I I Buitenland. politie een persoon aanhield, die bekende met twee andere personen de inbraken te hebben gepleegd. Hy is ter beschikking van de justitie gesteld en overgebracht naar het huis van bewaring, waar zijn beide mede plichtigen zich reeds uit anderen hoofde bevonden. De zachte winter. Bij enkele bloemisten te Lisse is men reeds weer begonnen met het verdunnen der deklaag op de bloembollenvelden. Dit is nu reeds het derde jaar dat men door het zachte weer verplicht is hiermede voor het nieuwe jaar te beginnen. Oude munten. By het rooien van een ouden boom te Oudehome (Fr.) werden daar onder, onge veer 1 meter diep in den grond, ruim 170 munten gevonden, meest uit de 15e en 16e eeuw. Een paard op schoolbezoek. Een knecht van de wed. Schut, te Zuid veen, begaf zich gisteren met een paard naar den akker, om te bouwen. Het paard sloeg op hol en vloog in dolle vaart den langen weg naar Onna af. Daar gekomen sprong het over het schoolhek, liep om de school en bracht een bezoek bij den onder wijzer, door de keukendeur binnen te loo- pen. Daar werd de vaart gestuit, doordien het leidsel achter de deur bleef haken. Een wonder mag het heeten, dat geen ongeluk ken voorkwamen en niets beschadigd werd. De 5 rijkste Nederlanders! Er zyn dit jaar 15 personen aangeslagen voor een vermogen van 5 tot 10 millioen en 5 als de bezitters van vermogens boven 10 millioen. Deze 5 groot-millionnairs, de eenige vyf Nederlanders dus, die wellicht volgens Engelschen standaard millionnair genoemd zouden kunnen worden, hebben samen een vermogen van bijna 87 millioen gulden. Wat onze millionnairs tot nederigheid en dankbaarheid kan stemmen het vermogen van de 5 rijkste Nederlanders is zoo om en nabij even groot als het jaarlyksch inkomen van Andrew Carnegie. Een gevaarlijk gezelschap! Donderdagavond hebben te Breda eenige dronken kerels zich ernstig tegen de politie verzet en een agent mishandeld. Een tiental bietenlossers van de suikerfa briek waren het café van Klaassen aan den Tramsingel binnengekomen en hadden een borrel besteld. Alvorens te tappen eischte Klaassen betaling, waarop de bezoekers den kastelein van achter het buffet vandaan haal den en den boel stuk sloegen. Het gelukte Klaassen de kerels buiten de deur te krijgen. Een surveilleerend agent van politie wilde een der luitjes arresteeren, waarop de ande ren den agent aanvielen. Tot driemaal toe maakte de agent van zijn revolver gebruik, maar heeft niemand getroffen. Inmiddels kwam meer politie opdagen en konden M Heeren en J. Jaspers, beiden van Prinsenha ge, in hechtenis genomen worden. Nog 6 medeplichtigen werden gisteren gehaald, maar naar de twee grootste belhamels wordt nog gezocht. Zondagmorgen bleven de luiken van de woning van den alleen huizendeouden heer P. Kwak te Simonshaven, gemeente Geer vliet, langer dan gewoonlijk gesloten. Men ging zijn woning binnen, maar trof hem er niet aan. Een onderzoek bracht aan het licht, dat hij in de vroegte om een emmer water in de kade was gegaan. Vermoedelijk is hij, door de duisternis misleid, toen te water geraakt en verdronken. Uit de Brouwersgracht te Amsterdam is Zondagnamiddag het lijk opgehaald van een nog jonge vrouw, dat geruimen tijd in het water moet hebben gelegen. Lijk van een jongen man opgehaald. Het j.l. Zaterdag in het Buiten-IJ, bij Schelling- woude, opgevischte lyk van een jongmans persoon is, naar het N. v. d. D. meldt, herkend te zijn, dat van Pieter Buis, oud 20 jaar, uit Enkhuizen. Een geheimzinnig geval. Zondagmorgen kwam een melkslijter uit Amsterdam melk halen by zekeren J. v. d. Vaart, die met zyn vrouw L. Schoonhoven en twee kinderen, 3 en 5 jaar oud, aan den Naarderstraatweg te Naarden woont. Op zijn herhaald kloppen en bellen kreeg de melkslijter geen gehoor. Slechts kinder geschrei drong uit de woning tot hem door. Vermoedende, dat er iets gebeurd moest zijn, riep h(j buren en gezamenlijk verschafte men zich toegang tot de woning. Binnen gekomen vond men het echtpaar dood op bed liggen. De kinderen zaten in een andere kamer. Onmiddellijk werd de gemeentepolitie met het geval in kennis gesteld en deze kwam spoedig, vergezeld van een geneesheer uit Naarden ter plaatse. Laatstgenoemdeconsta- teerde bij beiden den dood, welke reeds eenige dagen moet zyn ingetreden. De beide lyken werden nog dienzellden dag per boerenwagen naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam vervoerd. Alle in de woninggevonden levens middelen worden bacteriologisch onderzocht. Het lijk van de vrouw vertoonde alle ken- teekenen, dat zy een vreeselijken dood heeft gehad. Nadei wordt nog gemeld: In de bedstede werd" vrouw v. d. Vaart gevonden, liggende op haar knieën, voor over met het hoofd in het kussen. Van der Vaart lag op zijn zijde met de linkerhand over den schouder zijner vrouw uitgestrekt. Niet het minste snoor van geweldpleging viel te constateeren, zoodat de dokter en de justitie de veronderstelling opperden, dat beiden ten gevolge van vergiftiging over leden zouden zijn en, gezien verschillende omstandigheden, dan reeds in den nacht van Donderdag op Vrijdag, v. d. Vaart lag als slapende in de bedstede; het gelaat der vrouw maakte den indruk, alsof zy' bet be nauwd had gehad. Waarschijnlijk heeft de man het langst geleefd en nog getracht zyn vrouw by te staan. Op de tafel stond een trommeltje met ge kleurde ballen en voorts vier borden, waar uit Donderdagavond de avondpap karne- melkschepap met stroop-gegeten was. Alle lepels, ook de beide kinderlepeltjes, waren gebruikt. En wijl de kinderen nog leven, moet de pap wel onschadelijk zyn geweest. Op den grond by de kachel stond de pan met een restant. Een belangrijke ontdekking was een pan met pekelvleesch, welke in de keuken in het water stond om het zout te laten aftrekken. Een pan geschilde aardappe len stond er naast. Blijkbaar dus het maal voor Vrijdag. Nu kon Schoonhoven, de stief vader van vrouw v. d. Vaart, vertellen, dat dit pekelvleesch afkomstig was van een uit nood geslacht (dus van een ziek) kalf. Het vleesch van dat kalf was in het zout gezet om langzaam verbruikt te kunnen worden. Drie weken geleden had Schoonhoven er zelf van mee gegeten, zonder schadelijk gevolg, wat natuurlijk niet zeggen wilde.dat het thans nog voor de consumptie geschikt was. Zoo gebruik van dit vleesch den dood veroorzaakt heeft, dan moeten de kinderen het niet gebruikt hebben, wat met het oog op hun zoo jeugdigen leeftijd zeer wel moge lijk is geweest. De justitie nam alle genoemde eetwaren in beslag en deed deze naar Amsterdam overbrengen. De lyken werden in lakens ge wikkeld en per rijtuig naar het Wilhelmina- Gasthuis vervoerd. Gisteravond stelde dr. Schoo vast, dat de dood van het echtpaar Van der Vaart moet worden toegeschreven aan het gebruik van bedorven vleesch. Het in beslaggenomen pekelvleesch, evenals een in beslag genomen stuk rookvleesch, bleek sterk bedorven te zyn. Hieruit mag dus geconcludeerd worden, dat de kinderen van hetpekelvleesch,althans van het bedorven deel, niet hebben gegeten. De kleinen maken het wel. Een studenten-dochter. Het „Journal" kondigt het huwelijk aan van een 18-jarig meisje, welks leven gen roman is geweest. In 1893, tijdens het oproer veroorzaakt door de ver volgingen tegen de inrichters van het be ruchte bal der „Quat-'z-Arts", vonden de studenten op zekeren avond een op de straat verlaten meisje. Het kind werd door hen opgenomen en de vereeniging van de studen ten zorgde voor hare opvoeding. Het meisje kreeg den naam Lucie Bagar re, de voornaam was die van de heilige van den dag, de andere herinnerde de om standigheden waarin zy gevonden werd. Vandaag trouwt Lucie Bagarre met een bakker van Nevers en de vereeniging van studenten zal vertegenwoordigd zijn op de plechtigheid. De Deputatie zal een huwe lijksgeschenk meebrengen voor hare ex- beschermelinge. Half verstoorde vreugde. Onze Londensche correspondent schrijft ons 't Is om tureluursch en nijdig op „den klerk van het weer" te worden. Vandaag, Woensdag, is hier de zon gaan schynen, nu de feestdagen er weer opende plumpuddings achter de knoopen zitten. Beide Kerstdagen heeft het hier aanhou dend geregend, hard gewaaid er by, zoodat geen boer zijn hond op straat zond, laat staan dat de Londenaarsch uit kuieren konden gaan, om elkander een „Happy Christmas" te wenschen. En de winkeliers hebben ditmaal hun plumpuddings met lange gezichten gegeten. Want tot het einde der vorige week bleef het regenen. Zaterdagavond was het een paar uur droog. Die gelegenheid werd door duizenden waargenomen, om de om het weer uitgestelde inkoopen te doen. Doch voordat de winkels sloten, joeg de regen hen weer snel naar huis. Er werd dus roet op onze plumpudding gestrooid. In letterlijken zin. De rook der schoorsteenen kon wegens den zwaren nevel niet opstijgen, zoodat hij neersloeg en zyin zwarte vlokken tot in de provisiekast deed doordringen. Het roet is als een inbreker, hier niet uit de woningen te houden. En zoo werd in meer dan één opzicht de vreugde verstoord. Maar toch niet heelemaal. Hield de „klerk van het weer" de Lordenaars van de straat, zij vierden des te gezelliger feest in home, sweet home. En drieste jagers naar pleizier, hebben gistermiddag en des avonds toch de schouwburgen bestormd, n'en dóplaise la pluie. Daar vergaderde Chrismas zijn vroolijkste gasten. Het Dury-lane Theatre, de bakermat van Engelsehe Kerstmis pan- tomines, kreeg er een paar duizend onder zy'n dak en dischte hun een lekkeren schotel vermaak op, een vertooning van „Klein Duimpje", in een splinternieuw kleed, met sierlijken kant en franjes, vervaardigd door George Sims, den bekenden journalist met twee andere Engelsehe heeren. 't Is weer een aardig spel voor kinderen en deels ook door kinderen gespeeld, Maar Sims is a bit a jingo, en hij kon niet nalaten, dit aardige sprookje te ontsieren met een ultra-patriottisch lied tegen de vermaledijde Duitschers. De „Times" e.a Engelsehe bladen keuren dat af, wat wel helpen zal dit Kleine Duimpje niet verder te laten kampen met den menseheneter, die oorlog heet. Ongelukkig zijn hier dezen keer niet voorgekomen, zooals verleden jaar, toen het Kerstfeest werd verstoord door een spoor wegongeluk en een mijnramp. En als de zon ons nu maar een dag of wat blijft koesteren, dan worden wij weer goede maatjes met the clerk of the weather. Een gewonnen weddenschap. Vier heeren uit de beste Kopenhager krin gen, dat wil zeggen, uit kringen, waar men met zyn tijd en zijn geld geen weg weet, hielden dezer dagen een weddenschap, amu sant van het standpunt der jeunesse dorée beschouwd. Het ging er om, wie van de heeren in staat was, het duurste diner te bestellen en op te eten. Toen de vier jongelui goed en wel zaten, begonnen drie hunner met grooten ijver en gespannen aandacht de spijskaart te bestudeeren en lieten vervol gens de kostelijkste en kostbaarste spijzen opdisschen, die zij daarna, weggespoeld met duren wyn, smakelijk verorberden. De vierde keek werkeloos toe, maar toen zijn kornuiten hun maaltijd bijna beëindigd hadden, riep hy den kellner, en liet zich een doodgewoon broodje brengen. Verbaasd volgden de anderen zijn doen.Toen het kadet je kwam, lichtte de jongeling zwijgend de bovenste helft op, legde een bankbiljet van honderd kronen op de onderste helft, dekte alles weer toe, en begon dezen inderdaad kostbaren maaltijd in alle kalmte des ge- moeds naar binnen te werken. Zoodoende won hy de weddenschap met glans, want niemand der andere heeren had voor honderd kronen opgegeten. Lachend reikte ieder hunner zijn penninkske 100 kronen aan den winner, zoodat de bank- biljetten-verslinder nog schoon 199 kronen en 70 oere verdiend had: de boterham kostte hem 100 kronen en 30 oere. Een avontuurlijke expeditie. BRUSSEL, 31 Dec. De Gazette meldt, dat het stoomschip Zeebrugge (vroeger Arizona) in October onder Belgische vlag van Ant werpen vertrok met een lading van ver schillende stukgoederen, die naar Port Stanley op de Falkland eilanden bestemd heetten te zijn. Volgens loopende geruchten bracht het schip voor rekening van de Portu- geesche koningsgezinden wapenen over. Een gerechtelijk onderzoek leverde niets stelligs op. Thans is de bemanning van de Zeebrugge te Antwerpen teruggekomen Zy' verhaalt, dat zij een merkwaardige ervaring heeft op gedaan. De Zeebrugge nam te Lillo 250 ton kruit en vyf Spaansche en twee Engelsehe reizigers aan boord. Op zee aanvaardde een Spaansch reiziger, genaamd Arricos, het gezag over het schip. Men deed Daccon aan, waar het schip een groote hoeveelheid voor raden, steenkolen en levensmiddelen laadde. Daarna zette het koers naar Zuid-Amerika. De Belgen vernamen, dat de opstandelingen in Paraguay het schip gecharterd haddeD. Arricos was de schoonbroer van den presi dent. Drie reizigers waren Argentynsche loodsen. De stukgoederen bestonden uit vier zware kanonnen, een mitrailleur, 6000 ge weren, uniformen, enz. Het doel van den tocht was een overrom peling van de Paraguyaansche steden, die aan de Rio Plata liggen. Toen men inliet gezicht van de kust van Zuid-Amerika kwam werden de vier kanonnen en de mitrailleur op het dek opgesteld. Het schip heesch in den mond van de Rio Plata de Braziliaansche vlag, werd opgeschilderd en nam den naam van Coimbra aan. Dank zij een zwaren storm kwam het schip onopgemerkt langs Monte video en Buenos-Aires. Nu nam het schip den naam van Assoncion aan. De Belgische matrozen gehoorzaamden aan alle bevelen, omdat de leiders voortdurend met een revolver in de hand liepen. Hetschip werd daarna opnieuw overgeschilderd en het werd nu in Constitucion verdoopt. Op de plaats waar de Rio Plata de grens tusschen Argentinië en Paraguay vormt, kreegde be manning gedaan. Arricos vroeg den Belgen om als soldaten in zijn dienst over te gaan. Daar men het echter niet over het loon eens kon worden, nam maar een Belg het aanbod aan. De Belgische matrozen zullen de Belgische reeders in rechte aanspreken. Een afgevaardigde zal voorts in het parle ment de regeering om opheldering over de zaak vragen. Naar aanleiding van den dood van een ouden houtvester, Kern genaamd, vertelt Schwayer in de „Linzer Tagespost" een merkwaardig voorval, dat tot, nu toe aan de historici onbekend gebleven is, en zich meer dan 45 jaar geleden afspeelde. Het korte, maar schokkende verhaal van Schwayer luidt als volgt: Vier dagen vóór den wapenstilstand van Nikolsburgjin denPruisisch-Oostenrykschen oorlog van 1866), kwamen koning Wilhelm van Pruisen en Bismarck te Pirsdorf aaneen stadje, dat ongeveer 50 K.M. ten Noorden van Weenen ligt. Zy waren juist op het terras van een café gaan zitten, toen er heel voor zichtig van een naburig huis een dakraampje werd geopend, in welks opening de houtves ter Kern verscheen, gewapend met een dubbelloopsgeweer. Hij stond bekend als een goed schutter en wilde ongetwijfeld de twee vyanden van zyn vaderland neerschieten aoch op het oogenblik, dat hy wilde afdruk ken, trok zijn vrouw hem het wapen uit de hand. Een vinnig twistgesprek ontspon zich tusschen de beide echtgenooten, wat de aan dacht trok van Bismarck, die onmiddellijk opstond en met den koning heenging. Geen van beiden hebben ooit geweten aan welk verschrikkelijk gevaar zij als door een won der ontsnapt zijn. Schwayer voegt er aan toe, dat hij de eenige getuige van dit tooneel was. Hij keek toevallig door een der ramen van zijn woning en zag toen het verloop van het drama. De Spaansche officier, die denFranschen Journalist Gras van een re Toulouse verschij nend blad, te Larache afranselde, heeft zijn verontschuldigingen aangeboden, moet zelfs den Franschmanomhelsdhebben.Intusschen is door de Spaansche overheid een vervolging tegen hem ingesteld. De Russen als ordebeiuaarders in Perzië. Omtrent den toestand in Perzië wordt door het Petersburgsche telegraafagent- schap uit Tabris gemeld, dat de Russische consul-generaal een bekendmaking heeft verspreid, waarbij de bevolking verzocht wordt de bazaars te openen en het vreedzame bedrijf te hervatten. De consul belooft dat de orde op de bazaars door de Russische troepen zal worden gehandhaafd. Voorts heet het, dat de wapenen allengs aan de Russische overheid worden uitgeleverd Wreedheden op Russische soldaten in Perzië. Volgens een bericht uit Tabris zijn daar Donderdag de afschuwelijk verminkte lyken gevonden van drie Russische soldaten, ter wijl in verscheidene huizen de overblijfselen zijn gevonden van de lijken van Russische soldaten, die men had gedacht te verbran den. Op het plein van het huis van den gou verneur-generaal was een Russische soldaat blijkbaar levend begraven. Ook zijn er lyken uit putten te voorschijn gehaald. De vergiftiging te Berlijn. Nog meer slacht offers. De geheimzinnige ziekte in het dakloozen-asyl neemt nog voortdurend in omvang toe: 149 zieken en 60 dooden. De keizer, de keizerin, de rijkskanselier, de burgemeester van Berlijn, allen sturen professoren en doktoren naar de hospitalen en ziekenzalen der gevangenissen om infor maties te nemen. Het koninklijk instituut voor besmettelijke ziekten waar de onder zoekingen plaats vonden, publiceert het volgende: De onderzoekingen hebben het positief bewys geleverd, dat men hier te doen heeft met de' Botilinusbacil. Van een besmettelijke epidemie is geen sprake. Er bestaat geen enkele reden voor dat het groote publiek zich ongerust maakt, zelfs dan niet wanneer er nog meer nieuwe ge vallen mochten voorkomen. De geheimzinnige ziekte zoekt echter thans naar andere slachtoffers. In Char- lottenburg viel een man neer onderhevige krampen en brakingen. Na enkele oogen- blikken verloor hy het bewustzijn. Men vervoerde hem naar het ziekenhuis. De man is gehuwd en nooit in het asyl voor dak- loozen geweest. De „National Zeitung" vraagt sceptisch: Is nu ook deze man ten gevolge van hetgebruik van verrotte bokking gestorven Ook in de gevangenissen zyn vier gevallen van dezelfde ziekte voorgekomen. De oorzaak van de* groote vergiftiging te Berlijn is thans bekend. Uit het onderzoek is n.l. gebleken, dat jenever, die in tapperijen aan hen geleverd is, methyi-alcohol bevat. De leverancier van die jenever, de drogist Scharinach uitChar- lottenburg heeft erkend, dat hij den sterken drank uit twee aeelen methyl-alcohol en één deel gewonen spiritus had bereid en is in hechtenis genomen. In geneeskundige kringen is men twijfel moedig ten aanzien van de onderstelling, dat men met methyl-alcohol-vergiftiging te doen heeft. Omtrent de arrestatie van den drogist te Charlottenburg wordt nog gemeld: De politie had bij haar onderzoek naar vergiftigde levensmiddelen in verschillende kleine kroegen ir. de buurt van het asyl monsters jenever in beslag genomen, die zeer sterk' met methyl alcohol vervalscht waren. Een herbergier vertelde toen, dat er kort geleden een groothandelaar uit Char lottenburg bij hem geweest was, die hem de jenever zeer goedkoop aangeboden had. Toen men nu de woning van dezen koopman, een drogist, doorzocht, vond men in een kelder drie groote vaten, die een mengsel van i/3 spiritus en 2/s methyl-alcohol bevatten. Eerst zei hij niets van de vervalsching te weten, daar hy den drank zeer goedkoop van een on bekende gekocht had, maar ten slotte kreeg men hem tot bekentenis, dat hij schuldig was aan vervalsching. Het aantal sterfgevallen was gisteren reeds tot 67 gestegen. De politie staat ook machteloos tegenover haar taak om alle lijken te herkennen, vooral omdat de papieren, die de overlede nen bij zich hebben, vaak nog valsch blijken. Het gebouw waar onbekende lijken ter herkenning neergelegd wor geheel overvol. In vyf-en-t zijn bestaan was het nooi Thans liggen in de gangen wachtkamer lijken. De aa menigte is vaak zoo groot, gesloten moeten worden. Zaterdagavond waren by gevallen van vergiftiging aa van 70 met doodelijken afl Men gelooft, dat de eers gevolg waren van gebruik viseh doch dat de andere gev oorzaak hadden. Met het oo de dakloozen dringend gera uit een bepaalde tapperij w Schipbreuk. Uit St. Peters meld, dat het Engelsehe zeils" een lading graan gaande v Londen, in de Oostzee sc Slechts een matroos van de équipage werd gered. De diefstal uit het graf t Thans wordt uit Weenen g gens de verklaringen van de onderzoek de gevonden sch die van vorst- Alexander is. De dood van een kerkdie „Temps", viel een man, di beeld van de H. Maagd uit van Poli te Rome wilde stel met zijn buit wilde vluchten hij dood bleef liggen. Een vloedgolf bij Folkesto avond heeft op de Engelsehe kestone, een vloedgolf veel aangericht. Het zeewater kwam plotse meter op en viel daarna e terug. De grootste schade is to de hooge klippen tusschen Dover, waar de rotsige kust afstand in de zee is neergebr tegelykertyd in Monnoutshir waardig verschijnsel waarg noorden van de rivier de Eb bergschuiving plaats gehad, d weg uiteen dreigt te rijten. Me een groote bergstorting. Verbinding tusschen Rijn Keulen wordt aan de Lokal An dat de handelskamer in een ge besloot met de regeering onde te beginnen over kanaalverbin Rijn en Maas. Het Kanaal zal t Keulen loopen, de Rijnprovin ring van Aken doorsnijden en een verbinding vormen met het kanaalsysteem en het Beigi hekken. Dr. Sun l'at Sen, president De door de revolutionnairen van China gekozen dr. Sun Ya vijf-en-veertig jaren oud. Hy eerste der jongere generatie i zich naar het buitenland bega ving en staathuishoudkunde t Sun Yat Sen begon zyn prop veer twintig jaren geleden. 4 predikte hij vredelievende en voortgaande hervormingen. Ma, lukken van iedere poging tot ten gevolge van den hardnek" stand der Mandsjoedynastie, br de overtuiging, dat zonder ee revolutie geen ware hervormin kon worden gebracht. Het ontbr aan aanhangers. Duizenden van jongelieden, die in Europa een rale opvoeding zochten, werden driftige aanhangers. Naar Chi keerd verkregen zij de hooge waardigheden, waarop zij kra geboorte rec.ht hadden, rnaarbl instrumenten in de hand van S Hem zelf was de terugkeernaa alleen verboden, maar door de regeering was op zyn hoofd ee bedrage van ongeveer een milli gesteld. Het ontbrak niet aan zich deze belooning wilden ver de aanslagen op Sun Yat Sen h op. Toen men hem wees op het vaar dat hij dagelijks liep antw -Zij zuilen my niet dooden. Mi was tien, vijftien jaren geleden heerlijk voor onze zaak, tharssis Er zijn reeds veie Chineezen, die j kunnen innemen," Dat Sun Yat Sen zyn studie 1 tig opvatte, bewijst zijn verschenen dissertatie tot verkr PhbieD°C) 1 1: "De oplossin -Chineesche kwestie". in dit wej hy een vernietigende critiek uit on joeregeenng en schetste in groot revolutie, die zich thans afspeelt Een beroemd leidekker. „Bob" wereldberoemde leidekker heeft te een karweitje opgeknapt dat vel dering heeft gewekt. Op eeu van de hoogste gebouwe York, de „Metropolitan toren" torenspits verguld worden. Tiein stonden in de straten dit werk gad> Bob Merill leek op den 719 vot toren van de straat gezien, niet gi een vlieg. Met een hand hield de de reusachtige achthoekige lanta terwijl hy met de andere de kwastli Bovenop deze lantaarn staat een vl o? e.yeneens geschilderd moest Hierbij had de leidekker de hulp in

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1912 | | pagina 6