Ingezonden Stukken. Landbouw. Burgerlijke Stand. Marktberichten. 6 Snijpartij. Zondagavond ontstond in een café in de SI. Antoniusstraat te Maastricht een vecht party tusschen een zekeren Lebon en een ze keren Pieters. Lebon viel daarbij Pieters en diens echtgenoote met een mes aan en ver wondde hen. Ook de broer van den kastelein werd gekwetst. Pieters werd zoo ernstig in den buik gewond, dat hy naar het gasthuis moest worden vervoerd. Zyn toestand is levensgevaarlijk. De beide andere slachtof fers konden, na verbonden te zyn, naaf'hun woning terugkeeren. De dader is gearre steerd. Ontsporing door regen. Door den overvloedigen regenval in den laatsten tyd is de nieuwe lyn van de West- landsche stoomtram naar Maassluis,tusschen Naaldwijk en de Lee, verzakt,Zondagmorgen 7 uur derailleerde daardoor de tram. De machine sloeg op en zakte in den weeken grond en de eerste passagierswagen ging ook over stag. 't Is nog wonder, dat hij niet onderst boven tuimelde. De passagiers kregen slechts lichte kneuzingen. De dienst was eerst gestoord, zóódat o.a. de dominé van Vlaardingen, die te Loosduinen moest predi ken, een half uur te laat kwam. Het perso neel der werkplaats te Loosduinen, met de ploegwerkers, was den ganschen dag bezig, om alles weer in orde te brengen. Aan het strand te Zand voort is in verren staat van ontbinding verkeerend, aange spoeld het lijk van een manspersoon, naar gissing tusschen 40 en 50 jaren gekleed in een onderbroek en om het lijf een riem met haak. Het lijk is naar het lijkenhuisje overgebracht. Maandagochtend is uit de Keulsche Vaart te Utrecht opgehaald het lijk van een sedert eenige dagen vermisten 68-jarigen adjunct commies der Staatsspoor A. G. P. A. A., wonende te Hilversum. In de rivier de Maas, te Rotterdam, is ter hoogte van deOudePlantage,drijvende gevonden het lijk van een onbekend mans persoon. Naar de kleeding te oordeelen, is het vermoedelijk een Duitsch schipper. Het lyk is naar Crooswyk overgebracht. De Bossche inbreker A. O., is Zondag naar 's-Hertogenbosch overgebracht.Volgens bericht uit Antwerpen had hij den diefstal gepleegd ten nadeele van den eigenaar en van de vrouwelijke employé, mej. H. Van het gestolene is alleen op hem be vonden een gonden horloge met ketting, benevens f 140. Te 's-Hertogenboscb had hij zich door inklimming schuldig gemaakt aan diefstal van f 25. waarvoor hij gesignaleerd stond. Onder de gemeente Wierden is de boer derij met den inboedel van den heer C. S. een prooi der vlammen geworden. Ook de schuur met den daarin aanwezigen oogst, ging verloren. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Oorzank onbekend. Te Veendam is Zondagmorgen een kamer van den heer H. Cadu, koperslager, geheel uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Te Steenzei, is de landbouwschuur achter de woning van A. van Nunen totaal afge brand. Twee varkens kwamen in de vlam men om. Landbouwgereedschappen, een rijwiel en een voorraad stroo zijn roede verbrand. Het huis bekwam schade aan het dak. Het daarin geborgen hooi bekwam veel waterschade. Geweigerd. In de Zaanlandsche Courant lezen wij, dat de burgemeester van Zaandam de toe stemming tot verkoop van de z.g. Oranje- bloem op 31 Augustus, waarvandeopbrengst uitsluitend zal strekken ten behoeve van de Christelijke militaire tehuizen, heeft ge weigerd. Diefstal in een pastorie. In den voormiddag van 15 Aug. jl., tus schen 7 en 8 uur, hebben de dieven zich toegang verschaft door middel van inbraak tot de pastorie te Voerendaal en aldaar ontvreemd pl.m. 11 a 12.000 gld., bestaande hoofdzakelijk in gouden Duitsche tien- en twintigmarkstukken, een bankbiljet van 30 mark, benevens eenig Hollandsch en Duitsch zilvergeld. Een ploegkouter is door de dieven in genoemde pastorie achtergelaten. Ook is uit die pastorie ontvreemd een zwarte heeren parapluie met donkerbruinen stok, sluiting met een koordje. Hiervan wordt verdacht H. A. J. C., ge boren te Schinnen, 1 Februari 1862, zwer vend, en een onbekend manspersoon, pl.m. 35 jaar oud, ongeveer 1.65 M. lang, blozende gelaatskleur en gekleed met grijs pak. De brigade-commant der koninklijke ma- rechaussóe te Heerlen verzoekt aanhouding en voorgeleide van de daders en in beslag name van het geld en parapluie. (L. K.) Naar wij vernemen,heeftde waarnemende burgemeester te Meppel geweigerd, om ver gunning te verleenen aan de Nde. Ver. tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken, tot het houden van een optocht op 1 Sept. a.s., den ;dag waarop in Meppel de groote provinciale meetiDg zal worden gehouden. Op de Galoot, Oude Nieuwdorp (Z.) Is het lyk gevonden van een ongeveer 30-jarig persoon, gekleed in badcostum. Het lijk is naar Nieuwdorp vervoerd, Te Den Haag en in liet Haagsche Boscli. Toen verleden jaar op 30 September een ontzaglijke storm een groot gedeelte van ons mooie Haagsche bosch had vernield, en duizenden reuzen van het woud geveld lagen, was er rouw in het hart van ieder een die natuurschoon mint. Maar men was het er over eens: Zoo'n storm zou niet spoedig terugkomen. Als er één woei twee maal in een eeuw, o, zeker, dan was het veel. Met energie zette men zich aan den geweldigen arbeid, om uit den chaos te red den, wat er te redden viel. Het was een reuzentaak, om het verminkte bosch weer zoo goed mogelijk te genezen. En ziet, nu, elf maanden later, nu het werk van reiniging en herstelling begon op te schieten, en nu in de laatste dagen met de voorbereidingen was begonnen, om de slingerende lanen en paden op Koninginnedag te kunnen zetten in glans en gloed, nu komt daar een nieuwe storm 't bosch vernielen en hebben de grootsche machten der natuur het weer tot een ruïne gemaakt. Het is weer als verleden jaar, wel wat minder erg, maar de aanblik is niet minder droevig. Uren achtereen hebben van nacht de woeste, gierende, dreunende vla gen, het geteisterd. En bij drommen zijn de boomen weer gesneuveld. Nu liggen zy over de wegen, en maken ons trotsch bosch op vele plaatsen tot een ondoordringbaar woud. Regen druipt staag van de natte boomen, als tranen van leed over wat er weer is geschied. Met hun reusachtige wor tels zijn zij uit de aarde gerukt en liggen zy naast en over elkander, roerloos als ge vallen helden in den slag. De meest schoone, de meest pikante, de meest bekorende ta- fereelen leveren zy soms in hun droeven val nog op. Hier liggen zij in hun volle lengte in den vijver gesmeten, ginds hebben zij in den doodsstrijd elkanaer gegrepen en staan nu nog, schuins steunend op elkander. Vele zijn er versplinterd, en lieten zien, dat, waar het verleden jaar de droogte was, die het vernielingswerk heeft bevorderd, thans de stage regen van de laatste weken de stammen had doorweekt, en hun veer kracht ondermijnd. Van morgen vroeg kwamen velen het geknakte bosch bezoeken, klommen vroolyk over de gevallen stammen, worstelden zich door de takken en bladeren. Het is ondoen lijk in details te treden. Een toonbeeld van droeve verwoesting is het, en, in weerwil daarvan, grootsch van indruk. Druk is men bezig, de hoofdwegen zooveel mogelijk te bevrijden, maar eenig verkeer door het bosch is tegen den middag nog onmogelijk. En wie er loopen wil moet kunnen klauteren als een eekhoorn. Op het Malieveld en op den Hertenkamp liggen de boomen eveneens geveld en de geheele stad door heeft de razende storm zijn sporen achtergelaten. Er is een merk waardig druk gerij van auto's en ry tuigen in de straten, want een aanzienlijk deel van het tramverkeer staat stil. De draden hangen slingerend lang de wegen. De hoofdaandacht concentreert zich echter op het bosch, en by troepen komen vreemdelingen er heen, laten hun rijtuigen en auto's aan den ingang staan en klimmen, zoo goed en zoo kwaad als het kan, soms met hun Baedeker in de hand, alsof die hun tot gids kon zijn, door dit doolhof van verwoesting. De September- storm van verleden jaar heeft de schoonheid van het bosch zeer gevoelig getroffen, en pas in den laatsten tyd, nu het reddings werk wat opschoot, en groote oppervlakten met jong groen werden beplant, zag men wat het„pronkjuweel van Nederland" gelijk Hofdijk zong, aan pracht en schoonheid had ingeboet. Met de verwoesting van dezen Augustusstorm er bij, is het Haagsche bosch ongetwijfeld getroffen op een wyze, waarvan de sporen wellicht nog vele tientallen van jaren bewaard zullen blijven. Toen we tegen den middag den Haag door reden, konden we bespeuren, dat in de stad zelf, en op de buitenwegen de uitwerking van den storm niet zoo erg is geweest als in September van het vorige jaar. Dit neemt niet weg, dat er hier en daar veel verwoesting is aangericht. Het verkeer per tram was voor een vrij belangrijk gedeelte nog steeds gestremd. Voornamelijk dat van de lijnen langs en door het bosch. De draden daarvan zijn op vele plaatsen vernield. Bij de Boorlaan, een der hoofdwegen van het bosch, zaten de draden van verschillende lijnen geheel in elkaar verward en slingeren dicht langs de straat, zoodat 't geheele verkeer, ook te voet, daar zeer wordt belemmerd. De val lende boomen hebben er de dradenafgeknapt en meegesleurd:. Ze zitten in den chaos van bladeren en takken verwrongen. Op 't plein, waar men Dinsdagmorgen heel vroeg de ruïne is begonnen te ruimen, lagen nog enkele boomen geveld, terwijl die op den Vijverberg, en in het Voorhout, heter won- dergoed hebben afgebracht. Langs den ouden Scheveningschen weg echter is het op verscheidene plaatsen ook een groote verwarring en zijn hier en daar de hekken van villa's door vallende boomen vernield. De zeehaven te Scheveningen lag vol met bommen en pinken het meerendeel der visschers was den bangen nacht geluk kig thuis. De zee stond nog wild tegen de kust, waar het triestig leeg en somber was. Hier en daar lag 't wrak van een tent, die de booze wind tot splinters geslagen had. De visschers en visschersvrouwen stonden in zee turend, nog over de spooknacht te praten, terwijl slechts enkele bezoekers, den nydigen wind trotseerend, eenzaam langs 't strand dwaalden. Langs 't kanaal was 't ook een chaos. Ook daar lagen vele boomen me^ wortel en al uitgerukt, groote gaten achterlatend in den grond of even boven den wortel afge knapt, dat er nog een groote splinter stond van blank hout. Er waren boomen in 't water geslagen en men was bezig een boom, een gevaarlijken, die te waggelen stond als een reus op leemen voeten om ver te halen. Zoo kwamen we weer bij het Bosch, waar 't minste verkeer nog niet mogelijk is en alle hoofdwegen nog bedekt liggen met dikke, doode stammen, want nog eens, er mogen minder boomen gevallen zyn dan in 't najaar, de aanblik van 't geheel is zeer droevig. (Tel.) Van andere zijde meldt men nog uit den Haag In den afgeloopen nacht heeft wederom een Zuid-Westerstorm gewoed, later over gaande in een Noord-Westerstorm, ongeveer van gelijke kracht als de Septemberstorm ten vorige jare. Opnieuw zijn 't Haagsche Bosch en de Scheveningsche boschjes, de Scheveningsche weg, het Plein, het Plein 1813, de Prinsengracht en de plantsoenen ernstig geteisterd, al is het aantal gevelde boomen minder groot dan ten vorige jare. Het tramnet heeft op verschillende punten der stad zeer geleden, zoodat de tramdieust beperkt is. Ook ;de spoorbaan van de Staats spoorstoomtram is gestremd. Het aantal gebroken ruiten in de stad, voornamelijk in de buitenwijken, is legio. Op Scheveningen stond de zee onstuimig hoog. De badplaats heeft betrekkelijk weinig geleden. De badstoelen en koetsjes waren tijdig in veiligheid gebracht. Van de établis sementen op het Gevers-Deijnootplein wer den daken, schoorsteeDen en ornamenten afgerukt. In de haven raakten 'n bom en 'n schokker los van de touwen, doch kregen geen averij. ARNHEM. De storm heeft hier hedennacht verschrik kelijk huisgehouden Honderden boomen werden ontworteld, zoowel in de stad als op den Velperweg en op den weg naai Oosterbeek. Overal liggen boomen dwars over den weg, zoodat de tramdienst geheel gestoort is. Ook op Sonsbeek werden tal looze boomen ontworteld. Te Oosterbeek woei een geheel dak van een villa, terwijl in en buiten de stad een groot aantal schoor steenen vernield werden en omlaag stortten Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Dezen nacht heeft het te Nijmegen geweldig gestormd. De schade aan boomen is groot. Met kracht wordt er aan gewerkt, om het verkeer door de lanen en langs de tramlijnen gaande te houden. Op de tentoonstelling is het Oud-Heidel- berger slot ineengestort. De belangstelling van het publiek in deze nu echte ruïne is groot. Het stadje zelf kwam er bijzonder goed af. Als het weer nu wil opknappen, zal deze laatste week van het tentoonstellingsleven nog zoo slecht niet zijn. Het plan bestaat de voorgenomen'Koninginnefeesten van „D. E. S." op Oud-Heidelberg te laten doorgaan De tentoonstellingsgebouwen en schilde ryzalen hebben den storm getrotseerd. De storm heeft te Gorinchem nog al verwoestingen teweeg gebracht. Behalve dat legio schoorsteenen, geheel of gedeeltelijk, zijn afgewaaid, zijn op de Kalkhaven 6 zware iepenbomen ontworteld en op de huizen terechtgekomen, daarbij veel schade aanrichtende. Op de Groenmarkt is een boom tegen de achterzijde van het Stadhuis gewaaid, waar door de ruiten werden verbrijzeld. Op den Appeldyk en in het plantsoen zyn mede zware boomen omvergewaaid. Het zwembad ligt als een kaartenhuis ineen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. TIEL. De storm welke dien van 30 September op 1 October 1911 ver in kracht overtrof, heeft hedennacht om de stad groote verwoestingen aangericht aan loof- en fruitboomen. Honderden boomen liggen ontworteld het aantal béschadigde huizen beloopt meer dan 100. Persoonlijke onge lukkeu deden zich niet vooralleen een vrouw is door dakpannen licht aan het hoofd gewond. De fruitoogst is verwoest. Telegraaf- en telefoondraden liggen verward over de wegen. De treinen loopen geregeld; de tramweg Tiel—Buren Kuilenburg is van hetstatiou naar het veer gestremd, evenals de dienst per pont. Het zwembad is uiteen gerukt. Tijdens den storm is gistermorgen vier uur voor Varik gezonken de „Sleepkaan 76" der Westphalische Transport-Actiën Gesellschaft te Dortmund. Het vaartuig, dat gesleept werd door de „Karl Schroers 18" is 1377 ton groot en geladen met steenkolen. De schipper Peperkamp, diens vrouw en twee knechts konden zich met de grootste moeite redden, aangezien het schip binnen tien minuten zonk. Alleen de roef steekt boven water uit. Het stoomschip Batavier III, dat Dins dagochtend te Rotterdam moest aanko men is pas Dinsdagmiddag ruim 5 uur aan de Boompjes voor den wal gekomen. De passagiers, ten getale van 104, hebben een angstigen nacht, doorgebracht. Van de 36 paarden, die te Londen aan boord ge komen waren, leefden er by aankomst al hier nog 4. De doode en levende paarden zijn naar het abattoir overgebracht. Maandagnacht heeft de hevige storm te Rotterdam groote schade aangericht. Op de rivier en in de haven hebben vele schepen losgelaten, waardoor groote averij ontstond, met verlies van schroef, roer, enz. Het kolenschip „Drughorn Sr.", met bun kerkolen geladen, jiggende in de Maashaven, liep vol en zonk. Het klipperschip „Nooit Gedacht" zonk, de opvarenden werden gered. Het was geladen met 30 last mais. Een drietal in aanbouw zyndo huizen waai den om. In het Park, de Plantage en de Diergaarde werd groote verwoesting aange richt onder de boomen. Langs den Hoogen Zeedijk liggen 15 reuzenboomen ontworteld of gebroken, in de Diergaarde een 20-tal. In de Diergaarde is ook een schade aangericht aan sommige dierenverblijven. Verder waai den vele schoorsteenen en dakpannen af. Te Culemburg [zijn door den storm van Maandagnacht groote partyen boomen ont worteld en beschadigd, zoowel van de ge meente als van particulieren. Het fruit ligt als het ware gestrooid onder de boomen. Ook is aan enkele gebouwen schade aange bracht. Iemand, die naar zijn werk wilde gaan, kreeg een luik op zijn been, zoodat dit lichaamsdeel beschadigd werd. VOLENDAM. Dinsdagmorgen wierp de stormwind even buiten de haven een botter op de steenen. Een oogenblik verkeerde het vaartuig in gevaar. Het Stoomschip „Burgemeester Cal- koen", reeder-kapitein, A. Janssen, kwam spoedig te hulp en trok den botter weer in het mime sop. Door den hevigen storm is in den afge loopen nacht een Harderwijker botter in het Hoornsche Hop tegen de steenen glooiing van den dyk stukgeslagen. De opvarenden konden zich redden. Door den hevigen storm hebben de vrucht- boomen in de Bangert zeer veel te lijden gehad. De oogst, die zich bijzonder goed liet aanzien, zal nu voor velen teleurstellend zijn. In de gemeente Delft woeien 80 boomen om, die soms de huizen ernstig beschadig den. Aan den Rotterdamschen W6g vielen 100 boomen omver. Het stoomtramverkeer met Den Haag was een groot deel van den voormiddag gestremd. Behalve tal van boomen, die het vannacht hebben moeten ontgelden, is door den storm vernield een deel van den ouderwetschen trapgevel van het perceel van de firma Klaes Tilly, aan het Spaarne te Haarlem en verder zijn van perceel 15 in de Smedestraat alle pannen afgewaaid. Alhier is het zinken dak van de openbare lagere school geheel los-gewaaid. Ook aan andere gebouwen werd eenige schade aan gericht, (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) DE ORANJEBLOEM. Geachte Redactiel In verschillende bladen vonden wy on langs de aankondiging, dat het te Utrecht opgerichte Comité „De Oranjebloem" zich voorstelt op den aanstaanden verjaardag van H. M. de Koningin in het geheele land een Oranjebloem te doen verkoopen, waarvan de baten aan de Militaire Tehuizen, zoowel in ons land als in Indie ten goede zullen komen, en dat de besturen der Tehuizen voor Militairen daartoe als plaatselijke comités zullen optreden. Wij hebben ons na dit bericht tot het Comité gewend met het verzoek om nadere inlichtingen en ontvangen tot antwoord, dat zij, die deze collecte op touw hebben gezet, alleen de Christelyke Tehuizen op het oog hadden, en dat hun bedoeling zoowel in de circulaire als in de dagbladen is medegedeeld. Dit antwoord heeft bij ons teleurstelling en verontwaardiging gewekt. Teleurstelling, omdat wy niet konden vermoeden, dat men op den Koninginnedag van de Oranjegezindheid onder de geheele natie partij zou willen trekken om gaven in te zamelen, die alleen ten goede zullen komen aan Tehuizen, die slechts voor een klein deel der Militairen geschikt zyn. De Tehuizen voor Roomsche militairen worden, evenals de Algemeens Tehuizen, die geen propaganda maken voor bepaalde godsdiens tige of staatkundige meeningen, uitgesloten. Verontwaardiging, omdat in de doortbet Comité verspreide circulaire by'na doorloo pend en in het bericht der bladen uitslui tend van deMilitaire Tehuizen,zondernadere aanduiding, gesproken wordt. Slechts blykt, dat de netto-opbrengst verrekend wordt met den Nederlandschen Militairen Bond en den Christel(jken Militairen Bond in Oost- en West-Indié. Maar hoevelen weten wel, dat die beide bonden op dezelfde beginselen steunen Reeds bleek ons, dat onder de hoogste militaire autoriteiten in den lande uit de berichten was afgeleid, dat alle Tehuizen voor Militairen een aandeel zouden ontvan gen, Wy verkeerden in dezelfde dwaling, en ligt het niet voor de hand te vreezen, dat bijna algemeen de bedoeling van de Oranje bloem verkeerd zal worden begrepen Ten einde dit te voorkomen, verzoeken wij U beleefd Uwe medewerking door opna me van dit schrijven, opdat ieder op 31 Augustus zal weten, dat de opbrengst van de Oranjebloem uitsluitend zal strekken ten voordeele der Christelijke Militaire Tehuizen. Het Bestuur van het Algemeen Tehuis voor Militairen te Helder. Geen clerioalisme op onzen Koninginnedag. Geachte Redactie. Voor het eerst zal dit jaar op Koninginne dag een straatcollecte plaats hebbe» voor een doel, dat slechts door een deel van ons volk wordt beoogd. De „Oranjebloem" die men 31 Augustus a.s. wil verkoopen, moet dienen niet voor een philanthropisch, maar voor een politiek-kerkelyk doel. De kas der „Christelyke" lees clericale militaire tehuizen moet gestijfd worden daarvoor wordt op den nationalen feestdag bij uitnemendheid onder de verlokkende, om niet te zeggen misleidende oranje-kleur een straatverkoop van bloempjes georganiseerd. Wij hadden liever gezien, dat nergens een cellecte voor zulk een doel op dezen dag was toegestaan. Immers zal men, op deze wijze voortgaande, op nationale feestdagen komen tot alle mogelijke (onmogelijke) publieke inzamelingen, welke allerminst de nationale eenheid zouden ten goede komen. Nu echter de Oranjebloem-verkoop hier en daar zal plaats hebben, dringen wij er met den meesten ernst op aan, dat geen vrijzin nige ditmaal een Oranjebloem koope. Men zal dit jaar hierdoor geen onjuisten schyn op zich laden, nu men de gelegenheid heeft, denzelfden dag een ander veel sympathieker bloempje te koopen, n.l. het Heidebloempje dat ongetwijfeld méér recht op den naam van Oranjebloem zou kunnen doen gelden, een bloempje, waar van de verkoop zal strekken ten bate van onze wederom zwaar beproefde West- Indische landgenooten. H. M. de Koningin (die ook in ander opzicht blyk gaf van haar groote belang stelling voor dit doel). H. M. de Koningin moeder en Z. K. H. de Prins der Nederlanden gaven het voorbeeld, door ruime bijdragen voor dit doel beschikbaar te stellen. Laat ons dit Koninklijk voorbeeld volgen Niemand, die niet wenscht mede te werken aan het steeds meer doorwerken van de splijtzwam, aan het verdeelen van ons volk op allerlei gebied in afzonderlijke hokjes naar gelang de godsdienstige overtuiging kortom geen vrijzinnige werke dit clericaal streven in de hand. Niemand koope ditmaal een „Oranje bloem" I Een ieder loope op Koninginnedag met een „Heidebloem"! HET BESTUUR DER VRIJZINNIGE PROPAGANDA-CLÜB. 's-Gravenhage, 27 Augustus. Oe Landbouw Onderlinge. P- O. 0. „Overflakkee" Aantal leden bedroeg in Juni 1910. 74 leden 1911. 114 1912. 140 t Aantal ongevallen bedroeg in Juni 1910 4. duur 8, 11, 29 en 30 dagen. 1911 3. 7, 11 en 11 1912 1. „10 l Overzicht eerste halfjaar ongevallen dagen bedrag invaliditeit der uitkeeringen uitgekeerd zonder de Doktersrekeningen 1910 10 127 f 93.065. 1911 15 168 160.485. 1912 14 159 100.943. Meiissant, 26 Aug. 1912 A. W. Keyzer, Secretaris. middelharnis. uebojenGeertrui d. v. Hendrik Hoordijk en Maria Nieuwland. OverledenArend Roodzant S3 j. echtgenoot van Angemetje Verhage. OEN BOMMEL. Geboren Elisabeth d. v. J. van Dravik en J. P. Ees. Jan, z. v. J. Kievit en A. Bakelaar Arendje d. v. J. den Braber en H. Nieuwland. Getrouwd: Adrianus Verbiest jm. 25 j. en Maatje Leijdens jd. 25 j. STAD AAN 'T HARINGVLIET. GeborenMaatje, d. v. Jan Adriaan Vermeulen en van Pieternella de Wachter, beiden van Schiedam. Beursnoteering van Sommelsdyk. SOMMELSDIJK, 28 Aug. 1912 Essex Tarwe f 10,50 tot f 11,- per 100 Kilo. Wilhelmma Van f 8,— tot f 10 Haver f 8,50 t.ot f 9,—. Erwten schokker r 17,50 tot f 10,50 per Hectol. kleine f 12,50 tot f 13,— Aardappelen f 1,40 tot f 1,50 per H.L. Ajuin brnme f 1,50 a f 0,- per 00 Kilo. witte f 1,25 Koepeen f 1,— per 60 Kilo. Op levering f 0,50. VP <le beurs ïfdeHjka handel, en was nog al flink vraag naar alle goede producten,

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1912 | | pagina 6