de jongere en deze op de kam, zoodat de tanden een eind in het voorhoofd van het jongste kind drongen. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen om de kam te verwijderen. Mej. C. van den Broek alhieris dezer dagen te Botterdam geslaagd voor de akte Vrije en Ordeoefeningen. Mej. J. de Later alhier, verloskundige ss als zoodanig benoemd te Wijk by Duur stede. C. B. uit Dirksland had Maandag het ongeluk bij het passeeren van een wagen met het achterwiel in botsing te komen, zoodat hfj met zijn kar ondersteboven sloeg. De kar was leeljjk beschadigd, terwijl B. zich ernstig bezeerde. Toen J. L. K. Maandag aan het peen rij den wasuitdenWoutrinapolderzaktehetach tereind van den wagen plotseling weg. De wagen moest geheel worden gelost en toen had men nog moeite den ledigen wagen met 4 paarden uit het gat te krijgen, Bij de Dinsdag te Dirksland gehouden loting voor de Nat. Militie, is voor deze gemeente getrokken als volgt: N. van den Nieuwendyk (brd.) 1, P. Kooiman (brd) 2, J. van Huizen 3, J. Stolk (g.) 4, D. Braber 5, S. Jansen 6, S. Spuij 7, H. van Seters 8, D. van Gelder 9, K. Kievit 10, J. L. Troost 11, K. Riemond 12, C. Berkhof 13 (brd.) J. Bilkes 14, J. Nagtegaal 15, B. Moijses 16, A. Brinkman 17, I. Troost 18, en J. Maat 19. Door den Burgemeester dezer gemeente is een openbare raadsvergadering uitgeschre- tegen Vrijdagmorgen halftien 3 Nov. a.s. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend dat het kohier No 4 der Pers. Belasting voor 1905, invorderbaar verklaart op 31 Oct, 1905 aan den ontvanger is ter hand gesteld en ieder daarop voorkomend belastingschuldige verplicht is zijn aaanslag te voldoen. Maandag 6 Nov. a. s. zal de cursus van het voorbereidend Militair onderricht een aanvang nemen. Aan de jongelui, die uit deze gemeente deelnamen aan de loting voor de Nat. Militie was per publicatie bekend gemaakt, dat zij hunne horens teDirkslandin bewaring moe sten geven, daar zij anders met art. 33 der politie verordening in botsing zouden komen. Verslag der Verg. van den Gemeente raad op Vrijdag 27 Oct. 1905. Aanwe2ig 6 leden. Afwezig de Heer T. Zeedijk. Voorzitter de Burgemeester. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen. Naar aanleiding der notulen, zegt de Heer Holle man, dat in de vorige verg. is benoemd een Commis sie voor de Begrooting, dat die Commissie deze ech ter niet heeft gekregen tot onderzoek, dat op de Convo caties toch voorkomt de Begrooting, dat hij voorstelt deze Begrooting uit te stellen tot een volgende ver gadering. Na de stemming blijkt, dat 5 leden zijn voo r het voorstel, 1 er tegen zoodat de Begrooting van de convocatie biljetten wordt afgevoerd. Ingekomen een schrijven van Ged. Staten inhou dende goedkeuring op het raadsbesluit van 31 Aug. jl. Een missive, inhoudende mededeeling, dat aan deze gemeente is toegekend een buiten gewone sub sidie van f 3600, te bestrijding der kosten van bet onderwijs. Een missive, inhoudende mededeeling, dat Salaris van den Secretaris met f 100 is verhoogd en aldus is gebracht van f 500 op f 600. Ingekomen: procesverbaal, van Kasopname op 31 Augustus jl. Een schrijven van de Schoolcommissie, waarbij een huishoudelijk regelment en een rooster van af treden wordt aangeboden. Ingekomeu een verzoek om een lantaren op den Achterweg van Kavel 20. Na enkele besprekingen wordt met algemeene stemmen besloten den lantaren te plaatsen. Een adres van den heer Paling, deurwaarder te Middelharnis inhoudende verzoek om een toelage van f 50 's jaars. B. en W. stellen voor gedurende 2 jaar f 30 toe te staan. Met 5 tegen 1 wordt besloten de bestaande toestand te handhaven. Een verzoek van den heer H. van Eesteren, in houdende het verzoek, een varkenshok mogen plaat sen, achter zijn nieuwe woning op het z.g. Weitje. De Bouwverordening zegt Hokken moeten staan 10 M. uit de woning. De erfpachtbrief zegt 6 M. uit de scheidingssloot, daar een achterweg daar zal aange legd worden. Aangezien dit laatste niet zal plaats hebben, vervalt ook het gezegde in den erfpacht- brief, zoodat het verzoek voor inwilliging vatbaar is. De Voorzitter wenscht eerst nog eens te laten op meten en de beslissing zal dus worden aangehouden tot de volgende vergadering. Teruggekomen de Gemeente rekening. 1904, met enkele aanmerkingen, die in orde gebracht zullen worden. Worden nu vastgesteld de Statenflniodel B en C met betrekking tot de begrootiug 1905.- Ingekomen een verzoek van den heer J. Zeedijk om verboogiDg van traktement als lantarenopsteker in verband met hetgrootere aantal lantatens, alsmede het verzoek om vergoeding voor het aansteken van 4 lantarens gedurende 2 weken. Voor dit laatste zal Zeedijk f 2 worden toegestaan. Verhooging trakte ment werd aangehouden. Ingekomen een verzoek van de AfdeelingSchutte- viler net havengeld met de helft te verminderen. B. en W. stellen voor, het havengeld met 20 ct. te verminderen en alzoo te brengen van 90 op 70 ct. De Voorzitter doet nu voorlezing van ontvangsten en uitgaven gedurende de laatste 5 jaren. Deze heb ben bedragen over Uitgaven. Inkomsten. 1900 f 2258,255 f 1618,27 1901 f 2178,35 f 1762,25 1902 f 2182,06 f 1441,72 1903 f 2136,41 f 1524,10 1904 f 1823,35 f 1572,73 waaruit blijkt, dat de gemeente altyd op de haven is tekort gekomen, zoodat geen groote vermindering kan toegestaan worden. Wordt nu voorgesteld het te kort te trachten te dekken door heffing van een kaaigeld. De heer Moerland stelt voor een onderzoek in te stellen by de Generale Dijkage, of kaaigelden mogen geheven woTden, hoewel hij meegaat met de ver mindering der havengelden. Wordt besloten eerst een onderzoek in te stellen. Den heer van Gelder stelt nu voor een reglement op te stellen met betrekking tot het rijden over de straat naar de Suikerpeekaai, daar van Beek van Melissant deze week een vracht peen op de kaai bracht wegende 35U0 Kilo, waarvoor 4 paarden voor den wagen noodig waren en bij welke gelegenheid de straat stuk gereden werd. Hieraan zal worden voldaan. Ingekomen een schrijven van de Afd. van het Groene Kruis, behelzende het verzoek om te handelen in overstemmen met het verzoek} reeds een vorige maal ingediend aangezien, nog niet veel verbetering in de bestaande toestanden valt constateeren. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Wordt door den Voorzitter voorlezing gedaan van de instructie betreffende gemeente werlieden. B, en W. stellen voor aan te schaffen hond en kar tot vervoer van vuilnis uit de gemeente, waarbij aan Hartman zal worden toegekend een verhooging van traktement van f 20 's jaar. De heer -Moerland stelt voor eerst de politiever ordening te wijzigen, daarna het vorige. Na stemming gaat de instructiegemeentewerklieden er door. Bij de rondvraag vraagt de heer Moerland of het niet mogelijk is contróle te oefenen op de levering van kolen en petroleum. Wordt besloten toezicht uit te oefenen. De heer Holleman vraagt, of de weg bij de Elfde kavel nog niet begrint is; daar dit van "t voorjaar reeds is besloten. De Voorzitter zegt, dat hierin eenige vertraging is gekomen, tengevolge van administrative bezwaren. Wordt nog medegedeeld, dat restitutie is verleend van Hoofdelijken Omslag aan C. Jansen en G. Beze- mer wegens vertrek naar elders. Niemand meer het woord verlangend wordt de ver gadering gesloten. G0EDEKEEDE- In den loop der vorige week is door den buitengewóón-veldwachter F. Lucine alhier geschut een onbeheerd loopend stuks rundvee- toebeheorende aan den landbouwer J. Lodder alhier. By den veldarbeider J. van Splunter ■alhier bestaat het voornemen, zich in de tweede helft der volgende maand metzyn gezin ter verbetering' van positie naar Noord- Amerika te begeven. De Heer D. Koning, die in de plaats van den Heer A H. van Schouwen is be noemd tot bibliothecaris der vereeniging „Aurora," heeft deze benoeming aangeno men. Bij de behandeling der Gemeente-Be- grooting werd op voorstel van den heer Joppe met algemeene stemmen besloten, aan heeren Gedeputeerde Staten voor te stellen, wel te willen bevorderen, dat bij Koninklyk Besluit de jaarwedde van den Gemeente Secretaris alhier met f 50,— worden verhoogd. Door den gemeente-veldwachterA.de Moor werden in het laatst der vorigeweek vier stuks vee geschut, toebehoorende aan aan den heer Jb. Breen, landbouwer te Ouddorp. Door een stemgerechtigd lidmaat der Ned. Herv. Kerk alhier is het volgende bezwaarschrift ingediend tegen de gehouden stemming ter benoeming van twee gemachtigden en het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente te dezer plaatse. Aan het Classicaal Bestuur der Nederduitsch-Hervormde Gemeente te Brielle. Met gepaste vrijmoedigheid neemt ondergeteeken- de,stemgerechtigd lidmaat en lid van het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente alhier, de vrij heid zich tot u College te wenden, te kennen ge vende. dat de stemgerechtigde lidmaten tegen 17 dezer zijn opgeroepen geworden tusschen drie en vijf uur 's namiddags tot de verkiezing van twee leden van het kiescollege dat blijkens procesverbaal van het stembureau zijn uitgebracht fgeworden op de heeren D. gBreen 14, T. Koeteeuw 9. G. Aleman 7, A. de Vries 2 stemmen en J. Klein en B. Visser ieder 1 stem en tot leden van het kiescollege verkozen zijn verklaard de heeren D. Breen en T. Koeteeuw dat echter tusschen drie en vier uur 's namiddags stemgerechtigde lidmaten tot het uitbrengen hunner stemmen niet zijn toegelaten geworden, aangezien geen voltallig stembureau nog aanwezig was en het ook bekend is, dat omstreeks half zes uur nog stemge rechtigde lidmaten tot het uitbrengen hunner stem zijn toegelaten geworden. dat de stembus niet geopend is geweest van drie tot vijf uur, doch feitelijk van halfvijf tot halfzeven en er alzoo eene groote willekeurige informaliteit z. i. heeft plaatsgevonden dat adressant vermeent, dat èn het niet-toelaten tot de stembus der stemgerechtigde lidmaten tusschen drie en vier uur èn het toelaten nfl den verstreken tijd van invloed kan zijn geweest op den uitslag der gehouden stemming. Het is op dien grond, dat adressant zich tot Uw College wendt met het verzoek, dat Uw College moge kunnen goedvinden, de gehouden stemming van twee leden van het kiescollege te Goedereede, wel te wil len vernietigen. Goedereede, 't Welk doende, enz. den 19 October 1905. Op bovenstaand bezwaarschrift is de volgende be slissing ingekomen Classicaal Bestuur' Brielle, 24 Oct. 1905. van Brielle. No. 1090. Het classicaal Bestuur van Brielle, kennis gonomen hebbende van uwe missive van den 19en October 1.1., houdende een klacht over een onregelmatigheid, die bij een op 17 dezer gehouden stemming ter be noeming van twee gemachtigden in het kiescollege der Hervormde gemeente te uwenfc zou hebben plaats gehad, gezien de inlichtingen van den kerkeraad, overwegende, dat blijkens die inlichtingen alle per sonen, die zich tot het uitbrengen van hunne stem aanmeldden tusschen drie en vier uur en toen daar toe geen gelegenheid vonden wegens het nog niet volledig tegenwoordig zijn van het stembureau, later zijn teruggekomen en toen ook hun stem hebben uitgebracht, ofschoon betreurende, dat niet alle leden van het stembureau door plotseling opgekomen om standigheden op den vooraf aangekondigden tijd, aanwezig konden zijn of door andere vervangen, maar overwegende, dat evenwel gedurende den bij liet plaatselijk reglement voorgeschreven tijd gelegenheid is gegeven^ tot het uitbrengen der stemmen en dat mitsdien niemand in zijne rechten is verkort en het niet geopend zijn van de stembus juist op de vooraf- aangekondigde uren van geenerlei invloed is geweest op den uitslag der stemming, verklaart uw bezwaar ongegrond en heeft mitsdien de eer, U te berichten, dat er geen termen aanwezig kunnen worden ge acht, om de gehouden stemming te vernietigen. Het classicaal Bestuur van Brielle (Get.) D. H. TËLJER praeses. (Get.) W. VAN DEN BERG scriba- In de laatste dagen wordt weder de hand geslagen aan de herstellingswerken aan de zuidzyde der haven. Het daartoe benoodigde heitoestel is reeds geplaatst. Dezer dagen werd onze gemeente be zocht door den heer Baiendrecht, ten einde de waarde te bepalen van de perceelen, die in verband met den aanleg der tram, zullen worden onteigend. Zeer waarschijnlyk tengevolge van het ruwe weer, gepaard met de hagelvlagen, is het zeevisschersbedryf in den laatsten tijd weinig loonend en wordt door enkele visschers reeds een begin gemaakt met de garnalenvangst. Reeds sedert eenigen tyd is een aanvang gemaakt met bestrating van wege het Ryk van 't pad, loopende van den z.g. Kinderdyk naar het havenhoofd, waardoor eene belang rijke verbetering zal worden aangebracht. Op de Rijkspostspaarbank alhier is in het jaar 1904 ingebracht een bedrag ad f 14666,585, terugbetaald eene som ad f 2458,69, terwijl het saldo van plaatsing en terugbetaling beliep f 22020,18-'\ In het jaar 1904 werden 4 boekjes ingetrokken en 6 nieuwe uitgegeven, terwijl op 31 December 166 boekjes in omloop waren. Verslag van de Raadszitting te Goede reede van Dinsdag den 24 October I.I., des namiddags ten 2,30 ure. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering door den Voorz, wor den de notulen der vorige vergadering onveranderd vastgesteld en geteekend. Wordt voorlezing gedaan van eene missive van H. H. Ged. Staten dezer provincie, waarbij .'goedge keurd wordt teruggezonden het Raadsbesluit tot verkoop van gemeentegrond aan H. J. Sandifort alhier. Wordt voorlezing gedaan van eene missive als boven, daarbij goedgekeurd terugzendende het be sluit tot verhooging van de jaarwedde van den Ge meente-Ontvanger tot f 200. Wordt mededeeling gedaan, dat bij de op 31 Augustus j.l. gehouden opname der gemeentekas is gebleken, dat de ontvangsten hebben bedragen f 5504,375, de uitgaven f 50S4,10, zoodat nog in kas was f 420,27r'. Wordt voorlezing gedaan van: lo. Eene missive van Heeren Gedeputeerde Sta ten, daarbij goedgekeurd terugzendende een staat model B tot bet doen van af- en overschrijvingen van posten op de begrooting, dienst 1905, 2o. Missive als boven, daarbij mededeelende, dat voor het) dienstjaar 1905 eene subsidie ad f 1600. zal worden verleend in de kosten van het Lager Onderwijs. 3o. Missive als voren, waarbij wordt toegezonden afschrift der missive van den Min. van Binnenl. Za ken tot betaling van f 460.wegens te veel geno ten Rijksbijdrage over 1903, die na eenige besprekin gen wordt aangenomen voor kennisgeving. 4o. Missive van Zijne Exc. den Minister van W, H en N, daarbij mededeelende, dat vanwege bet Rijk op den kop van den Westhavendam eene lantaarn zal aangebracht worden, mits de bediening vanwege de gemeente plaats vindt. Na daarover onderling van gedachten te hebben gewisseld, wordt dit, in stemming gebracht, goed gevonden met 6 tegen 1 stem, die van den Heer G. Joppe. 5o. Adres van den Heer A. G. Paling, deurwaar der ter Middelharnis, houdende verzoek, aan hem eene vaste jaarwedde ad f 25.toe te kennen als Ambtenaar voor de invordering der Plaatselijke Be lastingen. Op voorstel van Burg. en Weth. wordt met 4 tegen 3 stemmen, die van de Heeren Breen, Joppe en Van der Wende besloten, adressant in de jaren 1906 en 1907 een vast salaris ad f 20.toe te kennen. 60. Verzoekschrift van den landbouwer F. den Eerzamen e. a. houdende bezwaren tegen de heffing van het kaaigeld. Na langdurige onderlinge discus sien wordt besloten, de beslissing in deze tot nader aan te houden. Daarop wordt éénparig goedgevonden, de bouw verordering dezer gemeente te wijzigen overeenkom stig de opmerkingen van II. H. Gedeputeerde Staten. Alsnu worden éónparig vastgesteld de staten, mo del A, B en C'. alle betrekking hebbende op de be grooting dienst 1905, welke ter goedkeuring van de Ged. Staten zullen worden toegezonden. Alsnu wordt voorlezing gedaan aan; een adres van M. van der Laan alhier, daarbij verzoekende, om den grond, die eertijds als z. g. Schutkooi werd gebezigd, van de gemeente te huren, ten einde aldaar voor zijn hit en wagen een loods te plaatsen. Op voorstel van B. en W. wordt unaniem beslo ten, bedoeld perceel tot wederopzeggens aan adressant te verhuren tegen f 1.'s jaars. Hierop zal aan H. H. Ged. Staten de vereischte goedkeuring worden aangevraagd. Wordt voorlezing gedaan van een verzoekschrift van het Bestuur der alhier bestaande vereeniging „Aurora", daarbij verzoekende om eene subsidie uit de Gemeentekas ten bate der bibliotheek. Op dit verzoekschrift wordt met 5 tegen 2 stemmen, die van de Heeren C. A. Vogel en G. Joppe, afwijzend beschikt. Ten slotte wordt met ééuparige stemmen vastge steld de Geraeente-Begrooting voor het dienstjaar 1906, beloopende in ontvang en uitgaaf f 13521.06, welke Begrooting ter~goedkeuring aan Gedeputeerde Staten dezer provincie zal worden aangeboden. Niets meer te verhandelen zijnde, sluit de Voorz. deze vergadering. OUDHOItP- Ook een buitenkansje. De ar beider P. v. d. L. alhier kocht een woonhuis en erf voor de geringe som van 50 gulden. Van de coöperatieve cichoreifabriek „Ceres" alhier zijn de Koninklijk goedge keurde statuten gevoegd by de Staatscourant No. 245. NIEUWE TONGE- Aan het onderzoek der landweerplichtigen, dat zal worden gehou den te Oude Tonge op 28 November a.s. zullen uit deze gemeente deelnemen; J. van Alphen, A. Holleman Cz., C. Volaart, T. Koppenaal, J. Luchten'ourg, J. Looy, W. Drooger, J. G. Dekker, en 0. Vroeg in de Weij. In de op Woensdag 25 October 11. gehou den openbare raadsvergadering is aan de heer G. Voordijk op diens gedaan verzoek eervol ontslag verleend als 3e Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Het kohier van de personeele belasting No. 4 over het dienstjaar 1905 is den 25 October 11. aan den heer Ontvanger ter invordering ter hand gesteld en ieder daar op voorkomende belastingschuldige is ver plicht zijnen aanslag, op den by de wet bepaalden voet, te voldoen. Door de Burgemeester is aan belangheb bende ter kennis gebracht, dat de oefenin gen van het voorbereidend militair onder richt in deze gemeente zullen aanvangen op Donderdag 2 November a.s. des avonds te 6i/(j ure in het Weeshuis. Door de raad dezer gemeente is met ingang van 25 October 11. benoemd tot 3e Ambtenaar van den Burgerlijken Stand de heer C. Overdorp Jz. Door de Gemeente-Veldwachter alhier, is tegen de koopman I. d. W. te Oude Tonge weder procesverbaal opgemaakt wegens overtreding der politieverordening. De uitslag der loting der Nat. Militie voor de samengevoegde gemeentens: Nieuw6 Tonge en Herkingen is als volgt: A. Vis been 1. M. Heemes 2. J. van der Ham 3 (ziekl.). J. de Geus 4 (Brd.). K. Gebuis 5. W. Kievit 6. J. W. Bruggeman7. H. Voor- dyk 8 (Brd). J. Visser 9. A. ICnops 10. A. van Noord 11. J. A. Robèr 12. G. H. Verweij 13. M. Bestman 14. A. van Slie- drecht 15. B. Camphens 16. J. M. Paassen 17 (Brd.). H. Kievit 18. Gisterenmiddag moesten alle tapperijen op last van den Heer Burgemeester met het oog op de loting der Nat. Militie gesloten zyn van 's middags 12 ure tot 2 ure. OUDE TONGE- Ten gevolge het eervol ontslag als Voorzitter en lid van de Gezond heidscommissie aan den heer J. Roodzant Kz, zijn in diens plaats op de voordracht aan den Centralen Gezondheidsraad te Utrecht, als lid voor deze Gemeente aan bevolen de heeren L. v. d. Sluijs, notaris en G. J. Rinkel arts beiden te Dirksland. Bjj publicatie is bekend gemaakt dat het Militair onderricht in deze gemeente een aanvang zal nemen op Maandag 5 Nov. a.s. Naar men verneemt is de heer J. B. Somers, benoemd als onderwijzer aan de O. L. S. te Poeldyk. De uitslag der loting voor de lichting 1906 der Nat. Militie die Dinsdag 31 October j.l. te Dirksland heeft plaats gehad is als volgt: No. 1 K. de Looze no. 2 A. J. de Lignie, no. 3 A. v. d. Doel, no. 4 A. J. v. d. Vliet no. 5 C. de Haas van Dorsser, no. 6. J. Fes, no. 7 A. Kanters no. 8 L. Ingenhoes no. 9 H. M. Dierekse, no. 10 D. v. d. Berge, no. 11 J Pollemans, no. 12 J. I. Pulleman, no. 13 J. v. IJzerlooij, no. 14 W. Hartman no. 15 H. Berk, no 16 A. v. Dongen, no 17 N. v. Dolder, no. 18 S. de Korte no. 19 A. v. Zoon, no. 20 P. J. Hobbel, no 21 A. Overbeeke, no. 22 A. v. Noord, no. 23 D. Schouwenaar. Bij publicatie is bekend gemaakt dat de afbraak afkomstig van het vroegere nachtwakershuis, thans verbouwd tot ver grooting van het post- en telegraafkan toor op Donderdag 2 November a.s. des avonds ten 5 ure in het openbaar aan de meestbiedenden ten verkoop zal worden aangeboden. Door den heer W. Abresch, smid alhier, is aan den Burgemeester ingedient eene kennisgeving overeenkomstig art. 12 dei- veiligheidswet. Als een zeldzaamheid kan medegedeeld worden dat van Teunis van Noord, land bouwer alhier, drie zoons achtereenvolgens zijn uitgeloot met No 21 en nu zijn vierde zoon op Dinsdag j.l. heeft getrokken No 22, zoo dat deze er weer ook is uitgeloot. 00LGEXSPLAAT. 27 Oct. Heden namiddag geraakte een kalf van den landbouwer H. Bom in de kerkgracht alhier. Eenige ter hulp toegeschoten personen brachten het beestje weder spoedig op den vasten wal. 28 Oct. M. Korteweg Az. reed heden- namiddag met een wagen geladen met pulp, over het Weespad alhier. Eensklaps brak een der wielen, waardoor de wagen omviel en de inhoud grootendeels terecht kwam in de sloot, loopende langs den Zuidelijken kant van genoemd Weespad. Voerman en paarden bleven ongedeerd, zoodat het on geval met een niet onbeduidende averij aan het voertuig afliep. 30 Oct. In het Hotel Hobbel werden heden publiek verkocht: 1. door den Bur gemeester het rietgewas, groeiende op het gorsje aan de haven, 2. dooT Dijkgraaf en Gezworens van het bezomerkade Rietveld het riet, groeiende langs die kade. Het onder le genoemde werd gekocht door Abr. de Vos Wz. alhier voor f 45. het onder 2e ge noemde door denzelfden voor f 240. Dezen winter zal ook hier weder voor bereidend militair onderricht worden gege ven. Dit onderricht zal Donderdag 2 Nov- e.k. des avonds te 6 uur aanvangen en ge durende den winter worden gegeven eiken Woensdag en Donderdagavond van 6 tot 8 uur in de openbare gemeentelijke bewaar school. De uitslag van de loting voor de lichting 1906 der nationale militie is als volgt 1 H. Hartmans (brd.), 2 H. Moerenhout (te klein), 3 W. v. d. Welle, 4. J. v. Nieu- waal, 5 H. Slikboer, 6 M. W. Okker (brd), H. v. Gent, 8 C. Korteweg (brd.), 9 A. in 't Veld, 10 A. Koene, 11 B. v. Veen, 12 A. v. Putten, 13 C. Kamp, 14 0. Fun, 15 P. Kroon, 16 A. Oudzegel (brd.), 17 D. v. d. Stelt, IS D. v. Kempen. Een met suikerbieten geladen vaartuig,

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 6