Landbouwcrediet, 1.1. BiiaomiiiEB, Gemengd Nieuws. Advertentiën. Noordhollandsch Alkmaar, Hoorn, Delft, DEN HAAG. Kapitaal Een Millioen Gulden. Mr. A, MIJS, Boekhandel, Dirkslani Plaatsing van advertentién Schrijf-, Toeken- en SchooIbehoeftCR. Sigaren- en Sigaretten. met nog twee arbeiders, ieder op zyn etens- kist in een keet. Opeens werden de mannen van hun zit plaats geslingerd, en lagen ze bewusteloos. Eerst kwamen de andere twee bij, en wat later ook Van der Stelt Toen bleek dat deze door den bliksem was getroffen. De bliksem, vermoedelijk bij zün linkerschouder onder zijn kleeren geschoten, sloeg langs den arm, stukkeu vleesch wegnemend en ging ook van den hals langs de geheele zijde, een spoor van eenige centimeters rood en blauw op de huid achterlatende tot aan den voet, en hier en daar bovendien nog wonden veroorza kende. 't Is een wonder dat de man nog leeft Op 't eerste oogenblik dacht men, dat hij geheel of gedeeltelijk lam zou zijn, doch spoedig verdween de verdooving en kreeg hij alle leden weder tot zijn beschikking, en volgens deskundige verklaring bestaat alle kans, dat Van der Stelt er geen schadelijke gevolgen van zal overhouden. 's Hert. Ct. Onweer en plasregen Zaterdagavond 7 uur ontlastte zich bo ven Arnhem een onweder, vergezelt van zeer zwaren stortregen zooals bij menschen- heugenis niet is voorgekomen. De geheele stad liep onder water. Kelders, huiskamers, straten, wegen, al les geleek een zee. De Beekstraat werd om halfacht in duis ter gehuld doordat het water in de gaspij- pen drong. Winkels werden verlicht met petroleum lampen, kaarsen, lampions enz, arbeiders van de gemeentereiniging werden opgeroe pen met vuilniswagens, waterkarren,; veeg- machines enz. Om tien uur konden dezen weder inrukken, maar de arbeiders van de gasfabriek en de stratenmakers waren om 12 uur 's nachts nog niet klaar en hier en ■daar waren ze nog druk aaD het leegpom pen der kelders. Het meest werd geleden aan den Vel- perweg, waar de paarden tot over hun knieen door het water gingen, aan de Vel- perpoort Koningstraat Boekhortstraat, Oude Kraan Beekstraat en Klarendaal. Op Sint-Filipsland is dezen zomer met het bewerken en de inzameling van do zilverajuin niet minder dan f 13.000 aan arbeidsloon verdiend. Bij het vertrek gistermiddag te Brielle van de stoomboot .Voorna en Putten I" naar Botterdam had de waarnemende con ducteur V., thuisbehoorende aan boord van de Stellendam", het ongeluk dooreen der dekknechts met de ijzeren punt van een vaarboom een ernstige bloedende wond vlak onder het oog te worden toegebracht. De conducteur moest aan wal blijven en zich naar dr. J. de Snoo begeven, die het eerste verband legde. Hy hoop t het oog te behouden. Bij een hevig onweder, dat Zaterdag namiddag woedde, is van den landbouwer Straijk te Hoogvliet een koe door den bliksem gedood. Ook sloeg er de bliksem in een arbeiderswoning, zonder brand te veroorzaken.' Kindermoord Nadat Zondag, na vooraf gedane aangifte twee kinderen op het kerkhof te Tongelre waren begraven, zyn vermoedens gerezen, dat deze kinderen geen natuurlijken dood zyn gestorven. De lijkjes zyn opgegraven en drie perso nen zijn aangehouden. Gisternamiddag 4 uur vingen het gerech telijk onderzoek en de lijkschouwing aan in de openbare school te Tongelre, waarnaar de lijkjes waren overgebracht. Behalve de leden der rechtbank waren daar aanwezig de heeren doktoren v. Moor- sel Schroder en Kramer, terwijl tien mare chaussees en twee in verhoor te nemen vrouwen werden opgemerkt. Eindh. Ct. Brand te Vlissingen. Te Vlissingen heeft de bliksem Zaterdagnamiddag 3 uur een huis in de Bouwen Ewoudstraat getroffen waarvan de bewoners afwezig waren. Dikke rookwolken stegen spoedig uit het dak op, weldra gevolgd door hevige vlam men. De brandweer, die nog al lang op zich liet wachten, kon niet verhinderen dat het bovenhuis totaal uitbrandde; ook vanhet naastgelegen perceel brandde het bovenhuis geheel uit. Die inboedels waren én door het vuur én door het water zeer beschadigd. Een deel ervan werd gered en bij de omwonenden in veiligheid gebracht. De perceelen waren bewoond door vier gezinnen. Twee ervan hadden hun have verzekerd. Het eerst werd water gegeven door de handbrandspuit der politie. Omstreeks half vyf was de brand gebluscht. Voorts werd door het hemelvuur getroffen het dak van een café van Q. op de badhuis straat. Daar werd een gat in geslagen doch brand ontstond niet. Een eigenaardig verschijnsel doet zich te Haarlemmermeer voor, dat nl. met de aardappelziekte de varkensziekte samenvalt. Velen willen daar verband tusschen zoeken. Een paar jaar geleden, toen de aardappel oogst ook totaal mislukte, kon men 't zelf de verschijnsel waarnemen. Vele dieren zijn reeds gestorven, in sommige stallen bedroeg het aantal 25 tot 30. Het inentings stelsel wordt er nog niet algemeen toegepast. Doordat het paard schrikte van een om- gewaaiden boom, geraakte C. V. te Nieuwer- kerk a. d. IJsel, met paard en wagen, waarin twee vrouwen en een kind gezeten waren, te watér. Behulpzame handen brach ten met groote moeite alles op het droge, zoodat de personen alleen met een nat pak en den schrik vrijkwamen. Storm. Deze maand is bijzonder storm achtig. Van alle zijden komen berichten van storm en onweder soms met veel schade en ongelukken. Te Agen in Frankrijk, zyn alle boomgaarden vernield. Te Bergerac heeft de oogst veel van hagelslag te lijden gehad. Te Angers werd een landbouwer door den bliksem getroffen en is aan zijn recht- terzyde geheel verlamd. Te Chalon-sur Saöne bracht de hagel veel schade toe aan de wijnbergen. Het regende voorts zoo over vloedig, dat een aantal dorpen in den om trek zijn overstroomd. Te Remiremont is de bliksem op verscheidene plaatsen inge slagen en heeft een huis doen afbranden. Te La Réöle is alles door hagelslag ver nield. Te Bessop, Chemilly en Chatel-de Neu- vre zijn de wijngaarden zoo goed als geheel vernield en byna alle boomen inhetbosch van Cepi zijn by een storm ontworteld, waarbij een groote slachting onder het wild is aangericht. Wegens stormen op de Noordzee gedu rende de laatste 2 dagen ligt Cuxhaven, in Duitschland, vol schepen, die daar zyn bin nengevlucht. Men verkeert nog in onge rustheid over het lot van 30 visscherssche- pen. Stormen op het meer van Lucern deden de stoomboot „La Rapière" zinken, waarbij drie menschen omkwamen, een van de be manning en twee passagiers. In verscheidene staten vanNoord-Amerika heeft ook noodweer geheerscht' Te New- Haven in Connecticut is de geheele tabaks oogst vernield en werd een man door den bliksem gedood. De stad Trinidad in Colo rado is door de veelvuldige regens over stroomd. Ook daar is de schade aanzienlijk. De misdaad in de rue du Temple. Zon dagmorgen om halfnegen vond men ten huize van den juwelier Grossard bet lijk van den nachtwaker Floris Fallat, 69 jaar oud. Grossard heeft op een de verdieping aan de rue du Tenple no. 160 te Parijs zijn werkplaats, zijn magazijn en zijn woning. Eiken Zaterdag gaat de juwelier met zyn familie naar buiten om zijn Zondag door te brengen op een villa, die hij nabij Parijs bezit. In zijn afwezigheid wordt het huis door Fallat bewaakt. Deze is Nederlander van geboorte en reeds gedurende 55 jaren in dienst der firma. Hy kwam in Frank rijk met zijn landgenoot Kouterman,die te Parijs een jnwelierszaak begon. Toen Kou- terman zijn dochter uithuwelykte aan Gros sard en dezen zyn zaak overdeed, verzocht hij zijn opvolger zijn werkman in dienst te houden, wat deze deed. Fallat had in Juli de medaille voor oude getrouwen ont vangen. Hy had zich eenigen tijd tevoren als Franschman laten naturaliseeren. Zyn patroon stelde een onbeperkt vertrouwen in hem. Als hy het huis bewaakte, sliep „vader Floris", zooals hij werd genoemd, altijd in de voorkamer op een veldbed. Zon dagmorgen om 6 uur kwam vader Floris bij den portier om koffie te drinken. Deze zag hem vervolgens rustig naar boven gaan en eenige minuten later waarschuw de de electrische bel in de portiersloge, die in verbinding staat met de deur der woning van Grossard, dat de oude man weer thuis was. Om halfnegen kwam een werkman van Grosssrd in de rue du Temple en ging naar het magazijn, waarvan hij tot zijn verbazing de deur open vond. Hij trad binnen en een droevig schouw spel deed zich aan zijn oogen voor. Op het veldbed, met het hoofd tegen den muur, de armen gekruist en afhangende beenen, lag Fallat met paars gelaat en gaf geen tee- ken van leven meer. Een blik om zich heen overtuisde den werkman, dat misdadigers vader Floris hadden gedood en het maga zijn geplunderd. De politie werd aanstonds gewaarschuwd. De commissaris van politie uit deze wu'k begaf zich naar de rue du Temple. Hy constateerde, dat Fallat ver- worgd was. Handen en voeten waren hem gebonden en hij had een lederen riem om den hals. De dood moest onmiddellijk in getreden zijn, Na hun misdaad gepleegd te hebben hadden"de moordenaars zich naar de werkplaats begeven, waar zy verschei dene staven goud hadden weggenomen. Ver volgens hadden zij de ju woelen genomen, die zy in het magazyn vonden. Op het kantoor van Grossard hadden zymaar vruch teloos, getracht de brandkast open te bre ken. Uit het eerste onderzoek bleek, dat den vorigen avond twee mannen in huis gekomen waren, die toen de portier hen gewaar werd, weer heengingen. Zij kwa men waarschijnlijk om het terrein te ver kennen en z'ullen in den morgen teruggeko men zijn, toen de bewaker afwezig was, zich onder de trap hebben verscholen tot hy terugkeerde, hem gevolgd zijn, met hem de woning zijn binnengedrongen en hem daar vermoord hebben, Een bewoonster, die om 7 uur 's morgens was uitgegaan, zegt op de trap drie vreemde mannen ont moet te hebben. Men weet nog niet juist voor hoeveel er gestolen is, maar men schat de waarde van het geroofde op 50.000 francs. Het ernstige ongeluk bij de manoeuvres. De Offenbacher Ztg. deelt mede over het onge luk op het manoeuvreterrein in de Senne (Duitschland), dat de aanval van de Beier- sche lanciers tegen de brigade van de Hes sische ruiterij zoo scherp werd uitgevoerd dat hij niet meer rechttijdig te stuiten was. De brigade-staf en de regiments staf van de Hessen en een deel van het tweede es- cadron van dat regiment werden onder den voet gereden, waarbij tal van menschen kwetsuren kregen. Kolonel baron van Waldenfels, de bevel hebber over de brigade, viel, doordat zijn paard een diepe lanssteek in de zijde kreeg, hy'zelf bleef ongedeerd. Luit-kolonel v. Ber- Bernuth, de commandant van het 23ste Hessische dragonders viel ook en brak een been. De trompetter van de staf en vele onderofficieren en manschappen kregen lans steken of trappen van de hoeven der paar den. Acht paarden zyn gedood, verscheiden andere gewond. Hun kapitein mishandeld, volgens een be richt uit Charmbéry (Frankrijk) hebben ver scheidene soldaten van het 97ste regiment infanterie, bij den terugkeer van den ma noeuvres, kapitein Charpy, den aanvoerder der troepen, mishandeld. Zij wierpen hem op den grond, knevelden hem en sloegen hem met stokken. De kapitein werd door twee kameraden bevrijd. De daders, die ver moedelijk op de doodstraf kunnen rekenen, zijn gevat. Wat de aanleiding is geweest, wordt niet gemeld. President Roosevelt heeft zich Zaterdag middag te Oyster Bay aan boord van de onderzeesche boot Plunger begeven en is gedurende verscheidene duikoefeningen, waarvan er een 50 minuten duurde aan boord gebleven. Z'n kind verkocht voor 12 stuivers. De rechtbank van Bradford heeft dezer dagen een man veroordeeld, Arthur Smith, die z'n kind van zeven jaren schandelijk mishan delde. Drie jaar geleden verkocht Smith z'n zoon voor twaalf stuivers. De kooper, een oude bedelaar, die het joggie wou gebruiken om het medelijden der voorbijgangers op te wekken en op die manier meer centen op te halen, werd ziek, moest naar het gast huis en stuurde 't ventje naar z'n ouders te rug. Van den koop was „een contract opge maakt" dat de oude man trouw bewaarde, om als hy beter was en zyn „beroep" weer opvatte z'n eigendomsrecht te kunnen doen gelden. De ouders waren alles behalve blij met de terugkomst van hun zoontje. Van 't oogen blik af, dat 't de voetjes over den drenpel zette, kreeg 't kind weinig meer dan slagen en stompen. De ouders trokken soms dagen achtereen er op uit en lieten den jongen achter, opgesloten in de kamer,met niets bij zich dan 'n paar sneden brood en een beetje water. 'tKind had nooit meer aan't lijf dan een hemd en moest ais't slapen wou, maar een plaatsje zoeken op den vuilen grond. De buren hadden medelijden met 't ventje en toen het gemartel voortduurde, gaven ze 't zaakje aan en de lieve ouders werden in hechtenis genomen. Beiden, de vader en de moeder zijn ver oordeeld tot twee maanden dwangarbeid" Do's sterk! Een oud gebrekkig mijnwer ker te Halle, die met twee krukken loopt, kreeg zekeren dag bij familie van hem ruzie. De vrouw des huizes wees hem de deur, maar nam eerst zijne krukken weg en wierp die naar buiten. Daar de man echter zonder krukken geen stap kon doen, moest hij zoo lang in de kamer blijven tot men hem eruit droeg. Omdat hy echter „zonder verlof in huis vertoefde", veroordeelde de schepen- rechtbank hem wegens huisvredebreuk tot 10 mk. boeten. In hooger beroep zal de vonnis wel ver nietigd Worden. De allernieuwste reclame biedt het Engel- sche weekblad „Answers" deze week. De uitgever gaat nl. een rondreis maken en bezoekt daarbij 300 plaatsen en in elke plaats geeft hij aan den eersten persoon dien hij tegenkomt met „Answers" in de hand, goud geld of bankpapier cadeau. Te zamen wordt f 6000,— weggegeven, waarvoor men niets anders heeft te doen dan met „Answers" in de hand te loopen. Als reden voor deze vrijgevigheid geeft deze ondernemende uitgever op; dat in dit nummer het beste feuilleton begint, dat ooit in „Answers" verscheen. De millioenendief. De Fransche millioenen- dief Gallay, die met twee vrouwen op een gestolen jacht den Oceaan overstak, en in een Braziliaansche haven is aangekomen, gaf op aan de Braziliaansche politie, Graudet te heeten, en verklaarde, dat de beide vrou wen, die hem vergezelden zyn maitresse en haar kamenier van Belgische natio naliteit waren. Doch de identeit van de reizigers werd spoedig vastgesteld. De gezondheid van Gallay schijnt door de buitensporigheden, waaraan hy zich overgaf zeer geleden te hebben, hij had aan boord van de „Catarina" een dokter meegenomen. De man is bang voor hersenverlamming, waar ernstig gevaar voor bestaan zou. Zeer veel is aan een dergelijk, voor de maatschappij gevaarlijk sujet, niet verloren. Zijn gezellin heeft een niet minder bewo gen leven achter den rug dan haar vriend. Zij werd in Sedan geboren, trouwde met een welgestelden lithograaf en trok met dezen naar Parijs. Na korten tijd had de groote stadslucht haar te pakken. Zy liep weg van haar man en ging aan 't theater. Talent had zij niet en het succes bleef uit. Nu sloot zij zich aan bij de demimonde, waar het haar even min goed ging, tot zij dezen „baron de Graval" leerde kennen. De geneesheer, mede op het jacht aan wezig, was geheel ter goeder trouw en zyn smartelijke verbazing, toen hij de ware toe dracht der zaak vernam, ontroerde zelfs de politie. De man is in vrijheid gesteld en hem zal gelegenheid gegeven worden, naar Frank rijk terug te gaan. In den trein vermoord. Op de Hjn Jemelle Luik is gistermorgen een vreeselijk drama afgespeeld. Te Jemelle waren twee Oostersche tapij tenkooplieden uit Luxemburg komend, in de trein gestapt naar Luik. In het station Marloi bemerkte de stationschef, dat er bloed uit een der coupé's droop. Onmiddellijk opende hij de deur der coupé, doch werd tegelijkertijd bijna omver ge sprongen door één der beide Oostersche kooplieden. Zonder zijn tegenwoordigheid van geest te verliezen, greep hij den kerel vóór hij kon vluchten en floot om hulp. 't Bleek dat de andere koopman in 't compartiment lag met een vreeselijke mes- wonde in den buik, zoodat de ingewanden er uit puilden. Men droeg den gewonde uit den wagen, doch weldra gaf hy den geest, na nog ge zegd te hebben: mijn kameraad heeft mij vermoord. De moordenaar, genaamd Rdergacen- Memmo- Amed, 35 jarig tapytenkoopman, is terstond naar de gevangenis gebracht. De vermoorde, een 34 jarig tapytenkoop man, heette Aamed, Oosterling van geboorte, welke een broeder te Luik heeft wonen. De gearresteerde beweert in den trein in slaap gevallen te zyn en wakker geworden te zijn doordat zijn kameraad zijn zakken aan 't leeghalen was. Een gevecht is toen ontstaan, waarbij bij zijn kameraad met een mes gewond heeft. In tegenspraak met dit verhaal echter is, dat men op den moordenaar 560 francs en op den vermoorde slechts 1 fr. 50 vond. „L. K." De VENNOOTSCHAP verleent Credle- éen, neemt gelden ln deposito, hoopt en verkoopt effecten en coupons, sluit beleeningen en prolongatlen en verricht verder alle werkzaamheden tot het K.as- riorsvek behoorende. Staat op 31 December 1903. Loopende Credieten f 2.724.351,65 Deposito'»- 931.662,41 Beeei-ve- 136.024,17 J. F. MOENS, Directeur. Afeet voor Middelharnis en omstreken AAveessit «n. PiocMrewx. Levering van alle Binnen- en Buitenlamlseho in alle couranten. HANDEL IN STEEDS VOORRADIG jportrrt-, b ösio~ es ^HefhaartaHramt. Kerkboeken sn Bijbels, enz. enz. ■CE» A ATtTRA-NTS t*i» hst Departement j aiHrH«sThswmrl» sta. r-l- *r MmmtmrUmppV M Suf ma ~t Alpr Ds bonk neemt golden op tegen rente 'mjmmal Gelegenheid tot inbreng en terogbeteBnrsW telden op Maandag, Dinsdag, Woensdagen Da» ierdag van 9—18, benevens Maandagavond ve« 7 nor, ten baton vmdenThfsiiilni Tlwb tonder r, a Kolft A-Om. toMKUtOutnai

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 3