Ingezonden Stukken Binnenland. Landbouw. Burgerlijke Stand. Kolb en vier agenten ingediend, werd dooi den procureur-generaal van het gerechtshof van de hand gewezen. Scheepsramp. BERLIJN, 3 Juni, De „Press Centrale" meld uit Suez, dat het Bremer stoomschip „Elisabeth Rickmers", dat op reis van Liverpool naar Wladiwostok daar vannacht gepasseerd was, vanochtend tengevolge van brand te Suez is teruggekeerd. De haven politie en de brandweer wisten na langdurige pogingen het vuur te overmeesteren. De schade moet zeer groot zyn. Het schip blijft voorloo'pig te Suez om nadere orders af te wachten. Een banket der honden-aristocratie. Onder de schatrijke Amerikaansche dames is thans niets zoozeer in de mode, als het houden van een Chineeesch schoothondje. Op het laatstelijk te New-York gehouden schoonheidsconcours vereenigde Vi-sin, toe- behoorend aan mevrouw Arthur L.Holland alle stemmen op zijn persoontje. Weswege te zijner eere een banket in het Hotel Van- derbilt is gegeven Acht andere Pekineesjes van de zuiverste aristocratie waren op dit vriendenmaal genoodigd, want Vi-sin zou niet kunnen .blaffen in gezelschap van straathonden. Als men bedenkt, dat Pierpont Morgan in per soon 75.000 gulden voor het kleine diertje heeft geboden, en dat het bod werd af geslagen, dan begrijpt men ook, zonder meer, dat een dusdanig hondje onmogelijk met voldoening zou kunnen staartkwispelen in gezelschap van lieden zonder nauwkeurig omschreven stamboom. In het hotel Vanderbilt was het honden gezelschap zorgvuldig geschift. Vi-Sin had niets anders dan reutjes en teefjes met be roemde en volmaakt Hemelsche namen om zich heen verzameld. Daar waren mevrouw Wu, de elefante Ehr-Siu, mejuffrouw Fah Sin, Wu-Ting-Fang;Pin-Kee, en nog andere. Ook het menu bestond uit Chineesche gerechtenOen-Fen-Pang-Soep Yan-Tse- Kiang-duifjes, Gele Draak-pudding, Hong- Kong-kaas, Koto-Koekies, enz. Debekoorlüke eigenaressen van Vin-Sin, Pin-Kee, miss Fah, enz. onderhielden zich, terwijl haar lievelin gen dineerden, met gedempte stem over de voortreffelijke eigenschappen der Pekinees jes. De rekening, door mevrouw Arthur L. Holland betaald, was zeer, zeer hoog, het geen wat overigens het doel was nog meer glans bijzette aan deze „gebeurtenis," waarvan vele groote bladen een lang verslag gaven. Een kleine wanklank echter vormden de onaangename commentaren in de bladen der kleine luyden. Zoo publiceerde de „World" die blijkbaar de zon niet in het water kon zien schijnen, den volgenden dag, deze regels „Socialisten en anarchisten, menschen bij wie het bestaan van de armoede verontwaardiging wekten wier talenten miskend worden, lezen de beschrijving van deze hondenmaaltijden, en van deze apenbanketten met even veel be langstelling als de Society en zij vergeten ze niet. Wat rijken beschouwen als een eenvoudige verstrooiing, wordt door hen, die met groote moeite het voedsel voor hun kinderen verdienen, aangezien als een slag in het aaDgezicbt der menschheid. En als de plutocraten nog niet volslagen gek zijn, dan zullen zij er goed aan doen, niet al te vaak hun Chineesche schoothondjes voor de oogen van het volk uit te stallen, welks voedsel met zware belastingen wordt getroffen." Geweldige boschbrand. BERLIJN, 1 Juni. De „Press-Centrale" meldt uit New-York, dat in de nabijheid van St. John (Winnipeg) een hevige woud- brand woedt. Duizenden vierkanten mijlen bosch en honderden huizen zouden steeds door de vlammen zijn vernield. 1700 men schen zijn dakloos. De schade moet enorm zijn. Belangrijke diefstal van Duitsche BERLIJN, 3 Juni. Volgens een bericht in de bladen, is in den afgeloopen nacht in het artillerie-depöt te Spandau ingebroken. Het moet den dieven gelukt zijn, een hon derd tal teekeningen van belangrijke construc ties en afzonderlijke geschutonderdeelen te ontvreemden. De dieven moeten met de plaatselijke gesteldheid goed bekend zijn- Zij braken de kast met de bewuste teekenin- gen open, en lieten al het andere onaange roerd. Vermoedelijk heeft men hier met een geval van spionnage te doen. Een scheepsramp Einde November van het vorige jaar ver trok de „Quen Victoria", thuis behoorend in Glasgow, uit Tocopilla (Zuid-Amerika). Van af dien datum hebben de eigenaars geen bericht meer van het schip gehad, zoo dat zij het thans als verloren hebben opgegeven. Het schip stond onder bevel van kapitein Charles Baker; de bemanning be stond uit 24 koppen. De eigenaars meenen, dat het schip in aanvaring gekomen zal zijn meteen ijsberg, daar zij van de „Marion", die 24 October 1911 Tocopilla verliet, bericht ontvangen hadden, dat het schip ten Noord westen van Kaap Hoorn een grooten ijsberg gepasseerd was. Nog een reddingsvlot van de „Titanic" gevonden. De „Times" publiceert een merkwaardigen brief, te Birmingham ontvangen vanzekeren Harry C. Church, die passagier was aan boord van de „Oceanic", toen deze 15 Mei op den Oceaan een der opvouwbare sloepen van de Titanic" vond met drie lijken er in. Over deze vonds schreef Church het volgende: „Wij waren Dinsdagmiddag omstreeks halféén skuflleboard slepend op het dek, toen wij onze boot een scherpe zwenking zagen maken. Wij begrepen daar de reden niet van en dachten eerst, dat er een wrak vlak vooruit was, maar na enkele minuten be speurden wij aan stuurboordzijde een red dingsloep in het water. Wij passeerden haar op minder dan 50 M. De machines waren toen stil gezet en wy konden duidelijk drie doode mannen in de sloep waarnemen. Het was een pijnlijker gezicht, dan my ooit be schoren werd. Een der lijken lag onder de boeg, de beide anderen aan den achtersteven. De beenen waren onder de roeibanken, waardoor de lijken vrij zeker in de sloep werden gehouden. Zjj hadden alle drie een reddinggordel om en wy konden zien, dat de gezichten haast zwart waren, „Zoo spoedig mogelijk werd een sloep van onze boot neergelaten. Daarmede roeide men er heen en na eenige minuten kwam men terug om verslag te doen. De zeelieden namen daarop zeildoek en zware ijzeren gewichten mee. De scheepsdokter ging ook mee en hield den lijkdienst, toen de lichamen in zee werden begraven. Ik zag mijnheele leven lang niet iets zoo indrukwekkends en er was aan boord haast geen oog droog, toen dit voorviel. Ik zat later aan tafel naast den dokter, die my vertelde, dat de drie mannen wareneen matroos, een stoker, en een passagier der eerste klasse. De laatste droeg evening-dress. Men vond op hem een zakboekje, waaruit bleek, dat hij Thomas Beattie heette en te Chicago woonde. Ook vond men in de sloep, een bonten pels, eenige haarspelden, een kam en eenige damesnn- gen, waaruit bleek, dat er meer personen in de sloep waren geweest, met inbegrip van dames. De dokter dacht, dat deze sloep nimmer te water werd gelaten, maar even vöór het zinken van de „Tatanic" er af spoelde. Zonder twijfel dreven ook de roei riemen er af, zoodat men in de sloep vol maakt hulpeloos was. De sloep had een platte bodem en was, wat men noemt een vlot. Ze had neerslaande zyden, die men had getracht omhoog te trekken, maar dat gelukte blijkbaar niet. Alleen het voorste deel was omhoog. Men kon zich daardoor het lijden dergenen in de sloep voorstellen. En doordien de zetels haast gelijk zyn met den oppervlakte van het water, spoelden de meesten er onge twijfeld af. Het merkwaardige is, dat zij nimmer werden opgevischt. Zij moeten ver uit de route der booten zijn gedreven en verschrikkelijk moeten de tooneelen zijn geweest, toen zy nergens de aandacht kon den trekken. De eerste officier zeide mij, dat de sloep ongeveer 830 mijlen af moet zijn gedreven, toen de „Oceanic" haar ontdekte. Zij moet naar het Zuiden zijn gedrevenen toen door den golfstroom naar het Oosten. De dokter veronderstelt, dat de stoker het eerst stierf. En omdat de beide andere man nen geen kracht genoeg meer hadden zijn lijk overboord te werpen, kropen zij naar het andere einde der sloep en stierven daar. „Er was geen drinkwater en blijkbaar ook geen voedsel in de sloep, want de dokter zeide mij, kleine stukken kurk te hebben gezien, die gekauwd waren. Verbeeld u, dat het juist een maand geleden was, alvorens die sloep werd ontdekt. Het klinkt haast ongelooflijk, op een zoo drukke route als van den Noorder Oceaan. Ik nam een paar foto's van de sloep, toen zij naar onze boot werd getrokken, maar ik was zoo aangedaan, dat ik niet weet of er van de negatieven wat terecht komt. Zij had koperen lucht dichte afdeelingen over heel den bodem en is feitelijk onzinkbaar in eenige zee, want het water stroomt er even hard af als er over. Als de zijden behoorlijk opgetrokken waren, kon zij 47 personen bevatten en die waren „veilig, als zy spoedig opgenomen werden." Tot zoover de brief, die wel ter kennis van den Raad van Onderzoek zal worden gebracht. Alle sloepen van de „Titanic" heeten te water gelaten te zijn, ook die met neerslaande zijden. Gebeurde dat met deze, dan werd zy niet goed in orde gebracht. En als de meening van den dokter der „Oceanic" gegrond is, dat deze sloep vau de „Titanic" afspoelde, dan is de zaak even zeer niet in den haak. Er was tyd genoeg om haar na de botsing te water te laten. En de zee was kalm. Het omkomen der personen in deze sloep, wie weet hoeveel, had verhoed kunnen en moeten worden. Treinongelukken. Op de spoorlijn ParijsNantes is tusschen de stations Voves en Auneau by een overweg een ontzettend ongeluk gebeurd. De wissel- wachtster Breton stond mot een buurvrouw te praten, terwijl hare kinderen, een jongen en een meisje respectievelijk 2 en 3 jaar, op een kleinen afstand tusschen de rails speel den, toen de exprestrein uit Parijs kwam aanstoomen, dien de wisselwachster nog niet verwacht had. Beide moeders wilden hare kinderen redden, doch werden tegelijk met hen door den trein gegrepen en verpletterd. De trein kon eerst na 600 meter tot staan gebracht worden en over een grooten afstand waren de rails met lichaamsdeelen bedekt, hetgeen een ontzettend schouwspel ople verde. De man der wisselwachtster had voor drie jaar op gelijke wijze den dood gevonden. Een tweede spoorwegongeluk geschiedde Zondag op 100 meter afstand van het station Castres. Daar ontspoorde de personentrein No. 706. Elf wagons werden versplinterd, twee reizigers zwaar en drie andere licht gewond. Junimaand trouwmaand. De maand Juni schijnt, althans in Ame rika, of nauwkeurigerte New-York, in het bijzonder gunstig te zijn voor het aaneen smeden der huwelyksrozenketenen. Zater dag is te dezen aanzien in de hoofdstad der Unie het record geslagen het bureau waar de „trouwbriefjes" worden uitgereikt, leverde in precies twee uren 180 dezer be langwekkende documenten af. De kosten van Roosevelt's verkiezings campagne. Het te New-York verschijnende blad „World" zegt, dat meer dan 1 millioen dollar is uitgegeven voor de verkiezings campagne van Roosevelt en dat de dagelyk sche uitgaven, naar mate de tyd derbyeen- komst van het Convent te Chicago nadert, voortdurend stijgen. Alleen in de hoofdkwar tieren te Washington wordt dagelijks onge veer 5000 dollar uitgegeven. Elke Roosevelt- afgevaardigde kost volgens de „World" ongeveer 3000 dollar, zoodat, als Roose velt er in slaagt 540 stemmen op zich te vereenigen, dit een totaal zou uitmaken van 1.620.000 dollar. Hierin zyn alle kosten be grepen van af een enkele postzegel tot een specialen trein en van een kantoorjongen tot een algemeen bureau-agent. Om circulaires te verspreiden in de acht staten, werd 78 000 dollar uitgegeven. De telegraaf heeft 15.000 dollar ingeslikt en de telefoon evenveel. Redenaars voor Roosevelt kosten 100 dollar per speech. Voor publicatie in dagbladen, enz., werd 100.000 dollar uit gegeven, terwijl de rekening aan drukloon en platen 200.000 dollar zal beloopen voor den laatsten afgevaardigde is gekozen. Ongeveer 1200 agenten waren aan het werk in Illinois, Pennsylvanië, Mas sachusetts, Maryland, Nebraska en Missouri, die elk dagelijks 25 dollar ontvingen, Er waren drie hoofdkwartieren, nl. te Washing ton, New-York en Chicago. De eerste groote stryd had plaats in Illinois, waar meer dan 250.000 dollar werd uitgegeven voor het verkrijgen van stemmen. Te New-York werd meer dan 55,000 dol lar, te Massachusetts 50,000 dollar uitgege ven. Ontzaglijke hoeveelheden drukwerk werden in alle richtingen verzonden. Het vervoer daarvan kostte alleen by'na 25.000 dollar. Het bandietisine te Parys. Opwindende jacht op een inbreker. De wyk van de Chaussee d' Antin te Parijs is Zondagnacht het tooneel geweest van een tragisch, opwindend voorval, waarbij een agent van politie zwaar werd gewond door een inbreker, en deze, na een langdurige jacht over daken en muren zelf werd neergeschoten. Omstreeks half drie 's nachts hoorde de caféhouder Bandichon, in de rue de la Vic toria wonend, die juist zyn zaak had ge sloten, een verdacht geluid. Hy sloop gewa pend met zijn revolver, uit zijn slaapkamer naar het café en zag in de flauw verlichte zaal drie kerels, waarvan er een juist de deur wilde uitstappen, beladen met flesschen wyn. De inbrekers, zich verrast ziende, grepen die flesschen en wierpen ze den caféhouder naar het hoofd. Deze loste zyn revolver, en meent ook een der vluchtende bandieten te hebben geraakt. Bij 't nazien \an 't café bleek hem, dat de dieven drie kasregisters hadden geforceerd en geledigd, en waren binnengedrongen, door van de buitendeur de hengsel los te wringen. Intusschen had de agent Grialou het schieten van den caféhouder gehoord. Hij liep de vluchtende inbrekers tegemoet, waar van er twee spoedig in een zijstraat uit het oog verdwenen, terwijl de derde de Chaus- sée d'Antin opsnelde. De agent trok-zyn revolver en riep: „Sta stil of ik schiet!" Maar de vluchteling hield zich van den doove, waarop Grialou een schot in de lucht loste. Op dat oogenblik kwam een tweede agent, Touzanin, die den bandiet in den weg trad en hem poogde tegen te houden. Het volgend oogenblik rolden de beide mannen worstelend over de straat, maar de zeer krachtige bandiet wist den agent onder te krijgen, rukte zich los en hervatte zijn vlucht. Te zamen zetten nu de beide agen ten hem na. Al loopende, zagen zij hoe de bandiet een lange, vernikkelde revolver uit zyn zak haalde, blijkbaar afkomstig van inbraak. De inbreker draaide zich om en vuurde vier maal, gelukkig zonder te raken. De agent Toubamin schoot terug, en op het gekraak der schoten kwam een derde agent, Masselin, toesnellen, die denjbandiet den weg wilde versperren. Nauwelijks had de vluchteling hem gezien, of hij stond stil, mikte nauwkeuring en koelbloedig en druk te tweemaal af. De eerste kogel trof doel. Masselin was aan de knieschijf geraakt' Haast bezwijmend van de vreeselijke pijn, moest de ongelukkige zich aan een lantaarn paal vastklemmen om niet tegen het trot toir te slaan. Hij kon echter nog zijn re volver trekken en op den bandiet schieten die nu als een haas naar de Trinitè-kerk vluchtte, en vervolgens de rue Saint-Lazare in sloeg, steeds achtervolgd door de twee andere agenten. Acrobatentoeren. Deze zagen de vluchteling plotseling de Avenue du Coq inslaan, met aapachtige behendigheid op een muur klimmen, ver volgens over een hek klauteren, dat, op minstens zes meter van den grond, op den muur stond, om vervolgens op het zinken dak van eeD magazyn in lederwaren te ver dwijnen. Terwijl andere agenten, die intusschen ter hulp waren gekomen, de wacht hielden, wekten Grialon en Touzanin den concierge van 't magazijn en doorzochten te vergeefs met dezen het geheele gebouw. Ten slotte echter opende de concierge een muurkast in de toiletgelegenheid. Hij uitte een kreet van ontsteltenis. Vlak voor hem stond de inbreker. Op den kasfvioer lagen vier leege patroonhuizen; de bandiet had den tijd gevonden, zijn revolver opnieuw te laden. Vlug als een clown, ijlde de bandiet naar het smalle venster, werkte zich met onbe grijpelijke, katachtige vlugheid naar buiten en bereikte het zinken dak, waarlangs hy gekomen was, om zich vervolgens weder over het hek en de muur op straat te laten vallen en zyn vlucht te hervatten. De agenten het wachten moede, waren heengegaan. Intusschen waren veie bewoners der anders zoo vreedzame Avenue door het schieten en het geroep der agenten ontwaakt en aan hun vensters |gekomen. Sommige zagen, hoe de bandiet, met de revolver tus schen de tanden, over het hek klom. Zy, die een revolver bezaten, gingen hun wapen halen, en schoten op den vluchteling zonder hem evenwel te raken. Hij snelde de rue de Clictry op en in deze straat zag de agent Brion hem, bebloed, hijgend, met schuim op de lippen, naar zich toe komen. Weer sloeg de bandiet een zijstraat in, waar een politieagent uit een wachthuisje te voorschijn schoot, en de achtervolging begon. De inbre ker keerde zich voor de laatste maal om, en schoot. Op zijn beurt loste de agent twee revolverschoten. De bandiet slaakte een kreet van razernij. Hij was geraakt. Maar alvorens te vallen kon hy nogmaals op dèn agent mikken en de trekker overhalen. Toen zakte bij in elkaar, zwaar bloedend. De gewonde werd naar een hospitaal gebracht, waar een in middels gewaarschuwde commissaris van politie tevergeefs iets meer uit den apache trachtte te krijgen, dan diens naam en leef tijd: Laurenz Alexis, 24 jaar. De inbreker is zwaar in rechterborst en linkerdij gewond. Het tuberculosemiddel van dr. Van Stoc- kum. Eenige maanden geleden vermeiden we, dat de Rotterdamsche geneesheer dr. Van Stockum een geneesmiddel tegen tuberculose had ontdekt. Omtrent dit middel zijn later enkele mededeelingen verstrekt op het tu- berculose-congres te Rome. Naar tevens uit het „Ned. Tijdschr. v. Geneesk." blijkt, ontvangt dr. Van Stockum van alle kanten aanvragen om zijn middel; by kan het echter voorloopig nog niet leveren, wegens de moeilijke bereiding, die eigenlijk fabriekmatig moet en binnenkort ook wel zal geschieden. Bovendien is dr. Van Stockum nog niet heelemaal klaar met zyn praeparaat: uit drie vormen moet nog een keuze worden gedaan. Wanneer hij aanvragen krijgt, adviseert hy, dat men zich late opnemen in een der Rotterdamsche inrichtingendan kan hij wel helpen. Binnen een maand of drie zal het genees middel algemeen verkrijgbaar worden ge steld. Het gevangen hert. Men schrijft uit Breda Voor het hert, dat Vry'dag in het Valken berg te Breda is gevangen, heeft men in het park eene afrastering gemaakt, waarin het dier thans rondloopt en vele bezoekers trekt. Indien er zich geen eigenaar voor aanmeldt, zal men het voor goed daar laten en trachten er een ree bjj te krijgen, waardoor de stad op gemakkelijke wijze in het bezit van een hertenkamp komt. Boefjes. Toen een jongen van ongeveer zestien jaar Zaterdagmiddag te Haarlem uit het kostelooze zwembad kwam en zich wiide aankleeden, kwam hij tot de ontdekking, dat uit zijn jas een portemonnaie met negen gulden was ontvreemd. Een paar kleinere jongens, die even te voren in dit hokje hun slag hadden geslagen, wist hij op de Brouwersvaart aldaar te pakken te krygen en de portemonnaie weer terug te nemen. 45 cent hadden de jongens van het bedrag reeds versnoept en twee dubbeltjes had een er van in zijn mond onder zijn tong verstopt. (O. H.Ct.) Werkstaking. Over bet algemeen hebben Maandagmorgen de stoelenmakers in de fabrieken te Noord- wolde den arbeid hervat. De staking duurde 13 weken. Mishandeling. In het ziekenhuis te Rotterdam is opge nomen de gemeenteveldwachter van Bolnes, T. de Haan, wien Zaterdagnacht by een vechtpartij aldaar door 'n bekenden vech tersbaas een messteek in den hals werd toegebracht. Uit zelfverdediging loste hy een revolverschot, zonder iemand te treffen. De hoofddader is gearresteerd en gevankelijk naar Dordrecht overgebracht. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur Wil u s. v. p. onderstaande in uw b plaatsen. Geachte lezers! Als men de Vooruit e< nagaat ziet men toch nog al verschil, t| betreft, het huldigen van een Muziek Zangvereenigiging te Middeiharnis of Stellendam. Ja zelfs geen enkel bericht heeft er in Vooruit gestaan over de behaalde prijz dier vereenigingen op Stellendam. Pinksl maandag om 5 uur 's morgens vertrokk de Muziekvereeniging De HoopdeZangv eeniging Excelsior en de Muziekvereenigi Tot nut en genoegen van Melissant, wa van den heer N, J. van Dongen ook Directe is, per boot naar den Briel. Daar kwam ze om 8 uur aan, om 11 uur in optocht d Briel door te trekken naar het strijdpe waar een heftige strijd te wachten was. Erg plezierig zal 't wel niet geweest z om zoo vroeg op reis te gaan, voor de m ziekanten, zangers en zanggeressen. Muzikanten van Melissant moesten nogw vroeger die moesten 4 uur al per Tram na hier komen, dus nog wat vroeger uit veeren. Nu zal ik niet meer hierover schryv ieder Eilandbewooner wordt op zijn tijd v, eens gewaar dat hij op een eiland wooj De Muziekvereeniging De Hoop was eerste die blies op het eoncours te Briel een stuk voor beroepsmusici nog al inspa| nend. Zi) behaalde daarmede den 3e pr le en 2e prijs werd niet toegekend, dus was de eenige vereeniging die in die deeling bekroond werd al was het dan o maar een 3e prijs. In de Tweede afdeeling werd zelfs ge enkele prijs toegekend. In de derde afdeelii werden ook le en 2e prijs niet toegekei de 3e prijs werd daarin behaald door muziek vereeniging „Tot nut en genoegei van MelissaDt, dus weer door den heer J. van Dongen, met andere woorden al pry'zen in de afdeelingen fanfaro zyn gewo nen door onzen dorpsgenoot den heerN. van Dongen zonder muziekanten van ande vereenigingen er bij. Ook onze zangvere niging Directeur den heer M. Touw, behaal den derden prijs in de eerste afdeelii waarzy met 8 vereenigingen moest strijde Nu geloof ik toch dat heeren als van Dongs en Touw met hun gezelschappen ook w eens gehuldigd mochten worden, in ied- geval een woord van lof komen zij wel to Om 9.30 kwamen de vereenigingen aa Honderden stonden al te wachten tegen d; de boot aan kwam. Ik stond toevallig vast bij de boot op de wal, toen ik hoorde dat de Directeur waa schuwde niet te blazen, want er was permissie gevraagd dus geen optocht muziek en ook geen eerewijn Hoe heerlijk zou het nu toch zijn als t vereenigingen ook eens werden ontvange als in Middeiharnis, hoe dikwijls blijkt nit dat een vereeniging noodig is in de gemeenl bij feesten of dergelijke gelegenhedei Tenslotte weDsch ik de muziek en zan; vereeniging geluk met zulk een Directeu en is het te hopen dat zij nog vele jare hun lessen mogen geven aan de leden e twijfel ik er niet aan of zy zullen niet allee: 3e maar ook eerste prijzen behalen. Een kunstlievend lid der muziek vereeni ging. De Landbouw Onderlinge. P. O. C. „Overilakkee." Het Bestunr v/d Zuid Hollandsche Landt Onderlinge bestaat uil de heeren J. M. Vas Visser te Voorburg, Voorzittel S. C. Korteweg te 's Gravenhage Plaatsv Voorzitter. Jac. van derKoogh Middelharni Secretaris. K. C. van den Ban, Nieuw He voet. W. T. Brunt, Bodegraven. W. van de Hoek Verduyn, Pernis. A. Kooy, Kedichem J. Overwater Azn. Strijen. Zetel 's Gravenhage Jhr. Mr. J. W. Scborer 's Hage Voorzitter Mr. C. J. Fokker Leiden Secretaris. Leden: A. G. de Groot Zoetermeer, en H K. de Raadt IJselmonde werkgevers. C. van Santen Jzn. Kedichem en A. val Vugt Pzn. Strijensas arbeiders. Plaatsvervangende leden P. J. van der Salm, Rijswijk en P. vai Schouwen Oude Tonge werkgevers. Teunis Koene Tzn. 's Gravenzande en A v. d. Nadorst Stryien arbeiders. Melissant 8 Juni 1912 a. W. Keijzes| Secretaris. MIDUELHARNIS. Geboren i Tryntje d. v. Cornells van den Nieuwen JK en Arendje van der Veer Jan z. v. Jan de Boec en Johanna Pieternella KornetArendje d. v. Dirl rf j en ^aria Hendrika Auperlé. Ondertrouwd i Hendrik Jan van Ankum 30 j. er Kachel van Dongen 31 j. Albert Grobbe 37 j. eit oornelm van Dongen 28 j. land 26^ Klaas Hokke 20 J* en Jannetje Nieuw HERRINGEN. Geboren: Johannes Willem Jacobus t. v. Ds. J, J. Addink en van Cornelia Clandia Hoek.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1912 | | pagina 6