Heeren- en Dameskleeding Twijfelaars. VAN OUDGAARDEN. Confectie naar Maat. 3.1 BiIS«T-M® lanufacturenfigemaakte Goederen Elias Hartogs Mz., J. M. FABERT, L. L AKKER, y. Alkemadestr, 11Rotterdam Biimenlandsch Nieuws Advertentie n. Gouden en Zilveren werken, Westdijk, MiddelüamisL Oud Goud en Zilver wordt tegen den hoogsten prijs gekocht en geruild. GLASWERK met zilver gemonteerd. Kunst-Tand er\ J. T. ORTH ZONES, BRIELLE-MIDDELHARNIS. Ondergeteekende bericht de ontvangst van - de nieuwe Winterstalen van Boekhandel, Dirkslani JU tkcs» Plaatsing van advertentiéa ScJipyl-, Teeken- en SchooMoeM BOERENLEENBANK T FT OP t Gij dezelfde soort Abdijsiroop bekomt, die Mej. LEFERINK Vjüj 1. V/X gebruikt heeft, deze alleen geneest en is kenbaar aan een Rooden band om de flesch, waarop de liandteekening van den Generaal-Agent L. I. AKKER, ROTTERDAM, voorkomt, alle andere is namaak en geneest nooit! De Abdijsiroop, klooster Sancta Paulo Benzine-ontplofl'ing Naar de L e e u wG t. uit Sneek verneemt, heeft daar Donderdag een ernstige benzine ontploffing plaats gehad in de smederij' van fT. van Wieren. In de werkplaats van dezen werd de ben zine, waarvan de aanwezige vooraad op 4 a 5 liter wordt begroot, bewaard in twee gesloten blikken bussen, die geplaatst wa ren in een gemetseld keldertje van een meter diepte, dan boven met een stevig houten luik gesloten was. Ruim een meter- van dit keldertje Aerwfjderd, bevindt zich de smidse. Terwijl men met smeden bezig was, had eensklaps een geweldige uitbarsting plaats die tot inwijden omtrek gehoord werd en het geheele huis deed beven. Zware vloerluiken werden opgeheven en stuk geslagen, de zolder verzette, de acht- termuur scheurde, vele pannen op het dak vlogen er at, alsof windhoos er mee ge speeld had. De glazen uit deuren, vensters en licht- koker werden verbrijzeld. 't Gloeiende ijzer werd van de smidse door de werkplaats geslingerd. Van een deur aan de straatzijde werd 't slot afgerukt en kwam terecht door een zijwaartwaartsche ruit in een steeg. Tot aan de overzijde der straat werden de gevolger dezer ontploffing gemerkt' Ge lukkig stonden de voordeur en de noodstal open, waardoor de spankracht der lucht minder tegenstand ondervond, dan wanneer alles gesloten was geweest, Een der knechts was op het oogenblik der ontploffing bezig met het beslaan van een paard. Ook deze kwam met den schrik vrij. Toen de knecht brand bemerkte, had hy spoedig het ver schrikte beest buiten. Op welke wijze de ontploffing is ont staan, zal moeilijk opgehelderd kunnen worden. Eén der bussen is platgeslagen, terwijl de andere bus waarvan ue sluiting was verbroken nog ongeveer li/2 liter ben zine inhied. Beide bussen zijn door den commissaris van politie in beslag genomen. ■Spoorwegavontuur De Tijd bevat volgend schier ongeloofe- lijk verhaal: Een 10-tal heeren, die Maandagochtend van Amsterdam naar Eindhoven zouden reizen, hadden daartoe een gezelschapsbiljet aangevraagd. Toen zy op tijd aan het Centraal-station aankwamen, was het biljet echter niet gereed en er moest zooveel omslag worden gemaakt, dat het niet klaar was vóór het vertrekuur van den trein, Goede raad was duur, want het verzuim zou der directie een extra-trein hebben ge kost en zij trachtte dit laatste middel zoo mogelijk te voorkomen. Eerst werd beproefd den trein aan de Weesperpoort een weinig op te houden en men zou dan „ventre E terre" in bakjes derwaarts rijden, maar er was slechts één rijtuigje voorhanden, dus dat middel baatte niet. Toen werden de passagiers in een volgenden sneltrein gezet, maar die via Utrecht naar Arnhem ging, en aan den machinist werd gelast, zijn voor ganger, die naar 's Hertogenbosch moest, zoo mogelijk in te halen. De man nam het aan en in vliegende vaart ging het er van door. Den chef te Nieuwersluis werd opge dragen, de daar staande passagiers onmid dellijk in een vooraf aangeduide coupé te storten. Zulks gebeurde en voort ging het weer. Tot Utrecht was niet minder dan 10 minuten ingehaald. Daar had men den trein naar 's Hertogenbosch vastgehouden en toen de 10 Amsterdammers arriveerden, werden ze door den chef te Utrecht onmiddellijk uit hun coupé gehaald en geleid naar den Bosscher trein, die op zijn beurt den verloreD tijd weer moest inhalen en het 10-tal be hoorlijk op tijd te Eindhoven deed komen. Be extratrein was uitgewonnen! Een vergeetachtig gemeentebestuur. Door liet dagelijksch bestuur der gemeente Goor is vergeten in 1904 van het Rijk te innen een som van f550 voor huur van het post- en telegraafkantoor. Aangezien de termijn van incasseering verstreken is, heeft de gemeente Goor geen aanspraak meer op het bedrag en zal dit voor deze kleine? gemeente een groote schadepost zijn, bovendien hebben B. en W. een aantal an dere posten in het dienstjaar 1904 ver geten te innen, o, a. de schoolgelden der herhalingsschool; de huur van de raadzaal voor de plaatselijke commissie der Onge vallenwet, enz. Onlangs was door B. en W. vergeten de door den Raad opgemaakte Bouw- en Woonverordening naarGed. Staten ter goedkeuring op te zenden. Ged. Staten van Overijsel berichtten daarop aan het gemeentebestuur van Goor, dat, nu de raad in gebreke was gebleven tijdig een veror dening ter goedkeuring op te zenden, dit college er een voor de gemeente Goor zal vervaardigen. Door een paar der raadeleden zijn B. en W. persoonlijk verantwoordelijk gesteld voor het bedrag der posten, die zij vergeten hebben te innen. Tot nu toe werden van het eiland Tessel het respectabele aantal van 34.413 lammeren verzondeD. Als men den -gemid delden prijs van elk lam rekent op f 10 wat niet te hoog ia dan komt men tot bijna 3 1/2 ton. Het aantal schapen, dat verzonden is, be draagt 7288 stuks. De gemiddelde opbrengst per schaap mag gerust op f 20 geschat wor den dat maakt nog bijna f 15.000. De ambachtsschool voor Brielle en omstreken die Woensdag 27 Sept. ten 2 ure wordt geopend, telt reeds 175 leden. Uit- noodigiugen voor de plechtige inwijding zijn verzonden aan alle leden der Jvereeniging, burgemeesters en onderwijzers van omlig gende plaatsen, benevens aan Z. Exc. den Minister van Binnenl. Zaken, den Commis saris der Koningin in Zuid-Holland, den inspecteur van het Ambachtsonderwy's mr. Smeenge en velen, die bijdroegen om de oprichting mogelijk te maken. Het bestuur bestaat uit de heerenM. L, Veenenbos, voorzitter; mr. H. P.Hermans, secretaris: L. Rademaker, penningmeester; J. H. Van Leeuwen en A.VanOudgaarden, allen te Brielle; D. De Boot, Hellevoetsluis J. Korteweg, te Heen vliet; J. J. Kolpa te Rockanje en G. Spoon, te Nieuwenhoorn. De aardappelbouw is voor Zuid-Halland en vooral voor de eilanden een der belang rijke teelten. De oogst kan er kortweg slecht genoemd worden. Dadelijk moet worden opgemerkt, dat de Eigenheimers en ook de Bravo's, voor zoover zy hier verbouwd wor den, overal een goede opbrengst van beste qualiteit beloven, terwijl alle overige soor ten, als blauwen, bonten, bonte blauwen, kralen en jammen, bijna overal vrij slecht of geheel mislukt zijn. De jammen zijn ook hier het slechtst van alle en nauwelijks het rooien waard. Het hoofdbestuur der vereeniging „West- land" wekt in een rondschrijven de leden op geen hulpmeststoffen te koopen, waarvan de analyse onbekend is en de levering alleen aan solide agenten op te dragen. Door de hooge prijzen van koemest neemt't gebruik van hulpmeststoffen in het Westland sterk toe. Te vroeg geklaagd In Zeeland is het bietenrooien druk aan den gang. Was men eerst bevreesd dat het gewas, wegens de vele regens, kort zou zijn, thans blijkt dat dit nogal meevalt, zoodat de contractanten per gewicht zeer tevreden kunnen zijn. Het gehalte is even eens goed. Vleesch invoer in Duitschland! Het bericht omtrent den invoer van vleesch uit Nederland naar Pruisen langs het grenskantoor Borken is hierom van zoo veel belang, doordien de verplichte keuring voortaan eiken werkdag is opengesteld; tot dusver was dit slechts eenige dagen per week mogelijk. N. v d. D. Loten-zwendel Te Krimpen a. d. Lek zijn enkele boeren de dupe geworden van sluwe oplichters, die loten verkochten, naar hun zeggen van een landbouwtenstoonstelling, h f 1 per lot en 11 loten voor f10. Voor ongeveei f50 is verkocht en nu blijkt... dat de loten waar deloos zyn! Zeker zullen de heeren trachten ook op andere plaatsen hun winstgevende praktijk uit te oefenen Bij de vele klachten over den treurigen aardappeloogst te Dubbeldam kan nog deze gevoegd worden, dat de landbouwer G. V. aan den Kop van 'tLand een stuk aardap pelland gewoon laat liggen. Eenige dagen aaneen heeft het land onder water gestaan, zoodat de aardappelen totaal bedorven zijn. Een schadepostje van circa 1000gulden! De paradepas. Wie heeft beweerd, dat de paradepas is afgeschaft? Schrijft het Haag- sche blad „Land en Volk." We hebben gisterochtend de grenadiers er zich nog heel cordaat van zien bedienen. Zy trokken langs het paleis in het Noord einde en nauwelijks kregen ze den witten gevel in het oog of de beenen werden op getrokken, dan gestrekt prachtig! aide oogen gingen links, met hoorbaren ruk. De muren van het paleis glommen van pleizier en enkele dienstmeisjes, die op de tweede verdieping aan het werk waren, namen de huldiging met "gepaste vroolijkheid in ontvangst. Altijd galant toch, die grenadiers. GROOTE SORTEERING van af f 2 per tand, f40 per gebit Plaatsing der Kunsttanden zonder pijn, met en zonder gehemelteplaat Tandarts Leuvoharen W. Z. 11, en Schlekade O. Z. 240. Rotterdam, (K^lTTOOE GEVUSTiaD SEEEET 1831). HOUDT zich speciaal bezig met het in- en afschrijven van Grootboekkapitalen BELAST zich met den aan- en verkoop van EFFECTEN op binnen- en buiten- landsclie beurzen: YERZILYERT Coupons tot de meest concurreerende prijzen; VERTEGENWOORDIGT de yoornaamste Hypotheekbanken tot het sluiten van hypotheken en het plaatsen van pandbrieven; GEEFT VOORSCHOT en sluit prolongaties en Beleeningen op binnen- en buitenlandsche Elfecten; BEZORGT polissen van brand-, glas-, transport-, levensverzekering enz.; INKASSEEBT wissels op binnen-, en buitenland ADMINISTREERT gelden en onroerende goederen van derden tegen zeer billijke condities; BEWAART Effecten, Goud, Zilver, Kleinoodiën enz. volgens bepalingen die gratis verkrijgbaar zijn PLAATST gelden a Deposito onder de volgende rente-vergoeding: met 3 dagen opzegging 2 15 1 maand 21 W/o met 3 maandenopzegging 23/4°/0 6 3 o/o 1 jaar a 41 Levering van alle Binnen- en Bnitenlnndsehe in alle couranten. HANDEL Hf STEEDS VOORRADIG fëoatzogel-, %>o jOoS3"^TiofKaaTtalbar/t*. e Kerkboeian ars Bijbals, enz. enz. Sigaren- oa Sigaretten. MIDDELHARNIS—SOMMELSDIJK. De bank leent gelden aan leden tegen 4A/s 0 'sjaars. Ze neemt gelden op tegen 3 °/0'sjaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dage lijks aangevraagd worden bij een der leden van het Bestuur. Gelegenheid tot inbrengen en terugbetaling van gelden eiken Maandagavond van 6—8 uur ten huize van den kassier D. JOPPE Cz., te Sommelsdijk. OUDE TOJJÖE. Het goedkoopste adres voor alle soorten C3-r aatnz in soorten, van af 37*/2 cent. Heeft de verklaring van Uwe vrienden waarde voor U? Kunt. gij geloof hechten aan hetgeen gij zelf kunt onderzoeken? Welnu leest dan aandachtig: Mej. RENELLE LEFERINK te Haaks bergen, (O.) deelt ons mede: Gedurende eenigen tijd had ik het ver schrikkelijk benauwd op de borst. Ik had stekingen in de zyde, veel last van hoofd pijn en koude voeten. Ik hoestte voortdu rend en dan dacht ik, dat alles om my heen draaide, zoo benauwd had ik het. Slapen deed ik soms geen uur op een nacht. Ik werd uiterst zwak en het leven werd mij tot last. Op aanraden van een kennis besloot ik de ABDIJSIROOP Klooster Sancta Paulo te nemen en kocht een'flacon by den heer E. B. KLAVER alhier. Na het gebruik van den eersten flacon verminder den de pijnen reeds en thans, na 4 flesschen, verklaar ik totaal genezen te zyn. U moogt mijne verklaring gerust bekend maken. Mej. RENELLE LEFERINK, (volgens portret). is een gezegend middel voor jong en oud, zij is altijd onschadelijk en geneest onvoorwaardelijk den hardnekkigsten Hoest, de hevigste Verkoudheid. Asthma, Keelpijn, Kink- en Slijmhoest, Bronchites en alle Borst- en Longaandoeningen. Prijs f 1,f 2,en f 3,50 per flacon. CENTRAAL-DEPOT Verkrijgbaar bij Dijkema Doornbos te Sommelsdijk, Zaaljer ie Dlrksland en A. I.. Hobbel te Ooltgensplaat. Ij. iv.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 3