f Binnenland. Buitenland. 6 verdere onkosten f 0,90. Totaal f 61,22. Aldus batig slot van f 594,48'. Door Mej. P. L. van den Broek is ontslag aangevraagd als helpster bij het onderwijs aan de O. L. school alhier. Door den Burgemeester dezer gemeente is een openbare vergadering van den raad uitgeschreven tegen a. s. Donderdag 4 Juli des avonds te 6 uur. OUDDORP. A. s. Zaterdagavond, bij gunstig weer, hoopt de Muziek vereeniging Apollo van Goedereede een Concert aan het strand alhier te geven. In de afgeloopen maand werden aan het Telefoonkantoor 196 telegrammen be handeld 91 gesprekken werden gevoerd. Zaterdagavond 6 Juli 's avonds 6 ure zal de beproeving der brandspuit plaats hebben. NIEUWE TONGE- Werden de vorige week de zwarte aalbessen alhier opgekocht voor 26 cent per K.G., Maandagavond werd door den omroeper bekend gemaakt, dat A. K. voor zwarte aalbessen bestede den prijs van 32 cent per K.G. Aanstaande Donderdagavond om 7 ure zullen in de Ned. Herv. Kerk alhier de zit plaatsen worden verhuurd. Aan het Hulptelegraaf en telephoon- kantoor zyn gedurende de maand Juni behandeld 88 telegrammen, 133 telephoon- gesprekken, en 16telephoonoproepberichten. Totaal behandeld 237 berichten. OUDE TONGE- Heden avond maakten de H.H. P. van Schouwen, Dr. W. J. Arends, J. M. Fabert, M. E. Heestermans en W. den Rooyen hunne opwachting by den heer Ingenhoes, om hem by z'n vertrek naar Rotterdam, uit naam van vele ingezetenen een aandenken met gedenkboek aan te bie den, als bewys van genegenheid en vriend schap voor d'n afgetreden beheerder van 'tvereenigd Post- en Telegraafkantoor, die hunne belangen gedurende tal van jaren op zoo uitnemende wijze gediend had. Dit geschenk bestaat uit 'n slingeruur werk met kroonkandelaars uit 't bekende magazijn van Daniels, en'tgedachtenisboek met de namen der deelnemers, is onberis pelijk uitgevoerd door den heer Breur ambte naar ten Stadhuize te Rotterdam. Dr. Arends sprak daarbij ongeveer 't vol gende Hooggeachte heer Ingenhoes, waarde vriend Nu ge, tot onzen aller spijt, gereed staat Oude Tonge te verlaten, na 40 jaren van meer dan trouwe en ijverige plichtsbe trachting, willen de ingezetenen u niet laten vertrekken, zonder u 'n warm woord van dank toe te spreken en hartelijk vaarwel te zeggen. En het is my, als uw oudste vriend, in dit geval bizonder aangenaam en streelend, hun woordvoeder te mogen wezen. Ingenhoes 1 ieder onzer, bijna niemand uitgezonderd, ziet u met leedwezen gaan, want we hebben u toch al die jaren steeds meer leeren kennen, als 'n voorbeeldig ambtenaar en voortreffelijk medeburger niet alleen, doch bovenal als 'n vriendelijk en welwillend man, altijd even behulpzaam voor ieder, voor rijk en arm, groot en klein, oud en jong. 't Was u nooit te veel, nimmer te vroeg noch te laat om het publiek te helpen, van raad te dienen en voor te lichten. Allen mochten we dat meermalen onder vinden en naar waarde schatten. Over uwe hulpwaardigheid en gedienstig heid gaat dan ook door heel de gemeente maar één roep. Uit naam nu van die dorpsgenooten komen wij heden, op dezen voor u zoo bij uitstek gewichtigen dag, van die erkentelijkheid en gezindheid getuigenis afleggen, en nemen daarbij tevens de vrijheid te vragen, of we u dit aandenken mogen aanbieden, en ge 't wilt aanvaarden, als 'n gering bewys van onze groote verplichting, achting en waar deering. Moge het u gegeven worden beste vriend, in uwe nieuwe woonstede, met uw waarde echtgenoote nog vele jaren de zoo welver diende rust te genieten, die we u zoo gaarne gunnen. Dat zij zool Aangedaan bedankte de gastheer voor het fraaie geschenk, dat in zijn huiskamer de eerste plaats zal innemen, zijnde voor hem van zoo hooge waarde als zichtbaar blijk van de toegenegenheid zijner vroegere dorps genooten. OOLTGENSPLAAT- De gemengde zangver- eeniging „Van Ongenoegen Vrij" alhier zal Woensdag, den 17 Juli a.s., deelnemen aan hei Festival te Dordrecht, uitgeschreven door de Vereeniging „Tentoonstelling Dor drecht en Omstreken." lampjes namelijk was het opschrift aange bracht „Oostvoorne aan zee," hetgeen op een afstand gezien, een aardig effect ople verde. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Onze vroe gere dorpsgenoot, de heer G. Esselink is geslaagd voor het eind-examen Geref. Gym nasium te Kampen. De zwarte bessen zyn dit jaar buiten gewoon duurzy worden bier opgekocht voor 30 centen per kilo. In het huis wyk B. no. 93 alhier komt een tweede geval van Febris Typhoïdea voor. K. de Leeuw alhier, die voorloopig slechts voor een half jaar als nachtwaker was aangesteld, is thans definitief als zoo danig benoemd. DEN BOMMEL. Tot weger by Fairbank No. 1 alhier is benoemd L. Vaalburg, in de plaats van C. Hoevenagel, die wegens vertrek naar elders zijn ontslag had gevraagd. Het 5-jarig dochtertje van den metse laar S. had het ongeluk, bij het spelen te vallen, en zich ernstig aan den arm te be- zeeren. Toen Woensdag jl. de stoomboot „Ko ningin Wilhelmina" des avonds tegen half tien de haven binnen kwam, waren nog vele nieuwsgierigen op de kaal aanwezig. Zy waren gekomen om de electrische verlichting te bewonderenDoor middel van Vergiftiging. De 19-jarige zoon van den Renkumschen koperslager, T., thans overleden, heeft be kend zyn vader vergiftigd te hebben. Lijk gevonden. Bjj het terrein van de IJsclub te Kralingen is drijvende gevonden het lyk van een manspersoon, dat herkend werd als dat van E. de B., meesterknecht eener fabriek, die sedert eenige dagen vermist werd. Diefstallen. Te Enschede is Maandag vroeg in den morgen door de politie gearresteerd zekere H., die in beschonken toestand verkeerde en in 't bezit was van tal van vorken, tafelmes sen, busjes met geconserveerde paling enz. 't Bleek, dat de man des nachts had inge broken in den koepel der vereeniging „Skithak", staande aan den Gronauschen weg en zich te goed had gedaan aan den inhoud van den wijnkelder. Hier liet hy een briefje achter met 't opschrift„Voortaan de boel beter sluiten". Op de Leidsche gracht te Amsterdam is gisteravond van een kar ten nadeele van een bewoner der Jacob van Lenkepkade een baaltje manufacturen ontvreemd. Onweer. Gisteren sloeg de bliksen in het achterhuis van den arbeider R. Petter te Wapserveen (Dr.) zonder brand te veroorzaken. Vijf geiten werden getroffen en gedood. Een dochtertje werden de klompjes aan de voeten stukge slagen en de kousen om de beentjes ver schroeid letsel kreeg het kind niet. Onder Holwerd (Fr.) is hedenmorgen de maaier Van der Woude door den bliksem gedood. Een ontslag. Naar men aan „Het Volk" meldt, is de heer W. Tolsma, lid van de S. D. A. P., adjunctcommies by het Centraal Bureau voor de Statistiek en een der leiders van den by het N. V. V. aangesloten Alg. Nederl. Ambtenaarsbond, met 1. Sept. a.s. uit zijn betrekking ontslagen, terwyl hem tot dien datum verlof is verleend. „Het Volk" verneemt dienaangaande het volgende „De A. N. A. B. heeft verleden jaar een actie gevoerd tegen de bekende juri3tenpro- tectie aan de departementen en speciaal tegen dit euvel aan het Bureau voor Statistiek waar het eiger en brutaler schijnt te geschie den dan ergens anders. Deze actie werd in hoofdzaak geleid door Tolsma en in een door hem geschreven artikel vond de directeur van genoemd bureau, mr. Methort, tegen T. persoonlijk op te treden. Deze zaak is lang hangende geweest. De minister Heemskerk bemoeide zich met het geval en deed een onderzoek houden door eenige leden van de commissie voor de statistiek. Van die commissie van onderzoek was professor Fabius voorzitter en de onder directeur van het Bureau voor Statistiek secretaris. De betrokken ambtenaar had op de samenstelling van die commissie geen invloed kunnnen oefenen. Hoe dit zijalgemeen bestond de verwach ting, dat de affaire met een sisser zou af- loopen en geen ernstige gevolgen zou hebben. Nu is plotseling dit ontslag gevallen, eervol, maar niet op verzoek. Men heeft het zelfs niet noodig gevonden, Tolsma den gebrui- kelyken wenk te geven, zelf ontslag te vragen. Evenmin zijn hem de redenen daar van bekend gemaakt. Tolsma is 9 jaar aan het bureau verbonden en werd eenige jaren geleden nog tot tweemaal toe door den zelfden directeur voor buitengewone promotie voorgedragen." De politie heeft, naar het Hdbl. meedeelti een commissionnair in goud en zilver, wonen de op den Zwanenburgwal, te Amsterdam aangehouden, die verdacht wordt van ver duistering van een groote hoeveelheid goud en zilver. De man had goederen van een Duitsche firma in commissie, doch verzuimde af te dragen wat hy ervoor ontving. De politie heeft een deel van de voorwerpen in banken van leening in beslag genomen. Het verduisterde vertegenwoordigt een waarde van 4000 a 6000 gulden. Twee beruchte zoogenaamde kwartjes vinders, een uit Amsterdam en een uit Rotterdam zijn in Den Haag door de politie aangehouden, verdacht van een Duitscher een bedrag van 100 mark te hebben afhandig gemaakt. Zaterdagmorgen heeft een onbekende da der op de Vierjaarlyksche (tenstoonstelling van hedendaagsche kunst) in het Stedelijk museum te Amsterdam, een bronzen beeldje ontvreemd, werk van mej. Dora Néher (Zwit serland), en voorstellend een geitje. Het was tentoongesteld in een van de benedenzalen, en men had het, evenals de andere beeld houwwerken, met een stuk gegalvaniseerd yzerdraad vastgemaakt aan het voetstuk. De diefstal schynt in de morgenuren te zyn gepleegd om kwartier over twaalf werd de verdwijning van het kunstwerkje opge merkt, en stelde de zaalbewaarder onmid dellijk de in het museum aanwezige politie beambten van het geval in kennis. Een der leden van het vrouwelijk dienstpersoneel heeft een vrij onduidelijk signalement op gegeven van den man, die op verdachte wijze had rondgeloopen. Jongensstaking. Gistermiddag hebben te Rotterdam een 50 nageljongens der Droogdok-Maatschappij het werk gestaakt. Deeischisloonsverhooging. Een jeugdige uitbreker. Een ongeveer 12-jarige boefje, dat door de politie te Breda Maandagavond tijdelijk in een cel was opgesloten, wist zich door een luchtkoker daaruit te werken en is toen over 2 daken geklommen. Daarna liet hij zich op een open plaats langs de afvoerbuizen van de dakgoten naar beneden glyden. Zijn vrijheid was echter van korten duur, want de bewoners waarschuwden de politie, die den jeugdigen uitbreker weer mee nam naar het bureau. Diefstal aan een Postkantoor. Ten nadeele van den chef van het bureel postwissels heeft aan het postkantoor te Rotterdam een diefstal van een aanzienlijk bedrag plaats gehad. Door het openstaan van een loketraampje heeft de dader ver moedelijk gelegenheid gehad een greep te doen in het papieren geld, op het oogenblik, dat de chef van zyn werk geroepen werd door een telefoonoproeping. (N. R.Ct.) Zaterdagavond is op hetBezuidenhoutte 's-Gravenhage de heer N. L. Burman Eyck tot Zuilichem, oud Burgemeester van Maar tensdijk, die per flets uit de richting Rijn straat kwam, door een auto aangereden. Hij werd naar zijne woning aan de Groot- Hertoginnelaan vervoerd, waar hij aan de gevolgen is overleden. De commissaris van politie in de 2de afdeeling stelt een onderzoek in. Tot nu toe is nog niet gebleken, of het ongeluk aan den bestuurder van de auto is te wijten. Eenige ooggetuigen zullen heden nog aan een nader verhoor worden onderworpen, evenals de chauffeur uit Rotterdam, die zich kort na het gebeurde aan het posthuis Schenkweg aanmeldde, om te verklaren,dat hij geen schuld had aan de aanrijding. Ongelukken. De vrouw van den arbeider C. Oudshoorn, aan den Voorweg te Zoetermeer, is Maandag morgen voorover in een waschtobbe geval len en verdronken. Toen een buurvrouw het ongeval bemerkte, was het reeds te laat. De vrouw was lijdende aan toevallen. Maandagnamiddag is het tweejarig doch tertje van den heer A. Siebers te Grave in den regenbak achter het huis gevallen en verdronken. Zakkenrollerij. Een geneesheer te Amsterdam heeft, naar het Hbld. meldt, Zaterdagavond bij de politie aangifte gedaan, dat hem op hetRotkin,op het achterbalcon van een tramwagen, een gouden horloge met dito ketting en medail lon, tot een gezamelyke waarde van onge veer f 400, was onstolen. De hoofddader van de inbraak te Velp, A. B. J. B., die eenigen tyd geleden te Em merik was gearresteerd, is daar gisternacht uit de gevangenis ontsnapt. Zaterdagavond is, naar de Arnh. Ct. meldt, te Angeren een boerenhuis, toebehoorende aan den heer Th. D. en door twee gezinnen bewoond, afgebrand. De inboedels zyn groo- tendeels verbrand en waren laag verzekerd. Een groote party hooi en enkele landbouw werktuigen van den eigenaar, die niet ver zekerd waren, zijn mede een prooi der vlam men geworden. Oorzaak onbekend. Kwartjesvinders. Op den straatweg Halfweg-Sloterdijk is Zaterdagavond een bewoner van Sloterdyk f 105 afhandig gemaakt. Ongellukken. Toen in de Dykstraat te Amsterdam gis terenmorgen 9 uur de 20-jarige M. Engels man en zyn neef L. Achtienribben bezig waren drie koolzuurapparaten van de klep te ontdoen, is op het oogenblik, dat A. byna met een der apparaten klaar was, plotseling de zwaren ijzeren klep met een hevigen knal van de bus gevlogen en met kracht tegen de borst van E. aangekomen. Heden morgen is Engelsman aan de bekomen ver wondingen overleden. Gisteren is in de Vlaardingsche vaart bjj het zwemmen verdronken de 39-jarige H. H., uit de Noordsteeg te Vlaardingen. In den Vliet te Voorschoten is Zaterdag middag de 24-jarige Van M. bij het zwem men verdronken. De bootwerker H., wonende Kattenburger straat 16 te Amsterdam, begaf zich heden ochtend aan boord van een boot aan de IJkade. Hy gleed uit over een luik en viel in een der ruimen. Met gebroken neen en een hoofdwonde werd |by naar 't Binnen gasthuis vervoerd. Hedenochtend had de werkman W. S. ge naamd, het ongeluk, om aan een in aanbouw zynd huis aan de Nieuwemarkt, te A'dam, van een steiger, ön toen door een groote ruit te vallen, waardoor de man ernstig aan het hoofd verwond werd, Nadat htf in het Binnengasthuis verbonden was, werd hy per brancard naar zyn woning in de Tuinstraat 46 overgebracht. Op den Kloveniersburgwal te Amsterdam had hedenochtend een bejaarde vrouw, J. S. genaamd, en wonende in het Besjeshuis (Amstel), het ongeluk uit te glijden en zoo danig te vallen, dat zy haar rechterbeen brak. Per brancard werd zy naar het Binnen gasthuis vervoerd en aldaar opgenomen. Een anderhalf-jarig kind van de familie Uitermark, Albert Cuypstraat 82 te Amster dam, trok hedenmorgen een kan met heete koffie omver, waardoor het brandwonden kreeg en ter verpleging in het O. L. V. gasthuis moest worden opgenomen. Te Tilburg liep Maandagavond een slaap dronken sigarenmaker Bladel genaamd, op de lijn van de in aantocht zynde stoomtram der Hollandsche Buurtspoorwegen. Hij werd door de machine gegrepen en veertig meter over den weg voortgesleurd. Met wonden aan hoofd en beenen en inwendige kneu zingen werd hij per brancard huiswaarts gebracht. Branden. Te St. Jansteen is door onbekende oorzaak brand ontstaan in'n woning, bewoond door 3 gezinnen. Op eenige meubelen na, ver brandde alles. Verzekering dekt de [schade. Zondagmiddag omstreeks 1 uur ontstond by de Gebr. Ridderbroek op de Wolbert te Wapenvelde brand in een kookhuis, waarin zich tevens een tiental varkens bevonden. Het gebouwtje werd met een weinig huis raad geheel een prooi der vlammen. Ver zekering dekt de schade. (Zw. Ct.) Onder de gemeente Velsen zyn gisteren bij het zwemmen in zee twee personen, de 19-jarige A. D., timmerman, te Sloten, en de 17-jarige H. v. d. M., uit Amsterdam, verdronken. Het lyk van den eerste is ge vonden dat van de tweede zocht men tot dusverre vergeefs. Een jongetje van 51/2 jaar, van J. v. G., uit 's Hertogenbosch, die met zyn tent op de kermis te Hellevoetsluis staat, is Zater dagavond in de marinehaven aldaar ver dronken. Waarschijnlijk heeft het kind de plank gemist van de schuit, die achter de kraam van zijn ouders in de haven lag. Een relletie. Een pas uit den Oost geretourneerd kolo niaal, die gisteren ter gelegenheid van den Zondag wat te veel gedronken had, kreeg ruzie met zijn ouders in de Wagen aarstraat te Amsterdam en wilde zijn moeder met een mes te lijf. Woest het wapen rondzwaai end rende hij over straat, totdat eindelijk een paar agenten hem in tegenwoordigheid van een groote massa belangstellenden, opborgen tot zijn roes uitgeslapen zou zyn. Ondertusschen waren verschillende buur vrouwen tot de conclusie gekomen, dat de moeder morsdood gestoken was. Het ver schijnen op straat van de moeder kon maar ten deele de buurvrouwen tot een andere overtuiging brengen... „'tMensch zal wel vermoord zyn, anders zouden zehetallemaal niet zeggen." Volhardende blinden. Te Bandoeng werd het mondeling gedeelte van het klein-ambtenaarsexamen met goed gevolg afgelegd door twee kweekelingen van den directeur Folkerts. De namen zijn Dien Pyloo goed en Adolf Hilling, met ruim voldoende. Een controleur omgekocht. De „Nw. Soer. Ct." meldt, dat tegen den gewezen controleur vanBandjermasin,Bech, rechtsingang is verleend, wegens beschul diging van ter gelegenheid van de feesten bij den jaardag van Prinses Juliana geëischt en ontvangen te hebben van den Chineeschen pachter een som van 2000 voor het ver- leenen van een speciale vergunning tot spelen. Draadlooze beveiliging voor spoorwegen. De Londensche correspondent van de Telegraaf schrijft d.d. 30 Juni; De seinwachter staat in zijn huisje aan de spoorbaan. Hy heefteen signaal onveilig gezet, maar een aankomende trein let daar niet op en rydt snel voorbij. Of hij ziet een trein op het verkeerde spoor lobpen, een anderen tegemoet. Daar kan in beide' geval len een ongeluk van komen. Maar snel drukt de seinwachter op een knopje en, zonder dat de michinist of remmer van den reeds ver van het wachthuisje verwijderden trein er iets van merken of mee te maken hebben, blij ft eensklaps die trein stil staan. Het onge luk is voorkomen. Dit is geen fantasie, maar mogelijk gewor den. Er is daardoor weer iets vernuftigs 'uitgevonden, door een ingeneur te Birming ham, Von Kramer geheeten, in vereeniging met prof. Kapp van de gemeente-hoogeschool dier stad. Hunne uitvinding werd genoemd railophoue". Het is een telephoon zonder draad, die over een afstand van 36 K.M. op spoorwegen dienst kan doen, omongelukken te verhoeden. Er werden Vrijdag te Stratford aan de Avon proeven mee genomen, in tegenwoordigheid van verschillende spoor wegautoriteiten en enkele geleerden. En die proeven zyn merkwaardig goed gelukt. Prof. Silvanus Thompson van Londen, een deskundige electricien, stond in het wacht- buisje op de spoorbaan dat van de nieuwe uitvinding voorzien was. Ook een trein was van een dergelijk apparaat voorzien. Deze stoomde binnen de draadlooze sectie. De professor drukte op een knopje. De stoom fluit der locomotief gaf het teeken, dat con tact was verkregen. De luchtdrukrem van den trein begon te werken, zonder dat de machinist of remmer daarby gemoeid waren. En ziet, de trein bleef stil staan. Een tweede proef was deze. Een trein sloeg naar verondersteld werd, geen acht op een onveilig signaal. Tijdens de proefneming, waren de signaalwachter en de machinist niet op hun post. Weer werd er op een knopje gedrukt. De bel in het seinwachtershuisje begon alarm te maken en de trein bleef onmiddellijk stilstaan. Op deze wijze werden in het wachtershuisje ook twee treinen tot stilstand gebracht, die op hetzelfde spoor elkander tegemoet reden. Zelfs zond de uit vinder van een rijdenden trein een telegram aan den koning van Engeland te Bristol. Dat is mooi, wonderbaarlijk en van nut. Von Kramer laat het nu echter aan spoor wegingenieurs over, zijne uitvinding in een of ander opzicht toe te passen voor de meer dere beveiliging van het spoorwegverkeer. Hij heeft het mogelijk gemaakt, op tamelijk grooten afstand te communiceeren met een in bewegingzjjnden spoortrein. En passagiers daarvan zullen in de naaste toekomst ook op spoorbanen berichten kunnen verzenden of ontvangen, evenals op de zeeschepen. Van wonderen is deze eeuw vervuld 1 Indische rubberdie/ven en Europeesche helers. Uit Buitenzorg ontving de „Expres" de volgende correspondentie: Het is reeds lang een bekend en erkend feit geweest, dat rubber op groote schaal J op de ondernemingen, die zich met deze J cultuur bezig houden gestolen werd. Geen artikel leent zich zoo goed tot het j plegen van dergelijke indelicatessen als juist rubber. In de oncontroleerbaar groote rub- ■A bertuinen is het doodeenvoudig voor een I der met het vervoer van den latex belaste doedaks een emmer leeg te storten in een gat of ondiepen put, deze te bedekken en wanneer de tuin geheel verlaten is, stiekum terug te sluipen en de inmiddels gecoagu- leerde rubber mede te nemen. Er zyn onscrupuleuse tusschenpersonen, zoowel Ohineezen als Europeanen, die van deze diefstalpleging gretig gebruik maken, voor de op deze wijze verkregen rubber een miniaal bedrag geven, en hetdaarnanaar een havenplaats verschepen. Alle rubber die op die wyze verkregen wordt, is gestolen rubber, de [opkoopers vallen onder den term „helers" en zy zyn het, die door een geduchte straf tot voorbeeld gesteld moeten worden. Wanneer de dief weet, dat niemand hem de gestolen waar afkoopt, bestaat er alle kans, dat hij de te transporteeren latex eerlijk aflevert aan den rechthebbenden persoon, maar wanneer hy in de verleiding komt, om, zy het ook op slinksche en oneerlijke wjjze, in het bezit te komen van een bedrag aan geld, dan is het zeer wel mogelijk, dat hy valt voor die verleiding, die hem voor gespiegeld wordt door de opkoopers. Nu is dan eindelijk een opkooper, een heler, te Batavia gesnapt, en men heeft houvast aan een dier haaien, die de inlan ders tot diefstal aanzetten. De aangehaalde party bestond uit 800 katti scraps en grondrubber, waardoor de uitdrukking slecht bereide rubber is ont staan. Correcter ware geweest den term „in het geheel niet bereidde rubber" te gebruiken. Nu dan een dezer helers in handen geval len is van het gerecht, en men in dezen opkooper niet een alleenstaand misdadiger meent te zien, maar één in den schakel van parasieten, waarbij zelfs Europeesche han delshuizen betrokken moeten zjjn, wat diep treurig is en een blik werpt op Euro peesche moraal 't is te hopen, dat deze heler gestraft zal worden met den uitersten rigueur. Niemand dan deze helers zyn de schuld aan de rubberdiefstallenwjj kunnen niet ernstig genoeg daarop wijzen. Het misdrijf van den heler drijft menig inlander tot diefstal, verlaagt zyn moraal, die wij trachten aan te kweeken en te ver- hoogen. De heler zondigt dus dubbel, eerstens door zyn onrechtmatig opkoopen, daarna, en deze misdaad is minstens even zwaar, door zijn aanzetten tot diefstal. En op de hoofden dezer misdadigers moet de volle straf vallen, die in dezen te geven isl Ballon-ongeluk. De transatlantische ballon „Akron" van den aeronaut Yaniman ontplofte op een hoogte 1 Wyomij zeven Het bestuuri persone zeven,e lyk te zonnew; men ge in het van he teruggen het om Drieduiz luk stoj Een f in de twee jo| vrouw stilletje^ oudje ry gisteroc) met eer brief wil haar aai dood w] bejaarde buren De beide suren va onrustba aan toe Zondal verdenk) nomen, ruimen materiaal dat hy zaam ge Ewald z: houden. De spi orde va: gelooven Kiel we Een teel maar E' in hecht het seir maken, en de po in het poos lat^ neming middellij politie z geneminj zy er op vangsten De Lc bijzonder voor hei Hjj werk FrankryÜ relatiën, reikten, j reeds ved ter betwij gevonden trekking by zyn, geheim b het ornvE hij het v legde hy instructie het ooger om de he moeten ven zitte opgehoud helpers a zjjn. De Excl een van een corre onverkwi van de t< De sole zijn uit formeel gegaan. De pla nog juist buitenlan ke gebou' men op, deel van de taak landers t( Japann sche stac plunderd De con nissen t< worden ernstiger De Chii dag of d in een sta heid. Er schl garde uit Te Pekin aangekon Hjj ontrie van zendj neesche bi mate roek nog heel toekomst, zichtig te Ohina zo regeering

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1912 | | pagina 6