99 99 Officieel Nieuws- en Advertentieblad m fè||jj|J voor Overflakkee en Goedereede. TWEEDE BLAD Woensdag 19 Februari 1913. Plaatselijk Nieuws. i3de Jaargang. No. 14 VOORUIT! Dit blad verschijnt eiken WOENSDAG. Prijs per kwartaal, franco per post f 0,50. Afzonderlijke nummers0,05. Hoofdredacteur W. DE JONG, Lid van de Tweede Kamer Staten-Generaal, VGRAVENHAGË. Uitgave der Flakkeesche Boek- en Handelsdrukkerij te Hlddelharnls. Prijs der Advertentiën: van 1 6 regels 0,60. Iedere regel meer0,10 Gtroote letters naar plaatsruimte. Driemaal plaatsing wordt slechts tweemaal berekend. Alle solide Boekhandelaars en Advertentie-Bureaux nemen Advertentiën aan. Bsrichïen van correspondenten en Advertentiën te adresseeren aan de Flakkeesche Boek- en Handelsdrukkerij te Middeiharnis. MIDDELUAKNIS. Maandag arriveerden alhier aan het sas een ploeg werklieden van Willemstad om een zinkstuk klaar te maken dat nog in 't laatst van deze week, bezyden den Westhavendam gezonken moet worden tot voorkoming van verdere grond verzakking. De Bsna-boot van de heeren C. J. van Houten Zn. die Maandag alhier in de kaai ligplaats nam werd Maandagavond door +60 personen bezocht. Gedurende de pauze werd ieder op een heerlijke kop Rona-cacaomelk getracteerd. Dinsdagmorgen kon de stoomboot Middelharnis wegens den buitengewoon lagen waterstand eerst om 8 3/4 ure worden geschut. Dientengevolge keerden eenige passagiers huiswaarts. Tegen een inwoner dezer gemeente is Procesverbaal opgemaakt wegens beleedi- ging van een ambtenaar. Het 3 jarig onderhoud van het schil derwerk van leuningen en bruggen van de Tramhaven en het daar staande rijksgebouw is bij inschrijving ten deel gevallen, aan de heer W. Buijs alhier. In den nacht van Maandag op Dins dag werden bij de landbouwers Buijs en Zeedijk vermoedelijk door een hondeeDige kippen gedood, terwijl van Zeedijk een schaap hetzelfde lot onderging. De Burgemeester maakt bekend dat het suppletoir kohier der grondbelasting over het dienstjaar 1912 invorderbaar ver klaard op 17 Februari 1913 aan den ontvanger ter invordering is ter hand gesteld. Door het gemeentebestuur is bij in schrijving de levering van de benoodigde grint dienstjaar 1910 gegund aan C. v. d. Heuvel van Sliedrecht voor f2.33 per Meter, terwijl het verrijden van de grint van de Kaai naar de bestemde plaatsen is gegund aan Joh. Nipius voor 54 cent de Meter. MELISSA,'UT- Donderdagavond gaf de zang- vereeniging „Halleluja" alhier met de ver- eeniging van Hekelingen en Middelharnis een goedgeslaagde uitvoering in de Herv. kerk. Woensdagavond zal in het café van A. v. d. Klunaert alhier een bioscope-voor- stelling worden gegeven. O. a. zal de ramp van de „Titanic" worden vertoond. Met het schoonhouden der kachels en lampen in de openbare school is belast Mej. Wed. DoornheijD. WERKINGEN. j.l. Dinsdag had de knecht van A. W. K. alhier het ongeluk met hit en kar in de sloot, loopende langs den Zee dijk van den polder Oud Herkingen, te rijden. Hoewel de eerste blik het ernstigste deed vreezen, bleek bij onderzoek dat noch aan hit noch aan kar eenig letsel was. OnlaDgs had eeD fletser het ongeluk een kind van M. alhier omver te rijden. Berijder en flets gingen over het kind heen, dat echter geen letsel bekwam. In de plaats van wijlen W. de Geus is tot notabel der Ned. Herv. Kerk alhier gekozen de Heer M. Logmans, die deze benoepiing heeft aangenomen. Dezer dagen had een vrachtrijder uit Middelharnis het ongeluk dat onder deze gemeente de burrie van zijn wagen stuk brak, waardoor koetsier en mederijder beiden hun reis te voet naar hier moesten afleggen. STELLENDAM, 19 Febr. Donderdag ge raakte het stoomschip „Amsterdam" van Glasgow naar Rotterdam bestemd en gela den met stukgoederen en kolen op den Hinder. Twee sleepbooten boden assistentie welke geweigerd werd. De boot kwam met hoog water vlot. De vorige week kreeg mejR. Roon een klap van een voorbij komend paard, welke klap zoodanig aankwam, dat het meisjein eikaar zakte en geneeskundige hulp noo- dig was. Het ongeluk is tamelijk goed afgeloopen, daar mej. R. na enkele dagen rust weer aan haar werkzaamheden kon gaan. Zaterdag viel een tien-jarige jongen, die een peentje wilde pakken van een wagen, die gelost werd, in de kaai. Gelukkig was het water laag, zoodat hjj, hoewel tot den hals in het water staande, zelf een trap wist te bereiken, waar langs hij op den wal kwam. Dinsdagmiddag werd de Heer P. C. Cre- zee alhier beëedigd als heemraad van den polder „De Generale Dijkagie van Stellen dam." Enkele dagen geleden werd op het gors onder deze gemeente een volledig stel mans kieeren gevonden. Geen enkel teeken van herkomst werd er by aangetroffen, zoodat niemand weet, van wien de kleeren zyn, noch hoe ze er gekomen zyn. Van het ver missen van eenig persoon wordt ook niets vernomen. Naar men ons mededeelt, is door den gemeente-veldwachter ook een politiehond aangeschaft. Verslag van het behandelde in de ver gadering van de Visscherijvereeniging Eensgezindheidop Dinsdag 11 Febr. 's avonds 6 uur bij den heer Troost. Aanwezig zyn 25 leden. Tengevolge van een door het bestuur gerichte uitnoodiging zijn ook aanwezig 6 Goereesche visscbers en een afgevaardigde uit Brielle, terwijl de Burgemeester onzer gemeente de ver gadering bywoont als eere-voorzitter. De voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. Alsnu wordt het jaarverslag gelezen, waaruit blykt, dat „Eensgezindheid" zich mag verheugen in een opgewekt vereeni- gingsleven, dat het ledental stationair is gebleven, dat hetbedragderbenoodigdheden, welke coöperatief werden, aangekocht, eenigermate kleiner is, dan dat van een vorig jaar, wat toe te schrijven is aan de minder goede resultaten der visscbery der laatste maanden. Vervolgens doet de penningmeester ver slag over het afgeloopen jaar. De inkomsten bedroegen f 29,75, de uitgaven f25,12, zoo dat er een batig soldo is van f 4,63. Buitengewone uitkomsten bedragen f 13,00, buitengewone uitgaven bedragen f 7,50 Zoodat ook hier een goed slot, van f 5,50 valt te constateeren. Wordt vervolgens breedvoerig besproken de al- of niet noodzakelijkheid van het aanschaffen van een vergunning voor het verpachte water. Het resultaat is, dat allen besluiten een vergunning te nemen waarna de Secretaris verzocht wordt deze vergun ningen aan te vrageD. Naar aanleiding der vraag van den voorzitter aan den eere voorzitter, of deze in genoemd geval raad weet te verschaffen, doet de eere-voorzitter het voorstel, deze zaak op te dragen aan het Hoofdbestuur der vereeniging Schutte- vaêr. Het Bestuur is van meening, dat in deze eerst met de autoriteiten dient te worden overwogen, eer verdere stappen kunnen worden gedaan. Met algemeene stemmen wordt besloten' te trachten het geheele terreiD onder eene vergunning te krijgen en de limiet gewij zigd te krijgen van de ijzeren baak Rockanje op Goeree-Rockanje of de Goereesche haven opengaats. Aan de beurt van aftreden zijn de be stuursledenP. van Dam en M. Troost Lz. Werden met groote meerderheid herkozen. Het volgende punt der agenda: Inning Contributie is gauw afgeloopen. Vervolgens komt aan de orde punt 7 der Verkrijging van aansluiting bij de ver eeniging door andere gemeenten. Door het bestuur is een uitnoodiging tot bijwonen der vergadering verzonden aan visschers te Goedereede, Ouddorp, Den Briel en Pernis, teneinde te trachten vereenigingen daar ter plaatse te verkrijgen, die alle in een alge meene konden worden opgenomen. In algemeene trekken wordt door het Bestuur voor de genoodigden uiteengezet, wat eensgezindheid in den tijd van haar vijfjarig bestaan heeft bereikt, en hoe nuttig het zou zijn, als alle visschers in eene ver eeniging konden worden ondergebracht. Voortdurend merkt het Bestuur de groote wenscbelykheid van een algemeene vereeni ging. Vele zaken zouden dan beter tot hun recht komen. Daar alle aanwezigen over tuigd zijn van het nut eener algemeene vereeniging, wordt besloten, dat tot 24 Februari a.s. gelegenheid zal zijn voor vis schers uit andere gemeenten zich als lid op te geven. De afgevaardigde van den Briel bepleit de wenschelijkheid om ook spiering visschers en zalmdrijvers als lid toe te laten. Er wordt in dezen geen beslissing geno men. Volgt de Rondvraaag. Wordt de wensche- lykheid uitgesproken het wrak van de „Phoenix" te verboeien en een paar wrakken, ook hinderlijk voor de scheepvaart, by de autoriteiten tot opruiming voor te dragen. Na nog enkele besprekingen van minder belang werd de vergadering door den voor zitter gesloten. Ook vroeg. OUDDORP. Bij den heer Hekman staat de spinazie al boven en dat op den kouden grond, jammer dat de nachtvorsten ze doet verdwijnen. Voor de Antirev. Kiesvereeniging zal voor de kiezers optreden Ds. Hoogerzeil uit Vlaardingen. Door den Gemeenteraad alhier is met algemeene stemmen besloten de jaarwedde van den telefoonhouder Knape met f 50.— te verhoogen. Op verzoek der vereeniging tot het op richten eener Centrale proeftuin op het eiland Flakkee om een jaarlykscbe subsidie van f300.— uit de Gemeentekas is door den raad afwijzend beschikt. De jaarwedde van den straatveger en lantaarnopsteker is verhoogd met f 10.— NIEUWE TONGE- By de Ned. Herv. Kerk zijn tot notabelen herkozen de heeren P. van den Houten, G. van der Kroon en Arie van Alphen Pz. Door de gemeentepolitie is tegen L. H. alhier procesverbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap. Naar men verneemt heeft de bode van Alphen van hier op Middelharnis tegen 1 Maart zijn zaak overgedaan aan Johs. Wit- tekoek alhier. Zaterdagavond om ruim 10 uur werden de bewoners van den Zuiddijk opgeschrikt en kwamen de straat op, doordat er in dit late uur, in de zoo stille straat een revol-

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1913 | | pagina 5