ello SDIJK. abedden, tbedden, jAGBR, VARDEN :ng. „VOORUIT T TWEEDE BLA 'ERMELDING. an 2, Ie, thee, kottie, verk, zeemen, J ROOIJ, omen m Bedden. eien, Matrassen. Wollen Ondergoederen. irlioofden. eker te Mdeiharms. RNIS. No. 30 14 Juni 1911 Plaatselijk Nieuws. Binnenland. Buitenland. MJddelharnis, "reerende prijzen: kussens, twee-persoons, tyk 8/4, gevuld met 54 iren, vanaf f 34, sn, gevuld met 63 pond ,50. ie kussens, tweepersoons oger. verzending franco door :esorteerd in 'SCHAP DER nververy en Chemisch* LELIE" te Dordre- soorten MARGARINE ieren alleen bij de win- aar. UTllüCHT 1876. den al 40 jaar gebruikt per flacon, per flacon. fERIEN EN ALKMAAR. ,floop is voorgekomen mat □.KT 1331.). Teleph. Interc. No. mdsche Bank. IN op binnen- en buiten- )rijzen; eningen op binnen- en sverzekering enz.; lerden tegen zeer billijke VRIJE KLUIS volgens opzeggen 3 pCt. 's jaars ar?met drie maanden i 3' 2 pCt. 's jaars; met m 1012 uur bij M'aare ette men nauwkeurig tsmerk, voorstellende linkerarm de rech- iraan een ddelhwmiflDirksland MIDDE' HARNIS Zpne Majesteit Koniug Albert I van Belgis benoemde ons Kamerlid, den Heer Mr. R. J. H. Patijn, tot Comman deur in de orde Leopold II, naar aanleiding van zy'ne groote verdiensten bij de gehouden Brusselsehe Tentoonstelling, Zaterdag werd door de stoomboot Middelharnis aangebracht het lijk van Mej. A. Hagens van Hoften van Dirksland die in het ziekenhuis te Rotterdam was overleden. Zondag 11 Juni werden in de Ned. Herv. Kerk niet minder dan 28 kinderen ten doop gehouden en werden bij de col lecte een extra gift voor den Armen ge collecteerd. Zaterdag kreeg de stoker W. Blok terwijl hjj in de gasfabriek werkzaam was een pot verf op zu'n hoofd, waardoor hij bloedend werd verwond, en zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. De pakhuisknecht P. Tieleman is be noemd tot Conducteur op de Brielsche stoomboot varende van Brielle op Rot terdam. Zaterdag kwam hier binnen de visch- sloep Burgemeester Mijs sch. L. Koster en Maandag zeilde ter Haringvisscherij uit de sloep Anna sch. A. den Braber. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend, dat het kohier der belasting op bedrijfs- en andere inkomsten over het dienstjaar 1910/1911 invorderbaar verklaard op den 7 Juni 1911 aan den Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld. Zaterdag kwam hier het bericht dat de Haringvisscher L. v. d. Berg onder de werk zaamheden te Maassluis bij een val zijn knieschijf had gebroken, en dientengevolge naar het Ziekenhuis te Rotterdam was ver voerd. Zaterdag had de timmermansknecht J. K. het ongeluk zieh zoodanig met een beitel in zijn hand te steken dat spoedige geneeskundige hulp noodzakelijk was. Maandag 1.1. werd aan de nachtpolitie alhier verstrekt een signaalhoorn, waarop bij brand in den nacht zal worden geblazen Bij voorkomende gevallen weten we dus wat het signaal beteekent. Dinsdag geraakte een zoontje van J. v. d. T. terwijl hy zich eenzaam aan de haven ophield, in het water, gelukkig werd het door den kantenier C. Visser die daar voorbij kwam opgemerkt, die het mocht gelukken de jongen nog intijds te redden. Door dat de machine van den tram die Dinsdagavond van Ooltgensplaat op weg naar hier was bij Langendam defect ge raakte, moesten de passagiers komen loopen en ontstond daardoor in den laatsten dienst nog al eenige vertraging. SOMMELSDIJK- Door de Brandweercom missie is in hunne vergadering d.d. 12 Juni j.l. besloten, om dit jaar de beproeving der brandspuiten niet te doen plaats hebben De spekslagers alhier hebben eenparig het spek met 5 cent per K.G. verlaagd. De heeren A. J. van Hemert, adsistent Hoofdman bij het brandpiket en C. Moeljjker adsistent opzichter bij spuit no. 2, zijn op hun verzoek eervol ontslagen en respectie velijk als zoodanig benoemd de heeren D. Joppe Cz. en M. Breur Gz. Op de bovenrivier bij Rossum is het schip van schipper B. v. d/Gyze alhier, door een geladen sleepkaan aangevaren. De kop van het schip is gedeeltelijk ingedrukt, ter wijl op andere plaatsen van het schip averij is aangebracht. Schipper v. d. Gyze kon zyn reis niet verder vervolgen en was genood zaakt naar een scheepswerf te varen. De collecte voor den gewapenden dienst zal in deze gemeente plaats hebben op Maan dag 19 Juni a.s. Het huis van J. Smitshoek aan de tramlijn alhier, waarin besmettelijke ziekte heeft geheerscht, is d' or en onder toezicht van de politie ontsmet geworden. Een stier van den landbouwer C. Buijs alhier, welke Zondag j.l. nog gezond in de weide liep te grazen, lag den velgenden morgen dood in eene greppel. Door den veearts werd het dier voor de consumptie afgekeurd. Door Simon Hartensveld is verlof ge vraagd voor den verkoop van alcoholhou denden drank, anderen dan sterken drank, in zijn localiteit aan den Oostelijken Achter weg alhier. De ingezetenen worden herinnerd aan den dankdag of Godsdienstige viering van de Overwinning by Waterloo, die volgens het bepaalde bij Kon. Besluit dit jaar be hoort plaats te hebben op Zondag den 18 Juni a.s. Aau den slager J. C. Smit alhier, is dispensatie verleend tot het invoeren van varkens. DIRKSLAND- Op Donderdag 15 Juni a s. des avonds 7 uur zullen de brandspuiten 1 en 3 worden beproefd. De vorige week Zaterdag slaagde voor het onderwijzersexamen te Rotterdam onze dorpsgenoot de heer A. de Groot. MELISSANT- Onze vroegere dorpsgenoot de Heer A. Sieling, is benoemd tot Burge meester van Bleiswijk. De vorige week trof het gezin van J. Snijder een tieurig verlies. Het 12 jarig dochtertje had sedert eenige dagen een wondje aan het hoofd, wat zich zoo ernstig liet aanzien, dat de ouders de hulp van den geneesheer inriepen. Deze constateerde bloedvergiftiging en ofschoon alle pogingen werden aangewend om het kind te redden, overleed de ongelukkige onder hevig lijden binnen enkele dagen. Volgens de gehouden volkstelling waren op 1 Januari jl. in deze gemeente 1222 Hervormden 13 Christel. Gereform. 1 Doops- gez. 89 behoorende tot de Geref. kerken, 54 R.Cath. 204 tot een andere kerkel. gezindte behoorende, terwy'l het aantal gehuwden bedroeg 274 m. en 274 vr. ongehuwden 525 m. en 437 vr. weduwenstaat 34 m. 38 vr. HERRINGEN- Verleden week had P. de Jong het ongeluk, dat het paard, waarop hij zat kwam te struikelen, waardoor hy over den kop van 't paard kwam te duikelen en het op hem kwam te vallen. Hoewel hij zich ernstig bezeerde kwam hy er overigens met den schrik af. De collecte voor den gewapenden dienst zal langs de huizen der ingezetenen worden gehouden op Maandag den 19 Juni a. s. De verkiezing van drie leden van den Gemeenteraad tengevolge van periodieke aftreding der Heeren J. den Boer, A. Mans en L. v. d. Velde zal plaats hebben op Dinsdag den 27 Juni a. s. By het grint lossen had de kaaiwerker K. de Jong het ongeluk onderuit te glijden, waardoor hij op zijn arm kwam te vallen, die op twee plaatsen ernstig gekneusd werd de J. moest daardoor zijn werkzaamheden sta ken en geneeskundige hulp inroepen Door de Landbouwvereeniging de „Een dracht" alhier zal aan K. de J. gedurende den tijd, dat hij wegens het overko men ongeval niet in staat is tot werken een uitkeering worden verleend van f 1.50 per dag. Door A. Witvliet alhier is een postduif gevangen. Aan een barer pootjes droeg zij een elastiek aan het andere pootje een nik kel ringetje, waarop vermeld 10333351 L I. G België. 354. Toen C. Eelderink bezig was zijn handen inde spuikolk 'e wasschen, en niet goed by het water kon komen, gaf hy zich te veel naar de waterkant over, waardoor hij het evenwicht verloor en met zyn hoofd naar beneden in het stroomend water der spui kolk viel. P. Maas, die dit zag, mocht het na eenige moeite gelukken den drenkeling op het drooge brengen zoodat hij met het den schrik en een nat pak er afbracht. STELLENDAM- De Zondagmorgen in de Ned. Hervormde Kerk gehouden collecte voor de Zeuding heeft, naar men ons mede deelt!, opgebracht de som van f 5,35. Dinsdagmorgen ontstond bij den bak ker de R. alhier een begin van brand. Door een paar fluks toegeschoten ambachtslieden werd de brand spoedig gebluscht. De jaarlyksche collecte ten behoeve van het Fonds tot aanmoediging en onder steuning van den gewapenden dienst zal wederom langs de huizen worden gehouden. Aan Adrianus Verhoeve, koopman alhier, is vergunning verleend om op het perceel kad. bekend in Sectie B No. 1423, een graanmalerij op te richten. OUDDORP- Alhier is benoemd tot Gemeente Ontvanger de heer J. Hameeteman Secre taris alhier en tot gemeente bode de heer J. L. Knape. NIEUWE TONGE- Op Dinsdag 27 Juni a. s. zal de verkiezing plaats hebben van drie ie den van den Gemeenteraad, tengevolge van de periodieke aftreding der heeren A. Dorst, C. Overdorp en L. Nelisse Lz. Op de voordracht vaD penningmeester voor den polder Duivenwaard komen voor, de heeren T. Holleman Gz. en C. de Haas van Dorsser. De varkensslagers alhier, hebben den prys van het varkenschvleesch met 2'/2 cent per pond verminderd. OOLTGENSPLAAT- De in de Ned. Herv. kerk alhier gehouden collecte ten bate van van de Gereformeerde zending heeft opge bracht éene som van f 20,—. DEN ROMMEL- De verkiezing van den raad zal plaats hebben op Dinsdag 27 Juni a.s. Aftredend zyn de heeren K. Buth, I. J. Boin en W. J. Rosmolen. VERSLAG van den gemeenteraad op 8 Juni. Afwezig de heeren J. Mys, W. J. Rosmo len en I. J. Bom. Voorzitterde Burgemeester. De vergadering wordt geopend op de ge bruikelijke wijze, daarna worden de notulen der vorige vergadering gelezen, en na eene kleine wijziging goedgekeurd. Ingekomen stukken: 1. Goedkeuring van het kohier van den hoofdelyken omslag door H.H. Ged. Staten. 2. Schrijven van H.H. Ged. Staten waarby de goedkeuring wordt onthouden aan het ontslag van Mej. Verwey, onderwijzeres aan de le O. L. School. De vergadering gaat over in geheime zitting. Bjj weder opening der deuren stel len B. en W. voor den heer Bisschop te ontslaan, nadat het ontslag van Mej. Ver- weij is ingetrokken. Hiertoe wordt besloten. Daarna legt de secretaris, de heer Jhr. Stern in handen van den oudsten wethouder de vereischte eed af. Was uog ingekomen eene aanvraag tot afschrijving van >/2 jaar hondenbelasting; dit wordt goedgekeurd. In de vacature Gezondheidscommissie (aftredend de heer Snijders de Vogel) wordt deze met algemeene stemmen op de aanbe veling geplaatst. De heer Borgdorf stelt nog voor eene commissie te benoemen voor reclames tegen den hoofdelyken omslag. Dit wordt uitge steld tot later. Hierna sluiting. STAD AAN 'T HARINGVLIET- De Heer G. van Nierop CJz. alhier is benoemd tot tijde lijk vervangend telefoonkantoorhouder. De collecte voor de zending heeft in de kerk der Ned. Herv. gemeente alhier op gebracht de som van ƒ10,81. Tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand, beiast met alle werkzaamheden is benoemd de Heer C. J. Sterk. Tot tweede ambtenaar van den Burgerlijken Stand is benoemd de Heer J. Koert Mz. De verkiezing, wegens de periodieke aftreding, van drie leden van den Gemeen teraad, zal alhier plaats hebben op Dinsdag den 27 Juni a. s. De aftredenden zijn de HeerenC. J. Sterk; C. Arensman JkScherpenisse. De leeeriingen der hoogste klasse van de Openbare lageie school alhier maken Woensdag 14 Juni een schoolreisje naar Rotterdam. In de vacature van Secretaris van de brandweer is voorzien door de benoeming van den Heer J. C. Elvé. In deze gemeente is dezer dagen een Northonpomp geslagen, waarvan het water zooveel brongas bevat, dat men het gemak kelijk met een brandende lucifer kan doen ontvlammen. Re heer Ruys en de burgemeester van Zaandam. Het Zaandamsche socialistische blad De Voorpost deelt mede, dat het raads lid, de heer Duys, in besloten zitting van den raad van Zaandam, waaromtrent echter geen geheimhouding is opgelegd, de burge meester gevraagd heeft, of het juist was dat hij, toen hij met een wethouder naar Peters burg ging om den czaar te bedanken voor het aan de gemeente geschonken standbeeld van Peter den Groote, zijn 17-jarigen zoon als „particulier secretaris" officieel hoeft mede doen gaao en daartoe op de gemeente secretarie een reispas voor den knaap heeft laten maken, waarin o. a. vermeld stond, dat diens leeftijd 21, in plaats van 17 jaar was, welk stuk door verschillende autori teiten gelegaliseerd is. Volgens genoemd blad heeft de burgemees ter, jhr. mr. Elias, erkend, dat dit zoo was en zijn spijt er over betuigd. Noodlottig drama door den drank. Ia een houtzagerij te Hooger-Smilde (Dr.) heeft in den nacht van Zondag op Maandag de stoker Kok zijn collega Willems in be schonken toestand doodgestoken. Beide stokers waren reeds geruimen tijd in die betrekking werkzaam en stonden als flinke en degelijke werklieden bekend. Al leen was het jammer, dat zy zich somtijds aan het gebruik van sterken drank te buiten gingen. Zoo werd Kok, die driftig van na tuur is, reeds eerder, ook wegens een twist, dien hij met Willems heeft gehad, tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld. Kok heeft reeds bekend en is in de marechaus see-kazerne te Hooger-Smilde in voorloopig arrest gesteld. Het lijk van Willems is ge kist en verzegeld. Hondentrouw I Te Oud-Vossemeer werd een hond van den landbouwer Van Gorsel met een persoon medegegeven eenige uren Noord-Brabant in; hoewel het dier zoo goed als blind was van ouderdom, keerde het acht dagen na zijn vertrek terug. Hoe vee' moeilijkheden het beest wel zal ontmoet hehben, valt te begrijpen, als men weet, dat het o. m. de rivier de Eendracht heeft moeten overzwem men 's morgens lag het trouwe dier weer voor de deur van zijn oude woning. Te Almeloo viel de Wed. A. H. (j. plot seling dood neer, terwijl zij met haar dochters stond te kijken naar een voorbij- trekkenrten stoet, bij gelegenheid dat de gemengde zangvereeniging Excelsior feeste lijk werd ingehaald. Merkwaardig staaltje van koeiengeheugen Woensdag werden door den veehouder P. Vink, te Schoten (N.-Holland), die inde kom der gemeente woont, drie koeien die hij verkocht had, afgeleverd te Halfweg, zij hadden daartoe den weg langs de Spaarndammerdyken genomen. Onder deze drie koeien was er een die bjj Vink geboren en door hem aangehouden wasdit dier nu, stond gistermorgen weder vroolijk op het erf van zijn ouden meester 1 Men zou nu trachten, door haar te blind doeken, haar blijvend op de plaats van bestemming te brengen. De nieuwe stoombootverbinding, welke door de Fierenslijn te Antwerpen 12 dezer op IJmuiden geopend zou worden, komt niet tot stand. Naar men verneemt maken de telkens terugkeerende loodsgelden de exploitatie te duur om de lijn rendabel te maken. Hbl. Risico van den handelsman De boomgaard met appelen van den heer Jansen, te Druten, voor f 1200 verkocht toen hij nog in bloei stond, is nu geen f 500 meer waard, tengevolge van het afvallen der vruchten. Zelfs te droog voor rogge In Noordelijk Limbuig, waar de regenval in den laatsten tyd zeer plaatselijk was,staan op de hooge zandgronden roggevelden, waar van het gewas letterlijk opdroogt. Halmen en aren vertoonen een witte kleur en dragen geen zaad. Als het niet spoedig regent er zijn daar plaatsen waar in 5 weken geen regen viel vreest men op de schrale gronden een volkomen mislukking van den roggeoogst. Te Boschkapelle (Zeeland) werd een paar weken geleden een jongen zoodanig met een stok tegen het voorhoofd geslagen, dat zijn gezichtsvermogen snel verminderde, en hij binnen eenige dagen blind was. Volgens den geneesheer bestond er groot gevaar, dat de jongen voorgoed het gezicht zou moeten missen maar gelukkig begiut het nu langzamerhand terug te keeren, en is er hoop, dat het zoo goed zal worden als te voren. Laaghartig Een bewoner van den Daalschendyk te Utrecht, had op de plaats bij zyn woning een aquarium geplaatst waarin eenige vischjes dartelden. Een of andere „goede vriend" heeft nu door petroleum in het aquarium te werpen den dood van de lustige waterbewoners veroorzaakt. De eigenaar heeft van dien lagen streek kennis gegeven aan de politie. In een kinderwagen naar... het cachot Te Oldenzaal was het weerzinwekkend schouwspel te zien, dat een dronken, ge brekkig moedertje door een paar politieman nen in een kinderwagen naast haar kleine werd gelegd, en zoo naar het cachot ver voerd. Het bedelvrouwtje was niet in staat een stap te doen ze lag by de straat neer en liet de kleine aan haar lot over. De aardbeving in Mexico. Volgens nauw keurige vaststellingen omtrent den omvang van de ramp kan het aantal door de instor ting van de oude kazerne in de stad Mexico 41 soldaten zyn omgekomen. Verder werden 7 menschen door omvallende muren gedood. De aardbeving, die 27 minuten aanhield, deed in de straten eenige scheuren ontstaan. Zij veroorzaakte geen branden, noch stoor nis van het verkeer, ook werden de ver lichting- en telefoonverbindingen niet ge stremd. Het middelpunt der aardbeving ligt in de provincie Guerrero. De stad Jalisko heeft veel geleden. Guadaljara daarentegen slechts onbeteekenend. In het geheel zyn 41 steden en dorpen geheel verwoest. In het zuiden van Mexico dreigt een hongersnood. Voorts wordt gemeld, dat eenige bewoonde eilanden in liet Xochimilco-meer verzonken zyn. Johnson, de beroemde Amerikaansche negerbokser, overwinnaar van den blaDke Jeffries by den grooten wedstrijd van verle den jaar te Reno tusschen zwart en blank, heeft zich met zyn vrouw op de „Kronprinz Wilhelm" naar Europa ingescheept om het kroningsfeest van den Engelschen koning by te wonen. Drama in een hotel. In het hotel Ansonia te New-York is de eigenaar van die inrichting, de milliardair Stokes, door twee dames, die zyn woning binnengedrongen waren, beschoten. Een paar kogels troffen doel en tengevolge van het groote bloedverlies moest Stokes naar een ziekenhuis vervoerd worden. Zyn toe stand is bedenkelijk. De twee vrouwen wer den in hechtenis genomen. Eén er van is de

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1911 | | pagina 5