IN, |nT ID „VOORUIT! TWEEDE BLAD 'INE »RD, lijk Offieieele Mecledeelingen. Plaatselijk Nieuws. uuir a alls 3iCiZ> lharnls. lata. |n worden aankoop reheel. van tilharnis. sehe Styl- tn beslag. iaf 148,-, lasten en sn prjjzen, Biet- en huiftofels, Itryp naai Voltaires zeldzaam Spiegele, 'der alles behoord. prijiM. namen ITELLO 99 ■OW 4 No. 42 4 Sept. 191$ INVORDERING. 's Rijks Directe Belastingen. De BURGEMEESTER der Gemeente Middelharnis maakt bekend, dat de Kohieren no. 2 en no. 2b. der personeele belasting over het dienstjaar 1912, invor derbaar verklaard op den 31 Augustus 1912, aan den Ontvanger ter invordering zijn ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belastingschuldige ver plicht is zynen aanslag, op den hy de wet bepaalden voet te voldoen. Middelharnis, den 3 September 1912. De Burgemeester. ULBO J. MUS. SCHIETOEFENINGEN Op 4 en zoo noodig ook op 5 September a. s. zal een schietoefening worden gehouden van de kustbattery te Hellevoetslnis. Er zal gevuurd worden met kanonnen van zwaar kaliber (24 c.M.), waarbij onveilig gemaakt wordt een sector, begrensd door de ware richtingen W.N.W. en Z.W. tot op 6000 M. van het fort. De N.lijke grens van dezen sector zal op de kust- batterij worden aangegeven door een stel bakens, voorzien van een rooden driehoek, de Z.lijke grens door een stel bakens, voorzien vaneen zwarte ruit. Op de dagen, dat gevuurd wordt, zal van de kustbatterij een roode vlag waaien, die 3 uren vóór het begin van de oefening halfstok en één uur vóór de oefening geheel voorgeheschen wordt. Het vuren zal ten 9 uur v.in. aanvangen. Eigenaars van vaartuigen worden verzocht op het aangegeven tijdstip niet zonder hooge noodzakelijk heid voorbij bet fort te varen en den onveiligen Sector te vermijden, ook om de schietoefeningen zoo spoedig mogelijk te doen afloopen. Middelharnis 3 September 1912. De Burgemeester, ULBO J. MIJS. MIDDELHARNIS. Zondagmorgen werd de weduwe van P. Groen door de buren in zit tende houding dood op haar stoel gevonden. Van den landbouwer T. Verhage zijn 2 Meden aardappelen in den Oostplaatpolder vanwege den langdurigen aanhoudenden regen totaal bedorven door waterrotting. Het land is laag gelegen en daarbij niet voorzien van greppels. De heer P. Keizer vertrok maandag van hier naar Loosduinsn, om aldaar in het krankzinnig gesticht zijn betrekking als verpleger te aanvaarden. Zaterdagavond is alhier tegen A. v. d. L. van Dirksland Procesverbaal opgemaakt wegens overtreding van de Motor en rij wie- lenwet. Naar wy uit goeden bron vernemen bestaat bij den hier in Flakkee zeer bekenden dansleeraar den heer Philips het plan om gedurende het aanstaande seizoen alhier een of meer cursussen te geven waarop de nieuwste daDsen onderwezen zullen worden Als altijd zullen velen van de gelegenheid, proflteeien. De „Volkszang*" Op Zaterdag 7 Sept. a s. zullen de repitities der Volkszang weder een aanvang nemen. "Wanneer wij in herinnering brengen hoe deze vereeniging met 2e Pinksterdag uittrok om voor het eerst aan een concours deel te nemen, en hoe zy uit het strijdperk terug kwam, dan zullen de lezers het met ons eens zijn, dat, wanneer zij weer in eene hoogere afdeeling te kampen heeft, zij eene goede bezetting van alle partijen noodig heeft. De bezetting der mannestemmen laat zich maar al te zeer kenmerken door een klein aantal, niet voldoende om een flink gemengd koor te vormen. Daarom wekken wij allen op die Inderdaad voorstanders zijn van Volkszang, om den bloei van deze vereeniging te helpen bevorderen. Dames en Heeren die als lid wenschen toe te treden kunnen zich daartoe aanmelden op Donderdag 5 September a.s. des avonds van 8—9 uur in de bewaarschool te Middel harnis. V. V. „Voorwaarts" te Middelharnis. 31 Aug. 1909-31 Aug. 1912. Ter gelegenheid vaD haar driejarig bestaan had Zaterdagavond bovengenoemde vereeni ging een wedstrijd tegen de V. V. „D. O.S' van Spijkenisse. Even 5 uur stelt „Voor waarts" zich als volgt op: Mosselman, doel; Reedijk en de Wee achter; Noordijk,Nijgh, Le Comte, midden; van Weelde, de Goede, Mooijaart (captain) Deijs, Peeman voor. „Voorwaarts" won den toss en verkiest met het zeer laag staande zonnetje en eene zeer kalme wind in den rug te spelen. D. O. S. trapt af en het begin is voor de gasten tot de backs van Voorwaats de bal naar hun voorspelers retourneerden, waarna het D. O. S. doel eenige malen benauwde oogenblikken doormaakt. De rechts-buiten is niet op zijn plaats waardoor de rechts half te ver naar voren moet dringen, ter wijl tegelijkertijd D. O. S. een uitval doet, zoodat de rechts-back te vroeg moet aan vallen en zich liet verschalken daar de D. O. S.-speier over zyn hoofd een schot lost op het doel hetwelk succes heeft en alzoo D. O. S. leidt met 10. Bij betere behandeling van de zijde van den doelman had dit punt beslist voorkomen kunnen worden, maar men is altyd wy'zeralamen van de markt komt, als dat men er naar toe gaat, dus in de toekomst beter opge past. Daarna onderneemt „Voorwaarts" eenige aanvallen welke met een zeer vlug centeren geplaatst gaat en links-binneu deponeert den gelijkmaker door de goal. (Uitbundige vreugde uitten de kleine sport liefhebbers.) Daarna worden van beide zy'den uit- en aanvallen ondernomen tot de rust aanbreekt met gelyke stand 1 1. Na de hervatting toont zich „Voorwaarts" in zijn ware vorm en uitten de voorwaartsen aan houdend op het D. O. S.-doel, zoodat de gevolgen niet op zich laten wachten en de centre-voor van „Voorwaarts" (onder dave rend gejuich) den D O. S.-doelman, (die echter uitmuntend werkte) teu tweede male liet visschen. Nu volgde eenige aanvallen van D. O. S. welke uitstekend geleid werden maar welke ook wis en zeker werden onderbroken door de backs van „Voor waarts" welke een zeer vlug en forsck spel voetbal speelden, na een minium van tijd komen de D. O. S.-spelers gevaarlijk opzet ten zoodat de links-back niet weet wat te doen of hij den bal zal weg koppen of trappen en de kieper zoodoende niet kan uitvallen en denkt men de links-buiten van D. O. S. te zien gelijkmaken als de rechts back op het allerlaatste moment redt. Nu volgde een mooi spel van den rechts-buiten die dezen middag zeer in den vorm is, maar tevens ongelukkig in het schieten, tot hij vlak voor het D. O. S. doel komt te staan maar door uitglijden van den D. O. S.-back mede komt te vallen en zoodoende een prachtkans voor Voorwaarts verloren was. De stand is en blijft 2 1 in het voordeel van „Voorwaarts", haar eerste overwinning in dit jaar. De voetbalsport gaat hiermee vooruit, wat blijkt uit de toename van krachten van de V. V. „Voorwaarts" welke 4 wedstrijden heeft gespeeld waarvan de uitslag was dat ze 1 maal won, 2 maal gelijk speelde en eens verloor, zoo dus nog zoo slecht niet. Hierby een overzicht aan de sportliefhebbers van de uitslagen der totale gespeelde wedstrijden: „Voorwaats" Kon. Mach. V. "V. 33. TT V V 2 3 -Kon. Mach. V.'V. 1-1. -D. O. S. 2-1. We hopen voor de bevordering van de sport dat de V. V, „Voorwaarts" zoo zal voort blijven gaan op de goede weg. DIRKSLAND- Tegen L. B. is procesverbaal opgemaakt wegens rijden op de kleine steentjes. Zaterdag geraakte de kleine M. A. de Ruijter in de kerkgracht. De jongeheer C. H. uit Gouda, logé van den heer K. begaf zich gekleed te water om den kleine te redden, wat hem dan ook gelukte. DEKKINGEN- De door den storm van ver leden week geteisterde zeedijken alhier zijn tijdelijk weer hersteld. Naar men verneemt zullen de herstellingen dier dijken opnieuw worden aanbesteed. Bij den landbouwer E. is tijdens het aardappel delven een stronk gedolven, waar aan ruim 60 aardappelen, groot en klein, zaten. Het feest, heden Woensdag 4 Septem ber, zal opgeluisterd worden door Ooster- landsch fanfarecorps. Doordat het zoontje van den heer A. W. Keyzer in de wagen wilde stappen, schrok de hit waardoor het jongetje kwam te vallen en zich ernstig aan hand en beenen kneusde. Geneeskundige hulp moest worden ingeroe pen. Door de Gemeentaraad alhier is besloten de St. Elizabethstraat met iepenboom te beplanten, wat zeker een prachtig aanzien in die straat zal aanbrengen. Verslag van het verhandelde in de Open bare Gemeenteraadsvergadering van Herfcingen op Vrijdag 30 Augustus 1912 des voormiddags te 10 uur. i Tegenwoordig alle leden, behalve de heer M. Keyzer. Voorzitter de Ed. Achtb. Heer Mr. C. Zaaijer Burgemeester. Na opening der ver gadering door den Voorzitter, worden de Notulen der vorige vergadering gelezen, goedgekeurd en geteekend. Komt ter tafel. a. Een voorstel van B. en W. tot wijzi ging van art. 8 der verordening regelende de jaarwedden van het Hoofd en verder onderwijzend personeel aan de Openbare School welke wijziging in verband staat met, de gewijzigde Militie en Landweerwet. Conform het voorstel wordt besloten. b. Wordt goedgekeurd de Rekening van Ontvangsten en Uitgaven over 1911, met overgelegde bewijsstukken van den Boek houder van het Algemeen Armbestuur be- loopende in Ontvang f 1613.82V2 in Uitgaaf 823.09!/2 Sluitende met een batig saldo van f 823.091/: c. Wordt goedgekeurd de begrooting van het Algemeen Armbestuur voor 1913 be dragende in ontvang en uitgaaf f 1494.—. d. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten tot het aan schaffen van nieuwe lampen in de straat lantaarns. e. Wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen, behalve die van den heer van Kempen besloten tot het beplanten met iepenboomen van de St. Elizabethstraat. Wordt aan den Raad overgelegd de Begrooting der gemeente voor 1913 inhou dende in Ontvang en uitgaaf de geraamde bedragen voor dat jaar. g. Wordt met, algemeene stemmen be sloten de gestelde borgtocht van den Gemeente-Ontvanger alhier op te heffen, nu door de Vereeniging van tot zekerheidstel ling verplichte gemeenteambtenaren ge vestigd te 's-Gravenhage ten behoeve der gemeente voor een bedrag van f 1100.— zekerheid wordt gesteld. h. Wordt met algemeene stemmen be sloten het verzoek van de Vereeniging Nationale feestdag tot het in 't gebruik nemen van een schoollocaal voor de a.s. feestelijkheden in te willigen. Niets meer te behandelen zynde, sluit de Voorzitter de vergadering. STELLENDAM- By Kon. Besluit van 20 Augustus, is als blijk van goedkeuring en tevredenheid aan onzen dorpsgenoot S. de Geus, de bronzen eerepenning voor mensch- lievend Jhulpbetoon en een loffelijk getuig schrift toegekend wegens de door hem met levensgevaar verrichte redding van een drenkeling uit de haven van Stellendam op 5 Juli j.l. Zaterdag 31 Augustus gaf het Muziek gezelschap, onder begunstiging van goed weer, een mooi avondconcert. Donderdagmorgen om 5 uur reeds vertrekt ons fanfarecorps De Hoop naar Ooltgens- plaat om in deze gemeente de feestelijkheden op te luisteren. Een voor eigen rekening loopende extra tram (één wagen natuurlijk, waarin ook nog wel anderen kunnen worden toegelaten) zal de vereeniging's avonds half twaalf van Ooltgensplaat weer thuis brengen. Onder talrijke blijken van belangstel ling mocht heden de heerN. J. van Dongen den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaren werd benoemd als onderwijzer der O. L. School alhier. De gemeente was in feestdos gestoken, uit vele woningen wapperde de nationale driekleur, voor de woning van den jubilaris was een eerepoort aangebracht, terwijl drie lokalen van het schoolgebouw prachtig wa ren versierd. By deze gelegenheid werden de schoolkin deren, die begeleid met muziek een optocht door het dorp maakten, feestelijk onthaald, terwijl den geachten jubilaris verschillende bewijzen van achting en waardeering zyn vereerd, als een prachtige fauteuil vanwege den Gemeenteraad, een massief eikenhouten salonameublement door de ingezetenen, een dito boekenhanger door 't onderwijzend per soneel, een baiometer vanwege de afdeeling „Goedereede en Omstreken" van N. O. G., eene gouden horlogeketting door de muziek gezelschappen „De Hoop" alhier en „Tot Nut en Genoegen" te Melissant, waarvan de jubilaris Directeur is, een prachtschilderij (Hobbema), voorstellende het bekende laan tje van Middelharnis, alwaar de heer Van Dongen geboortig is en verschillende bloem stukken vanwege de feestcommissie en eenige particulieren. By het aanbieden dezer geschenken werd een passend woord gesproken door het Hoofd der School namens de afdeeling van het N. O. G., door den Heer Burgemeester namens den Gemeenteraad, door den heer P. D. Holleman als voorzitter der feestcom missie, door den WelEerw. heer Ds. A. Hoo- gendyk qua Voorzitter der Oommissie van Toezicht op het Lager Onderwys en namens den Heer Arrondissements-Schoolopziener en door de Heeren W. K. Huijzer alhier en J. Nagtegaal uit Melissant uit naam van de fanfarekorpsen. Na afloop werd een woord van dank uit gesproken door den Heer P. D. Holleman. Des avonds brachten de muziekgezelschap pen „De Hoop" en „Tot Nut en Genoegen" vereenigd den jubelaris een serenade. Tot diep in den avond verkeerde de gan- sche gemeente in een opgeruimde, feestelijke stemming. GOEDEIlEDE- Zaterdagavond gaf de Mu ziekvereniging „Apollo", Directeur de heer T. van der Wende, ter eere van H. M. de Koningin op 't Marktplein eene goed geslaag de uit voering. De bouwknecht M. B. alhier had 't ongeluk een slag van een paard te krygen waardoor hij zoodanig aan de hand verwond werd, dat terstond heelkundige hulp moest worden ingeroepen. Ruime vangst! Als bijzonderheid zij gemeld, dat door den zeevisscher J. 't Mannetje, bevarende de blazerschuit G.O. 27, in twee sleepen niet minder dan 670. tongen zijn gevangen. Het kohier der Personeele Belasting No. 3 over 't belastingjaar 1912/13 is den Rijksontvanger ter invordering ter hand gesteld. In de plaats van den Heer H, J. Mars man is ftot lid der plaatselijke Commissie van Toezicht op het L. O. benoemd de Heer P. Voogd. De raad heeft met algemeene stemmen voor 40 jaar concessie verleend voor den aanleg van een eleetrische centrale voo* gemeenten Goedereede, Ouddorp en Stellen dam, aan den heer G. O. Boom, w.-i. te IJmuiden. Verslag van het verhandelde in de Openbare Vergadering van den Baad der Gemeente Goedereede op Donderdag 29 Augustus j.l. nam. 6 uur. Tegenwoordig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen, vastgesteld en geteekend. Alsnu komt in behandeling de Gemeente- Rekening dienst 1911, Na de verschillende posten in ontvang en uitgaaf te hebben na gegaan, wordt zy éénparig (de Wethouders houden .zich bij deze buiten stemming) vastgesteld in ontvang op f 16141,09 in uitgaaf op f 15251,23s, alzoo met een goed slot van f 889,955. Wordt voorlezing gedaan van een missie- ve den Heer H. J. Marsman, daarbij tegen 1 October ontslag verzoekende als lid der Commissie van Toezicht op het Lager On derwijs. Eenparig wordt dit ontslag eervol verleend onder dankbetuiging voor de be wezen diensten. Daarop wordt overgelegd eene aanbeve ling ter benoeming van een lid der Commis sie van Toezicht op het L. O. Op de ter tafel gebrachte aanbeveling zijn geplaatst de Heerenlo P. T. van den Berg en 2o P. Voogd. Tot stemming overgaande worden uitgebracht 7 stemmen, welke alle zijn ver eenigd op den Heer Voogd, zoodat deze tot lid der Commissie is benoemd en wel met 1 October a. s. Hiervan zal den benoemde en de commissie kennis worden gegeven. Wordt voorlezing gedaan van een request van de Nederlandsche vereeniging van artsen te 't-Hage, daarby verzoekende vast stelling door den Gemeenteraad van eene verordening omtrent besmettelijke ziekten. Wordt aangenomen voor kennisgeving. Wordt voorlegging gedaan van een adres van den Nationalen Bond voor Vreemde lingenverkeer in Nederland te Utrecht hou dende verzoek, om op de begrooting een jaarlyksche subsidie ten behoeve van dien Bond uit te trekken, zulks met ingang van 1913. Aangenomen voor kennisgeving. Wordt voorlezing gedaan van eene mis sive van Heeren Gedeputeerde Staten in Zuid-Holland, daarbij goedgekeurd terug zendende een staat model A. ien model C. beide betreffende de gemeente begrooting dienst 1912. Aangenomen voor kennisgeving. Wordt aangeboden de Gemeente-Begroo ting dienst 1913, beloopende in ontvang en uitgaaf f 17873,49. Komt aan de orde een ingekomen ver zoekschrift van den Heer G. O. Boom werk tuigkundig. Ingenieur te IJmuiden, houdende verzoek om concessie gedurende veertig achtereen volgende jaren voor den bouw eener elee trische centrale voor de gemeenten Goede reede, Ouddorp en Stellendam. Wegens het vergevorderde uur na eenige besprekingen besloten, de zitting te schor sen, waarop de vergadering door den Voor zitter wordt gesloten. OUDDORP- In de afgeloopen maand wer den aan het Telephoon-kantooij alhier 192 telegrammen behandeld terwijl 92 gesprek ken werden gevoerd. Het Woensdag jl. alhier door schipper H. Tanis gevischte sloepje gemerkt Kursk Kobenhavn is zeer waarschijnlijk van het Deensche Stoomschip Kursk dat vermoede lijk met man en muis is vergaan dat 26 Aug. van Antwerpen naar Petersburg was ver trokken. Zaterdagavond gaf de Muziekvereeniging ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin een Concert op het dorp wat zeer veel volk op de been bracht. Door schipper M. Sperling bevarende de Blazerschuit OD 8 is in het Brouwens- havensche Gat een vat met geslepen Kristal bevattende 350 likeur en andere glazen. NIEUWE TONGE. Aan het Hulptelegraaf en telephoonkantoor zyn gedurende de maand Augustus behandeld 79 telegrammen, 177. telephoongesprekken en 12 telephoon- oproep berichten. Totaal behandeld 268 berichten. Het bestuur van den polder Battenoord zal op Dinsdag 17 September a.s, schouwing houden over de wateringen, zijlen dyk en wegslooten enz. Vrijdag j.l. slaagde onze vroegere dorpsgenoot Johs. van Vliet thans te Rotter dam voor zijn overgangs examen naar de 4e klasse op de Academie van B. K. en T. W. Maandagmorgen vluchten alhier twee jongens voor een zware regenbui, om onderdak te komen op den hoek van de Voorstraat bonsten zij tegen elkander waar bij de timmermansleerling C. H. met zijn hoofd tegen de muur van bet brandspuit huisje terecht kwam, zich zoodanig ver wondde dat het bloed er uit vloeide en hij zich dadelyk naar den docter moest begeven. Gisteren behaalde het Muziekgezelschap Appollo op het Concours te Epe in de 2e Afdeeling den tweede prys, en in de Eere Afdeeling behaalde Appollo het hoogste aantal punten van het geheel Concours.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1912 | | pagina 5