Binnenland. Buitenland. 6 A. C. van Puypenbroek te Goirle, Til- burg. F. E. Posthuma, directeur Centrale Werk gevers Risico-Bank, deu Haag. J. L. C. Schifï, directeur der Rubberfabriek, „Vredestein" Loosduineu. C. Segers, cheft der firma Gebr. Segers te Lisse. J. A. Sillevis LWz. voorzitter van de Ka mer van Iioopbankel en Fabrieken te 's Gravenhage. A. Simons Mz. lid der firma H. M. Vel- ders Zonen, 's Gravenhage. J. J. van Vollenhoven, dir. der N. V. Stoomolieslagery v/h W. J. van Vollenhoven Co, Amersfoort. C. A. Alexis Wübbe, Amsterdam. Verterende opdracht. Men meldt Onze landgenoot, de heer A. F. A. van Deinse, werktuigk. electr, ingenieur, is belast met de constuctie van goudbaggermachines in het Noordelijkste 'gedeelte van Alaska en vertrekt midden Juni van uit San Fran cisco daarheen; zijne ondervinding heeft hij gekregen in de Californische goudvelden gelegen bij de Tuba en American Rivers. Treurige plattelandstoeslanden. Men schrijft ons: Vrijdagmorgen ,j. 1. werd uit het Kanaal door Walcheren het lijk van een jonge vrouw opgehaald. Ofschoon de ongelukkige gevonden werd dicht bij de grens van Middelburg, was het toch nog onder de gemeente Koudekerks, dus moest de politie aldaar voor vervoer van het lijk zorg dragen. Het duurde van 's morgens 7 uur tot 's middags 1 uur, eer het lijk vervoerd werd, en al dien tijd lag het in de brandende zon, het gelaat alleen bedekt door een deel van den mantel. Dit is reeds de tweedemaal in betrekkelijk korten tijd, daf op dergelijke ergelyke wijze met een lijk wordt gehandeld, Het is zeker zeer te wenschen, dat de autoriteiten maatregelen beramen, om voor de toekomst daarin verandering te brengen, hetzij door het plaatsen van een draagbaar in de buurt van het Kanaal de kom van het dorp is ruim één uur van het Kanaal verwijderd, hetzij door in overleg te treden met de Middelburgsche autoriteiten, om in zulke gevallen spoedige en afdoende hulp te erlangen. Een achtervolging over de daken. Zaterdagnacht, ongeveer halfeen, toen de heer Berklou, wonende Blasiusstraat 85, te Amsterdam, thuis kwam, vond bij de deur van zijn woonkamer aan de binnenzijde ge grendeld. Onraad vermoedende, waarschuw de hij 'n waker van den Onderlingen Ge- controleerden Bewakingsdienst, die op order van den bewoner de deur der kamer intrapte, waarop beiden het vertrek betraden. Tegelijkertijd werd een andere deur ontslo ten en vloog een man, achtervolgd door den waker de trap en vervolgens het dak op. Op het dak gekomen blies de waker alarm, waarop ten spoedigste 'n vijftal agenten verschenen, waarop een wildejachtoverde daken begon. De inbreker waagde halsbre kende sprongen, en wist, door de duisternis begunstigd, langs de veranda's van de huizen der Ruischstraat te ontkomen. De politie meende den dader te kennen. Bij bo vengenoemden bewoner waren de kasten onderst boven gehaald, terwijl ook eenige voorwerpen werden vermist. Bij de achtervolging geraakten twee burgers zoo danig verwond, dat zij zich in het O. L. Vrouwegasthuis moeten laten verbinden. Onweer. Zondagvoormiddag tijdens een hevig on weer sloeg de bliksem in de landbouwers woning van Havermans, te Den Hout, ge meente Oosterhout. Weldra stond de woning in lichte laaie en brandde geheel af. De vlammen deelden zich mede aan een daar naast staande woning, die ook geheel ver nield werd. Van de inboedel kon niets gered worden. Twee varkens en geiten zijn in de vlammen omgekomen. Verzekering dekt de schade. Branden. Te Hugowaard is het woonhuis met veestal van den landbouwer de Goede door den bliksem getroffen en afgebrand. Alles was verzekerd. Vergiftiging Te Renkum overleed Woensdag plotseling de koperslager H. W. T. Men vermoedde vergiftiging. Zondag is de politie uit Arn hem naar Renkum gekomen en heeft een onderzoek ingesteld dat tot 's-nachts twee uur duurde. Een aantal personen werden gehoord, o. a. heeft de zoon een langdurig verhoor ondergaan. Het lijk van T. is heden, Maandag, in een verzegelde kist naar Arn hem gebracht. Instorting. Zaterdagnacht ruim 2 uur had op het Haarlemmerplein te Amsterdam een instor ting plaats van een ten deele afgebroken perceel, waaavan de twee zijmuren en een gedeelte van den zolder nog waren blijven staan. Met een geweldig lawaai, tot groote ontsteltenis der bewoners vielen de piuren tot een puinhoop neer. Diefstallen. Zaterdagavond is aangifte gedaan, dat door opensluiting uit eene woning in de J. P. Hejjestraat te Amsterdam een zilveren horloge en twee gouden ringen zijn gestolen en dat uit eene woning in de Frans Hals straat, eveneens door opensluiting, een col- bertcostuum is ontvreemd. Aanhoudingen. Verdacht van diefstal van geld ten na- deele van een aan den Nieuwendijk te Am sterdam gevestigden winkelier, is Zaterdag avond eene vrouw in bewaring gesteld. Lijk aangespoeld. Den Sisten Juni is te Petten uit zee aangespoeld het lijk van een manspersoon, naar gissing 20 30 jaar, middelbare lengte, gekleed in zwarte cheviot jas, blauwe ka toenen jas, blauwe trui, witgestreept hemd, zwarte broek, blauwe katoenen bloek, 2 paar roode wollen kousen, zwarte halsdoek om. In één oor een gouden ring, het andere oor was niet meer aanwezig, aan den linkervin ger een breede gouden ring. Het was reeds in gevorderden staat van ontbinding, en is aldaar op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld. Een goochelaar. Te Kampen heeft de gemeentepolitie aan gehouden zekeren S., die voorgaf Bamberg te heeten en van wien men vermoedt, dat hij de persoon is, die in verschillende plaat sen op Goeree en Over-Flakkee met een lijst gelden heeft opgehaald voor het geven van goochel voorstellingen, doch zonder aan dit laatste te voldoen, met de noorderzon is verdwenen. Ook te Kampen had hij reeds onder gelijk voorwendsel gelden weten machtig te worden. Hy is op verzoek van den burgemeester van Dirksland naar die gemeente overgebracht, om aangaande zyn handelingen in verhoor te worden genomen. (Zw. Ct.) Ongelukken. Een vrouw, die Zaterdagavond in een huis in de Westerdokstraat te Amsterdam van een trap viel en daarbij inwendige kneuzin gen beliep, is in het Binnengasthuis opge nomen. In de Leidschestraat te Amsterdam werd gisteravond een kinderwagen aangereden door een auto, waardoor een in den kinder wagen gezeten kind van ongeveer 2 jaar aan het hoofd werd verwond. In een apo theek in genoemde straat is hulp verleend. Per auto-ziekenwagen is een 2'/2 jarig knaapje naar het Binnengasthuis vervoerd dat in de Haarlemmerstraat te Amster dam onder een tramwagen was geraakt, waardoor beide beentjes waren afgereden. Kort na aankomst in het gasthuis is het kind overleden. Zaterdagmorgen is te Vlaardingen een tweejarig kind van een bewoner van de Maasstraat, in een kuip met water gevallen. Toen de moeder het eenige oogenblikken later bemerkte, waren de levensgeesten van de kleine reeds geweken. De 32-jarige werkman L. 0. v. d. Meer uit de Rubroekstraat no. 20, te Rotterdam die Zaterdagnamiddag door het omvallen van een heisteling van een hoogte van ongeveer 18 meter was gevallen en met een schedelbreuk naar het ziekenhuis aan den Coolsingel aldaar was overgebracht, is gisteravond 6 uur in die inrichting overle den. (N. R. Ct) Zaterdagmorgen is, naar de „D. Ct." mee deelt, te Dordrecht de 4-jarige P. G. dooreen zwaar beladen handwagen overreden en zóó ernstig verwond, dat hij 'smiddags is over reden. Zaterdagmiddag te 4 uur is uit den Ry'n onder Zoeterwoude, vlak by den houtzaag molen van den heer Noordman, opgehaald het lijk van een 5-jarig zoontje van den schipper Van der Goot. De kleine was al spelende overboord geslagen. (N. Ct.) De na het onweer van Zondagmiddag opstekende storm, heeft op het Alkmaarder meer, een ongeluk tengevolge gehad. Een zeilbootje, bemand mef 7 personen, uit Krommenie, waaronder een knaapje van naar schatting 7 jaar, sloeg om. De opvaren den wisten allen, op een na, zich aan het sloepje vast te klemmen. Deze zes werden opgemerkt door de bemanning van de Alkmaar Packet no. 9, kapitein J. Hoorn te half drie van Alkmaar vertrokken, die er in slaagde hen allen te redden. De zevende den 40-jarigen Bastiaan Vredenduin, zag men niet weer, en zal dus zeer waarschijnlijk verdronken zijn. Gelukkiger kwam de famielie Van Loon woonachtig te Koog aan de Zaan, er af, welke een zeiltochtje maakte op de Watering tusschen Westzaan en Wormerveer. Ook dat bootje sloeg om. Allen werden echter gered. Zaterdagmiddag ongeveer 4 uur, had te Farmsum (Fr.) een treurig ongeval plaats. Het ruim driejarig kind van den arbeider M. Smit, geraakte spelende onder een pas- seerenden stroowagen van den fourage- handelaar Blauw, met het gevolg, dat de kleine onmiddellijk dood was. Te Wageningen is de 40 jarige landbouwer G, W. in een sloot b(j zijn woning verdron ken. Een landingssteiger bij Schiermonnikoog. Heden heeft het Tweede Kamer-lid voor het district Dokkum, de heer van Veen, aan het bestuur van Vreemdelingenverkeer op Schiermonnikoog medegedeeld, dat de minister van Financiën hem machtigde te melden, dat de landingssteiger nog een jaar mag blijven bestaan. Een vluchteling. Eenigen tyd geleden is gemeld, dat de O.-I. militair, A. C. J., die met het stoomschip „Wales", uit Indië naar Leeuwarden werd overgebracht tot het ondergaan van gevan genisstraf te Leeuwarden, te Marseille ont vlucht was. Daar heelt hy zich toen echter 15 Juni bij den consul aangemeld en gisteren is hy met het s.s. „Ophir" te Rotterdam aangebracht vanwaar hy naar Leeuwarden is getransporteerd. Eén ontaarde moeder. Men schrijft uit 's Gravenhage Bij de constateeiing van eenige gevallen van overtreding van hetrendez-vous-verbod en van koppelarij, was het de zedenpolitie gebleken, dat een tweetal minderjarige meisjes door haar moeder werden aangezet tot het plegen van ontucht. De vrouw ging daarbij zóó ver, dat haar dochters des avonds niet zonder geld durfden thuis komen en daarom meermalen by kennissen of familie leden overnachtten. De oudste der dochters is reeds moeder van een buitenechtelijk kind en verwacht de geboorte van een tweede. De vrouw een beloonster van den Pa rallelweg, wier man en zoons vast werk hadden, is Maandag ter beschikking van de justitie gesteld en naar het Huis van Bewaring overgebracht. Aanhoudigen. Gisteren zyn op aanwyziging vier jonge mannen gearressteerd, die bezig waren het slot te openen van een perceel aan de Weteringschans te Amsterdam. In de gang achter de deur bevonden zich 3 rijwielen. Bij fouilleering werden op hen diverse loopers bevonden. Mede zijn gisteren aangehouden een man, verdacht van diefstal van verschillende goe deren ten nadeele van een bewoonster van de Bellamydwarsstraateen man, verdacht van diefstal van zink van een perceel aan de Pieter Vlamingstraateen 14-jarige jongen, verdacht van diefstal van ijzeren afvoerbuizen van het stationsemplacement, en een vrouw, verdacht van Diefstal van glas- en aardewerk, ten nadeele van een bewoner van de Lindengracht, en een vrouw, verdacht van heling van dit gestolen glas werk. Diefstallen. Maandagmiddag zijn op de Marnixstraat te Amsterdam door een vrouw van een vijf jarig meisje de gouden oorbelletjes gestolen. In een perceel aan de St. Pietershalsteeg is. gisteren uit een jas een bedrag van f 285 aan bankbiljetten en eenige snuisterijen ontvreemd. Ongelukken. Te Geertruidenberg is het 3-jarig zoontje van den stoffeerder H. van den walmuur bij de Bergsche brug gevallen en een half uur later overleden. Te Schouwerzijl is het 2-jarig zoontje van schipper Danhoff, van Baflo, overboord ge raakt en verdronken. In een onbewaakt oogenblik is het Vfa- jarig zoontje van den postbode S. te Scher- penzeel, achter het huis verdronken. De oude truc. In den winkel van den vischhandelaar W. B., in de Brouwersstraat, te Rotterdam, kwamen Maandag twee vrouwen, met ver zoek nieuwe dubbeltjes voor hen in te wis selen. Aan dat verzoek werd voldaan. De winkelierster ging haar gereed geld na en bij het zoeken naar nieuwe dubbeltjes hiel pen de beide vrouwen zoo goed, dat na haar vertrek een bedrag van ƒ13 vermist werd, Beide vrouwen maken vermoedelijk deel uit van een troep kermisreizigers, die met hun woonwagens nu bij Kralingscheveer, nabij de grens dezer gemeente, gekampeerd zijn. (N. R. Ct.) Vergiftiging. Men schrijft ons uit Renkum d.d. 25 Juni Het lijk van den vermoedelijk door ver giftiging gestorven koperslager H. W. T., is Maandagavond begraven. De maag en ehkele andere deelen zijn er tot onderzoek uitgenomen, welk onderzoek nog niet is afgeloopen. Dinsdagmiddag arriveerde het, parket uit Arnhem, de heeren mr. Hofstede, mr. De Vos van Steenwijk en mr.v.d.Dussen, rechter-commissaris tot het voortzetten van het onderzoek. Verschillende personen wer den verhoord. De jongste zoon van den overledenen wordt afgezonderd gehouden. De zoon gearresteerd. Nader meldt men; Het Dinsdag uit Arnhem gekomen parket zette het Zondag aangevangen onderzoek inzake de vergiftiging van den koperslager H. W. Teunissen voort. Vjjf getuigen zijn gehoord, onder wie de 19-jarige zoon, Jan Marinus. Diens verklaringen klopten niet met wat hy Zondag had gezegd. Het is gebleken, dat hy omstreeks 10 dagen voor 't overlijden van zijn vader te Renkum in een winkel om arsenicum had gevraagd, dat men hem niet geven kon. Hierom en op grond van andere vermoedens is tegen hem een bevel totvoorloopige aanhouding verleend, waarna hij per rijtuig naar Arnhem is overgebracht. Er is nog niet gebleken, waar het arseni cum gekocht is. De onderlinge verhouding in het gezin was niet bijster goed, Het bloed der Radiologen. Dat de tegenwoordig in de geneeskunde iJ zoo veel gebruikt wordende x-stralen een I machtige werking op dierlijk weefsel uitoe- fenen, hebben, gelijk bekend is, de eerste ra onderzoekers, (lie x-stralen bezigden en zich I onvoldoende tegen de werking beschutten, il slechts dl te zeer tot hun schade moeten ondervinden. Tal van chronische ontstekin gen, van koudvuur der ledematen, ja zelfs enkele sterfgevallen zijn op rekening van den heilloozen invloed dier stralen te stellen. Door die proeven is men erin geslaagd, na te gaan, waarin eigenlijk de werking der 9 x stralen bestaat. Hierbij bleek, dat zy in 9 de samenstelling van het bloed diepgaande l! wijzigingen aanbrengen. In het begin vindt 9 men eene vermeerdering der roode bloed- I lichaampjeslater evenwel worden deze weer gedestiueerd en een veel kleiner aantal 9 witte bloedlichaampjes, dan oorspronkelijk aanwezig was, blijft over. De medici hebben 'J van deze specifieke werking gebruik gemaald tot bestrijding van een zeer geduchte ziekte de leukaemie, bij welke ziekte het aantal 3 witte bloedlichaampjes buitengewoon sterk vermeerderd is. Ook hierbij slaagde men er jB in, nadat aanvankelijk het aantal witte bloedlichaampjes nog was toegenomen, een fl normalen toestand in het leven te roepen. J De vraag rijst nu, of het bloed van gezonde i personen, die regelmatig met x-stralen werken, eveneens een vermindering van |-l witte bloedlichaampjes aanwijst. Naar „La gj Nature" mededeelt, heefteen Fransch geleer- jl de, Aubertin, hiernaar herhaaldelijk een on- |l derzoek ingesteld bij een 16-tal radiologen, die sinds jaren met x-stralen werken en eene 9 volmaakte gezondheid g6nieten. Bij een 'I tiental vond Aubertin inderdaad een ver-1 mindering van het aantal meerkernige witte bloedlichaampjes; de eencellige en delym-il phocyten bleken echter vermeerderd te zyn 9 even als de eosinephylecelleneen bescha- 1 diging der roode bloedlichaampjes kan hij 9 niet constateeren. Bij de zes andere radio- I logen was de samenstelling van het bloed j ongeveer normaal. Al oefenen de x-stralen bij verschillende personen niet steeds een even sterken invloed uit, toch moet men, naar Aubertin meent, I concludeeren, dat de gewone voorzorgen, I die radiologen nemen, niet aldoende zyn om 9 hen tegen elke schadelijke werking der x- 1 stralen te beschermen. Wanneer het aantal witte bloedlichaampjes dus van de v(jan- jl den van pathogene mikroörganismen I vermindert, dan wordt het weerstandsver- 9 mogen tegen infectieziekten verzwakt. En t| daarom moeten radiologen niet alleen, gelijk 1 thans geschiedt, handen en gelaat tegen de werking der x-stralen beschutten, maar het J geheele lichaam. Groote hitte in Spanje. Sinds eenige dagen heerscht er in Spanje J een ontzettende hitte, die reeds vele offers 11 geëischt heeft. Te Sevilla wees de thermo- i.l meter in de zon 53 graden Celcius aan. De jl bosschen in de omgeving staan in brandj I er is een enorme schade aangericht. Te I Bilbao zijn 20 personen tengevolge van de I hitte gestorven. Te Barcelona vreest men I voor het uitbreken der cholera. De regeeriDg 9 heeft de noodige voorzorgsmaatregelen ja genomen en honderden woningen doen [J desinfecteeren. Ontzettend ongeluk in de Niagara. Uit Buffalo wordt gemeld, dat een met j l 200 personen bezette aanlegsteiger in de j I Niagara-rivier In elkaar stortte. Alle 200 I personen vielen in het water. In verband tl met de geweldige strooming was elk red- I dingswerk onmogelijk. Tot dusver werden I 11 lijken gevonden. Men vreest, dat alle M andere personen eveneens omgekomen z(jn, I Generaal E. S. Brugg. t Uit New-York wordt gemeld dat Donder- I dag generaal Edward S. Brugg, een bekende I figuur uit den vrijheidsoorlog te Fond du I Lac, Wisconsin op 82-jarigen leeftijd is I overleden. Gedurende de burgeroorlog klom hij van I kapitien tot generaal op. Zyn invloed besliste I over de verkiezing van Cleveland tot pre- I sinent in 1884. Hij had verscheidene jaren I zitting in het congres en was in 1888 en j I 89 gezant te Mexico. Zeppelin-vrees in Engeland. De zoo welgeslaagde proeftochten, welke p de Duitscbe bestuurbare luchtschepen den laatsten tijd hebben gedaan, hebben in En geland een zekeren jnaijver opgewekt. Men heeft moeten erkennen, dat Duitschland op luchtvaartgebied, ten minste wat de bestuur bare luchtschepen betreft, Engeland verre vooruit is. Deze voorsprong van Duitschland brengt de chauvinistische pers in Engeland er natuurlijk toe om aan haar lezers nog eens het spook van een Duitsche invasie van „lucht"- zijde te laten zien. Zoo schrijft de „Daily Mail"Met het oog op de laatst schitte rende presaties der „Victoria Louise", moet't Engelscbe volk er zich wel rekenschap van geven, dat meer dan een klein leger en een groote vloot noodig zyn voor onze veiligheid. Reeds is het voor een vijand mogelijk langs een anderen weg dan ter zee, n.l. door de lucht, ons te bereiken. Kunnen wij aanemen dat de regeering de noodige voorzorgsmaat regelen neemt, met het oog op een eventu ele invasie eener luchtboot wanneer de totale uitgaven vooronzemilitairelucbtvaart nog minder dan 7 miliioen bedraagt, terwijl Frankrijk een viermaal zoo groot bedrag voor dat doel besteedt?De heerschappij der lucht zal zeer spoedig voor ons even goed een levenskwestie zijn als de heerschappij ter zee. Hoewel niet alle bladen zich zoo beslist uiten over de noodzakelykhied om'n krach tige luchtvloot te vormen, gevoelt men in Engeland toch algemeen, dat er meer op dat gebied gedaan moet worden. Vader en zoon. De Londensche correspondent van de Telegraaf schrijft d. d. 20 Juni; Dat een achtjarige knaap zijn vader com pleet onder den duim beeft en hem naar zijn pijpen dansen doet, klinkt voorzeker ongelooflijk. Maar zoo iets verbazends kreeg te behandelen de politie-rechter van Macles field, in het Engelsche graafschap Cheshire. De vader, een zekere Ilansell en katoen werker, kwam zich bij dien magistraat be klagen geen baas te kunnen worden over zijn Johnny, die op, drie maanden na acht jaar oud is. De knaap dwong hem menigmaal bier en sigaretten te halen, niet voor vader, maar voor dien aap van een jongen zelf. En vader had dat bevel steeds op te volgen. Deed hij dat niet, dan kreeg hy slagen van den bengel, die hem met een borstel, een tang of een pook te lijf ging eB eenmaal zoodanig mishandelde, dat de man dagen lang niet naar zyn werk kon gaan. Buren getuigden van die mishandeling en ais zij den vader te hulp wilden komen, barrica deerde de jongen de voordeur. De magistraat besloot, den knaap tot zijn zestiende jaar naar een verbeteringsgesticht te zenden, deels op kosten van den vader. Zoo'n bengel. Maar ook: Wat een vader! Den hals omgedraaid. Een geval van koelbloedige wreedheid, om niet te zeggen beestachtigheid, wordt aan de „Tjerimai" gemeld uit de desa Tji- kadoekoelon, district Loeragoeng (Koenin- gan). Aldaar hadden rondzwervende geiten, die aan de hoede van haren geleider waren ontsnapt, een aanplant van ketella gedeel telijk opgegeten. De eigenaar van dezen aanplant was hierover dermate verbolgen, dat hy den geitenhoeder een harthandige straf beloofde. Hy wist den onverlaat te pakken te krygen en draaide hem tijdens de afstraffing tevens den hals om, zoodat de dood onmiddellijk intrad. De familileden van den jongen gingen zich deswege by het desahoofd beklagen doch deze vatte de zaak heel kalm op. „De jongen is dood", zeide hy, „dus begraaf het lijk nu maar gauwer is toch niets meer aan te doen". De domme lieden zwichtten voor deze gemoedelijke redeneering, doch een ander familielid wenschte zich bij het gebeurde niet neer te leggen :hy stelde den wedana van het district Losarfing daarmede ;n kennis, met het gevolg, dat de dader werd gearresteerd. Ook het zachtzinnige desahoofd misschien was de man wel bang voor zijn eigen hals, je kunt 't nooit weten I - zal nog wel meer van de zaak hooren. Tragedie op een Russische grenspost. In de buurt van het Russische grensstadje Schmallemingken heeft zich Woensdag een drama afgespeeld, hetwelk een scherp licht werpt op de toestanden aan de Duitsch-Rus- sische grens. Een aantal Rusissche smokke laars bad met de Russische grenssoldaten een overeenkomst getroffen, om ongehinderd tegen betaling de grens te kunnen passeeren. Daar echter juist tegen den afgesproken tijd de grenspost zou worden afgelost, gaf de dienstdoende soldaat aan het hoofd der smokkelaars te verstaan, zich liever met de aflossende wacht in verbinding te stellen. Nadat de aflossing had plaats gehad, verborg de soldaat zich achter een boschje, om te zien wat er zou gebeuren. Hij scbeen zich echter, al wachtend, bewust te worden van den dienst, want plotseling kwam hij uit zyn schuilplaats en trachtte er zyn kameraad van terng te houden, op het aanbod der smokkelaars in te gaan. Daar deze echter reeds geld van den aanvoerder der smokke laars had aangenomen, verzocht hy zyn makker, ditmaal nog wat door de vingers te zien, daar zy elkander anders beiden onge lukkig zouden maken. De afgeloste soldaat echter loste een schot in de lucht, om de grenswacht te waarsrhu- wen, dat er smokkelaars in aantocht waren. Zyn kameraad, vreezende dat nu zijn ver grijp zou worden ontdekt, loste een schot op den ander, die doodelyk gewond teraarde stortte. Daar hy niet dadelijk dood was, vuurde ue moordenaar nogmaals zijn geweer op hem af. Daarop maande hy de smokkelaars aan, snel de grens over te steken, richtte Qe loop van zyn geweer op zyn borst en schoot zich een kogel door het hart. Toen de grenswacht verscheen, waren de Busmscbe smokkelaars reeds op Duitschen bodem in veiligheid. Gewurgd. De „Deli Ct." verneemt dato 25 Mei uit Batavia Het dochtertje van den heer Goodliff te «Wenzorg werd dood in bed gevonden. Een «ader onderzoek bewees, dat het kind was mc on ZOI ■j sei is no wa J de ma zw ger hot G Cor deli Jacc Piet G> Gro G Mei Ard Adr Ot Adri Ge laai van Abri Ge Fran I 1 Ov Hill, van Ge Barn Ov som: ES! Wil Ha Zw Ro Wé ro aan ge mage tere va Ko c., to tot en li< rijk Me 6tiere veren vee f 1( k f-| Nu f 8,50 Big! De dbch ge woo del sli dan oi met gewonl prijzen Er Wf onverl Op de ha zeer vj Melk- weinii redelij] met aanvoi voor In d tot lag met zi Op en 22, le kw; stukk' ROT Tatd verandj Btemml Root Will

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1912 | | pagina 6