Buitenland. 6 van den ontslagen congierge van de Haag- scha Trmw. Maatsch. Roerdinkholder weer eens opgebracht. Een aantal agenten droe gen haar aanvankelijk naar het politiepost huis, ingang Haagsche Bosch, maar legden het vrachtje daarna op een handkar, die zij tegenkwamen. Een atax werd besteld en toen deze voor het politieposthuis stilstond, werd vrouw R. door een drietal agenten uit het huisje gedragende haren los en de schoenen uit geschopt, hevig gillende werd de vrouw in den auto gedragen, waar zy nog zoo te keer ging, dat zy zelfs de toch flinke voor ruit gewoonweg intrapte. Agenten stapten in den auto, een ging naast den chauffeur zitten en voort ging het naar het hoofd commissariaat. Er was thans niet zoo groote oploopeen enkele jongen, die weigerde door te loopen, werd in het politie posthuis gebracht. Later is de vrouw van het hoofdbureau van politie aan het Alexanderplein per brancard overgebracht naar het Gemeen te ziekenhuis, waar zij is opgenomen, om behandeld te worden voor de verwonding aan den voet opgeloopen by het stuktrap- pen van de ruit van den auto waarmede zij naar het politiebureau werd gebracht. Teekenend. Men meldt ons uit Amster dam Een eigenaardige blik op de verhou dingen in en om de Amsterdamsche arbei dersbeweging geeft ongetwijfeld een voorval hetwelk ons dezer dagen ter oore kwam. Zooals men weet duurt de staking der zandwerkers nog steeds* voort. Langs een zandschuit waarop een werkwillige aan den arbeid was, gaat een bestuurslid van een der plaatselijke arbeidersorganisaties voorbij. Het bestuurslid ontwaart den schip persknecht en wendt zich onmiddellijk tot den aannemer van het werk met de vraag of hy bereid is een tweetal lossers tegen den geéischten loonstandaard aan den arbeid te zetten daar anders het werk zou worden stop gezet. De aannemer wilde voor die paar gulden geen stagnatie in het bedryf ondervinden en stond zulks onmiddellijk toe. Den schipper werd daarna opmerkzaam gemaakt, dat de werkwillige van het schip zou moeten verdwijnen of dat hem het meerdere loon zou moeten worden uitge keerd. Die meerdere kosten zouden dan zoo als gezegd door den aannemer worden be taald. Onze schipper de zaak vermoedelijk niet geheel begrijpende liep naar de politie. On middellijk verscheen een brigadier meteen tweetal agenten. Daar echter aan den eisch van het be stuurslid was voldaan behoefde de schipper niet meer bevreesd te zijn voor ingrijpen door georganiseerden. Door de komst der politie had de zaak echter een ander aanzien gekregen. Immers uit principe arbeiden de op anarchistisch standpunt staande arbeiders niet onder po litie toezicht en het bestuurslid deelde zulks den brigadier mede. Blijft deze post hier gehandhaafd, dan roep ik de werklieden met één vingerbeweging naar beneden en ligt het werk weer stil. Er is geen reden om voor onze inmenging be vreesd te zyn, dus u kunt gerust vertrek ken. De brigadier maakte hiertegen be zwaar, bleef met zyn mannen op een eenigs zins grooteren afstand surveilleeren. Hierop riep het bestuurslid inderdaad het volk naar beneden en de brigadier was, wil de hij door zijn aanwezigheid geen aanlei ding geven tot stagnatie in het bedryf, ge dwongen de post op te heffen. Te Zelhem is aangehouden zekere M.S., verdacht van in den nacht van Donderdag de spoorbaan zoodanig met steenen, grens palen en boomstammen te hebben versperd, dat ontsporing het gevolg zou geworden zyn, indien niet de machinist tijdig had ge stopt. Met het oog op de groote warmte is het Ie bataljon infanterie, dat te Assen voor schietoefeningen is gedetacheerd geweest en Zaterdag naar zijn garnizoen, Groningen moest terugkeeren, 's nachts om 3 uur af gemarcheerd en voor de groote warmte om pl.m. 9 uur te Groningen gearriveerd. De réveille voor dat bataljon was bepaald op 1 uur. De kracht van den windhoos, die Vrijdag avond boven de geheele provincie Friesland gewoed schijnt te hebben, is te bepalen uit een bericht uit Franeker, waarin gemeld werd, dat onder Lutjelollum een koe door den wind werd opgenomen en weer neer- gesmakt, waardoor het dier op de plaats doodbleef. Huis ingestort. Zaterdagmiddag tegen 3 uur is een in aan bouw zijnd huis aan de Mariënburgstraat te Nijmegen, waarin ook tydens den herbouw een tapperij werd uitgeoefend, ingestort. Van de zes aanwezige werklieden, die, dank zij het onmiddellijk optreden, der koloniale re serve, met veel moeite zijn gered, behoefde er slechts één per brancard naar het ziekenhuis te worden vervoerd. Alleen het kindje van den vergunninghouder zelf zal waarschijn lijk aan de bekomen verwondingen bezwij ken1 Nootlottige rit. De landbouwer Te Winkel van de Schans, daarom gewoonlijk de Schansenboer ge naamd, was met zyn twee paarden naar het station Ruurloo gegaan, om den verhuiswa gen te halen, waarmede "de inboedel van de weduwe van den overleden predikant zou vervoerd worden. Toen de bespanning een helling van het station afreed, schrikten de paarden en sloegen op hol. De 60-jarige Te Winkel werd door den disselboom getroffen, geraakte onder de paarden en overleed eeni- ge oogenblikken daarna. Te Rozendaal wordt gewaarschuwd tegen al te ruim waterverbruik tijdens de hitte, daar anders de leiding niet in de behoefte kan blijven voorzien. Vooral niet, nu ook het vee met leidingwater moet worden gedrenkt daar alle vaarten en slooten reeds eenigon tijd droog staan. Zondagavond ruim half zeven brak brand uit in een woning in de Kerkstraat te Hel- levoetsluis. Hij bleek ontstaan op een zolder van de woning van den stoker van de Vlaardingsche boot Mosselman. Deze woonde er sinds jl. Vrydag en had bezoek gehad van zyn familie te Vlaardingen, die hy met zijn vrouw en zijn kindje naar de boot was gaan brengen, zoodat er niemand in huis was. Voor zij vertrokken, had de vrouw het petroleumstel, dat op de zolderkamer stond, aangestoken; dit is vermoedelijk in brand geraakt en de oorzaak van den brand gewor den. De zolderkamer en het aangrenzend vertrek zyn geheel uitgebrand. De inboedel is niet verzekerd, het huis wel. Droevig Te Arnhem meldde zich aan het politie bureau een man, die zeide, uit een sigaren winkel aan de Vijzelstraat aldaar een kistje sigaren te hebben ontvreemd. Hij had den diefstal uit armoede gepleegd. Op zichzelf is dit reeds een treurig feit, doch nog treu riger is het, wanneer men weet dat de man, die 39 jaar oud is, correspondent in de mo derne talen is en bovendien het einddiploma 5-jarige H. B. S. bezit. Hij is terzake diefstal en landlooperij ingesloten in het Huis van Bewaring. Surprise! Bij een bewoner van een huis aan den Graafschen weg te Nijmegen sloop een vreemde kat, die al eens weggejaagd was, stilletjes binnen op een oogenblik, dat de deur op een kier stond. Eenmaal in da gang, wandelde zy behoedzaam de voorka mer in, en verschool zich daarna in een linnenkast, die toevalligerwijze ook een beetje open stond. Een half uurtje later kwam de bewoner in de voorkamer, hoorde eenig gestommel in de kast, keek eens.en zag verrast de ouwe poes met zeven jonge poesjes op den bodem der kast liggen. In de Tilanusstraat te Amsterdam had gistermorgen een ernstig ongeluk plaats. Een zevenjarig jongetje, M. Werkheim ge naamd, liep over het trottoir, toen plotseling van een woning, waar men bezig was het dak te repareeren, een zwaar stuk mastiek naar beneden stortte en op het hoofd van het ventje terechtkwam. De jongen werd ernstig gewond en is in bedenkelijken toe stand in het O. L. Vrouwen Gasthuis opgeno men, waar hy eenige uren later overleed. De Reisgenoot. 't Loopt tegen middernacht. In de ge zellige, brillant-verlichte zaal van een onzer groote Rotterdamsche cafés is het nog druk. Overal zitten groepjes kennis sen knus te babbelen, genietend van 'n frisch biertje, 'n yskillen kwast of héél sterke koffie mèt slag. Op een met palmen versierd podium speelt een orkestje de laatste nummers van het programma. Aan de leestafel zyn heeren alleen verdiept in dagbladen en tijdschriften. Eén hunner, een chic gekleed student, in zomertenue, schy'nt dezen avond meer genoten te heb ben dan wel goed voor hem is, want hij heefr moeite, zijn slaperige oogen open te houden en als remedie daartegen probeert- ie 'n gesprek gaande te houden met zyn lees tafel-genoo ten. Meneer meneer zegt-ie hikkend tot een buurman, die verdiept is in een Engelsche illustratie, meneer - heeft u - hik... dèr de Fl... Flie... Fliegende Blat ter De ander wil niet gestoord wezen, zegt grimmig1. Nee! Verduiveld beleefd, zag... wat 'n edu- ca... educatie heb jij, z... zag... De meneer van de illustratie haalt z'n schouders op, leest verder. De student wendt zich naar 'n anderen kant en klampt num mer twee aan. Obstinet gewoon... zag meneer... nik... wat speelt die... hik... snoeshaan nou? Watblief? De Stomme-van P- - Por tie! Kolosséle stommerik, zag, die Stom me van P... Portici. Lijkt wel 'n dooien hik marscb, zag... Heb... Hebt-u daar... 't Nieuwsblad? Ja, hib-heel grèg... Wa- blief? U heeft de krant onderste boven grinnikt de aDder. Hee, nou u 't zagt... hik... m... merk ik 't ook... Opeens wordt 't studentikooze oog ge troffen door een in 't oogloopende annon ce, aldus luidende REISGENOOT. Een heer van middelbaren leef tijd zoekt iemand, die genegen is met hem van 4 tot 20 Augustus een reis te ondernemen naar Zwitser land en Italië. Liefst mondelinge afspraak. AdresPaul G. Ver balken, Westerstraat 294. Hy staart een oogenblik de advertentie met groote oogen aan, wijst dan met 'n vinger op zyn voorhoofd, als om te bedui den, dat hij nadenkt hoewel de aanwe zige er iets anders uit op maken en tikt dan, een kloek besluit nemend, met zijn glas op de tafel. ICom by u, menéér! roep de kellner van ver. Aannemèn 1 Kom je hèst Hoe hikveel kryg-ie... Kallner 's K-ijke meneer... juist... precies tachtig cents, meneer. Dèr... de rest is v... voor jou... om 'n andere... hik...kop te koopen, zag... want die... hik...kop van jou is... n- net zoo...s ...stom... als die Stomme... zag... van Por tici... Roep nou's een bakkie... hè De kellner wenkt een aapjeskoetsier, die op het plein voor 't café staat. Dan gaat 't studentje, voorzichtig lavee- rend tusscben de tafeltjes door, iedereen beleefd groetend, naar zijn rijtuig. Zoo... k. koetsier... verduiveld zag... wat'n abominèbel cèdèver heb jij voor die ...hik... arreslee... Ry jij nou'shik... as de blik... blik... sem... ner de Westerstrét nom nommer 294... Koetsiertje lacht, begrijpt wel, dat-ie hier met een vrachtje te doen heeft, waar wat aan te verdienen is. Hij stijgt op zijn bok en legt de zweep over 't paard, dat opschrikt en er plots vreemd-vlug van door gaat. Als 't rijtuig het bedoelde pand bereikt heeft, slaat de klok half één. De student klau tert uit z'n koets en belt aan. De bewoners zijn naar bed. Hij belt nóg eens, luider, aanhoudender. Er komt beweging in 't huis. 't Licht in de vestibule wordt ontstoken. Knippen wor den terzijde geschoven, een sleutel omge draaid. Dan verschijnt een heer van mid delbaren leeftijd in nacht-toilet. Wie is daar Ikke... Van Puff... Puffelen... Zag, bee jy... hik... die vent... die'n adveiten... hik... sie... in 't Nieuwsblad heeft gezet... v... van... die reis... naar hik... Zwit... Zwitser land —Ja, wat zou dat? vraagt de bewoner verbaasd. Nou, dan k-kom ik-hik-eve zagge... dat ik- n- niet meega, zag 1 Met een woesten slag wordt de deur dichtgesmeten... Van Puffelen grinnikt, kijkt naar z'n koetsier, betaalt den man, geeft een flinken fooi en loopt voorzichtig langs den huizenkant verder. Als 't rijtuig ver dwenen is komt Van Puffelen tot de ont dekking, dat-ie hier niet woont, maar in de Mathenesserlaan. Enfin, 't rijtuig is weg en terwyl de polytechnicus nog denkt aan die St- Stomme van Portici, die zoo... hik stom was, slaat-ie den weg naar de Boompjes in. Te Woensdrecht is Maandag de bliksem ingeslagen by den arbeider A. d. M. Alles ging in vlammen op, de vrouw en de kin deren van De M., benevens een zuster en haar kind, konden zich nauwelijks redden. Alles is verzekerd. Maandagmorgen ontlastte zich een hevige donderbui over het eiland Urk, zooals ouden van dagen nog nooit hadden beleefd. Op drie plaatsen, in drie naast elkander staande perceelen, is de bliksem ingeslagen. Vermoedelijk eerst in het gebouw van den gemeentelijken vischafslag, waar op den hoek de stroom voor en langs de raam door de 22 cM. dikke muur is gegaan, langs het raam en den muur naar beneden liep en onder het raam door den muur weer naar beneden naar buiten, hier en daar een stuk pleisterkalk meenemend. Daarnaast, in het logement „Zeezicht", is op de bovenkamer een stuk muur uitge slagen en geslingerd tegen het tegenover liggend schotwerk. De logementhouder en zijn vrouw werden beneden de kamer op den grond geworpen en bleven half bewus teloos liggen. Bij de wed. K. Hakvoort, naast het loge ment, kwam de bliksem ook door den muur, en het behangsel begon te branden. Door den rook werden enkele bewoners wakker en dacht men, dat de anderen, slapende op den vloer, dood waren, doch deze (kinderen) bleven rustig doorslapen. Hoewel dus de bliksem wel zijn loop dicht langs de bewoners van de perceelen is ge gaan, is men er jmet den schrik afgekomen. Overal, waar de electrische stroom uit en in de woningen is gegaan, vertoonen zich gaten in den muur als van revolverschoten. Honderdjarige Mevr. de Wed. Jansen— Van Vugt te 's Hage, beleefde Zondag in goede gezond heid haren lOOsten verjaardag. Het portret van de honderdjarige dame, geschilderd door haar kleinzoon, den kunstschilder den heer Dirk Jansen, is ten toongesteld in den kunsthandel-Biesing. Slachtoffers van de warmte. Te Aalten is een zekere F. Kuenen door de warmte bezweken. Zaterdagmiddag is één der arbeiders, die van zyn werk by een aanleg van een straatweg van Frederiksoord naar Havel- te huiswaarts keerde, zekere A. De Vries uit het Vledderveen (Dr.), door de hitte neergevallen en enkele oogenblikken daar na overleden. Te Rilland is een werkman, tydens het graven van een put, door de hitte dood gevallen. Te Waspik is de werkman D. Langer- mans werkzaam op de scheepstimmerwerf der firma Gebr. De Graaff', aldaar, tenge volge van de hitte bezweken. Melkschaarste. De Arnh. Ct, schrijft: Daar ons dezer dagen herhaaldelijk ge ruchten ter oore kwamen over groote schaarschte aan melk, hebben wy bij de groote inrichtingen hier ter stede eens geïn formeerd. 't Schijnt, dat de eerste aanlei ding is geweest het mond- en klauwzeer, waardoor voor ongeveer drie maanden de melkaanvoer begon te verminderen. Hoe wel het mond- en klauwzeer thans weinig meer beteekent, is het gebiek ernstiger ge worden door de langdurige droogte, waar door het gras in de weiden verdort, zoodat de beesten, die toch reeds zwak zyn, voor zoover ze lijdende waren aan mond- en klauwzeer, nu te weinig krachtig voedsel krijgen, om voldoende melk te leveren. We vernamen dan ook, dat het gebrek met den dag ernstiger wordt. De directeur der Nieuwe Melkinrichting in de Karei van Gelderstraat deelde ons mede, dat zijn leveranciers iederen dag ongeveer 100 L. minder kunnen leveren, d.i. dus in een week 700 L., alzoo een beduidende hoeveel heid. Hij heeft drie dagen lang verschil lende plaatsen van ons land bezocht, o.a. in Brabant en Holland, doch ook daar is het gebrek even groot; voor geld noch goede woorden kon hij ergens melk krijgen. De directeur deelde ons nog mede, dat slechts na eenige dagen van aanhoudenden regen, verbetering in den bestaanden toestand kan ontstaan, doch ook dan duurt het ze ker nog eenige weken, voor die verbete ring merkbaar wordt. Hy geeft dan ook het publiek ernstig in overweging, mede te wil len werken en te willen beseffen, dat er werkelijk niet meer kan geleverd worden. Zooveel mogelijk wordt aan de klanten iederen dag geleverd, in verhouding van 't geen zy anders ontvangen Doch de direc tie kan er niet voor instaan, dat den vol genden dag dezelfde hoeveelheid zal gele verd worden, 't Is dus wenschelijk, dat men de melk slechts gebruikt voor de noodza kelijkste behoeften en niet om te drinken voor den dorst. Wanneer geen verande ring komt, is de tijd te voorzien, dat al leen voor zieken kan geleverd worden, mis schien zelfs alleen op geneeskundig voor schrift. Dolle hond in huis Eenige dagen geleden deelde de Preanger Bode mede, dat wegens het plotseling dol worden van een der hondjes van mevr Buys op Malang, deze dame, die niet wetende dat 't beest aan rabies leed een poging had ge daan het te medicineeren en daarbij eenige schrammen aan haar handen opliep, met spoed naar Batavia is moeten gaan om zich daar in het Instituut Pasteur te laten opne men. De hond werd natuurlijk afgemaakt, doch schijnt toch reeds het overige erf zoo danig geïnfecteerd te hebben, dat, naar het Soer. Nieuwsbl. meldt Zondag plotseling ook het paard van overste Buijs dol is gewor den. Zondagmorgen scheen het dier nog geheel normaal te zyn, doch tegen een uur of 12 's middags begon 't zoo eigenaardig te doen dat het de aandacht trok van het stalperso neel en van den eigenaar, 's Middags was 't beest niet meer te houden. In zyn woede en razernij schopte en trapte het in den stal alles kort en klein en beet het alles stuk wat onder zijn bereik kwam. Overste Buijs wilde het paard neerschieten, doch daar het dier zich geen 2 seconden stilhield, en hij bang was, dat het dier niet m eens ge dood zou worden, en daardoor nog meer zou moeten lijden, zag hy hiervan af. Om een uur of 12 's nachts is het beest in een van zyn vlagen van razernij plotse ling dood neergevallen. Met dit vreeselijk beeld voor oogen heeft de heer Buijs loen geen oogenblik geaarzeld om een anderen lievelingshond, die hy' nog over had, ook af te laten maken, en hij is Maandag naar Soerabaja overgekomen, om Dinsdag naar Batavia af te reizen, waar hij zich eveneens in het Instituut Pasteur zal laten opnemen. Ongelukken in de Reiersche Alpen. Van den Gimpelwant is een Japansche toerist gevallen wiens luk in 2 stukken in een rotskloof is teruggevonden. Op de Icseler werd een 14-jarig meisje door een vallend stuk rots getroffen, zoodat zij onmiddellijk dood was. Nabij Pendlimg viel een nog onbekende bergbeklimmer in een afgrond. Hij ie nog niet teruggevonden. Kostbaar bruidsgeschenk. Samuel Rindge die te San Fransisco in het huwelijk trad, schonk zijn bruid, miss Hole, een paarlsnoei ter waarde van f350.000. De valsche gouvernante. De Berlijnsche recherche heeft Donderdag, de hand weten te leggen op een internationale dievegge, die, ondanks haar jeugd, reeds sinds jaren achtereen in talrijke Duitsche en buitenland- sche steden met succes haar gevaarlijk be roep uitoefent. Het betreft de 23-jarige Johanna Zirnmer- maun, uit Wiesbaden. Het jonge meisje is uit een deftige familie afkomstig. Haar broe ders zyn staatsambtenaren en bekleeden aanzienlijke betrekkingen. Reeds sedert jaren nam de gearresteerde bij rijke families de betrekking als hulp in de huishouding of kindermeisje aan en maakte dan van de eerste gunst held gebruik, om haar broodheer len. Een paar dagen later verdw weder. Korten tijd geleden werden by in Antwerpen, waar Johanna Zii als gouvernante in betrekking wa ter waarde van ongeveer 2000 len. Onmiddellijk na dien diefsta de „gouvernante". De recherche pen kon intusschen vaststellen, vegge met een souteneur, Otto relatie had gestaan. Dit individu op te Keulen gearresteerd. Hij verklaarde weliswaar de kennen, maar niets van haar di te weten. Johanna had te Antwt hy een tijd lang met haar te zan woond, ook met andere mannen gen onderhouden. Busier achtte schijnlijk, dat zij de wijk naar genomen. De Berlijnsche recherche spooi dag een vriendin der dievegge op ze gewoond had en Donderdag haar, de gezochte zelve te arres werd nu ook uitgemaakt, dat zi len, te Antwerpen gestolen, sche handelaars in oudheden hai Dat de justitie hier een prach heeft gedaan, blijkt hieruit, da Zimmermann door de autoriteit; scheidene steden, o.a. Frankfor burg, werd gezocht. Op de ollfantenjacht gee De Engelsche olifantenjager Lo met zijn jonge vrouw, de wilden Belgischen Gongostaat ingedron) jagen. Hij vervolgde alleen een olifant, terwyl- zyn vrouw in bleef met de inlanders, die hen v; Door zyn lang uitblijven ongerust trok mevr. Longden er met de uit om haar echtgenoot te zoeke hen na lang speuren, vreeselyk een boschje liggen. Hy was no kennis en vertelde, dat, toen mannetje aanlegde, een wijfje klaps had overvallen en haar tanden hem door het lichaam nad om hem daarna in het kreupelh pen. Mevr. Longden, die een bevs waardige koelbloedigheid aan den nam terstond haar maatregele vervoer van den gewonden. Doo ders deed zij een draagbaar sa en daarmee maakte zy en h< een marsch van 24 uren achtere renboden vooruitgezonden werde kundige hulp te ontbieden. Drie aankomst te Nairobi is Longden De warmte. Eerst hebben de weerprofete storm voorspeld, maar de storl gekomen, en tot troost voor den P die dagelijks den thermometer alsof hij dezen daarmede een suggereeren, zeggen zy thans, Augustus nog warmer zal zijn d, De stormen zijn nu uitgesteld tot En Parijs smacht naar water rantsoen gezet met water, 's na waterleiding afgesloten en op c het rantsoen bescheiden. Bij het de Seine, werd de laatste dagen maakt. De directeur van een de badhuizen te Parijs zegt. dat 2 4000 baders entree betaalden laatste week meer dan 16.000 me het water voor een halfuurtje vei zochten na het zonnebad. Vrijda te Parijs drie menschen van de velen werden op straat ongestelc ten naar ziekenhuizen worden v Aan den Boven-Rijn heerschti groot gebrek aan water. Van over wordt het gebruik van water andere doeleinden dan om te dri koken verboden. Het aantal zie in eenige gemeenten bedenkely vele kinderen sterven aan de gev ziekten door de warmte veroor stand van het water daalt zoo ze viscbepidemie dreigt. Het aanta vaartongelukken neemt toe. Te Coblenz kwamen Zaterdag van bedwelming door de warmte met doodeljjken afloop. Te Keu een 50-jarige arbeider door de hit In den omtrek van Hagen is het danig door de hitte verschroei; vee in de weiden geen voldoenc meer vindt. Men begint reeds met hooi te voeden. Te Frankfor1 neemt het waterverbruik voortdi Was verleden jaar 20 Augustus c het hoogste verbruik 73.000 liter Zaterdag dit aantal nog verre c nl. 89.000 liter. Te Hannover bez terdag weer 3 menschen door de de afgeloopen week zijn daar 36 door de warmte ziek geworden, naar het hospitaal vervoerd moei den. In de omgeving werden heid; branden door de warmte veroor Trier viel een schrijnwerker op st de hitte dood neer en te Weilb een 74 jarige grijsaard door dez zaak. Ook hebben Zaterdag weé schillende plaatsen onweders ge' Leun werden 2 vrouwen, die bes koren te sny'den, door den blikser Te Obenotzbach doodde de blik landbouwer. Een ingeneur der Wes Electriciteits-Inrichting werd teLüi waar hy een nieuwe installatie n den bliksem getroffen en was terst De hitte in Bohemen is groote

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1911 | | pagina 6