Ingezonden Stukken. Landbouw. Burgerlijke Stan Marktberichten. 6 Het goede ligt toevallig vertrapt onder zyn voet. Och, hadden de heeren ook maar een taseh- jel De tekst van het Wien Neerlandsch Bloed. Het is bekend, dat de tekst van het Volks lied van Tollens in den laatsten tijd meer malen is gewijzigdmen vond er bezwaar in, van een „vorst* te zingen, nu 'n Koningin regeert. Het Comité voor Eenheid in den Volkszang neemt in zyn bundeltje van 20 liederen ook het volkslied op deze origineels tekst en toonzetting en zoo lag het voor de hand, ook in dit geval bij het bestaan der moeilijkheid tenslotte besloot het Comité, zich te wenden tot Hare Majesteit zelve, met. het verzoek, in dezen te willen beslissen. Hierop mocht het comité namens de Konin gin vernemen, dat Hare Majesteit van mee ning is, dat wijzigingen in een volkslied geen aanbeveling verdienen, tenzij daarvoor zeer dringende redenen aanwezig zijn en dat het niet wenschelijk is. een volkslied te blijven veranderen naar gelang der tijdsomstandig heden. Hare Majesteit zou daarom liever zien, dat de tekst van het Nederlandsche Volkslied van Tollens ongewijzigd bleef. In het bedoelde boekje, dat ongeveer half Juni zal verschijnen, wordt derhalve de oorspronkelijke tekst van Tollens ge handhaafd. De watervoorziening van Amsterdam I Naar het H b 1. verneemt, wordt ten stad- huize te Amsterdam de onteigening voorbe reid van meer dan 1800 hectaren duingron- den, welke deel uitmaken van de winplaats der Amsterdamscheduinwaterleieing. Voorts, dat den raad binnenkort een voordracht bereiken zal, houdende een crediet-aan vraag van ongeveer ƒ450.000 ten einde het winge- bied der waterleiding te verrijken met een nieuw kanaal en bij behoorende werken. Een en ander aan te leggen in het Zuider duin, waar- van het bezit onlangs door een aankoop van '740 H.A. van graaf Van Lim burg Stirum belangrijk is uitgebreid. Tragische vondst! Te Terneuzen zijn aan het oostelijk ha venhoofd door een jongen een horloge en een brief gevonden, welke laatste geadres seerd was aan de echtgenoote van den ge meente-secretaris van Terneuzen. Het hor loge bevatte den naam van den secretaris. De vader van den jongen bracht een en ander aan den burgermeester. Naar men uit Terneuzen nader meldt, lijdt het geen twijfel of de heer W. S. J. Dieleman is in de Westerschelde verdron ken. Het droevige feit heeft groote verslagen heid en diepe ontroering teweeggebracht. Indertijd werd zy'n benoeming tot ge meente-secretaris met ingenomenheid door de geheele bevolking vernomen. Hij was steeds bereidwillig om ieder te hulpe te zijn oj van inlichtingen te dienen, wanneer men zijn hulp ook inriep. Men meldt aan het Vad. In de Dirk Hoogenraadstraat te Scheve- ningen werd een vrouw bewusteloos op straat gevonden. Door de aldaar wonende familie Jongejan werd zij in huis genomen en duurde het ruim een hal! uur, eer zij bij kennis kwam. Zij is vrouw M. De L., wonende Vijzelstraat 24B, heeft acht kinderen en lijdt dagelijks aan toevallen. Haar man verdient als bak kersknecht een sober weekgeld, zoodat zij een filiaal eener broodfabriek heeft tot bij verdienste. Het tragische van het geval was, dat de vrouw haar afrekening aan die broodfabriek moest gaan betalen, en het geld f 17,90 in een zakje in haar hand had, toen zjj door het toeval werd getroffen. Toen zij tot bezinning was gekomen, miste zij haar geld en niettegenstaande een direct ingesteld onderzoek was daar op de plaats waar zij was neergevallen niets meer te vinden. Het mensch was radeloos. Onder de sollicitanten naar de betrekking van directeur der gemeentebedrijven te Breda was er een, die in zyn sollicitatiebrief schreef, dat hij tot geen godsdienstige ge zindte behoorde, maar dat hij bereid was zich aan te sluiten bij dat kerkgenootschap, dat de heeren van het Dagelijksch Bestuur vnn Breda hem zouden aanwijzen! Wjjnmalen's nieuwste prestatie. DeCrt. vertelt Henri Wijnmalen, waarschijnlijk beu van het demonstreeren van vluchten boven het vliegkamp, heeft gisteravond weer eens bewezen, welk 'n koene aviateur hjj is en welk 'n nuttig en snel middel van vervoer de vliegmachine is, kan zijn en zal worden. De heer D. Siens, te Soest woonachtig, moest onverwacht naar Berlijn en wilde daartoe den nachttrein halen. Doch hij kon goen verbinding meer krijgen. Goede raad was duur. Wijnmalen, die van het geval op de hoogte werd gebracht, bedacht zich geen moment, sprong in zijn auto en bracht den heer Siens niet naar Amersfoort, doch naar Soesterberg, liet daar zijn Farman naar bui ten brengen, installeerde den heer Siens op de passagiersplaats en in minderttjd, dan noodig is, om de gebeurtenissen te beschry ven, was hij uit het gezicht verdwenen, om slechts een kwartier later te dalen in de nabijheid van het station Amersfoort, waar de heer Siens lang voordat de Berlijnsche nachttrein uit Amsterdam arriveerde, gede poneerd werd. Daarna vloog Wijnmalen, gemoedereerd als altijd, terug naar Soester berg. Gebrek aan drinkwater 1 Te Brielle, waar groot gebrek aan drink water bestaat, wordt door bemiddeling van de betrokken gemeentebesturen, heden en Dinsdag aan het tramstation aldaar kosteloos drinkwater verstrekt. Het water wordt betrokken van de Rot- terdamsche leiding en per stoomtram ver voerd- Zoo ooit dan voelt men thans weder op de eilanden Voorne en Putten de groote behoefte aan een eigen drinkwaterleiding. Onaangename gewaarwording 1 Toen een spoorwerker, wonende te bur gerveen, in de Haarlemmermeer, des avonds thuiskwam, was zijn vrouw niet aanwezig. Het bleek spoedig, dat zij met een commen saal, ook een spoorarbeider, vertrokken was, zeer waarschijnlijk naar Duitschland. Vóór haar vertrek had zij eenig huisraad te gelde gemaakt, zeker voor het noodige reis geld. Van haar kinderen had ze er 5 ach tergelaten en het jongste meegenomen. Naar verluidt heeft zij vóór eenige weken pogin gen gedaan, om haar man 's morgens vroeg in den slaap te worgen, hetgeen deze even wel kon „verijdelen. O. H.Ct. Vreemde broedparty In de volière van den heer H. L. Zeil, te Zandvoort, zoo vertelt de O. H. Ct., paarde den vorigen zomer een ekster met een kraai. Toen de laatste eenige eieren gelegd had, werd door beide vogels afwis selend gebroed. Na lang broeden echter ongeduldig geworden, pikte ze de eieren open en, niets vindend dat op kindertjes geleek, richtten kraai en ekster van 't broed sel een smulpartij aan. Ook thans hebben de vogels weer samen een nest gebouwd, en mogelijk krach tens opgedane ondervinding noodigde de kraai, na gelegd te hebben, haar man uit tot liet gezamelijk verorberen van een eitje. Waaraan deze volgaarne gehoor gaf. De eigenaar der vogels heeft voor die vreemde manier van doen een stokje ge stoken. Telkens als de kraai gaat leggen, is hij er als de kippen by het in veiligheid te brengen onder de vleugelen van een broedende spreeuw. Men is zeer benieuw naar de uitslag van deze ongewone broedparty. Onder lijnkoeken bedolven 1 De 44-jarige bootwerker L. Sturm, wonen de 3de Kattenburgerdwarsstraat, Amster dam, had by het lossen van lijnkoeken het ongeluk, onder een losgeschoten hijsch te geraken, met het noodlottig hevolg, dat hy zijn beide beenen brak en inwendig zwaar gekneusd aan de schouders werd opgeno men. Hij werd in vry zorgelyken toestand naar het Binnengasthuis overgebracht. De keelaandoening, waaraan het Kamerlid dr. Kuyper lijdende is. verhinderd hem al leen de vergaderingen der Staten-Generaal by te wonen. Zijn geneesheer heeft hem verblijf in open lucht niet verboden. Aangeteekende brief vermist 1 Door den commies der posterijen, te Arn hem belast met het afgeven van aange teekende brieven, wordt uit diens loket van het postkantoor vermist een aangeteekende brief met een aangegeven waarde van 850 francs [f 425], geadresseerd aan den heer P. L., aldaar. Tot heden had het politie-onderz- ek nog geen resultaat. Meer en meer ga..n de varkenshouders op Walcheren er toe over, hun beestjes te laten inënten tegen de vlekziekte. In het vorig jaar werden daar door één veearts niet minder dan 2100 krulstaarten ingeënt, en het schijnt dit jaar weer wel een even groote vlucht te zullen nemen. De resulta ten zyn dan ook zóó in 't oog springend en zóó voelbaar in de beurs, dat boeren over hun gemoedsbezwaren heenstappen. Vooral nu minister Heemskerk gezegd heeft,datmen een parapluie mag meenemen tegen regen, die nog komen kan, dus van voorbehoed middelen mag gebruik maken, hebben die gemoedsbezwaren veel van hun waarde verloren. Dat ventje moet over de knie! De 11-jarige Jan De Jong te Zaandam kreeg Vrijdagmorgen 11 uur, in het speel kwartier van school, opeens een bevlieging: Hij wist de poort te ontsnappen en wandelde doodbedaard naar Beverwijk en vandaar naar Velzen en IJmuiden! In laatsgenoemde plaats ontmoette hij een boer met paard en wagen uit Castricum. Jan vroeg of hij meerijden mocht hetgeen werd toegestaan en zoo kwam de kleuter te Castricum aan, waar de boer hem nacht verblijf verschafte en goed op voer zette. Echter deed hij den ouders een telegram toekomen. Zaterdagmorgen mocht Jan den boer helpen. „Ik had het best zoo zei hij, „ik mocht eieren eten, paardrijden en fietsen". Tegen den middag bracht de boer Jan op een vrachtboot en deze zette hem Zater dagmiddag weer te Zaandam aan wal. Gasverstikking Zondagavond is de 7l jarige heer L., wonende Kromboomsloot, Amsterdam, door gasverstikking om het leven gekomen. Toen zijn huisgenooten thuis kwamen, vonden zy den ouden man in elkaar gedo ken zitten, terwijl de gaskraan openstond. Een ontboden geneesheer kon niet anders dan den dood coustateeren. Op het verzoek van den heer A. Flohil, nieuw benoemd gemeentegeneesheer te Nieuw-Helvoet, over te gaan tot den bouw eener woning, werd door den gemeenteraad volgend besluit genomen, „De raad der gemeente Nieuw-Helvoet, van oordeel, dat op den duur geen geschikt huis aanwezig is, besluit: dat voor een ge schikte dokterswoning gezorgd zal worden, zoodra de gemeente-geneesheer, ten genoege van den gemeenteraad, kan aantoonen dat zijn praktijk zooveel opbrengt dat dit inko men voldoende waarborg biedt, dat Nieuw- Helvoet steeds over een gemeente arts zal kunnen beschikken, onder voorwaarde, dat overleg tusschen den toekomstigen Raad en en den gemeente-arts hierover zal plaats hebben. Te Velzen heeft iemand een haas gevan gen... die in het Noordzeekanaal zwom. Voor 't haasje in deze redding vermoe delijk een betrekkelijke vreugde geweest Mond- en klauwzeer In verband met de omstandigheid, dat het mond- en klauwzeer nog niet is be dwongen, wordt voorloopig f 500.000 uit 's Lands kas aangevraagd. Het geld door den verkoop van de afge komen deelen van de onteigende dieren vloeit in 's Rijks schatkist terug. Bankbiljet van f 1000 gesloten In een gemeente bij Amsterdam is aan gehouden een vrouw, die ten nadeele van een bewoner van den Singel te Amsterdam een bankbiljet van f 1000 had gestolen. fBuiten verantwoordelijkheid der Redactie). Het muziek concours te Ouddorp. Wat sinds tientallen van jaren in ver schillende deelen van ons land plaats vond, staat ons eilanders eindelijk ook in onze omgeving te wachten, ul. in het aan ons aller bekend zynde scboone dorp Ouddorp zal op a.s. tweede Pinksterdag een muziek- en Zangwedstrijd worden gehouden. Aan de gunstig bekend staande Muziekvereni ging „de Hoop" te Stellendam de eer die het gebeuren daarvan tot stand bracht. Ten naastenbij op de hoogte zijnde, van wat er toe noodig is, om een dergelijk feest te organiseeren, is het niet te veel gezegd, genoemde vereeniging hulde verdient van ieder die belang stelt in de beoefening dei- toonkunst, en wel voornamelijk in diegenen, die meestal na' hun zwaren dagtaak zich daarmede bezighouden, tot genoegen van hun zeiven, en mede inwoners hunner ge meente. Neemt men daarby nog in aan merking de tallooze bezwaren (waarvan ik er slechts een paar wil noemen nl.onver schilligheid en veroordeel. Ja heusch in onze 20ste eeuw veroordeel tegen dergelijke verenigingen) die er aan verbonden zyn, een Muziek of Zangvereniging in stand te houden, en tot bloei te brengen, dan kan men zonder veel overdrijving, dit een reu zenwerk noemen. Men weet toch ook dat de stoöeiyke voordeelen voor hen of haar, die aan het hoofd staan, en dus eigenlijk de personen zijn die de vereeniging doet zijn, wat zij is, Z6er gering zyn. Onmogelijk kunnen zij, die buiten de ver eeniging staan, en slechts bij uitvoeringen of dergelijke gelegenheden haar leeren ken nen, begrijpen, hoe verschillende moeilijk heden moeten overwonnen worden om te-zy'n zooals zy zich dan voordoet en daarom nog maals hulde aan de muziekvereniging „De Hoop" voor dezen daad 1 En waarmede kun nen wij nu toonen dat we er prijs op stellen, dat dit feest te Ouddorp plaats heeft het antwoord hierop ligt voor de handGaat er heen, in groote scharen, Oud en Jong, en die daar tusschen, gaat luisteren met aandacht, gaat zien met welk een gloed en ijver ieder daar optreedt, om te doen hooren, wat na veel inspanning is verkre gen, misschien spoort het menigeen aan om zich ook aan te sluiten bij een Muziek of Zangvereeniging in hunne omgeving. Ik herhaal met aandrang mijn oproep „Gaat daar heen 1 een heerlijken tweede Pinksterdag kan daar door U worden ge smaakt. De vorige week genoot ik het ge noegen een uitnoodiging te ontvangen tot bijwoning van het Concours der Z.-H. Bond van Muziekverenigingen te Oud-Beierland. Voorwaar een schoon feest, door duizenden menschen bijgewoond, een rustig luisterend publiek, vol belangstelling. Dat het zoo ook te Ouddorp moge zyn 1 Wat dit concours ook, al is het niet op zulk een groot en voet ingericht, aantrekke lijk maakt, is de Jury die daar optreedt. De drie mannen die daar als zoodanig fun- geeren, en uitspraak zullen doen tusschen de kampende vereenigingen, zijn eminent knappe menschen, aan wiens rechtvaardig oordeel niemand behoeft te twijfelen. Van mijn kant slechts een kleine opmer king nl. waarom aan den Jury niet een lid is toegevoegd, die meer bekendb"'d bezit op het gebied van Harmonie en Faniare muziek begrijp ik niet. Dit opstelletje eindig ik met alle lezers en ook niet lezers van dit blad, nogmaals aan te sporen met aandacht te gaan luisteren op het Concours te Ouddorp. En nu nog een antwoord aan velen, die de vraag tot my uiten waarom de vereeni gingen Sempre Crescendo van Middelharnis en Apollo van Nieuwe Tonge niet deelna men aan de wedstrijden nl. dit, beide vereenigingen zyn lid van de Federatie van Ned. Muziekvereenigingen één artikel in het reglement dier Federatie verbiedt elke vereeniging (lid) deel te nemen aan elk concours, buiten genoemde Federatie inge richt. M. M. J. VLETTER. Middelharnis, 29 5 11. Late stikstofbemesting. Veel meststoffen zijn er, die we kunnen gebruiken gedurende zekeren tyd van het jaar, om den bodem blijvend natuurlijk slechts voor een bepaalde periode te verbeteren en hem de voedingsstoffen te geven, die de planten behoeven, welke straks zullen gezaaid of gepoot worden. Eén mest stof is er, die ook kan gebruikt worden, om deplanten direct van voedsel te voorzien, om ze, zoo ze om de een of anderereden kwijnen, niet voldoende blad maken, enz., te dwin gen als het ware bij tooverslag weer hun krachten te hervatten en op tyd vruchten te geven. Dat is het chilisalpeter. Vaak gebruiken we alleen het chilisalpeter in het voorjaar als middel tot overbemesting. Wel ke redenen kunnen er bestaan, om nog zelfs in dezen tyd van het jaar, in den voorzomer, bij sommige gewassen het chili salpeter tot overbemesting te gebruiken lo. De tijd van zaaien of poten is wat laat genomen later dan men gewoon isof men heeft, doordat het zaad door het ongedierte is opgevreten, moeten overzaaien (suiker bieten). Het gevolg daarvan is, dat het gewas wat achterlijk is. Door een matige over bemesting met chilisalpeter, kan men allicht den groei wat verhaasten en haalt men den verloren tijd weer in. 2o. Doordat men in het najaar een over vloedige bemesting met kali en phosphor- zuur heeft gegeven, is de eerste groeiperi ode, in verband met de aanwezigheid van stikstof of een reeds toegediende stikstofbe mesting, zeer krachtig geweest. Het gevolg daarvan is, dat een stilstand in den groei intreedt, doordat een stikstoftekort ontstaat. Met een overbemesting met chilisalpeter is dit te verbeteren. 3o. Vooral by wortelgewassen aard appels, bieten, mangels enz., is het wensche lijk, maar ook mogelijk een maximalen oogst te winnen door middel eener overbe mesting met chilisalpeter. In Zeeland zag ik eens een bietenverbouwer (bij droog weer) chilisalpeter op suikerbieten zaaien, toen de bladereu der bieten elkander al raakten. „Hij deed dat al tyd en bevond er zich wel bij. Ziedaar enkele motieven tot overbemes ting in Juni en Juli. Allicht doet er iemand zijn nut mede. Het Boekweitland. Alhoewel de boekweit nu juist niet tot de belangrijkste landbouwproducten behoort, is ze toch altijd nog van genoeg gewicht om te verdienen, dat we een enkel woord aan haar wyden. Er werden toch in het jaar 1909 nog 23745 Hectaren bouwland met boekweit bezaaid, hierbij gerekend 2600 Hectaren veenboekweit. Toch schijnt de teelt achteruitgaande. Immers in de jaren 1860—1870 werden gemiddeldjaarlijks67063 Hectaren met dit gewas bezaaid. Dit aantal is gaandeweg verminderd. Wanneer we weten dat in het jaar 1909 een Hectare gemiddeld 21,6 H.L. boekweit (zandboek- weit) opleverde en de prijs van 1 H.L. op 6,5 a 7 gulden gesteld kan worden, dan kunnen we toch niet anders zeggen, dan dat de boekweit nog altijd een goed rendeerend gewas is. Vooral, als we daarbij in aanmer king nemen, dat het land, waarop de boek weit vooral thuis is, niet van het duurste is, dat de groeitijd niet zeer lang is en er gewoonlijk niets of zeer weinig wordt uit gegeven aan de bemesting van het land. Het is by de teelt van dit gewas alleen om het zaad te doen en aangezien de beste vruchten aan de zijtakken van den stengel komen, moeten de planten niet te dicht staan. De plant wortelt vrij diepom deze en ook nog om andere redenen is het nood zakelijk dat het land diep bewerkt wordt. „De beste mest voor de boekweit is het zweet van de paarden", is een oud gezegde, dat menige boer wel eens geboord zal heb ben. Toch moet men daaruit niet de gevolg trekking maken, dat de boekweit geen mest noodig heeft. Ik geloof wel, dat de ervaring de landbouwers er toe gebracht heeft de boekweit op nuchtet land te zaaien. Zij zullen waarschijnlijk ondervonden hebben, dat een versche bemesting de planten te veel op den stengel en de bladeren doet groeien en weinig zaad geeft. En zoo heb ben zij maar besloten de boekweit als het stiefkind te behandelen. Indeidaadzal een afzonderlijke bemesting met stikstof in de meeste gevallen voor dit gewas onnoodig zijn, vooral omdat door het diepploegen en de hoogge temperatuur den groeityd de salpetervorming in den bodem sterk bevor derd wordt. Doch er is, sedert de boeren tot de ont dekking kwamen dat boekweit nuchter ge zaaid moest worden, nog andere mest ge komen dan stalmest, nl. kali en phosphor- zuurmest. En hef zijn voornamelijk deze die de boekweit noodig heeft. Van daar, dat zoowel op zand als op veengrond het boek weitland in den herfst of den winter met een kalizout moest bemest worden bijv. 200 KG. patentkali per H.A. Ik zeg dit, omdat het nu de tijd is, waarin het gedaan kan worden. De boekweitplant haalt met haar korrels en voornamelijk met haar stroo zeer veel kali uit den grond, rM wij gerust kunnen zeggen dal dat dezen zomer een goeden boql heeft opgeleverd, op het oogenll ia. Wanneer men op zulk een! boekweit, zooals soms ophet veerl pelen of ook wel haver zal brl ia het voor een eenigszins goel krijgen hoogst noodzakelijk oil een buitengewone kalibemestina Er is nog een andere reden, wal de boekweit zelfs een kahbenl wenscht is. Geen landbouwgew.l gemakkelijk van den vorst als dl Hoe meer zouten in het bodénl opgelost en in het sap der plantl hoe geringer de kans van bel Vandaar dat kali 't bevriezen ||1 tegengaat. Wie dus goede boekweit wl ploege zijn land diep en geve b<9 twee zak patentkali op de hetl het voorjaar twee zak super! vorige jaar boekweit heeft geil gewas toen geen kali gegeven hl er aan, dat zulk land op hetl kaliarm is. Chilisalpeter, een middel insectenscha en onkri De landbouwer heeft aanhoul te voeren tegen verschillende vil hem de vruchten van zijn artl ontnemen. Hoe vaak gebeurt het, dat, wl met de noodige zorg heeft gezaail plantjes, als zy pas opkomen, dol of andere kleine diertjes worden en zoo in hun groei belemmel vernietigd worden. Hoe dikwijl! zijn landbouwgewassen door veil ziekte aangetast (aardappelziekl brand enz.) Hoe moet de landbl jaar strijden tegen de talrijke J die de plaats op den akker betvl de pas uitgekomen cultuurplal vaak gebeurt het, dat koude el ook wel langdurige droogte of ovl regens den groei van den oogst bel In 't algemeen kan de landboJ strijd op twee manieren voeren. I kan hij trachten de schadelijke rechtstreeks tegen te gaan, b.v. 1 tigen van schadelijke insecten 1 dieren. Ten andere kan hy trachtJ bouwgewassen, die hij zaait, kral sterker te maken, zoodat deze betl zyn tegen schadelijke invloeden,all scha, ziekten, bevriezen, verdrcl of zoo dat deze in 't geheel nil invloeden te lijden hebben. Het 1 bewezen, dat juist de ziekelijke J planten het eerst door al deze vijal den aangetast, dat de zwakste pil eerst bevriezen, het eerst ziek wl spoedig in den strijd met het on geven. Behalve de middelen, wal boer rechtstreeks de schadelijke kan tegengaan (vernietiging van| aanhoudend en zorgvuldig wiede® een ander, dat is de planten sterk te voorschijn doen komen, ze in ll snel en krachtig te doen groeienl ten hebben daartoe noodig eenS bemesten bodem, die goed bewerkt! voedsel en lucht in voldoende mal toetreden. Ze hebben daartoe nol wat men het best kan verkrijger! zaaien op rijen. De bodem moet! bemest zyn. zeg ik. Dat beteekl noodige voedingsstoften moeten ia de hoeveelheid in den grond aam* Doch, al schy'nt deze laatste ei omtreut de bemesting in te houdl daad is er toch nog één ding, dal breken. Gesteld, dat stikstof, kali en phosj in voldoende hoeveelheid er is, is| wezige voedingsstof direct opneem dat is toch, althans voor een deel stof, volstrekt noodzakelijk om d< reeds in haar eerste periode de groeikracht te geven. De stiksiof in den vorm van salpeter in den g wezig zyn, d. w. z. in den eenig waarin deze, opgelost in het bod direct opneembaar is. Dat er in dit nog voldoende salpeter in den gronf zig is, kan kwalijk verwacht wo om die reden is het noodzakely voorjaar een bemesting met chil te geven. Het chilisalpeter is dan krachsigste bestrijdingsmiddelen t secten, ziekten, onkruiden en sci invloeden van liet weer. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ondertrouwd: Gerrit Jan van der Stelt gensplaat, jm. 25 j. en Hendrika Berkhoi Overleden Lieven Jan Elvé, 33 jr. 11 nine ROTTERDAM, 30 Mei. Op de veeais aangevoerd: 29 paarden, veulen, magere en 638 vette runderen, 249 vette tere en graskalveren, schapen of 2 varkens, 174 biggen, bokken of geitt Koeien en ossen 37 tot 42 c., stier< civette kalveren 45 tot 55 kc.., expo tot. c., schapen tot c., varke c. en lichte varkens voor export i 7s kilo. Melkkoeien f 170 A f 280, kalf koeien f 6t.ieren f 130 f 380, pinken f 90 A f 12 veren f-èf-, vaarzen f 100 ft f 180,a vee; biggen f 7,— it f 14.—, slochtpaard f 140, werkpaarden f 50 f 250 h ft f 250.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1911 | | pagina 6