Soliede Agen Rijksnor maal! Doctor van Tooreneobergen, Dienstbode Rederijkerskai Bijbels en Kerkbt Handnaaimael Burgerlijke Stand Gemengd Nieuws Marktberichten. Advertentiën. Dra ten Cafe, niet te consulteeren zijn GEVESTIGD C. de Oraaf, Kerknieuws. Verkoopingen. GEVESTIGD te Stad aan 't Haringvliet, dienstbode gevraagd. 2e dienstbode, Metselaarsknecht, Snoeptafels. 6_6 Dames en Heer< Het oudste adres v<| Duizende Guit Flakkeesche Boeklii Mevr» van Kunst-Tandei J. T. ORTH W. VERMEÜLEÏ 6 Vrijdagmiddag viel de dienstbode H. V. alhier van een ladder en bezeerde zich zoo danig aan haar linkerarm dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. OlIDE TOSGE- Zondagmiddag toen schip per C. J. van Dongen en twee zijner vrien den zich aan boord van eerstgenoemde wil lende begeven, hadden, doordien de loop plank midden door brak, alle drie het ongeluk in de kaai te vallen. Hulp was onnoodig, wijl zij zich zeiven konden redden en het er met den schrik en een nat pak afbrachten. Naar men verneemt zal dhr. M. Kanters Az. alhier den 22 Oct. a.s. den dag herdenken waarop hij voor 25 jaren, als voorzanger in de Ned. Herv. kerk werd benoemd. De besmettelijke ziekte in het huis wijk B.No. 113 aan de kerkring alhier is geweken. Bij publicatie heeft de burgemeester een waarschuwing gericht tegen het lokken van jonge meisjes naar de groote steden. Zie verder aanplakbord. Door den Burgemeester is een waar schuwing gepubliceerd tegen het lokken van Nederlandsche werklieden naar Duitschland Zie verder publicatie. De Burgemeester heeft bij publicatie in herrinnei ing gebracht, dat er gelegenheid bestaat, om zich als nog aan te melden voor het voorbereidend Militair onderricht, voor den aanstaanden wintercursus. Zie verder voor wie deze gelegenheid is opengesteld, publicatie. Het onroerende goed toebehoorende aan de erven van wylen Mevr. de Wed. D. A. Arends gepasseerde week publiek geveild en ingezet is j.l. Dinsdag bij afslag ten ver koop aangeboden, en is de uitslag als volgt: De perceelen 1 tot en met IV, gecombi neerd zijn gemijnd door den heer P, K.de Wit landbouwer te Oude Tonge op de som van f 4076. Van H.H. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is goedgekeurd terugontvangen het besluit betreffende de Verordening op de heffingeener belasting van Baken-Haven en Kaaigeld in de gemeente Oude Tonge. 5 October j.l. is door den storm de schoorsteen afgeslagen byden heer M. Hees termans alhier waardoor ook nog eenige schade aan het nevenstaande gebouw werd veroorzaakt. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat de begrooting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1906 gedu rende 14 dagen van 11 tot en met 24 Oc tober voor ieder ter secretarie ter inzage ligt. Op de voordracht voor zetter zijn door den Raad geplaatst de heeren A. Braber Pz. en L. Keijzer Sr. Een zoontje van M. IC. viel, terwijl hij op den zolder aan 't spelen was, naar be neden. Een arui werd gekneusd, overigens liep dit ongeval goed af. ilIIDDELHAHiMS- De Commies 2e klasse de heer W. van Bodegom, is met ingang van 1 November a.s. verplaatst naar Rot terdam, terwijl in zijn plaats is aangesteld de Commies 2e klasse, de heer P. van Liere thans te Holst. ware toedracht ten deele aan het licht ko men, waarop de vader alles bekende. Politie moest het echtpaar tegen de woede der menigte beschermen. De aanstaande Spaansche koningin. Het Spaansche blad „Liberal" bespreekt de huwelijksplannen van koning Alfonso. Het blad wyst op het bezoek, door den Spaan- schen gezant te Londen onlangs te Madrid gebracht, en is van meening, dat in het begin van 1906 het huwelijk van den koning met een Engelsche Prinses zal worden ge vierd. 8 October j.l. is schipper C. van Dongen te Zwijndrecht om zijn schip over te tuigen met het strijken van de mast tusschen de lier beklemd geraakt waardoor hij zijn duim en de twee voorste vingers heeft afgeklemd. Hij werd verpleegd in het ziekenhuis te Dordrecht.. OOLTGENSPLAAT. A Oct. Tot leden van het kiescollege der Ned. Herv. gemeente zijn heden herkozen de heeren J. van Noordt P. Korteweg, L. Dijkers en A. vanRossum. Als eene bijzonderheid melden wij hierby, dat de drie eerstgenoemde heeren respectievelijk den leeftijd van 77, 78 en79 jaren bereikt hebben. DEN BOMMEL- Wij brengen in herinnering, dat dezen winter weer gelegenheid zal wor den geboden tot het ontvangen van herha- lingsonderwijs. Zij, die van dit onderwijs wenschen gebruik te maken, moeten zich voor 15 October ter secretarie aanmelden. De vorige week had K. Bakker terwijl hij bezig was met pulp dragen uit een schip op den wagen, het ongeluk, te vallen, en zich zoodanig te bezeeren, dat hij tot heden niet in staat is, zijn arbeid te hervatten, A. Donkersloot die aangenomen had de peeaarde van de Kaai op te ruimen, heeft na eenige dagen arbeids, dit werk ge staakt. Thans is het opgedragen aan W. de Graaff. STAD AAN 'T HARINGVLIET- Door stem gerechtigde ingelanden van den polder oude stad is een voordracht opgemaakt voor ge zworen waarop voorkomen no. 1 de heer J. Koert Mz., no. 2 de heer I. Scherpenisse no. 3 de heer L. Keijzer Sr. Bij den afslag van het huis aan de voorstraat bewoond door J. Maliepaard is dit huis zoogenaamd op strijkgeld aange lopen. Donderdag jl. werd hier de eerste bonte kraai gezien. Als een zeldzaamheid mogen wij wel vermelden dat de zwaluwen hun verre reis naar warme landen nog niet hebben ondernomen. De leverantie van steenkolen voor de gemeente is gegund aan G. J. Goumare alhier. De kachelkolen voor 82 cent per H. L. en anthraciet voor f 2,18 per H. L. Maandag viel een kind van de Gro ningsen schipper C. W. terwijl het over de plank liep en een spekpannekoek verorber de, in de kaai. De vader die op het hulpgeschrei toe kwam loopen, mocht het geluk smaken, zijn kind te redden. Tot geneesheer belast met de dood- schouw is aangesteld Dr. A. W. van Toor- nenbergen alhier. Aan het Algemeen Armbestuur is door den Raad eene subsidie verleend van .f 1100 voor het jaar 1906. Leelijke vergissing. De erfprins van Reuss een klein Duitsch vorstendom, zoo bericht men uit Gera, liet onlangs aan het spoorweg station weten, dat hij met een bepaalden trein uit de hoofdstad dacht te vertrekken. Op het aangewezen uur stonden de sta tionschef en zijn assistent in groot tenue op het perron, waar de trein op zijn Doorluch tige Hoogheid wachtte. Daar kwam één landelijke cabriolet aanrij den metéén paard er voor en door een vrouw bestuurd. Er zat een heer in het rijtuigen al zag de épuipage er niet Vorstelijk uit men wist dat de Erfprins excentriek was en die heer kon niemand anders dan de Erfprins wezen. De heer sprong uit het rijtuig, Hij zei, dat hij een biljet 2e klasse wilde nemen, maar hij werd met veel buigingen en complimen ten naar den staatsiewagen gebracht, welke voor Zijne Doorluchtigheid was gereserveerd Daarna vertrok de trein. Verwonderd over die nieuwe zonderling heid van een Prins, gingen de stationschef en zijn personeel een praatje maken met de vrouw, die voor koetsier had gespeeld. Maar zoodra men haar sprak van „den Prins," riep de boerin „Wat praatje toch van een Prins De heer was de eerste be diende van het hotel X." En juist op dat oogenblik kwam de équi page van den werkelijken Prins aanrijden. MIDDELHARNIS. OverledenSiinon van Groningen één maand. Pietertje van der Waul 4 jaar. Cornells Vroegindeweij 49 j. eclitgen. van Elizabeth de Waard. OUDDORP. GeborenJan, z. v. ïeunis v. d. Bok en Adriaan tje Klein Pieter, z. v. Matthijs van Wijk en Maatje Klein; Jan, z. v. Krijn Meijer en Krijntje de Jong. Getrouwd Cornells Westdijk oud 19 j. en Johanna Hoogmoed 19 j.Krijn Grinwis 31 j. en Pietertje Luime oud 27 j.Leuuis Padmos 33 j. en Johanna Krijntje Westhoeve 24 j.Poulus Sperling 28 j. en Neeltje Boslooper 23 j. OverledenJansje van Splnnter oud 2 j. d. v. Hendrik en Pietertje de Vogel; Anna Maria Boven kerk oud 74 j. vrouw v. Hubertus Cornelis van Zut- phen. Gedurende de eerste 9 maanden zijn 35 jongens en 30 meisjes geboren, 19 paren gehuwd, 16 mannelijke en 10 vrouwelijke overleden, 4 leveul. aangegeven. OOLTGENSPLAAT, 4—10 Oct. Geboren Bastiaan, z. v. Jacob de Vos en Engeltje van NieuwaalDoris Filippus, z. v. Krijn Okker en Trijntje Oosters. Een drama van de zee. De bevolking van het eiland Wight is ten prooi geweest aan een hevige ontroering naar aanleiding van een somber drama dat zich heeft afgespeeld tusschen drie zeelieden. Eenige dagen gele den gingen John, Kitchen Hockings en Albert Dailimore op een bootje te Gowes in zee om een tochtje te maken. Zij kwamen slechts met hun tweeën terug maar 't werd niet dadelijk opgemerkt. Eerst den volgen den dag werd Kitchen vermist, en verklaar den de twee anderen dat zij hem sedert hun terugkeer van zee niet meer gezien hadden. Gisteren spoelde echter het lijk van den ongelukkige aan en het geneeskun dig onderzoek toonde aan, dat hij bezweken was onder hevige slagen en daarna in zee geworpen. Toen men Dailimore opzocht vond men hem aan boord van het jacht Solanthe, waarop hij als matroos diende, aan een balk hangen. Vermoedelijk had hij Hockings, dien men gearresteerd heeft, ge holpen om Kitchen te vermoo'rden. daarna berouw gekregen en zich opgehangen. 1 Het proces-Hockings wordt met spanning tegemoet gezien. Weer een uitsluiting aanstaande. In het gebied van de Saksisch-Thüringsche weve rijen begint het te gisten. De patroonsbond heeft een nieuw loontarief opgesteld, dat niet naar den zin is der arbeiders. De af deeling Greiz van den bond heeft kennis gekregen dat de werklieden bet nieuwe tarief niet wilden aanvaarden, waaropzij verdere onderhandelingen voor onnoodig verklaart. In Werden vergaderden de wevers, eisch- ten 20 procent loonsverhooging en een tien- urigen arbeidsdag. Onomwonden werd hier gesproken over een staking en gerekend op de mogelijkheid van een uitsluiting. En ook in het district Reichenbach bereiden werkgevers en werknemers zich voor op een zwaren economischen strijd. Tegen het einde dezer week zullen vergaderingen ge houden worden om te besluiten den arbeid neer te leggen, wanneer de fabrikanten de eischen niet inwilligen wat uitgesloten schijnt te zijn. BOTTERDAM, 9 October 1965. Tarwe was meer dan voldoende aangevoerd. Puike bracht vorige prijzen op, doch wat te hoog werd ge houden, bleef om deze reden onverkócht. Overige soorten waren tot vorige prijzen slechts gedeeltelijk te verkoopen. Puike van 1' 9,50 tol f 9,75, overigens van f 8,40 tot f 9,20 p. 100 Ko. Pogge schaarsch en goed prijshoudend f 5,25 tot f 5,85. Wintergerst van f 7,60 tot f 8,per 100 K.G. Zomergerst en cheva lier niet ter markt. Haver schaarsch en hooger f 7,50 tot f 7,90 p. 100 K.G. Witte boonen door gering aanbod hooger f 11,25 tot f 12,75. Bruine boonen hooger f 9,50 tot f 10,50. Extra puike daarboven. Erwten minder gevraagd en van f 8,tot f 9,p. HL. naar deugd verkocht. ROTTERDAM, 10 Oct. Op de veemarkt waren aangevoerd: 22 paarden, veulen, ezel 2150 magere en 814 vette runderen, 256 vette, 83 nuchtere en 512 graskalveren, schapen of lammeren, 11 var kens, 222 biggen, 4 bokken of geiten. Koeien 26 tot 38 c., ossen 25 tot 36 c., stieren kalveren 42 tot 50 c., export-kalveren 36 c., alles p. 1/2 kilo. Melkkoeien f 130 a f 295 kalf koeien f 170 a 380 stieren f 75 a f 240 pinken 70,a 120 graskalveren f 25 a f 70 vaarzen f 65 a f 160 alles mager vee; biggen f 8,a f 18,paarden f 50 a f 130 Nuchtere kalveren, fok- f 14,a f 20,slacht f 8,— a f 12, De Handel in vette runderen was in eerste soort vlug; 'overigens matig. Vette kalveren waren goed te plaatsen. Nuchtere kalveren werden zeer duur verkocht. Handel in graskalveren levendig. Mager vee zeer ruim aangevoerd. Vooral ossen werden duur verkocht, terwijl fok- en melkvee met zeer grooten aanvoer, vooral naar het bnitenland duur weggiDgen. Plandel in paarden traag. Biggen per week berekend golden f 1,75 tot f 2. Op de botermarkt werden aangevoerd 53/8 en 42/16 vn. en 328 stukken 1/2 kilo. Prijs le qual. f 60, 2e qual. f 56 3e qualiteit f 52. Per l/s kilo 70 tL 75 ct. ROTTERDAM. 10 Oct. De prijzen aan de groenten- veiling der Tuinbouwvereeniging De Zuid-Holl. Eilan den aan den Persoonsdam alhier waren heden als volgt: aardappelen fl,90 k 2,10 en drielingen f 1,02 it 1,10 per) H.L.peren fl.80 4^2,50 en appelen f2,20 it 2,75 per kin bloemkool le soort f 5.il 6,90 2e soort f 2,it 3,60, koolroode f 2,30 3.witte f 3,10 it 4,savoye f 2,30 a 3,40, en andijvie f 0,74 it (0,90, (alles per ,100 stuks; uien f 1.50 it 1,60 en koepeen f 0,60 a f 0,69 per 50 kg.spruiten f 1,20 per mand en f 1,10 5 1,15 per 12*; 2 KG prinsessen- boonen f 0,80 il f 0,95 per mandje, bloembouquetten 14 it 19 c. per stuk. AMSTERDAM, 10 October. Aardappelen. De prijzen waren: Fr. Dokk. jammen f 2,50 a 3,dito Franeker f a Friesche borgers f 2,a f 2,50 dito blauwe f 2,a 3,Zeeuwsche blauwe f2,a 2,30, dito bonte f 2,a 2,25, Geld. blauwe f 3,a 3,25, dito kralen f a Katwijker f a Hillegommer zand- f 3,a f4,75, IJpolder jammen f3,a 3,50, dito bonte f3,a 3,25, Pruisische Ham burgers f 3,90 a f 4,dito roode f 2,a 2,25, Sak sische jammen f 2,80 a 3,-— p. HL. OUDE TONGE, 6 Oct. 1905. Tarwe f 6,40 a f 7,60. Rogge f 4,70 a f 5,20. Gerst 6V2 a 7 ct. kilo. Haver 53/a a 6V2 ct. kilo. Ajuin f 1.50 per 60 kilo. Aardappelen f 3,a f 3,25. Boter 70 ct. p. pond. Eieren 6 ct. per stuk. te Stellendam, ten verzoeke van F. de Geus. Notaris VAN SCHOUWEN. Vrfjdag- 13 October nam. 2 ure. Levende HAVE, BOUW- en MELKGE- REEDSCHAP, MEUBELEN enz. Ten huize van Mej. de Weduwe Govert Breen-Mastenbroek op het Westersche Gors in dan Springertpolder onder Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag; 19 October 1905 des namiddags 3 uur, ter herberge van G. Smit te Stad aan 't HaringvlietInzet van een HUIS met SCHUUR en ERF aan de Nieuwstraat te Stad aan 't Haringvliet en een TUIN in den polder de Nieuwe Stad aldaar, benevens het perceel WATER en RIETLAND, genaamd „het Prikgat" in den polder het Oudeland te Middelharnis, ten verzoeke van de Erven van W. J. C. Diepenhorst. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 26 October 1905 des nam. 3 uur ter herberge van G. Smits te Stad aan 't HaringvlietAfslag van een HUIS met SCHUUR en ERF aan de Nieuw straat te Stad aan 't Haringvliet en een TUIN in den polder de Nieuwe Stad aldaar, benevens het perceel WATER en RIET LAND, genaamd „het Prikgat" in den pol der het Oudeland te Middelharnis, ter ver zoeke van de Erven van W. J. C. Diepenhorst Notaris VAN BUUREN. Getrouwd; C. A. VAN DEN BERGE EN H. J. DE JONG, die, ook namens wederzijdsche familie, hun dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden Koog-Zaandijk, 4 October 1905. Voor de vele blijken van belangstelling, zoo wel van hier als van elders ontvan gen, bij gelegenheid van ons 25-jarig huwelijksfeest betuigen wij, mede namens onze kinderen, onzen harte- lijken dank. J. LODDER Cz. L. LODDER-Zaaijer. Goedereede, 9 October 1905. directeur der physische inrich ting voor Zenuw- en inwendige ziekten zal van Donderdag 12 tot en met Zondag 15 October vanat 10 October Rijksveearts. J. B. BUTH. 3-2 Straatdljk, JDirksland. Een kind levend begraven door de ouders. Te Cigalos bij Valladolid in Spanje verdween in Juli j.l. het 6 jarig dochtertje van een boer. De vader en de stiefmoeder waren wegens moordgeruchten gearresteerd, maar weer vrijgelaten. Nu is echter het lijkje ge vonden en de vreeselijke geschiedenis uit gekomen. Het kind dat slecht behandeld werd, was den 16n Juli door de stiefmoeder om een kleinigheid zóó geslagen, dat het vreeselijk verminkt was. De vrouw, door haar man geholpen, begroef toen het kind, dat nog leefde, in een mestvaalt. Een maand later, uit vrees voor ontdek king, bracht men het lijkje een half uur ver in de bergen in de hoop, dat wolven het zouden verslinden. Toen jagers het lijkje vonden, gaven de ouders te kennen, dat het kind zeker verdwaald was geweest. Allerlei aanwijzingen deden nu echter de Predikbeurten op Zondag: 15 Oct. 1905 NED. HERV. KEKK. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Bruining. Sommelsdijk, vm. en nm. doop Ds. Westrik. Dirksland, vm. en nm. Ds. Lammers. Melissant, vm. en nm. Ds. Hoedemaker. Herkingen, vm. en nam. Ds. de Stoppelaar. Stellendam, vm. en nm. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. en nm. Ds. de Gxdts. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Boss. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. van Dolder. Ooltgensplaat, vm. en nam. Ds. Verweij. Den Bommel, vm. en nam. Ds. Emmen. Stad a. 'tHaringv!. vm. en nm. Ds. Polhuijs. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's avonds Ds C. Steketee. Stellendam, vm. en av. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en av. den heer Basoski. Ooltgensplaat, vm. en av. Ds. Dekker. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Rössing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Melissant (Kralingen) vm. nm. en av. Ds. Mackenze Donderdag 12 October 1905 voorm. 9'/2!uur. ten aterfhuize van Mevr. de Wed. D. A. Arends te Oude Tonge, verkoop van een goed onderhouden INBOEDEL. Notaris VAN ISPELEN. Donderdag 12 October, nam. 5 uur. SCHEEPSAFBRAAK aan de Havenkade A.rts. Met November a.s. een Adres A. KAASHOEK, Hotel^jDL Gouden Leeuw", Goedereede. Gevraagd tegen 1 November in een klein predikantsgezin te Leiden een ongeveer 18 jaar oud, om met de andere dienstbode het werk. te doen. Ned. Herv. Muts dragen. Brieven franco onder letter K No. 759 aan KOOYKER's Centraal Advertentie- Bureau te Leiden. 3—2 Terstond gevraagd een tegen flink loon, door K. VAN REE Jz. te Ooltgensplaat. Alle soorten suikerwerk voor snoeptafels, 30 stuks voor lOcent. Te verkrijgen bij Th. Vredenbregt, Botersloot 183, R'dam die willen toetreden als wer| voor een op te richten voor Middelharnis en Sornmell lieven hun kaartje onder let zenden aan het bureau van gevraagd, door eene algemeen •en sedert jaren gevestigde 1 Tuin-, Bloem- en Landbouwz prijscouranten bij particuliere spreiden en orders op te nem hooge provisie. Brieven franco onder No. D. Y. ALTA, Warmoesstraatj Amsterdam. in alle bestaande soorten, fori bindingen, met of zonder goj en krap is bij: Oostmolenstraat 1. Binnenl liggen nog onafgehaald, doordaj van Premieloten hunne loten geld nazien, koopt daarom eer geheele uitloting, welke na van f 0,11 in postzegels of per pj van iedere soort loten zooalsV heid 71, Witte Kruis 88, Paleis 67.1 Congo 88, Milaan 66, Rott. Schoir Servische tabaksloten 1888, fran toegezonden door C.VAN DEN 1 Middelburg. Ook raden wij allen, die lotei 1870, Bev. La Masa 1870 of Rott burg 1882 bezitten in hun eig< aan, om hun adressen ons op daar wij over deze loten zeer langrijks kunnen berichten. Ook zien wij alle loten e| papieren na a f 0,05 per stukj Voor levering van boeken,! en alle benoodigdheden, well Rijksnormaallessen gebruikt beveelt zich beleefd aan de Westdijk, Middelharn N. MALTHUSIANTS! Gedipl. Deskundige voor Da Boezemsingel recht over de Veemarkl (voorheen v. d. WerffstraatJ ROTTERDAl Alle desbetreffende middelen voor van af f 2 per tand, f40 Plaatsing der KunsttandeiJ pijn, met en zonder geheme Tand Lenvehaven W. Z. 11, en Schiekade O. I Rotterdai koopje. Voor 20 Gulden ee splinternieuw hoogarm met luxe afsluitkast, 8 jaar Ook op 50 ct. per week, t Hoogstraat No. 78, Rotte Amsterdam, 's Gravenliage, Veenestrd Dordrecht, Cnlemborg en

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 6