Ph. TROMPETTER AANBESTEDING. A Boerendienstbode, BEURS Tandarts REGERSBURG twee gehuwde Boereknechts dienstbode. Dienstbode, Jm te SOMMELSDIJK. OPRUIMING J. C. PRINS, Burgerlijke Stand. Marktberichten. Verkoopingen. Advkrten t i n. is Woensdag 6 September in het Hotel MEIJER te consulteeren. Hang 36, ROTTERDAM. WORDEN AANBESTEED het bouwen van een woonhuis en bijkomende werken, 3-1 J. BOTH, Beurs worden gehouden. ZANDPAD MIDDELHARNIS. aanbod gedaan wordt. Bij de spoorwegsta king in Noord Frankrijk hebben Blerioten Barman hun diensten reeds aangeboden, maar wijl de staking daar slechts korten tijd duurde, werk er geen gebruik van gemaakt. Een idee van Edison. Nu de groote Amerikaansche uitvinder in Europa vertoeft, komen dr allerlei bijzonder heden uit zijn leven los. Dat het den uitvinder niet aan misschien al te stoute ver beeldingskracht ontbreekt, kan blijken uit het feit, dat Edison in 1878 in de „New-York Herald" een plan uiteengezet heeft om het zonnelicht te verzamelen en vast te leggen. Hu' wilde de kamerwanden met een mengsel bestrijken, dat het licht bij dag zou absor- beeren om het bij nacht weer uit te stralen. Zou het denkbeeld nog wel eens zijn zoo veelomvattende aandacht bezighouden? 10 Metselaars bedolven. Naar uit Praag wordt gemeld, zijn bij het wederopbouwen van een afgebrande fabriek in Rostock 10 metselaars onder een instor tenden steiger bedolven. Vijf zijn dood. Drie zijn zwaar en twee licht gewond. De mémoires van Edward VII. Men is te Londen begonnen met de voor bereidselen tot de publicatie van de corres pondentie van wijlen Edward VII. Het werk wordt geleid door den hertsg van Argyll, maar de koningin-weduwe Alexandra heeft den wensch te kennen gegeven, persoonlijk mede te werken aan het schiften der nage laten papieren van haar koninklijken echt genoot. Een groot gedeelte der documenten is reeds naar het slot Balmoral gezonden. Koning George V wil zich gedurende zijn aanstaand verblijf in hetSchotsche bergland met het doorzien er van bezig houden. De hertog van Argyl heeft verklaard, dat de publicatie der correspondentie vermoedelijk pas in 't jaar 1914 zal kunnen plaats hebben, daar de voorbereidselen lastig en langdurig zjjn. Tentoonstelling te Tokio. Door de Japansche regeering is een inter nationale wedstrijd uitgeschreven voor den bouw en aanleg van een groote Japansche tentoonstelling te Tokio in 1907. Van staats wege zal voor de kosten 30 a 40 mitlioen francs beschikbaar worden gesteld. De ontwerpen voor de tentoonstelling zullen 30 September a.s. te Tokio ingeleverd moeten worden. Het zal dus voor Europee- sche architecten zoo goed als onmogelijk zjjn aan den wedstrijd deel te nemen. De waternood in België. In tal van dorpen, gelegen op den top der hoogvlakten van België, isdeschaarschte aan water thans waarlijk onrustwekkend geworden. In een dorpje op een berg, die de Maas beheerscht, in den omtrek van Godinne, is, naar de „Nieuwe Gazet" meldt, de bevolking zelfs bijna handgemeen ge worden. Een voor een- waren de bronnen, die de inwoners van drinkwater voorzagen, uitgedroogd. Alleen een bron, beneden den berg gelegen, gaf nog wat water, nauwelijks voldoende voor de menschen die in de on middellijke nabijheid ervan wonen. Men zag toen deze laatsten bij de eenige pomp de wacht houden en de hooger wonende lieden beletten te naderen. De cusschenkomst van de gendarmerie was noodig om tot een eerlijke verdeeling van het water te komen. Een nieuw gemeentelijk badhuis. De gemeente New-York heeft op Coney Island een prachtig badhuis doen oprichten, waar voor 6000 menschen gelijktijdig ge legenheid is om een bad te nemendagelijks wordt op 35000 baders gerekend. Het dak zal tot een rustoord voor zwakke moeders en kinderen worden ingericht. Een Duitsche spion? De Duitsche luitenant Schultz is te Ply mouth voor den magistraat gebracht onder beschuldiging van verspieding. De zaak is tot 28 dezer verdaagd. De magistraat wei gerde, den beschuldigde tot zoolang onder borgtocht vry te laten. In het Bretonsche dorp Bourhioc her trouwde, zes weken geleden, de varkens slachter Pirion met een 42-jarige weduwe, Renée Graten genaamd. Pirion was aan den drank verslaafd en in het dorp werd be weerd, dat hij in dronkenschap zijn eerste vrouw had doodgeslagen. De tweede vernam dit eerst na het huwelijk, maar zeide daarop, dat als haar man mocht probeeren haar te mishandelen, hij er niet zoo gemakkelijk zou afkomen. Dat bleek geen ijdelesnoeverij, want toen eenige dagen geleden de man zich weer in de herberg zat te bedrinken en de vrouw hem er uit haalde en hij haar, daarover in woede ontstoken, wilde mis handelen, verweerde zij zich meteen hamer zoo geducht, dat de dronkaard dood neerviel. De vrouw, die in wettige zelfverdediging heeft gehandeld, stelde zich vrijwillig ter beschikking van de justitie. Een souper bij Liszt. Een amusant, maar waarschijnlijk nog niet zeer bekend intermezzo uit het leven van Frans Liszt, vertelt het Italiaansche kunsttijdschrift L'arte Lirica. Liszt had met den beroemden tenor Ru- bini gecontracteerd voor een kunstreis dooi de steden in 't Noorden van Europa. Er werd daarvoor natuurlijk veel reclame ge maakt en ook in de stad, waar deze ge schiedenis gebeurde, was niet verzuimd om het optreden van de beroemde kunstenaars zooveel mogelijk bekend te maken. Enorme aanplakbiljetten kondigden het concert aan, dat een prachtig programma beloofde. Toen echter de avond van het concert was gekomen en de kunstenaars de zaal betraden, vonden zij een publiek dat uit niet meer dan 50 personen bestond. Rubini was woedend en weigerde te zingen. Maar Liszt was een andere meening toegedaan: „Je moet zingen," zeide hij, „en wel zoo goed als je kunt. Dit kleine publiekje is natuurlijk het puikje van de muziekkenners van deze stad en moet daarom fatsoenlijk behandeld worden. Laten wy onze eer op houden I" En Liszt zelf opende de uitvoering met een nummer, waarin hij geheel zijn schitterend talent legde. Evenveel deed ook Rubini zijn best en weer speelde toen Liszt in een stemming alsof hy voor een volle zaal debuteerde. Toen sprong hij plotseling ep van zyn stoel en sprak tot de aanwezigen: „Mijneheeren en dame (het schoone geslacht was namelijk door slechts één dame vertegenwoordigd) ik denk dat ge nu wel genoeg van de mu ziek zult hebben mag ik u daarom tot een klein soupertje met ons uitnoodigen?" Na eenig aarzelen werd deze verrassende uit- noodiging aangenomen en een schitterende, vroolijke avond volgde; het kostte Liszt maar eventjes 600 gulden. Na dit voorval waren de kunstenaars eerst niet genegen ook het tweede vooraf aangekondigde concert in die stad te geven ten slotte besloten zij toch ook dat te doen en toen bleek hun dat zij daaraan zeer verstandig gedaan hadden. Want den twee den keer was de zaal overvol. In massa's waren de burgers van deze goede stad komen opzetten natuurlijk hoopten zij allen op een dergelijk souper. Een medeplichtige van graaf Passy ge arresteerd. Wegens ernstige verdenking, „graaf Passy" bij diens vlucht uit het huis van bewaring te Heilbronn behulpzaam te zijn geweest, is Zaterdagmiddag de cipier Gustav Metzger gearresteerd. De vlucht van den „graaf", eigenlijk Schiemangk geheeten, was zóó raadselachtig, dat men van den aanvang af van meening was, dat een der gevangenisbeambten hem had moeten helpen. Deze meening werd aldra bevestigd door de verklaring van een schildersleerling, die op den kritieken dag in het aan de gevangenis grenzende huis, dat verbouwd wordt, aan 'twerk was. 's Middags tusschen 5 en 6 uur bemerkte de knaap, dat zich aan het venster, waar door later de vlucht zou plaats hebben, herhaaldelijk een hand bewoog, waarbij ook een stuk mouw, waarschijnlijk van een gevangenisuniform, zichtbaar werd. De schilder hechtte echter geen beteekenis aan wat hy' gezien had. Eerst na het bekend worden van Schie- mangk's vlucht meldde hij zich dadelijk by de politie aan en deed mededeeling van hetgeen hij had waargenomen. Hierop werd de cipier, Metzger, aan wien de bewaking van „graaf Passy" speciaal was toever trouwd, gearresteerd. Het werd uitgemaakt, dat Metzger een paar dagen vroeger een pakje uit Potsdam had ontvangen, waarin vermoedelijk kle dingstukken voor den gevangene hebben gezetten. De politie heeft verder kunnen consta- teeren, dat Metzger in verbinding stond met een smid, die uit Berlijn naar Heilbronn was overgekomen. Deze zou ongeveer 1000 mark in geld bij zich hebben gehad, even eens voor Passy bestemd. Metzger ontkent intusschen halsstarrig. Een huiszoeking in zyn woning leverde geen resultaat op; men vond er noch kleederen, noch geld en evenmin een metaalzaag. De politie is er echter vast van overtuigd, dat Metzger Schiemangk ook reeds bij diens eerste ontvluchting moet hebben bijgestaan. Men vermoedt, dat hij hem eenvoudig door de deur heeft laten ontkomen, terwijl het doorzagen der raamspijlen en het uithan gen van het eind touw slechts dienden om de verdenking af te leiden. Bovendien staat Metzger onder verden king, een omvangrijke correspondentie van Passy-Schiemangk naar en uit de gevangenis te hebben bezorgd Een draadloos telegram te Boston opge vangen, meldt, dat 't stoomschip „Saturnia" van de Donaldsonlijn Dinsdagmorgen op 175 my'len ten Oosten van Belle Isle in botsing is geweest met een grooten ijsberg. Ofschoon eenige averij werd opgeloopen, kon het schip toch zyn reis voortzetten. Uit Innsbrück wordt aan de Frankfurter Zeitung gemeld, dat de boschbrand bjj Gossensass zich schrikwekkend snel uit breidde. Te Trente is telefonisch bevel ont vangen om een compagnie pioniers met een extra-trein naar het terrein van den brand te sturen om hulp te verleenen. MIDDELHARNIS. OndertrouwdJacob Schuurman 30 j. en Aagje Beket 22 j. Gehuwd Jacob Prins 24 j. en Cornelia Anna Jonge- jan 25 j. Overleden Arendje Wittekoek 79 j. weduwe van Cornelia Bris. HERRINGEN. GeborenTannetje, d. v. Stoffel van der Velde en Bastiana Zweerus. DEN BOMMEL. GeborenAdriana, d. v. P. Florijp en C. Verkerke. Huibert, z. v. D. Donkersloot en N. van Zanten. Maria, d. v. A. Dekkers en A. Janssen. Ondertrouwd: Simon van der Valk jm. 24 jr. met Josina Weatdijk jd. 19 jr. Overleden: Marcelis Spoor 88 jr. wedr. van P. van Slied recht. Beursnoteering van Soinuielsdyk. sommelsdijk, 23 Augustus 1911, Essex tarwe van f 10,75 tot f 11,25, Wilhelmina f 9,25 lot f 9,50. Haver f 7,50 tot f 7,75. Erwten f 13,50 tot f 17, Karwei f 11,tot 1' 12, Aardappelen op levering half October f 2,50. voor directe levering f 2,10. Ajuin f 4, Er was op de beurs veel handel, er was flink vraag naar alle artikelen tegen prijzen boven de noteering. Voor de koepeen welke men niet in de noteering heeft opgenomen, biedt men f 1,20 te leveren vanaf 15 October tot 15 November. Er waren op de beurs vele kooplieden en landbou werp van al onze plaatsen op ons eiland, daarom gij landbouwers van Flakkee en Goedereede komt 'sWoensdags allen naar de Beurs te Sommelsdijk en men krijgt een flinke Flakkeesche beurs en dan gaat Flakkee vooruit. ROTTERDAM, 22 Aug. Op de veemarkt waren aangevoerd: 84 paarden, 1 veulen, ezel, 846 magere en 579 vette runderen, 182 vette, 161 nuch tere en 265 graskalveren, 11 schapen of lammeren, 8 varkens, 201 biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 37 tot 43 k 44 c., stieren 27 tot 34 k c. vette kalveren 45 tot 55 60 c, exportkalveren tot c., schapen tot c., varkens tot c. en lichte varkens voor export a c. per 72 kilo. Melkkoeien f 160 £L f 280, kalfkoeien f 170 k f 295 stieren f 90 k f 320, pinken f 85 f 110, graskal veren f 25 f 50, vaarzen f 115 a f 150, alles mager vee biggen f 7,50 k f 12, slaehtpaarden f 40, k f 160, werkpaarden f 50 k f 250, hitten f 40 k f 300. Nuchtere kalverenfok- f 14,f 18,slaclit- f 8, a f 12,—. Biggen f 1.20 k f 1.50 per week. Vette koeien en ossen flink aangevoerd, lste kwa liteit, waarvan de aanvoer beperkt was, genoot goede vraag en werd vlug verkocht. De puikste met 1 c. boven noteering. Afwijkende soorten, aanvankelijk met behoorlijk vluggen omzet, werden later meer sleepend verhandeld. Stieren ruim aangevoerd, maar met tragen handel. Vette kalveren waren in de beste soorten goed ge wild en werden vlug verkocht. De afwijkende,ofschoon wel verkoopbaar, werden langzamer omgezet. Op de magere markt ging er weinig om. Handel in melk- en kalfkoeien gering, vooral in de laatste. In jong vee was er hoegenaamd geen handel. Voor magere ossen was er weinig kooplust. Graskalveren traag, wegens verbod tot invoer in Zeeland. Nuchtere, door geringen aanvoer, met vluggen om zet tot stijgende prijzen. Werk- en slaehtpaarden flauw verhandeld. Hitten met goeden handel. In biggen ging het iets beter, de verkoop gaf reden tot tevredenheid. Op de botermarkt werden aangevoerd 99/8 en 34/16 vn. en 208 stukken a Va kilo. Prijs le qual. f 65,2e qual. f 62, 3e qual. f 59. Per Va kilo 80 a 85 ct. ROTTERDAM, 21 Aug. 1911. Tarwe jarige zoo goed als opgeruimd te beschouwen en zal derhalve daarvan gééne noteering meer worden opgemaakt Nieuwe wederom ruim aangeboden en tot onveran derde prijzen opgeruimd. Essex per 100 Ko. van f 10 tot f 11,25 overige soorten van f 9,50 tot f 9,90. Rogge weinig aangeboden. Per 100 Ko. van f7,50 tot f 8,Gerst klein aanbod. Winter per 100 Ko. f8,75 tot f 9,25, zomer f 8.30 tot f 9,Haver nieuwe tamelijk ter markt. Verkocht van f 7,50 tot f 8, Overige artikelen niet noemenswaard ter markt. Amsterdam, 22 Augustus 1911. Ingezonden door Jac. Knoop, Commissio nair in aardappelen, Amsterdam. Zeeuwsche Bontan f 2,80 a f 2,90' Zeeuwsche Blauwen 2,60 2,80 Spuische Eigenheimers 2,15 2.30 Flakkeesche Eigenh. 2,15 2,30 Geldersche Blauwen 2,50 2,60 Bonten 0, 0,— Friesche Borgers 2,10 2,25 Friesche Blauwen 0,— 0,— Friesche Bonten „0,— 0,— Eigenheimer Pooters 1,80 1,90 Blauwe Pooters 1,40 1,50 Bonte Pooters 1,40 1,50 IJpolder ronden 2,— 2,10 Andyker Muizen 0,— 0,— Kleine Muizen 0,— 0, Blauwen 2,60 2,80 Westlandsche ronden 3,50 0,— Schoolmeesters 0. 0,— Hillegommer zand „2,— 3,60 Katwyker zand 0,— 0, Friesche Muizen 0,— 0,— Op Zaterdag 26 Augustus 1911 des nam. 2 uur in de zaai van den heer K. J. Meijer te Middelharnis. Aardappelen in den van Pallandtspolder. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 30 Aug. 1911, 's avonds half 7 uur, te Stellendam, ter herberge van J. C. Wittekoek, afslag van Een WOON HUIS, ingericht voor koffiehuis, met ver gunningen biljart, TUIN en ERF,(erfpachts- grond) te Stellendam, aan den Langeweg, nabij de Tramhalte, kad. Sectie B. nommer 1594, groot li Aren, 10 centiaren, ten ver zoeke en wegens vertrek van den heer J. C. Wittekoek. Notaris VAN DER SLUYS. Vrijdag 1 September, 's voormiddags 10 uur, te Ouddorp aan de haven, eene groote party AFBRAAK ten verzoeke van den heer M. Heiiman te Rotterdam. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag 6 September 1911, 's nam. 3 uur te Nieuwe Tonge, ter herberge van J. van Paaschen, veiling, en op Woensdag 13 September 1911 's nam 3 uur, te Nieuwe Tonge, ter herberge van C. Tieleman, afslag van eene zeer gunstig, naby' de Haven van Battenoord, gelegen HOFSTEDE met, aaneengelegen BOUW- en WEILANDEN, TUINLAND, DIJK- en GORS WEILAND en WATER, onder Herkingen, in den polder Klinkerland, kad. no. 276 tot en met 282, 324 tot en met 327, 331 tot en met 348, 875,888,1007 en 1008, tezamen groot 46.42.56 Heet. (101 Gent. 27*/i Roeden Voornsche Maat), ten verzoeke van de Erven van wijlen den heer F. L. M. Spiers. In perceelen en in combinatiën. Notarissen FIOCCO te Antwerpen en VAN DER SLUYS te Dirksland. Aan allen, die ons bij gelegenheid van onze 40-jarige echtvereeniging van hunne belangstelling deden blijken, betuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. Ooltgensplaat, 22 Augustus 1911. D. HOLLEMAN. L. HOLLEMAN- Noordijk. Eenig adres voor het plaatsen van kunsttanden en gebitten per tand f2, per geheel gebit f 40,zonder gehemel- plaat. Boven de i 10,reiskosten ver goed. OP MAANDAG 4 SEPTEMBER 1911 des namiddags ten 3 ure zal door den EdelAcbtb. Heer Jhr. C. W. STERN, Burgemeester van Den Bommel, in massa en perceelen waarvan bestek en teekening verkrijg baar zijn op den 28 Augustus e.k. tegen vooruitbetaling van f 2,50 per stel bij den bouwkundige met het werk belast. Bou-wkundig"e te ZDexi Bommel. Tegen November gevraagd eene zindelijke Adres: Letter B, Boekhandel L. VROEGINDEWEIJ, West- dijk, Middelharnis. 3-1 Gevraagd tegen NOVEMBER een nette 4a niet beneden 20 jaar. Adres: Wed. T. BREESNEE, Nieuwe Tonge. 3—2 Gevraagd tegen October een flinke tegen hoog loon, bij M. P. IIAGE, Zuidland. 3—3 Tegen 1 Maart 1912 benoodigd, bij P. LUIJENDIJK onder Den Bommel. 3—2 Op verzoek van vele Kooplieden en H.H. Landbouwers zal er geregeld iederen Woensdagmorgen van 9 tot 12 uur in het HOTEL SPÉE 3-3 VAN ALLE gegarneerde en ongegarneerde DAMES-, KINDER- en KEUVELHOEDEN.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1911 | | pagina 7