VERMIST. Zetpoters Aanbesteding. 2 nog gloed nieuwe rijwielen 3 MOOIE IEPERBOOMER Winterseizoen. Joost van den Tol, Joost van den Tol, OPENING J. c. PRINS, Correspondentie. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Marktberichten. 0,- 0,- A D V E II T E N T I N. Een jarige vaars, vale kleur, met grijs haar, witkop. verkoopen Een groote partij Kisthout, 253 stuks prachtige zware dennen- balken, 515 baddings, 411 schroo- ten, 15 deelen en eenig ander hout, 2 balen Kurkafval, eenige scheepsonderdeelen en scheeps- inventaris. 2-1 Het bouwen van een woonhuis aan deu Hoogen weg aldaar. TE KOOP ZANDPAD MIDDELHARNIS. kind meer f 0,30 per maand. Op voorstel van den heer Knoop wordt na bespreking besloten deze alinea te veranderen en aldus vast te stellen: voor eén kind of bet eerste kind 0,50, voor bet 2e kind f 0,35, voor het derde kiud f 0,25 en voor elk kind meer f 0,15 per maand. 3o. Voor aangeslagenen van f 3 tot f 14: Voor één kind of het eerste kind f 0,35, het tweede kind f 0,25 en elk kind meer f 0,20 per maand. De voorzitter en de heer Knoop stellen voor deze zinsnede te wijzigen en aldus vast te stellen: voor één kind of het eerste kind f 0,80, het tweede kind f 0,20, het derde kind f 0,10 per maand en meer dere kinderen vrij te stellen. Bij acclamatie aangenomen. 4o. Voor aanslagen tot f 3: voor één kind of het eerste kind f 0,20, voor het tweede kind f 0,15 per maand en meerdere kinderen vrij te stellen. De heer Knoop wil deze klasse schrappen en leest van het cohier de namen det'genen, die indien aanslag zullen worden aangeslagen en constateert dat uit hoofd van die klasse geen of weinige schoolgelden zullen kunnen worden ontvangen. Na deliberatie wordt door den beer Jonge ling voorgesteld, deze zinsnede te lezen: voor het eerste of eenige kind f 0,10, voor het tweede f 0,05 per maand en meerdere kinderen vrij te stellen. De heer Borgdorff stelt voor te lezen: voor hot eerste of eenige kind f 0,15 en voor het tweede kind f 0,10 per maand. Het voorstel van den heer Jongeling wordt als het eerst gedaan zijnde het eerst in stemming gebracht; voor stemmen de hü. Jongeling, Knoop, Van Weel. Tegen de hh. Borgdorff, Jacobs en Rosmolen. B(j staking van stemmen wordt de behandeling van de verordening tot volgende vergadering aangehouden. Overgegaan wordt tot verdere behande ling' van de begrooting. De post onvoorziene uitgaven wordt vastgesteld op f 4930 waar van enkele af en overschrijvingen kunnen plaats vinden. Hierna wordt zij vastgesteld in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f 24674,52. Vervolgens komt in behanneling: Begroo ting Algemeen armbestuur over 1912. Deze wordt goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f 4413,05s. Ten slotte worden besproken herstellingen aan de O. L. School en verbouwing van het gemeentehuis ter inrichting van een arrestantenlokaal welke beide zaken worden aangehouden. Hierna wordt de vergadering gesloten. STAD A.4l\ 'T HARINGVLIET- Een brief kaart, in Maart jl. van hier verzonden naar Axel, is na wat omzwerving, na den tyd van zeven maanden aan den afzender alhier teruggezonden. Donderdag jl. had A. v. d. S timmer mansknecht alhier het ongeluk met een dissel, welke uitschoot, in zijn voet te hak ken. Ofschoon v. d. S. veel bloedverlies had, is het ongeval tot nu toe gelukkig afgeloopen. Sedert eenige dagen vertoeven bij deze gemeente twee woonwagens met het benoo- digd personeel. Men is hier op dit bezoek niet erg gesteld. Door een hond van L. S. alhier is op het erf van J. K. eeD kip doodgebeten. Het is wenschelijk, dat een hond, die zulke nei gingen heeft, wordt opgehouden. In deze gemeente komt in het huis Wijk A. n° 59, bewoond door H. v. R., een geval van besmettelijke ziekte voor, namelijk, Febris Typhoïdea. Vrijdagavond kreeg de harddraver van J. L. K., wonende onder Middelbarnis, de kramp en was spoedig dood. De vorige week was hij er nog ruim tweehonderd gulden voor geboden. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend, dat per vaartuig onder geleide van Brielle langs Botlek Oude Maas, Spui, Ha ringvliet, Hellegat, Volkerak, Krammer, Zijpe, enz. naar Vlissingen eene hoeveelheid ontplofbare stoffen zal vervoerd worden, bestaande uit Pikrinezuur, dynamiet en ontstekingsmiddelen. Met dit vervoer, dat langs deze gemeente zal plaats hebben, wordt een aanvang ge maakt, op Woensdag 1 November 1911. Door den grooten aanvoer van suiker bieten en doordat er weinig schepen komen, verrijzen er booge hoopen op de kaai en wordt de ruimte er tusschen zoo klein, dat de knechts er nietin of uit weten te komen. Zoo zou D. H. zijn paarden Maandag voor een leege wagen slaan. De dieren geraakten bekneld, werden schichtig en gingen er van door. Zij sprongen over een draaiboom, welke brak, tegen een anderen draaiboom, welke eveneens brak en sleurden toen H. een eind door de modder, tot hij los liet. De paarden vlogen toen op een hoop peeën, waar zij gegrepen werden. Zoo liep dit onge val met eenige materieële schade gelukkig af Alhier is bericht ontvangen, d.it aan A. B. en M. B., die, toen het mond- en klauw zeer onder hunne runderen uitbrak, dezelve niet aan den dijk mochten laten, maar ze op stal moesten zetten, van Rijkswege eene vergoeding zal worden uitgekeerd. Wegens plaatsgebrek kan het Verslag van het Groene Kruis, afdeeling Ooltgensplaat, niet worden opgenomen, doch zal in Onze Eilanden van Zaterdag a.s. geplaatst worden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur. Sta s.v.p. een kleine plaatsruimte af in uw geacht blad, en wel naar aanleiding van een hoofdartikel geplaatst in het tweede blad der M. en S.-bode van 28 October jl., getiteld: de Kerkeraad van Soumie)s- dijk en de Wijkverpleging. Is het wonder wanneer men aan de Waarheid twijfelt, een onderzoek gaat instellen naar de Waar heid? Is het wonder wanneer uien in de M. en Sch.- bode artikelen leest, doelende op bepaalde personen of Corporatien schouderophalend vraagt, zou dit de ware toedracht der zaak wel zijn? Nimmer wordt men meer teleurgesteld, dan wan neer men verwacht, in dat blad de waarheid te vin den, trouwens men is dit in den tegenwoordigen tijd, waarin men met de meeste onbeschaamdheid perso nen die niet door dik en dun met de Antirev. partij meegaan, aanvalt; gewoon. Redactie: U had eerst een grondig onderzoek moeten instellen, voor dat u den Kerkeraad van Sommelsdijk zoo ging beschul digen, ik twijfel niet of u had bij grondig onderzoek wel minstens 99 tonen lager gezongen, en misschien gezwegen. Maar dit is uw tactiek niet, neen uwe be ginselen zijn christelijker, dan naar de waarheid te informeeren, voordat u aanvalt. Ik zag u in mijn verbeelding de handen wrijven, dat u hen weêr eens kon onderhanden nemen, ,,de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk van Sommelsdijk." Redactie 'tis schande dat u openlijk deze mannen zoo aan de kaak stelt, als de hartvochtige priester en Liviet. Ware het niet beter geweest, u eens een onderzoek had ingesteld naar hun werkkring, u zijt toch geen vreemdeling in Jeruzalem Ik twijfel geen oogenblik of u had hun, zonder onderscheid, de barmhartige Samaritaan genoemd. Eilieve Redacteur, neemt eens tijd, om een kijkje te nemen in het Diaconie Armhuis, ik geef u de verzekering, dit is een modelinrichting is, men behoeft slechts de oogen te openen, en wanneer men dan een eerlijk karakter heeft, moet men bekennen, wat één barmhartigheid, vol lof zoudtu ook zijn voor de Vader en Moeder. Maar nogmaals: uw gang moet onbevooroordeeld zijn. Getroost u eens de moeite naar hunne jaarlij ksche uitgaven inzake hunne barm hartigheid te informeeren, en u zult, (maar eerlijk) uwe excusen hun aanbieden, en vooraL verschooning vragen voor het schandelijk verwijt, hun naar het hoofd geslingerd. En omdat de grond nog dieper zit, waarop uw schrijven is gegrondvest, wil ik nog even dit ter opheldering weergeven. Men mag gerust en met volle overtuiging den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk den barmhartigen Samaritaan gelijk stellen en noemen. Hoevelen in onze gemeente, worden niet door haar op onbekrompen wijze ondersteund? al, wordt dit ook door vele afbrekers der Ned. Herv. Kerk be twist. Hoevelen worden niet in het genot gesteld, de goederen der Diaconie te pachten enz. die, niet in het bezit hiervan moesten zijn, om de redenen zij alles in het werk stellen de Ned. H-erv. Kerk afte- breken, en het bestuur der Diaconie de voeten dwars te zetten, en bun allerlei verdachtmakingen naar het hoofd te slingeren. Neen Redacteur der M. en S.-bode meen niet, dat de Kerkeraad tegen Wijkverpleging is.Jdit doel en werkkring is te edel en te schoon, en in waarheid te menschlievend, dan dat zij tegen zulke zaken zou den ageeren of hun steun ontzeggen, nimmer is dit van hun te verwachten, maar ik raad u aan zoekt de ware toedracht der zaak te vinden, en u zult be slist Jhun uwe verontschuldiging aanbieden. Dankend Mijnh. de Redacteur der Vooruit, voor uwe welwillendheid Uw aboné en begunstiger der Wijkverpleging. Sommelsdijk, 1 Nov. 1911. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van eenige feiten die in Amsterdam hebben plaats gevonden, dat zekere firma aardappelen, groenten etc laat komen van diverse afzenders en bedoelde koopwaar voor buitengewone lage prfjzen verkoopen, en niet aan hun verplichtingen voldoen, verzoek ik u beleefd onderstaande in het belang van uwe lezers te plaatsen als ingezonden stuk, opdat handelaren en land bouwers informatie nemen voor zij aan deze firma afzenden. Ieder blad in Nederland wordt verzocht dit over te nemen, Flesschentrekkery. Handelaren en Landbouwers in aardappe len, groenten, fruit en aanverwanteartikelen worden van Amstevdamsche zijde gewaar schuwd geen zaken te doen met voor hun vreemde firma H. voor en al eer grondig informatie is genomen. Deze week is een koopman te Middelburg voor f 1800,— en een koopman uit Menaldum (Friesland) voor f 425,— er ingevlogen. Politie en justitie staan daartegenover machteloos. De laatste tijd z;;in veel briefkaarten van deze firma naar Zeeland verzonden en bestelden zjj schepen met aardappelen. De Amsterdam sche aardappelen kooplieden zyn bereid alle inlichtingen te geven. A. K. MIDDELHARNIS. Geboren Geertje d. v. C. L. Onder de Linden en B. Krijtenberg; Jan z. v. L. Tamboer en J. Spee Cornelis Poules z. v. A. Pape en K. BoelaarsAdri- anus z. v. J. Huizer en E. Gebraad. Ondertrouwd: T. Ruitenberg 34 jaar te Rotterdam, en C. Oosterling 84 j. HERRINGEN. Geboren; Jozina de Jong d. v. PetTus de Jongen Jannetje de Kok Gysberta d. v. Michiel Mans en Pietertje van DijkMarie d. v. Johannis Roodzant en Lydia SielingLena Maria d. v. Hendrik Mager en Johanna Christina Knops. Overleden: Hendrika Struijk jd. 3 mnd. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Overleden Joost van den Tol, oud 78 jaar, weduwn. van Kommertje van Oostende. ROTTERDAM, 31 October. Op de veemarkt waren aangevoerd: 58 paarden, veulens, ezel, 1929 magere en 897 vette runderen, 137 vette, 216 nuch tere en 544 graskalveren, schapen of lammeren, 0 varkens, 340 biggen, 3 bokken of geiten. Koeien en ossen 36 tot 43 h c., stieren 28 tot 35 c. vette kalveren 50 tot 60 c, exportkalveren tot c., schapen tot cVarkens tot c. en lichte varkens voor export a c. per Va kilo. Melkkoeien f 145 f 290, kalfkoeien f 155 if 295, stieren f 140 f 280, pinken f 90 k f 140, graskal- veren f 35 A f 75, vaarzen f 130 f 160, alles mager vee; biggen f 7,50 A f 12,—, slachtpaarden f 30,— 4 f 150, werkpaarden f 60 A f 300, hitten f 60 A f 200. Nuchtere kalveren: fok f 14,— h f 20,slacht- f 7,50 A f 12,—. Biggen f 1.20 a f 1.50 per week. Vette runderen behoorlijk aangevoerd, doch niet ruim. Spoelingkoeien en ossen in de beste soorten duur met 1 c. boven noteering; daartoe was veel kooplust, alles was spoedig tot tevredenheid verkocht. Afwijkende tamelijk gezocht en behoorlijk betaald. Van stieren was geen groote aanvoer, met redelijken handel. Vette kalveren in de beste soorten waren goed en vlug te verkoopen tot iets hoogere prijzen mindere soorten zeer langzaam verhandeld tot lagere noteering. Melk- en kalfkoeien door tamelijk goede vraag, behoorlijk te verkoopen. Ossen voor binnen- en bui tenland gezocht. Jong vee werd beter verhandeld. Graskalveren duur, met weinig handel. Nuchtere kalveren iets vlugger gekocht niet geringe prijs- verhooging. Werkpaarden met gewonen handel, hitten en slacht paarden daarentegen flauw. Biggen iets beter te verkoopen. Op de botermarkt werden heden aangevoerd 51/8, en 20/16 vn. en 190 stukken van Vs kilo. Prijzen le kwal. f 68, 2e kwal. f 64, 3e kwal. f 60 per 40 kg. stukken van Va kg. 821/2 A 87'/2 c. ROTTERDAM, 30 October 1911. Tarwe was tot vorige prijzen niet te plaatsen en moest om op te ruimen goedkooper worden afgege ven. Bruine Boonen en Haver door weinig aanbod prijshoudend verkocht. Overige artikelen onveran derd. De waarde was heden Tarwe (Essex) f 10,50 A f 11,Overige soorten f9,40 A f 10,—. Rogge f 8,50 a 9,Wintergerst f9,50 A f 10,—. Chevalier- f 9,75 A f 10,25. Haver f 8,75 A f 9,10, alles per 100 kilo. Bruine Boonen f 17,50 a f 18,25. Kleine Erwten f 15,A f 17,50. Kroon Erw ten f 16,— A f 17,— OUDE TONGE, 27 October 1911. Tarwe f 9,60 a f 9,80 per 100 kilo. Haver 8,— 8.50 Erwten 13,60 14,per mud. Bruine boonen 14,14,50 Eig. aard. 2,10 2,20 Bonte aard. 2,50 2,60 Eig. Poters 1,1,25 Kriel 0,75 0,90 Koepeeën 1.10 1,20 per 60 kilo. Ajuin 4,40 4,50 Boter 85 cent. Eieren 6 cent. Amsterdam, 31 October 1911. Ingezonden door Jac. Knoop, Commissio nair in aardappelen, Amsterdam. Zeeuwsclie Bonten f 3,20 a f 3,30 Zeeuwsche Blauwen 3,10 3,20 Spuische Eigenheimers,, 2,— 2,40 Flakkeesche Ei gen h. Geldei sche Blauwen Bonten Friese he Borgers Friesche Blauwen Friesche Bonten Eigenheimer Pooters Blauwe Pooters Bonte Pooters IJpolder ronden Andijker Muizen 2,- 2,40 n 3,10 3,10 3,20 22,30 V T> 3,10 2,- 2,30 1,30 1,90 1,80 1,90 0,- 0,- 0 - 0- Kleine Muisjes 0.— 0,- Blauwen 3,— 3,10 Westlandsche ronden „0,— 0, Schoolmeesters 0. 0,— Hillegommer zand „0,— 0,— Katwijker zand 0,— 0,— Friesche Muizen «0,— 0,— Hiermede vervullen wy den treu- rigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen innig ge liefden Broeder, Behuwdbroeder, Oom en Behuwdoom, den Heer Weduwnaar van Mejuffrouw KOMMERTJE VAN OOSTENDE. Zacht en kalm ontsliep hij in den ouderdom van 78 jaar en 9 maanden. Ons overtuigd houdende van uwe deelneming, Namens de familie: Som- l Wed. Joh. van Schouwen, meledjjk j geb. C. van den Tol Ooit- j L. van Prooijen, genspi. I Wedr. vanM van den Tol. Middelharnis, J. G. van oostende. Stad a. 't A. VAN DEN TOL, Haringvi.j Ex. Test. Stad aan 't Haringvliet, 25 October 1911. Benige algemeene kennisgeving. Heden overleed, tol. mijne droef heid, mijn geachte Neef, de Heer bij wien ik sedert 19 jaar in betrek king geweest ben. Mij overtuigd houdende van uwe deelneming, PIETERNELLA SNIJDER. Stad aan 't Haringvliet, 25 October 1911. Eenige algemeene kennisgeving. Aanwijzing wordt gaarne ingewacht bij A. JACOBS te OOLTGENSPLAAT. Voor de vele en harte lijke bewijzen van belang stelling, zoowel van hier als elders ontvangen, ter gelegenheid van ons 25-jarig Huwelijk, betuigen wij bij dezen onzen welgemeenden dank. M. DUBBELD. W. DUBBELD - VAN DEN BOS. Middelharnis, October 1911. De BURGEMEESTER-STRANDVON DER van GOEDEREEDE is voornemens op WOENSDAG 8 NOVEMBER a.s., des voormiddags 9 ure in het openbaar te De Verkooping vangt aan nabij het Marktplein (dorp) en wordt voortgezet op het Havenhoofd. De Burgemeester-Strandvonder J. L. BOSSCHIETER De architekt H. M. ROODZAND te Dirksland is voornemens namens den hees G. J BUTH te DIRKSLAND, op DONDERDAG 9 NOVEMBER 19X1, des namiddags 4 ure, in het HOTEL „RROOSHOOFT" aan te besteden Het bestek ligt ter inzage in voornoemd hotel, terwijl de teekening zoolang de voorraad strekt te verkrijgen is a f 1,— bij den architekt. 3—1 Ver-soliillencle soorten GEVRAAGD. Levering franco spoor of boot. Franco brieven met prijsopgaaf en hoeveelheid van ieder soort, onder lett. A. C. M. bureau dezer courant. Bij toevai wegens overplaatsing naar het buitenland ter overname 1 Dames en 1 Heeren gedurende 4 weken in gebruik geweest, merk BURGERS le KLAS MODEL DE LUXE. Gekost f 120 en f 115. Thans voor de geringe som Heeren- f 52,50 Damesrijwiel wordt voor f 55,van de hand gedaan met nog 11 maanden schriftelijke gerantie. Te bevragen met brieven franco No. 643 bij de Uitgevers van dit Blad. staande aan den N. W. achterweg in de pastorietuin te STELLENDAM. Inschrij vingsbiljetten in te zenden vóór 15 November a.s. bij M. LOKKER, kerk meester der Ned. Herv. Gemeente aldaar. VAN" HET DRAINEBRE1V. De ondergeteekende bericht tyj deze heeren Landeigenaren en Landbouwers, dal hy zich een Egault, Waterpasinstrument heeft aangeschaft, ten einde landerijen welke men wenscht te draineeren zuiver uit te waterpassen. Tevens lever ik Draineerbuizen met of zonder kragen. Ten einde van tydige levering verzekert te zijn is spoedige bestelling gewenscht. Steeds bereid tot alle gewenschte inlichtingen. Aanbevelend, D. JOJPPE Oz.9 Sommelsdijk.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1911 | | pagina 7