een halfwas Bakkersknecht Burgerlijke Stand. Marktberichten. Verkoopingen. Ylaardlngscbe Stoomboot-Maatschappij. Advertentiën. GEVRAAGD Het leggen van een riool op den JN. O. Achterweg. 7 te maken en hoopt hedennacht nog gereed te komen. Het ongeluk geschiedde vijf meter vóór het kruispunt. Ware het iets verder gebeurd, dan zou ook het internatio nale verkeer met Duitschland en Engeland via Hoek gestremd zijn geweest. De oplichting te Tilburg. Blijkens een bericht uit Brussel heeft de heer Patte aan de heeren Foka en Peeters verstrekt een bedrag van 160.000 francs tegen 6% per jaar en een participatie in de winst voor een derde gedeelte. Het schijnt nu, dat de jonge zaak die kosten niet heeft kunnen overbrengen, vandaar dat de heeren F. en P. nader crediet vroegen aan den heer Patte op wissels op de clientèle. De heer Patte heeft dat crediet verstrekt of onder zijn borgtocht doen verstrekken tot een bedrag van ongeveer 170.000 francs. Nu moet gebleken zijn, dat een groot deel dezer wissels onbetaald is teruggekomen. Het schijnt overigens niet juist te zijn om te spreken van een catastrofe voor de cre diteuren, daar de geheele schuld aan leveran ciers, ongeveer f 40.000 moet bedragen, waar tegenover een niet onaanzienlijk actief is aan debiteuren, goederen en machinerieën. De rechtbank te Breda zal deze zaak dus woldra behandelen, bij welke behandeling de nadere bijzonderheden van en de omstan digheden waaronder de heer Patte de gelden heeft verstrekt, aan het licht zullen komen. (Tel.) Een ernstig ongeluk had Zondagmiddag plaats in het huisgezin van den agent van politie Slegte, aan de Schiedade te Rotter dam. Twee broertjes van 5 en 4 jaar trokken een pot met gesmolten vet omver en werden door het heete vocht getroffen in het aan gezicht, aan de borst en aan debeenen.De oudste moest in het ziekenhuis worden opgenomen. (Tel.) De 54-jarige F. B., werkzaam aan den cacaomolen „De Woudaap", van den heer Hagmeijer te Zaandam, had Maandag het ongeluk van de Molenstelling een hoogte van 5 6 meter te vallen, doordat het touw brak, terwijl hij bezig was met het leggen der zeilen. B. kwam er gelukkiger af dan het geval had kunnen zijn, alhoewel de gevolgen een ernstige beenbreuk toch zijn opneming in een ziekenhuis te Amsterdam noodzakelijk maakten. (Tel). Straatroof. Een brutaal stukje van straatroof heeft zich, naar het „Vad" meldt, te 's-Hertogen bosch afgespeeld in het centrum der stad. Een jongetje van een jaar of negen werd door zyn moeder naar het bureau der gas fabriek, in de St. Jozefstraat, gezonden om halve stuivers te halen voor den muntmeter, waarvoor hij ander geld meekreeg. Toen hü buiten kwam werd hij aangevallen door twee individuen waarvan de een zijn handen vasthield, terwijl de ander zijn zakken ledigde. Op het hulpgeroep van het jongetje kwamen wandelaars toegeschoten, doch de beroovers gingen aan den haal en werden niet gegrepen. Men hoopt, dat het alsnog gelukken moge de daders van deze laffe aanranding op te sporen. Het proces-verbaal Duijs. In „De Voorpost", het blad van den heer J. E. W. Duijs, lezen we onder het opschrift «Geen misverstand s.v.p.", het volgende „Het is ons deze week gebleken dat bij sommige lezers van „De Voorpost" de mee ning post heeft gevat alsof de inspecteur van politie in de bekende beleedigingszaak min of meer op demonstratieve manier party had gekozen vóór ons en tegen den burge meester. Het is mogeiy'k dat een dergelyke indruk door ons artikel van de vorige week is gewekt geworden en wy dus zelf daaraan min of meer debet zouden zyn. Wy haasten ons echter voor alle zekerheid even uitdruk- keluk mede te deelen, dat dit natuurlpk geenszins het geval is. De mededeeling, die den inspecteur ons kwam doen, dat hü op last van den burge meester proces-verbaal had moeten opma ken, geschiedde op een tydstip, dat jhr. Elias zich over zyn al of niet inmengen in deze nog niet uitgelaten had. De inspecteur, die biy'kbaar niet anders verwachte dan dat jhr. Elias de waarheid zou spreken, deelde ons toen de toedracht der zaak mede, iets waarmede hü niet buiten zyn boekje ging, aangezien aan ieder die een proces-verbaal tegen zich opgemaakt ziet, zulks wordt medegedeeld. Eerst later, toen de inspecteur vermoeden kreeg, dat de heer Elias een andere feiten voorstelling gaf, is de inspecteur daar tegen opgekomen. En dit was volkomen zyn recht, aangezien hy nu persoonlyk gevaar liep voor een leugenaar te worden gehouden". Mishandeling door een Burgemeester. Tusschen den burgemeester en den secre taris der gemeente Steenwyk bestaat een minder goede verstandhouding. Dezer dagen had zulks tengevolge, dat, naar wy verne men, den laatst genoemde een mishandeling (stokslag) door den burgemeester werd toegebracht. De secretaris heeft zich onder geneeskundige behandeling moeten stellen. Heeren wethouders waren getuigen van die mishandeling. (Tel.) Vermisten. Sedert eenige dagen wordt te Winterswijk vermist zekere V, winkelier en schoenmaker, die Maandag van de vorige week op reis is gegaan, naar men zegt, naar Apeldoorn en Rotterdam, doch sedert dien tyd niets meer van zich heeft laten hooren. Ook de schoen maker S. was Zaterdag zoek, zonder dat men weet, waarheen hy zich begeven heeft. Een derde persoon, de machinist B., die Vrydag van huis was gegaan en niet was terug gekeerd, werd dood in een bosch teruggevonden. (Tel.) Een mislukte trouwpartij. J.l. Vrydag is een trouwparty ten raad" huize te 'söravenhage deerlyk mislukt. Het trouwlustige paartje stond reeds ge reed in de wachtkamer, alvorens in de trouwzaal het verbond te zien bezegeld, onderwyl de rytuigeu, waarin de ouders en getuigen gezeten waren, vóór het stadhuis aanreden, toen de vader van een der par tyen, die nota bene ter bywoning van de trouwplechtigheid uit Utrecht was overge komen, in de vestibule van het raadhuis op dit laatste oogenblik tot de veranderde gedachte kwam om de vereischte toestem ming niet te verleenen. Hy verscheen noch in de wachtzaal noch in de trouwkamer, maar liet door een derden persoon aan de familie mededeelendat hy zy n toestemming niet wilde geven. Toen maakte hy rechts omkeert en ging dadelyk naar Utrecht terug. Onverrichterzake konden de nu weder „aanstaanden" biyvende jongeman en jonge vrouw naar huis teruggaan. (Tel). Poging tot moord. Op den Zoetendaalschen weg,een eenzamen weg by Hillegersberg, hoorde Zaterdagavond politieagenten een kind schreeuwen. Naderby gekomen zagen zy een man de vlucht nemen. Hy zakte echter in den modder, zoodat hy gegrepen kon worden. Het bleek te zyn de 25-jarige H. S. Het kind bleek te zyn de 12-jarige jongen v. d. M. Deze verklaarde dat S. hem had medegelokt onder voorwend sel, dat de jongen hem den weg zou wüzen Hy had hem toen aangegrepen en na het plegen van onzedelyke handelingen,gepoogd hem te wurgen. De aangehoudene blijft alleen de poging tot moord ontkennen. (Tel.) Een 103-jarige. De 103-jarige Gip van Ham is gisteren te Oosterhout overleden. (Tel.) Overtreding der pandhuiswet. Gisteren is door de recherche een inval gedaan in de woning van P. aan het West einde te Arnhem. De huisvrouw van P. werd verdacht zich schuldig te maken aan over treding der pandhuiswet. Alle in haarhuis aanwezige goederen, die vermoedelyk by haar beleend waren, werden in beslag ge nomen, hun aantal en omvang was zoo groot dat een verhuiswagen moest worden gere- quireerd om alles naar het politibureau te vervoeren. Proces-verbaal wordt opgemaakt. (Arnh. Crt.) Laffe daad. Eenige knechts in 'n groote Haagsche melkinrichting hadden de laffe aardigheid, een 15-jarige jongen, die belast was met het in orde houden der kannen, in de groote centrifuge te zetten en deze daarop in be weging te brengen. De jongen werd natuur- lyk vreeselyk door elkaar geschud. Al aanstonds gevoelde hy zich met wel en wilde niet meer naar de inrichting terug. Dejongen is nu als volslagen krankzinnig naar het gesticht te Utrecht overgebracht. De dokters geven wel hoop op herstel. (Tel.) De uitsluiting te Goor. Het Volk verneemt, dat zich een comité gevormd heeft uit de burgery, dat pogingen in het werk wil stellen om de uitsluiting te doen opheffen. By de arbeiders is van dat comité officieel niets bekend, terwyl ver zekerd wordt, dat ook de patroons niet den stoot tot oprichting van dit comité hebben gegeven. Werkstaking. De staking van employé's van den Fran- schen Bazar te Groningen is opgeheven, de boycot echter niet. (Tel.) Een aannemer verdwenen. Te Kortgene is de aannemer van het ver beteren der haven, wonende teHansweert, plotseling verdwenen, zonder eenig spoor achter te laten. Gelukkig zal deze zonder linge wüze van doen geen finantiêle gevolgen voor de gemeente hebben. (Tel.) Gisternacht zyn, naar de ,'sHert. Crt." meldt, twee arbeiders op het baggerwerk in de Maas, even beneden de gemeente Grave en in uitvoering by den heer Van Hattem, terwyl zü verbleven op een bak van een baggermolen Jacomina" byna door kolendamp verstikt. Beiden zyn hedenoch tend in het 8t. Catharina's Gasthuis te Grave ter verpleging opgenomen. De jonge man W. v. G. zal behouden bunnen biyven, doch by den oudste konden de levensgeesten niet meer worden opge wekt. Deze laatste J. S. uit Zalt-Bommol, laat een vrouw met 0 kinderen na. Tel. Maandagmiddag was men naar de „Tijd" meldt, te Arnhem bezig om een der goede renwagens die de vorige week by het spoor wegongeluk in het Broek was omgevallen en tegen de spoorbrug lag, met takels op te hyschen, toen de takel brak en de wagen met donderend geweld naar beneden stortte, waar ze aan stukken en brokken neerviel. By dit ongeval hadden nog persoonlyke ongelukken plaats. Een opzichter werd de lip gescheurd, een arbeider werden een paar vingers verbrüzeld, terwyl van den arbeider Van Ditsel een paar ribben gebroken werden en deze per brancard naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De politie te Vlaardingen heeft een twee tal jongens, de gebroeders v. d. V., op hee- terdaad betrapt, terwyl zy bezig waren diefstal te plegen op een logger. By het verhoor bleek, dat zy ook reeds Donderdag avond een paar yzeren bouten van denzelf den logger hadden ontvreemd. (Tel.) Dezer dagen werd te Oudenbosch door den politieagent Dirven en den ryksveld- wachter Nieuwenhuizen zekere C. van R., baas aan de suikerfabriek de Mark, aldaar, gearresteerd. Deze aanhouding staat in verband met aan die fabriek gepleegden diefstal van cokes en steenkolen. Reeds geruimen tyd werden aan de fa briek kolen en cokes vermist. By het ingestelde onderzoek werd ten huize van v. R. een hoeveelheid van 850 K.G. cokes en 185 K.G. kolen in beslag genomen, welke bleken afkomstig te zyn van de fabriek. Van R. heeft bekend. (Tel.) De te Winterswyk verdwenen schoenma ker S. is, naar de „N. A. Ct." meldt, weer terecht. Men heeft hem te Enschedé terug gevonden. De (heer V. is nog steeds zoek. De burgemeester van Winterswyk verzoekt thans om zyne opsporing en bericht dien aangaande. MIDDELHARNIS. Geboren8imon Cornells, z. v. Dingeman Cornells Oosse, en Neeltje Langbroek, beiden wonende te SerooskerkeHendrik Jobannis z. v. Johannis Jacobus Brinkman en Maatje van Driel. Overleden: Maatje Muije 83 j. wed. van Teunis Trommel. DIRKSLAND. GeborenAagje Pieternella d. v. Simon Hogerwerf en van Elisabeth Kievit; Antje d. v. Hendrik de Leeuw en van Dina VijfhuizenTeuntje d. v. Job van Oostende en van Johanna Jannetje Struijk; Abraham z. v. Hendrik Leendert van Lenten en van Maatje Doorn. HERRINGEN. Ondertrouwd Albert van Wageningen 30 J. j.m. en Geertrui Neeltje Zweerus 26 j. j.d. GehuwdGerrit Johannis Noordijk j.m. 24 j. en Kaatje Kalle j.d. 25 J. Overleden Jacob Looft oud 2 dagen z. v. H. Looft en T. Doornhein. DEN BOMMEL. Geboren: Jacob, z. v. L. A. van Es en E. van van NieuwaalMaria Catharina Petronella d. v. Th. J. Segers en M. L. Luijks. OverledenCornelis Berkhoff 81 j. echtgenoot van J. M. de Jong. Beursnoteering yan Sommelsdyk. SOMMELSDIJK, 18 Dec. 1912. Essex tarwe van f 10,76 tot f 11,50 per 100 K.G. Wilhelmina tarwe v. f 9,tot f 10,76 p. 100 K.G. Haver van f 8,tot f 9, Erwten kleine van f 10,~ tot f 12,50 per H.L. schokkers van f 13,tot f 17,— p. H.L. Aardappelen f 1,50 a 0, Poters f 0,60 a f 0, Ajuin f 0.60, kleine f 0,50, witte f 0,50 Koepeen f 0,40 a f 0, Veeaanvoer 20 stuks met vlugge handel, naar aardappelen en koepeen was flink vraag doch overige artikelen lusteloos met weinig vraag. Wegens Kerstmis en Nieuwjaar zal de Beurs gehouden worden op Dinsdag 24 en 31 December. ROTTERDAM, 17 Dec. Op de veemarkt waren aangevoerd: 93 paarden, veulen, ezels, 1518 magere en 564 vette runderen£199 vette, 262 nuch tere en graskalveren, schapen of lammeren, varkens, 139 biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 35 tot 45 a c., stieren 32 tot 36 ac., vette kalveren 62 tot 62 a c., export kalveren tot c. alles per half kilo. Melkkoeien f 150 f 340, kalfkoeien f 160 k f350 stieren f 160 f 380, pinken f 80 f 130, graskal veren f 60 A f 105, vaarzen f 125 A f 190, alles mager vee biggen 111,A f 17,—, slachtpaarden f 40, A f 150, werkpaarden f 150 A f 300, hitten f 40,— A f 160,—. Nuchtere kalveren: fok- f 18,A f 25,slacht- f 12,— A f 18,—. Biggen f 1,50 A f 1,80 per week. De aanvoer van vette runderen was heden zeer ruim, maar ook de opkomst van slagers was groot, er was veel handel. De gevraagde hoogeprftzen voor superieure qualiteit maakten den omzet sleepend. Toch werd er duur gekocht. In de afwijkende soor ten ging de handel traag tot teruggaande prijzen; er werd voor Duitschland weinig gekocht. Stieren voor den tftd van 'tjaar ruim aangevoerd, de handel was tamelijk gering en ook hier werd voor Duitschland weinig gekochtzeer beste werden tot 1 cent boven noteering verkocht. Vette kalveren. Aanvoer goed er was veel en vlugge handel, de omzet gaf reden tot tevredenheid. Op de magere markt was de aanvoer flink en de handel goed, er bestond voor alles veel belangstel ling. Melk en kalfkoeien werden bftna uitsluitend voor het binnenland verhandeld. Jong vee veel beter te plaatsen dan vorige week. Magere ossen minder aangevoerd en vlug verkocht. Graskalveren zeer beperkt ter markt, handel tamelijk, een enkele buitenlander was aanwezig.De prijzen waren hoog. Nuchtere kalveren zeer vlug verkocht, niettegen staande er voor Belgie niet werd verkocht, maar wel voor export en ook voor Duitschland bleven de oude prijzen gehandhaafd. Paarden met tamelftken handel. In biggen ging de verkoop zeer traag, prftzen vast. N. R. Ct. ROTTERDAM, 10 December. Tarwe, ruimer aan* geboden, puike flauw onveranderd, overige soorten niet dan veel lager te verkoopen en niet geheel op te ruimen: Essex per 100 Kilo van f 11,50 tot f 12,40 puike Wilhelmina van f 10,50 tot f 11,40 overige soorten van f 7,50 tot f 9,50. Bruine boonen ruimer aangeboden en laag verkocht per H.L. van f 10,—tot f 12,75 en uitgezochte partfttjes daarboven betaald. Overige artikelen niet noemenswaard ter markt. Marktberichten. Amsterdam 16 Dec. 1912. Ingezonden door Jac. Knoop, Commissio nair in aardappelen, Tel. 7833, Amsterdam. Zeeuwsche Bonten f 2,30 k f 2,50 Zeeuwsche Blauwen 2,30 2,50 Spuische Eigenheimers 1,60 1,70 Flakkeesche 1,50 1,60 Drentsche 1,20 1,80 Geldersche Blauwen „2,— 2,10 Friesche Borgers 1,50 1,60 Friesche Blauwen 2,20 2,30 Eigenheimer Pooters 1,20 1,40 Blauwe Pooters 1,— 1,20 Bonte Pooters f 1,— k f 1,20 Andyker Blauwen 1,60 1,70 Beverwyker zand 3,50 4,— Bravo's 2,— 2,20 Maandag 23 December en zoonoodig volgende dagen, te beginnen 'morgens 8t/2 uur te Goedereede, van DOOD HOUT en HOUT op STAM onder de gemeente Goede reede en Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. ■^X^interd-ienst. HELLEVOETSLUIS p. Schroefstoombooten Vlaardingen V en VII. BRIELLE per Schroefstoomboot Vlaardingen VI. Dagelyksche dienst. Van VLAARDINGEN. Na aankomst dor treinen vm. 5.36 uur. 9.16 nm. 12.40 3.33 7.11 8.44 Van HELLEVOETSLUIS In aansluiting op de treinen van 5.30 uur vm. 7.55 uur 7.30 12.- 2.45 6.40 8.50 9.22 nm. 1.53 4.35 8.35 11.21 Op Zon- en Feestdagen. Ie reis wordt le reis wordt vm. 6.27 uur. vm. 6.10 u. op trein 7.55 3e reis wordt 2e reis wordt nm. 12.12 uur. 8,50 uur op trein 10.35 Dagelyksche dienst. Van BRIELLE. In aansluiting op de treinen van: vm. *6.20 uur 7.56 uur 8.- 9.22 nm. 12.25 1.53 3.05 4.35 7— 8.35 8.50 „11.21 Van VLAARDINGEN. Na aankomst der treinen vm. 5.36 uur 9.16 nm. 12.40 4.39 7.11 8.44 Op Zon- en Feestdagen. 2e reis wordt 9.15 uur op trein 10.35. Laatste reis vervalt. le reis wordt vm. 6.27 uur 3ereis wordtnm.12.12u n.m. 7.11 vervalt. Correspondeert, zoo mogelijk, op trein 7.44 v.m. naar maassluis. N.B. Als Feestdagen zijn te beschouwen le en 2e Kerstdag en Nieuwjaarsdag. Aanlegplaats te Vlaardingen naby het station Aankomst te Nieuwesluis ongeveer 30 min. na het vertrek uit Vlaardingen, 45 min. na het vertrek uit Hellevoetsluis. 30 min. na het vertrek uit Brielle. Aankomst te Zwartervaal ongeveer 40 min. na het vertrek uit Vlaardingen, 20 min. na het vertrek uit Brielle. Nadere inlichtingen geven de Agenten te Hellevoetsluis J. van der Wiele Jr., te Nieuwen- hoorn B. Kruik, te Brielle C. van der Poel Pz., te Nieuwesluis G. Kortleve, te Vlaardingen de Directie. Wegens dienstplicht van den tegen woordige of vergevorderde leerling P. G. bij 3—2 G. C. v. d. HOEK te Middelharnis. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Stellendam zijn voorne mens op Dinsdag 31 December a.s. des voorm. tusschen llV2enl2uur AAN TE BESTEDEN: Bestek en voorwaarden liggen dage lijks van vm. 9 12 uur in het ge meentehuis ter visie. Meerdere inlichtingen verstrekt de gemeente-opzichter. Door het verbindend worden der uitdeelingslijst is het faillissement van A. SNIJDER Jz., handelaar in bier, wijn, enz., wonende te Middel harnis, geëindigd. De Curator, Mr. A. ZAAIJER. Dirksland, 12 December 1912.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1912 | | pagina 7