1 Binnenland. w overblijfselen der wagens uit elkander sloe gen, teneinde de nog weeklagende gewonden te redden, was onbeschrijfelijk. Volgens de correspondent van de „Berli ner Lokal Anzeiger" bevinden zich geen Duitschers onder de by de ramp gedoode of gewonde personen. De verongelukten behooren voornameiyk tot de Zweedsche en Deensche naties. Eveneens zyn 7 Engelschen om het leven gekomen, wier namen echter nog niet genoemd worden. De 3e klas-wa gens waarin zich vele Duitschers bevonden, werden niet beschadigd, Het verhaal van een ooggetuige. Stadhouder Valentin van Stockholm geeft de volgende beschry ving van de catastrophe, waarby zyn echtgenoote om het leven kwam en hyzelf gewond werd. „Ik bevond my met mijn vrouw in den tweeden slaapwagen. Om half vyf 's mor gens waren wy opgestaan. Onmiddellijk daarna kraakte de geheele wagen en werd alles verbrijzeld, wat los en vast was. Ik geraakte beklemd tusschen bedden en plan ken, zoodat ik my niet bewegen kon. Ik kon myn vrouw niet zien, en hoorde alleen haar steunen en klagen. Daarop volgde de ontploffing. Ik verloor half het bewustzijn en stond afgryselyke pijnen uit. Toen wjj na een kwartier van onduldbaar lyden be vrijd werden, was myn vrouw reeds gestor ven. Ik werd half verlamd van schrik en ontzetting uit de overblijfselen van den wagen getrokken. De dokter constateerde, dat myn wonden niet levensgevaarlijk waren. De oorzaak van liet groote verlies van menschenlevens. Dezelfde D-trein, welken thans dit onge luk overkomen is, had 5 weken geleden, den 8sten Mei, in de nabijheid van Elmhult,een ander ongeval, waarby echter geen men schenlevens te betreuren waren. Opnieuw wordt door de ochtendbladen geconstateerd, dat niet de botsing zelf de voornaamste oorzaak is geweest van dit ontzettende ongeluk, doch dat de ontploffing en het ont branden van het gas aanleiding was, dat er zooveel personen by de ramp omkwamen en gewond waren. Het lijkt onbegrijpelijk, zegt de „Lokal Anzeiger", dat de internati onale spoorwagens nog steeds door gas ver licht worden. Wanneer ook hier met deze oude en domme gewoonte gebroken werd, en de verschillende staten beslisten, dat alle slaap- en doorgaande wagens electrisch verlicht moeten worden, zouden bij volgende rampen veel minder menschenlevens te be treuren zijn. De grootste spoorweg-maatschappijen in Amerika gebruiken meer en meer geheel uit staal gebouwde slaap- en passagiers wagens, die alle electrisch verlicht worden. Het wordt hoog tijd, dat de regeering een internationale conferentie bijeenroept, waar in de kwestie, om voortaan geen gas meer te gebruiken en alle nieuwe slaapwagens van staal te bouwen, zoodat brandongeluk- ken uitgesloten zouden zyn, besproken kan worden. BERLIJN, 17 Juni. (Per telefoon). Het on derzoek, dat de Zweedsche regeering onmid dellijk naar de oorzaak van de ramp instel de, heeft bewezen, dat de stationschef te Malmstatt alleen aan het ongeluk schuldig is. Hij is zoo lichtzinnig geweest, het geheel signaalwezen van het station aan een aan wezigen kantoorbediende toe te vertrouwen, die omtrent den loop der treinen niet op de hoogte was. Hij seinde bovendien, dat de lyn vrij was, terwyl de goederentrein van Malmstatt er zich op bevond. De stationschef en de kantoorbediende zyn gearresteerd. De „Lokal Anzeiger" meldt daarentegen, dat de D-trein, die gewoonlijk om 4 u. 32 Malmstatt passeert, later dan gewoonlyk aankwam. Om 2 u. kwam daar het bericht binnen, dat de trein een vertraging onder vonden had, omdat de veerboot van Trelle- borg niet op tyd binnengeloopen was. Daar de machinist snel reed, kwam de trein echter toch nog vroeger Malmstatt binnen dan ver wacht werd, daardoor had een treinsver- wisseling plaats en gebeurde het ongeluk. Het geheimzinnige schip. Uit Brussel wordt gemeld, dat er veel beweging wordt gemaakt over het incident met het verdachte schip „Vos", dat te Zee- brugge is aangekomen en waarvan in een Reuter-telegram reeds melding werd ge maakt. Het parket van Brugge heeft zich naar Zeebrugge begeven om een onderzoek in te stellen. Ziehier hetgeen men er van verhaalt Zondag 9 Juni kwam de pakketboot „Vos" van Glasgow te Zeebrugge aan. Het voer onder Belgische vlag. De scheepspapieren wezen als plaats van bestemming aan Las Palmas via Rotterdam en volgens de equi page was het ankeren van de pakketboot te Zeebrugge slechts toevallig, en was de route gedurende de reis veranderd de boot diende tot vervoer van toeristen. Intusschen had de consul van een Zuid-Amerikaansche republiek te Gent het ministerie van Bui- tenlandsche zaken te Brussel er van in ken nis gesteld dat te Zeebrugge een schip was aangekomen dat wapens en ammunitie vervoerde en 250 a 300 Portugeesche roya listen aan boord moest nemen. De Maritieme autoriteiten van Zeebrugge, die de papieren van den kapitein onderzochten, vonden deze niet in orde en bevalen dat het schip aan den ketting moest gelegd worden. Men weet wat in den loop der week gebeurde. Verscheidene kisten met ammunitie en eenige-groepen Portugeezen arriveerden. Deze moeten zeer terneergeslagen zyn over het niet slagen der expeditie, die vol gens hen, ten doel had, koning Manuel op den troon van Portugal te herstellen. Het groot ste gedeelte van hen is gelogeerd te Heyst, de anderen te Zeebrugge. De equipage van de „Vos" bestaat uit Belgen en Engelschen. De matrozen die moeiiykheden met de justitie voorzagen, trachtten het schip te ontvluchten en zeiden, dat zy geëngageerd waren op zeer mooie condities, zonder dat men hun op de hoogte had gebracht van het ware doel der expedie tie. Niet voordat zy te Zeebrugge aankwa men, begonnen zy te twijfelen.Het complot moet ontsluierd zyn door een anti-royalisti- schen Portugeesch, die te Brussel woont. De waarde der geconfisceerde wapens en am munitie bedraagt meer dan 100.000 francs, terwyl de boot voor 300.000 francs moet gekocht zyn. Het onderzoek naar de be stemming der wapens wordt met de groot ste nauwkeurigheid voortgezet. Eigengemaakte huwelijksformulieren. Het eerste suffragistisch-socialistisch hu welijk in Amerika is Zaterdag te Cambridge in den staat Massuchets voltrokken, alwaar miss Jessie Holiday, uit Harrow, in Enge land, artiste en suffragette, in het huwelijk trad met mr, E. T. Dane, kleinzoon van den dichter .Whittier. Bruid en bruidegom zyn beiden socialisten en de trouwplechtigheid werd voltrokken op een grasveld van het landgoed van Dane, door een vrederechter en wel met (toepassing van een door het bruidje opgestelde formulier. De rechter vroeg of een der partyen kennis droeg van eenig beletsel tegen hun hu welyk, waarop beiden „neen" antwoord den. Hierop vroeg de rechter, of zy elkander wenschten te huwen, waarop hy ten ant woord kreeg: „Ja". De volgende vraag luidde: „Zyt gijlieden voornemens, elkander te helpeD en by te staan, en de kinderen, die gij zoudt mogen krijgen op te voeden zoo goed gy dit ver moogt en tot welzijn van het menschelyk ras?" waarop weer het antwoord luidde: „Ja". Hierop vroeg de vrederechter„Wilt gy elkander uwe meening openbaren?" waarop de bruidegom zich tot de bruid wendde met de woorden: „Ik wensch met u te leven als met myn wettige vrouw en hoop zoo te leven, dat [gij nimmer uwe keuze zult beklagen, als een symbool waarvan ik u dezen ring schenk." Op haar beurt zeide nu de bruid„Ik wensch met u te leven als met mijn wettigen echtgenoot, en ik hoop een waarachtig kameraad en uw helpster te zyn, als een symbool waarvan ik u dezen ring geef." Ten slotte besloot de vrederechter de plechtigheid met te zeggen „Daar gy u in het huwelijk wenscht te vereenigen en daarvan voor my en deze getuigen elkander kennis hebt gegeven, zoo verklaar ik u, krachtens het gezag waarmede ik bekleed ben, tot man en vrouw." De benoemmg van dr. Noordtzij. (Ingezonden. De benoeming van een hoogleeraar uit een andere kerk en nog wel uit eene, die de openbare universiteit, en vooral de theologische faculteit aldaar niet welge zind is, is een klap in het aangezicht van die kerk, wier zonen daar inzonderheid hun opleiding tot het ambt ontvangen. Mr. ds. J. Schokking. De Groninger Theologische Faculteitsver- eeniging, benevens de meerderheid der ver gadering van Nederlandsche Hervormde Theologen te Leiden, voelen beide uit solidari teit zich verplicht aan de volgende gevoelens uitdrukking te geven, met de uitgesproken bedoeling deze nader onder de algemeene aandacht te brengen. Met diep besef van den volkomen ernst en den goeden wil op zich zelf van de zijde der regeering bij de nu gevallen beslissing, in zake de benoeming van dr. Noordtzjj tot hoogleeraar in de Theologie aan de Utrecht- sche universiteit, achten bovengenoemden het evenwel van hunne zü'de eisch, om waar hier hun studiebelang levensbelang is deze belangen nader te stipuleeren mede in de overtuiging, dat zij, als aanstaande leiders der Nederlandsche Hervormde Kerk, uitspreken, wat in het bewustzijn dezer kerk naar aanleiding hiervan leeft. Met erkenning toch van dr.A. Noordtzy's bekwaamheden, hebben zy, als leden dier Hervormde Kerk, met verontwaardigingen groote teleurstelling kennis genomen van deze daad der regeering:achtgevend op het feit, dat dr. Noordtzy's behooren tot de Gereformeerde Kerken die uitgesproken vijandig gezind zijn aan onze Nederlandsche Hervormde Kerk, wier leden dr. Noordtzy zal moeten instrueeren noodzakelijker wijze voor hem, als lid dier Kerken, onaf hankelijk onderzoek enonderwysbuitensluit, daar deze staan onder voortdurende controle van genoemd kerkverband. Met verontwaardiging, omdat deze daad (waarschijnlijk niet zoo bedoeld, in aanmer king nemende den specifiek Christelyken grondslag van dit kabinet) op hen den in druk gemaakt heeft van te liggen op de lijn van een streven tot stelselmatig verwaar- loozen onzer Nederlandsche Hervormde Kerk. Eindelijk met teleurstelling, omdat (we derom gezien het uitgesproken voornemen dezer regeering tot handhaving en uitbrei ding der Christelijk-zedelyke beginselen) het bovengenoemde toch voorkomt, dat bedoel de macht-daad niet eenswezend[te noemen valt met een zedelijk recht, dat aan hunne zijde blyven zal. Juni 1912, Een dappere jongen. De 7-jarige scholier de B. was de vorige week op een der paaltjes op het Roermonds plein te Arnhem geklommen. Hy viel er af, doch stond op, ging de school binnen en nam in zyn klasse plaats. Bij het doen van gymnastische oefeningen bleek den onder wijzer dat de B. niet meedeed en werd ge constateerd, dat zyn armpje op twee plaat sen gebroken was. Naar het diaconessenhuis vervoerd verleende dr. Sickemeyer genees kundige hulp. Daar bleek, dat een der spieren mede is gebroken en de arm wel voor altoos stijf blyven zal. (A. Ct.) Te Nieuwkerk zyn Zaterdagmiddag, de veeschuren van de heeren P. Mostermans, H. Fitters en G. Koks en van de wed. A. van der Stirren afgebrand. Het vee kon gered worden. Poging tot inbraak. Men schrijft ons uit Utrecht: Zondagavond omstreeks zeven uur poog den een tweetal 18-en 19-jarige jongelieden by den heer B., koekbakker in de Schouten straat alhier, in te breken. Toen voorbijgangers dit bemerkten gingen zij aan den haal, achtervolgd door het publiek. Aan de Yiebrug werden ze gegrepen. Een hunner werd zonder moeite naar het hoofd bureau van politie gebracht, doch de ander verzette zich geweldig, zoodat niet minder dan vyf politieagenten noodig waren, om hem over te brengen. Aan belangstelling van het publiek was natuurlijk geen gebrek. Een waaghals. Aan de halte Hembrug, op circa 40 min. afstands van het station Zaandam, sprong Zaterdagavond een reiziger uit den in volle vaart zynden laatsten trein van Amsterdam naar Zaandam. Deze trein houdt aan de halte niet stil en de reiziger, die daar moest zijn, had dus nog een aardigen marsch moeten maken om thuis te komen. Met ontzetting zagen zyn medereizigers hem den sprong wagen en tegen de straatsteenen van het perron slaan. Niettemin liep zyn waaghal zerij goed af en kreeg hij slechts een onbe- teekende verwonding aan één der handen Uitvoering Loterijwet. Men meldt uit Arnhem aan de „Maasbode" Door den commissaris van politie alhier, is aan agenten van ondernemingen, welke de gelegenheid openstellen op de Staats loterij te spelen, het verbod uitgevaardigd om van af heden nog loten geldig voor de 400ste of haar opvolgende Nederl. Staats loterij, te verkoopen. Zulks geschied in verband met artikel I der Loterywet. Bij handeling in strijd met het verbod wordt proces-verbaal en inbeslagname van stukken, voor overtuiging noodig,bedreigd. Een kwaadaardig insect. Het 4-jarig zoontje van een landbouwer te Wessem, dat voor een paar dagen door een insect aan de knie werd gestoken, is Vrijdag aan de gevolgen overleden. (N. R. Ct.) De examen-kwestie te Groningen. De Groningsche correspondent van het „Hbld." schrijft: Omtrent de kwestie tusschen minister Heemskerk en de Groningsche hoogleeraren Kern. Salverda Grave Symons, kan worden medegedeeld, dat de minister niet ongeneigd zou zijn enkele der oude leden in de com- missiën op te nemen, met handhaving der nieuwen echter. Hierover wordt thans een correspondentie gevoerd. Oogaandoening na zonsverduistering. Men moet zich verwonderen dat, niette genstaande de vele waarschuwingen in de plaatselijke bladen en anderzins, nog zoo vele patiënten zich aangemeld hebben als ooglijder tengevolge van het kijken naar de zoneclips met beschut of onbeschut oog. Afgaande op de meededeeling op de onlangs gehouden vergadering van oogheelkundigen kan dit aantal voor Nederland stellig op meer dan 100 geschat worden, daarbij niet in aanmerking genomen die gevallen, waar de gezichtstoornis reeds na enkele dagen verdween, en die dus geen hulp zochten. Alle patiënten vertoonden typisch het beeld (van een wit vlekje (of meerdere) in de frovea en hiermede overeenstemmend een centraal scotoom. De therapie kon alleen bestaan in het afdekken voor het oog voor lichtindrukken. Verreweg de meeste lijders genezen na eenigen tijd; toch blijft een zeker aantal over bfj wie de verbranding te intensief is gewbest en die een blijvend centraal sco toom zullen behouden. (Med. Wkbl.) De brigadier heeft zich vergist 1 We lezen in de Telegraaf. Men herinnert zich de geschiedenis van den brigadier, die zich een vorige week op het Rembrandtplein zoo vergiste in verband met de zedelijkheidswet, vergissing, waarvan mevrouw Speenhoff de dupe werd, Haar echtgenoot vervaardigde een liedje op het geval, dat gisteravond voor het eerst met een enorm succes werd gezongen door den auteur. Ziehier eenige coupletten Wanneer je 's avonds uit de Kroon Gewoon naar huis toe gaat. En als je met je eigen vrouw Nog wat te praten staat, Dan loopt er aan den overkant Een 'diender op de loer, Die pakt je vrouw d'r armen beet En behandelt haar alsdame. Wanneer je protesteert. Wordt je gearresteerd Refrein. Biekman I Biekman Diender zonder end, Snauw toch de vrouwen niet zoo af, Al ben je knop-agent! En als je op de Singel komt, En aan het klagen gaat, Dan geven z' je daar groot gelijk, Zoo is de man gehaat. En zelfs meneer de inspecteur, Noemt het een groot schandaal, Die palingtrekker met z'n bril Wordt nou toch te brutaal. Maar ach, wat geeft je dat De last heb je gehad. GesprokenVan. Refrein. Biekman 1 Biekman 1 enz. Die Biekman is zoozeer bemind, By het politiecorps, Dat als je aan een diender vraagt: „Waar houdt jy Biekman voor?" Dan zegt hijhoor 's hier meneer, Ik houd m'n mondje dicht, Voor mijn part geven z'm vannacht, Eens flink op z'n gezicht. En waar je 't ook vraagt, Steeds wordt er maar geklaagd: Refrein. Biekman 1 Biekman enz. Wij gaven slechts de voornaamste cou pletten van de groote reeks. lederen avond, na het bekende voorval verheugde het Grand-Theatre zich in een bijzonder politie toezicht. Toen gisteravond de heer Speen hoff het liedje gezongen had, verzocht een inspecteur hem om een afschrift. De copie werd aan het bureau Singel gedeponeerd en vanmorgen overgebracht naar het hoofd bureau. Tot dusver heeft de heer Speenhoff neits naders vernomenhij is van plan, het liedje voorloopig nog iederen avond ten ge- hoore te brengen. Reeds in den afgeloopen nacht zongen de aapjeskoetsiers van het Rembrandtplein het refrein. Hedenmorgen kwam 'tRynschip „Succes- seur", dat gesleept werd omdat heteendefect aan de machine had, in botsing met de brug over de Koningshaven te Rotterdam. Door den schok werd de brug losgewrongen en zwaaide open, terwijl zy vol voetgangers en vrachtwagens was. Wonder boven won der liep alles zonder ongelukken af. De brug kreeg echter groote schade. De echtgenoote van H. Bultman, wonende in het Veen, teHeerde(0.), ontving Vrijdag de treurige tijding, dat haar man, die zich voor eenige dagen naar Noord-Holland had begeven, om aldaar behulpzaam te zijn bij den hooioogst, het ongeluk had gehad in een landbouwerswoning van een hooizolder te vallen, met het noodlottig gevolg, dat een paar uur later de dood intrad. (Zw. Ct.) Gauwdieven. Zaterdagavond ontstond brand in een kraam op de markt aan den Goudschen Sin gel te Rotterdam. Om erger te voorkomen werd de kraam door de brandweer omver geworpen. In de herrie, die daarbij ontstond werden kooplieden en burgers handgemeen, waarvan eenige gauwdieven gebruik maak ten. Uit een kraam werden 5000 prentbrief kaarten gestolen. Een dolle hond. Zaterdagmiddag, omstreeks 5 uur, werd de Van der Vennestraat in rep en roer ge bracht door een dollen hond. Het beest ging razend te keer, gelukkig echter zonder iemand te bijten. Een politie-agent sloeg den hond met zijn sabel dood. (Vad.) Ongelukken. Zaterdagmiddag is de steenfabrieksarbei der S. te Hurwenen (Geld.) met zyn kleeren tusschen deelen van de vormmachine ge komen. H(j werd rondgeslingerd en was onmiddellijk een lijk. In een sloot nabij hare woning teBeeuwyk is Zaterdagmorgen drijvende gevonden het lijk van de wed. B,, die Vrijdagavond ver moedelijk door de duisternis te water is geraakt en verdronken. Zonder middel van bestaan. Door den inspecteur van polite te Zand- voort zijn op het strand aangehouden twee Duitschers, die aldaar doelloos rondliepen. Bij aankomst aan het politie-bureau gaven zij op genaamd te zijn F. W. D., schoen maker, wonende te Solingen, en H. M., bouwkundige, wonende te Bremen. Zij waren niet in het bezit van behoorlijke papieren en zonder geld en gaven voor in Holland te zijn gekomen om werk te zoeken. Zyzijn voorloopig naar het Huis van Bewaring te Haarlem overgebracht, gen Duitsch luchtschip boven ons land Dinsdagmorgen omstreeks zeven uur dreef een Duitsch luchtschip boven Amsterdam. Het schip is door vele stadgenooten gezien. >7Kwam uit oostelijke richting; de Duitsche riiksvlag wapperde in den wind. Statig voer het in noord-oostelijke richting verder. Het werd opgemerkt door bewoners van het Muiderpoortkwartier, door ingezetenen van Watergraafsmeer; door het bedienend oersoneei van de sluizen te Zeeburg en het dreef zóó laag, dat duidelijk de naam te lezen W])è bestuurbare ballon was het Duitsche luchtvaartuig „VI k t o ri a L ui se", van de Deutsche Luftschiffahrtgesellschaft, te Friedrichshaven, een Zeppelin dus. get kwam van Dusseldorf, waar het gistermorgen omstreeks 5 uur is opgestegen met bestemming naar Hamburg. Het heeft blijkbaar een omweg willen maken, om de plaats van bestemming te bereiken. Bij informatie vernamen we, dat het een pleziervaart gold, over Amsterdam naar Hamburg. Deelnemers betalen daarvoor den prijs van 400 Mark per persoon. Het schip is niet geland, doch heeft over de Zuiderzee den tocht naar Hamburg voort gezet. Wy ontvingen uit verschillende plaatsen des lands berichten over de Zeppelin Viktoria Luise", die wy hier laten volgen Uit Nijmegen: Omstreeks zes uur kwam de Zeppelin „Viktoria Luise", die 5 uur te Dusseldorf was opgestegen, in ons land. Het nam koers in eenigszins N.Westelyke richting. Uit Naarden Om 10 minuten voor 7 uur werd hier de „Viktoria Luise", een Zeppelin-luchtschip, waargenomen. Het ging in de richting van Amsterdam. Uit Edam: Kwart voor achten was hier een luchtschip zichtbaar. Het vertrok in Z.-O. richting. Uit Winschoten seint men ons: Ruim halftwaalf werd hier het Duitsche luehtschip „Viktoria Luise" waargenomen in Noordelijke richting, vlak boven Termun- terzijl. Het begaf zich Oostwaarts. De Telegraaf-correspondent te Berlijn telefoneerde om 1 uur: Volgens een bericht van de Luft-Schiffahrt Abteilung, van de Hamburg-Amerika-Linie, is de „Victoria Luise" met 'n aantal passa giers hedenochtend om 4 u. 30 te Dusseldorf by zeer gunstig weer opgestegen en in de richting van Nederland vertrokken. De reis ging eerst naar Amsterdam, daarna werd 't gesignaleerd om II u. 20 te Groningen en om 12 te Emden. Totnogtoe is alleen bekend, dat het luchtschip vermoedelijk tegen 2 uur in de nabijheid van Hamburg zal landen, waar het tot eind Augustus zal blyven. Kantstoffendiefstal. Op de weekmarkt aan den Goudschesingel te Rotterdam zyn in beslag genomen een aan tal doozen kanten stoffen, de vorige maand hij 't vervoer van Rotterdam naar Amster dam ontvreemd, en toebehoorend aan den manufacturier B., te Amsterdam. Ze verte genwoordigden een waarde van f 110, en waren voor ruim f5 aan een koopman ver kocht. De vermoedelijke daders zijn gear resteerd. Verstandsverbyjstering. Maandagnamiddag loste de 42-jarige werk lust* R. O., te Leiden, zonder bepaalde aanleiding twee revolverschoten op zyn vrouw, zonder haar te treffen. De vrouw week naar buiten uit en waarschuwde de politie, die den man in arrest nam. Op het politiebureau werd op hem gevonden een revolver nog geladen met vier scherpe pa tronen. Dinsdagmorgen door den politie-dokter onderzocht constateerde deze verstandver bijstering en gelastte voorloopig opneming in het krankzinnigengesticht „Endegeest". Bouwvakarbeiders. Inzake het geschil tusschen de afdeeling Enschedé van den Nederl. Aannemersbond en de verschillende bouwvakarbeidersorga- cisaties aldaar, kan worden gemeld, dat genoemde afdeeling aan de organisaties be richt heeft gezonden vast te houden aan 1 cent loonsverhooging per uur, een collectief contract voor den tijd van 3 jaar en verlen ging van den dagelykschen arbeidsuur met li uur, met 't oog op den vrijen Zaterdag namiddag, De organisaties vroegen 2 cent loonsver- nooging per uur, een collectief contract voor flen tyd van één jaar en den vrijen Zater- dagnamidddag. Slaking Rkhtersbleek. de staking aan de fabriek „Rich- tersbleek te Enschedé kan worden gemeld, dat van de 620 wevers (hulpen enz. inbe grepen) ongeveer 350 georganiseerd zyn, als volgt over de verschillende organisaties ver deeld „De Eendracht" 80, „Unitas" 87; n? Orgamsatie 90, overige organisaties 90. wstermorgen hebben de organisatiebe- ?e "rma inlichtingen ingewonnen, don bnerdoor werd geen verandering in «en stand van zaken gebracht. 7ün^=Str^ me! de beweringen van arbeiders fi n i vlooien der omzetting van 1 4 getouwen jaren lang op zich zal wachten deelde, de firma ons mede-, R1H« Hf eenige maatld6D 'i geval zal zyn. aiyit de staking voortduren, dan zullen unen eenige dagen de overige afdeelingen BterWu»' Zijnde sPinnerÜ> spoelery en Ye stop gezet moeten worden. Onge- r *00 arbeiders ztfn hierin werkzaam,

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1912 | | pagina 6