„VOORUIT TWEEDE BLAD No. 4 L 3U Aug. 1911 Officieele Mededeelingen. Plaatselijk Nieuws. 5 SCHIETOEFENINGEN van het fort Uitluiden. Volgens mededeeling van den Minister van Oorlog zal op "2 en zoonoodig ook op 9 September a.s. een schietoefening worden gehouden van het fort IJruui- den. Er zal gevuurd worden met kanonnen van klein kaliber (6 c.M.), waarbij onveilig wordt gemaakt een sector tot op 4500 M. van het fort en begrensd aan de N.zijde door eene lijn vanaf het fort in de ware richting N.N.W. en aan de Z.zijde door het Noor- derhoofd en een lijn in de ware richting W.Z.W. van ,het uiteinde daarvan. De N.lijke grens van dezen sector zal op het fort aangegeven worden door een stel palen met rooden driehoek als topteeken. Op de dagen, waarop gevuurd wordt, zal van het fort een roode vlag waaien, die 3 uur vóór het be gin der oefening halfstok en één uur vóór de oefe ning geheel voorgeheschen wordt. Bovendien zal op den avond vóór en op de dagen, dat gevuurd wordt, een waarschuwingsbord worden geplaatst aan den ingang der Visschershaven. Ter voorkoming van gevaar en om spoedig de vrije vaart te kunnen herstellen, wordt ieder dringend uitge- noodigd het onveilige zeegedeelte te vermijden. Uit varende schepen moeten daartoe vanaf den kop der pieren 2 z.m. W.Z.W. koersen of desgewenscht Z.lijker aan houden, en eerst daarna om de Noord gaan; binnenkomende schepen moeten in omgekeerden zin handelen. (Zie Ned. Krt. No. 222, 226). SCHIETOEFENINGEN van het fort Pampus Zuiderzee. Volgens mededeeling als voren zal op 30 Augustus en 6 September a.s. eene schietoefening worden ge houden van het fort Pampus. Er zal gevuurd worden met kanonnen van klein kaliber (6 c.M.), waarbij onveilig wordt gemaakt een sector, begrensd door de ware richtingen Oost en Z.O.t.Z. (560) tot op 4500 M. van het fort. Op de dagen, dat gevuurd wordt, zal van het fort Pampus eene roode vlag waaien, die drie uur vóór het begin der oefening halfstok en één uur vóór de oefening geheel voorgeheschen wordt. Bovendien zullen tegelijkertijd en op dezelfde wijze roode vlag gen waaien van de batterijen Diemerdam en Durger- dam, de Westbatterij nabij Muiden en den kerktoren te Muiderberg. (Zie Ned. Krt. No. 212.) SCHIETOEFENINGEN van het fort Hoek van Holland. Volgens mededeeling als voren zal op 5 en zoo noodig ook op 6 September a.s. eene schietoefening worden gehouden van het fort Hoek van Holland. Er zal gevuurd worden met kanonnen van klein kaliber (6 c.M.), waarbij onveilig wordt gemaakt een driehoek, gevormd door het fort, een roode vlag beN. en eene beZ. zeegat tot op 3100 M. van het fort. Op de dagen, waarop gevuurd wordt, zal van het 'fort eene roode vlag waaien, die 3 uur vóór het begin der oefening halfstok en één uur vóór de oefening geheel voorgeheschen wordt. Middelharnis, 28 Augustus 1911. De Burgemeester, ULBO J. MIJS. MIDDELHARNIS- Door de heeren P. L. Slis Zoon albiei is hunne vischsloep Toekomst verkocht aan den heer Hub. Dirkzwager te Scheveningen, en zal worden ingericht voor de haringvisschery. Ds. Henten van Dedemsvaart heeft voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier bedankt. Door den heer C. van Es is met goed gevolg examen in teekenen voor onderwijs afgelegd. De heer Blokhuis onder-directeur aan de gasfabriek te Haarlem is benoemd tot Directeur aan de gasfabriek alhier. De Burgemeester van Middelharnis maakt bekend, dat de kohieren der perso neels belasting no. 2 en 2b dienst 1911 op 23 dezer zijn invorderbaar verklaard en den ontvanger ter invordering zijn uitgereikt. De begrooting van inkomsten en uit gaven dezer gemeente voor den dienst 1912 is van den 26 Aug. 1911 tot den dag der behandeling in den raad ter gemeente secretarie voor een ieder ter lezing neder- gelegd en tegen betaling der kosten, alge meen verkrijgbaar gesteld. Bij de verkooping van de te veld staande aardappelen in de van Pallandt- polder werd Zaterdag de zeldzame hooge prijs besteed van f 388 per gemet. Onze vroegere dorpsgenoot A. Bouman, vertrok Maandag van Rotterdam naar Rus land, om daar in zijn vak klompenmaker werkzaam te zijn. L. v. d. Berg die 12 weken in het Ziekenhuis te Rotterdam is verpleegd, ten gevolge eener val aan boord van een Haring- logger, waarbij hij eeD been erg bezeerde, keerde Zaterdag in zijn woning terug, aan zijn loopen te zien was hp nog lang niet genezen. Naar wij vernemen bestaat bij het Bestuur der Flakk. Sportvereeniging het plan om bij genoegzame deelneming Zater- dag 7 October a.s. een voetbalwedstrijd te houden en een wedstrijd voor gymnastiek- vereenigingen in hoog springen uitsluitend Voor vereenigingen van ons Eiland. De pips voor de winnende vereeniging van ied re groep zal bestaan in een ziiv ren medaille, terwijl aan al de medewerkende vereenigingen een herinneringsmedaillezal worden uitgereikt. Zie verder de advertentie in dit blad. De „Volkzang." Zaterdagavond a s. beginnen wederom de repititieavonden van de Volkszangschool onder leiding van den heer M. M. J. Vletter. Deze repititien worden gehouden in de be waarschool alhier. Wü twijfelen er niet aan of het sucses dat deze zangschool reeds jaren gehad heeft, velen zal doen besluiten om toe te treden als werkend lid. Wanneer men als medezanger wenscht toe te treden, heeft men zich öf aan een der bestuursleden op te geven bf zich naar de school te begeven, wanneer het repetitie avond is. Na 15 September a.s. worden geen nieuwe leden meer toegelaten. Hedenmorgen even halfnegen fietste de heer L. G. achter de Kaai, van de hoogte der kaai kwam toen de gemeenteveldwach ter van Zwartewaal aanfietsen. Om ruimte tot passeeren te geven week G. rechtsuit, echter scheen de veldwachter te veel vaart te hebben om G. aan den goeden kant te kunnen passeeren, waardoor aanrijding plaats had. Beiden vielen tegen de straat en merkwaardig was het te zien hoe ver ontwaardigd de veldwachter was over dit ongeluk, waaraan feitelijk beiden geen schuld hadden, Verslag van het verhandelde in de Openbare vergadering van den Raad van Middelharnis op 25 Aug. 1911 's nam. 21/2 ure. Voorzitter de heer U. J, Mijs burgemeester. Tegenwoordig 10 leden, afwezig de heer L. Korvink. De notulen der vorige verga dering worden onveranderd goedgekeurd en geteekend. Daarna is verhandeld I. Ingekomen stukken. - a. Adres van J. L. C. Guiot, verzoekende om eervol ontslag als onderwijzer aan de Openbare jongensschool tegen 1 Oct. a.s. Hierop wordt gunstig beschikt. Burg. en Weth. worden gemachtigd sollicitanten op te roepen. b. Brief van Ged. Staten dato 1/5 Aug., waarbij de ontvangst wordt bericht van het afschrift der verordening art. 178 Gemeen- tewet. c. Brief van Ged. Staten dato 1/3 dezer no. 44/8, goedgekeurd terugzendende 3raads- besluiten tot wijziging der Gem. begrooting. d. Brief van regenten van het Weeshuis, waarbfj wordt bericht, dat zij met ingang van 16 Sept. a.s. tot binnenvader en moeder hebben benoemd Ph. Stolk en echtgenoote te Sommelsdijk. In verband met den brief van regenten van het weeshuis in de vorige vergadering medegedeeld en toen aangehouden stelt de Voorz. namens B. en W. voor de wees moeder de Wed. J. Born een pensioen toe te kennen van f 4 per week. Overeenkom stig dit voorstel wordt bij acclamatie be sloten. e. Schrijven van Mej. J. Dangerman, dat zij hare benoeming tot onderwijzeres aan neemt. f. Proces-verbaal van opneming der boe ken en kas van den Gem. ontvanger do. 26 Juli 1.1. g. Bericht van den heer Burgemeester, dat hem verlof tot afwezigheid is verleend van 28 Juli tot 10 Augs. jl. h. Brief van den Min. van Binnenl Zaken, machtiging verleenende betreffende borg tocht van den Gem. ontv. ingevolge besluit der vorige vergadering. Volgens mededeeling van den voorzitter kunnen de door den ontvanger in bewaring gegeven effecten hem worden teruggegeven. De stukken b tot h worden voor kennis- geving aangenomen. i. Adres van de afdeeling Middelharnis e.o. van den Bond van Ned. Onderwijzers, ver zoekende verbetering der salarisregelingvan het onderwijzend personeel. Wordt aangehouden tot de behandeling der gem. begrooting voor 1912. j. Brief van Ged. Staten do. '24 Juli j.l. no. 77, berichtende de jaarwedde van den ontvanger lager is dan het in de door hen vastgestelde normen aangegeven minimum en berichtende dat zfj de jaarwedde met ingang van 1 Jan. 1912, op dat minimum wenschen vast te stellen. De voorzitter stelt namens B. en W. voor Ged. St. te berichten, dat de raad niet kan instemmen met eene eventueels verhooging der jaarwedde, daar de tegenwoordige vol- komen in overeenstemming is te achten met hetgeen van den ontvanger wordt ge vorderd. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt bij acclamatie besloten. k. brief van het bestuur der afd. Zuid- Holland van den Ned. Bond van Gemeente Ambtenaren, opgaaf doende van de door Ged. St. vastgestelde vormen voor de jaar wedden van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers. Wordt aangenomen voor kennisgeving. I. Is ingekomen het rapport der raads commissie inzake het verzoek om geldelijke steun ten behoeve der woningbouwvereeni- ging „Samenwerking". Aangezien dit eerst heden is ingekomen wordt het tot een volgende vergadering aan gehouden. II. De voorzitter biedt namens B. en W. aan de door hen opgemaakte begrooting der gemeente voor 1912 welke tot onderzoek en rapport wordt gesteld in handen eener com missie, bestaande uit de heeren J. J. Slis, J. v. d. Koogh en C. Kolff Sr. III. De commissie belast geweest met het onderzoek der rekeningen en begrootingen der instellingen van weldadigheid adviseert tot goedkeuring dier rekeningen en begroo tingen. De raad besluit vorenbedoelde reke ningen en begrootingen goed te keuren en wel: rekening weeshuis goed slot f 60,016 rek. Burgerl. Armbest. goed slot 57,IIs begr. Weesh. met een subsidie van 1400,— begr. Burgerl. Armbest. subsidie „4300,— IV. Is ingekomen de begrooting der gas fabriek voor 1912. Deze wordt tot onderzoek en rapport gesteld in handen der commissie in II bedoeld. Nog wordt besloten den raad van Som melsdijk te verzoeken met de goedkeuring te wach'en, tot de begrooting alhier is be handeld. V. Is ontvangen het rapport der com missie-, belast met het onderzoek der ge meente rekening 1910. De door deze commis sie gemaakte opmerkingen worden door den voorzitter voldoende beantwoord en toegelicht, waarna met algemeene stemmen wordt besloten de rekening voorloopig vast te stellen in gewone ontvangsten op f 53719,99 in gewone uitgaven op 52656,56 en dus met een batig saldo van f 1063,43 in buitengewone ontvangsten op f 40363,785 in buitengewone uitgaven op 40200,— en dus met een batig saldo van f 163,785 VI. Wordt overgegaan tot de benoeming van een plaatsvervangend lid in de Comm. van beheer der gasfabriek ontstaan door het verleend eervol ontslag aan den heer J. Korteweg Az. Benoemd wordt met 6 stemmen de heer C. Kolff A.Gz. VII. De voorzitter deelt mede, dat opnieuw besloten moet worden tot heffing van kaai- geld en weegloon, omdat de Kon. goedkeu ring tot heffing der belastingen slechts is verleend tot 1 Jan. 1912. Er zfjn nieuwe besluiten met verordenin gen op de invordering ontworpen, welke bij acclamatie aldus worden vastgesteld. VIII. De voorzitter zegt, dat hij met den rentmeester der Ambachtsheerlijkheid heeft gesproken over de boomer, aan het Zandpad. De gemeente kan de boomen overnemen tegen een prijs, door een deskundige te bepalen. Wordt besloten den uitslag der taxatie af te wachten. Verder wordt bfj acclamatie besloten een gedeelte grond achter den ring nabij de tram te doen uitdiepen ter verkrijging van een brandput. De voorzitter zegt ten slotte, dat waar schijnlijk gedurende het lidmaatschap van den raad van den heer Korvink geen ver gadering van dit college meer zal gehouden worden; dat waar dus de heer Korvink op het punt van aftreden staat, hoopt hij, dat het dezen en zijn gezin goed mag gaan, terwijl hij hem dank brengt voor de waar neming van het Burgemeestersambt, als de Voorzitter afwezig was. Hierna wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. SOMMELSDIJK- Door de rijkspolitie is procesverbaal opgemaakt tegen C. L. alhier, wegens vischerij overtreding. Tot proef is op de lantaarn tegenover het postkantoor, een automatische zslfont- brander geplaatst. Het regenwater uit den regenbak van het ledig staand huis, gemerkt A no. 6 in huur bij de gemeente, is dezer dagen door Burgemeester en Wethouders, verkocht ge worden voor drie cent per gang. Maandag j.l. brandde het achter de kaai staande varkenshok van J. Troost Plz. geheel af. Toegeschoten hulp reddejnog bij tijds het varken en wist de belendende varkenshokjes te behouden. Spelen met lucifers door kinderen is vermoedelijk de oorzaak van den brand. De kat van W. v. Meide, was weg en bleef weg. Na 24 dagen liet ze haar benauwde kreten hooren uit den tas met graan toen deze door het dorschen begon te minderen. Het dier had daar haar jongen geworpen en was zonder dat het iemand wist, tijdens het Inzamelen van den oogst onder het graan bedolven geraakt. Tijdens haar ge vangenschap had ze het graan in de rondte stuk gevreten en zich zoodoende een kleine ruimte verschaft. Haar jongen heeft ze van den honger opgegeten. Bij hare verlossing vloog ze wild overal op en tegen. Thans is het dier weer in goeden staat. Tegen S. v. L. alhier, is procesverbaal opgemaakt wegens het te vroeg betrekken van zijn nieuw gestichte woning. Een 2'/i jarige vaars van C. Joppeis door het, drinken van het zoute water aan ingewandsziekte gestorven. Het dier is onder toezicht der politie begraven. Alhier komen vele gevallen van diarrhee, buikkramp, enz. ondei de menschen voor. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Sommelsdijk, op vrijdag 25 Augustus 1911 n. m. 7 uur. Tegenwoordig zijn alle leden (behalve de heer Joppe.) I. .De notulen der vorige vergadering wor den gelezen, goedgekeurd en geteekend. II. Ingekomen stukken. a. Een missive van Ged. Staten waarbij zij goedgekeurd terugzenden het raadsbesluit tot Wijziging der gemeentebegrooting 1911, dat in de vorige vergadering is genomen. b. Een missive van dezelfde waarbij zij goedgekeurd terugzenden de lsteSuppletoire kohieren van den Hoofdelijken Omslag en Hondenbelasting dienst 1911. c. Een missive van dezelfde waarbij zij de ontvangst berichten van de wijzing van art. 86 der politieverordering. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. d. Een missive van dezelfde waarbij zij den Raad vragen of hij bereid is de jaarwed den van den burgemeester, secretaris en ontvanger te toetsen aan de door hun in 1908 vastgestelden normen, namelijk voor den burgemeester op f 1050. den secreta ris op f 950.— en den ontvanger op f525,— Burgemeester en Wethouders stellen voor aan hen te berichten, dat hiertegen geen bezwaar bestaat. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. III. Voorloopige vaststelling gemeente rekening 1910. Deze wordt vastgesteld op een bedrag van f 31589.64 gewone ontvangsten en op f 31258.97® gewone uitgaven, alzoo met een batig saldo f 330.665 en op f 25108.505 buitengewone onvangsten en op f23300.— buitengewone uitgaven, alzoo met een batig saldo van f 1808,50®. IV Goedkeuring Rekening Burgerlijk- Armbestuur en Weeshuis over 1910. Deze wordt goedgekeurd op een ontvang van f 10808.97 en op een uitgaaf van f 8626.98® alzoo met een batig saldo van f 2181.98®. V. Wordt de gemeente- begrooting voor 1912 aangeboden op gewone ontvang en uitgaaf van f 31559.85 en op een buitenge wone ontvang van f 6068.50® en op een buitengewone uitgaaf van f 5000. alzoo met een batig saldo van f 1068,50®. VI. Wordt de begrooting van de gasfabriek voor 1912 aangeboden op een ontvang van f42530.— en op een uitgaaf van f42530. waaronder begrepen is de voorgestelde winst voor 1912 van f 15373.22. VII. Worden eenige wijzigingen in de gemeentebegrooting voor 1911 gebracht. VIII. Wordt het reglement van orde voor de raadsvergaderingen herzien. Hierna wordt de vergadering gesloten. DIRKSLAND. Bij Kon. besluit van 23 dezer is benoemd tot adelborst le klasse P. Koen- raad adelborst 2e klasse van de le afdeeling bfj het Kon. instituut voor de marine te Willemsoord. Beroepen bij de Ned. Herv. gemeente alhier Ds. B. G. C. Steenbeek te Ierseke. Nu de tram geen water meer kon aan voeren, is hier een waterboot uit Rotterdam aangekomen met een inhoud van ruim 4000 emmers. De proef om de kerkentras door middel van slangen vol te pompen, mislukte, verscheidene trassen langs den havenkant werden in een oogenblik vol gezet. Maandag vermaakten zich eenige jon gens met een boot in den Boezem met dit gevolg dat J. K. te water geraakte, maar toch weer spoedig op het droge kwam. MELISSANT- Het programma van het feest dat op Donderdag 31 Aug. a.s. in deze ge meente zal worden gehouden, luidt als volgt v.m. 8 8.30 u. inluiden van het feest, van 8 9.30 u. optocht der schoolkinderen, van 9.30 11 u. tractatie der schoolkinderen; van 12.30—3 u. nm. nijverheidsoptocht, van 3—4 u. ringrijden met paardenvan 4 5 u. ringrijden met fietsen; van 5.30—6.30 volks spelen; van 6.30 8u.concert; van8.30—9.30 optocht met fakkellicht. Het kohier no. 2 der personeele be lasting over het dienstjaar 1911 is aan den ontvanger ter invordering ter hand gesteld. Aan deze gemeente is bij Kon. besluit in de kosten van het lager onderwgs een buitengewoon subsidie van f 800 verleend. Tengevolge van het drinken van zout water is de vorige week een koe van den landbouwer L. S. gestorven. HERRINGEN- Door den Gemeenteraad zjjn de jaarwedden van den Burgemeester en den Secretaris ieder met f 50,verhoogd. Door Ged. Staten werd advies gevraagd over een eventueele verhooging van f 100, Door B. en W. is aan den Gemeenteraad aangeboden de begrooting der Gemeente voor den dienst van 1912 in ontvang en uitgaaf sluitende met een bedrag van f 11049,83. De nieuwe ijzeren boot dezer gemeente, die tot verbetering van de haven is aange kocht, is dezer dagen van de scheepstim merwerf, alhier gearriveerd. J. 1. Dinsdag had de timmermansknecht H. Kievit het ongeluk zoodanigen klap van een z.g. kelderwin op zijn hand te krijgen, dat deze ernstig werd gekneusd en genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Ongevallenwet dekt de schade. Bü publicatie zijn de ingezetenen uit- genoodigd Vrijdag 1 September a.s. tot ver hooging" der feestelijkheden de vlaggen uit hunne woningen te steken, terwijl de ver eeniging „Nat. Feestdag" tevens aller mede werking inroept om het feest op de meest ordelijke wijze te vieren. Dat de ongevallenwet in een groote behoefte voor den werkman voorziet, blijkt wel in onze gemeente, waar in de laatste

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1911 | | pagina 5