Burgerlijke S Marktbericht 6 Van hen zijn tien man verdronken. De drie anderen wisten zich, evenals de zeven, die zich nog op het schip bevonden, te redden door zwemgordels en dank zij ook de tlinke en kloeke hulp van de Westkap- pelaars. Onder de geredden bevonden zich zeven die zeer gek wetsi waren aan het hoofd, omdat zij door de zee geslagen werden tegen liet staketwerk en in aanraking waren gekomen met de drijvende stukken wrak. De geneesheer dr. Campert verleende hulp. Het schip is totaal in splinters geslagen. De dy k ligt bezaaid met stukkeu wrak Vijf lijken spoelden reeds aan. M i d d C t. Doorden storm en het hooge water van Zaterdag kon de tramboot van Numans- dorpWillemstad, om 4 1/2 uur van Wil lemstad komende naar Numanedorp, de haven aldaar niet bereiken wegens den zwa- ren golfslag, zoodat de boot met wind en golven afzakte en in de Dortsche Kil te rechtkwam. Zy is blijven liggen tot Zondag morgen en is toen naar Numansdorp terug gekomen. Ook de tramboot Zijpe—Numansdorp en omgekeerd moest de laatste of avondreis schuldig blijven wegens den storm, daar de boot op den steiger te Zijpe is terechtgeko men, zoodat ook Zondagmorgen en -middag de passagiers van Zeeland naar Rotterdam en omgekeerd de aansluiting misten. Zaterdagmiddag heeft een windhoos aan het Zandpad te Numansdorp aan een 5-tal huizen groote schade toegebrachtpan nen, goten en ramen werden van die huizen af- en ingeslagen, zoodat het op een oogen- blik een heele ruïne was en de bewoners hevig verschrikt werden. Alles liep gelukkig zonder persoonlijke ongelukken af. De stoim heeft te Lage-Zwaluwe groote schade aangericht. Ongeveer een uur of vier is hij begonnen. Men zag spoedig in, dat het hoekje bouwland „de Onrust" zou onderloopen en daarom haastte ieder zich, er zijn aardappelen uit te krijgen. Met de grootste moeite gelukte het som migen, de pogingen van anderen waren echter tevergeefsch. Toen de storm ongeveer 11 uur het he vigst was, zijn er bij den heer D. Den En gelse 7 boomen omgewaaid; bovendien sloegen er 2 gaten in 't dak. Bij de wed. Frangois zijn la boomen omgevallen. Bij F. Van der Vaart is by'na het geheele dak verwoest, enz. De dijk, die naar 't Heerenhuis leidt, is door de hevige golfslagen bijna 200 M. ver schoven en vol gaten. Verder is op een plaats bijna de geheele keuken weggedreven. Op een andere plaats stond het water zóó hoog in huis, dat men op bed kon gaan zitten hengelen. Zaterdagnacht is het te Willemstad een echt noodweer geweest. Behalve dat eenige schepen op het strand zijn geslagen en verscheidene stuks vee zijn verdronken, spoelde daar ook een lyk aan, vermoedelijk van een schipper. Verscheidene boomen, staande langs den Steenweg, alwaar de Zuid Nederlandsche tram loopt, zijn omge waaid, zoodat het tramverkeer stop moest gezet worden, terwijl onder de gemeente Fijnaart de dijk doorgebroken is van den Sabina Henricapolder, zoodat die polder geheel onder water staat. Op het bericht van de kustwacht te Goeree, dat er in het Gat een schip nood seinen gaf, ging de reddingsboot van Helle- voetsluis Zondagmorgen 9 uur naar buiten. Zij slaagde er in het schip te bereiken; het het was de Scheveningsche bom „De drie Gezusters" SCH. 266, die over de ribben was geslagen. De reddingboot gaf den loodskw. E. Vogelaar over, die het schip behouden in de Koopvaardijhaven te Hellevoetsluis gebracht. Het had alleen een anker verloren. Door den vreeselyken storm van Za terdagavond zijn te Slikkerveer aan de wer ven overal doode schapen aangespoeld. Op de werf van de firma v.d. Kuil liep Zondag morgen een vaars, welke levend over de rivier was gekomen. Zij was eigendom van P. van Driel van hier, die ook eigenaar is van de dooda schapen. Van de broeiramen, het z.g. platte glas, zijn te Loosduinen duizenden de lucht in gegaan, ook vele serries en warenhuizen zyn ingedrukt. Langs den Haagweg liggen meer dan 30 zware bomen en naar den kant van Mon ster wel 60. De stoomtram had 4 uur werk van Den Haag naar LoosduineD, een afstand van drie kwartier, want van afstand tot afstand moesten boomen doorgezaagd en op zij gewerkt worden. De telegraaf- en tele foondraden zyn alle vernield. Ook de draden van de electrische ver lichting zyn op vele plaatsen verbroken, waardoor die gedeelten zonder licht en zon der stroom zijn voor de pompmotors in de tuinen. Een paard van den molenaarswagen kwam in aanraking met een gebroken draad en stortte terstond dood neer. Een 12-jarige jongen werd van een brug afgedrongen en verdronk. Een bomschuit is Zaterdagnacht over de Maasvlakte gestooten en gezonken. Omtrent naam en bemanning is nog niets bekend. De schade, door den storm te Heine noord, is belangrijk, boomen, welke men- schenhengenis gestaan hebben, zijn ontwor teld, honderden knot- en schietwilgen zyn tegen den grond geslagen en verscheurd, vruchtbommen, welke onafgedaan waren, zyn ontbloot; pannen wérden bij massa's van de daken geslingerd, rieten daken en schoorsteenen en ruiten van bewoonde per- ceelen gehavend en stuk geslagen. Gelukkig werd het vee des avonds by het vlug opkomend water tijdig in veiligheid gebracht. Wat betieft de schade aan de kaden der buitengronden des polders Oud-Heinenoord en der Zomerlanden, deze is vrij aanzienlijk. Te Oostvoorne heeft de storm Zater dagnacht eveneens groote schadeaaugericht. Tegen vijf uur begon men de zwaarte van den wind te gevoelen, hoog zette de zee op, zoodat zij tegen zeven uur reeds over het duin heenging. Aan het strand is de vernieling zeer groot. De aanlegsteiger van de maatschappij „Maas- nymph" is bijna geheel vernield, alleen de voorpalen staan er nog. Het strand zelf is over 150 M. breedte recht afgeslagen, de glooiing is weg, een diepte van 3 a 4 M. gaapt dadelijk achter het strand. Een afzet ting, gemaakt voor de vliegdernonstratie van Van Bussel met den hangar en tal van tentjes en loodsjes zijn weggeblazen. De trappen van de duinen naar het strand zyn verdwenen. De huizen aan het strand leden zwaar, van het nieuwe hotel Elshout zyn bijna alle ruiten stukgeslagen, van de villa „Carolina" is de serre vernield, van de andere strandvilla is aan ruiten en luiken groote schade toe gebracht. Vooral zyn de daken zeer bescha digd, honderden pannen vlogen de lucht in. In het dorp zijn meer dan 300 boomen omgewaaid, vooral bij het zwarte laantje en in het bosch van mevrouw Lette zijn vele oude boomen neergeworpen. Van de Jacoba- hoeve is het dak vernield, zonder gelukkig ongevallen voor menschen te veroorzaken. De oude dorpsschool is door drie neergestorte boomen ernstig geteisterd. In het dorp waren de meeste wegen onbegaanbaar door de neergevallen boomen. Vele huizen hebben min of meer zware schade geleden. Het telefoonverkeer is geheel gestoord. Ernstig ongeval op de Oude Maas. De stoomboot „Oude Maas", welke Zater dagavond te 6 uur van Rotterdam vertrok, moest door sluiting van de spoorbrug te Spykenisse, de stoomboot voor anker gaan. Op vrij verren afstand van de brug gebeurde dit reeds, doch het anker wilde niet houden, door den zwaren N. W. storm en den hevigen vloed, zag de kapitein in, dat, wilde hij tegen de brug aanvaring voorko men, full speed achteruit moest slaan. Op dit oogenblik waren echter vloed en storm sterker dan stoom, met het gevolg, dat de stoomboot onder de spoorbrug vast voer en overhelde tot omver slaan dreigde. De passagiers, elf voor Spykenisse en nog zeer velen voor Oud-Beüerland bestemd, ver keerden in levensgevaar, de noodkreten van „Help, help1', klonken bang in den avond. De passagiers, die het minst onder den angstindruk waren, redden de meest be angsten in het remmingswerk der brug. Wagens en goederen gleden van de stoom boot in de Maas. Ooggetuigen verklaarden dat niet anders gedacht werd dan dat alle passagiers hun graf in de woeste golven zouden vinden. Brugwachters waren spoe dig ter been en velen werden met touwen gered, doch de heer Hollaar, een schoon zoon van den conducteur Blom, raakte be kneld tusschen boot en remmingswerk, met het gevolg, dat hij spoedig aan de gevolgen overleed. Zjjn jonge vrouw, met wie hy 5 weken geleden getrouwd was, zag het ongeluk aan Van de stoomboot werden pyp, stuurslelling en de geheele bovenkas ver nield: vele vreemdelingen werden door pas sagiers van Spykenisse medegenomen om hun huisvesting voor dien nachi te bezorgen. Zondag is de stoomboot „Oudemaas" door de stoomboot „Thor" op sleeptouw naar Oud-Beierland vervoerd. De stranding van de Vlaardingsche boot, varende tusschen Vlaardingen en Brielle, naast een der havenhoofden te Nieuwersluis lokte Zaterdagavond omstreeks half acht, ondanks het noodweer, vele belangstellen den uit een kijkje te nemen. Volgens een der passagiers had de boot tevergeefsch getracht de haven van Brielle te bereiken, zoodat besloten werd terug te keeren, ten einde de haven van Nieuwersluis binnen te loopen Verschillende omstandigheden, waarby vooral het noodweer een rol speelde, deden dit plan verijdelen. In plaats van in de haven, liep de boot op een zeer gevaarlijke plaats aan den grond. Alle moeite om vlot te komen bleek te falen en weldra verkeerden de passagiers in levensgevaar. Hulp van elders was niet te krygen, daar telegraaf en telefoon gestoord waren en de andere booten in de haven liggende niet durfden assisteeren, daar zij anders weldra hetzelfde lot hadden gedeeld. Een derstoom- booten der maatschappij „Maasnymph" verlichtte met een groote electrische boog lamp de strandingsplaats, zoodat ten minste in de overal zwaar hangende duisternis, eenigszins bepaald kon worden waar en hoe de boot gestrand was. Storm en regen maakten het by'na onmo gelijk een poging tut redding te doen, maar niettegenstaande het vliegend stormweer en de hooggaande golven toonde een 4-tal mannen, allen gehuwd en voor het meeren- deel vader, dat by hen het hart op de rechte plaats zat. Kan Hoek van Holland bogen op kloeke menschenredders, Nieuwersluis doet niet onder: Izak van Rij, sluisknecht bij 's Rijks Waterstaat, Jan Kerkhof en Leonard Tiel, beiden zalmvisschers en Cornells Kalkman, steenkolenhandelaar, allen te Nieuwersluis, hadden weldra in een roeiboot, hen welwil lend afgestaan door Gerrit de Bruin, zalm- visscher te Nieuwersluis, plaats genomen en na een 10-tal gevaarvolle reizen gelukte het hen, doornat en vermoeid van het zware tobben met de losgelaten elementen, de passagiers behouden aan wal te brengen. Met levensgevaar hebben zij dit volbracht en voorzeker zoude het geen onverdiende belooning zijn, wanneer het eeremetaal de borsten van zulke kloeke mannen sierde, mannen die toonen eigen leven veil te heb- beu voor dat van hun medemenschen. Hulde aan zulke wakkere redders. Uit Wemeldinge: Het tjalkschip „De Economie" is op den Oosthavendijk geslagen. By hoog water zit het schip nog droog. Het houten scheepje,,Dirkje Helena" werd tegen het remmingswerk van de groote sluis ge slagen.-Het liep vol water. Zaterdagavond half elf is te Utrecht op het Janskerkhof een zware boom door den hevigen storm geknakt. Hy is gevallen op een draad van de electrische tram van lijn 3, waardoor deze brak en het tram verkeer gestoord werd. Een 4-tal personen werden bij dit ongeval getroffen, waarvan een ernstig. Terwijl de stormvlagen wild over de Zuiderzee woedden en de golven hoog tegen de zeeweringen om Urk sloegen, dobberde een zeer klein bootje benoorden het eiland, bemand door den 72-.jarigen visscher Klaas de Boer en door zijn dochter, die 's mor gens vroeg meegegaan was om het uitstaand botwand te halen. Telkens sloeg het water in het open bootje, dat onverpoosd moest worden uitgehoosd. Gelukkig konden zij, na uren lang in gevaar verkeerd te hebben, door kloeke visschers aan wal gehaald worden. De hevige storm, die Zaterdagavond zoo onverwacht over West-Europa is los gebarsten, heeft ook over Den Haag een ramp gebracht, waarvan de gevolgen in geen 30 jaren te herstellen zijn. Het Haagscbe Bosch, de glorie der resi dentie, het voorwerp van onzen rechtmati- gen trots tegenover landgenoot en vreem deling, is dermate door den storm geteis terd, dat men de aangerichte verwoesting niet zonder ontroering kan aanzien. Het is moeielyk een raming te maken maar het zou ons niet verwonderen, indien van het zwaarste hout het vierde deel door den storm was vernield. Dit juist is het treurige, dat het vooral de mooiste boomen zyn, de hoogste en zwaarste, de echte woudreuzen, die de prooi zijn geworden van het woedende element. De open plekken kunnen met jong geboomte beplant worden, maar het zal 10 a 20jaren duren voor zy eenigszins vergoeden wat nu verloren is ge.-aan, en nog langer alvorens de gevallen prachtboomen waardig vervan gen zullen zyn. Neen, waarlijk het is niet te beschrijven wat hier is geschied. Wat beteekent de vermelding van het feit dat er vier duizend boomen zonden zijn geveld door den storm, dat een vierde ge deelte van het bosch is uitgerukt en omver gesmakt? Het zyn woorden, woorden die geen idee kunnen geven van de verwoesting welke in het bosch heeft rondgespookt. Niet hier en daar, neen, overal zyn de boomen uitgerukt en omgesmeten, zyn de takken afgeslagen en neergesmakt. Wegen zijn niet meer te vinden, zy zijn versperd door neen, zij zijn bedekt met de omge slagen stammen en afgescheurde takken, met de rondgestrooide twijgen en neerge- dwarrelde bladereu. Ramp te Bruinisse. Bruinisse, 2 October. Doordat alle verbinding met den vasten wal tot hedenmiddag gestoord "was, bleven tot nu toe de berichten omtrent de aan grijpende ramp, die de orkaan van Zater dag vooral over Bruinisse gebracht heeft, schaarsch. Thans is er een telefoonlijn her steld. Na een conferentie met burgemeester Hage op het raadhuis in het kort het volgende, dat morgen uitvoeriger wordt tot gelicht. Zaterdagmiddag lagen er 130 hoogaarzen en Lemster jachten, vormende op 13 schepen na de Bruinisser mosselvloot, waar het dorp van bestaat, weggeslagen uit de haven, door dat de Noordwester met zyn zware bonken water den buitendam vernielde. Er zyn er 28 op het Havenplateau gezet, met 2 botters van de visscherypolitie, en de reddingsboot met huisje en al. Aan den Stoofpolder lig gen er 17 op den dyk, waarvan 3 geheel stukgeslagen, en een plezieraars van een paar kunstschilders. Aan den Anna-Jacoba- polder 58, waarvan er 5 het onderstboven diep in het zand zitten, en op den dyk van St. Annaland nog drie. In de voormalige haven van Renesse liggen er 38, die slechts nog drijven, hoewel de meeste daarvan ook zeer gehavend zijn. Vier hoogaanen zyn geheel en al verdwenen. De materiëele schade kan men nagaan, als men weet, .dat een oesterschuit met vischwant f 3000 kost. Daarvan zijn er 16 onherstelbare wrakken, de overige hebben van f 500 tot f 1500 schade. De viaschers- bevolking is dus op het oogenblik de vloot kwijt,, waarvan vrijwel geheel Bruinisse be staat, en geen enkel schip was verzekerd, omdat op9n vaartuigen niet verzekerd kun nen worden. Er kunnen 120 schepen de eerste maanden niet varen. De herstelling, voor zoover mogelijk, zal lyden duren. Al dien tijd missen 240 gezinnen reeds Zater dag hun weekloon. Bovendien waren verre weg de meeste schepen betaald met geleend geld. Er is dus directe nood. Bovendien is het nu het drukst van het mosseiseizoen, dat juist, na zoovele jaren van verlies, weer aanmerkelijke baten opleverde. In die laatste jaren haddén de meesten hun kapitaaltje verspeeld, en nu is alle kans om daarvan wat terug te winnen reeds verspeeld, te meer omdat de mosselbanken wel verzand zullen zyn. Een geluk is, dat er geen man op de vloot aanwezig was in den vooravond, zoo dat hier geen menschenlevens zyn te be treuren. Inmiddels is er dien nacht en vooral van 3 uur af, heel den Zondag den heelen dag gewerkt door alle beschikbare mannen, om de ontzettende bressen in den dyk eeniger- mate te versterken, waardoor de Bruinisser polder tot heden gespaard bleef, al loopt bij een eenigszins hoog ty voorzeker heel de polder onder. De raad, die Zaterdagnacht, toen de alarm klok geluid werd, en tot heden vrijwel continueel vergaderd was, heeft besloten morgen een commissie te benoemen om een oproep aan het Nederlandsche volk te richten om hulp. Na ingelicht te zyn door den burgemeester, antwoordde H. M. de Koningin heden, dat zij met groot en oprecht leedwezen de ernstige ramp heeft vernomen; Zy verzoekt aan de bevolking haar deel neming over te brengen en mee te deelen, of de vaartuigen verzekerd zijn. Trouwens, langs heel de Zeeuwschë stroo men heeft de orkaan zeer groote verwoes tingen aangericht. Van de Dordtsche Kil tot hier zijn niet minder dan 88 aken en stoombooten gestrand, in Diriteisas werd een klipper over de sluis heen gestormd, waar nu onder door wordt gevaren, en sommige zyn meer dan een half uur loopens landwaarts ingeworpen. Van Bruinisse tot Stavenissa zyn nog zeven schepen gestrand. Het ontzettende is, dat van deze 45 vaar tuigen de opvarenden voor een groot deel schynen te zyn omgekomen. Men zegt, dat onder Steenbergen 28 lyken aangespoeld zyn. Hier zag men iyken voorbijdrijven; een vrouw met haar kind om de borst vastgebonden. Hartverscheurend zijn de ver halen. De tramboot Minister Lely van Numans dorp (haven) naar Zijpe is Zaterdagmiddag met volle kracht bij Zijpe op den provin cialen steiger geloopen, waar zij zit in een hoek vaD 30 graden, boven laag water, wonderlijk volkomen onbeschadigd. De on geveer 30 opvarenden kwamen met den schrik vrij. De bekende Sperling is er heen om de boot te lichten. N. R Crt. H.M. de Koningin is gisteren persoonlijk de ramp te Bruinisse gaan ziende N. Rott. Courant geeft hiervan het volgende verslag: Nu tegen twaalf uur kwam het bericht, dat de Koningin in haar auto uit de Zijpe in aantocht was. Een man kwam den burge meester vrageD, of ze de vlaggen niet half- stoks uit zouden steken. Metbleekegezichten kwamen de menschen uit hun woningen en toen de Koningin passeerde, werd menig een de ontroering te machtig, barstten vrouwen in snikken uil, rolden stoeren viascherlui de tranen langs de wangen en een enkele riep in vervoering als smeekend om hulp aan vorstin en volk. De Koningin was vanmorgen te kwart voor zeven van het Loo gegaan met Haar klein gevolg, baronesse Sloet van Marxveld, den adjudant graaf Sch-immelpenninck en Haar particulieren secretaris, jbr. van Geen. De reis ging per trein over Rotterdam en Dordrecht naar Oudenbosch, waar de auto's gereed stonden die H. M. met gevolg naar Nieuw-Vossemeer brachten, waar rar. Dyk- meester, de commissaris der Koningin, de Vorstin verwelkomde en Haar voorreed over den dijk naar Sb Phiiipsland. Daar ging de Koningin op het veer over naar de Zijpe en wandelde toen langs den doorsijpelden dyk om de schade daar in oogenschouw te nemen. De jonge Majesteit, in een lichtgrijs wandeltoilet met een autocap op en een lichtblauwen sluier, stapte dapper door de versperringen heen, waagde zich nu en dan de glibberige hellingen af om de versterkin gen van dichtby te bezien. Ter hoogte van den Stoofpolder kwam burgemeester Hage baar met den dijkgraaf tegemoet, aan wie de Vorstin belangstellend inlichtingen vroeg, terwij) net gezelschap langs de gestrande schepen ging, waar Hare Majesteit de ontdane schippers herhaaldelijk toesprak. Weldra kwam een groot deel van de bevolking ernstigzwijgendachterKoninginWilhelmina aan zonder juichen, zonder eenigen groet dan het ontblooten van de hoofden. Op het. raadhuis werden de raadsleden voorgesteld, wien de Koningin by herhaliftg haar deel neming betuigde. Schipper Bouwens, wiens zoon in den storm is gebleven, werd ont boden en toen hij afwezig bleek, kwam de diep bedroefde moeder door een dochter ondersteund de troostwoorden van H. M. vernemen. Daarop is de Koningin, vergezeld van burgemeester, dijkgraaf en gevolg terug gewandeld naar de Zijpe voor de boot van één uur, steeds met den stoet van de verarm de Bruinisser visschersgezinnen achter zich aan. H. M. de Koningin heeft by het afscheid aan burgemeester Hage te Zijpe een gift van f 6000,- toegezegd, in vertrouwen, dat het Nederlandsche Volk ook I zal blijven om don nood te I hoopte, dat zoodoende de getl ramp gauw hersteld zullen zl Toen de burgemeester daajl van het gemeentehuis dezel boodschap overbracht aan de I er gejuicht: Leve de Konirl Prins, Leve Prinses Juliana,]! meester. Van de Katwijkschen lo I „Johanna Maria", Maandagmo I den binnengekomen, is door I matroos L. Koek, uit Katw I geslagen en verdronken. Del zware schade bekomen. Zondagmiddag spoelden 11 reeds verschillende voorwerp I onder 2 hoefvormige reddingbtl „Oscar 1910, Zuidbroek", hoofl lijk van den schoener dien dl de Brandaris om halftwaalf il had zien omslaan. De „Oscar I ling by hetloodspersoneel wel I gewoonlijk vrouwen en kindtl Gisternacht is daar binnil Duitsche schoener „Gerda"val naar Emdeti, die tijdens den I Vliereede een anker had veil lager wal was geraakt. Op de Noordergronden t( een tweemast-gaffelschoener I bemanning is omgekomen. De stoomtrawler „Rottei l is Zondagnacht op de Oostki gestand. De 3leepbooten „At cules" zijn ter adsistentie opvarenden zijn in een sloep geland. De trawler zit niet g I Het aantal telefoon verste Haag door het breken van voorloopig geschat op 600, rt onderzoek zal er vermoedelijk paar honderd meer doen onti Er is een telefoonpaal omg dat een afgewaaide kap va: tegen aan kwam. middelharnis. GeborenTannetje, d. v. Jacob I "Willempje van den Doel. Jannetje, j en Elizabeth Jozina de Ruiter. Su I nelis Vis en Adriana van der Meid I Gehuwd Johannis van Dongen 1 van der Tak 21 j. Overleden: Anna Lijdens 90 j. weel Peenian. Lambreclita van Dongen I Anthonij van Dongen en Lena van I nieuwe ;tonge. Geboren: Marinus Pieter, z. v. M;l Ast en Lena Noteboom. Petrus Jokl Cornelis Heemes en Cornelia Scherp< I z. v. Arie van Alphenen Maria HoogI z. v. Joost Nagtegaal en Maartje II d. v. Leendert Breur en Cornelia vil stiaan, z. v. Pieter Noteboom en K I Hendrik, z. v. Laurens Koppenaal Sprang. Gehuwd: Klaas Camphens 23j.enl 20 jaar. Overleden: Hendrik van der Sluijl naar van Maria Tamboer. Beursnoteering van Som I SOMMELSDIJK, 4 October 1911. I Essex tarwe f 10,tot f 10,7öB Wilhelmina 9,25 tot 9,601 Haver 8,tot S.öoB Kroonerwten 16,tot 18,I Erwten klein niet getoont Rogge 6,20 tot 6,501 Aardappelen 2,75 Poters 1,80 tot 2,I Ajuin 4,80 Kleine Ajuin 4,75 Cichorei 20,per 1000 kl Koepeeu 1,50 per 60 Kil I Bruin ajuinzaad 2,50 de halve kil Er was op de beurs veel vraag nat I behalve naar tarwe, waarvoor weinijl Er was op de beurs veel jong vee aai 1 tamelijk handel. ROTTERDAM, 3 October. Op de I aangevoerd: 51 paarden, 2 veuleml magere en 791 vette runderen, 157 I tere en 680 graskalveren,schapel varkens, 417 biggen, 2 bokken ofl Koeien en ossen 36 tot 44 k 45 c.,1 c. vette kalveren 50 tot 60 k 62^2 c,l tot c., schapen tot c. I c. en lichte varkens voor expor I l/s kilo. Melkkoeien f 150 a f 285, kalfkoeil stieren f 110 k f 290, pinken f 85 I veren f 35 k f 70, vaarzen f 120 k f I vee; biggen f7,50 f 12, slaeh I f 160, werkpaarden f 60 k f 3 l f 250. Nuchtere kalveren: fok- f 14,al 1 8,— k f 12,—. Biggen f 1.20 k f 1 50 per week. Vette runderen met zeer veel ko<| qualiteiten. Puike spoeling koeien eil haudeld tot. hooge prijzen, de laatstil voor België en Zwitserland; mindl langzamer door te hooge vraagprijzen I aangevoerd, met matigen handel. Ve stijgende prijzen. Superieure qualiteil vlug verkochtook mindere soorten! vraag en vrij goeden handel en oma Mager vee ruim ter markt, ook I het door de vele regens der luatstl geworden land. Melk en kalfkoeien del. Magere ossen evenzoo. Jong vel voerd, handel iets minder. Gras kal den aanvoer, handel sleepend. Nu< aanvankelijk zonder handel, later r® Handel in paarden matig. In biggen door ruimen aanvoer til ROTTERDAM, 2 October 1911. Tarwe matig aangeboden, was to derde prijzen niet op te ruimen. Ei tot f 11,50 per 100 K.G. Overige so tot f 10,— per 100 K.G. Rogge, Gerst en W. Boonen we| menswaard ter markt. Havermet klein aanbod onven per 100 K.G. van f 8,25 tot f 8,75. Bruine Boonen weinig getoond, 1 betere prijzen verkocht en niet gehe per H.L. van f 17,tot f 18,—.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1911 | | pagina 6