PHOTOGRaPHIE J. 1. BISKHQRST-ZAAUEB, Let op het merk Anker. Salon Vliegenvangers jsirv flirirU 8. van der Plaat TANGLEFOOT Advekten t i n. Boekhandel, Dirkslani Binnen- en Buitenlandse!» Plaatsing Tan ad ver ten tién F. Ad. RICHTER Co., Kunst-Tand er\ J. T. ORTfl ZONER, BP A A *RTR A TsTIBZ Goud en Zilver. a 5 cent en 2% en 5 cent per vel. Flakk. Boekhandel, Westdijk, Middelharnis. gewas eeu ziekte ontdekt, waardoor reeds thans geheele akkers dood staan, terwijl de bollen nog niet tot den vollen wasdom zijn gekomen. Bij mej. wed. S. M., te Oudewater, ver voegde zich dezer dagen een persoon, voor gevende gepensioneerd apotheker te zijn, die pension by haar verlangde. Ofschoon hy per maand liever wilde betalen werd op aanhouden der hospita de overeenkomst gesloten per week te verrekenen. Na er een dag of drie vertoeft te hebben» en ook by een paar winkeliers eenige inkoopen gedaan te hebben, is onze apotheker naar het sta tion gegaan om zyn koffers af te halen, doch tot heden schijnen die nog niet ge arriveerd te zy'n, ten minste de wed. wacht nog op haar commensaal en de winkeliers •op betaling. Men zy voor zulke heeren op zyn hoede! Twee militaiien verdronken! Zaterdagochtend trok een gedeelte van het te Gouda in garnizoen liggend bataljon infanterie uit naar de omstreken van Reeu- wijk, tot het doen van gevechtsoefeningen. Een afdeeling van S man zou trachten de Reeuwyksche plassen (een zeer groot en op sommige plaatsen zeer diep water) over te steken. Men bediende zich daarvoor van een „platboomde schouw" een zeer vlak vaar tuig. Direct by het van den wal stooten kantelde het ongeschikte vaartuigje, 't zij door den schok, 't zy door onverwachte bewegingen van de militairen. Allen geraak ten natuurlijk te water. Zes konden onmid dellijk worden gered, bij welke redding de korporaal Wol zich zeer verdienstelijk maakte. Hy redde drie kameraads, doch was toen te uitgeput om nogmaals het water in te gaan. Twee personen, de Korporaal Hoos uit Rotterdam en de milicien Wortman uit Woerden, konden echter niet meer worden gered. Toen men hen naar eenig zoeken vond waren de levensgeesten reeds gewe ken. Uit donker Rotterdam. Waarschijnlijk met de Kermis in het hoofd, weigerden een paar personen Zaterdagnacht een café op den hoek van Rubens- en Speelmanstraat te verlaten. Eindelijk waren zij er uit geloodst, doch lieten dit zich natuurlijk maar niet zoo welgevallen en het lag voor de hand, meen den zü', dat de ruiten het dan maar moesten ontgelden. Met sponningen en al werden zy kort en klein geslagen. Misschien had de waard dat nog door de vingers gezien, doch toen zij nu, als een paar Italiaansche roovers, met het mes in de vuist naar binnen poogden te dringen, werd het hem toch al te kras, greep hy zijn revolver en schootheel verstandig, daarmede in de lucht. De dronken lafbekken sloegen toen natuurlijk dadelijk op de vlucht. De bliksem ingeslagen. Te Zundert (N. Br.) is door het inslaan van den bliksem de wo ning met schuur en stal van F. Godrie tot den grond afgebrand. Een klein gedeelte van den inboedel heeft men kunnen redden. Assurantie dekt gedeeltelijk de schade. Een muur omgewaaid. Zaterdagmorgen ongeveer twaalf uur stortte een alleenstaande muur in de Blindeliedengasthuissteeg te Dordt in, naar men wil tengevolge van den grooten winddruk. Behalve dat een voor bijganger licht aan het been gekwetst werd kwamen er geen persoonlijke ongevallen bij voor. De politie houdt bij de puinhoop de wacht en de menschen op een afstand. Ook eene moeder. Door de gemeentepo litie te Eist is proces-vebaal opgemaakt te gen zekere vrouw W. aldaar, die op schan delijke wijze hare kinderen mishandeld en verwaarloosd had. Ze stuurt ze den ganschen dag de straat op, zoodat de kinderen, van honger schreiende, bij de buren om brood vragen en ten slotte soms om twaalf uur 's nachts eerst worden binnen gelaten om dan nog te worden mishandeld, zoodanig dat door de buren by de politie is geklaagd. Over boord geslagen. Vodr deUrkerhaven is de visscherman T. R. over boord gesla gen en verdronken. Uit het zolderraam gevallen. Op de We teringschans te Amsterdam, is Zaterdagmid dag omstreeks 12 uur een dienstbode uit het zolderraam van perceel 263 gevallen. Het meisje werd verschikkelyk gewond op genomen toen de brandcar kwam om haar naar het gasthuis te vervoeren was zij reeds overleden. Dood gedrukt. Een 59jarige werkman, in dienst van den aannemer van den aan te leggen spoorweg Edam Volendam-Kwa- dyk was Zaterdagochtend bezig met timme ren. Hy stond op een zandbak, viel in de Purmerringvaart, en werd doodgedrukt tus schen dit vaartuig en het remmingwerk eener brug. Een treurig geval. Men schrijft uit Bruns- sum aan de „L. K.": Zondagnamiddag ont stond door lainmakerij eenige twist tusschen J. K. en J. P., alhier. J. K. nam dit zeer kwaad op en sloeg J. P. met de hand in het aangezicht, waarop P. zijn tegenstander van zich afstiet, zoodat deze met den rug tegen eene tafel terecht kwam. P- werd dadelijk door M. Schr. en M. zoo vastgegrepen, dat hy zich niet verder meer kon wreken, en hiermede was de twist, Waarmede slechts een paar minuten ge moeid geweest waren, afgeloopen. IC. liet zich hierop langs de tafel afzakken. Do byzyuden meenden, dat het gekheid van hem was, zoo weinig was hem gebeurd. Hij kon evenwel niet meer opkomen, en in dezen toestand werd hy huiswaarts gedra gen en stierf des anderdaags Dokter de Wever, vanNuth, die hem 't eerst onderzocht had, had, zooals men zegt, niets aan hem kunnen vinden, bewijzende, dat hij het geringste mishandeld zou zijn ge weest en er wordt verteld, dat hij aan een beroerte zou zijn gestorven. Dinsdag heeft het parket van Maastricht de lijkschouwing gedaan en zal dit droevig ongeluk door de rechtbank en getuigen moeten opgehelderd worden. De aanwezigen verklaren dat P. niet niet opzet gehandeld heeft en dat deze twist zelfs kinderachtig was. Toen de heeren marechaussees van Schiuveld, die, zooals gewoonlijk, spoedig by de hand waren, P. wilden arresteeren, had deze zich reeds uit de voeten gemaakt. Hoe die zaak zich ook heeft toegedragen het zal altijd voor den betreffende, en nog meer voor zijn geachten vader en familie een droevige herinnering blijven. Een vreeselijke geschiedenis. Hy stond met zyn begeleider op het em placement van het station D. P. te Rotterdam. Beiden hadden zooeven den trein verlaten en met loerende blikken zag hij den dikken, stevigen man naast zich aan en toen opeens, zijn kans schoonziende rukte hij zich los en rende er van door zoo hard hij kon, bang, dat ze hem weerzouden grijpen, bang, dat men hem weer brengen zou, waar hij volstrekt niet wilde wezen en de bedrei ging, die hy gelezen had in het oog van den dikken man, zou volvoerd worden. Hij rende voort, zoo snel als zijn groot lichaam het hem toeliet; vloog de rails over, niet achtend het gevaar, dat hem daar dreigde, rende langs het perron en geraakte zoo gelukkig buiten het station. Toen begon de vervolging, de lange wilde jacht. Door wanhoop voortgedreven, den kend aan het verschrikkelijke dat hem wachtte, stoof hij voort, niet op noch om ziende, voort altijd voort, Achter hem groeide de menschenhoop, verdubbelden de kreten „houdt hem, houdt hem", en dicht bij zich voelde hij handen, die zich uitstaken om hem te grijpen. Een oogenblik aarzelde hij. Welke weg zou ter ontkoming leiden? Toen rende hy de Kruisstraat in, de Kruis kade langs, sloeg, hopende zijn vervolgers op een' dwaalspoor te brengen, de Nieuwe Kerkstraat in, kwam op den drukken Cool- singel, waar het wemelde van menschen, die bleven staan om de wilde jacht voorbij te zien rennen of medevlogen, om den ont snapte op te vangen. Het hart bonsde hem in de breede borst, zijne slapen hamerden; voort, voort, dacht hij, laat ik het uiterste beproeven. Men wilde hem tegen houden, hy, in zijne kracht, verdubbeld door wanhoop, wierp tegen den grond, die hem in den weg trad en holde dan weer door; de Hoetensteeg, den. Vis- schersdyk, het Westnieuwland, de Steiger, de Nauwe Marksteeg door In een paar minuten was deze afstand afgelegd. Hy voelde zich gegrepen, handen klemden zich aan hem vast, een riep er, ik heb bem, doch hij, moe en ontdaan als hij was, wist zich toch nog los te rukken en stoof weer verder, rende de Gedempte Binnenrotte langs, de Meent door, de Oppert, de Sint Jacobstraat en vluchtte toen de Toren straat in. Bang voor zijne bovenmensehelijk kracht, waagde men het niet, hem weder te grypen met de banden, doch wierp hem, vlak bij het politiebureau, een touw om het hoofd. Weer wist hij zich te bevrijden en in doodsangst holde hij verder met ontelbare menschen, waaronder verscheidene politie agenten, achter hem. Hy voelde zich moe worden, raakte buiten adem, kon zoo snel niet meer voort en weer op de Gedempte Binnenrotte gekomen, struikelde hy en viel Stevig geboeid, zoodat hij geen lid ver roeren kon, werd hy toen op een wagen gelegd. Eenige uren later was hy dood. Men had hem den hals afgesneden, omdat men hem gevaarlijk achtte voor de maat schappij. En dat zijn dolle ossen ook! (D. v. R.) Gruwelijke Moord Utt Ospel (Limburg) wordt aan den L. K. geschreven In den nacht van Zondag op Maandag j. 1. heeft hier een afschuwelijk drama plaats gehad in de woning van den land bouwer J. M. Van de Groote Poort gepen- sionneerd Oost-Indisch militair. By v. d. Gr. P. en zijn vrouw woonde in hun dochter met 2 kinderendeze dochter is gehuwd met zekeren L. Jansen, welke echter niet in do beste verstandhouding meer stond met de schoonouders en daarom niet bij hen mocht inwonen. De jonge vrouw schijnt meer opdehand der ouders te zijn geweest, althans zij volgde haar man niet. Deze was gewoonlijk in Duitschland aan het werk. Zondagavond jl. kwam hij uit Duitsch land terug en begaf zich naar de woning zijner schoonouders. „Hij zou trachten zyn vrouw te bewegen hem te volgen"; zoo heeft hy in den loop van den avond verklaard in verschillende cafés, waar hy vertoefd heeft. Hij verschafte zicli toegang tot het huis en en wat er verder is gebeurd is alleen op te maken uit de verklaringen der huis- genooten. Maandagmorgen om 6 uur is de hulp van den dokter ingeroepen voor Janssen, evenals de bystand van een geestelijke. Beider hulp mocht echter niet baten; zonder tot bewustzijn te zyn gekomen over leed de man omstreeks 8 uur 's morgens. De dokter constateerde doodelyke ver wondingen aan het hooid; de geheele sche del was verbrijzeld, evenals de kakebeenen. Onmiddellijk werd het parket van Roer mond gewaarschuwd, dat in den namiddag arriveerde. Dr. Stey ns, van Roermond en dr. Schmidt, van Nederweerd verrichtten de sectie. Als vermoedelijke dader van dit gruwelijk feit werd van de Groote Poort in arrest genomen en dadelijk verhoord. Hy verklaarde de verwondingen te hebben toegebracht met een by) en zoowel met het scherpe als met het stompe deel der bijl te hebben geslagen. Het hoofd van den verslagene was dan ook ten deele als het ware gekloofd. Volgens verklaring zou v. d. Gr, P. ge handeld hebben uit vrees, anders zelf te worden vermoord. Of echter de praatjes omtrent bedreiging met moord door Jansen geuit in betrekking tot zyn schoonouders, wel op waarheid berusten is nu nog niet uit te maken. De misdaad is geschied tusschen 12 en 1 uur en moet dit ligt voor de hand onder de oogen van echtgenoote en schoon moeder hebben plaats gehad. Welk hardvochtige wezens toch 1 Haar schoonzoon en man daar uren te laten liggen op den vloer der woonkamer in zijn doodsstrijd, zonder eenige hulp in te roepen, noch van buren, noch van gees telijke, noch van dokter Immers, zooals we boven reeds zeiden, werd eerst in den morgen het feit ter ken nis van de justitie gebracht en wel door de jonge vrouw zelf. Voerlieden die 's morgens in de vroegte bij het naar de Peel varen, de woning passeerden, zagen den man, in de deur staande, rustig zyn pijpje rooken. J. M. Van de Groote Poort werd's avonds nog zwaar geboeid naar Weert gebracht en verder naar Roermond getransporteerd. De Inmaaktijd. De inmaaktyd is daar. Tuinen en boom gaarden leveren thans volop groenten en vruchten en de zuinige overleggende huis moeder neemt haar voorzorgen voor den komenden winter. Wij willen haar daarom nogmaals herinneren op welke wijze zy de produkten uit den hof in den besten staat kan houden. De gewone inmaak-methodes zijn niet doeltreffend, wiil daarbij van de voedingswaarde en den smaak dikwyis een groot deel verloren gaat en gevaar voor de gezondheid door het gebruik niet steeds is buitengesloten. Die bezwaren worden onder vangen door het steriliseeren volgens Wechs systeem, merk Frischhaltungalle voedende bestanddeelen, alsmede de eigen kleur, geul en smaak bly'ven nog na jaren behouden. Meer kan men waarlijk niet verlangen: Heeft men zich eenmaal een toestel met de noodige glazen aangeschaft, dan heeft men verder geen onkosten. Volledige recep ten worden er bij verstrekt. Iets van groot belang is ook, dat men met de toestel op de eenvoudigste wyze zich zelf vruchten sappen kan bereiden zóó geurig en zuiver als geen fabriek het u leveren kan; met een uitgaaf van enkele guldens kan men zich dit genot verschaffen. Voor bederf be hoeft, bij goede behandeling, geen vrees te bestaan. Heeft men niet goed gesteriliseerd dan volgt de-waarschuwing. Etiketten zijn onnoodig, daar de inhoud zich zelf doet kennen. In ons land is een proefstation by den heer D. de Clercq te Bloemendaal die gaarne bezoeken ontvangt en alle gewenschte in lichtingen verstrekt. Een nieuw Koelsysteem. Een nieuw koelsysteem voor het afkoelen van gesteriliseerde en gepasteuriseerde melk is uitgevonden door de chemische fabriek „Rhenania" te Aken, waarbij op zeer een voudige wyze wordt bereikt dat de melk bij gelijktijdig afkoelen goed doorkookt, wat van veel belang is. De met melk gevulde flesschen worden na het openen van den sterilisator met een fijnen stofregen be sproeid hierdoor wordt de heete damp boven de melk verdicht en wordt tengevolge hier van de lucht verdundeen gevolg hier van is weder, dat de melk, hoewel de tem peratuur lager is dan 100 C, goed doorkookt Als voordeelen van dezen watersproeier worden genoemd: dat de afkoeling zeer snel geschiedt; de melk niet geel van kleur wordt, maar wit en zuiver van smaak blijft; dat de suiker niet kristalliseert en er geen vliesje op de melk wordt gevormddat men een gelijkmatige vetveredeling verkrijgt; dat het waterverbruik gering en het springen der flesschen buitengesloten is. De alleen-vervaardiging geschiedt in bo vengenoemde fabriek welke gaarne alle ge wenschte inlichtingen verstrekt. Levering van alle wke», in alle couranten. HANDEL IH Schrijf-, Men- en Schoolbehoefiea. STEEDS VOORRADIG ^osizogal-, fêortrit-, jj?oësie~ en ^BriafhaaTtalb-aTM. KerStboelcen en iüjbele, enz. enz. Sigaren- en Sigaretten. Verkrijgbaar in flesschen a 50, 75 en 125 ets. bij H.H. Apothekers en Drogisten ROTTEKDAJI. Te Middelharnis bij A. TEEPE, te Sommelsdijk bij DIJKEMA DOORN BOS, te Dirksland bij A. G. P. DE VRIES te Ooltgensplaat bij A. L. HOBBEL. 2$t56eCJ?avtti». iÜ /t\ ttaproduotie'e en §1 "vergrootinoren (SST 5 bimjii. van af f 2 per tand, f40 per gebit. Plaatsing der Kunsttanden zonder pijn, mot en zonder gehemelteplaat. Tandarts Leuvehaven W. Z. U, en i Schiekado O. Z. 240. Rotterdam, va bat Departement ntl ij "VlTi «L-rn 1» «n. dtr VMfKtqvV M M om 'tjlfemti— D» bank noemt gelden op tegen 8 «f» rente "(Jan, Gelegenheid tot inbreng en terugbetaHngvw» (telden op Maandag, Dinsdag, Woensdagen Da» Sordag van 9—18, benevens Maandags vond va* 1—7 uur, ten kantore vandenThen-urien-Bodte houder q r CL Kolft A-CM. tearwnateMnte, D, HARTOGS Jaez, JffiddtiUiarni*, 29%, Koralen en HorlogiSn. Verkrijgbaar in den

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 3