melsdijk. „VOORUIT! TWEEDE BLAD •lijven. leteekent: belasting. SPIJK. idinrichting [ERIJ ING inistratie kantoor. lig No. 19 27 Maart 1912 enz. Imelsdijk XHARNIS n gierputten >end beton. It. de Ronde. Johs.zn. isant. Sommelsdijk. OÖicieele Mededeelingen. Plaatselijk Nieuws. 5 IMJK. alle Binnen- en Buiten- vreemde Banknoten. iderijen en Gebouwen, stigde Hypotheekbanken. 1 Maatschappij „de Sala- awen en Roerende Goe dige Papieren en Bank- Goederen. het gebied van 99 ies Costnmes DE DIRECTIE |neering. jen. ^llen der putten. ÏVRAAG. 1 MILITIE. Vrijstelling wegens Kostwinnerschap. De BURGEMEESTER der Gemeente MIDDEL- HARNIS brengt ter kennis van belanghebbenden, dat vrijstelling wegens kostwinnerschap wordt ver leend aan hem, door wiens verblijf in werkelijken dienst voldoende middelen tot levensonderhoud zouden komen te ontbreken aan zijn gezin of aan dat, waartoe hij behoort of waarin hij als pleegkind is opgenomen, dan wel aan personen, die hem in den eersten of den tweeden graad van bloed- of aanverwantschap bestaan. Geldt bet iemand, die reeds is ingelijfd, dan wordt de vrijstelling niet verleend, zoo de belangen van den dienst het wenschelijk maken haar niet te ver- leenen en bij toekenning eener vergoeding van ten hoogste een gulden per dag voldoende in de midde len tot levensonderhoud van het gezin of van be doelde personen zou worden voorzien. Tot het verkrijgen van vrijstelling wegens kost winnerschap moet worden overgelegd een staat van inlichtingen, opgemaakt door den burgemeester dei gemeente, waar de belanghebbende voor de militie is ingeschreven of voor welke hij heeft geloot. De staat kan echter ook door een anderen burgemeester worden opgemaakt, als daarvoor een bijzondere reden bestaat. Indien het bezwaren oplevert den staat van inlichtingen hier te lande te doen opmaken, kan in de plaats van zulk een staat worden overgelegd hetzij een gelijksoortig, hetzij een ander in het buitenland opgemaakt stuk, waaruit met genoeg zame zekerheid de omstandigheden blijken, welker bekendheid voor de beoordeeling van het recht op vrijstelling noodig is. Door of vanwege dengene, die vrijstelling verlangt wegens kostwinnerschap, moet zooveel mogelijk ter secretarie der gemeente aanvraag worden gedaan tot het opmaken van bedoelden staat van inlichtingen en wel lo. tusschen 21 en 31 Maart van het jaar, waarin het inschrijvingsregister is gesloten, ingeval de reden van vrijstelling aanwezig was op eerstgenoemde datum 2o. in de maand November van bet jaar, vooraf gaande aan dat, waarin bij zou moeten worden ingelijfd a. ingeval de reden van vrijstelling is ontstaan tusschen 21 Maart en 1 November van eerstbedoeld jaar b. ingeval hij opnieuw vrijstelling vraagt en bij bij de eerste maal verkeerde in het geval, omschre ven onder a 3o. binnen een maand nadat de reden vrijstelling is ontstaan, ingeval dit heeft plaats gehad op 1 Nov. van bet jaar, voorafgaande van dat, waarin hij is of zou moeten worden ingelijfd; 4o. in de maand, op één na voorafgaande aan die, waarin de loopende vrijstelling eindigt, ingval hij opnieuw vrijstelling vraagt en hij bij de eerste maai verkeerde in het geval, omschreven onder 3o. Degene, die aanvraag doet tot het opmaken van zulk een staat inlichtingen, dient zooveel mogelijk daarby opgaven te verstrekken omtrent de omstan digheden, waarin de militieplichtige en waarin bet gezin of de naaste bloed of aanverwanten verkeeren. Bij voorkeur zal voor bet opmaken van staten van inlichtingen ten behoeve van het aanvragen van vrijstelling wegens kostwinnerschap, voor zoover dit tusschen 21 en 31 Maart moet geschieden, zitting worden gehouden op Dinsdag, 26 Ma^rt a.s voor- middags tusschen 10 en 12 uur. Omtrent de vrijstelling wegens kostwinnerschap wordt beslist door Gedeputeerde Staten, zoo de reden van vrijstelling aanwezig is op 21 Maart van het jaar, waarin het inschrijvingsregister gesloten is anders door de Koningin. Deze vrijstelling wordt aanvankelijk slechts tijdelijk en wel ten hoogste viermaal voor een jaar en daarna, zoo de grond voor de vrijstelling ook bij de ten vijfden male te nemen beslissing nog aanwezig blijkt, voorgoed verleend. Voorts wordt ook vrijstelling verleend in het geval, dat een dienstplichtige, Jaan wien geen vrijstelling verleend wegens kostwinnerschap, zoodanig per soonlijk onmisbaar is voor de instandhouding der middelen van bestaan van zijn gezin of van dat, waartoe hij behoort of waain hij als pleegkind is opgenomen, dan wel van personen, die hem in'den eersten of den tweeden graad van bloed of aanver wantschap bestaan, dat zijn aanwezigheid daarvoor dringend noodzakelijk is. Tot het verkrijgen van vrijstelling op dezen grond moet worden gehandeld in overeenkomstigen zin als tot het verkrijgen van vrijstelling wegens kostwin nerschap. Omtrent het verleenen van vrijstelling wegens aanwezigheid van het bedoeld geval wordt echter uitsluitend beslist door de Koningin. Middelharnis, den 21 Maart 1912. De Burgemeester voornoemd, ULBO J. MIJS. MILITIE. Vrijstelling- van Geestelijken enz. De BURGEMEESTER der Gemeente MIDDEL HARNIS brengt ter kennis van belanghebbenden, dat vrijstelling van den dienst bij de militie wordt verleend lo. aan den geestelijke, den bedienaar van den godsdienst, den zendeling-leeraar, den broeder- diakoon van een godsdienstige vereeniging en den Roomsch-Katbolieken ordebroeder, die tot een binnen bet Rijk gevestigde kloosterinrichting behoort; lo. aan den student in de godgeleerdheid en den zendelingkweekeling, die aan een bij algemeenen maatregel van bestuur aan te wijzen inrichting van onderwijs tot geestelijke, tot bedienaar van den godsdienst of tot zendeling-leeraar wordt opgeleid, en aan den proefbroeder, die tot broeder diakoon van een godsdienstige vereeniging wordt opgeleid. Wie geacht worden een dezer hoedanigheden te bezitten, is omschreven in een tweetal tabellen, die door belanghebbenden ter secretarie dezer gemeente kunnen worden geraadpleegd. Door of vanwege dengenen, die op grond vaneen dezer hoedanigheden vrijstelling verlangt, moet een verklaring, waaruit het bezit dezer hoedanigheid blijkt, worden ingeleverd bij den burgemeester der gemeente, waar hij voor de militie is ingeschreven of voor welke hij heeft geloot. De verklaring moet zijn ingericht overeenkomstig een model, waaromtrent ter secretarie der gemeente inlichtingen kunnen worden verkregen. De inlevering moet geschieden: lo. vóór 1 April van het jaar, waarin het inschrij vingsregister is gesloten, ingeval de reden van vrij stelling aanwezig was op 21 Maart van bedoeld jaar; 2o. in de maand November van het jaar, vooraf- gaande aan dat, waarin ee belanghebbenden zou boeten worden ingelijfd: a. ingeval de reden van vrijstelling is ontstaan mS8chen 21 Maart en 1 November van eerstbedoeld laar; b. ingeval hij opnieuw vrijstelling vraagt en hy D'J de eerste maal verkeerde in het geval, omschreven onder a 3o. binnen eene maand nadat de reden van vrijstel ling is ontstaan, ingeval dit heeft plaatB gehad op of na 1 November van het jaar, waarin hijisofzou moeten worden ingelijfd; 4o. in de maand, op één na voorafgaande aan die, waarin de loopende vrijstelling eindigt, ingeval hij opnieuw vrijstelling vraagt en hij bij de eerste maal verkeerde in het geval, omschreven onder 3o Voor hem, die vermeld is op het inschrijvingsre gister voor de militie, dat laastelyk gesloten is, en op 21 Maart na de sluiting een der voornoemde hoedanigheden bezit, moet de verklaring op genoem den datum worden afgegeven of moet althans uit de verklaring blijken, dat de toestand, die grond tot vrijstelling oplevert, op dien datum aanwezig was. Voor hem, die eerst later een van bedoelde hoe danigheden verkrijgt,moet indeverklaringdetoestand worden vermeld, gelijk die is op het oogenblik der afgifte, en mag de afgifte niet geschieden vóór het tydvak, binnen hetwelk de verklaring moet worden ingeleverd. Omtrent de vrijstelling van de hiervoren bedoelde personen wordt beslist door Gedeputeerde Staten, zoo de reden vrijstelling aanwezig is op 21 Maart van het jaar, waarin het inschrijvingsregister gesloten isanders door de Koningin. Deze vrijstelling wordt aanvankelijk slechts tijdelijk en wel ten hoogste viermaal voor een jaar en daarna, zoo de grond voor de vrijstelling ook bij de ten vijfden male te nemen beslissing nog aanwezig blijkt, voorgoed verleend. Middelharnis, den 21 Maart 1912. De Burgemeester voornoemd, ULBO J. MIJS. MILITIE. Vrijstelling van den dienst wegens eigen vrijwilligen dienst, broederdienst of aanwezigheid van in liet zelfde jaar geboren broeders of halfbroeders. De BURGEMEESTER der Gemeente MIDDEL- HARNIS brengt ter kennis van belanghebbenden dat ten aanzien van vrijstelling van den dienst bij de militie om een der hierboven vermelde redenen bet volgende geldt: Eigen vrijwilligen dienst. Tot bet verkrijgen van vrijstelling wegens eigen vrijwilligen dienst moet worden overlegd een bewijs van dienst of een uittreksel uit het stamboek. Voor hen, die nog dienen ofwier verbintenis nog loopende is, worden deze stukken door de zorg van de daarbij betrokken autoriteiten bij den militieraad ingediend, zonder eenige bemoeienis van de zijde van belanghebbende. Voor zooveel betreft ingeschrevenen voor de militie, die gediend hebben, maar niet meer in dienst zijn, moet het opgeven van de reden van vrijstelling, indien dit niet reeds bij de inschrijving beeft plaats gehad, door of vanwege hen geschieden ter secretarie dezer gemeente tusschen' 21 en 31 Maart, bij voorkeur op Dinsdag, 26 Maart a.s., des voormiddags tusschen 10 en 12 uur. Aldaar wordt gezorgd voo^het opvragen en indienen van de vereischte stukken. Medebrengen van zakboekje of paspoort is zeer gewenscht. Broederdienst. De aandacht wordt er op gevestigd, dat van een even getal broeders of hallbroeders de' helft en van een oneven getal de grootere helft wordt vrijgesteld. Tot het verkrijgen van vrijstelling wegens broeder dienst moet worden overlegd lo. een bewijs van bestemming ter inlijving, een bewijs van dienst of een uittrekkelsnit het stamboek van eiken wettigen broeder of .halfbroeder, die ter inlijving bestemd is dient of gedient heeft, zoomede ten aanzien ,van eiken wettigen broeder voor wien een plaatsvervanger is gesteld, een bewijs van dienst of een uittreksel uit het stamboek van den plaats vervanger 2o. een getuigschrift betreffende de wettige broeders en halfbroeders van den ingeschrevene. De stukken, onder lo. bedoeld, worden, voor zoover de reden van vrijstelling reeds bijj inschrijving is of binnen den hierna te noemen tijd ter secretarie dezer gemeente alsnog "wordt opgegeven, zonder verdere bemoeienis van de zyde van deningeschrevene opgevraagd en indiend. Tot het opmaken van het getuigschrift, onder 2o. bedoeld moet door of van wege den ingeschrevene aanvraag worden gedaan ter secretarie dezer gemeente, tusschen 21 en 31 Maart, bij voorkeur op Dinsdag, 26 Maart a.s. des voormiddags tuschenlö enl2uur. Daarbij moet door of vanwege den ingeschrevene worden gezorgd voor de tegenwoordigheid van twee getuigen, die meerderjarige mannelijke personen moeten zijn, van wie kan worden aangenomen, dat zij met bet gezin, waartoe de ingeschrevene behoort, voldoende bekend zijn. Medebrengen van zakboekjes of van paspoorten is zeer gewenscht. Het getuigschrift wordt in den regel opgemaakt door den burgemeester der gemeente, waar de belang hebbende voor de militie is ingeschreven, doch kan ook door een anderen burgemeester worden opgemaakt Zijn er twee of meer broeders of halfbroeders in hetzelfde jaar geboren en moet aan een of meer van hen vrijstelling wegens broederdienst worden ver leend. dan wordt in de zitting van den militieraad door loting uitgemaakt, aan wien of aan wie hunner de vrijstelling zal worden toegekend. Onder zekere voorwaarden kunnen zij echter, met afwijking hier van, bij onderlinge overeenkomst aanwijzen wie hunner om bedoelde reden zal of zullen worden vrijgesteld. Minderjarigen moeten voor zulk een overeenkomst de toestemming hebben van hen of haar, die de ouderlijke macht of de voogdij pver hen uitoefent. Het aangaan van de overeenkomst en het verleenen van de toestemming kan geschieden betzij schriftelijk ten overstaan van den burgemeester of van een door dezen doertoeaangewezen gemeeteambtenaar, bijvoor- keur op den biervoren bedoelden dag, beizij mondeling in de zitting van den militieraad. Aanwezigheid van in het zelfde jaar geboren broeders of halfbroeders. Deze aanwezigheid kan ook op zicb zelf reden tot vrijstelling geven, zonder dat er reden tot vrijstelling wegens broederdienst bestaat. De wet bepaalt namelijk onder zekere voorwaar den Indien twee of meer broeders, die geen recht of meer broeders/ die geen recht op vrijstelling wegens broederdienst kunnen doen gelden, in hetzelf de jaar zijn geboren, wordt de helft van hun getal of zoo dit oneven is, de grootere helft vrijgesteld. Om voor vrijstelling om de hierbedoelde reden in aanmerking te komen, moet door of vanwege den ingeschrevene tusschen 10 en 18 Juli ter secretarie dezer gemeente aanvraag worden gedaan tot het opmaken van een daartoe vereischtgetuigschrift. Wie van de broeders of halfbroeders zal of zullen worden vrijgesteld, woTdt, uitgemaakt door een loting of bij overeenkomst, op de{ zelfde wijze als hiervoren omschreven onder „Broederdienst", doch voor dit geval moet het opmaken van een schriftelyke overeenkomt en het geven van een schriftelijke toestemming geschieden in de maand Juli. Deze redenen van vrijstelling moeten bestaan op 21 Maart van het jaar, waarin omtrent hem, voor wien vrijstelling wordt gevraagd, door den militieraad uitspraak moet worden gedaan. Middelharnis, den 21 Maart 1912. De Burgemeester voornoemd ULBO J. MIJS. Vaststelling der kiezerslijst. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge- meente MIDDELHARNIS maken bekend dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 19121913, benevens de alpbabetische lijsten der namen en voornamen van hen, die met betrekking tot eene of meer der verkiezingen van de kiezers lijst zijn afgevoerd en daarop zijn gebracht, van den 23sten Aril a.s, op de Secretarie der Gemeente voor een ieder ter inzage worden nedergelegd, en tegen betaling der kosten, in afschrift of afdruk verkrijgbaar worden gesteld. Tot en met den löden April a.s. is een ieder bevoegd by het Gemeentebestuur verbetering van de bovenge noemde kiezerslijst te vragen op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt of niet behoorlijk voorkomt. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. Middelharnis, den 22sten Maart 1912 Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, NIJGH. ULBO J. MIJS. MIDDELHARNIS- Uitslag van de examens van toelating tot de Rijksnormaallessen te Middelharnis. Tot de Voorber. Klasse, A werden toegelaten de mann. candidaten: C. de Bruin te Sommelsdijk, D. Dorsman te Middelharnis, P. J. Esselink en D. van Toorenenberg te Stad a/'t Haringvliet, J. Hekman te Ouddorp, B. J. Mooijaart enP. Vis te Dirksland, E. A. Snijder te Herkingen en de vrouwelijkeM. Dale en E. T. Kleijnen- berg te Melissant, M. C. Hamelink te Oude Tonge, P. Thielman te Sommelsdijk en A. T. van den Tol te Middelharnis. Afgewezen 3 mann. en 2 vrouw, candidaten. Tot de Voorb. Klasse, B werd Karei Eelderink te Herkingen, toegelaten, terwijl 1 mann. en 1 vrouw. cand. werden afgewe zen. Tot de le Klasse werden toegelaten de manr.. candidaten L. J. Bol te Ooltgensplaat, M. Brooshooft, D. Bruinsel en A. P. van Loo te Dirksland, M. J. Eelderink te Her kingen, G. den Eerzamen en J. Troost te Goedereede, J, Hage te Nieuwe Tonge en de vrouwelijkeH. van Loo te Goedereede, J, M. Penning te Dirksland en E. Thielman te Sommelsdijk. Afgewezen: 1 mann.can- didaat. Tot de 3e Klasse de mann. cand. W. Eelderink te Herkingen toegelaten. Van de 34 candidaten slaagden er in 't geheel 26 en werden er 8 afgewezen. Onze vroegere dorpsgenoot de heer W. de Jong werd door de Centrale Vrijzinnige Kiesvereeniging van het district Hoorn, Candidaat gesteld voor het Lidmaatschap der 2e Kamer S. G. Bij Kon. Besluit van 8 Maart j.l. is ge handhaafd de goedkeuring van de door H.H. Ged. Staten bij hun besluit van den 24 Juli 1911 goedgekeurde keur op het dijkbeheer van het Waterschap „De Dijkring Flakkee". Sedert de vorige week zijn te IJmuiden binnengekomen de volgeDde vischsloepen Schip Schipper Besom. Johanna Hendrika J. de Korte f 510 Oranje Nassau M. den Braber 375 Zeemeeuw J. Langbroek 430 Theodora Emmer. Jan v. d. Hoek 860 Prinses Juliana Jacs. v. d. Hoek 650 Het kohier No. 1 B der Personeele belasting over het dienstjaar 1912, invor derbaar verklaard op den 22 Maart is door den Burgemeester den ontvanger ter in vordering ter hand gesteld. Maandagavond om 7 ure, na zjjn huis vrouw om een boodschap te hebben gezon den verliet W. Schaap zjjn woning by zich dragende hun kind van 14 weken. Het eerst werd hjj opgemerkt aan Marientjespad, wat met het oog op het zonderlinge uur de aandacht van eenige personen trok, die de politie waarschuwden die er met eenige burgers op uittrok, doch diens nasporingen bleven vruchteloos. Omstreeks 9 uur werd de politie bericht dat hij te Stad aan 't Haringvliet was aangehouden, hy werd door de familie in tegenwoordigheid van de politie teruggehaald, omstreeks half twaalf kwam het rijtuig de gemeente binnen ge reden, opgewacht door een groote menigte. Als reden gaf hy op, hjj wiide het kindje eens aan zijn moeder te Maassluis laten zien. Een flinke huisvader! Woensdag werd een der jongelingen tot het ondergaan van zjjn straf, hem opge legd wegens ontuchtige handelingen naar de gevangenis overgebracht. Op aangifte is tegen H. K. uit Dirks land procesverbaal opgemaakt wegens mis handeling. De laatste les aan den alhier gedurende den winter onder leiding van den heer L. Pen gehouden tuinbouwcursus zal gegeven worden op Dinsdag 2 April. P. Grootenboer timmerman had gisteren bet ongeluk zich met een dissel in zjjn been te hakken, dat inroeping van geneeskundige hulp noodzakelijk maakte. Gisterenavond werden 2 landloopers onder grooten toeloop van menschen dron ken in het logement Hoedemans gebracht. SOMMELSDIJK. Het 12-jarig zoontje van B. K. die een leuningstoel van het schip van beurtschipper Ruitenberg zou halen, viel met den stoel van de loopplank in de haven. Het ventje werd vlug op den wal geholpen en kwam gelukkig met een bemodderd en nat pak er af. Onze oudste inwoner de heer Oor Joppe Jz„ is dezer dagen in den ouderdom van bijna 96 jaren overleden. By de periodieke aftreding van de hee- ren W. C. van As en C. Moelyker zijn als bestuursleden van den kolenbond gekozen de heeren P. Kievit en T. Buurveld, terwijl de heeren J. C. de Gast, A. van As, L. Pen en Ph. Razenberg als bestuursleden daarop terstond hebben bedankt. Gisterenavond brandde alhier de z. g. roode schuurin de Achterstraat,toebehooren- de aan den heer Jan Joppe, geheel af. Drie runderen van de wed J. v. d. Wende, die daarin gestald stonden, kwamen in de vlam men om. DIRKSLAND. Op de landbouwtentoonstel ling 26 dezer te Rotterdam gehouden, be haalde G. L. Warnaer den tweeden prijs voor den fijnsten en zwaarsten os uitsluitend met hard voeder gemest en G. L. Warnaer Jz. een tweeden prijs voor merriepaarden gebo ren in 1910. Koudbloedig. Maandag verwondde de timmerman J. "Vermeulen zich zoodanig met een beitel, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroe pen. MELISSANT. De vastgestelde kiezerslijst voor 1912/13 ligt ter gemeentesecretarie ter inzage. Door P. 0. Coenradie is vergunning aangevraagd voor den verkoop van sterken- drank in 't klein voorde localiteit, gelegen aan den Scheidijk onder deze gemeente, Door den gemeenteraad is vergunning verleend aan de gemengde zangvereeniging alhier om hare ripetities te houden in de openbare Schooi. HERKINGEN. Tot hoofd der O. L. school te Poortugaal is benoemd de heer J. M. Verboom hoofdonderwijzer alhier, die in eerstgenoemde gemeente No. 2 op de voor dracht stond geplaatst. By publicatie is bekend gemaakt dat de kiezerslijst op 22 Maart j.l. is vastgesteld en ter gemeente secretarie ter visie ligt, terwijl ieder bevoegd is verbetering van de kiezerslijst bij het gemeentebestuur aan te te vragen. Tegen a. s. Vrijdag des voormiddags te 9 uur is een openbare gemeenteraadsver gadering belegd. Verleden week liepen des nachts eenige jonge paarden van den landbouwer Gebuys heen en weer in draf over de gemeente wat op den molendijk eenigen den slaap ontnam. De paarden hebben de sluiting der staldeur losgemaakt en zijn door het openstaande hek der mestvaalt weggeloopen. Des mor gens zijn ze door de knechts van G. naar den stal gedreven. Ongelukken of schade kwamen niet voor. STELLENDAM- De beer J. Vrij van Nieuw Helvoet is deze week bezig geweest een nortonpomp te slaan op het gors alhier. Een slagen in het vinden van goed water zou natuurlijk voor de boeren van groot belang zijn. De poging om goed water te krijgen zijn daar ter plaatse echter mislukt, zoodat men het werk maar heeft opgegeven. De heer van Bergen, van Heiligerlee, die de nieuwe torenklok leverde, heeft, nu deze gescheurd is, niet alleen gratis een nieuwe klok geleverd, maar tevens de kos ten aan het plaatsen er van verbonden voor zijn rekening genomen. De kiezerslijst voor 1912/13 ligt van af 23 Maart tot 21 April a. s. ter Secretarie voor ieder ter inzage. Tot en met 15 April e.k. kan verbetering worden aangevraagd.. Woensdagnamiddag zal ter secretarie gelegenheid worden gegeven tot kostelooze vaccinatie. De lijst van stemgerechtigde ingelan den voor den polder De Generale Dijkagie van Stellendam, opgemaakt den 11 Maart jlis gesloten en ligt van af heden gedu rende 14 dagen ten kantore van den Secre taris ter inzage. Door de landbou wersvereeniging alhier worden stappen gedaan tot het oprichten van een musschengilde. Een lijst zal cir- culeeren waarop ieder belanghebbende zich als lid kan opgeven. GOEDEREEDE. Volgens publicatie is de kiezerslijst 1912/13 van 23 Maart j.l. tot 21 April a.s. ter Secretarie ter inzage gelegd, terwijl daar op tot en met 15 April a.s. verbeteringen kunnen worden aangebracht. Volgens publicatie is de lijst van Stem gerechtigde Ingelanden van den polder „Oude Oostdijk" en den Bokkepolder op 11 Maart j.l. vastgesteld en van heden gedu rende 14 dagen ten kantore van den Secre taris ter inzage nedergelegd. 0UDD0RP. Den WelE. heei Ds. Duin, Pred. bij de Ger. Gem. alhier beeft voor de beroepen naar Monnikendam en Schoondyke bedankt. De Christelijke Jongedochtersvereeni- ging is deze week ontbonden. De collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk voor de nagelateD betrekkingen van de verongelukte vischsloep van Middelharnis heeft alhier f 125 opgebracht. Het bestuur der Chr. School alhier heeft het besluit genomen liet aantal onder wijzers met een uit te breiden.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1912 | | pagina 5