Buitenland. 6 daan... Het verslag der begrafenis zou wat de namen der belangstellenden betreft, al vast in orde zyn. En met een „vriendelijk dank, ouwe hper!" wilden „Wij" juist gaan zien of de stoet .d in aantocht was, toen het maunetje den reporter nog even op den arm tikte en met een fijn lachje vroeg: Apropos meneer, ik krijg toch zeker het Nieuwsblad thuis gestuurd met het verslag er in. Voor m'n verzameling, ziet u Welzeker vriend. Zeg me je naam maar en je adres... Mijn naam is... Jozef Israels, en ik woon... Of de groote Man pret had over den excuses stamelenden reporter, die zoo fa miliaar hem had aangesprokenDe oogjes glinsterden... Maar de gezichten rondom zeiden, dat ze zoo'n reporter toch wel bru taal vonden. En „Wij" gaven ze schoon ge lijk, vooral toen Jozef Israels ons de hand toestak en.. „Wij" boven al de namen in't reporterboekje, dien van den grootsten on zer moderne schilders konden noteeren die zooveel waard was als vele autoriteiten te zamen. Als een bewijs hoe droog de grond is, schrijft iemand uit Nieuw- en St. Joost- land, dat de mollen in sommige weiden hoopen werpen van zuiver wit zand. Ook op den bodem van droge sloten vindt men zulke witte molshopen. Dat soort zand treft men eerst aan op een diepte van meer dan een meter. De wormen schijnen dus zoo diep in den grond af te dalen. Zaterdagavond raakte de 28-jarige P. Buijs aan de tweede duinen te Vlissingen bü het zwemmen in den stioom. Op zyn hulpgeroep schoten toe de heeren Blan ken, Van Unen en Milot. De eerste liep gekleed te water en wist den drenkeling een stuk hout toe te werpen. Deze wist het te grijpen, doch werd daarna bewusteloos. Hij kreeg veel water binnen. Het mocht genoemden personen gelukken den jongen man op 't zand te krijgen, waarna door de heeren J. A. Fey enB. Cruck en enkele an dere personen de middelen voor drenke lingen werden toegepast. Dr. Duivis was inmiddels gewaarschuwd. Voor dez6 ter plaatse was, was de man bygekomen. Per- rijtuig werd hy naar huis vervoerd. Dat verplichte verzekering tegen landbouw- ongevallen noodig is, bleek weer te Wisse- kerke, waar by het snijden van graan, drie personen oogwonden bekwamen, waar van die van een 75-jarigen arbeider te Cam- perland zoo ernstig was, dat hij in een oogly dersgesticht moest worden opgenomen. Op gelijke wijze had de man vroeger reeds 't andere oog verloren. Internationale gauwdieven. Wederom voor de tweede maal binnen korten tijd is te Amsterdam een vreemdeling het slachtoffer geworden van een paar internationale gauwdieven en alles wjjst er op, zegt het „Hbld.", dat men hier te doen heeft gehad met hetzelfde edele tweetal dat onlangs een koopman uit Calcutta er in deed loopen en een paar jaar geleden een jeugdig Amerikaan beroofde. Zaterdag middag omstreeks twaalf uur maakte een Amerikaan, een 60-jarige boekhouder uit den Staat Iowa, die voor zijn genoegen het Continent bereisde, in het Rijksmuseum kennis met een landgenoot. Na gezamenlijk de schilderijen bewonderd te hebben, vertrokken zij. De nieuwe kennis beweerde haast te hebben, en snelde heen, waarbij hij op het plein voor het Ryksmu seum een pakje verloor. De ander dit ziende, haastte zich zijn nieuwen kennis het ver lorene weder ter hand te stellen. „Toeval lig" had ook een derde, een Ier, naar later bleek, het verliezen van het pakje gezien en al spoedig had het drietal kennis ge maakt. De verliezer putte zich uit in dankbetui gingen, vertelde dat het pakje een waarde- vollen inhoud had en dat hij zelf een ver mogend man was. Uit dankbaarheid bood hij den eerlijken vinder een bedrag van 2000 pond sterling aan voor de armen van den staat Iowa en bovendien zou deze zelf voor zijn moeite 200 pond ontvangen. Maar.... men moest toch weten of men elkaar kon vertrouwen. Een bedrag van 2000 pond vertrouwt men maar niet zoo dadelijk aan den eersten den beste toe. Dies toog het drietal naar een naburig café. Daar werd van de „schenking" een contract opgemaakt, waarmede men zich voorstelde naar een advocaat te gaan. Om ten aanzien der „quaestie van vertrou wen" de proef op de som te nemen, stelde de eerste kennis aan den Ier zijn gouden horloge en een groot bedrag aan geld ter hand. De Ier ging heen, de beide anderen bleven in het café, waar na een poosje de Ier terugkeerde, die eerlijk alles terug gaf. Nu was het de beurt van den boekhouder uit Iowa om te toonen, dat hij de anderen vertrouwde. Hij stelde zyn portefeuille met 200 dollar aan papiergeld aan de beide anderen ter hand, dezen vertrokken en zijn niet weer in het café teruggekeerd. Den Amerikaan bleef niets anders over, dan aangifte te doen by de politie. Gisteren verliet hij Amsterdam, naar men mag aannemen wat voorzichtiger geworden ten aanzien van nieuwe kennisseD en lief dadige landgenooten. Eene dansbelasting! Door d- n Raad der gemeente Woensel (Noord-Brabant) is een belasting op het dansen vastgesteld. Alle openbare dansgelegenheden zullen voortaan f 5 belasting per dag en per dans gelegenheid moeten betalen. Van danstenten zal f 50 extra, boven het staangeld, geheven worden. Evenwel zal geen belasting worden gehe ven van bals namens particuliere vereeni- gingen, huwelijkspartyen enz., wanneer het dansen n.l niet in het openbaar (met open deuren) geschiedt'. Ergerlijke onvoorzichtigheid Hoewel de sneltrein van 7.7 uur uit Vlis singen in aantocht was, beging een zoon van den landbouwer W. te Vlake de on voorzichtigheid om de valboomen op te lichten en met paarden en wagen op den spoorweg te komen, waar hij midden op bleef staan om ook den anderen boom aan de overzijde te openen. Gelukkig werd dit bemerkt door het spoorwegpersoneel, dat nog juist bytyds den trein kon doen stoppen, waardoor een groot ongeluk werd voorkomen. De trein ondervond hierdoor circa 10 min. vertraging. Gevaarlijk speelgoed! Spelende met een revolver heeft gister morgen een 11- 12-jarige jongen te Warga een anderen jongen in het hoofd geschoten, met het gevolg, dat deze gistermiddag aan de verwonding is* overleden. Een natuurwonder. Bij gebrs. Versteeg aan den Muider-Bin nenweg te Weesp, heeft een koe drie flinke voldragen kalveren ter wereld gebracht. Een vergissing I Een landbouwer, wiens vrouw in het zie kenhuis te Enschedé is opgenomen, ontving Zaterdag een telegram, meldend, dat de toestand ernstig was en overkomst ge- wenscht. Ons boertje schijnt uit dit bericht gelezen te hebben, dat zyn vrouw was overleden en kwam Zondagochtend met den zeilwagen stadwaarts om het lijk der gestorvene te halen. Vóór de man echter het ziekenhuis bereikte, kwam" hij door een bijzondere om standigheid te weten, dat zijn vrouw nog leefde en hy dus gelukkig in zooverre een vergeefsche reis maakte. Een landbouwer v. V. reed Zondag met vrouw en kind in een kar over den weg van Lierop, teneinde naar de kerk te gaan. Het paard werd plotseling schichtig en sprong rechtsaf in een sloot. De boer brak drie ribben, terwijl zyn schouder uit elkaar werd getrokken. Hy werd direct in Helmonds gasthuis opgenomen, vrouw en kind bleven wonder boven wonder ongedeerd. Door een paard gedood! Toen de 17-jarige v. d. Liest, in dienst bij den landbouwer Leenaarts te Teteringen (bij Breda) een paard uit de weide haalde, hield hy dit paard aan een lang touw. Het dier werd dartel, sloeg achteruit en trof v. d Liest tegen het hoofd. Hy overleed reeds na enkele uren. De voornaamste scheikundigen der wereld hebben een oproep onderteekend voor bij dragen voor een gedenkteeken, dat te Amsterdam voor wijlen professor Van 't Hoff zal opgericht worden. Als het plan voldoende steun vindt, zal ook een stichting tot bevordering der schei kundige wetenschap in het leven worden geroepen. Daar zitten d'e baarsen! Als bewijs van den buitengewonen visch- rijkdom van den polder Krimpen a/d Lek kan dienen, dat door den heer A. G. aan den hengel binnen enkele uren 99 baarzen werden gevangen! De Tariefwet en de landbouw! Op de jaarvergadering der Hollandsche Mij. van Landbouw, die 13 September te Leiden zal worden gehouden, wordt o.a. be handeld een voorstel van het hoofdbestuur, om aan de Tweede Kamer een adres te zenden naar aanleiding van het ontwerp- Tariefwet. Breedvoerig wordt daarin toegelicht, dat de belangen van den landbouw door dit wetsontwerp in zoo buitengewone mate zijn betrokken, en daardoor zoo ernstig worden bedreigddat het zich verplicht acht te wijzen op de ernstige gevolgen die uit een aanneming van dit wetsontwerp zullen voortvloeien voor het landbouwbedrijf. Onvoorzichtigheid met vuurwapenen! Te Heiligerlee, (gemeente Scheemda), wa ren Zondagmiddag de 20-jarige Klaas Hut, uit Drieborg en de 17-jarige Andries Mein, (een zenuwlijder) samen by smid Saathof. Men stoeide met een buks en werd ge waarschuwd, dat het schot licht afging, doch hy meende dat de buks niet geladen was. Plotseling echter ging het schot af en trof Hut boven bet linkeroog, dat sterk opzwol. Dr. Goedkoop uit Scheemda en dr. War- tena, uit Winschoten, constateerden dat de kogel in de hersenen was doorgedrongen en oordeelden overbrenging naar het Acade misch Ziekenhuis, te Groningen noodig. Toen de ziekenauto kwam, was de patient reeds stervende. Aanranding van een dienstbode. Zondagmorgen te omstreeks negen uur had in het Arnhemsche Broek een aanranding plaats. Een dienstbode begaf zich uit Arnhem naar Westervoort, om aldaar kennissen te bezoeken. Plotseling werd zy door een manspersoon aangegrepen, tegen den grond geworpen en van haar horloge en eeri paar andere kleine sieraden beroofd. In de worsteling was het meisje aan haar gezicht eenigszins verwond geraakt. Op het sterke verzet van de aanvallende nam de aanran der uit vrees voor ontdekking, ten slotte de vlucht. Gestikt. Te Onstwedde kreeg een 8-jarig kind van B. een fluitje in de keelhet kind stikte. De schatten der Lutine. Ten kantore van den heer Alfred Schroder Lloyd's agent, Keizersgracht 391, zijn thans ten toon gesteld de voorwerpen die door de „Lyons" uit de „Lutine" zyn opgezogen. De duikers zyn al in het wrak geweest en hebben o.a. de kanonskogels op een rijtje vinden liggen. De Lyons is dan ook slechts noodgedron gen nu teruggekomen, waar ze weer 6 we ken achter elkaar gewerkt had en noodzake lijk schoongekrabd moest worden. Voor weer onder het zand komen is weinig ge vaar, daar men de geul volgens een nieuw uitgevonden systeem zoo gemaakt heeft, dat de strooming van eb en vloed de plek zelf zal zuiverhouden. De nu medegebrachte voorwerpen zyn een pl.m. 40 by 70 c.M. groot stuk rood koperen huid van het gezonken fregat, gestempeld W. OCT. 97 (War departement October 1797) en enkele groote koperen spijkers, waarmede deze huid op het houten schip be vestigd was. Ook deze koperen spijkers dra gen het merk, een pijl, van het gouverne ment. Verder twee douros, Spaansche vijf peseta's stukken, een met den beeldenaar van Carolus III en het jaartal 1777 en een van Carolus V van 1798. De verzameling van den heer Schröder wordt nu al steeds grooter en gezien de ge schiedenis van de Lutine en de nummers en stempels van de reeds gevonden gouden en zilveren staven (er werd in 't geheel bij vo rige zoekingen reeds voor 100.000 pd.st. uit het wrak gehaald) is het werkelijk meer dan waarschijnlijk dat de Lyons ook de ontbre kende nummers zal W6ten op te halen, tot groote vreugde van de aandeelhouders der onderneming en tot straf voor al de ongeloo- vigen, die, niettegenstaande al deze bewij zen en de bekende geschiedenis van de Lu tine, toch medelijdend lachend, hun schou ders optrokken als zij hoorden van het schip dat naar Terschelling ging om millioenen op te diepen. De droogte en de vogels. Niet alleen de menschen en het vee in de weide, maar ook de vogels lijden zeer on der de droogte. Uit Ruurloo (Geldersche Achterhoek) schrijft men aan de Zutfensche Crt. „Alle verschijnselen wyzen er op, dat de nood voor de vogels zeer nijpend wordt. Al voor meer dan een week bliezen onze zwaluwen verzameleneiken avond kwa men een paar honderd op een schuur achten mijn huis samen om de plannen voor den trek te bespreken en nu zijn ze nagenoeg alle verdwenen. Dat is ongehoord, een zwa- luwtrek in midden Augustus. Daar onze beken en laken zijn uitgedroogd zoeken de schuwe bewoners der lage broek landen de door menschen bewoonde plek ken. Eiken dag komt een zwerm kieviten hun dorst lesschen aan de drinkplaats in een wei, vlak bij 'tdorp; gisteren zag ik er een dertigtal. By de Witte Brug zaten een zevental waterhoentjes aan de kolk. Lijs ters en meerlen komen geregeld bij de kip penhokken om aan den drinkbak hun dorst te lesschen. Allerlei bruin- en geelgetint kleingoed, zooals roodborstjes, roodstaartjes, bastaardnachtegalen, grasmusschen, flui ters, spotvogels en tjiftjafs, ziet men als dol op de pomp losgaan, als de zwengel in be weging wordt gebracht. Het ongelukkigst er aan toe zyn de mus- schen. Deze standvogels schijnen zoo ge hecht aan hun woonstee, dat ze-er niet toe kunnen komen, elders water te zoeken. Op vele plaatsen in het Broek vindt men in grooten getale verdorste musschen langs de wegen liggen. Laten we voor den wildzang drinkbakjes buiten zetten, als er geen stroomend of an der water in de buurt is. Een nachtelijke overval. In den nacht van Woensdag op Donderdag is in de Belgische gemeente Calcken een stoutmoedige bandietenstreek gepleegd. In de wyk „Kruisen", zoo verhaalt de „Nieuwe Gazet", woonde de 65 jarige juf frouw Dauwe. Zy werd te Calcken door ieder een geacht en heeft den naam nogal een aardig fortuintje te bezitten. Zy leeft van haar rente, gansch alleen, 's Avonds kwam een buurvrouw bij haar overnachten. Donderdagnacht nu, ongeveer 1 uur, werd juffrouw Dauwe plotseling gewekt. Een man was op haar kamer. Nauwelijks had deze bemerkt, dat de rentenierster wakker werd, of hij sprong op haar toe, gewapend met een mes. Terwyl de bandiet haar met de eene hand de keel toekneep, bracht hij haar met de andere hard voortdurend messteken toe in het gezicht en in den rechterarm, Weldra lag juffr. Dauwe in zwijm, zoodat de indringer dacht, dat zyn slachtoffer dood was. Intusschen was ook de werkvrouw, die op dezelfde kamer sliep, wakker geworden. Nauwelijks had zij om hulp geroepen, of de bandiet vloog op haar toe en een hevig ge vecht greep plaats. Terwijl de werkvrouw zich moedig verdedigde, riep zij voortdurend om hulp. Daar de dief haar niet doodelijk kon treffen en hij vreesde, dat de kreten dei- vrouw eik oogenblik gehoord zouden kunnen worden, vluchtte hy weg, zonder iets te kunnen stelen. Intusschen kwamen buren toegeloopen. Juffrouw Dauwe is afgrijselijk gewond. Haar gezicht was één wond. De kwetsuren waren niet al te diep, maar zeer talrijk Ge zien den hoogen leeftyd van het slachtoffer, denkt men, dat zij niet in het leven zal blijven. De werkvrouw is gekwetst aan de hand; haar wonden zyn niet doodelijk. Zij heeft een zeer nauwkeurige beschrijving kunnen geven van den bandiet. Haar meesteres herinnert zich niets meer van het voorgevallene. Ziehier, hoe de dader de woning is bin nengedragen. Hij is op het dak van het huis geklommen, heeft er eenige pannen afgeno men en is door deze opening op den zolder gekomen, vanwaar hij de trap is afgegaan, recht naar de slaapkamer van juffrouw Dauwe. Op den zolder heeft men het wapen terug gevonden. Het is een oude lierenaar, zonder snee; een wapen, waarmee men onmogelijk een potlood zou kunnen slijpen. Dank zy deze omstandigheid zyn de twee slachtoffers niet vermoord. Uit de omstandigheden blijkt, dat men hier met geen gewonen dief te doen heeft gehad. De politie is van oordeel, dat de indringer een vagebond moet zijn. Ook is men reeds op het spoor van den dader. De spoorwegstaking in Engeland geëindigd. Op de volgende voorwaarden is nog Zater dagavond laat een overeenkomst bereikt tusschen de vertegenwoordigers der veree- nigingen van spoorwegpersoneel en de directies der maatschappijen: De staking zal dadelijk worden opgeheven, de arbeidersleiders zullen alle pogingen in het werk stellen om de stakers te bewegen dadelijk het werk te hervatten. Alle by het geschil betrokken beambten en werklieden zullen door de maatschappijen weder in dienst worden genomen zonder op eeniger- lei wyze te worden gestraft. Er zal een commissie van onderzoek worden benoemd om de beslechting van geschillen te over wegen, bestaande uit twee vertegenwoor digers van de directies en twee van de werklieden, met een onpartydigen voorzitter welke commissie zoo spoedig mogelijk aan het werk zal gaan. Beide partijen hebben de verzekering ge geven, dat zij de conclusies van de commis sie zullen aanvaarden. De regeering heeft de verzekering gegeven aan de spoorweg maatschappijen, dat zij in de eerstvolgende zitting een wetsontwerp zal indienen, om een verhooging ter tarieven te vergemak kelijken, wanneer de kosten mochten toe nemen tengevolge van de verbetering van den toestand van het personeel. Op een paar reuzenmeetings van spoor wegpersoneel, Zondag, in Hydpark te Lon den gehouden en bijgewoond door30a 40.000 man, is besloten het werk weder te her vatten. En zoo is dan ook deze strijd weer ach ter den rug. De Engelschen zullen verade men, al zal vandaag alles in een vloek en een zucht nog lang niet in het reine zijn. De menschen in Londen, die natuurlijk nog het einde der staking niet zoo aan staande dachten, deden Zaterdagavond le vensmiddelen op, alsof er een beleg voor de deur stond. De gevolgen der staking deden zich vooral scherp gevoelen in de nijverheids en mijnstreken. In Cumberland kónden Zaterdag al 12.000 man in de ijzer-, staal- en kolennijverheid niet werken. Door gebrek aan waggons waren 8000 arbeiders in Nottingham tot ledigheid gedoemd. Te Barrow, vreesde men, dat 11.000 man het werk zouden moeten neerleggen, en in het zuiden van Wales dreigde de staking aan 200.000 mijnwerkers het brood te zullen ontrooven. Overal kwam er gebrek aan voedsel. De lommerdsen pandjeshuizen hadden het druk. Van de sabotage-gevallen, die Zaterdag gepleegd zijn, is geen melding te maken, zoo talrijk zyn ze. Dat wees trouwens op een verbittering der stakers, die gebrek be gonnen te krijgen. Om dezelfde reden her vatten Zaterdag tal vaD beambten den dienst, zoodat de treinenloop hier en daar al aan merkelijk verbeterd werd. Te Llanelly in Wales wilden de stakers de spoorlijn overstekende troepen moesten ten slotte vuur geven, waardoor tweeman gedood en één gewond werden. De twee gedooden waren geen stakers. Uit Nottingham wordt bericht dat stakers in de Erewash-vallei de rails hebben opge broken en daardoor de Midland-Scotch Express en twee andere passagierstreinen tot staan bebben gebracht. Troepen uit Derby veegden de lyn schoon en zorgden dat de trein door kon rijden naar Grimsby. Dergelijke feiten deden zich ook elders voor. Vliegmachines en de staking. De veitegenwoordiger van de Bleriot-fa- briek in Engeland, heeft aan een journalist verklaard, dat hij, zoo noodig aan depost- autoriteiten al de Bleriot-vliegmachines, welke op 't oogenblik in Hendon zyn, ter beschikking zal stellen om brieven en kleine paketten over te brengen. Het is niet de eerste maal dat zulk een aanbod gedaan wordt. Bi) de spocH king in Noord Frankrijk hebben ifl Karman hun diensten reeds aanH maar wijl de staking daar slechts k-ffij duurde, werk er geen gebruik van Een idee van Edison. Nu de groote Amerikaansche uit; Europa vertoeft, komen er allerlei bH heden uit zijn leven los. Dat hetdenB niet aan misschien al te stcjt I beeldingskracbt ontbreekt, kan blH het feit, dat Edison in 1878 in de „N I Herald" een plan uiteengezet heef I zonnelicht te verzamelen en vastt I Hij wilde de kamerwanden met een I bestrijken, dat het licht by dag z<H beeren om het bij nacht weer uit t<H Zou het denkbeeld nog wel eens veelomvattende aandacht bezighoiM 10 Metselaars bedolven. Naar uit Praag wordt gemeld, z(H wederopbouwen van een afgebrand in Rostock 10 metselaars onder ee tenden steiger bedolven. Vijf zijn d I zyn zwaar en twee licht gewond. De mémoires van Edward VII. I Men is te Londen begonnen met I bereidselen tot de publicatie van d I pondentie van wijier. Edward VII. wordt geleid door den hertsg var maar de koningin-weduwe Alexan I den wensch te kennen gegeven, pe:H mede te werken aan het schiften (H laten papieren van haar koninklijk genoot. Een groot gedeelte der docil is reeds naar het slot Balmoral g<l Koning George V wil zich gedureH aanstaand verblijf in hetSchotsche I met het doorzien er van bezig hop* hertog van Argyl heeft verklaardl publicatie der correspondentie veral pas in 't jaar 1914 zal kunnen plaatsl daar de voorbereidselen lastig en 1:1 zyn. Tentoonstelling te Tokio. Door de Japansche regeering is el nationale wedstrijd uitgeschreven I bouw en aanleg van een groote Jal tentoonstelling te Tokio in 1907. VaJ. wege zal voor de kosten 30 k 40 I francs beschikbaar worden gesteld I De ontwerpen voor de tentooil zullen 30 September a.s. te Tokio in I moeten worden. Het zal dus voor ll sche architecten zoo goed als onil zyn aan den wedstrijd deel te nenl De waternood in België. In tal van dorpen, gelegen op I der hoogvlakten van België, is de schJ aan water thans waarlijk onrustw geworden. In een dorpje op een bl de Maas beheerscht, in den omtl Godinne, is, naar de „Nieuwe Gazetl de bevolking zelfs byna handgenl worden. Een voor een- waren de tl die de inwoners van drinkwater voil uitgedroogd. Alleen een bron, benei berg gelegen, gaf nog wat water, nail voldoende voor de menschen die i:l middellijke nabijheid ervan wonen, toen deze laatsten by de eenige p wacht houden en de hooger wonend beletten te naderen. De tusschenkol de gendarmerie was noodig om I eerlijke verdeeling van het water tel Een nieuw gemeentelijk badhuis.! De gemeente New-York heeft on Island een prachtig badhuis doen opl waar voor 6000 menschen gelijktij legenheid is om een bad te nemendl wordt op 35000 baders gerekend. I zal tot een rustoord voor zwakker en kinderen worden ingericht. Een Duitsche spion? De Duitsche luitenant Schultz is mouth voor den magistraat gebracl beschuldiging van verspieding. De tot 28 dezer verdaagd. De magistra gerde, den beschuldigde tot zoolang borgtocht vrij te laten. In het Bretonsche dorp Bourhi trouwde, zes weken geleden, de v slachter Pirion met een 42-jarige wj Renée Graten genaamd, Pirion was a drank verslaafd en in het dorp wl weerd, dat hy in dronkenschap zyij vrouw had doodgeslagen. De tweede dit eerst na het huwelijk, maar zeide dat als haar man mocht probeerenp mishandelen, hij er niet zoo gerna zou afkomen. Dat bleek geen iidelesn; want toen eenige dagen geleden o zich weer in de herberg zat te bed en de vrouw hem er uit haalde en q daarover in woede ontstoken, will; handelen, verweerde zy zich meteen zoo geducht, dat de dronkaard dood n De vrouw, die in wettige zelfverdj heeft gehandeld, stelde zich vrijwi beschikking van de justitie. Een souper by Liszt. Een amusant, maar waarschynl niet zeer bekend intermezzo uit he van Frans Liszt, vertelt het Italif kunsttijdschrift. L'arte Lirica. Liszt had met den beroemden te bini gecontracteerd voor een kunstr de steden in 't Noorden van Eur werd daarvoor natuurlijk veel reels maakt en ook in de stad, waar c sshiedenis gebeurde, was nietverzui het optreden van de beroemde kuns zooveel mogelijk bekend te maken. I aanplakbiljetten koDdigden hetconc

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1911 | | pagina 6