Buitenland. Burgerlijke Stai M arktbericliten o,- n 6 een alluminium ringetje droeg, waarop stond Derby Jemape 114 Het kohier no. 1 der Bedrijfsbelasting over het dienstjaar 1911/12, invorderbaar verklaard op den 20 Juli 1911, is aan den ontvanger ter invordering ter hand gesteld. Woensdag heeft hier plaats de jaarlyk- sche groote verkoopiug van de te veld staande gewassen in verschillende polders onder deze gemeente. By deze gelegenheid wordt door de inwonsrs tegelyk een soort kermis gehouden. Bij den landbouwer J. M. alhier wier koeien lijdende zyn aan mond- en klauzeer waarom de dieren op stal moesten worden gezet, kreeg ook een zeug met biggen deze ziekte. Ongelukkig voor M. waren de 9 biggen in een oogenblik dood. Heden nacht trof den zelfden landbouwer het ongeluk een mooi veulen, waarvoor hem de vorige week nog f135 werd geboden, onverwachts door den dood te verliezen. Algemeen wordt hier met verlangen naar regen uitgezien. Niet alleen dat de regen bakken weer leeg raken, maar ook de vruch ten beginnen te lijden. In de tuinen sterven de aardappelen, terwyl ook de boonen het zwaar te verantwoorden hebben. Vele bloesems zyn verdroogd. Nu de vroege aardappelen gegeten raken, zyn reeds vele begonnen met het delven van Eigenheimers, die trouwens reeds geel staan by hen, die ze niet gezou ten hebben. De uitkomst is vrij goed. Ook de kwali teit is goed. OUDE TONGE- Vrijdag werd alhier het eerste vlas ingescheept. Door den heer Burgemeester dezer gemeente is een openbare vergadering van den Gemeenteraad belegd tegen Donderdag 27 Juli a.s. des vm. 10 ure. Maandag had het zoentje van W.Beze- mer het ongeluk in de kaai te vallen, waar door het zich ernstig aan zijn hoofd bezeerde. Door spoedig toegeschoten hulp werd het op het droge gehaald. Afslag van de onroerende goederen van wijlen den heer D. van Es,Nos. 1 en 2 huis, schuur, mestput f 1900 Barnat, Nos. 3, 4 en 5 huis, schuur en tuin f 3820 A. Mooyaart en No. 6 huis f 1010 L. Salie. OOLTGENSPLAAT- Terwijl de Zierikzee- sche boot hier Maandag (24 Juli) aan den steiger lag, is een der dekknechts overboord gevallen en verdronken. Zyn lyk is tot heden nog niet gevonden. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer G. van Nimwegen uit Paterson (N. Amerika) die thans reeds voor de achtste maalzyne geboorteplaats komt bezoeken, heeft Don derdag, den 20 Juli jl. aan de schoolkinde ren alhier een aangenaam uurtje bezorgd. Op zijne kosten mochten zy namelijk dien dag van 5 tot 6 uur in den draaimolen (het was toen kermis) rijden. Men kan be grypen, hoe zy allen van deze gelegenheid hebben geprofiteerd. DEN DOMMEL- By een landbouwer onder deze gemeente is mond-en klauwzeer uit gebroken. Een kind van C. B. dat op den weg speelde, terwyl een boerenwagen kwam aanrijden kwam met een der paarden zoo danig in aanraking, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De driejarige C. J. viel met het hoofd op een steenen rollaag en liep een bloedende wond op. De kleine werd by den dokter verbonden. Als een bijzonderheid kan vermeld worden dat bij een inwoner dezer gemeente tomaten in den vollen grond rijk in bloei staan. STAD AAN 'T HARINGVLIET- De nieuw benoemde leden van den Raad dezer ge meente hebben allen die benoeming aange nomen. De ophooging van de Oude- en Nieuwe Stadsche Zeedijken, waaraan eeD gedeelte van het dorp gebouwd is, zal waarschijnlijk spoedig plaats hebben, aangezien de uitpa- ling reeds heeft plaats gehad. Het aanzien van het dorp zal daardoor niet verhoogd worden. Brand te Konstantinopel. Het had niet ongelukkiger kunnen tref fen Juist op den nat.ionalen feestdag den derden verjaardag van de afkondiging der grondwet is de hoofdstad van het Turksche Ryk door een ramp getroffen, zóó groot, dat de geweldige brand in het prach tige parlementsgebouw van eenige jaren ge leden er als onbeteekenend kinderspel bij in 't niet verdwijnt, 'tls echter de vraag of de uitdrukking „ongelukkig treffen" hier wel op hare plaats is Het vermoeden ligt hier al te zeer voor de hand dat ook by deze ontzettende ramp weder kwaadwilligen hun somber werk hebben verricht. Is het een dieven- en inbrekersgilde, dat gewetenloos brand sticht enkel met het doel om zich te verrijken? Of zit er meer achter en zijn het vijanden van den Staat, die de regeering in moeilijkheden wenschen te brengen, door wat middelen dan ook Zyn het mogelijk huurlingen der reactie, die er vermaak in scheppen den uationalen feestdag aldus in een nationalen rouwdag te doen verkeeren? Deze vragen zullen voorloopig wel onopge lost blijven. Zondagochtend brak de brand op 3 punten tegelyk uit. Het vuur greep, aangewakkerd door den feilen wind, met zulk een geweld om zich heen, dat de brandweer en mach teloos tegenover stond. De hodzja's- (pries ters) liepen door de straten, met luid mis baar jammerend. Zondagavond te 11 uur waren reeds over de twee duizend huizen een prooi der vlammen geworden en lag, volgens te Londen ontvangen bericht, een vierde deel der stad in puin. Uit Berlijn wordt het volgende geseind 24 Juli. (Part.) De Lokal-Anzeiger bevat een reeks telegrammen over den brand in Konstantinopel, die een levendige voorstel ling geven van de ontwikkeling der ramp. Ik geef een deel van deze berichten in volgorde weer. Een telegram van 3 u. 40 Zondagmiddag luidt Van de moskee Soliman tot de brug schijnt alles in een vlammenzee verzonken. De brand is op 6 plaatsen tegelyk begonnen en verbreidt zich snel. Ook het gebouw van den generaal staf is reeds vernield. Het vuur wordt door den wind aangewak kerd. Het blusschen wordt zeer belemmerd door gebrek aan wat,er. Het ministerie van oorlog is eveneens afgebrand. De vlammen verbreiden zich dan in de richting van Ak- Serail. De vuurzee omvat reeds meer dan l'/j K.M. De minister van oorlog is door een neervallende balk ernstig maar niet levensgevaarlijk gewond. Tot nog toe zijn 14 kleine moskeeën afgebrand. Een telegram van een uur later: Stam boel brandt aan alle vier kanten. Ik doe sedert een uur pogingen om met een snel rijtuig om de vuurzee heen te komen, maar moet telkens terug. Van Panar tot het mini sterie van oorlog, en van daar tot aan de zee van Marmora ligt Stamboel in een vlam menzee. De bevolking is in verschrikkelijke opwinding. De brand brak uit in de Oezoentsjarki en onmiddelyk daarna ook in de meest uiteenleggende wy'ken. De stad, die voor het nationale feest schitterend ge ïllumineerd was en waarin kolossale men sehen menigten elkaar verdrongen, ligt in den geweldigen gloed van de vlammen, die de moskeeën in een rooden schijn zet, en een fel licht werpt op de ontzette gezichten van de duizenden dakloozen, die met hun armzalig boeltje tusschen de brandende huizen hulpeloos en weeklagend heen en weer loopen. Het garnizoen helpt mee, maar de soldaten richten meer verwarring aan dan zij kunnen helpen. Zondagavond 9.50. Ik ben in AkSerail, waar de brand reeds het huis naast het postkantoor heeft aangetast. Het vuur heeft hoofdzakelijk de kwartieren van Koska, Mersjan en Tachtakale vernield en is van daar uit verder gegaan totdat het twee kilometer besloeg. Intusschen gaan de vlam men telkens verder, en daar zy overal hou ten barakken op bun weg vinden, is het einde van den brand niet te overzien. Maandagmorgen 6 u. 10. Te midden van de verschrikkelijkste verwarring en de arm zaligste verwoesting ben ik tot het aanbre ken van den morgen bü den brand geble ven, zonder in den stikdonkeren nacht bij het spookachtige schijnsel van de telkens opnieuw uitlaaiende vlammen, eenige posi tieve opnemingen te kunnen doen van den omvang van de ramp. Ik zag echter too- neelen die geen pen kan schilderen. Bij troepen liepen volkomen naakte vrouwen tusschen de brandende huizen rond, enkele met kinderen op den arm, andere met allerlei nuttelooze dingen beladen, huilend en weenend. Velen ziet men in een zenuwtoe val op den grond liggen. Hoogeofficieren,nog van het feest in gala-uniform en met ridder orden op de borst, reden op met ezels bespan nen kermiswagens hun inboedelweg. Pasja's trachtten de menigte tot kalmte te brengen. Inderhaast worden er tenten opgeslagen. Achter de Hajasjid-moskee tot aan het achter eind van KoemKapoe beginnen de tenten reeds te verrijzen. Vele lieden wier pen hun boeltje zelf in het vuur, nadat zy er eenige uren mee tusschen de vlammen hadden rondgewandeld en door de soldaten telkens verdreven waren zondereen veilige plaats te kunnen vinden. De nood is ontzet tend. Vele honderden menschen hebben slechts gered wat zij aan het lijf dragen. Velen loopen in zakkken rond als wilden. Soms zou men meenen te midden van een heksensabbat te zijn of in een krankzinnigen di oom, waaruit men ieder oogenblik kan ontwaken. Van de brandstichters, die vol gens een vast plan te werk gingen en die het vooral op het ministerie van oorlog gemunt hadden, zyn er reeds twaalf gevat. Zij zullen wel voor den krijgsraad worden gebracht en aan de brug worden opgehangen. De regeering staat voorloopig in stomme vertwijfeling tegenover deze ramp. Van een actie tot redding merkt men niets. LaterDe brand duurt reeds 15 uren lang overminderd voort. Het aantal verbran de gebouwen is niet te bepalen. Tien wy'ken van Stamboel in vlammen. De brand eischte eenige menschenlevens en vele gewonden Tot nu toe zijn er vier lijken geborgen. Bij het instorten van het gebouw van den gene- ralen staf zyn acht man zwaar gewond. LaterIk reed zoo even met groote moeite in 2 uur om de heele vuurzee heen, die in het heldere licht van den zomerdag nog alle verwachtingen overtreft. Toen ik een politieagent naar den omvang van den brand vroeg, zei hij„Vraag niet waar de brand is, maar waar Stamboel is" Ik trof daar te- rugkeerende brandweerlieden, die er uitza gen als troepen na den slag. Men ziet over de rookende puinhoopen van de zee tot aan Ak-Serail-moskee. Over dien afstand is geen huis gespaard. De tocht door de stad herin nert mij op ongure wijze aan de indrukken in het ingestorte Messina. In Westelijke richting strekt de brand zich uit van het ministerie van oorlog tot aan de groote bazaar. Nog rookten knettert overal het vuur. De brandweer is echter volkomen uitgeput. De kerkhoven zien er uit als Zigeu nerkampen. Ik zag een jonge vrouw met een verkoolde zuigeling in de armen. Er schijnen echter slechts weinig kinderen omgekomen te zijn, ofschoon de gekwetsten ontelbaar zyn. Iedereen is hier zyn hoofd kwyt. Maandagmorgen 10.45Men is het vuur meester geworden. Daaruit blykt ook, dat men nog niets weet van de brandstichters. De gevangen genomen personen zijn slechts verdachte lieden, die gewapend door de straten liepen. Enkele wy'ken bestonden hoofdzakelijk uit houten gebouwen, zoodat het, bij het heerschende watergebrek, geen wonder is dat zy in een oogwenk afbrandden. Voor- zoover uit de totdusver ontvangen berichten valt op te maken, zijn de departementen van oorlog en van financiën met veel moeite gespaard gebleven, terwijl ook de archieven en de bescheiden van den staf gered zijn. Het gebouw van den staf moet echter ver brand zijn. Een gerucht, dat nog niet nader bevestigd is, zegt dat Sjefket pasja, de minister van oorlog en generalissimus, ernstig aan het hoofd zou gewond zijn. Hij zou in een brandend gebouw zyn binnengedrongen en een stuk bout op het hoofd hebben gekregen. Sjefket pasja had 's morgens nog, by de onthulling van een monument op den Vrij heidsheuvel ter gedachtenis aan de gevallen helden der revolutie, een indrukwekkenden troepenschouw gehouden en een geestdrif tige rede uitgesproken. In 't bijzonder zich wendend tot de officieren, zeide hij„Zweert dat gij u met alle kracht zult verzetten tegen al wat de heilige grond wet van Turkije zou kunnen schaden Waarop de officieren antwoordden: „Wij zweren Sjefket pasja eindigde met de woorden totalis soldaten Het Turksche volk kan niet leven zonder grondwet en wij, soldaten, moeten elk oogenblik gereed zijn om ons leven voor het land ten offer te brengen." Toen de onver schrokken Sjefket pasja de man die inder tijd aan het hoofd van het vrijheidsieger naar de door de reactionDairen overrompelde hoofdstad oprukte op dezen nationalen herdenkingsdag die geestdriftige woorden uitte, zal hy' weinig vermoed hebben dat het genot van den feestdag op zoo wreede wijze zou verstoord worden. In latere berichten lezen we, dat reeds eenige dagen tevoren vage geruchten liepen dat er iets ernstigs op til was op den na tionalen feestdag Van verscheidene kanten wordt thans de meening geuit dat de brand aan kwaadwilligheid geweten mo6t worden. Een bericht van Zondag 10 uur luidt: Stamboel biedt van den anderen kant van den Gouden Hoorn een vreeselyken aanblik. Helle vlammenmassa's laaien op tal van punten, huizenhoog. De uit alle deelen der stad samengestroomde brand weerlieden schijnen machteloos te staan tegenover het alles vernielend geweld van het vuur. De eerste brand begon in de on- middelijke nabijheid van het groote waren huis Orosdi Back en het vuur breidde zich van daar uit naar bet op een kwartier af- stands staande ministerie van oorlog. Dit bericht maakt behalve de 2000 ver nielde huizen en het verbrande gebouw van den staf, ook melding van het afbranden van het universiteitsgebouw. Anderhalf uur later op den-avond werd nog gemeld, dat de brand toen woedde t s- schen de moskee van Soliman en de moskee van Mohammed den veroveraar. Twee regi menten hadden zich lusschen die beide ge bouwen geposteerd. De gebouwen van het ministerie van oorlog en dat van financiën, die op groote vrye pleinen staan, werden door soldaten afgezet en die gebouwen zijn door bun vrye ligging gespaard gebleven Overigens is alles.in die stadswijk in de asch gelegd, o. a. een reeks voorname konaks en elf moskeeën. Het watergebrek duurde by'na 2 uren. De commandant van het eerste legerkorps, Seki pasja, leidde persoonlijk het reddings werk. Onbeschrijfelijk waren de toonoelen, die zich afspeelden. In wilden schrik vlucht ten de menschen uit de huizen de meesten moesten alles achterlaten. Er was geen tijd om zaken van waarde te bergen. Het was aanvankelijk een algemeene verwarring, waarin eerst later de cavalerie wat orde wist te brengen. Nieuwe brand te Konstantinopel. KONSTANTINOPEL, 24 Juli. Hedenmid dag ontstond er brand in Balat. Het joden- kwartier werd een prooi der vlammen. De joodsche school is vernield. Het ziekenhuis is gespaard gebleven. De brand woedt voort- Men heeft in den loop van den avond een persoon gearresteerd, die brand stichtte in een huis in wijk Joesoef pasjabij Ak Serail. KONSTANTINOPEL 25 Juli. De brand in Balat was'gisterenavond te 10 uur gebluscht. In Stamboel zyn 10 slachtoffers en zijn twee a drie duizend huizen vernield. De schade bedraagt een half millioen pond. BERLIJN, 25 Juli. (Part.) De telegrammen van heden aan de Lokal Anzeiger bevatten o.a. de volgende bijzonderheden: Onder de 60 lieden, die tot nu toe zyn gevat, bevinden zich vele Grieken en eenige Koerden. De grootvizier blijft volhouden, dat de branden door toeval zijn ontstaan. Dat deze voorstelling onhoudbaar is, wordt daar door bewezen, dat de hooge politie-beambten zei ven de brandstichters aan het werk heb ben gezien en lieten gevangen nemen. Twee nieuwe branden zjjn later in den nacht in Skoetari, de bekende villa-voorstad aan den Bosporus, uitgebroken. Bijna de gansche bevolking bracht deD nacht wakend door in verschrikkelijke opwinding. Van alle kanten werd de stad door de opwaaiende vlammen verlicht. De toestand is onhoud baar. Het zal spoedig misschien tot bloedige botsingen komen. Nauwelijks waren om 8 uur 's morgens de andere branden gebluscht, toen een groote brand in Skoetari begon in een wyk waar slechts houten huizen staan. Als resultaat van de tot nu toe meest betrouwbare, maar, bij den reusachtigen omvang der ramp, natuurlek nog niet volle dige onderzoekingen, wordt medegedeeld dat hedennacht in Konstantinopel ongeveer 100,000 menschen zonder dak waren, dat 9400 huizen verwoest en dat de schade zeker 20 millioen gulden bedraagt, waarvan onge veer i/i2 verzekerd is. Van 14 personen wist men zeker, dat zij in de vlammen omge komen zijn. Ongeveer 50, voornamelijk grijs aards en kinderen, worden als vermist ver meld. 11 personen zyn blind geworden en meer dan 20 krankzinnig. Volgens de jongste berichten is slechts een gedeelte van de archieven van den staf gered. „Nieuwe Rotterd. Ct." l)e groote uitsluiting in Noorwegen. De pogingen van den minister-president om arbeiders en patroons tot een minnelijk vergelijk te brengen, zijn radicaal mislukt, schrijft de Tel 36.000 arbeiders zijn op het oogenblik werkloos. Het personeel der electrische tram wil uit solidariteit mede staking overgaan. De ontvoerde Dichter. De Grieksche regee ring heeft aan de Porte medegedeeld, dat de ingenieur Richter niet op haar grondgebied kan vertoeven. Men vreest algemeen, schrijft de Tel dat richter om 't leven gebracht is. Een Dussische bandietenstreek. Te Lodz is een zelfs voor Rusland ongewone ban dietenstreek uitgehaald. Woensdagmorgen kreeg de politiecommissaris van Zhierz be richt, dat een paar als buitengemeen ge vaarlijk te bookstaande misdadigers uit Lodz met een bepaalde electrische tram naar Zgierz getogen waren. De politieagenten, die naar de halte Kurpk gezonden werden, kwa men echtbr net te laat, zoodat de tram on gehinderd Zgierz bereikte. Hier stapten twee agenten in en verlangden, dat de passagiers zich legitimeeren zouden. Onmid delyk vuurden de vijf bandieten hun Brow ning-revolvers af, doodden een der agenten en verwonden den tweeden en ook een der passagiers. By de paniek, die daarop ont stond, vluchtten twee der bandieten over de vejden de drie andere klommen op een wagen, die daar toevallig stond en reden weg in de richting van Lodz. Onderweg kwa men zij de electricbe tram uit Lodz tegen, die zy door hun revolverschoten deden stilstaan. Met de Brownings tegen zijn slapen moest de wagenbestuurder de bandieten naar Lodz terug rijden, waar zij in de nabijheid van de stad weer lieten stilhou den. Hier klommen zij wederom op een wagen, die zij daar aantroffen en ontkwamen zoo in de richting van Widzeff. De vervol ging door de politie bleef tot dusver zonder resultaat I Een onmensch onthoofd. Deibier, de beul, heeft Zaterdagochtend in de vroegte te St. Michiel den moordenaar Philippot doen ont hoofden. De terechtstelling heeft plaatsge had zonder dat er iets bijzonders voorviel. Philippot, wiens verzoek om gratie door den president der republiek was verworpen, was bakkersknecht en wielrenner van zijn beroep. Als bakkersknecht zocht hy werk in dorpsbakkeryen en wanneer de eigenaar afwezig was zocht hy in diens huis zyn slag te slaan en dan vluchtte hy met het gestolene. Indien hy bfi zijn wandaden ge stoord werd. schroomde hij niet door moord ongewenschte getuigen uit de wereld te hel pen. Zoo doodde hy de vrouw van een zijner patroons en de moeder van een bakker. In de gevangenis te Riom trachtte hij, na een mislukte poging tot ontsnappen, een bewa ker te vermoorden. Een moord-aanslag te Parijs. Te Parysis door een onderwijzer, Joseph Levesque, een moordaanslag gepleegd op de abbé Henri Gamier, directeur van een school die in ver band staat met de kerk St. Genevière des Grandes Carrières, waarvan hy priester is. Levesque was een paar jaar lang onderwij zer aan de school geweest, maar had 14 Juni de mededeeling ontvangen, dat na de prijs uitdeeling, van zijn diensten geen gebruik meer zou worden gemaakt. Dat had hem in groote opwindiDg gebracht en hij was naar de consistoriekamer van de kerk gegaan om van den priester opheldering te ontvangen. Een paar minuten na zijn komst, boorde abbé Lescuras, de vicaris van abbé Gamier, die zich in zijn studeercel bevond, dat drie schoten vlak achter elkander werden afge vuurd. Hij spoedde zich naar de consistorie kamer, waar hy abbé Gamier zag staan, doodsbleek en nauwlijks insta: been te houden Kü had nog j heid hem op te vangen, toen hy neerviel. De abbé wei d naar het s gedragen, en op 'n bank neerge onmiddellijk om een dokter wer Bij een vluchtig onderzoek bleek kogelwond in de hartstreek had Daar hy een massa bloed ve dr. Michaux, dat de abbé naar hospitaal vervoerd zou worden dat de kogel tot in den rechterlon gedrongen. Toen de aanvaller z afgevuurd had, wilde hij de vlu doch werd gevat. Aan de politie Levesque, dat zijn ontslag onbil weest en dat dit hem geweldig o had gemaakt. Hij was naar at toegegaan en die zou hem in d het onderhoud beleedigd hebben loor hij alle contróle over zich hy zijn revolver, maar schoot e lucht, omdat hy niet van plan w; te kwetsen „Ik ging heen, zo weten, dat ik hem getroffen ha spijt van wat er is gebeurd. Tot| de commissaris van politie om te Zij, die hem kennen, beschrij ve als iemand van een prikkelbaar en karakter Hij was niet gewoon o revolver te loopen; het feit dat h zich stak toen hij den abbé op gi wordt daarom als een aanwyzin dat hier voorbedachten rade in De abbé is sedert aan zijn wo leden. MIDDELHARNIS. GeborenMaria Cornelia Helena d, Petrus Hersman en Marijke Happer. Gehuwd: Adrianus Dubbeld 21j.eni 21 j. Bastiaan Driece 18 j. en Huber Bos 19 j. Macbiel Koning 27 j. en Grieta 21 j. Willem Schaap 23 j. en Maria Eli 24 jaar. Overleden: Lena den Boef 74jaarech Adrianus Scherpenisse. DEN BOMMEL. GetrouwdAnth. Mijs j.m. 25 j. en j.d. 25 j. STAD AAN 'T HARING VLIEl GeborenLeendert Joban z. van Jb. S van Louisa Johanna van Ettinger. Overleden: Maria Korvink,oud 13 mai Arend Cornelis Korvink en van NeeltjeB Amsterdam, 25 Ji Ingezonden door Jac. Knoop, cl nair in aardappelen, Amsterdam.! Zeeuwsche Bonten f 2- a Zeeuwsche Blauwen V 2,- Spuische Eigenheimers 77 2,10 Flakkeesche Eigenh. 77 o,- Geldersche Blauwen 77 o,- j Bonten 77 0,- j Friesche Borgers 77 2 n Friesche Blauwen 77 Friesche Bonten n 1 Eigenheimer Pooters 77 °- j Blauwe Pooters 77 i,- j Bonte Pooters 77 0,- 1 IJpolder ronden 77 0,- j Andijker Muizen 2,80 Kleine Muizen 1,40 Blauwen 77 2,30 Westlandsche ronden 77 3,50 Schoolmeesters 77 3, Hillegommer zand 77 o - Katw ijker zand 77 2,- Friesche Muizen 2,20 Nieuwe Malta per 100 kilo 6, - Maandag 24 Juli kwam de eeri Zeeuwsche blauwen en bonten enZ' Eigenheimers van Stavenisse te Ati aan. De prijzen der Eigenkeime f 2.10 per mud en werden vlug blauwen en bonten ging langzaam ten f2.— 2.10 per mud op. Moei lezers zelve eens een partij Eige naar Amsterdam willen zenden kt onze wekelijksche marktberichtgi Knoop, Prinsengr. 43 Amsterda4 velen voor den verkoop in comm ROTTERDAM, 25 Juli. Op de veerns aangevoerd: 48 paarden. veulen, mageTe en 695 vette runderen, 238 vette, tere en graskalveren, schapen of varkens, 209 biggen, bokken of gei Koeien en ossen 37 tot 43 44 c., stierf c. vette kalveren 45 tot 55 k c, expo tot c., schapen tot cvarke c. en lichte varkens voor export Va kilo. Melkkoeien f 150 f 270, kalfkoeien f stieren f 130 k f 360, pinken f 90 f 11 veren f f vaarzen f 120 f 160, a vee biggen f 8,— k f 14, slacktpaarc k f 170, werkpaarden f 60 U 250, h f 300. Nuchtere kalverenfok- f 14,f 18, f 8, k f 12,—. Biggen f 1.30 k f 1.60 per week. Vette runderen ruim aangevoerd, me in de afwijkende soorten, die tegen ve prijzen werden verhandeld. Puike qualit| ter ^markt, goed gewild .en duur verkoc enkel geval met 1 c. boven noteering. lusteloos. Stieren zeer ruim aangevoerd handel tot. verminderde prijzen. Vette kalv| zeer geringe vraag voor alle qnaliteite handel zeer stemmig. Met moeite zal alle kocht worden. In een enkel geval werd c noteering bedongen. Op de magere mar] toestand over 't. algemeen meer bevredigen druk handel gedaan, vooral in kalfkoeien flinke prijzen werden verkocht; in melkk iets minder om. Ook jong vee was iets tegenwoordigd, er kon weer noteering wo; I geven. Magere ossen met goeden handel, fok en slacktkalveren met redely ken ai tragen omzet. Handel in werkpaarden

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1911 | | pagina 6