fontein. :w. „VOORUIT TWEEDE BLAD L Kruideawijn No. 3 7 Dec. 1910 ierkoude louwerij >E HAAS, :;raan, >EDER I1' RNIS. •ton, )pl voor winkelier Officieele Mededeelingen. tel, Plaatselijk Nieuws. 5 kat, Sommelsdyk TÏLÏÏOllN Sa. S. Ir week prima kwu n Teesoh verkrijgbaar. 3 pvertrefbaarSaucis- 3 piertjes rookvleesch. H en geschieden iD iToerrolen.. 'ersch Kalfsvleereh. Berger i, die bij O" C niet ;ltend ijs vloeibaar ren aanbevolen. Ichtig middel tegen s een oud beproefd 1 gevolgen daarvan. eercapsules, Borsthoui;, •oop IBXI3. pld bij Dirksl^nd. Jianster" Horloges aan huis te komen kd arne geruild. everd. koed. pht en geruild, orraad. |ij in- en verkoop verzekerd. ■IERPUTTEN, IDENDRINK- fLOEREN en putten. Iels 888. [.NIS. AANGIFTE TER Inschrijving voor de Militie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge- meeiite MIDDELHARNIS brengen ter kennis van wie het aangaat, inzonderheid van de in het jaar 1892 geboren personen, of van hun vader, moeder, voogd of curator, dat bij de Militiewet 1901 (Staatsblad No. 212 van 1901) het volgende is bepaald Art. 13. Voor de militie wordt ingeschreven le. ieder minderjarig mannelijk Nederlander die binnen het Ryk, in net Duitsche Rijk of in het Koningrijk België verblyf houdt, 2e. Ieder minderjarig mannelyk Nederlander, wiens vader, moeder of voogd binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk België woonplaats heeft, 3e. ieder meerderjarig mannelijk Nederlander, die binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk België woonplaats heeft, ■le. ieder mannelijk ingezetene niet-Nederlander, zoo hij op den lsten Januarij van het jaar het 19de levensjaar was ingetreden en niet verkeert in een der bij art. 15 omschreven gevallen. Ingezetene is, voor de toepassing van het bepaalde hierboven onder 4e. A. de binnen het Rijk verblijf houdende minder jarige niet-Nederlander a. wiens vader, moeder of voogd binnen het Rijk woonplaats heeft en haar gedurende de voorafgaande achttien maanden in het Rijk of de koloniën of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen gehad heeft b. van wiens ouders de langstlevende bij zijn of haar overlijden in het hierboven onder a omschreven geval verkeerde, al verkeert zijn voogd niet in dat geval of al is deze buiten 's lands gevestigd c. die door zijn vader, moeder of voogd verlaten is, of die ouderloos is of in wettelijker, zin geen vader of moeder heeft en van wien het niet bekend is dat hij een voogd heeft, indien hij gedurende de voorafgaande achttien maanden in het Rijk verblijf gehouden heeft; B. de meerderjarige niet-Nederlander, die binnen het Rijk woonplaats heeft en haar gedurende de voorafgaande achttien maanden in het Rijk of de koloniën of bezittingen des Rijks in andere wereld deelen gehad heeft. Voor minderjarig wordt voor de toepassing van het bepaalde hierboven onder A gehouden hij, die minderjarig is in den zin der Nederlandsche wet. Voor meerderjarig wordt voor de toepassing van het bepaalde hierboven onder B gehouden hij, die meer derjarig is in den zin van voormelde wet. Art. 14. De inschrijving geschiedt: le. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede le zoo hij binnen het Rijk verblijf houdt en zijn vader, moeder ,of voogd aldaar woonplaats heeft, in de gemeente der woonplaats van vader, moeder of voogd zoo hij binnen het Rijk verblijf houdt en zijn vader, moeder of voogd elders dan binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente, waar hij verblijf houdt zoo hij door zijn vader, moeder of voogd verlaten is, ouderloos is of in wettelijkeu zin geen vader of moeder heeft en het niet bekend is dat hij een voogd heeft, in de gemeente, waar hij verblijf houdt zoo hij in het Duitsche Rijk verblijf houdt, inde gemeente Amsterdam zoo hij in het Koningrijk België verblijf houdt, in de gemeente Rotterdam 2e. van hem, bedoeld in art. 13 eerste zinsnede 2e zoo zijn vader, moeder of voogd woonplaats heeft binnen het Rijk, in de gemeente der woonplaats van vader, moeder of voogd is de woonplaats van vader, moeder of voogd in het Duitsche Rijk, in de gemeente Amsterdam is zij in het Koningrijk België, in de gemeente Rotterdam 3e. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 3e zoo hij woonplaats heeft binnen het Rijk, in de gemeente zijner woonplaats zoo hij woonplaats heeft in het Duitsche Rijk; de gemeente Amsterdam zoo hij woonplaats heeft in het Koningrijk België in de gemeente Rotterdam 4e. A, van hem, bedoeld in art, 13, eerste zinsnede 4e indien ^ïij minderjarig is zoo hg verkeert in het geval, in de tweede zin snede van dat artikel onder Aa omschreven, in de gemeente, waar zijn vader, moeder of voogd woon plaats heeft; zoo hij verkeert in het geval, in die zinsnede onder Ab omschreven, in de gemeente, waar zijn voogd woonplaats heeftis de woonplaats van dezen buiten '8 lands, dan geschiedt de inschrijving in de gemeente waar de minderjarige verblijf houdt; zoo hij verkeert in een der gevallen, in evenbe- doelde zinsnede onder Ac omschreven, in de gemeente waar hij verblijf houdt B. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 4e., indien hij meerderjarig is in de gemeente waar hij woonplaats heeft. De in de vorige zinsnede als plaats van inschrijving aangewezen gemeente is die, waar het verblijf of ue woonplaats gevestigd is of was op den lsten Januarij van hei, jaar, volgende op dat, waarin de in te echrijven persoon het 18e levensjaar volbragt, tenzij het iemand gelat wiens inschrijving te Amsterdam ofte Rotterdam moet geschieden wegens verblijf of woon plaats onderscheidenlijk in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk België. Art. 15. "Voor de militie wordt niet ingeschreven le, de inzetene niet-Nederlander, die bewijst te behooren tot een Staat waar de Nederlanders niet aan de verpligte krijgsdienst zijn onderworpen of waar ten aanzien van den dienstpligt het beginsel van wederkeerigheid is aangenomen 2e. hij, die bewijst in de koloniën of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen verblijf te houden of woonplaats te hebben ai heeft zijn vader, moeder, voogd of curator woonplaats binnen het Rijk. Art. 16. Hij, die volgens art. 13 behoort te worden ingeschreven, is verpligtzich daartoe bij burgemeester ®n wethouders der gemeente, waar voleens art. 14 de inschrijving moet geschieden, aan te geven tus- schen den lsten en den 31s.,en Januarij van het jaar volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbraRt. Bij ongesteldheid of afwezigheid van hem, die zich ter inschrijving moet aangeven, alsmede in een der gevallen, hierna in de vierde zinsnede omschreven, rust de verplichting tot het doen der aangifte indien het een minderjarige betreft, op zijn vader, moeder of voogd; indien het een meerderjarige betreft, die onder curateele gesteld is, op zijn curator. De verpügting van vader, moeder of voogd geldt evenwel slechts zoo hy of zij hitmen het Rijk, in het Duitsche Rijk 0 »ln, ^-Oningryk België woonplaat'1 heeft. Behoudens de uitzonderingen bij de volgende zinsnede gemaakt, rust de zorg voor het doen der angifte uitsluitend op den in te schrijven minder- jarigev indien zijn vader, moeder of voogd niet binnen het Rijk, in het Duil6che Rijk of in het Koningrijk Belgie woonplaats heeft indien zyn vader of moeder of beiden de ouderlijite ïuagt missen indien hy door zijn vader, moeder of voogd ver laten isot indien hij ouderloos is of in wettelyken zin geen vader of moeder heeft en het niet bekend is dat hij een voogd heeft. Hy, die door de bestuurders, in art. 22 vermeld, ter inschrijving moet worden opgegeven of die in dienst is bij de zeemagt, de marine-reserve en het corps mariniers hieronder begrepen, bij het leger hier te lande of bij de koloniale troepen, is tot het doen van de aangifte niet verpligt. Voor hem of haar, die tot liet doen der aangifte verpligt is, kan de aangifte geschieden door een ander, daartoe schriftelyk gemagtigd. De volinagt blijft onder burgemeester en wethouders berusten. De wijze, waarop van de gedane aangifte moet blijken, wordt door Ons bepaald. Akt. 18. Voor de militie wordt ook ingeschreven of wordt op nieuw ingeschreven: le. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die na den lsten Januarij van het jaar, volgende op dat waarin hij het 18de levensjaar volbragt, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar zijn verblijf binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk Belgie gevestigd heeft 2e. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, wiens vader, moeder of voogd na den lsten Januarij van het jaar, volgende op dat, waarin de minderjarige het 18de levensjaar volbragt, en voor het intreden van diens 21ste levensjaar zijne of hare woonplaats binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk Belgie gevestigd hefft; 3e. ieder mannelijk minderjarige, die na den lsten Januarij van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbragt, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar Nederlander of opnieuw Neder lander is geworden, zoo hij in een der hierboven onder le. omschreven gevallen verkeert, of wiens vader, moeder of voogd verkeert in een der gevallen, hierboven onder 2e. omschreven 4e. ieder meerderjarig mannelijk Nederlander, die na den lsten Januarij van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbragt, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar zijne woon plaats binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk Belgie gevestigd of er woonplaats verkregen heeft; 5e. ieder mannelijk meerderjarige, die na den lsten Januarij van het jaar, volgende op dat, waarin hij het iSde levensjaar volbragt en voor het intreden van het 21ste levensjaar Nederlander of op nieuw Nederlander is geworden, zoo hij in een der- hier boven onder 4e omschreven gevallen verkeert; 6e. ieder mannelijk niet-Nederlander, die na den lsten Januarij van het jaar, volgende opdat, waarin hij het 18de levensjaar volbragt, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar ingezetene of op nieuw ingezetene is geworden in den zin der tweede zinsnede van art. 13. Hierbij gelden de laatste zinsnede van dat artikel en art. 15. Ten aanzien van de gemeente, waar de inschrijving of de inschrijving op nieuw moet geschieden en van de verpügting tot het doen van aangifte ter inschrij ving of ter inschrijving op nieuw gelden de eerste zinsnede van art. 14 en de laatste vijf zinsneden van art. 16. De aangifte ter inschrijving of ter inschrijving op nieuw van hem, die volgens de eerste zinsnede van dit artikel moet worden ingeschreven, geschiedt, binnen dertig dagen na het verkrijgen, of werd hij reeds vroeger ingeschreven doch van het rigister afgevoerd, na het terug erlangen van het Neder landerschap of van het ingezetenschap, of na de vestiging van verblijf of de vestiging of het verkrij gen van woonplaats binnen het Rijk, in het Duitsche Ryk of in het Koningrijk Belgie. De inschrijving geschiedt in bet register betreffende de ligting van het jaar, waartoe de in de eerste zinsnede van dit artikel bedoelde persoon volgens zynen leeftijd behoort. Art. 166. Met boete van ten minste vijftig cents en ten hoogste f 100 wordt gestraft de overtreding van de art. 16, 18 en 22. Belanghebbenden worden nog opmerkzaam ge maakt op le. Art. 19 der wet, luidendeHij wiens aangifte ter inschrijving verzuimd ie, wordt door burgemeester en wethouders, zoo zij het ontdekken ambtshalve ingeschreven. Zij geven daarvan terstond aan hem of aan zijn vader, moeder, voogd of curator kennis. 2e. de artt. 20 en 23 der wet, ingevolge welke wetsartikelen a. de voorloopige sluiting vanfihet inschrijvings register plaats heeft op 31 Jauuari en de sluiting voorgoed op 30 Juni, tenzij 31 Januari of 30 Juni een Zondag is in welk geval de op dien datum Sestelde sluiting plaatsheeft op den eerstvolgen- den werkdagen b. hij ,die zich na de voorloopige sluiting doch vóór de sluiting voorgoed ter inschrijving aanmeldt, alsnog wordt ingeschreven; 3. de artt. 147—151 der wet, ingevolge welke wetsartikelen hij, die na de sluiting voorgoed bevon den wordt nalatig te zijn ter zake zijner inschrijving, voor Gedeputeerde Staten wordt gebracht om. bij afwezigheid van reden tot vrijstelling of uitsluiting, voor acht jaren bij de militie te worden ingelijfd, waarvan hij gedurende twee jaren onder de wape nen moet worden gehouden, tenzij de Koningin anders bepaalt. Waar in het bovenstaande sprake is van vader, moeder of voogd, heeft zulks betrekking op minder jarigen en strekt de uitdrukking „vader" voor het geval dat de vader de ouderlijke macht uitoefent; de uitdrukking „moeder" voor het geval dat de moeder "de ouderlijke macht uitoefend, en de uit drukking „voogd" voor het geval dat de minder jarige onder voogdij staat. De uitdrukking „curator" geldt den meerderjarige, die onder curateele staat. Voorts is het noodig, dat door of voor hen, die elders geboren zijn, bij bet doen van de aangifte ter inschrijving wordt overgelegd een uittreksel uit het geboorteregister, welk uittreksel op aanvrage koste loos wordt verstrekt. Zij, die ingevolge bovenstaande wetsbepalingen in deze Gemeente voor de militie moeten worden in geschreven, moeten mitsdien hiertoe bij hen, Burgemeester en "Wethouders ter Gemeentesecretarie tus8chen den lsten en 31sten Januari 1911 worden aangegeven. Voor het doen van de aangifte ter inschrijving zal meer bepaald gelegenheid worden gegeven op Donderdag, den[ 12 Januari 1911, des voormiddags van 10 tot 12 uur. Men wordt dringend verzocht, zich zoo mogelijk op een der aangegeven uren voor het doen der aangifte ter Gemeentesecretarie te vervoegen. Gedaan voor de eerste maal te Middelharnis, den één December 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris De Burgemeester NIJGH. ULBO J. MIJS. Voorbereidend Militair Onderricht. Onderzoek ter verkrijging van een bewjjs van voorgeoefendheid. De BURGEMEESTER der Gemeente Middelharnis brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in de maand Januari a.s., ten overstaan van eene Militaire Commissie, een onderzoek zal plaats hebben ter verkrijging van" een bewijs van voorgeoefendheid. Aan dat onderzoek mogen deelnemen lo. de lotelingen, die in aanmerking komen om in het volgend jaar bij de militie te worden ingelijfd 2o. de tot korte oefening ingelijfde lotelingen in het genot van uitstel van eerste-oefening, die hun vroeger verkregen bewys van voorgeoefendheid weii8chen opnieuw te verwerven, ten einde daar door aanspraak te verkrijgen op verlenging van dit uitstel en 3o. de jongelieden, die het vereischte getuigschrift van lichamelijke geoefendheid wenschen te ver werven om eene verbintenis te kunnen aangaan bij het Reservekader der Infanterie, der Vesting- Artillerie of der Genie. De lotelingen, hiervoren onder lo. genoemd, kun nen bij het onderzoek drieërlei bewijzen van voor geoefendheid behalen, te weten het bewijs van militaire bekwaamheid het bewijs van lichamelijke geoefendheid, of het bewys van militaire bekwaamheid èn lichame lijke geoefendheid. Bedoelde lotelingen, die een dezer bewijzen ver wierven, worden, op hunne aanvrage, ingelijfd bij het korps en geplaatst in garnizoen hunner keuze, voor zoover zij daartoe geschikt zijn en dit met de belangen van den dienst i6 overeen te brengen. Be zitters van het in de derde plaats genoemd bewijs hebben daarbij den voorrang boven hen, die een der beide eerstvermelde bewijzen verwierven. De houders van het in de derde plaats genoemde bewijs hebben daarenboven aanspraak om vóór anderen in aanmerking te komen voor inlijving tot korte oefening [vier maanden]. Alleen de bewijzen van voorgeoefendheid, die in Januari a.s. zullen Jworden behaald, geven bij de inlijving in het volgend jaar aanspraak op vermelde voorrechten alle vroegere verkregen bewijzen zijn alsdan van onwaarde. De lotelingen, hiervoren onder 2o, genoemd, kun nen bij het onderzoek alleen verwerven het bewijs van militaire bekwaamheid èn lichamelijke geoefend heid dit bewijs moet door hen bij de aanvrage om verlenging van uitstel van eerste-oefening worden overgelegd. Zij, die in deze Gemeente woonachtig zijn of ver blijf houden en aan het in Januari a.s. te houden onderzoek wenschen deel te nemen, moeten zich vóór 10 December a.s. ter Secretarie der Gemeente aanmelden. De schxetbewijzen, welke bij de Schiet oefeningen tot verhooging van 's Lands weerkracht verkregen zijn, moeten bij de aanmelding worden overgelegd. Dag en uur waarop, zoomede de Gemeente en localiteit, waar Jhet onderzoek zal plaats hebben, zullen op een der laatste twee dagen van bet jaar bij publicatie ter algemeene kennis worden gebracht. De wijze, hoe met de verworven bewijzen van voorgeoefendheid moet worden gehandeld, ten einde de daaraan verbonden voorrechten fce doen gelden, zal in het begin van het volgend jaar eveneens bij openbare kennisgeving worden bekendgemaakt. Middelharnis, den 30 November 1910. De Burgemeester voornoemd, ULBO J. MIJS. MIl)DELHAKi\IS- De heer Vegter, Inspec teur der Rotterdamsche-tramweg-Maat- schappij, is benoemd tot lid van de Gezond heids-commissie te Middelharnis. Een dekknecht van de sleepboot „An- toinetta", P. Hoogenboom, 18jaar, wonende aan het Voornsche Kanaal, gemeente Nieu- wenhoorn. is Maandag bij het dekspoelen, terwijl de boot stoomde op den Haringvliet bi) de Hoornsche hoofden, over boord gevallen en verdronken. Zijn lijk is nog niet gevonden. De bekende NewfoundlanderteefLucie van Starkenburgb, die op alle tentoonstel lingen den eersten prijs behaalde, wierp 2 Dec. j.l. 9 prachtige pups, waarvan 6 reuen en S teven. Vader van dit nest is de onlangs uit Duitschland geïmporteerde reu Pascha, van kennel Benfried, welke aldaar eveneens herhaaldelijk werd bekroond. Eigenaar van Lucie is de heer E. J. Kuiper, als ingeneur der R. T. M. indertijd op ons eiland werk zaam. Sedert de vorige opgaaf zijn telJmui- den binnengekomen de vischsloepen: Schip Schipper Befiom. Vertrouwen C. v. d. Hoek f 870 Toekomst J. de Waard 1810 Middelharnis J. de Korte 1025 Theodora Emmer. Jan v. d. Hoek 1215 Dinsdagmiddag hield de goede Sint in de bewaarschool alhier zy'n intocht. Alle kleintjes zaten in groote spanning het oogenblik af te wachten van zijn komst en bij zijn intrede in het lokaal kon men aan de gezichtjes zien, welk een indruk hy op hen allen maakte. Aardig was het te zien hoe reeds de kleintjes aan orde en tucht gewend zijn, by de door hen uitgevoerde kinderspelen die werkelijk heel aardig van stapel liepen. Een woord van lof aan de onderwijzeres en hare trouwe helpsters voor het groote succes van hare leerlingen van Sint Nico- laas was dan ook wel op zyn plaats. Onder het spelen en zingen werd aan de kleintjes suikergoed en speculaas uitgereikt terwijl by het naar huis gaan aan allen een mooi geschenk werd gegeveD. De aangename uren daar doorgebracht door vele moeders en belangstellenden zul len wel het bewijs voor hen zijn, dat hunne kinderen op de bewaarschool nuttig en prettig worden bezig gehouden. De Burgemeester van Middelharnis maakt bekend dat de raad dier gemeente op Vrijdag a.s. 's namiddags 2'/2 ure Open baar zal vergaderen. SOMJIELSDIJK- 13 December a. s. zal de Kinderzang Afd. van het Nut, een openbare les geven in de zaal van Hotel Spee te Sommelsdyk te beginnen 's avonds te haif acht. Om 10 uur n. m. wordt in Hotel Spee een bal gehouden onder leiding van den Heer Filipse uit den Briel. Evenals vorige jaren, werden de kinde ren der bewaarschool op St. Nicolaasdag ont haald op chocolademelk, speculaas en ande re versnaperingen, terwijl bovendien ieder kind, nog werd verrast met, een stuk speel goed waarmede zij opgeruimd huiswaarts keerden. Procesverbaal is opgemaakt tegen J. M. wegens jachtwetovertreding. Eene openbare vergadering van den Raad is belegd tegen Woensdag 7 Decem ber 1910, des namiddags ten 7 ure. Donderdag j.l. werden de kinderen der openbare school alhier en die der bij zondere scholen van Middelharnis en Dirks- land, voorzoover die kinderen in de ge meente Sommelsdyk woonachtig zyn, in het schoolgebouw alhier door onzen nieuw benoemden burgemeester getracteerd op chocolade melk en andere lekkernijen. DIUKSLAND, De Staat der bevolking van deze gemeente was op 1 Januari 1910, door het Centraal Bureau voor de statistiek vast gesteld, 1185 mannen, 1207 vrouwen, 2392 totaal. Bij gelegenheid van het St. Nicolaas- feest werden de kinderen der Openbare Bewaarschool alhier evenals vorige jaren onthaald op eenige versnaperingen en bij het naar huis gaan kreeg elk der kleinen nog een cadeautje mee. 's Avonds was het feest voor de meisjes der handwerkschool. Er werd een heel aardig tooneelstukje onder leiding van Mej. Heymans opgevoerd. Men kon zien dat allen genoten. Ondertusscben werden de meisjes getracteerd en na afloop ging elk hoogst voldaan met een geschenkje naar huis. Een woord van dank aan Mej. Heymans die zich zooveel moeite getroost heeft om alles goed van stapel te laten loopen. HKItKI1VGE1V- Door H. H. jagers zyn ver leden week in den polder Oud Herkingen en een gedeelte van den Polder St Elizabeth 79 hazen geschoten. Door 't slechte weer zijn nog vole haasjes ontkomen, zoodat in eerstgemelden polder veel wild aanwezig bleek. Met ingang van den eersten December is tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. S. alhier in functie getreden de heer M. Troost van Stellendam. Verleden week zyn de laatste suikerbieten naar de fabriek vervoerd, zoodat de bieten campagne alhier afgeloopen is. Evenals vorige jaren werden ook nu weder al de schoolkinderen metst Nicolaas op speculaas verrast, zoodat dien dag voor de kinderen niet onopgemerkt voorbijging. M. B. geraakte met zyn hand zoodanig tusschen de dorschmaschine bekneld, dat eenige vingers verwond werden en hij de werkzaamhedeu moest staken. Heelkundige hulp moest worden ingeroepen. OUDDOliP- De vrouw van C. K. had ver leden week het ongeluk door de duisternis misleid in de sloot te geraaken, waaruit zij met een nat pak naar huis kon. Het 10-jarig zoontje van J. v S. uit den Oostdijk had het ongeluk te vallen en een zijner armpjes te breken. Aan de beide havens alhier zijn on geveer 5'/j millioen suikerbieten aange voerd. NIEUWE TONGE- Aan het Huiptelegraaf en Telephoonkantoor werden gedurende de maand November behandeld 299 telegram men, 260 telephoongesprekken en 27 tele- phoonoproepberichten. De heeren L Schilperoord en J. Niekerk hebben bedankt voor hunne benoeming tot Ouderling en diaken, by de Ned. Herv. Kerk en zyn nu tot Onderling gekozen den heer P. van Zon on tot diaken den heer A. van Alphen Hz. De arbeider A. V. alhier is door de Rotterdamsche Rechtbank vrijgesproken als verdacht van diefstal van een palingfuik. Vrijdag a.s. zal alhier het gewone Jaarlijksche straatschuren moeten plaats hebben. De Directie C. Denis van Parijs gaf Woensdag en Donderdagavond jl. in het Hotel van deD heer T. H. Holleman een welgeslaagde Bioscopevoorstelling. Doordat Woensdagavond de zaal overvol was kwa men de platen niet tot haar recht, doch den volgenden avond was alles prachtig om te zien. Door de duisternis misleid geraakten Zaterdagavond nabij de tramhalte, de smid J. N. en de arbeider K. D. in een sloot te water. Zij wisten zich spoedig op het drooge te brengen, zoodat zy met een nat pak huiswaarts konden keeren. Ds. M. J. Wentink herdacht Zondag morgen bij de Godsdienstoefening zijn 50- jarige Ambtsjubileum, Z.Er.W. had tot tekst woord gekozen Psalm 48 vers 15,'t laatste gedeelte. Hij zal ons geleiden tot den dood toe. Bij deze gelegenheid werden voor de Kerk twee bijzondere giften gecollecteerd, naar men verneemd één bankbiljet van f 26 en een goud tien gulden stuk. OUDE T01VGE- Het schuren der straten en pleinen zal in deze gemeente plaats hebben op Donderdag, 8 December 1910. Op Woensdag 7 Dec. a.s. n,m 4 uur zal de gelegenheid zijn opengesteld tot kos- telooze inenting en herinenting van de in gezetenen die zich daartoe aanmelden.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1910 | | pagina 5