INMAAKPOTTEN A. DIJK] 1 C. YI8 Jz. Sommelsdijk. D. fiijleveld, Middelharais, Nationale Crediet IJdelheid der IJdelheden. Stoute jongens, je mag niet spijbelen. Buitenland. afl l Advertentiën. Merkelbach's steenen met glazen deksel hebben sedert eenige jaren bewezen DE BESTE te zijn. Prijs met veer- deksel en gummi ring: Verkrijgbaar bij Groenten en Bloemenkweekerij. Mooie waar en billijke prijzen. Uitgifte van 5 pCt. ren BETONFABRIEK M Buizen, regenwater-, wel-, d Alle soorten bakken. Enorme voorraad eindstukken i Het beste adres voor cementen Verder alle werken in beton en Speciaal ingericht voor het vervoer i Handel in aarden grepbuizen en 01 CONCURREERENDE PRIJZEN Dirksland A. Baar AGENTEN Ouddorp en oms! Ooltgensplaat A. c volksopvoeders, openbare en bijzondere een voldoend bestaan, niet door de regeering wordt gewaarborgd, gaat het niet aan om een ton gouds en meer te voteeren, voor salarissen, die reeds in de duizenden beloopen. Het heengaan van dr. Kuyper als ka merlid voor Ommen heeft aanleiding tot bespreking in de geheele pers gegeven. De clericale pers, met name de Kuype- riaansche, heeft in die ontslagname een aanleiding gevonden om dr. Kuyper ex tra te bewierooken. Daar is niets tegen. De antirevolutionaire partij dankt hare tegenwoordige macht goeddeels,zoo niet geheel en al, aan dr. Kuyper. Dat die macht slechts schijn is in zoo verre, dat zij bestaat bij de gratie der Katholieken, zullen we thans onbesproken laten. Het feit is, dat al de millioenen voor de sec- tescholen zonder voldoende waarborgen voor goed onderwijs, de kwistig uitge deelde gunsten in den vorm van goed betaalde baantjes, ridderorden enz. te danken zijn aan dr. Kuyper. Dat de Kuyperianen dus den lof zingen van hun gebieder is volkomen begrijpelijk. Doch is het niet ietwat zonderling, dat de Standaard, het persoonlijk eigendom van dr. Kuyper, en dat van hem (mede als hoofdredacteur) volkomen afhankelijk is, kolommen vol van deze loftuitingen overneemt? Blijkbaar vergeet de groote man, dat het „IJdelheid der IJdelheden" toch ook voor hem geschreven staat. Sommige dier loftuitingen, door de Stan daard gretig overgenomen, maken een buitengewoon komischen indruk. Zoo schrijft een „oudgediende" in het Roomsch-katholieke Patroonsblad het volgende „Waar hij (dr. Kuyper) het anti-chris telijke, al was't nog maar op kilometers afstand, rook, daar rees hij geweldig op." Wij verheugen ons, dat dr. Kuyper zich in zoo'n buitengewoon ontwikkel den reukzin verheugd. Toch moet het eenige verwondering wekken, dat hij indertijd het anti-christelijke in de rid- derordeaffaire niet „geroken" heeft. Van zijn geweldig oprijzen werd toenmaals niets bespeurd. Kostelijk is ook deze tirade „Met onzen Loeff en met den christ. hist. Savornin Lohman wist hij uit de sociale wetgeving al het onpopulaire te houden, dat de coalitie het volgende jaar zoo in gevaar moest brengen. Met LohmanWe denken aan de 25 amendementen op de Radenwet en aan Lohman's verklaring, herhaaldelijk af gelegd, dat hij niets van Tal ma's Raden en Ziektewet,jimoet hebben. Met onzen Loeff! We denken aan de Tariefwet, daar duizenden Katholieken tegenstaan, aan de bede van de meerder heid der Waalwijksche kiezers aan „on zen" Loeff, om deze ramp van de natie af te wenden! We moeten dien oudge diende dan toch eens vragen: Brave veteraan wie bracht dan toch dat inpopulaire in de sociale wetgeving? Het was UW Talma, UW coalitieminister en geen ander. Uw Talma was het dus, die door het „inpopulaire in sociale wetgeving" de coalitie in gevaar brengt in 1913We nemen gaarne acte van die verklaring, afgelegd, niet door een jongeling, nog groen in de politiek, doch door een „oud gediende." Dat geeft haar des te meer waarde het middernacht is en we onder yieroogen zijn, dan zullen we een mooi wapenfeit in onze mémories hebben op te teekenen Dat is bovendien alles, niet waar? En dat wat u al lachende voor mij overhebt en wat u zelfs geen oogenblik van verdriet kost, die onbeduidende opoffering, die u aan een nog onbeduidenden gril doet, weigert u aan de eenige vrouw, die u liefheeft, aan de eenige die u hebt liefgehad. (men hoort het ratelen van een rijtuig). Chavigny. Maar, mevrouw, wie heeft u kunnen wijsmaken Mevrouw de Léry. J3preek wat zachter, meneer, daar komt ze terug en datj rijtuig komt mij halen. Ik hebjgeen tijd om de moraal er uit te trekkenu is een rechtschapen man, en uw hart zal het u zeggen. Als u ziet dat Mathilde geschreid heeft, wiscb haar oogen af met dit beursje. Wanneer haar tranen kleven, want het is uw goede, brave, trouwe vrouw die veertien dagen er mee bezig is geweest. Adieu, vandaag neemt u 't mij wat kwalijk, morgen zult u een weinig vriend schap voor me voelen, en dat beteekent, geloof me, meer dan zoo'n opwelling. Maar wilt u er bepaald een hebben, welnu, daar is Mathilde, u kunt een gezellig uurtje met haar slijten. Het zal u, hoop ik, een ander doen vergeten, waarvan niemand, zelfs hy niet, ooit behoeft te weten. Mathilde komt binnen, mevr. de Léry gaat haar tegemoet, de Chavigny slaat ze gade, nadert ze, neemt de bloemen uit het haar van zijn vrouw, geeft ze mevr. de Léry terug en zegt Ik vraag u verschooning, mevrouw, zij zal het weten en ik zal nooit vergeten, dat een jonge geeste lijke de beste preeken houdt. De lezer zal zich herinneren, dat de Tweede kamer bij het vaststellen harer werkzaamheden besloot ook het wets ontwerp op de Spaarbank, de wijziging der Woningwet, en het ontwerp-Bak- kerswet van den heer Aalberse in de afdeelingen te doen onderzoeken. Toen dr. Nolens, de Katholieke leider, voor stelde, dit voorstel der Centrale Commis sie te verwerpen, weigerde de meerder heid met hem mede te gaan. Dr. Kuy per is daarover boos. Hij leest in de Stan daard zijn getrouwe discipelen de les en deelt bovendien standjes uit aan de Ka tholieken en de Christelijk Historischen. Het eerst worden de Kuyperianen afge straft. Van de 20 waren er maar negen present om aan de stemming deel te nemen. Van de 11 spijbelaars stonden er 8 op de presentielijst, doch waren bij de stemming afwezig. Dat vondt dr. Kuy per een groote domheid. Hij heeft gelijk. Doch hij moet één ding niet vergeten. De man, die steeds in de Handelingen als aanwezig staat opgegeven, en niettemin zelden of nooit anders dan om 3 uur in de Kamer verscheen, wasdr. Kuy per! Hij valle zijn slaafsch navolgende discipelen dus niet te hard. De Christe lijk Historischen en Roomschen komen er genadiger af. De eersten krijgen te hooren, dat zij het nog erger maakten, door met drie man bij links onder dak te gaan, van de laatsten wordt alleen gezegd, dat ze evenmin allen op het appèl waren. Dat schijnt een chronische kwaal vau de laatsten te zijn. Toch is het goed, dat dr. Kuyper eens op dit spijbelen wijst. Hoe meer het afwezig zijn in de Kamer wordt tegengegaan, hoe liever het ons is. Volksvertegenwoordi gers dienen als regel de Kamerzittingen bij te wonen. En daaraan ontbreekt vooral bij rechts nog heel veel! Verduistering bij het Beiersche Roode Kruis. Onze correspondent te München schrijft d.d. 27 Sept. Heden heeft de kassier van het centraal comité van de Beiersche Roode Kruis-ver- eeniging zich aan de justitie gemeld met de bekentenis in den loop der jaren sommen tot een gezamelyk bedrag van rond 75.000 M verduisterd te hebben. De kassier Johannus Nagel, was vroeger le luitenant van het 17e inf.-reg. leefde de 13 jaren gedurende welke hu de betrekking van kassier waarnam, bescheiden van zyn inkomen, naar het scheen. In zijn bureau liepen de bijdragen der over 8 provincies verdeelde 371 onderafdeelingen van het Roode Kruis binnen, zoo ook de schenkingen enz. Nagel had dus vaak groote sommen onder zijn berusting. Hij genoot echter als oud officier het volledig vertrouwen van het centraal comité. Reeds jaren geleden begon hij echter zich gelden toe te eigenen van de kas om voor eigen rekening in de loterij te spelen. Daartoe inde hij de posten in geld, die hij voor de vereeniging ontving, zonder deze echter te boeken. Ook op andere wijze schijnt hij gespeeld te hebben en zooals het steeds schijnt te gaan, verloor hij en raakte dieper in de put. De eerste verdenking viel op N., doordat uitbetalingen goedgekeurd, doch niet uitgevoerd waren. Dit was voor eenige we ken. Het comité kwam na onderzoek achter de waarheid en ontlokte N. een bekentenis, waarop deze zichzelf bij de justitie meldde. Een dekking is niet voorbanden, daar N., die gehuwd en vader van 4 kinderen is, zelfs zijn eigen borgstelling, om te spelen, had aangebroken. (Tel.) Een toekomstige rassenstrijd in Amerika. Volgens dr. Giddings, professor in de sociologie aan de Golumbia-universitiet, is er een rassenstrijd te wachten in de Ver- eenigde Staten tusschen blanken en zwarten, die de beschaafde wereld zal doen ontstellen. Hij deelt mede, dat er 12 millioen gekleurde personen in Amerika zijn, diezich met groote SDelheid vermenigvuldigen. Hij noemt de bevrijding van het negerras een groote po litieke fout. Dr. Giddings zegt, dat de burgeroorlog de slavenkwestie niet oploste, dat de toe stand in het Zuiden even slecht is als ooit en dat het zwarte ras geen sociale gelijkheid kan verkrijgen door politieke vrijheid. De blanke - aldus is de conclusie van dr. Giddings beschouwt den zwarte zoodanig als zijn minderwaardige, dat hij niet tegen hem optreedt of veel aandacht op hem slaat ais tegenstander. Maar met de verbeterde omstandigheden voor de negers, met de betere opvoeding en grootere voorrechten, gaat hij onvermijdelijk zijn plaats naast den blankeopeischen als diens gelijkwaardi ge. Dr. Giddings meening is, dat de negers geleidelijk vrijgemaakt hadden moeten wor den, naar gelang hunner geestelijke ontwik keling, en dat op deze wijze verschillende kwesties, die thans in hun nadeel zijn, dan vermeden zouden zijn geworden. Een onzedelijk grafteeken. Het grafteeken van Oscar Wilde, op het Père Lachaise-kerkhof te Parijs, is verwij derd, omdat 't onzedelijk wordt geacht, 't Graf van Wilde bevindt zich aan 't uit einde van het kerkhof, achter den oven voor lijken verbranding. Het gedenkteeken, dat acht dagen geleden uit Londen is aan gekomen, is nog niet geheel voltooid, het is er enkel met potlood op geteekend. Het bovendeel van het gedenkteeken is met een dikken doek overdekt. Het stelt voor 'n naakt manslichaam met een sphynxkop. Het kerkhofbestuur vond. dat die naaktheid niet op hare plaats is op een kerkhof en de commissie van het ministerie vanschoone kunsten, die het gedenkteekenmoest keuren, heeft nog geen uitspraak gedaan. Men ziet met ongeduld het deskundig oordeel van Rodin toegemoet. Vroeger was het graf van Oscar Wilde een getrouw beeld van de volslagen armoede, waarin zich de dichter bij zijn overlijden bevonder stond een eenvoudig kruis, waar op vrienden zijn naam hadden geschreven. In de lente van dit jaar besloot een Duitsche dame, bewonderaarster van den schrijver, een grafteeken te laten oprichten en het te laten uitvoeren door den Duitschen beeld houwer Jakop Epstein. Deze heeft den schrijver willen verzinnebeelden door het paradoxaal gezegde van Wilde in beeld te brengen „De schoonheid is een sphynx doch zonder geheimzinnigheid." Be bankroovers van Myslowitz voor 't gerecht. De brutale overval van de Poolsche Bank te Myslowitz, waaraan ongeveer twee jaren geleden de boekhouder Aniol ten offer viel, houdt van Vrijdag af het Hof van Gezwore nen te Beuthen bezig. Het betrof hier de wandaad van een der Russische benden, die sedert geruimen tijd het gedeelte van Opper-Silezië, dat aan de Russische grens ligt, onveilig maken, en die nog pas enkele dagen geleden het bankiers huis van Köhler en Janiszewski te Zattowitz, aanvielen, twee bankbeambten neerschoten en met hun buit - verscheidene duizenden mark over de grens ontkwamen. Op 21 December 1910 drongen vierman nen de Poolsche bank te Myslowitz binnen die overigens een „filiaal van het bankiers huis van Köhler en Janiszewski, is, schoten den boekhouder neer, gristen vlug ongeveer 10.000 mark in geld bijeen, en namen daarop met een medeplichtige, die voor de deur op wacht had gestaan, de wijk naar Oostenrijk. Tot Trzebinia, een kruispunt van spoor wegen bij de Duitsch-Oostenrijksche grens kon men hun spoor gemakkelijk volgen, maar in genoemde plaats raakte men 't'n oogenblik bijster. Na veel moeite kwam men eindelijk te weten dat een der misdadigers Lisz geheeten, naar Rusland moest zijn gevlucht, terwijl twee anderen, de kellner Badura en de smid Bednarz naar Galicie, en wel naar Krakau de wijk hadden geno men. De arrestatie van den als smokkelaar bekenden Lisz zou bijna gelukt zijn, als deze niet op het laatste oogenblik lont had gero ken en de hem gestelde val had vermeden. Badura, die in werkelijkheid Sucholewski heet, keerde weder naar Myslowitz terug en begaf zich naar zijn voormalige hospita, om daar een achtergelaten valies te halen. De vrouw waarschuwde de politie, maar de bandiet kwam hier tijdig achter en kon nogmaals vluchten nadat hij vlak voor het huis van zijn hospita den agent, die tot zijn arrestatie was afgezonden, in het been had geschoten. Zoo ontkwam hy ten tweede male met zijn vriend Bednarz. Thans riep de Opper-silezische politie de Berlynscherecber- che te hulp, en nu slaagde detective Buszdorf er in, het spoor van Badura, in wiens portret hy een berucht Berlijnsch zakkenroller had ontdekt, over Hannover tot Bremen of Hamburg terug te vinden. Omtrent de hierop volgende avontuurlijke vervolging over den Grooten Oceaan,deelden wy indertijd reeds een en ander mede. De bandiet Sucholewski had zich juist een dag vóór Buszdorf te Bremen aankwam, aan boord van de „Lloyd"-mailboot „Ziethen" naar Amerika begeven. Onmiddellijk reisde de schrandere rechercheur naar Londen, en vandaar naar Southampton, pakte daar nog juist op het nippertje de Engelsche mailboot „Pennsylvania", die ook naar New-York ging, en nu begon een dolle jacht. De kapitein liet zijn machine alles geven, wat er, op gevaar van springen, was uit te halen, en de Amerikanen aan boord wedden hooge geldsommen, over het al of niet inhalen van den moordenaar. Pas in de buurt van Halifax slaagde het Engelsche schip er in, binnen den radius van het draadlooze teiegraflestation aan boord van de „Ziethen" te komen, en nu duurde het niet lang meer, of Sucholewski werd in boeien geslagen. Hy slaagde er echter in, zich met weergalooze handigheid van zijn boeien te bevrijden en zou over boord zyn gesprongen, als zijn toeleg niet bijtijds ontdekt was, en men hem geen paar nieuwe, bijzonder kunstig gesmeede, Ameri- kaansche handboeien had aangelegd. Midden op zee, bij een vliegenden storm werd de Berljjnsche politieman aan boord van een Amerikaansche torpedoboot overgebracht, die daarop in razende vaart den „Lloyd" stoomboot inhaalde. De uitleveringsonderhandelingen liepen vlug van stapel, en de moordenaar werd naar Duitschland uitgeleverd. In Amerika kon de gewiekste recheur nog uitmaken, dat de tweede bandiet, de gewaande Bednarz, 'n voormalige Russische officier wasRadwan geheeten. Deze had van Parijs uit een geïllustreerde briefkaart aan zyn meisje geschreven dat te Buffalo woonde. Buszdorf stak nu zoo spoedig mogelijk den Oceaan weder over, spoorde naar Parijs, en vernam daar, dat Rad- wan intusschen naarWarschaugevluchtwas. Opnieuw begon er een opwindende jacht tot in het hartje van Siberië, die eindigde met de arrestatie van den bandiet te Kras- nojanrsk en zyn terechtstelling wegens twee te Irkoetsk gepleegde moorden. Radwan bleek een der gevaarlijkste mis dadigers vaD de geheele wereld te zyn geweest. In Amerika had hij een volslagen rooverbende aangevoerd, die eenige malen treinen had aangehouden en geplunderd. Eenigen tijd later werd de derde bandiet door Buszdorf opgespoord, een zekere Krtiger die zich onder een valschen naam wegens een klein vergrijp had laten veroordeelen, in de ijdel gebleken hoop, dat hij in de gevangenis veilig zou zyn, voor zyn schran- deren doodsvijand. Buszdorf vond hem toch uit, en onder het verpletterend gewicht der bewijzen legde Krüger een volledige bekentenis af. De aanklacht nu is in de eerste plaats tegen Sucholewski en Krüger gericht. De eerste heeft reeds toegegeven, aan de bank roof te Myslowitz te hebben deelgenomen, maar van den moord op Aniol wil hij niets weten. Lisz is tot dusverre nogniet gevonden Het proces begon om 10 uur "s morgens onder grooten toeloop van het publiek. De beide beklaagden werden, onder groote voorzorgsmaatregelen, zwaar geboeid in de zaal gebracht. De hoofdbeklaagde, Sucho lewski, trad buitengewoon zelfbewust op maar Krüger zag schuw en somber om 2ich heen. Er zijn 40 getuigen gedagvaard, voor 't meerendeel uit Russisch Polen. Bovendien wonen drie medische deskundigen hetproces by. Het eerst werd Krüger verhoord, die opgaf in 1887 geboren te zijn in het gouver nement Petrikau, en van beroep mijnwerker te zijn. Hy kwam als jongen naar Duitsch land en vond daar werk in een myn bij Halle. Daar kreeg hy wegens bedrog drie maanden gevangenisstraf. Wat de voornaamste beklaagde, Sucho lewski, betreft deze heeft ondanks zyn prille jeugd hy is pas even 18 jaar en pleegde dus de bankroof te Myslowitz op 16-jarigen leeftijd een avontuurlijk verleden. Hij is in Russisch Polen geboren en leerde het kleermakersvak, of is daar althans mee begonnen. Ook hy toog zeer jong naar Duitschland en begaf zich naar Berlijn, waar hij voornamelijk van diefstal leefde, waar om hij dan ook reeds verscheidene malen gestraft is. Kapitalistische moeilijkheden eener socialistische fabriek. De groote, door een arbeidersgenootschap gedreven Fransche glasfabriek te Albi heeft, wegens een, tusschen de arbeiders en de eveneens socialistische directie ontstaan conflict, haar arbeid gestaakt. Deze in een zuiver socialistische onderneming uitgebro ken staking wordt door alle Fransche bladen uitvoerig besproken. Inderdaad is de geschie denis der socialistische) glasfabriek van Albi zeer interessant. Zij ontstond in 1895. Des tijds ontsloeg de directeur eener glasfabriek van het in de nabijheid liggende Carmaux een socialistischen arbeider, die zich met succes bij de politieke verkiezingen candidaat gesteld had. De arbeiders der glasfabrieken van Carmaux en Albi verklaarden zich solidair met den ontslagen arbeider en Jaurès bracht de zaak der stakende arbyders in de Kamer. Tegelijkertijd voerdedesocialistische pers een campagne en hield een geldinza meling, om den arbeiders de middelen tot oprichting van een eigen glasfabriek te verschaffen. De staking duurde verscheidene maanden en in dien tijd werden de geld middelen gevonden om het beoogde doel te bereiken. De socialistische glasfabriekvan Albi staat ten name van een naamlooze vennootschap, die haar zetel te Parijs heeft, terwijl de socialistische party en de algemeene werk- liedenbond in de directie zitting hebben. De glasfabriek behoort aan de arbeiders, die haar gezamelyk exploiteeren. In den loop der jaren kon de fabriek de concurrentie met andere ondernemingen niet volhouden daar zij geen rekening hield met deD voor uitgang in de industrie. Dientengevolgemoest de directie herhaaldelijk optreden en eenige jaren zond zy een vertegenwoordiger naar Albi, die de fabriek opnieuw organiseerde en waardoor de fabriek weer aanmerkelijk vooruitging. Deze vertegenwoordiger, die echter zelf socialist is, geraakte spoedig in conflict met de arbeiders en wel juist dtórom wyl hij de communistische gelijkheid onder het personeel der fabriek wilde doorvoeren. De laatste maatregel van dezen vertegen woordiger bestond hierin, dat hy het loon van alle arbeiders wilde gelijkmaken. Tot dusverre waren b.v. de vrouwen in het bedrijf zeer slecht betaald, zij konden het zelfs niet tot 2 francs per dag brengen, terwijl de glasblazers 9 tot 10 francs ver dienen. Hij stelde den arbeiders een gemid deld dagloon van ongeveer 6 francs voor, dat niet alleen op werkdagen, maar ook voor de gewone rustdagen zou uitbetaald worden. De werkliedenvereniging heeft dezen voorslag afgewezen en daar de directie niet schynt te hebben willen onderhandelen hebben de arbeiders de ovens gebluscht. Het bly'kt niet, waarom het den leiders der sociaal-democratische party of de leiders der werkliedenvereniging niet gelukt is het conflict door een tijdige oplossing bij te leggen. De socialistische „Humanité" heeft over het geheele geval tot dusverre het stilzwijgen bewaard, terwijl de te Toulouse verschijnende „Midi-Socialiste" reeds sedert verscheidene dagen het conflict besprak en de leiderB der werklieden aanmaande, het geschil by te leggen. Op manoeuvre. Uit een Duitsch blad Reserve luitenant Schmidt heeft by de manoeuvres zelfstandig het bevel over een compagnie. Het ziet er naar uit, dat het buitengewoon warm zal worden en omdat Schmidt volstrekt niets met de warmte opheeft, legt hij met zijn manschappen zooveel doodsverachting aan den dag, dat de scheidsrechter al om 7 uur 's morgens zijn compagnie voor gesneuveld verklaart, zoodat deze mag inrukken. De majoor heeft echter zijn luitenant doorgrond en geeft hem dus onmiddellijk het volgende bevel: Mijnheer Schmidt, wij bevinden ons in vijandelijk land er zit een fout in onze kaart. Inplaats van de diepte, die op de kaart is aangegeven, hebben wij voor ons een langgerekt meer; van dien heuvel daar (rechts) tot dat dorp (links). Houd daarmee rekening en breng uw com pagnie uaar het kwartier terug. Luitenant Schmidt overlegt bij zich zelf dat het om trekken van het meer een uur of zes zal duren. Zuchtend wil hij zich in het onver mijdelijke schikken. Plotseling klaart zijn gezicht op, hy commandeertDe eerste sectie maakt zich meester van de veerboot, die daar links ligt waar de straatweg op het meer uitkomt, en vaart daarmee naar den overkant. De tweede en derde sectie gaan in de visschersschuiten, die ik rechts van ons aan den boschrand veronderstel en de vierde sectie wacht hier aan den oever, onder mijn bevel tot de veerboot terug is. Inhoud 3lt L. 1 L. U/aL. 2 L. 35 ct. 45 ct. 50 ct. 55 ct. p. stuk. BIEDT AAN: GERANIUMS enkel rood en alle kleuren. HANG-GERANIUMS, MARGARIETEN enkel en dubbel. FUCHSI'AS in soorten. COLENS in kleuren. CALCELARIA bruin en geel. CANNA'S, CROZIJ. BOL- BEGONIA en BEGONIA, ERFORDIA, ANJELIEREN, SALVIA'S, HELIAN- TROOP, CHRYSANTHEN, VERBENA'S PENTUNIA'S, VIOLIEREN, LEEU WENBEKKEN, VIOLEN, TAGETES bruin en geel. MADELIEFJES, FLOX DRUMONDE, RIDDERSPOREN. AS TERS, ZINIA'S, LOBELIA'S, MELOE NEN, TOMATEN en KOMKOMMER- PLANTEN, KAMERPLANTEN enz. enz. TT J 1 bad bij abi 1 badl bij abF 1 stol by abc Geplaatst maatschappelijk Kap Beiegde Reserven in stukken van f 1000 en f 500, to| Verkrijgbaar te MIDDELHARNIS bij en verder bij alle Commissionnairs in Effecte!

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1912 | | pagina 2