7 Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand Marktberichten. Kerknieuws. Verkoopingen. datum vervalsching. Maar wie lang lid is, zal ongetwijfeld meer wat niet pluis is te zien of te hooren krijgen.... Voor de politie is bedrogspel een kleinigheid, de bende ware - zij het ook op 'futiliteiten ongetwij feld krachtiger na te rijden. Of heeft men geen gladde interna tionale vogels bij de recherche Hoe dit ook zij, ik richt mij niet tot wet -en gezag. Zijn erhiaten in onze wetgeving, dat de Kamers ze stoppen Ik richt my niet tot de Koningin, die de statuten van deze internationale gokkers troep heeft goedgekeurd. Noch tot den heer minister van Binnen- landsche Zaken Ik doe een appèl op het volk. Wy zijn een volk van den arbeid en van den handel, die in eerlijk bedrijf en onder harden strijd ons brood winnen. Wij zijn een volk, dat de vrijheid hoog houdt, dat in rust en vrede wil leven, en anderen hun rust laat. Maar wij zijn een volk of wij Chris tenen zijn of paganisten dat zich in den harden kamp om het leven een hooge mo raal niet voor niets door eeuwen heeft ge wonnen. Zijn onze wetten slecht. Pakt onze politie niet aan: wij zullen aanpakken! Wij van het onomkoopbare Nederlandsche volk, dat niet voor wat vreemdelingen goud de oogen sluit. Wij willen niet, dat op onze bodem het balletje snort; het balletje dat den strijd om goud en gewin tot normen van-waanzin terugbrengt; dat in landen van achterlijker cultuur dan het onze is verbo den. Wij willen niet, dat de passie van het spel met trillende vingers en koortsende lippende zit te grijpen, zij het ook achter -dichte, dikke gordijnen, op tien, twintig pas van waar onze lieve kinderen in 't zon licht spelen. Wy willen der justitie een vernedering besparen! Wij willen niet wachten tot er gens in „American hotel" of in „l'Europe" een pistoolschot knalt en een door het le ven geslagen vreemdeling „eervolle brülée" met zijn bloed tegelijk onzen bodem en den goeden naam v-an onze stad besmet. Wy zullen ons zelf recht doen! Wij, wij -alleen kunnen het. De justitie kan het niet Ik roep u op, burgers, van Amsterdam, voor een 14-daagsche levée en masse. Veertien dagen lang-vraag ik ieder, die door de Vondelstraat of door het Vondels park wandelt om enkele minutjes voor het perceel Vondelstraat 67 te willen ver wijlen. Het moet er vol staan. Het moet een zwijgende belegering worden. Dat wie rijk is en een onafhankelijk vreemdeling, het niet langer meer kan dragen. Veertien dagen lang vraag ik eene opoffering van u een kleine, in het belang van onzen goe den naam, van den naam van onze natie. Komt, o komt gij allen Maakt de dagen en de avonden indruk wekkend Ik roep u reeds hedenavond. En als dat niet helpt, als de clubhanzen on de justitie 't hoofd zullen bly ven houden trotsch op den romp Dan zal ik een beroep doen op mijn vrienden: de suikerbakkers. Daar is een club de bienfaisance gij nooddruftigen. Een hooge meneer, lid er van heeft mij ge zegd, dat er geen enkele werkelyke-arme ■ooit van de deur is gewezen, of ooit van de deur zal worden gewezen Komt dan van uw stinkenden trappen, mijne vrienden. Komt met uw vrouwen en kinderen, met uw kleeren waaraan de nood- durft kreeft. Komt met uw hongerige monden, uw schamele kleeren gij 1432 schuldlooze stumpers van het suikerfabriek. Hier is een buis van goud en licht; en dat is een huis van veel weldoen En als dat niet helpt Dan zal ik alle paupers van Amsterdam in de Vondelstraat samenschryven. En de heer commissaris van politie zal wel zoo vriendelijk wilJen wezen om 'n handje te helpen aan de geregelde circulatie, opdat ieder zijn beurt krijge. En opdat ieder naar recht en orde worde verblyd en gesticht met de royale blijken eener internationale liefdadigheid Tot zoover de oproep aan Amsterdam om het leven van dit speelnest onmogelijk te maken. Over de uitwerking, die deze oproep heeft gehad, deelt nu „De Telegraaf" het volgende mede En gisteren bleven er tal van nieuws gierigen voor de Club Internationale de Bienfaisance stilstaan. Onder het publiek waren verscheidene personen, wier voorop gesteld plan het scheen, nu eens tegen het speelhol te demonstreeren. Daarbij paste men op, niet mot de politie in conflict te komen dat ging goed tot omstreeks 9 uur 's avonds. 't Stond er vol menschen, die allen het huis met het vergulde hek bleven aanstaren, fantaseerend over den rijkdom, die daar binnen moest heerschen, over het verspelen van geld. Een agent en twee rechercheurs maanden tot doorloopen aan, trachtten de menigte te verspreiden, 't Hielp niet, 't werd slechts een heen en weer geschuif; ten slotte heb- beD de rechercheur van den gummistok ge bruik gemaakt en liepen een paar jongens een tik op. Maar zulk een optreden belet met, dat er toch menschen blijven kijkeneerder zal liun aantal toenemen. Zoo is nu eenmaal de stad Amsterdam. Verscheidene der omstanders lieten zich er over uit dat hier inderdaad van een taktisch optreden van het publiek sprake is: anderen verklaarden, dat reeds een veer tigtal personen allen vreemdelingen het speelhol waren binnengegaan; ook da mes alleen! Tot laat op den avond bleven er nieuws gierigen voor no. 67 in de Vondelstraat staan die nu on dan door een rechercheur tot doorloopen aangemaand werden. Een strand-scene. Zaterdag by prach tig weer en kalme zee, zat een Franschman in een strandstoel te Zantvoort naar het mooie panorama, dat de zee bood, te kijken en viel in slaap. In dien tyd kwam de vloed opzetten en toen hij wakker werd stond de man niet stoel en al in volle zee. Het gevaar ziende, waarin hy veikeerde, trachtte hij zich te redden, ontdeed zich van schoenen en kousen en wilde beproeven het strand te bereiken, doch bang zijnde, dat zijn pantalon bederven zou door het zoute water, ontdeed hij zich vandatklee- dingstuk. Aldus plaste hy door het water naar het strand, alwaar hij door het .pu bliek werd opgewacht. Uit angst voor een politieagent, die terstond ter plaatse was, nam hy de vlucht, rende over het strand achtervolgd door de talrijke menigte, vloog de trap by het café „Germania" op en liep door zijn haast een kellner met een blad met glazen bier omver, rende het café door en kwam zoo op straat, achtervolgd wor dende door een steeds aangroeiend publiek. By na gegrepen door een politie-agent en zich in het nauw bevindende, springt de vreemdeling in een in volle vaart voorbijko mende automobiel, tot schrik van eenige daarin zittende dames, zyn excuses maken de over zijn kleedyhg en mededeelende, dat het ontbrekende kleedingstuk aan hetstrand lag. De chauffeur bracht hem toen naar het strand, waar een politie agent hem wilde grijpen, doch de vluchteling snelde naar het „Olympia Palace," waar hem de toegang geweigerd werd. Toen vloog hij terug naar het strand en sprong in een badkoets. ■In ongeloofelijk korten tyd had hy zich daar gestoken in het badcostuum van een dame, en viel toen in handen van twee politie-agenten, die hem, begeleid door een menschendrom en voorafgegaan door Duitsehe muzikanten, die in het gedrang gekomen waren, naar het politiebureau brachten. Een brutaal schelmstuk. By twee bekende kooplieden te Dresden, de heeren Theodor en Erwin Bienert, broeders, liet zich een jonge man aandienen, die, blijkens zyn vi sitekaartje, commissaris der geheime politie te Berlyn was. Hij zeide hun gekomen te zijn met last beide broeders te arresteeren, daar zij verdacht werden van hoogverraad, het verkoopen van militaire geheimen aan van een vreemde mogendheid en tot staving dezer bewering (.vertoonde hij hun een geteekend en gezegeld bevel tot aanhouding Echter konden zij de arrestatie nog voor komen door storting van een borgstelling van 250.000 mark. De twee heeren roken lont, maar lieten hier niets van blijken. Zij hielden zich alsof zij werkelijk de borgstor- ting in wissels aan den gewaanden commis saris wilden uitbetalen, maar telefoneerden intusschen aan de echte politie, die weldra ter plaatse kwam. Het bleek nu dat er noch van een verdenking, noch vaneen bevel tot inhechtenisneming tegen de heeren Bienert iets bekend was en dat de gewaande com missaris der geheime politie te Berlijn een schelm was, die het bevel tot inhechtenis neming zeer behendig had vervalscht. Hy is een gewezen handelsbediende, heet Ernst Bever en heeft te Hannover, München, Bremen, Frankfort a. d.Main en Berlyn ook oplichterijen in dit genre gepleegd, waaraan nu een eind gemaakt is. Automobiel ongeluk. Op den straatweg naar Tivoli is, zoo wordt uit Rome gemeld, een automobiel, die een andere automobiel wilde inhalen tegen een steen gereden, tengevolge waarvan het benzine reservoir ontplofte. De directeur van de automobiel maatschappij „Rapid", Ohio en de chauffeur werden op slag gedood, de fabrikant Mar tini, een Duitscher, ligt hopeloos, tweejandere personen zijn zwaar gewond. Waarheen? Uit Antwerpen moest de groote Engelsche st. „Mount Temple" naar Canada vertrekken. Voor de reis waren 290 landverhuizers ingeschreven. En toen dezen, voor de inscheping, ge neeskundig onderzocht waren, werden er 63" geweigerd, naar men zegt wegens oog ziekten. Onder de afgekeurden was een huisgezin van vader, moeder, eenige kinderen en een oude grootmoeder, dat niet mee kon reizen omdat het jongste kind aan de kwaal leed. Elk had meelijden met die arme lieden en elk keurde het af, dat er geen maatre gelen genomen worden om zulk onderzoek te doen piaats hebben, eer die menschen hun geboortedorp verlaten, dat soms in het hart van Duitschland, in Silezië, in Polen, enz. gelegen is. De \diamanten-diefstal in het hotel Cecil te Londen. Verdacht van den onlangs gepleeg- den diefstal uit de etalage van een juwelier in het hotel Cecil te Londen, waarbij voor een waarde van f 24,000 werd vermist, is een jonge Duitsehe kellner uit dat hotel gearresteerd, Karl Decker genaamd. Een koetsier verklaarde dat hy op den dag van den diefstal, 22 Juni, een heer gereden had naar Savoy-street. Onderweg stapte een jongmensch in dat een bruin-lederen hand- tascbje by zich had en een dergelijk taschje was geljjk met de diamanten verdwenen. De koetsier had hen verder naar het station Charing Cross gebracht waar de heer met het taschje een plaatsbiljet voor den trein nam, terwy'1 het jongmensch, dat eerst het taschje bij zich had gehad, een zijstraat in sloeg. In het hotel gebracht herkende de koetsier een der kellners, Decker, als het jongmensch waarop deze gearresteerd werd. Hy ontkent echter alle schuld, beweert dien dag het hotel niet verlaten te hebben en zegt dat de koetsier zich vergist. Deze houdt daarentegen zyn verklaring vol en Decker is in preventieve hechtenis gesteld. De man die met het taschje vertrok is nog niet op gespoord en ook de diamanten zijn nog niet terecht. Honderd van de schoonste vrouwen en meisjes uit de Amerikaansche staten Ohio, Kentucky en Indiana zyn in Engeland aan gekomen en zullen over eenigen tyd ook naar andere landen van Europa gaan. De ze reis is 't resultaat van een schoonheids- wedstrijd, welke een te Cincinati verschij nende courant onlangs onder de vrouwen der drie genoemde staten heeft uitgeschre ven. Het blad bestrijdt alle kosten van de ze reis. In het vorig jaar heeft het voor zyn rekening de driehonderd populairste vrouwen uit de drie staten naar de wereld tentoonstelling te Saint-Louis laten gaan. In het begin van dit jaar liet de directie van het blad door de lezers stemmen over de honderd mooiste vrouwen. Iedere ge meente mocht een getrouwde en een on getrouwde vrouw candidaat stellen en die de meeste stemmen op zich vereenigden, werden gekozen. Slechts één man, de eigenaar van liet blad, met vrouw en kinderen bevindt zich by het gezelschap. Na bezichtiging van Glasgow en Edinburgh Is de schoonheids galerij te Londen aangekomen, om later Parijs en andere Europeesche hoofdsteden te bezoeken. Honderd jaar geleden o'ngeveer werd het door de toemalige Engelsche regeering in verband met de toen heerschende gebruiken noodzakelijk geoordeeld, de volgende wet bij het Parlement in te dienen „Alle vrouwspersonen, zonder onder- scheld van leeftijd, rang of stand, en on verschillig of zy ongehuwd of weduwe zyn die één der mannelijke onderdanen van Zijne Majesteit op verraderlijke of bedrieg- lyke wijze door blanketsels zalven, schoon heidswaters, kunsttanden, valsche haren corsetten, hoepelrokken en opgevulde heu pen en boezems verlokken tot het aangaan van een huwelijk, maken zich schuldig aan de straf, die de wet op het plegen van tooverij heeft gesteld; een dergelijk huwe lijk zal, nadat de schuld van het betrokken vrouwspersoon overtuigend is bewezen, nie tig verklaard worden. Drama der ellende. Een straatkoopman te Londen, George Hill genaamd, heeft in zijn woning in de Philipstreet, Kingsland road, zjjn vrouw vermoord. Beiden stonden in de buurt zeer gunstig bekend en hun huwelijk waaruit vier kinderen waren voort gekomen, was zeer gelukkig geweest, tot dat een langdurige ziekte den man verhin derde zijn brood te verdienen. Daardoor ge raakte het gezin tot diepe armoede. Wel was de man aan de beterende hand, maar van geld verdienen was voorloopig nog geen sprake en vrouw en kinderen leden honger, terwyl alles wat maar eenige waarde had, uit de woning was verkocht. In een vlaag van wanhoop heeft de man daarop zijn vrouw, terwijl zij te bed lag met een hamer de hersens ingeslagen, waarop hij zichzelf naar het politiebureau in Hoxton begaf om aangifte van zijn vreeseiyke daad te doen. De kinderen sliepen nog in de ouderlijke woning, niet vermoedende welk vreeselyk drama daar in het aangrenzend vertrek was afgespeeld. De man is naar de gevangenis en de kinderen zijn naar een gesticht gebracht. Een bom ontploft. Te Brest is een bom ontploft, die door twee werklieden van het arsenaal werd ontladen. Beiden werden zwaar gewond, terwyl een bewaker der battery gedood is MIDDELHARNIS. Geboren Maatje Cornelia, d. v. Marinus den Boer en Maria Johanna Gast. Anton Paul, z. v. Abraham Gijsbertus Paling en Johanna Charlotta van Sluijs. Jannetje, d. v. Frans van der Weide en Leentje van der Meide. Overleden Arend Dubbeld, 3 maanden. SOMMELSDIJK. Geboren Lena, d. v. Leendert Verbiest en Kaatje van den Nieuwendijk. Gehuwd Johan Maris van Eijsden en Johanna Fuijt. DIRKSLAND 25 Juli '05. Overleden Comelis van der Groef, oud 1 maand z. v. Jacob van der Groef en Maria Sluij. HERRINGEN. Geboren Geertrui Cornelia d. v. Klaas Tanis en van Jannetje van der Sluijs. Gehuwd Joost Kareis jm. 23 j. en Jannetje Nieuw- land jd. 21 j. Overleden Een als levenloos aangegeven kind van J. den Boer en van H. Kot vink. OOLTGENSPLAAT 19—25 Juli. Geboren Magdalena, d. v. Pieter Snaauw en Adri- ana Lena Overbeeke. Jannetje, d. v. IJzebrand Nelis en Adolpliina Pieter.se. Johanna d. v. Comelis van lick en Christina Schouwenaar. Johannes Comelis z. v. Petrus Jacobs en Johanna Ilendrika van Vugt. Hermina Cornelia, d, v. Adriaan Braber en Pietro- nella Arendje Wielhouwer. STAD AAN 'T HARINGVLIET. GeborenJacoba Cornelia, d. v. Magchiel Kasteleijn en Jacoba van der Sluys. Jannetje d. v. Simon van der Mast en Wilhelmina Zwarts. ROTTERDAM, 25 Juli. Op de veemarkt waren aangevoerd: 23 paarden, veulen, ezel, 1603 magere en 593 vette runderen, 180 vette, 145 nuchtere en 90 graskalveren, schapen of lammeren, var kens, 108 biggen, 3 bokken of geiten. Koeien en ossen 25 tot 37 c., stieren 24 tot 32 c., kalveren 32 tot 44 c. p. Va kilo. Melkkoeien f 115 a f 270 kalfkoeien f 165 a 285 stieren f 65 a f 290 pinken f60 a f 110 graskalveren f 25 a f 40 vaarzen f 55 a f 120 alles mager vee; biggen f 7,50 a f 14,paarden f 55 a f125. Nuchtere kalveren, fok- f 14,a f 22,slacht f 5,— a f 12,— Handel in le soort runderen matig, overigens traag vette kalveren met weinig aanvoer en vrij goeden handel. Mager vee en graskalveren werden duur ver kocht; stieren met ruimen aanvoer en goeden koop lust, fok- en melkvee werd wel niet vlug doch duur verkocht. Op de botermarkt werden aangevoerd 76/8 en 53/16 vn. en 336 stukken a Vg kilo. Prijs le qual. f 54, 2e qual. f 50 3e qualiteit f 46. Per Vs kilo 60 ft 70 ct. ROTTERDAM, 24 Juli 1905. Tarwe, waarvan de aanvoer wederom niet groot, doch ook de vraag beperkt was, vond grootendeels plaatsing p. 100 KG. van f 9,50 tot f 10.terwijl extra puike partijtjes nog iets boven de hoogste noteering maakten. Rogge onveranderd p. H.L. f5,50 f 6,15. Haver niet aangevoerd. Bruine boonen zijn als opgeruimd te beschouwen en zal hiervan de noteering mei het nieuwe gewas hervat worden. Nieuw koolzaad, waarvan heden eenige partijtjes ter makt waren, werd naat soort gewicht en kwaliteit van f 8,25 tot f 9,30 verhandeld. AMSTERDAM, 25 Juli. Aardappelen. De prijzen waren: Westl. zand- f2.80 it 3.60 dito klei- en man den f2,40 A 2.80 Andijker muisjes f 1,90 a 3, Katwijker zand- f 1,60 3,20 Geld. kralen f 2, f 2,30 per liectol. OUDE TONGE, 14 Juli. 1905. Tarwe f 7,25 a f 7,80. Haver 6;5/4 a 7 ct. kilo. Rogge f 4,85 a f 5,20. Gerst 7^2 a 8 ct. kilo. Karreweijzaad f 14,50 a f 14,75. Boter 70 ct. p. 5 ons. Eieren 4 ct. per stuk. Predikbeurten op Zondag: 30 Juli 1905. NED. HERV. KERK. Middelbands, 's av. Ds. Polhuijs uit Stad a. h. Har. Sommelsdijk, vm. en 'sav. Ds. Westrik. Dirksland, vm. Ds. Lammers. Melissant, vm. en nm. Ds. Hoedemaker. Herkingen, vm. en nm. Ds de Stoppelaar Stellendam, vm. en nm. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. en nm. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Boss. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. van Dolder. Ooltgensplaat, nam. Ds. Lammers uit Dirksland. Den Bommel, vm. en nam. Ds Enimen. Stad a. 't Haringvl. vm. en nm. Ds. Polhuijs. GEREFORMEERDE KERK. Middelbands, 30 Juli. 's morgens 9,30 Ds. C. Steketee, 's namiddags 3,Ds. C. Steketee, In cle Bewaarschool. Stellendam, vm. en av. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en av. den heer Basoski. Ooltgensplaat, vm. en av. Ds. Dekker. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Rössing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Melissant (Kralingen) vm. nm. en av. Ds. Mackenze Donderdag- 27 Juli, 'nam. 5 uur: SCHEEPS AFBRAAK, aan de Havenkade te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag 27 Juli 1905 des avondt 6 uur. In het „HStel Spee" te SommelsdijkInzet van twee huizen met erven te Middelharnis; vier huizen met erven; 1,13,30 heet. bouwland in den pol der het Oudeland en 0,41,38 heet. tuinland aan de St. Nicolaas of Hovendreef in het Oudeland gemeente Sommelsdijk, alles be- hoorende tot de nalatenschap van Mej. Wede. P. van der Sloot. Notaris P. A. VAN BUUREN. Vrydag 28 Juli 's voorm. 9 ure: 94 perceelen TARWE, ERWTEN en HAVER te velde in de Adriana- Eendrachts- en Halspolders onder Stellendam, in het loge ment Van Troost aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Woensdag 2 Aug*. 1905 's av. 6 uur. Verkoop van BIETEN, AARDAPPELEN en UIEN in de polders het Oudeland en Suys- polder te Oude Tonge voor de Erven A. Krouwer, bij H. van Dongen Zn. te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 3 Augustus 1905, des avonds 6 uur. In het „Hotel Spee" te SommelsdijkAfslag van twee huizen met. erven te Middelharnisvier huizen met erven 1,13,30 heet. bouwland in den polder het Oudeland en 0,41,38 heet. tuinland aan de St. Nicolaas of Hovendreef in het Oude land gemeente Sommelsdijkalles behoo- rende tot de nalatenschap van Mej. Wed. P. van der Sloot. Notaris P. A. VAN BUU REN. Zaterdag 5 Augustus, 's av. 6 uur, te Ouddorp, in het Logement van Akers- hoek. HAVER en KLAVERS 2e slag onder Ouddorp en Goedereede. Notaris VAN SCHOUWEN.

“Vooruit!”Officieel Nieuws- en Advertentieblad voor Overflakkee en Goedereede | 1905 | | pagina 7