend, de prijzen waren weer iets hooger, enkele puike gingen 1 a 2 cent boven noteering. Inferieure soorten waren minder vlug te verkoopen, toch zal alles wel verkocht worden. Voor België werden beste ossen gekocht; overigens werd voor het buitenland niets gekocht. Stieren met flinken aanvoer en tamelijk vluggen handel tot onveranderde prijzen. Vette kalveren in de beste soorten redelijk goed te verkoopen, mindere soorten door te grooten aan voer minder goed te plaatsen. Op de magere markt was de aanvoer van melk en kalfkoeien niet al te groot, ook de omzet in beide soorten was niet bevredigend, enkele kalfkoeien werden zoo nog gekocht, de vraagprijzen waren te hoog, zoodat men niet genegen was te koopen. Overi gens had de markt een kalm verloop. Jong vee tamelijk aangevoerd, doch bijna onver koopbaar, moeilijk was het hier de prijzen vast te stellen, de koopers bleven weg, wat verkocht werd was tegen verminderde prijzen. De oorzaak hiervan zocht men in den slechten groei van het gras, zoodat het voer zeer schraal is. Nuchtere fokkalveren waren niet zoo vlot als anders te verkoopen, exportsoorten daarentegen zeer gewild en zeer duur. Londensche berichten waren ook gunstig, waar ook hooge marktnoteering van werd aangegeven. Overige slachtkalveren eveneens duur, voor België werd ook gekocht. Werkpaarden, waarvan tamelijk goede exemplaren aanwezig waren, werden vlag en duur verkocht. Slachtpaarden en hitten evenzoo, de aanvoer in alle soorte was tamelijk groot. Biggen, matig aangevoerd, door hooge vraagprijzen ging de omzet zeer langzaam. N.R. Ct. ROTTERDAM, 30 Juni 191S. Tarwe matig aangeboden prijshoudend geheel op te ruimen. Essex per 100 K.G. van f 10,50 tot 12,75. Wilhelmina puike per 100 K.G. van f 10,75 tot f 11, overige soorten van f 9,50 tot f 10,25. OUDE TONGE, 27 Juni 1913. Tarwe f 10,75 tot f 10,90 per 100 kilo. Essex f 11,tot 11,25 per 100 kilo. Haver f 8,30 tot f 8,70 per 100 kilo. Zaaihaver f tot f per 100 kilo. Erwten f 8,75 tot f 9,— per mud. Bruine boonen f 9,tot f 9,50 per mud. Eig. Aard. f 0,— tot f 0,per 70 kilo. Bravo's Aard. f 0,tot f 0,per 70 kilo. Eig. poters f 0,tot f 0,per 70 kilo. Bravo's poters f 0,tot f0, per 70 kilo. Kriel f 0,lot f 0,per mud Ajuin f 0,tot f 0,per 60 kilo. Koepeeën f 0,tot f 0,per 60 kilo. Boter f 0,per kilo. Eieren cent per stuk. Marktberichten. Amsterdam 1 Juli 1913. Ingezonden door Jac. Knoop,Commissio nair in aardappelen, Tel. 7833, Amsterdam. Zeeuwsche Bonten f o,- A f ot- Zeeuwsche Blauwen 0,- 0,- Spuische Eigenheimers 0,- n v 0,- Zeeuwsche 0,- n 0,- Flakkeesche 0,- n 0- Geldersche Blauwen 0,- n V 0- Friesche Borgers 0,- 0,- Friesche Blauwen 0,- o,- Eigenheimer Pooters V 0,- n V 0,- Blauwe Pooters 0- 0,- Andyker Muizen 8,- 3,60 kleine v 2,- n 2,40 Westlandsche ronde 3.25 n 3,80 Schoolmeesters 3,60 n 4,- Nieuwe Malta per 100 Ko. f8,- -a f 9,- MIDDELHARNIS. OndertrouwdAbraham van den Tol 27 j. en Cornelia Hendrika Zeedijk 26 j.Arie Cornells van Driel 24 j. en Teuntje Johanna Vermeer 23 j. SOMMELSDIJK. Geboren: Jacobus z. v. Martinus BertusGroenen dijk en Klaasje TroostCatharina, d. v. Daniël den Hollander en Dina Kastelein; Jacob, z. v. Jacob Grootenboer en Klazina Wilhelmina van Ant werpen. Gehuwd: Cornelis Troost, oud 25 jaar wonende te Boskoop met Jacomientje Breur, oud 21 j.Arend Cornelis Koning, oud 24 j. wonende te Middelharnis met Aartje Razenberg, oud 29 j.Cornelis van Huizen oud 24 j. wonende te Ouddorp met Jacoba Troost 30 jareD. Overleden: Maatje Kastelein, oud 72j.echtgenoot© van Cornelis Jacob Mosterdijk. DEN BOMMEL. Geboren: Neeltje, d. v. J. P. Masten A. Vermaas. Ondertrouwd: L. Verkerke j.m. 24 j. en P.Boger- man j.d. 24 j. ROTTERDAM, 1 Juli. Op de veemarkt waren aangevoerd: 69 paarden, veulens, ezel, 938 magere en 497 vette runderen, 223 vette, 413 nuch tere en graskalveren, schapen of lammeren, varkens, 121 biggen, bokken of geiten Koeien en ossen 40 tot. 44 4 47 c. stieren 35 a 40 c. 4 c., vette kalveren 45 tot 50 455 c., exportkal veren tot 4 ct. alles per balf kilo. Melkkoeien f 160 4 f 340, kalfkoeien f 175 4 f360 stieren f 150 4 f 370, pinken f 110 4 f 140, graskal veren f Af vaarzen f 120 4 f 180, alles mager Op Maandag 30 Juni 1913 's nam. 3 uur in het Hotel Spee te Sommelsdyk inzet vanen Op Maandag 7 Juli 1913 terzelfder plaatse en ure afslag, van: a 4 perceelen BOUW LAND in den polder het Oudeland Gem. Sommelsdyk samen groot 7.66.50 H.A. (18 gem. 276 roeden S. maat); b 2 perceelen BOUWLAND, RIETLAND en WATER in dén polderde Westplaat Gem. Sommelsdyk, samen groot 3.74.30 H.A. (8 gem, 237 roeden Rynl. maat) en e 8 perceelen in den polder Oud-Kraayer, Gem. Melissant, samen groot 9.25.40 HA.(20 gem. 46 roeden Voornsche m.) ten verzoeke van den WelEd). Heer W. Pronk te 's-Gravenhage. Alles nader by notitiën omschreven. Notaris VAN BUUREN Op Woensdag 9 Juli 1913, te Dirksland, ten herberge van C. de Bruin, afslag 's avonds half 7 uur, ten verzoeke van den Heer Dr. G. J Rinkel te den Haag van 1.32 40 Heet. (2 G. 265 R BOUWLAND, te Dirksland, nabü den Gelderschen Dijk, kad. Sectie C. no. 68, 537 550, in 1 perceel en voor 2, 68, 53 Heet, (5 G. 254 R) BOUW LAND, te Dirksland, schietend van den Doornboschweg tot den Gelderschen Dy'k, kad. sectie C. nos. 233 en 525 tot es met 529, in 2 perceelen en in combinatie. Alles blootschoof 1913 uit de pacht. Notaris VAN DER SLUYS.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1913 | | pagina 7