Ingezonden Stukken. 6 werd. De deskundigen verklaarden ook, in hun nog geheim gehouden rapport, het on waarschijnlijk te achten, dat de jongeman uit eigen beweging een zoo groote hoeveel heid veronal, minstens 21 tabletten, had ingenomen. Ergo rees het vermoeden, dat hy werd vergiftigd. Eu die argwaan werd versterkt, doordien hy zyn geheele ver mogen aan iemand buiten zyn familie naliet. Door het nieuwe onderzoek zal blijken, of er verdenking rust op zijn vriend Roe, den eenige die dien avond in zyn gezelschap was. De bijzonderheden omtrent het leven van den vergiftigde, ontleend aan de „Daily Chronicle". Dit blad ontving enkele maanden geleden van onbekende zijde een uitgeknipte advertentie, waarin het over lijden van den jongen man werd gemeld. En daar was dwars opgeschreven. „Onder zoekt". De onbekende toezender, niet on waarschijnlijk de moeder van den jongen man, die afgezonderd van haar leefde, vertrouwde dus blijkbaar de zaak van zijn dood niet. Wat moeten Bloedverwanten en Vrienden van Drinkers weten? Op een kaart uitgegeven door de Duitsche Vereeniging tegen het misbruik van sterken drank, staat hierover het volgende Genezing is mogelijk, maar de drinker moet zyn kwaal zelf erkennen, alle zelfbe drog opgeven en den ernstigen wil hebben om gezond te worden en zich te laten helpen. Alle geheime middelen tegen drankzucht, met of zonder medeweten van den drinker toegediend, is kwakzalverij. Vraag bekwame personen om raad b. v. doktoren,geestelijken leiders van onthoudersvereenigingen en ook geredde drinkers. Wendt u tot een Konsultatie-bureau, wan neer er een in uw plaats bestaat. Sluit alcohol in eiken vorm uit,(brandewijn likeur, vruchtenwijn, bier.) Het beste is, dat er in 't geheel geen sterke drank in huis geduld wordt en elk herberg bezoek vermeden wordt. Onthouding van het geheele gezin is 't zekerste voorbehoedmiddel voor het lijdende lid. Dan komen de patient en zijn bloedverwanten er van zelf toe, om lid van een onthouders-vereeniging te worden. Een ingrijpende kuur in herstellingsoord voor drankzuchtigen is zeer noodzakelijk in alle gevallen, waar de drinker geen kracht heeft, onthouder te zyn, of in een zeer ver leidende omgeving leeft. Wie hersteld is, moet, om niet terug te vallen, zyn vroegere drankvrienden vermij den en mag nooit meer een enkele druppel alcohol gebruiken. Het is zeer goed een werkzaam lid van een onthoudersvereeni- ging te worden. Set middagmaal. Op een Maandagmorgen stapten eenige arbeiders een kroeg binnen met het vaste voornemen, die dag niet naar hun werk te gaan, doch als naar gewoonte „Maandag te houden". Omstreeks het middaguur komt een ar moedig doch zindelijk gekleede vrouw de de herberg binnengluren. Kloek stapt ze op een der mannen toe en zegt: „Ik denk,dat je van daag wel niet thuis zult komen eten, daarom breng ik je portie hier". Met deze woorden zet ze een zorgvuldig toegeknoopt pakje vlak voor haar man en gaat heen. Luid gejuich van de kant der halfdronken kameraden Aan plagerij geen gebrek 1 Daar komt één van hen op de kostelijke inval, om allemaal een proefje van het maal te nemen. De eigenaar van het pakje stemt toe. Hij ont knoopte het doek, maar vind niets dan een leege schotel. Er ligt echter een briefje in van de volgende inhoud „Ik hoop dat het eten je goed zal smaken het is hetzelfde wat de kinderen thuis hebben". Overgenomen De collectieve nota der mogendheden. BERLIJN, De tekst der door de gezanten der zes mogendheden te Constantinopel overhandigde nota luidt als volgt: De ondergeteekende gezanten van Oosten- ryk-Hongarye, Engeland, Frankrijk, Rus land, Duitschland en Italië, hebben van hun regeeringen de opdracht ontvangen aan zijne Excellentie den minister van Buiten- landsche Zaken van Zyne Majesteit den sultan, de volgende mededeeling te doen Wenscheud, de hervatting der vijandelijk heden te voorkomen, gelooven genoemde mogendheden de aandacht der Turksche regeering te moeten vestigen op de groote verantwoordelijkheid, die zij op zich nemen wanneer zij tegen het advies der mogend heden in, het herstel van den vrede zou verhinderen. Zij zou het slechts zich zelf te wijten hebben, wanneer de voortzetting van den oorlog tengevolge zou hebben, dat de hoofdstad in gevaar werd gebracht err de vijandelijkheden tot de Aziatische provincies werden uitgebreid. In dit geval zal zij niet op een gunstigen uitslag van de bemoeiingen der mogendheden kunnen rekenen, om haar tegen de gevaren te beschermen, die zij zelf heeft uitgelokt, niettegenstaande de raadgevingen der mo gendheden. Met het oog op de huidige om standigheden, zal de Turksche regeering na het sluiten van den vrede, den moreelen en materieelen bijstand der groote Euro- peesche mogendheden noodig hebben om de schade, die de oorlog veroorzaakt heeft, weder goed te maken, haar positie in Con stantinopel te versterken en den toestand in de Aziatische provinciën te verbeteren, wier bloei haar voornaamste kracht vormen zal. Om dit noodzakelijke werk te kunnen ondernemen en uit te voeren, zou de re geering van Zyne Majesteit den sultan slechts dan rekenen kunnen, wanneer zij haar raadgevingen, die gebaseerd zyn op de algemeene belangen van Europa en van Turkije, opvolgen zou. Onder deze omstan digheden gelooven de mogendheden opnieuw aan de Ottomaansche regeering te moeten adviseeien om in den afstand van Adria nopel aan de verbonden Balkanstaten toe te stemmen en de zorg voor het lot der eilanden in de Egeïsche Zee aan de mo gendheden over te laten. Tegenover deze concessies zouden genoemde mogendheden bereid zijn, de Mohammedaansche belangen in Adrianopel te beschermen en voor de veiligheid van de zich aldaar bevindende moskeeën, en religieuss gebouwen te zorgen Eveneens zouden zy bij de oplossing van de kwestie der eilanden in de Egeïsche Zee het daarheen trachten te leiden, dat iedere bedreiging tegen de veiligheid van Turkije uitgesloten bleef. (Tel.) Poincaré gekozen. PARIJS, 17 Januari. De eerste stemming is geëindigd en verliep zonder incidenten van beteekenis. Toen Poincaré en Pams de tribune beklommen om te stemmen, werden zy langdurig toegejuicht. De toejuichingen voor Pams kwamen hoofdzakelijk van de linkerzijde, maar daar na applaudisseerde de geheele zaal. Toen Poincaré zich naar de stembus begaf, was 't vooral het centrum, dat hem toejuichte, hoewel ook in andere gedeelten van de zaal levendig gemanifeesteerd werd. Gedurende de geheele stemming bleef de Bonapartist De Dion voortgaan tumult te maken en tegen de verkiezing van een president, die door het parlement en niot door het volk plaats had, te pro testeeren.Ten slotte werd hy door zijn vrienden tot zwijgen gebracht. De eerste stemming. VERSAILLES. De volledige uitslag van de stemming is als volgt: Aantal stemgerechtigden 872 Stemmen van onwaarde 5 Uitgebrachte geldige stemmen 867 Absolute meerderheid 434 stemmen Poincaré429 Pams327 Vaillant (soc.)63 Deschanel 18 Ribot16 Bourgeois4 Millerand3 Mascuraud 2 Delcassé2 Dubost1 Rochefort1 Het resultaat is dus een herstemming, daar Poincaré 5 stemmen ond6r de absolute meerderheid bleef. VERSAILLES. Om half zeven was de tweede stemming afgeloopen. Toen de eerste stemming geêndigd was, kwamen de geuni- fieerde socialisten by een. Naeen stormachtige discussie besloot de meerderheid, in weerwil van- de sympathie-betuigingen, zoowel ten gunste van Poincaré als van Pams, om ook by de tweede stemming op Vaillant te stemmen. In de vergadering werd Poincaré zeer langdurig en zeer levendig toegejuicht, op het oogenblik, dat hij zyn stembiljet in de bus wierp. De tweede stemming. VERSAILLES. De tweede stemming begon om 4 u. 25 's namiddags. Alvorens de stemming plaats had, begaf zich een delega tie naar Pams, om hem alsnog te verzoeken, zijn candidatuur in te trekken. Pams wei gerde. Het resultaat van de tweede stemming was, dat Poincaré met absolute meerderheid tot president der republiek gekozen werd. De stemmen waren als volgt verdeeld Aantal stemgerechtigden 874 Stemmen van onwaarde 11 Uitgebrachte geldige stemmen 859 Absolute meerderheid 430 stemmen. Poincaré483 Pams296 Vaillant69 zoodat Poincaré gekozen is. (Tel.) Het geval-Jonathan Bradford. Dwalen is menschelyk en dus kan ook een rechter dwalen en zich in zijn oordeel vergissen (Vrouwe Justitia is niet voor niets geblinddoekt). Maar meer dan elke andere vergissing maakt een gerechtelijke dwaling een pijnlijken indruk, vooral op hen, die by de onfeilbaarheid van het recht zouden zweren. Van een gerechtelijke dwaling, waarvan vooral de bijkomstige standigheden een zeer eigenaardig en buitengewoon karakter droegen, vertelt Alexander Benson in zijn pas verschenen „Pleinliche Gericht". De bloedige tragedie speelde zich 175 jaar geleden af, doch is wel zoo merkwaardig, dat zij verdient in breeden kring bekend te worden. In het jaar 1737 ondernam zekere Hayes, uit Londen, een zeer welgesteld man, een reis naar Oxford, ten einde aldaar aan zyn bloedverwanten een bezoek te brengen. Toen de duisternis inviel, besloot hij niet verder te reizen, doch den nacht door te brengen in den aan den weg liggende wel bekenden herberg van Jonathan Bradford. Het was een klein, maar aangenaam gezel schap, dat hij daar aantrof. Een tweetal heeren, die eveneens den nacht by Brad ford zou overblijven. Onder gezelligen kout was het laat, voordat men het wist en werd eindelijk besloten deresp. slaapkamers op te zoeken. Omstreeks één uur 's nachts werden de beide heeren plotseling wakker door een gesteun, dat uit de aangrenzende kamer kwam, waar Hayes sliep. Zij stonden haastig op en begaven zich naar bedoelde kamer, waar zich een vreeselyk schouwspel aan hun oog vertoonde. Op het bed wentelde Hayes zich doodelyk gewond, in zyn bloed, midden in de kamer stond de waard van den herberg, een met bloed bevlekt mes nog in de hand houdend. De gerechtelijke autoriteiten werden gewaarschuwd, en Bradford werd als moordenaar gearresteerd. Niettegenstaande bezwarende bewijzen, die tegen hem in werden gebracht, bleef hij zyn onschuld volhouden. Maar hoe kwam het dan, zoo wierp men tegen deze betui gingen in, dat zyn kleederen en het mes, dat hy in de hand had, met bloed bevlekt waren, en hierop wist hy geen antwoord te geven. Bradford werd dan ook ter dood veroor deeld en opgehangen, doch aan den voet van den galg betuigde hy nog zyn onschuld. Achttien maanden later legde een knecht van Bradford op zyn sterfbed de verklaring af, dat hy de moordenaar van Hayes was. Den avond te voren had hy gezien, welk een groot bedrag aan geld de reiziger by zich had en hiervan wilde hij zich meester maken, wat hem dan ook gelukt was. Bradford was nus werkelijk onschuldig. Het raadsel van het bebloede mes werd kort daarop ook opgelost. Voorzyn terecht stelling had Bradford n.l.aan den bichtvader de volgende verklaring afgelegdOok hij was, toen hij den gewonde hoorde kreunen, naar diens kamer gesneld, doch had zich te voren met een mes gewapend. In de kamer gekomen, zag hy wat er gebeurd was en wilde zich daarop van het geld van den vermoorde meester maken, doch een ander was hem reeds voor geweest. Ter wijl hij in het bed zocht, of Hayes daar wellicht zijn geld verborgen had, viel het mes uit zyn handen op bed en werd zoo doende met bloed bevlekt. Voor den rechter had hy zyn schandelijke bedoelingen niet durven bekennen. Tweehonderd pond sterling voor een echtgenoot. De „White Star Company" te New-York voor niet minder dan 1,093,481 pond sterling of ruim 13 millioen gulden aangesproken wegens het verlies van bloedverwanten en eigendommen, die op 16 April van verleden jaar met de „Titanic" zyn ondergegaan. De hoogste eisch tot schadeloosstelling is die van mevrouw Henry B. Harris we duwe van den theaterdirecteur, die 200,000 pond vraagt voor hel verlies van haar Echt genoot. Mevrouw Howard B. Case, weduwe van den directeur-gérant van de Vacuum Oil Co., en mevr. Jacques Futrelle, weduwe van den novellist, vragen ieder 60,000 pond sterling als schadeloosstelling voor het verlies van h^ar echtgenooten terwijl mevr. Francie D. Millet, de weduwe van den Amerikaanschen artist, 20,000 pond eischt. Geen eischen tot schadeloosstelling, noch voor het verlies van bloedverwanten, noch voor dat van eigendom, zijn ingesteld door de nagelaten betrekkingen van kolonel Astor, van Isidor Straus, den millioenair en zijn gade, van Benjamin Guggenheim, eveneens millionair, van Charles :Hays, wijlen de president van de Grand Trunk Railway, van William Stead en van George Widener, den verkeerskoning, die alien met de „Titanic" zijn ondergegaan. Advocaten te New-York verklaren, dat de kans, of de eischers noemenswaardige bedragen zullen ontvangen, afhangt van de toepassing der Britsche of Amerikaansche scheepvaartwetten op deze gevallen. Als de Engelsche wet hier Tan toepassing wordt verklaard, dan zou er 15 pond per ton van de „Titanic" het rampzalige schip had een waterverplaatsing van ongeveer 45,000 ton dus totaal 665,000 pond sterling ter beschikking moeten worden gesteld door de „Whitte Star Comp.", haar evenredigheid te verdeelen onder de eischers. Als de maatschappij er echter in slaagt, de Ame rikaansche wet te zien toegepast, dan zou er slechts weinig meer dan 19,000 pond te verdeelen vallen. De kwestie der aansprakelijkheid van de maatschappij en de draagwijdte dier aan sprakelijkheid moeten thans door de New- Yorksche rechtbank worden vastgesteld. Handel in voorvaderen. Een Californisch professor, Jordan ge naamd, legt op het oogenblik de laatste hand aan een boek, dat binnen afzienbaren tijd het licht zal zien, en waarin hij beweerd, dat een groot aantal aanzienlijke Ameri kanen van Europeesche koningen afstamt. Hy tracht zyn beweringen aan de hand van uitvoerige genealogische tabellen te bewijzen. Carnegie zal ongetwijfeld met groot genoe gen vernemen, dat hy volgens professor rechte lyn van de ongelukkige Maria Stuart afstamt. Rockefeller daarentegen zal wel minder tevreden zyn, daar diens stam boom tot sir Francis Drake wordt terug gevoerd, terwijl de petroleumkoning beweert van een veel voornamer voorvader af te stammen, n.l. van den hertog van Clarence. Als Rockefeller's bewering juist is, dan kan hy zich op een stammoeder beroemen, die op tienjarigen leeftijd gehuwd is en een jaar daarna aan een kind het leven ge schonken heeft. Maar met zulke kleinig heden kan zich een Yankee van breede opvattingen niet ophouden. In ieder geval zal prof. Jordan's opzien barende ontdekking het gevolg hebben, dat op de New-Yorksche „voorvaderen-markt" een krachtige „hausse"-beweging plaats vindt. Aan gene zijde van den Oceaan zyn er tenminste genoeg menschen, die niettegen staande hun familiegeschiedenis sedert eeuwen in een ondoordringbaar duister gehuld is, een geschikt genealoog vinden, die voor geld en goede woorden bereid is een stamboom te vervaardigen, die geen twijfel meer overlaat. Als land van herkomst komt in hoofdzaak Engeland in aanmerking en zoo levert dit land dan ook een legertje genealogen op, wier hoofdbezigheid is het samenstellen van stamboomen voor ver mogende Amerikaansche families. Onlangs gaf een rijke Chicago'sche familie een der gelijke opdracht. Na langdurige reizen ge lukte het eindelijk den genealoog, die met de opdracht belast was, in Derbyshiie in een oud register een gelijkluidenden naam te vinden, waarvan de eigenaar inderdaad een zeer groote en eervolle rol had gespeeld. De basis voor de stamtafel was thans ge vonden, de afstamming werd naar de waarschijnlijkheidsberekening" ingevuld en kort daarop werd de familie te Chicago verblijd met een prachtigen, nauwkeurigen stamboom, begeleid door een rekening van 350 pond sterling, die natuurlijk per keeren- de post voldaan werd. Het Engelsche blad „The Standard" verklaart, dat er thans een geregelde handel in stamboomen tusschen Amerika en Engeland bestaat, die bij het tegenwoordige zoeken van Europeesche aristocraten naar Amerikaansche dollarprin sessen voortdurend in omvang toeneemt. De dure stamtafels zijn een bron van genot voor de betreffende Amerikaansche families. Men hangt ze prachtig ingelijst op een in het oog vallende plek, opdat ieder bezoeker onmiddelyk ziet, dat zijn gastheer bloed van ridders of zelfs van koningenin de aderen heeft. Een schatrijke zeepfabri kant is op die wyze er achter gekomen, van Karei den Groote af te stammen en hij heeft van zyn stamboom een stempel laten maken, die trouw op elk zijner brieven afgedrukt staat. Europeesche vorsten als geldbeleggers. De koningen en vorsten van Europa, schynen de banken van Europa niet vei lig genoeg meer te vinden om hun kapi taal daar te deponeeren. Sedert eenige ja ren brengen zy hun geld naar de groote bankinstellingen in de Vereenigde Staten, en zyn niet afkeerig van industrieele spe culaties in Noord- en Zuid-Amerika. Keizer Wilhelm heeft bijvoorbeeld reeds zeer lang voor drie millioen dollar aandee- len van een Amerikaansche spoorwegmaat schappij, die hem 5 pCt. dividend opbrengen. Ook de Pruisische prinsen bezitten Ameri kaansche spoorweg-aandeelen. De tsaar van Rusland heeft 6 millioen dollar gestoken in Amerikaansche spoorwegwaarden, waar van hij een rente van 500.000 dollar per jaar trekt. Koning George van Engeland, heeft voor vijf millioen dollar Amerikaan sche industrieele waarden. Tot de vorsten, die geld in het land van den dollar belegd hebben, behooren verder de koningen van Italië, van Griekenland, van Denemarken, en van België. Ook ko ning Alfons van Spanje behoort onder hen. Ex-keizerin Eugenie heeftop de Amerikaan sche banken niet meer dan 10.000 dollar staan, ook de keizer van Oostenrijk en de Paus hebben aan gene zyde van den Oce aan niet veel kapitaal gedeponeerd, maar geven de voorkeur aan Rothschild en Mon- tefiore. Geweldige brand te Norwich. De groote schoenfabriek der firma Senton, te Norwich, waarin ongeveer een 1000 ar beiders werkzaam waren, is Donderdagmor gen bijna geheel afgebrand. De brand werd even na middernacht ontdekt en spoedig was de brandweer ter plaatse. De vlammen verspreidden zich echter met een buitengewone snelheid en alles wat men kon doen, was dan ook te trachten den brand tot de fabriek zelve te beperken, waarin men dan ook gelukkiger wijze slaagde. Intusschen brandde de geheele fabriek uit, zoodat vele arbeiders voorloopig tot werkloosheid gedoemd zyn. De schade wordt op niet minder dan f 1.200.000 geschat. Een vorstelijk huwelijk ontbonden. Het huwelijk van prins George van Beieren, met aartshertogin Isabella Maria van Oosten rijk is door het hoogste Beiersche gerechts hof ontbonden verklaard. Prins George is een neef van den Beierschen regent. Aarts hertogin Isabella bracht slechts drie dagen na haar huwelijk by hem te Munchen door en keerde daarop plotseling naarWeenen terug. In den loop van het vorig jaar deed prins Leopold, de vader van prins George, nog een poging om de jonggehuwden met elkander te verzoenen, ecbter te vergeefs. Daarop werd met het echtscheidingsproces een aanvang gemaakt. De eenige reden die voor de echtscheidiug wordt opgegeven, is „gebrek aan overeenstemming tengevolge van diepgaand verschil van karakter. (Tel.) Een gepast antwoord. Een geestelijke tramde door de stad. Hy had een bouquet mooie bloemen in zy nhand. Even voordat hij aan de plaats zijner be stemming was, stapte een man in de tram, die klaarblijkelijk onder den invloed van sterken drank verkeerde. Hy kwam naast den geestelijke zitten. Terwijl hy rondkeek, viel zyn blik op de bloemen. „Die zijn mooi, mynheer", zei de man tot den geestelijke. „Ja", was 't antwoord, „en weet ge waar om ze zoo mooi zyn De man dacht een oogenblik na, zei toen: „Neen mijnheer". „Wel, dat zal ik je vertellen. Dat komt, omdat zij niets anders dan water drinken Ned. De Landbouw Onderlinge. „P. O. C. Overflakkee." 't Aantal leden bedroeg op 1 November 1910 81 leden 1911 123 1912 156 't Aantal ongevallen bedroeg in November 1910 1. duur 9 dagen. 1911 3. 10, 10 en 18 dagen. 1912 9. -,8,9,11,12,13,16,21 <en 39 dagen. Melissant, 20 Jan. 1913. A. W. KEIJZER, Secretaris, (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) „Groene Kruis." Geachte Redactie. Gaarne vraag 'k op vereerend verzoek, -van uwe gastvrijheid 'n plaatsje om hei Groene Kruis wat meer algemeen bekenc te maken in ons dorp en daarmee naar hoop, de inwoners over te halen lid te worden van die zoo sympathieke vereeniging. Des te liever doe ik dat, omdat ik daar door van zelve in de gelegenheid kom if 't openbaar een averechtsche opvatting t< ontzenuwen die tot myn spijt sommiger hier deelen, dat ik tegen de oprichting var •die vereeniging zou wezen. Het klinkt we ongelooflijk, maar toch'is me dat gebleken Ik vat dus deze welkome gelegenheid me genoegen aan om die verkeerde voorstelling weg te nemen, en van mijn goede gezind heid, ja van mijn algeheele sympathie ti doen blijken, 't Zou toch immers al te on gery'md zijn, en al heel weinig strookei met de opvatting van de beginselen va mijne tietrekking, die me lief is boven a en waarvan ik, ondanks de vele teleui stellingen en ontgoochelingen, Goddank de idealen kant op hoogen prijs blijf steller Mei een enkel woord wil ik dan aan mijn dorpsgenooten het doel en het streven vai| het Groene Kruis duidelijk maken, in d hoop dat velen zullen medewerken tot he groeien en bloeien van een sterke afdeelin „Oude Tonge". Twee personen, die uit den aard hunne betrekking meer in nauwe aanraking kome met menschelijk leed en ellende: Ds. Fle scher en Dr. Poolman, sloegen vóór twaalftal jaren de handen ineen, om t trachten dat leed en die ellende zoovef doenlijk te verzachten door de oprichtin van de vereeniging „het Groene Kruis" mf het doel: „Samenwerking tot verbetering va de huiselijke ziekenverpleging en de bevord ring van de algemeene gezondheidsbelangen Niemand beter toch dan de dominé e de dokter waren in de gelegenheid te zie en te ondervinden, hoe gebrekkig de eerst was, en hoe schromelijk, vooral op he platteland, dikwerf tegen alle begrippen de gezondheidsleer gezondigd wordt. Zoo kwam in 1900 te Langeruigeweid ■bij Woerden de eerste afdeeling tot stan en dank zij 't onvermoeide streven va beide baanbrekers, werd ze al spoedig dot tal van andere plaatselijke afdeelingen g volgd, zoodat behalve in al de overig provincies, nu reeds in Zuid-Holland allee 100 afdeelingen bestaan met 30.000 lede en in geheel Nederland 550 afdeelingen m 200.000 leden! Het kleine twijgje in de groene weide 1 Woerden geplant, is dus in d'n korten ti van twaalf jaar reeds een flinke boom gi worden, die z'n takken zegenend overgehe ons Vaderland welft. Onmiskenbaar bewijs dus, dat het do door 't Groene Kruis beoogd, overal m instemming wordt begroet, en dat 't gee hersenschimmen najaagt, maar als gezeg practisch werkzaam is tot verbetering vs de ziekenverpleging te huis en tot bevord ring van de algemeenegezondheidsbelange Omdat nu voorkomen van ziekten nog ve meer gewicht is dan genezen, wil ik in eerste plaats een woord wijden aan h| tweede punt en er op wijzen hoe het Groe Kruis zich beijvert het publiek op allef wijzen voor te lichten door het verspreid van kleine geschriften, waarin het gewezi wordt hoe men ziekten en kwalen kan leeri vóórkomen, hoe de zuigeling moet word' behandeld, hoe de schooljeugd enz. en ook door 't houden van cursussen vol jonge moeders en bakers, voor eerste huj bij ongevallen en het aandringen by bevoegde macht op 't beter afvoeren va faccalien, 't dempen van stinkende slot» en poelen, de keuring van voedingsmiddele "t oprichten van badgelegenheden enz. er

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1913 | | pagina 10