beneficie „Overflakkee en Goedereede VERHURING BOUWHOEVE LANDERIJEN c.s. Burgerlijke Stand. Verkoopingen, Marktberichten. Vlaardingsclie Stoomboot-Maatscliappij. Stoomboot-Mij Met ingang van I Januari 1911 wordt de Onderne ming UIT DE VAART GENOMEN en vervallen de diensten 3_3 van Rotterdam 8.45 v.m. Middelharnis 2.n-m. De Directie. bij inschrijving 3_j 6 vlogen als dollen door de zaal, intussotien zouden 3 dappere tooneelknechts en 5 poli tieagenten met revolvers een aanval op deu wolf doen. Men trachtte het dier te omsin gelen en te grijpen. Eensklaps echter sprong iemand uit het publiek naar den wolf toe, greep hem in. zijn nekvel en smeet hem weer op het tooneel terug, waar hij weer veilig in zijn hol geborgen werd. Oplichters gevat. De chef van het poste restantebureau te Zurich heeft met een col lega een brief voor een Weensche lirrna ontvreemd, die een chèque van 37.000 frcs. bevatte, welk bedrag afkomstig was van een Canadeesch handelshuis. Hij ging met ver lof naar Londen, en wist door middel van een valsche handteekening het bedrag te incasseeren. Toen er gereclameerd werd, kwam de diefstal aan het licht en toen bleek dat het tweetal al veel meer zonden van hetzelfde kaliber op het geweten had. Ontzettend ongeluk. Te Turijn is een huis, dat verbouwd werd, plotseling ingestort. Twee werklieden werden onder het vallend puin begraven en op slag gedood, een twee tal andere werd gewond. Een bloemenvelkoopster, die voor het huis had plaats genomen, werd levend onder de neervallende brokstukken bedolven alleen haar hoofd stak onder het puin uit. Hare positie was van dien aard, dat het onmoge lijk bleek haar te bevrijden zonder dat een nieuwe instorting veroorzaakt werd. Zoo moest men de ongelukkige dus aan haar lot overlaten. In alle haast werden haar de laatste H.H Sacrementen toegediend, een ontroerende plechtigheid, die allen omstan ders de tranen in de oogen deed springen. In den avond had een nieuwe instorting plaats, waarbij twee brandweermannen en een voorbijganger gewond werden. Gelukkige winners. De beide hoofdprijzen der Spaansche Kerstloterij, tot een gezamen lijk bedrag van 9 millioen pesetas (ruim 4.300.000 gulden) zijn Donderdag in de mode badplaats San Sebastian uitgekomen. De toe loop van het publiek voor het redactiebureau van de „Correspondencia Espana" te Madrid, waar de trekkingslijst op groote borden uit hing, was zoo groot, dat het trambedrijf bijna geheel stop stond. De prijs van 6 mil lioen pesetas is gewonnen door het personeel van het filiaal van het Parijsche „Comption d'Escompte", te San Sebastian. Tegen de geestelijke orden in Spanje. Met 108 tegen 20 stemmen heeft de Spaan sche Kamer de z.g. „hangslot-wet" aange nomen, gericht tegen de geestelijke orden. Het voornaamste artikel dezer wet luidt „Er zal geen enkele nieuwe vereeniging, behoorende tot godsdienstige orden of cor poraties, die erkend zijn door de kanonnieke wetten, gevestigd worden, vóór haar positie in rechten afdoende geregeld is, dan met machtiging van den minister van justitie, ingevolge een koninklijk besluit. Die mach tiging zal niet verleend worden, wanneer meer dan een derde deel van de leden der nieuwe vereeniging vreemdelingen zijn. In dien een nieuwe wet op de vereenigingen binnen de twee jaar afgekondigd wordt, zal deze wet ophouden van kracht te zijn. Prins George van Servië, Prins George, de Beruchte ex-kroonprins van Servië, zal, volgens den correspondent van het „Berl. Tagebl." kort na Nieuwjaar naar Frankrijk gaan om daar zijn militare studiën te vol tooien. De prins zal twee jaar in Frankrijk blijven. Uit Belgrado wordt gemeld, dat de kroon prins van Servië zich binnenkort zal ver loven met prinses Tatjana, een dochter van grootvorst Gonstatyn Constantinovitsj, een oudoom van den czaar van Rusland. Een Amerikaansch vermogen. Te Chicago is het testament geregistreerd van den on langs overleden groothandelaar in vleesch- ware Michael Cudahy. De nalatenschap be draagt volgens de schatting 11,250,000 dol lar. De weduwe ontvangt een jaargeld van 30,000 dollar. De rest van het fortuin komt aan de 4 zoons en 3 dochters van Cudahy; de erfenis zal echter nog vier jaar voor hen worden beheerd en wordt dan pas ver deeld. Verdwenen millioenen erfenissen In een brief uit München in het Berl. Tagebl. wordt melding gemaakt van twee processen over millioen-erfenissen, beide van ouden datum en thans een nieuw sta dium ingetreden. Het eene betreft de erfenis van de 1676 overleden Hollandsche veldmaarschalk Paul Würz, baron van Ornholm en speelt zich af in Rijnland; het andere geldt een cam pagne om een erfenis van 70 millioen in Beieren, waarbij Nederland ook min of meer betrokken is. lo. Den 18en Augustus 1636 stierf te Am sterdam George Schleder, (Gerrit Sleeder) die te Trier werd geboren en van z(jn ver mogen f 700,000 aan zijn verwanten in Duitschland naliet. 2o. Den 6en Januari 1664 stierf te Amster dam diens schoonzoon Andreas Mathias Jas en vermaakte zijn bloedverwanten in Beieren f 1.400,000. 3o. Diens neef Johann Joas, overleden in 1707 als scheepskapitein te Amsterdam, be dacht zijn Beiersche betrekkingen met on geveer f 300.000. 4e. Den 26en September 1706 stierf te Antwerpen de voormalige Spaansche gou verneur Ignatius Jais, die zijn Beiersche familie f 1.700.000 legateerde. 5o Tenslotte vermaakte de te Amsterdam overleden lederhandelaar Jozef Aulan Nou- gratz uit Lechhausen zijn verwanten het in in oorlogsjaren veroverde vermogen van f 2.800.000. Waar zijn deze bijdragen gebleven Reeds in 1828 vereenigden zich inde erf genamen om gemeenschappelijk te komen aan de, naar zjj meenden hun kwaadwillig onthouden gelden. Bereikt hebben zij niets, en in 1881 is reeds door een hoog ambtenaar de geheele zaak voor een sprookje verklaard, maar er schijnen bewijzen te zijn. Zoo moe ten voorschotten op de erfenis zijn uitbetaald en o.a. zouden den erfgenamen in 1829, 1834 en 1836 herhaaldelijk mondeling voor stellen zijn gedaan tot een afkoop. De ban kier Joh. Friedr. v. Halden zou vóór zijn overlijden aan een predikant hebben bekend, dat de erfenis bij hem was gedeponeerd en dat hij met het geld zijn eigen vermogen had verworven. Thans is de Haldensche Bank met de Dresdner bank versmolten en zou de laatste dus de erfgenaam zijn van de 70 millioen. In elk geval blijven de millioenen verdwe nen en stapelen de akten zich op. Laatste lijk hebben de erfgenamen een vereeniging gevormd en den Münchensche advocaat dr. Maximiliaan Fleischmann werd belast met de opsporing van de verloren gelden. De politie-tragedie te Londen. Onder groote belangstelling heeft te Londen de begrafenis plaats gehad van de ongelukkige politie mannen, die vielen als slachtoffers der moordenaarshanden. Langs den geheelen weg dien de stoet nam, stond eene groote menigte. Vooral groot was de belangstelling in East-End. In St. Pauls Cathedral werd een lijkdienst gehouden. Van de moordenaars is nog steeds geen te pakken. Dag en nacht wordt het onderzoek, vooral in East-End, voortgezet, echter zonder eenig resultaat op te leveren. Toch wordt de politie steeds versterkt in de meening, dat de gezochten zich hier schuil houden. Waar schijnlijk word hun onderdak verschaft door vrienden, die indien dit het geval is zich daardoor schuldig maken aan mede plichtigheid. Iemand, die in East-End een winkel houdt, deelt mede, dat hij Vrijdagnacht, juist na den tijd waarin de moord bedreven werd, met revolvers werd bedreigd door twee vreemdelingen, die een derde onder steunden. Hem werd gezegd, hen niet te volgen. Tot nu toe zijn de moordenaars nog niet teruggevonden. Een verslaggever is er in geslaagd 't huis te ontdekken, waar de gezochte Fritz woon de, voordat hij intrek nam in Grove-street 59, waar het lijk van een der vermoedelijke moordenaars door de politie werd gevonden. Fritz woonde in een smalle straat bij Aid- gate East Station. De Kamerverhuurster, die hem had geherbergd, vertelde den jour nalist dat haar huurder een zeer geheim zinnig man was, die talrijke bezoeken ont ving maar altijd van vreemdelingen. Zjj hield hem zelf voor een Rus of een Duit scher. Onder de bezoekers was slechts een vrouw. De lieden beschikten altijd over vol doende geld en richtten nu en dan in de woning van Fritz feestmalen aan. De kamerverhuurster verklaarde verder, dat zij nimmer, als er bezoek was, in de kamer van Fritz werd toegelaten. Toen een portret van den in Grove-street gevon den man werd getoond, meende zij in dezen een der bezoekers te herkennen. Geslepen spitsboeven. Zekere heer Loeb, die voor een Parijsch bankier 262,500 francs naar Brussel moest overbrengen, is door twee vreemdelingen, volgens hem Amerikanen, bestolen,Zij had den hem overgehaald aan hen het geld toe te vertrouwen en wisten hem wijs te maken, dat hij de som naar Londen moest brengen. Zijn patroon heeft zeker al is het dan ook zonder het te weten niet weinig tot diefstal bijgedragen. Hij ging met Loeb naar de Gare du Nord, waar hij met de twee vreemdelingen kennis maakte en hen aan zijn agent voorstelde. De drie heeren namen plaats in dezelfde coupé en onderweg kwam het gesprek op beroovingen in treinen. De vreemdelingen verklaarden zich bereid het geld tijdelijk voor den heer Loeb te bewaren, dat was in dat geval veiliger. De heer Loeb overhan digde hun het geld, nadat door hem een onderteekend requ was afgegeven. Toen zij te Brussel waren aangekomen, ontmoetten zij een vriend en samen hadden zij niet veel moeite don heer Loeb wijs te maken, dat hij eigenlijk te Londen het geld moest betalen. Maar noch zijn geld, noch zijn bereidwillige „vrienden" heeft de heer Loeb ooit teruggezien. Slim was het zeker niet van den agent. Een actrice vermoord. De 34-jarige, gehuwde tooneelspeelster, Aurelie Oginska te Lemberg, is op de kamer van haar minnaar, den student Kasimir Lewichi, door deze noodgeschoten. De dader is eerst 24 jaar oud en begaf zich na het plegen van den moord naar zijn broer, die hem naar een sanatorium bracht, waar hij later werd gearresteerd. De moordenaar bekende de daad. Hij had drie jaar met „de dame" geleefd en had haar willen trouwen, wat zij echter weigerde. Toen hadden zjj besloten, gezamenlijk in den dood te gaan, doch nadat hij zijn ge liefde had doodgeschoten, had hem de moed ontbroken, zichzelf' van kant te maken. Mevrouw Oginska was een bekende schoon heid. Zij zou optreden in Peer Gynt. Toen zjj niet verscheen, ging men uit om haar te zoeken en vond haar eindelijk dood in de woning van Lewichi. Een staking der Amerikaansche spoor wegbeambten 34.000 machinisten van alle lijnen ten westen van Chicago dreigen het werk neer te leggen. Men vreest niet tot een vreed zame oplossing van de quaestie te zullen komen. Wordt de loonsverhooging niet toege staan, dan zal het verkeer worden stopge zet. Modern Babylon. In New York bouwt men tegenwoordig een nieuwen wolkenkrabber, die in hoogte slechts overtioffen wordt door den Eiffeltoren te Parijs en het gebouw der Meiropolitan-maatschappij te New-York. Dit op twee na het hoogste gebouw ter wereld draagt den naam Woolworth-huis en neemt een geheel straatblo k in beslag. Het zal 5 millioen dollar kosten, krijgt 45 verdiepin gen en zal 208 M. hoog worden. Het Metro- politangebouw is 234 Meter, de Eiffeltoren 328 Meter hoog. De grootste leugenaar ter wereld. Dr. Cook, de pseudo-ontdekker van de Noordpool, is weder te New-York teruggekeerd. Aan de journalisten, die hem bezochten, stelde hij een stuk ter hand, waarin hij mededeelt, dat hy naar Amerika is terugge keerd, omdat hij zijn landgenooten een verklaring meent schuldig te zijn. „Welk gevoel heeft toch iemand", zoo vroeg hem een verslaggever, daarmede een uitdrukking uit een artikel van Cook zelf aanhalend, „die de grootste leugenaar van de wereld wordt genoemd." Een oogenblikje was de Noordpoolreiziger overbluft door deze onverwachte vraag,hij herstelde zich echter snel en antwoordde glimlachend: „Hij gevoelt zich allerakeligst en juist daarom ben ik teruggekeerd." Krantencijfers. Het aantal dagbladen, dat over de geheele wereld verschijnt, wordt op 70,000 gerekend, waarvan een derde in Amerika. Het juiste aantal Amerikaansche couranten is 21.950 en de staat New-York alleen doet de helft daarvan het licht zien. Het aantal exemplaren, dat dagelijks over de geheele wereld wordt uitgegeven, be draagt per jaar 10.325.000.000 en de lezers betalen daarvoor circa f 1430 millioen. MIDDELHARNIS. Geboren Hiltje d. v. Cornelis Tamboer en Adri- aantje Breeman. OndertrouwdLeendert Makkenze 25 j. en Jacoba Visser 22 j. Overleden, Cornelia Verweij 91 j. weduwe van Arij Kooie. SOMMELSDIJK. GeborenMartinus z, v. Willem Hameeteman en Adriana v. d. Linde, Pieter z. v. Cornelis Verbiest en Neeltje BoogermanGerrit z. v. Marinus van Lente en Leentje Vroegindeweij, Maria d. v. Cornelis Lodder en Adriaantje v. d. Broek, Maria d. v. Mari nus v. d. Veer en Trijntje Appel, Dirkje d. v. Leen dert v. d. Sluis en Jannetje Doornheim Jaspert z. v. Jan Nipius en Jannetje Hendrika Buurveld, Lijntje d. v. Dirk Born en Arendje van Wezel, Leendert z. v. Abraham de Korte en Neeltje Hartog, Bastiaan z. v. Jan Mackloet en Neeltje Groenendijk. Gehuwd: Leendert Jordaan oud 23 jaren met Jannetje van Antwerpen 24 jaren Hendrik Jacob van Aalst oud 26 jaren met Trijntje Kievit 24 jaar. Overl.Pieter Troost oud 80 jr. echtgenoot van Jannetje v. d. Slik, Cornelis Kransse oud 31 jaar echtgenoot van Maria Puurt. HERKINGEN. Geboren Cornelis Johannis z. v. Johannis Kalle en Jannetje HuizerHendrik z. v. Hendrik Doorn- hein en van Ersina Christina Markus. OUDE TONGE. GeborenLena d. v. J. de Vos e. v. S. van der MastTheodorus Franciscus z. v. A. v. Peperstraten e. v. G. EsserFranciscus z. v. B. v. Wezel e. v. M. Wagemans. Gehuwd: C. Tijl j.m. 23 jaar en E. J. Pieterse j.d. 24 jaarP. Koert j.m. 25 jaar en A. L. Quist j.d. 24 jaar. Overleden Jan Holleman oud 7 maanden. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren: Gerrit. z. van Laurens Arensman, en van Sietje van Biert. Overleden: Jacob van der Mast, oud 83 j.weduw naar van Jaapje van der Linde. ROTTERDAM, 27 Dec. Op de veemarkt waren aangevoerd: 61 paarden, veulen, ezel 1003 magere en 496 vette runderen, 215 vette, 171 nuch tere en graskalveren, 174 schapen of lammeren 553 varkens, 93 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 35 tot 38 ft c., stieren 26 tot 31 c., kalveren 45 tot 52Vs ft c«» exportkalveren tot c., schapen 16 tot 24 c, varkens 26Va tot 27 c. en lichte varkens voor export 25 a 26 c. per half kilo. Melkkoeien f 160 f 270, kalfkoeien f 220 ft f330 stieren f 120 ft f 230, pinken f ft f 0,graskal- veren f ft f vaarzen f 120 ft f 170, alles mager veebiggen f 8,ft f 14,slachtpaarden f 40, ft f 95 handelspaarden f 70 ft f 150, hitten f ft f Nuchtere kalverenfok- f 15,ft f 20,slacht- f 8,— ft f 12,—. Biggen f 1.10 ft f 1.50 per week. Vette runderen bij beperkten aanvoer met iets meer kooplust dan vorige week. Vette kalveren met matigen aanvoer alleen voor puike soort was iets meer vraag enkele bedongen 2cent boven noteering. Wolvee weinig per markt en niet vluggen handel. Lammeren f 13 ft 20 per stuk. Vette varkens met matigen aanvoer en tamelijk vluggen omzet, fok- kalveren en biggen met matigen aanvoer en vluggen handel. Handel in paarden traag. Op de magere markt was, bij matigen aanvoer, weinig handel. Ook van jong vee waren aanvoer en handel klein. Op Donderdag 29 December 1910 des voormiddags 9'/2 uur, aan de Kaai te Mid- delharnis en des vooriuiddags lO'/a uur, aan de Kaai te Sommeladyk Eene groote partij SPARREN. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 7 Januari, inzet en Zaterdag 14 Januari, afslag 's avonds 6 uur in het logement van Akeishoek te Ouddorp van een zoo goed als nieuw WOONHUIS met BOUWSCHUUR, ERF en TUIN, gunstig gelegen te Ouddorp, nabij de kom der gemeente, om dadelijk te aan vaarden. Notaris VAN SCHOUWEN. TX7"Ixh.terd.Iezh.st. HELLEVOETSLUIS p. Schroefstoombooten Vlaardingen V en VII. BR1ELLE per Schroefstoomboot Vlaardingen VI. Dageljjksclie dienst Van VLAARDINGEN. Naaankomst der treinen vm. 5.34 uur. 0 10 nm. 12*40 l 3.44 7.11 Op Zon- te reis wordt vm. 6.27 uur. Van BRIELLE. In aansluiting op de treinen van: vm. *6.25 uur 8.— uur Q Oö> nm. 12^0 1.51 l 3.10 4.39 7.10 8.35 9.- „11.- Van HELLEVOETSLUIS In aansluiting op de treinen van 5.30 uur vm. 8.— uur 7.30 9.22 12.— nm. 1.57 2.50 4.39 6.40 8.35 8.50 11-- en Feestdagen. Ie reis wordt vm. 6.10 u. op trein 8.— 2e reis wordt 8.50 uur op trein 10.35 Van VLAARDINGEN Na aankomst der treinen 5.34 uur 9.19 12.40 3.44 7.11 8.44 Op Zon- en Feestdagen. 2e reis wordt 9.15 uur op trein 10.35. Ie reis wordt 6.27 uur Correspondeert, zoo mogelijk, op trein 7.44 v.rn. naar MAASSLUIS. B.N. Als Feestdagen zijn te beschouwen te en 2e Kerstdag, Nieuwjaardag en Paasch- maandag. Aanlegplaats te Vlaardingen nabij het station Aankomst te Nieuwesluis ongeveer 30 min na het vertrek uil Vlaardingen, 45 min. na het vertrek uit Hellevoetsluis. 30 min. na het vertrek uit Brielle. Nadere inlichtingen geven de Agenten te Hellevoetsluis J. van dek Wiele Jr., te Nieuwen- hoorn B. Kruik, te Brielle C. van der Poel Pz.. te Nieuwesluis G. Kortleve, te Vlaardingen de Directie. AÜVERTEN T I N. naai' de van eene «iet in den Ouden Oostmoer (e Middelharnis, groot 36.40.20 heet. (79 gem. 118 roeden Voornsche maal) thans door den eigenaar J. BRA.BER Az. bewoond. VOOR IO .1 A I MO Jaarlij ksche huurprijs f 30,— per 0.45.92'heet. of Voornsch gemot. Inschrijvingsbiljetten vóór of op 14 Januari 1911 ten kantore van notaris p. A. VAN Bf'UREN te Middelharnis

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1910 | | pagina 6